Joop Hiele wil de beste worden Ë'XTRA SPOoRPTTV Europa Cup-duel Foreholte verplicht nummer voor Bult Rotterdam lokt topsporters Gangmaker Stakenburg komt om bij auto-ongeluk Ik heb Menzo nooit als een bedreiging gezien' Straf Ajax kost geen extra UEFA Cup-plaats LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 PAGINA 17 VOORHOUT Om nu te stellen dat Marianne Bult reikhalzend uitkijkt naar het Europa Cup-debuut van Foreholte gaat wellicht te ver. Hoewel de Amsterdamse het in de anderhalf jaar dat zij aan de Voorhoutse handbalvereniging is verbonden vaker wel dan niet naar haar zin heeft gehad, zou zij de eerste ronde van het toer nooi van bekerwinnaars het liefst overslaan. "Ik heb het namelijk allemaal al eens meegemaakt", verzucht de 29-jarige steunpilaar van de plaatsvervangend bekerhouder. Zelfs de tegenstander van morgen avond, het Engelse Wakefield Me tros, kent Bult uit ondervinding. "Met Ookmeer hebben wij het des tijds eens tot de kwartfinale ge schopt. Toen hebben we ook tegen die Engelsen gespeeld. We wonnen geloof ik met 20 of 25 doelpunten verschil, in die orde van grootte. Dat zal nu wel weer gebeuren; ik maak me in elk geval niet druk om die wedstrijden. Al kan ik me voorstel len dat er meisjes zijn die er anders over denken. Voor mijn eerste Eu ropa Cup-wedstrijd was ik ook bloednerveus". Hoewel Bult de competitie, waar in Foreholte de wedstrijden tegen PSV en Hellas winnend afsloot, op dit ogenblik belangrijker vindt, sluit zij niet uit dat het Europese be- keravontuur haar alsnog in zijn greep krijgt. "Tegen tigheid in acht neemt. Bult be schouwt de trip naar Wakefield vooral als een plezierig uitje, dat zij dan ook niet wenst over te slaan. Toeverlaat Kecskeméthy zou dat ook niet dul den van zijn steun en toeverlaat. Zelfs toen Bult in de eerste competi tiewedstrijd van dit seizoen zicht baar last van een dijbeenblessure had, liet de prestatietrainer haar tot het bittere einde in het veld staan. Het commentaar van Bult: "Jan vindt het belangrijk dat ik er bij ben. Ik houd altijd twee speelsters bezig, waardoor andere meisjes meer ruimte krijgen. Nu hebben we genoeg andere speelsters die het kunnen afmaken. Zelf zal ik me trouwens ook niet snel laten ver vangen. Ze moeten me bij wijze van Gemeente biedt onderdak, trainingsfaciliteiten en salaris ROTTERDAM (GPD) Topsporters moeten in Rotterdam van de gemeente gratis onderdak, trai- ningsfaciliteiten en een salaris krijgen. Jong sportief talent moet 's ochtends naar een gewone school kunnen en de andere helft van de dag kunnen trainen voor hun sport. Rotterdam moet aldus werken aan een Topsportfonds, maar ook aan een sportstichting en een open sportacademie. In totaal is met de uitvoering van een en ander i De plannen worden onthuld in de nota 'Kansen voor een sportstad', opgesteld door twee Rotterdamse ambtenaren: Gerard Smulders en Gerard Riesthuis. De leden van de raadscommissie Sport en Recreatie hebben begin dit jaar om dergelijke plannen gevraagd. De sportsector is te lang een ondergeschoven kindje gebleven bij de vernieuwing van Rotterdam. Het college van burge meester en wethouders heeft in middels om een nadere uitwerking van de plannen gevraagd. Met de sportplannen hoopt de ge meente haar imago ook buiten de stadsgrenzen te kunnen opvijzelen. Daarnaast moeten ook i 8,5 miljoen gulden per jaar gemoeid. totaal kunnen dan 25 tot 30 topspor ters in Rotterdam komen sporten. Gedacht wordt aan een basketbal met Ahoy' of Stadion Feyenoord, zal geschikt moeten zijn voor twee of drie verschillende sporten sportbonden, de Nederlandse Sport Federatie en het Nederlands Olym pisch Comité zouden de selectie van de sporters voor hun rekening moeten nemen. Als tegenprestatie moeten de top sporters een handje helpen bij de training van jeudige sporters. Slagvaardig Een sportbureau zal er onder ande re voor moeten zorgen, dat het be- teursporters beter aan hun trekken nodigde geld voor de uitvoering van komen en de doorstroming naar de de plannen van particuliere zijde top gemakkelijker worden. De nota boven tafel komt. In het bestuur of een volleybalteam of atleten. De moeten worden gecombineerd met 3 het resultaat van gesprekken met het bureau ('een kleine slag- Westeuropese tegenstander zouden we in een volgende ronde leuke pot ten kunnen spelen. Nee, topploegen uit Oosteuropa kunnen we nog niet hebben. Ook al denk ik dat Forehol te in de huidige samenstelling het sterkste clubteam is waarbij ik ooit heb gespeeld". Daarbij rekent Bult gemakshalve Christine Knigge, voorlopig vanwe ge een knieblessure uitgeschakeld, en de jongste aanwinsten Mirjam Collart en Nicole Donners, nog niet gerechtigd tot het spelen van Euro pa Cup-duels, gewoon mee. Toch moet Foreholte het tegen de Engel sen in elk geval zonder dit drietal- doen, een reden waarom trainer Jan Kecskeméthy nog enige voorzich- Hagen in spoor van Vundeiink INZELL (ANP) - Robert Vunde rink heeft de proloog van het schaatsseizoen gewonnen. De hou der van het werelduurrecord zege vierde gisteren in de marathon op de kunstijsbaan van Inzeil. Kern ploegrijder Bart Veldkamp eindig de als tweede, Erik-Jan van den Boogert werd derde. Edward Ha gen uit Lisse legde beslag op de ze vende plaats. De wedstrijd vormde het slot een uitgebreide trainingsstage, die de marathonploegen op de baan in het Zuidduitse schaatsoord hebben gehouden. De tachtig ronden, 32 km, omvattende race telt niet voor de jaarlijkse cyclus om de KNSB- trofee. Die reeks van zestien wed strijden wordt zaterdag in Assen ge start. Real Sociedad volgt Alfons Groenendijk LEIDEN Real Sociedad heeft be langstelling voor Alfons Groenen dijk. Spionnen van de Spaanse ere- divisionist kregen de voor Roda JC uitkomende Leidenaar in het vizier bij een bezoek aan de wedstrijd Haarlem-Roda JC, waarbij hun aan dacht aanvankelijk uitging naar Groenendijks clubgenoot Henk Fraser. Groenendijk,.vereerd met de be langstelling uit Spanje, kan in de thuiswedstrijd van Roda tegen FC Groningen een nieuwe delegatie uit Sociedad tegemoet zien. Zijn con tract bij de vaderlandse subtopper uit Kerkrade loopt aan het einde van dit seizoen af. Record voor Longo PARIJS (AFP) - Jeannie Longo heeft gisteravond in sportpaleis Bercy in Parijs het wereldrecord 10 kilometer wielrennen op overdekte banen gebracht op 12 minuten en 54,26 seconden. Het oude record stond sinds 29 oktober van het vorig jaar in Moskou met 13.12,534 op naam van de Finse Tea Vykstedt- Nyman. sterke spreken van het veld dragen". Hoe lang zij met zo'n instelling het handbalveld zal blijven betre den, weet Bult inmiddels niet meer. "Ik heb wel eens gedacht dat ik moeiteloos tot mijn 32ste op dit ni veau zou willen blijven spelen. Maar tegenwoordig bekijk ik het van seizoen tot seizoen. Voorop staat dat de sfeer goed moet zijn, maar daarover heb ik in de veertien jaar dat ik op niveau handbal weinig te klagen gehad. Ik voel me ook nog te jong om op halve kracht te gaan spélen. Alleen krijg ik tegenwoor dig eerder last van blessures". Tussen de Europa Cup-beslom meringen door maakt Bult zich wel merken druk om de competitie. "Ik ben des tijds naar Foreholte overgestapt met het vooruitzicht de eredivisie te bereiken. Daarin wil ik dit seizoen kijken hoe ver we kunnen komen. Er is volgens mij geen uitgesproken favoriet. Foreholte moet zeker bij de eerste vijf kunnen eindigen. Maar dan zullen we niet te gauw bij Ookmeer wegging, wist ik dat het daar een aflopende zaak Van een team dat zorgvuldig opgebouwd, was binnen de kortste gen die ik keren niets meer over. Iets derge- maak", lijks had bij Foreholte afgelopen zo mer ook kunnen gebeuren, maar hier is alles gelukkig met een sisser afgelopen. Maar de enige basis voor de toekomst is de vereniging zelf. Ons team heeft betrekkelijk weinig jonge speelsters. Ook van een ster ke jeugd is hier nog geen sprake". Bult, die in het veld gewend is de kar te dragen, zou bij uitstek ge schikt zijn om jeugdspeelsters voor te bereiden op het grote werk. "Ik weet niet", werpt ze tegen, "of ik daarvoor voldoende handbaldier ben. Als ik de sporthal uit ben, ben ik het handbal snel vergeten. Op mijn werk (Bult heeft een admini stratieve functie bij het GAK, red.) ook weinig aan me. Ze 'Toen ik vinden het alleen wel vreemd dat ik maar geen genoeg van dat handbal len krijg. Dat komt denk ik omdat ik blijf genieten van de leuke din- het handbal mee- wijs, het bedrijfsleven en van sport verenigingen en sportbonden. Voor het lokken van topsporters Rotterdam moet TIM BROUWE DE KONING den per jaar) zou de training, huis> Yates gaat vrijuit BRUSSEL (RTR) De Britse wiel renner Sean Yates gaat vrijuit in de dopingzaak bij de Ronde van Bel gië, die hij in augustus op zijn naam schreef. Woordvoerder Ernest de jubelstemming moeten raken, want van Belgische Wieier Unie ik weet hoe lang een competitie kan duren. Hellas bij voorbeeld won de eerste wedstrijd van kampioen SEW, maar stond na de nederlaag tegen ons meteen weer met beide benen op de grond". Garantie Hoe voorspoedig het de trots heeft gisteren in Brussel toegege ven, dat er procedurefouten zijn ge maakt bij de controle. Yates was aanvankelijk beschul digd van het gebruik van nostestos- teron, een verboden spierverster- kend middel. Hij zou de overwin ning in de Ronde van België kwijt zijn geraakt, circa 4.000 gulden boe- AMSTERDAM (ANP) - Gis terochtend is bij een auto-onge luk in de Bondsrepubliek op weg naar een internationale stayer wedstrijd in Wenen de bekende gangmaker Joop Stakenburg om het leven gekomen. Stakenburg, die 61 jaar is geworden, was met de amateur-wielrenner Mario van Baarle uit Pijnacker woensdag avond uit zijn woonplaats Am sterdam vertrokken. De wed strijd in een serie om de Europa cup, met ook Jan de Nijs onder de deelnemers, wordt vandaag ge houden. De wagen, die werd bestuurd door Van Baarle, botste in de mist op de snelweg bij een inhaalma noeuvre tegen een vrachtwagen. Stakenburg was op slag dood, Van Baarle bleef nagenoeg onge deerd. Stakenburg was na zijn loop baan als wielrenner-stayer jaren lang actief als gangmaker. Hij was op zijn best in snelle races. Sta kenburg leidde in de zeventiger ambtenaren, wethouders, sport- vaardige organisatie') moeten verte- journalisten, mensen uit het onder- genwoordigers van sportbonden, bedrijfsleven, media, wetenschap en overheid komen. Het bureau zal ook sportevene menten naar Rotterdam moeten ha- sportfonds komen. Uit dit fonds len. Volgens de nota is een dergelijk (kosten ongeveer 2,3 miljoen gul- bureau (kosten 700.000 gulden) no dig, omdat bonden zich nu minder snel kandidaat stellen voor de orga nisatie van bijvoorbeeld een WK, omdat ze opzien tegen de financiële en organisatorische risico's. Het bu reau zal een garantiefonds moeten beheren voor de financiering van evenementen. Voor bestaande en nieuwe evenementen zal ongeveer 1,8 miljoen gulden nodig zijn. Als alle voorstellen van de nota werkelijkheid worden, zou Rotter dam ook een extra sportaccommo datie moeten hebben voor wedstrij den en trainingen met een capaci teit van maximaal 2500 toeschou wers. Sportpaleis Ahoy' is yaak te groot voor kleinschalige sporteve nementen. Het nieuwe complex, in *Joop Stakenburg jaren de latere bondscoach Cees Stam en Jan Legrand naar suc cessen, waarbij enkele nationale kampioenschappen. Ook was hij de man op de motor, die met Fred Rompelberg herhaalde keren een aanval op het werelduurrecord deed. Kieft krijgt drie duels ZEIST (ANP) De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft Wim Kieft voor drie wedstrijden geschorst. Daarnaast dient de PSV-er een boe te van 300 gulden betalen. Kieft had in het duel FC Twente - PSV van 1 oktober Twente-verdedi- ger André Paus in een reflex-bewe ging getrapt. De zaak werd aange kaart door de rapporteur van de KNVB. De tuchtcommissie maakte gisteren in Zeist gebruik van televi siebeelden, die als aanvullend be wijsmateriaal werden beschouwd. De commissie bepaalde dat PSV de kosten van de behandeling moet dragen. ROTTERDAM (GPD) Openingen creëren voor de toekomst, noemt Joop Hiele het. 's Woensdags, wanneer hij bij Feyenoord niet hoeft te trainen, loopt hij een beetje mee in het automobielbedrijf van John van Dijk en op donderdagavond volgt hij op de Volksuniversiteit in Hendrik Ido Ambacht een conversatiecursus Frans. Hij heeft er pas drie lessen op zitten, maar niemand hoeft hem meer te ver tellen dat een doelverdediger in het Frans 'gardien de but' heet. ben je nou mee bezig?' Dan wordt hij onmiddellijk door de anderen gecorrigeerd. De meeste jongens n over-m'n-lijk-mentali- ook op de training niet verliezen". "Dat geldt in 't bijzonder voor Gullit en Wouters, maar ook voor Rijkaard en Van Basten. De laatste Frankrijk te komt soms wat lakoniek over, maar binnenskamers is hij behoorlijk fa al natiek. Dat is het grote verschil met ie Feyenoord. De wil om te winnen, om anderen te corrigeren en jonge spelers die fouten maken, op hun genheden voor hem voor. Neder- donder te geven is bij Feyenoord land zal eerst nog een puntje tegen veel minder aanwezig dan bij het Hiele wordt op eerste kerstdag 31 zijn contract loopt aan het einde v dit seizoen af. Hij is niet zo onv standig om uit te roepen, dat hij per hebben se weg wil bij Feyenoord, hij weet teit, die dat John van Dijk, van wie hij een fraaie Mercedes in bruikleen heeft, hem graag bij SW wil inlijven. Maar het is ook één van zijn jeugd dromen om ooit gaan voetballen. Een half jaar geleden war contacten met Montpellier, weet doen zich na het wereldkam pioenschap in Italië Finland moeten halen zijn van kwalificatie, volgens Joop Hiele geen probleem zijn. Daarvoor is de mentaliteit van de huidige Oranje-selectie te goed. "Het streven naar het allerhoog ste is in de groep heel sterk aanwe zig. De beleving bij de spelers is enorm. Als er één op de training niet bij de les is, hoeft Libregts of De zeker te Nederlands elftal. In de Oranje-s dat zal lectie hoeft maar tien percent gecor rigeerd te worden, bij Feyenoord wel vijftig of zestig percent". Betweter "Toen ik zelf nog jong was, werd ik door routiniers als Wim Jansen, Wim Rijsbergen en Willy Kreuz op mijn fouten gewezen. Dat accep- Ruiter echt niet uit te roepen:'Waar teerde ik. Nu zeg ik ook wel ROTTERDAM (GPD) - De KNVB heeft gisteren duidelijkheid gekre gen over de consequenties van de straf die de UEFA aan Ajax heeft opgelegd. Als de Amsterdammers landskampioen mochten worden of de KNVB-beker mochten winnen, dan zal Nederland volgend seizoen niet in het toernooi om de Europa Cup I of II zijn vertegenwoordigd. Eindigt Ajax op een plaats die nor maal recht geeft op deelneming aan het UEFA Cup-toernooi, dan mag de KNVB een andere Nederlandse club inschrijven. Het is een misvatting te denken, dat Ajax dit seizoen om des keizers baard speelt en het van geen enkel belang is of de Amsterdammers tweede of tiende worden. Als Ajax in de nationale competitie en het be kertoernooi buiten de prijzen valt, blijft de UEFA-straf staan en zal Amsterdam nog een jaar langer van internationaal bekervoetbal versto ken blijven. De competitiewedstrijd Vitesse- Ajax kan niet op 7 januari worden gespeeld. Het voorstel van de KN VB om de voor 24 december geplan de match te verzetten naar begin ja nuari is voor de Amsterdamse club onaanvaardbaar. Ajax maakt van 4 tot en met 10 januari een 'winter stop-trip' in Portugal. Arnhems burgemeester mr. P. Scholten en ook de korpsleiding van de plaatselijke politie hadden via diverse kanalen aangedrongen op verschuiving van de wedstrijd naar een andere dag dan de zondag voor Kerstmis. De datum van 24 de cember zou dermate veel proble men geven in het Arnhemse politie korps, dat voor de komende weken acties werden aangekondigd. Alle kerst-verloven zouden worden in getrokken. De wens van politie en burgemëester om het Ajax-legioen op een andere zondag naar Arnhem te laten komen werd bovendien ge steund door de fractie van het CDA in de Tweede Kamer. In schriftelij ke vragen aan minister Van Dijk (binnenlandse zaken) werd aange drongen op het verzetten van de ri sicowedstrijd. Met het voorstel van de KNVB om Vitesse-Ajax op 7 januari te la ten spelen, leken de problemen uit de wereld. Woordvoerder H. Buil van de dienstcommissie bij de Arn hemse politie reageerde in eerste in stantie in een hoera-stemming. Ajax-directeur Arie van Eijden daarentegen zei aanvankelijk "offi cieel nog van niets te weten. Ik heb in de krant wel iets gelezen over de te verwachten problemen op 24 de cember". "Maar de KNVB", aldus Van Eij den, "heeft niemand van Ajax ge vraagd of de uit-wedstrijd tegen Vi tesse verzet kan worden naar 7 janu ari. Dat hadden ze beter wel kiinnen doen, want op die datum heeft Ajax verplichtingen in Portugal. We kun nen die trip ook niet meer afzeggen. Alles is vastgelegd. We spelen daar twee wedstrijden tegen topclubs". De KNVB zal volgens Van Eijden met een ander voorstel moeten ko men, "dat", aldus de Ajax-direc- teur, "beter eerst met de betrokken clubs besproken kan worden". wat, maar als je niet oppast word je voor betweter uitgemaakt. Het is bij iedere club een ongeschreven wet dat de jongeren voor de training de ballen oppompen, de pionnen en de hesjes naar het veld dragen en na een wedstrijd de mand met materi aal naar de bus sjouwen. In Enge land moeten de leerling-profs ook nog de schoenen van de full-profs schoonmaken. Het laatste kun je in Nederland helemaal wel vergeten, maar voor die andere karweitjes proberen ze zich ook te drukken. Na de training zitten de jongeren eer der binnen dan wij en als je er dan iets van zegt, staan ze je aan te kij ken alsof ze het in Keulen horen donderen". Hoewel Hiele al dertig is, heeft hij pas zeven interlands op zijn naam staan. Afgezien van de eerste wed strijd in Dublin, heeft hij het steeds uitstekend gedaan. Vele deskundi gen vinden dat Hiele van nature een betere keeper is dan Hans van Breu- kelen, maar om de één of andere duistere reden krijgt de laatste van de bondscoach steeds de voorkeur. Voor het duel met Finland in Hel sinki kreeg Hiele uit de mond van Thijs Libregts te horen, dat deze 'ge voelsmatig' voor Van Breukelen had gekozen. Voor de Feyenoorder is het ener zijds een teleurstelling dat hij met de rol van stand-in genoegen moet nemen, maar het is tevens zijn grootste stimulans. "Ik geef de strijd met Van Breukelen niet op", zegt hij. "Ik moet gewoon van hem winnen en daarom wil ik optimaal blijven presteren. Ik heb één voor deel: ik ben twee en een half jaar jonger dan hij". Hiele: "Ik heb het boek van Van Breukelen niet helemaal gelezen. Wel het hoofdstuk, waarin hij iets over zijn concurrenten zegt. Vol gens Van Breukelen ben ik in we zen een concurrent van hem, maar heeft hij me nooit als zodanig be schouwd, omdat ik nooit de steun van mijn clubtrainer en van de pers heb gekregen. Johan Cruijff en de Amsterdamse pers hebben destijds hun uiterste best gedaan om Stan ley Menzo in het Nederlands elftal te krijgen. Ik heb Menzo nooit als een bedreiging voor mijn plaats ge zien, maar het was ze wel bijna ge lukt. De beste journalist is een ob jectieve journalist.' Joop Hiele gaat het volgend seizoen zijn brood wellicht elders verdienen. Ja J ZATERDAG-BIJLAGE VAN HET LEIDSCH LEID SC H/ALPHENS DAGBLAD Morgen: Paul McCartney laat jaren zestig herleven De fitste yoga-leraar met een dwarslaesie Scheveningen-Radio: het oor van de zee BflM JA'IK WIL EEN ABONNEMENT OP DE KRANT VOOR M'N EIGEN STUK DUW VAN NEDERLAND Ik neem het Leidsch Dagblad 7 weken op proef voor maar 26,50 Noteer mij voor een kwartaalabonnement 72,40 Voor het abonnement ingaat ontvang ik de krant twee weken gratis! (Aankruisen wat van toepassing is) Naam: Adres: restaurant en congresruimte. Tuchtcommissie roept FC Den Haag ter verantwoording DEN HAAG (ANP) - FC Den Haag is door de tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB in staat van beschuldiging gesteld naar aanlei ding van ongeregeldheden bij drie competitiewedstrijden. Het gaat om de thuisduels tegen Ajax en PSV op respectievelijk 13 augustus en 17 september en RKC - FC Den Haag op 24 september. Supporters van de club staken vuurwerk en/of rook bommen af. FC Den Haag is overigens van plan zich te verweren tegen de be schuldiging. Ook MW moet zich bij de tuchtcommissie verantwoor den. Het duel met Vitesse in de Geusselt verliep onregelmatig. Scheidsrechter Van den Ende on derbrak het treffen zelfs tijdelijk. Hendriksen weg bij AV Holland LEIDEN - Roel Hendriksen en AV Holland gaan uit elkaar. De hoofd trainer loopnummers kwam gister avond geen stap dichter bij het be stuur van de Leidse atletiekvereni ging tijdens besprekingen over de opzetvan de sprinttraining bij AV Holland. Hendriksen wil zich con centreren op een beperkt aantal topatleten, terwijl het bestuur juist de nadruk legt op breedte- en jeugd- atletiek. Het lopende contract tus sen beide partijen wordt per 1 de cember aanstaande ontbonden. Hendriksen (31) was dertien jaar als trainer aan Holland verbonden, waarvan de laatste jaren als hoofd trainer. Als voornaamste troef had hij Yvonne van Dorp, drievoudig Nederlands kampioene op de 400 meter, onder zijn hoede. Ook de jeugdige talenten Jeroen Sunter en Wilmar Kortleever behoorden tot de pupillen van de Oegstgeeste- Kloppenburg bij tafeltennisselectie ZOETERMEER (ANP) - Tafelten- nis-bondscoach Jan Vlieg heeft Mirjam Kloppenburg, Emily Noor, Gerard Bakker jr., Paul Haldan en Danny Heister geselecteerd voor de interland tegen Engeland op 26 ok tober. De wedstrijd in Sheffield telt mee voor de Superliga, de hoogste divi sie van de Europese competitie voor landenteams. Voor Nederland is het de derde wedstrijd in de Superliga. Van Tsjechoslowakije werd met 3-4 ver loren, van Zweden met dezelfde cij fers gewonnen. De voorlopige se lectie van Engeland bestaat uit de vrouwen Alison Gordon, Lisa Lo- mas en Fiona Elliot en de mannen Skylet Andrew, Alan Cooke, Des mond Douglas, Nicky Mason en Carl Prean. J VRUDAG 15.00-16.00 SKY- Voetbal: kwalificatie wedstrijden voor het WK. 16.00-17.00 SKY: Judo: W 17.00-18.00 SKY: Turnen: WK in Stuttg art. 18.00-19.00 SKY: Tennis: internationaal toernooi voor vrouwen in Filderstadt. 18.50-19.20 RTL V: Match: rnet o.a. de World Series honkbal uit de Verenigde Staten tussen Oakland Atlethics en San Francisco Giants (5, indien gespeeld). 19.00-20.00 SKY: Honkbal: Major League 20.00-22.15 Did 3: Sport 3 extra: WK tur nen in Stuttgart. 22.00-23.00 RTL V: Anpfiff: Bundeslig- avoetbal. 22.00-00.00 SKY: Basketbal: McDonalds Cup vanuit Rome. 22.25-23.25 BRT 2: Turnen: WK in Stuttg- 22.40-23.31 Ned 2: Sport Café: met als gasten Eric de Bruin (Nederlands kam pioen kogelstoten en discuswerpen) ma rathonloper John Vermeule en spelers van Ajax en Feyenoord. De onderwerpen van vanavond zijn een samenvatting van de Europacup-doelpunten, een voorbe schouwing op de wedstrijd Ajéx-Feye- noord, volleybal (Rentokil/ZVH-Nas- hua/VCG), de olympische beweging en atletiek (voorbeschouwing op de TROS- loop). 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reportage: met Bundesligavoetbal (FC Kaiserslau- tem-FFC St. Fault) en tennis (GP toernooi voor vrouwen in Zurich). 22.55-23.35 Ned 3: Studio Sport: WK tur nen in Stuttgart. 23.20-00.20 BBC 2: Snooker: GP in Reading. 23.25-23.50 Did 1Sportschau, 00.00-01.00 SKY: Judo: WK voor mannen ZATERDAG 10.00-12.10 Did 1: ARD-Sport extra: ten nis GP toernooi in Japan. 10.30-11.00 SKY: Surfer Magazine. 11.00-12.00 SKY: Tennis: internationale kampioenschappen voor vrouwen. 12.00-13.00 SKY: Honkbal: Major League

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17