Huurcontract strijdig met wet in Voorschoten BliflilgiaMii i w Landelijk onderzoek Konsumenten Kontakt Wasscnaarse licht gewond Voorschotense winkeliers blij met komst snookercentrum in centrum Warmondse fracties tegen vertrek politie PW keurt 'prestatieloon' voor gemeenteambtenaren af Celstraf geëist voor overvaller postagentschap in Wassenaar Verenigingen wellichttijdelijk naar Klim Op Begroting '90 Warmond B en W voor prijsvraag over herinrichting Dorpsstraat Aanstelling milieuambtenaar Ons nieuwe lezersservicestempely betekent voor u vaak vele guldens korting! PAGINA 14 VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 DEN HAAG/VOORSCHO- getroffen. Daartoe worden gere- Rotterdam en Heemskerk is het vol- TFN Rii \7f>r<?rVnllpnHp pp kend bepalingen die bij de bewo- gens de huurcontracten verboden ners een bePaald «edra6 afdwingen, om kinderen te laten spelen in trap. meenten IS beroering on- in 73 procent van de onderzochte penhuizen, gemeenschappelijke staan over een onderzoek gemeenten mag de politie zonder tuinen of op de galerijen van flatge- van Konsumenten Kontakt huiszoekingsbevel de woning van bouwen. En sommige gemeenten waaruit hliilrt dnt bmironn de huurder betreden. Bij 16procent (zoals Hengelo) vermelden in hun waaruit blijkt dat huurcon- van de gemeenten mogen afflches contracten dat het gebruik van de i bijvoorbeeld politieke partijen lift geheel voor risico van de huur- tracten van gemeentelijke woningbedrijven vaak niet niet door de huurders i door de beugel kunnen. Be palingen uit deze contracten zijn in strijd met de wet of zeer onredelijk ten opzichte van de huurder. Voorscho ten is één van de gemeenten i dat in de lift uitsluitend t worden opgehangen. Ook deze handbagage is toegestaan. In bij huisdieren te houden. Gegevens Het onderzoek van Konsumenten WaCiltilJSten Kontakt is uitgevoerd in 66 gemeen- Ménsen moeten vaak lang wachten waarvan het huurcontract ten die gezamenlijk een bestand voordat i over de hele linie het predi kaat 'slecht' krijgt. Voorlichter M. van Bruggen is ge schrokken van de inhoud van het rapport: "Het is bekend dat Voor schoten verouderde contracten ge bruikt, maar ik had niet gedacht dat de gemeente er zo slecht van af zou komen in het onderzoek". In de praktijk valt het volgens de voor lichter allemaal erg mee, omdat de verouderde artikelen niet meer worden toegepast. Het rapport zal er volgens hem wel toe leiden dat de gemeente nu snel een nieuw con tract op zal stellen: "Begin septem ber is dat al aan de orde geweest in de raadscommissie voor financiën, maar ik denk dat we de zaak nu snel in orde moeten maken". Konsumenten Kontakt noemt als mankement aan de huurcontracten in Voorschoten dat de huurprijs bij raadsbesluit wordt vastgesteld. 'Voor zover de huurprijs verhoging niet met de huurder kan worden overeengekomen, stelt de huur- commissie of de kantonrechter de huurprijs vast. De Voorschotense gemeenteraad kan van alles beslui ten, maar kan niet de bepalingen van de Huurprijzenwet Woonruim te ongedaan maken', aldus het on derzoek. In het huurcontract dat de ge meente hanteert, ontbreekt verder een onderhoudsverplichting voor de verhuurder, de verplichting tot het maken van een jaarlijks service kostenoverzicht en zijn zogenaam de 'intimiderende bepalingen' aan- huurwoning krijgen 226.000 woningen behe- toegewezen. Volgens Konsumen- ren. Daarmee wordt ongeveer 75 ten Kontakt laten ambtenaren bij procent van het gemeentelijk wo- gemeentelijke huisvesting vaak ningbezit bestreken. Een aantal blijken dat de woningzoekende piet door de gemeenten verstrekte gege- te veel praatjes moet hebben over vens verschilden flink van de cijfers de aangeboden woonruimte, want die het ministerie van VROM 'er zijn vele anderen die de woning (Volkshuisvesting) hanteert. Veel graag zouden willen hebben', woningen zijn in de afgelopen jaren door de gemeente afgestoten of ge- Bovendien maakt een onafzien- privatiseerd en daarna onderge- bare lijst van bepalingen, waarvan bracht bij een plaatselijke woning- het merendeel bovendien taalkun- bouwvereniging. dig een wangedrocht is, de meeste contracten onleesbaar. De geïntimi- Bij het onderzoek bleeft een aan- deerde huurder zet dan doorgaans tal gemeenten buiten schot omdat gemakkelijk een handtekening on ze veel te laat op het verzoek om in- der de aangeboden huurovereen- formatie reageerde. Leiden en komst. Gouda stuurden de gegevens pas op toen het onderzoek al was afgerond Huurders hebben echter wette- Volgens een woordvoerster van het jjjk recht NCIV, een organisatie van woning- overeenkomst uit te oefenen" Hetls bouwverenigingen, tonen de uit- daarom volgens Konsumenten komsten aan dat gemeenten de ver- Kontakt van belang de huurover. meuwing van vaak sterk verouder- eenkomst goed door te lezen op on- redelijke bepalingen. Als dat het ge- nQmon kunnen huurders een paar da gen bedenktijd vragen en zich laten deskundige. 'Katteogen' op Wittenburgerweg in Wassenaar WASSENAAR - In de middenas de Wittenburgerweg in Wasse- I naar zijn gistermiddag zogenaamde 'katteogen' aangebracht. Daarmee zijn in de gemeente Wassenaar ruim zes kilometer rode fietssuggestie- stroken en middenassen van rijba nen voorzien van deze reflecterende I zeegroene glazen ogen. De eenogige verkeersveiligheids- wakertjes zijn om de twintig meter in het asfalt gelijmd. Bij bochten is de afstand slechts tien meter. De in frastructuur van Wassenaar niet overal ruimte laat voor paaltjes of vrijliggende fietspaden en dan zijn de 'ogen' een goed middel de ver keersveiligheid te verhogen. Omdat het gemeentebestuur vooral aandacht wil besteden aan de veiligheid tussen langzaam- en snelverkeer, is besloten een aantal belangrijke toevoerwegen en (rode) fietsstroken van katteogen te voor zien. Het betreft hier de Prinseweg, de Lange Kerkdam, de Van Zuylen van Nijeveltstraat en de Deylerweg. OEGSTGEEST - Het kruispunt van de Dorpsstraat en de President Kennedylaan in Oegstgeest wordt gewijzigd, zodat het verkeer in de toekomst wordt gedwongen het knooppunt met een lage snelheid te naderen. Ook de aan sluiting van de Dorpsstraat op de Almondeweg wordt gewijzigd. De werkzaamheden maken deel uit van de re constructie van de Dorpsstraat. Na de sanering van de riolering en de herinrichting van de weg zal het verkeer in de eerste week van december weer van de Dorpsstraat gebruik kunnen maken. (foto Wim Dijkman) WASSENAAR - Een 16-jarige de contracten met rendheid ter hand moeten •Een gemeentelijk huurcontract nog vaak een ondergeschoven adviSeren door VOORSCHOTEN - De Voorscho- te voorkomen tense winkeliers, verenigd in de doen middenstandscommissie, zijn blij met de komst van een snookercen- invloed op de huur- trum op de eerste en tweede etage boven de Albert Heijnvestiging aan de Voorstraat. Ze drongen ei wethouder Marselis op aan te v komen dat het snookercentrum gezeld gaat van een gokhal. De wet- dit wil blijven kopen. De meubelhandel moet wel elk jaar een vergunning aanvragen. De middenstanders vinden het De leden van de middenstands- niet leuk dat de firma Hulshoff aan commissie en de gemeente zullen Rouwkooplaan toestemming elk de helft betalen van de energie- heeft gekregen tot het houden van kosten een drie dagen durende verkoop bij rond hemelvaartsdag. De midden- sch or- standers hebben zich hier altijd te- wie er- gen verzet. Woordvoerder W. De Ru roeg zich af of de vergunning geen Na woonster van Wassenaar is gister avond licht gewond geraakt bij een ongeval op de kruising van de Deij- lerweg, Rozenweg en Anemonen- weg. Zij reed als duo-passagier mee op de brommer van een 16-jarige plaatsgenoot, die door een misver stand geen voorrang verleende aan een van rechts komende auto. De brommer werd door de auto geraakt en maakte een flinke schuiver over het wegdek. Daarbij raakte de Wassenaarse de feestverlichting. De licht gewond aan haar been. N de wethouder derzoek in het Academisch Zieken de energiekosten moet betalen, huis. r de vraag huis in Leiden kon zij kindje'. 1.CUC11UIIUO «ciuuuuvail 11UU1UCI8 j .UUUilU. UUlUUUjU UU, IIUV uuuv.5v Bij een aantal gemeenten dateert Qf een rechtswinkel kunnen hierbij steeds heeft geprobeerd de vesti de huurovereenkomst uit de jaren behulpzaam zijn 1950 tot 1979. Per 1 juli 1979 is de Huurprijzenwet Woonruimte en de Wet op de Huurcommissies in wer king getreden. Voor 1 juli 1979 tot stand gekomen standaard-overeen komsten zijn gebaseerd op oude en niet meer van toepassing zijnde wettelijke voorschriften. Daarnaast is er in de huurcontrac ten sprake van vaak lange lijsten die Konsumenten Kontakt karakteri seert als grenzeloze betutteling. In houder beloofde dat hij de vergun- precedenten zal scheppen. Wethou- ning op dit punt nog zal bekijken, der Marselis verklaarde dat iedere doodleuk dat beide partijen twist- aanvraag voor extra verrkoopdagen ten over een bedrag van honderd apart wordt bekeken, maar B en W gulden. Na dez^ verhelderende op- geven Hulshoff toestemming om merking konden beide partijen di- gokhal in de gemeente jaarlijks drie dagen meubels te ver- reet tot overeenstemming komen. i klein half INBRAAK - Bij een inbraak aan de ambtenaar Annie M.G. Schmidtstraat in Lei derdorp zijn gistermiddag een T.V. en een videorecorder ontvreemd. De dieven kwamen binnen door aan de achterzijde van het huis de tuin deur en de achterdeur te forceren. WARMOND - Progressief War mond (PW) keurt het door B en W voorgestelde beloningssysteem voor ambtenaren af. Het CDA stelt zich terughoudend op en de WD is positief over het plan. Het college van B en W wil ambte naren beter laten functioneren door beloningssysteem i Loco-burgemeester C.E. Dalhui- n-Pölano maakte gisteravond DEN HAAG/WASSENAAR - Tegen valler is geweest. De raadsman van l 38-jarige man uit Den Haag i WARMOND - Het Warmonds colle ge van B en W wil bij de rijksover heid aan de bel trekken om te voor komen dat de landdienst van de po litie uit Warmond verdwijnt. Nadat alle partijen vorig jaar hun angst voor het verdwijnen van de water- politie uitspraken, baart nu het eventuele vertrek van de landdienst de fracties zorgen. Dat bleek gister- voorlichting weten waar en wan neer zij de politie kunnen bereiken. Het CDA wil een uitbreiding Tachtig procent van het personeel duidelijk dat het college in ieder ge- functioneert normaal tot goed, val 20.000 gulden wil besteden extra toelagen rige 20 procent wellicht beter func de Warmondse politie, omdat de tioneren, aldus het college in de be- nog niet zeker, werkdruk door de ontwikkeling groting. Om goed te kunnen oorde recreatie-eilanden len over ondergeschikten zouden PW i campings (Koudenhoorn, en straks ook Stren- de chefs gen en Tengnagel) toeneemt. kleine groep werknemers snel tot 'scheve' gezichten zal leiden, waar door de motivatie afneemt. De WD-fractie daarentegen is uiterst verheugd over de plannen en dringt aan op een spoedige uitwerking van de regeling. 'Het mag niet zo zijn dat ^ind 1990 blijkt dat het bedrag van haar algemene beschou- 20.000 gulden nog onaangetast i moeten volgen. managementtraining wingen het meest terughoudend en want dan doet u ambtenaren te- is bang dat prestatiebeloning in de kort', aldus de WD. 0 de Hagenaar stelt dat dat niet over- avond uit de algemene beschouwin- dertig maanden gevangenisstraf ge- tuigend is te bewijzen. De tijdens de gen van alle raadsfracties, eist, omdat hij wordt aangezien als overval met een geweer bedreigde De gemeentebegroting voor 1990 loketbeambte heeft de man ook niet geeft aan dat de kans op sluiting van als dader herkend. het Warmondse politiebureau groot is. De post zou deel gaan uitmaken Bij de overval, vorig jaar op een van een groter korps van de rijkspo- huYsvest septembermorgen in het kantoor litie. De politie blijft wel spreekuur ^eze aan de Groot Hasebroekweg, werd houden binnen de gemeentegren- w ee een onbekend bedrag weggeno- zen, maar dan in een ander, nog men. De hoofddader kon snel wor- bekend, gebouw. den aangehouden aan de hand van Als de post inderdaad verdwijnt Na de bouw het kenteken van de vluchtwagen, wil de WD-fractie dat de spreeku- i de twee overvallers die rig jaar september in Wassenaar een postagentschap overvielen. De Ha genaar zegt 'absoluut niks' met die zaak te maken te hebben, maar er om onbekende reden bij te zijn 'ge lapt' door de hoofddader. Laatstge noemde is onlangs al tot tweeëneen half jaar cel veroordeeld. Op grond van getuigenverklarin gen staat het voor officier van justi tie Van Zutphen vast dat de ver dachte Hagenaar de tweede over- WARMOND - Bijna alle Warmond se sportverenigingen worden vol gend seizoen wellicht tijdelijk ge- sportzaal Klim Op. Op lanier wil het college van B en begin maken met de verhui zing van een aantal verenigingen. naar de oude gymnastiekzaal ver huizen. De Hervormde Diaconie is bereid om Het Trefpunt en een strook grond van 20 meter lengte te verkopen. De voorwaarden waaron der dat moet gebeuren zijn echter nog niet bekend. PW. Een gymnastieklo- Na zijn aanhouding volgde die de Hagenaar. Uitspraak 2 november. i de politie zonder mankeren tief 'opschuiven worden gehouden. Bovendien moet derkomen. de Warmondse bevolking Wethouder C.A. van Schagen gisteravond dat de bouw een nieuwe gymnastiekzaal voor de onderbouw van de basis bijvoorbeeld scholen niet mogelijk is. Dit is een kun- aantal verenigingen defini- (CDA) ander Tentoonstelling Anneke Koek en Elly Hettema exposeren tot drie november in het gemeentehuis aan de Statendaalder in Leiderdorp. Koek maakt grafiek en Hettema expo seert met keramiek. Het gemeentehuis is maandag tot vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur geopend. Woensdagavond is het van 18.30 tot 20.00 uur open. Disco Jongerencentrum Utopia in Zoeterwou- de houdt vanavond een disco met een Exodus Music and Light Show. De disco begint om 20.30 uur. Vioolconcert Violiste Lucy van Dael speelt zondag 22 oktober in de Wassenaarse Dorpskerk. Het programma bestaat uit twee werken van Johann Sebastian Bach. Van Dael studeerde viool aan het Koninklijk Con servatorium en speelt ook barokviool.' Van Dael heeft concerten gegeven met Gustav Leonhardt, Frans Bruggen en an deren. Ze is concertmeester van het or kest van de achttiende eeuw en is docen te bij de conservatoria in Amsterdam en Den Haag. Het concert wordt georgani seerd door de commissie Muziekdien sten van de Dorpskerk en begint om 19.00 uur. Kunst Op het Meubelplein in Leiderdorp expo seren zaterdag en zondag negen kunste- s die zich hebben gespecialiseerd in verschillende technieken. Zo kan het pu bliek kennis maken met pentekeningen, glassierkunst, beeldhouwkunst en mo derne en klassieke schilderkunst. Concert Het Fluitkwartet Syrinx geeft zondag 22 oktober een concert in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voor schoten. De vier vrouwen bespelen ver schillende soorten fluiten en hebben een breed repertoire. Het concert begint om 12.30 uur. Dansavond In De Schelft in Noordwijkerhout organi seert de Stichting Country Music Promo tion op zaterdag 28 oktober een dans avond met medewerking van Half a Do zen uit Noordwijk. De aanvang is om 21.00 uur. Wandeltochten In Noordwijkerhout kunnen wandelaars zaterdag 28 en zondag 29 oktober mee doen aan bos- en duinwandeltochten over afstanden van 5, 10, 15. 25 of 40 km. Tussen 09.00 en 14.00 uur is de start bij café-restaurant De Duinpoort aan de Langevelderlaan voor de drie kortste routes. Tot 12.00 uur kunnen wandelaars starten voor de 25 km, tot 10.00 uur voor de 40 km. De routes gaan door de Bos- wachterij Noordwijk. Het inschrijfgeld be draagt 3 gulden persoon, voor de twee langste afstanden 4 gulden. Inschrijving aan de start. Voor meer inlichtingen kan de VVV Noordwijk worden gebeld. kaal kost volgens de wethouder 800.000 gulden kosten, en dat vindt het college te veel. Voor de WD is het Overbos de enige bespreekbare plaats voor de bouw van een sporthal. De fractie wenst evenals PW een eenvoudige hal, zodat geld overblijft voor ver bouw van andere accommodaties. Verder wil de WD dat er een sche ma komt met verenigingen en scho len, zodat een hoge bezettingsgraad van de hal bereikt wordt. Wethou der Van Schagen ondersteunt deze WARMOND - Het idee om een prijs vraag te organiseren voor de herin richting van de Dorpsstraat spreekt het college van B en W erg aan. PW doet dit voorstel in haar algemene beschouwingen. De progressieven willen de prijsvraag voor studenten stedebouwkunde organiseren. Over de reconstructie van de He renweg werden niet veel woorden vuil gemaakt. Wel wil PW dat de ge meente betere voorlichting ver strekt over de werkzaamheden aan de doorgaande route. Ook vroegen- de progressieven zich af of het ver plaatsen van het Tolhek op particu liere grond juridisch is geregeld en wie het groenonderhoud verzorgt. Ook wilden zij weten wat er met het historische toegangshek gebeurt als het huis van de familie Den Ouden wordt verkocht. De CDA-fractie- voorzitter G.E. den Ouden krijgt het hek straks in haar tuin. De Vos zei dat de plaaitsing van het hek via het zogenaamde 'recht van opstal' wordt geregeld. De dienst gemeen tewerken zorgt voor het onderhoud van het groen rondom het hek. Wat er met de toegangspoort gebeurt als de familie Den Ouden het huis ver koopt bleef onduidelijk. Sfp r? Progressief Warmond wil betere voorlichting over de werkzaamheden op de Herenweg langs het Bos van Krantz zijn inmiddels gekapt, maar hierover werden weinig woorden maakt. d°t0 wim Dijkman) de ambtenaar op zijn bordje krijgt WARMOND - Het college van B en W wil niet voor januari volgend jaar be ginnen met een sollicitatieprocedure voor een milieurechercheur. In janu ari doet het college de raad een uitgewerkt voorstel over de taken die milieurechercheur krijgt en hoeveel uur hij of zij hieraan moet besteden. Ook moet duidelijk worden aan welke eisen de ambtenaar moet voldoen. Het college komt hiermee tegemoet aan de wens van met name CDA en WD. Het CDA ging, hetzij morrend, akkoord met de aanstelling van een milieurechercheur voor hele dagen. De fractie heeft hiermee nog steeds moeite omdat het takenpakket van de ambtenaar nog niet bekend is. Tij dens het uitspreken van de algemene beschouwingen werd wel duidelijk de doorgaande route. Enkele bomen dat het CDA akkoord gaat met de reservering van financiële middelen. Maar voor de advertenties de deur uitgaan wil de fractie weten welke taken Regelmatig selecteren wij, speciaal voor onze lezers, aantrekkelijke activiteiten. Of het nu gaat om lezersreizen, entree bij diverse evenementen, speciale treinkaarten of andere zakenvoor lezers van het Leidsch/Alphens Dagblad valt er altijd wel voordeel te halen. Daarom een goede raad: Let voortaan op ons "lezersservice-stempel"'. Abonnees van het Leidsch Dagblad en Alphens Dagblad zijn daarbij in het voordeel, want zij krijgen deze krant toch al elke dag in de bus. Zo kan een abonnement nog onverwacht geld opleveren. Lezersservice: dat laatje niet liggen!

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14