Jeugdige keepers krijgen les van echte profs Batman: er is niet aan te ontkomen fif 1 I 1 7 PAGINA VOOR JONGEREN Ife EggiTf Gratis pop DONDERDAG 19 OKTOBER 1989 PAGINA 11 Olt-K ONPe&jjRöWRS 6u&3p££; jpooftoer-..?/ ((WAL TH ui< Êjewoorsi-. op net JUISTE AdoMEWT /y\M pe noovkem X.T&Kkew^. Voor vragen, opmerkingen en suggesties met betrekking tot Big Deal kun je ons altijd bellen. Tel: 071 - 161 442. Bij 150 voetbalkeepers liep de wekker op de eerste dag van de herfstvakantie vroeg af. Zij moesten zich maan dag haasten naar sportpark De Bloemerd in Leiderdorp, waar van 9.00 tot 15.00 uur een dag voor doelmannen en -vrouwen werd georgani seerd. Met echte keepers uit het betaalde voetbal en mo derne apparaten als een voetbalkanon en een snel heidsmeter moest dat wel een leuke dag worden. Bij aankomst op het RCL-terrein kregen de deelnemers eerst een teleurstelling te verwerken. De bekendste van de uitgenodigde keepers, Stanley Menzo, had van zijn club Ajax geen vrij gekregen om de jongens en meisjes in Lei derdorp het keepersvak te leren. Nu moesten de 150 het doen met Carlo l'Ami van SW, Jaap Schil der van Volendam en niet te ver geten Frans Hoek, de bekendste keeperstrainer van Nederland, van wie Menzo de kneepjes van het vak nog heeft geleerd. Ook zonder Stanley Menzo be leefden de dappere ballenvangers een dag die ze niet snel zullen ver geten. Van vakantie was geen sprake, want na de inleidende warming up doken de keepers van links naar rechts, op hoge en lage ballen en kregen zij alleen tij dens de lunch even adempauze. Jeroen Ammerlaan was na af loop aardig uitgeteld. De 15-jarige doelman van Meerburg B2 had dan nog het geluk gehad dat het voetbalkanon af en toe haperde, waardoor hij bij dat onderdeel niet zo veel ballen hoefde tegen te houden. Dat de snelheidsmeter, die de snelheid van de slinger worpen en uittrappen van de jeugdige keepers moest meten, het af en toe liet afweten, vond de Meerburger wel jammer: "Ik haalde nu 55 en 60, maar dat klop te voor geen meter". Zoals gezegd liepen er niet al leen maar toekomstige doelman nen rond, ook de aanstaande doelvrouwen waren redelijk ver tegenwoordigd. Patricia Verburg (21) behoorde tot de oudste deel- SW-doelman Carlo l'Ami heeft het druk in de herfstvakantie. Dage lijks legt hij jeugdige voetballers uit hoe je een echte -prof kunt worden, zoals hier bij Ter Leede in Sassenheim. (foto Jan Holvast) nemers. Zij verdedigt nog maar één jaar het doel bij het vrouwen- elftal van Altior uit Langeraar en werd op De Bloemerd heel wat wijzer. "Je kunt hier goed zien dat mannen veel meèr kracht hebben dan vrouwen", zei de doelvrouw, die als gevolg van een trap tegen haar schenen overigens verstek liet gaan bij de snelheidsmeter. Ook in Sassenheim waren de voetbalvelden een dag openge steld voor de schooljeugd. Bij Ter Leede ging het niet zozeer om keepers, maar ook voetballers mochten zich dinsdag vergapen aan Carlo l'Ami, die als voormalig doelman van Blauw Zwart uit Wassenaar volop bekendheid ge niet in de regio. Bij Quick Boys in Katwijk maakten ze het gisteren nog bonter met de Ajax-spelers Jan Wouters en Bryan Roy. Kortom, wie van voetbal houdt kan deze week zijn lol op. Alsklap op de vuurpijl staan voor aan staande zaterdag negen wedstrij den op het programma voor de tussenronde van het toernooi om de Leidsch Dagblad cup voor C- junioren. De wedstrijden Roodenburg - Noordwijk, SVLV - De Sleutels, Docos - Teylingen, Bernardus - Rijnsburgse Boys, DOSR - Katwijk, SJC - ROAC. Lugdunum - Quick Boys en Lei den - FC Lisse beginnen dan om 14.00 uur, Alkmania - WSB een uur later. Egypte, december 1988: De zon schijnt, het eten en drinken is belachelijk goedkoop en lekker. De zee is blauw, de stranden wit. Het lijkt wel of niemand hier aan werken denkt. Het is vakantie, je voelt je goed.... Bij het wachten op de trein ontmoet ik een meisje. Je weet hoe dat gaat: „Excuse me... heb je een vuurtje..." Ze is klein van stuk met glanzend zwart haar. Mooi. Ze is 22 en studeert kunstgeschiedenis in Rio de Janeiro. Interessant. Ze heet Isabel. Leuk. En ach ja, ze moet dezelfde kant op als ik. We reizen samen en lachen om de Egyptische conducteur met zijn dikke buik en middeleeuwse kniptang. Haar tanden zijn wit, haar ogen groen. En nog steeds schijnt de zon. Ik voel me goed en zeg het haar. Die nacht slapen we met z'n tweetjes in één bed en ook de daaropvolgende twee weken zijn we samen. Sprookjesachtige dagen: zeiltochtjes op de Nijl, per kameel langs piramides, blauwe luchten, goedkope hotels, eindeloze woestijnen, arabisch gebak en ruisende palmen. Net als in de film. Dan moet ze terug. "Tuurlijk", zeg ik zonder na te denken, "als je in de buurt van Nederland bent, kom je maar langs". Tranen. Die nacht voel ik me verlaten. Twee dagen later ontmoet ik Felicity uit Nieuw Zeeland en geniet weer van het leven. Het is moeilijk verdrietig te zijn als de zon schijnt. Haarlem, september 1989: Het is een sombere dag, zware buien volgen elkaar in ras tempo op... Net op zo'n moment waarin het even droog is, wordt er nadrukkelijk gebeld. Voor de deur staan een klein, doorweekt en ineengedoken meisje. Naast haar een ouderwetse koffer, twee keer zo nat en twee keer zo Deze week vroegen we de Big Deall-lezers: Welk tv-programma is volgens jou absoluut overbo dig? HDRon's Honeymoon Quiz 2(9)Labyrinth 3(7)Bodyline 4()Puzzelfavoriet 5(l)Ghostbusters - 'SH groot als zij zelf. Wat een raar moment om voor ouwe kranten langs de deur te gaan, wil ik zeggen als het meisjesfiguur juist iets eerder heeft besloten de stilte te doorbreken: "You recognise me....?"» klinkt het zacht en onzeker. Shit! Haar niet zozeer, maar die stem... Isabel! Ik had zelf gezegd dat ze langs kon komen dus ik kon haar moeilijk buiten laten staan. Bovendien was bet weer begonnen met regenen. Mijn ouders waren blij met dit onverwachte bezoek. Leven in de brouwerij... Natuurlijk kon ze blijven slapen. Mijn vader droeg de reusachtige koffer naar de logeerkamer terwijl mijn moeder Isabel in haar beste Engels de douche wees. Eindelijk nam Gilles eens een vriendinnetje mee naar huis... Uit Zuid-Amerika nog wel! Die avond wordt de tafel feestelijk gedekt. Ik zit tegenover Isabel. Een kaarsen een juskom tussen ons in. Haar tanden zijn nog steeds wit, maar ik mis de woestijn. Haar ogen zijn nog steeds groen, maar ik mis de palmen. Haar haar is nog even glanzend zwart als voorheen, maar waar zijn de kamelen en pyramides? Ze lacht naar me. Beschaamd sla ik mijn ogen neer en eet aardappelen met jus. Het is nu 14 oktober en het regent. Isabel heeft vandaag al weer een nieuwe poster aan de muur van haar kamer gehangen. Vanochtend gekocht, samen met mijn moeder. Ze kan het prima met haar vinden. Gisteren kwam er een brief van Isabels vader uit Rio de Janeiro. Zo lang ongetrouwd samenwonen mag niet van de kerk. Ze zijn daar streng katholiek moet je weten. Mijn moeder is het wel met Isabels vader eens. Ze vindt dat ik toe ben aan wat 'vastigheid' in mijn leven. Ik bemoei me er niet mee. 6(6)de STER 7()Neighbours 8(2)Wedden dat.... 9()AUes van Veronique 10(8)Dierenmanieren VOLGENDE WEEK: Wat moet men doen om jou kwaad te krij gen? Laat jouw stem ook gelden in de Hartstikke Top 10. Bel of schrijf even. Ha Met de komst van de film Batman is niet alleen het klassieke verhaal nieuw le ven ingeroepen, maar is ook een ware 'Batmania' ontke tend waar handelaren, win keliers en marktkooplui handig op zijn ingespron gen. De film lijkt bijzaak. Waar het om gaat is de com mercie die handig inspringt op de rage die Amerika nog steeds in de ban houdt. Of Nederland volgt, moet nog blijken. In ieder geval is de film in 85 bioscopen (o.a. in Leiden) te zien, tot groot ge noegen van de winkeliers, want een betere reclame voor hun produkt kunnen ze niet wensen. Of je nu jong of oud bent: er is geen ontkomen aan. Overal word je met Batman geconfronteerd. Kinderen die op school de nieuwe Batcape (32,50 gulden) van een mede-leerling vol ontzag bewon deren of de grootouders die zich verplicht voelen om winkels af te struinen op zoek naar een pas send Batman speeltje voor het kleinkind. Eén troost: er is keuze genoeg. Een lange lijst van artikelen is inmiddels op de markt gebracht. Bekend zijn de buttons, petjes, T- shirts en sleutelhangers. Minder voor de hand liggend zijn de Bat man joggingpakken, goudgalon- banden, tricots en andere aanver- wande artikelen in de zelfmaak- mode. Het bedrijf Isco Technic in Waalwijk, dat bedrijven in de Be nelux van deze produkten voor ziet, heeft het er maar druk mee om aan de vraag te voldoen. "Het lijkt wel een gekkenhuis. We heb ben het hartstikke druk, maar we hebben genoeg spulllen om aan de vraag te voldoen", zegt M. Ver voort van het bedrijf. Vroom en Dreesman heeft in middels in het Leidse filiaal aan de Breestraat een Batman-stand ingericht met buttons, T-shirts en pefies. Het wachten is op meerde re artikelen om de Batman-collec tie compleet te maken. J. Hooij- mans van V&D heeft er wel ver trouwen in dat de rage in Leiden een succes wordt. "Ik zit al dertig [JÖHNWIÉ, IKZCHtRALDf HHE tmnpTtunmiopoteam 1 mvt New mcrnz-m jaar in het vak en weet wel zo'n beetje wanneer een rage aanslaat of niet. Batman is weer 'ns wat an ders, he? Het spreekt de jeugd in ieder geval aan, dat is een ding wat zeker is". Bij de speelgoedwinkel Inter- toys stellen de verkopers zich iets gereserveerder op. Het bedrijf verkoopt enkele Batman-acces soires, maar wacht voorlopig de' reacties van het publiek af, voor dat ze het assortiment verder uit breiden. "Als het in Amerika aan slaat, wil het nog niet zeggen dat de Nederlanders er warm voor lo pen", zegt J. Langejans van Inter- toys. De Stripwinkel 'Dumpie' aan de Nieuwe Rijn is drie maanden geleden ingesprongen op de 'Bat mania', maar deze week is de ver koop pas goed van de grond geko men, weet een verkoper te vertel len. "In het begin ging de verkoop een beetje traag. De laatstë dagen echter gaat het beter. Het is overi gens moeilijk te voorspellen of iets een rage wordt of niet. Het blijft altijd een beetje natte vin gerwerk. Voor het zelfde geld, blijf je met al je spullen zitten". PAUL VAN HOOFF mm I MBt b» 'JrmmS (P Redacties van kranten doen hun best om de aandacht van de jeugd te trekken. Dat bleek vorige weèk bij de landelijke dag die de stich ting Krant in de Klas (KiK) in Utrecht organiseerde. Vrijwel al le Nederlandse dagbladen beste den hoe langer hoe meer aan dacht aan lezers in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Niemand weet eigenlijk precies wat jongeren het liefst lezen. Sport, muziek, film en TV scoren hoog bij enquêtes, maar dat zijn onderwerpen die op andere plaat sen in de krant ook al uitgebreid aan bod komen. Weten de jonge lezers dat ook? Welk deel van de krant krijgen zij onder ogen? Om een goed inzicht te krijgen in wat jullie in je eigen krant wil len lezen (of schrijven!) volgen hier enkele vragen. Iedereen tus sen de 12 en 18 jaar mag ze schrif- telijk beantwoorden. Onder de snelste inzenders (vóór 31 okto ber) wordt een cadeaubon naar keuze (muziek/boeken/ bioscoop) ter waarde van 25,00 verloot. Vraag I: Lees je de krant wel eens? Zo ja, hoe vaak? Vraag 2: Welke pagina ('s) lees je? Vraag 3: Wat mis je in de krant? Vraag 4: Over welke on derwerpen zou je meer in de krant willen lezen? Vraag 5: Lees je de krant op school wel eens? Zo ja, bij welk vak? Vraag 6: Wil je een aparte jeugdpagina in de krant? Zo ja, hoe vaak per week? Vraag 7: Zou je ook zelf aan een jeugdpagina willen meewerken? Vraag 8: Welke van de vol gende onderwerpen vind je leuk om te lezen? Sport, mu ziek, boeken, film, radio/tv, school, seks/verliefdheid, gezin, politiek, 'serieuze on derwerpen' (bijvoorbeeld Aids, incest, drugs, zelf moord), leeftijdgenoten uit de buurt (bijvoorbeeld een goede tennisser, een violiste of een schoolkrantredac teur), of weet je zelf nog an dere onderwerpen? Vraag 9: Als je in de prij zen zou vallen, wil je dan een muziekbon, een boeken- bon of een bioscoopbon? Stuur je antwoorden zo snel mo gelijk op naar de redactie van Big Deal, postbus 54, 2300 AB Leiden onder vermelding van 'enquête'. Popliefhebbers opgelet! Aanstaande zaterdag wordt in het Jongeren centrum de Sater in Leidschendam een groot, gratis popfestijn georga niseerd. Van twee uur 's middags tot twee uur 's nachts zullen acht bands optreden. Het programma ziet er als volgt uit: Virgin Dream (14.00), Prime Time Band (15.00), Mayday (15.45), Chevy Rockers (16.45), Crick (20.15), Under Influence (21.30), Same Players Shoots Again (22.45), Raspers (24.00). De organisatie belooft jazz, dansmuziek, rock en show. De Sater is bereikbaar met bus 22, 44, 45, 166 en met de trein via de Hofpleinlijn of Zoetermeerlijn.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11