Niets is Partizan Belgrado te dol @VER DE GRENZEN' Nieuw sectiebestuur KNVB stelt veiligheid voorop 5Beethoven had ook geen diploma's9 80WUN Beiersdorf is voor de gek gehouden WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 SPORT PAGINA 21 Brazilië: niet met Nederland.. De strijd om de WK-zetels is in volle gang en krijgt steeds meer het ka rakter van een stoelendans. Het staat nu al vast waar Italië (Rome), Ar gentinië (Napels) en Engeland (Cagliari) hun groepswedstrijden spe len, maar het organisatiecomité zit ermee in z'n maag welk groeps- hoofd in Italië wordt geplaatst Westduitsland (vanwege het trio van In- ter) of Brazilië. Indien Italië in zijn groep wint, ontmoet het de winnaar van de Milanese groep in ieder geval niet vóór de finale. Brazilië wil lie ver niët in Milaan spelen, als dat betekent dat het in de groep komt met Nederland. Bondscoach Lazaroni: „Onze keuze valt op een Noorditaliaanse stad, maar dat zegt niet dat we per se in Milaan willen spelen". Brazilië op teert voor Turijn. Overigens wil Brazilië wel om de Coppa Franchi strij den met Nederland. Dit duel is bestemd voor de kampioenen van Euro pa en Zuid-Amerika. „Wij komen graag in december tegen Nederland uit. De KNVB hoeft ons maar te bellen als zij ook plannen in die rich ting heeft", aldus de bondscoach. Butragueno moet vanavond toekijken Emilio Butragueno speelt van avond niet mee met Real Madrid te gen AC Milan. De sterspeler raakte tien dagen geleden geblesseerd na een tackle van Ronald Koeman in het toptreffen met Barcelona, en is daarvan nog steeds niet hersteld. „Het heeft geen zin dat Real me in zo'n belangrijke wedstrijd inzet als ik niet volledig fit ben", luidde de conclusie van 'el Buitre' na de trai ning op dinsdagmorgen. Hij wordt vervangen door Losada. AC Milan moet het doen zonder Gullit, Massaro en voorstopper Gal- li. Donadoni zal waarschijnlijk één helft (de tweede) spelen. Frank Rijkaard heeft de afgelopen dagen vanwege een irritatie aan zijn rech tervoet licht getraind. „Ik heb er al een tijdje last van. Tegen Wales speelde ik met een pijnstillende in jectie, maar sindsdien is het alleen maar erger geworden. Maar natuur lijk speel ik tegen Real mee", ver klaarde hij gisteren op Milanello, het trainingskamp, waar voorzitter Berlusconi weer met een helikopter neerstreek om zijn jongens sterkte te wensen voor het toptreffen met Real. Ruud Krol en de Belgische sportpers hebben elkaar nog steeds niet gevonden. De Belgen verwijten de Nederlandse recordinternational, afgelopen zomer ongediplomeerd bij KV Mechelen opgedoken, geen oog te hebben voor hun belangen en zijn het stom metje spelen van de trainer beu. In de aanloop naar het Europa Cup-duel in en tegen Malmö ging het weer eens mis. Krol stond niet toe dat zijn spelers ge ïnterviewd werden en trok zich maandagochtend met zijn selectie 50 kilometer van het stadion terug in de Zweedse bossen. 'De voorbereiding op het duel zal de volgende keer zeker al op vrijdagmiddag beginnen', snierden de verraste journalisten. Ook keeper Michel Preud- 'homme was met blij: „Hier zullen we ons urenlang oeverloos vervelen" De Belgen moesten zich tevre den stellen met een nietszeggend praatje van Krol. Het ene cliché volgde het andere op en alleen de on wetende Zweedse pers vond het samenzijn plezierig. Krol kreeg zelfs van een journalist nog een steuntje in de rug toen hij meldde dat hij niet over diploma's beschikte: „Maak je daarover maar geen zorgen. Beethoven had ook geen muzieklicentie". Erwin Koeman, die afgelopen zaterdag voor het eerst sinds acht weken met de Mechelse reserves weer eens een volledige wedstrijd speelde, reisde mee naar Malmö. Krol sluit niet uit dat de Neder landse international vanavond aan de bak moet: „Want je weet maar nooit wat er gebeurt". Marco van Basten is fit voor het duel vanavond tegen Real Madrid. De spits krijgt gezelschap van middenvelder Donadoni. (foto epa> Volle bak Michel Ver schuren, mana ger in dienst van An- derlecht, deed deze week een hartstochtelijk beroep op de pers om nog maar 'ns te be nadrukken dat het duel tegen Barcelona zal plaatsvinden in een reeds lang tevoren uitver kocht Vanden Stock-stadion. Alle 30.000 kaarten wissel den vorige week binnen zes uur van ei genaar. „Het heeft dus geen enkele zin zon der kaartje naar het sta dion te ko- Met Partizan Belgrado heeft FC Groningen een tegenstander getrof fen, die de laatste jaren vooral door rellen de krantekolommen haalde. Supportersgeweld, een stortvloed van gele en rode kaarten, een ontsla gen trainer, omkoping: niets was de club te dol. In de eigen Joegoslavi sche competitie zijn de Serviërs af gegleden naar de degradatiezone, maar in de eerste ronde van het EC Il-toernooi leverden zij stuntwerk af door Celtic te wippen. Na een 2-1 overwinning in Belgrado, hield Par tizan de schade in Glasgow beperkt tot 5-4. Behalve spectaculair, was de bot sing in de Schotse havenstad ook bikkelhard. De Oostenrijkse scheidsrechter Kohl, dezelfde die Wales-Nederland floot, trok maar liefst acht keer de gele kaart. Twee weken eerder hadden de voetbal lers in Belgrado ook al wild om zich heen geschopt. In totaal vielen over beide duels vijftien gele kaarten. De international Petric (twee gele kaar ten) staat morgenavond in het Gro ninger Oosterpark-stadion buiten spel. Bij de thuisclub ontbreekt Edwin Olde Riekgrink wegens een schorsing. Ivan Golac, nog maar kort hoofd trainer van Partizan, laat weten een liefhebber van hard spel te zijn. „Dat is wat anders dan ruw spel. Maar als je wilt winnen, zul je er hard tegenaan moeten. Het interna- -tionale voetbal vereist dat, anders kun je het vergeten". Eind vorig sei zoen werd Golac, die van 1978 tot 1985 voor Southampton uitkwam en daarna bij Manchester City en Portsmouth op de loonlijst stond, als hulptrainer bij Partizan binnen gehaald. Sinds drie weken is de 39-jarige Golac de technisch verantwoorde lijke man bij de elfmalige Joegosla vische landskampioen en vijfvoudi ge bekerwinnaar. Momcilo Vukotic werd toen wegens gebrek aan pres taties ontslagen. Golac zegt het roer te hebben omgegooid. „Onder Vu kotic werd nogal verdedigend ge speeld. Ik wil dat er meer wordt aangevallen. In Groningen ga ik ook niet louter verdedigen, want het is heel belangrijk om ook daar te Stijgende lijn Nadat Golac het heft in handen nam is sprake van een stijgende lijn in de prestatiecurve. Al bevindt Partizan, opgericht op 4 oktober 1945, zich met acht punten uit elf wedstrijden nog altiid in de hoek waar de slagen vallen. Afgelopen weekeinde werd met 3-1 van kampioen Vojvodina Novi Sad verloren. De tweede club uit Belgrado na Rode Ster, heeft een rijke historie. Het hoogtepunt tot dusver vond plaats in 1966 toen de finale van het Europa Cup I-toernooi werd be reikt. In Brussel was Real Madrid met 2-1 te sterk. Velibor Vasovic, die later met Ajax grote successen zou vieren, nam het Joegoslavische doelpunt voor zijn rekening. De laatste nationale titel van Par tizan dateert van 1983. Drie jaar la ter eindigde het in de competitie eveneens op de eerste plaats, maar dat bleek niet geheel op eigen kracht te zijn gebeurd. Onderzoek bracht het grootste sportieve schan daal van Joegoslavië aan het licht. Omkoping was schering en inslag geweest. Vooral de laatste speeldag werd gekenmerkt door een 'ver-« dacht' verloop. In negen duels werd 44 maal gescoord, het dubbele van normaal. Zeven wedstrijden waren verkocht, waaronder Partizan-Zel- jeznicar Serajevo (4-0). Onder druk van de regering deel de de bond zware straffen uit. De laatste competitiedag werd ongel dig verklaard en alle wedstrijden moesten worden overgespeeld. Par tizan weigerde dat als enige en kreeg een reglementaire 3-0 neder laag aan de broek. Rode Ster mocht daarna de zestiende landstitel vie ren. Later maakte een burger-recht bank de chaos compleet door de be slissing van de bond ongedaan te maken. Uiteindelijk werd Vardar Skopje, dat als vijfde was gefinisht, tot landskampioen uitgeroepen. Het afgelopen seizoen klasseerde Partizan zich als zesde. In de beker finale werd Velez Mostar flink de oren gewassen, 6-1. Maar daarna be sloot de club tot een grote uitver koop. Als zoete broodjes gingen de voetballers over de toonbank. Acht spelers vertrokken naar elders. Tweede Cascarino.. Vorig week woensdag: in de 48e mi nuut van de wedstrijd Ierland- Noord-Ierland kopte Tony Casca rino de Ieren naar het wereldkam pioenschap in Italië. Eén van de 45.799 dolenthousiaste toeschou wers, ergens op een staanplaats, was Paul Snaun, een echte arbeider uit Dublin. Vijf minuten later stond hij weer te juichen. De stadionspea ker maakte bekend dat Snaun zo juist vader van een ferme zoon was geworden. Alvorens Snaun zich naar huis repte, maakte hij aan het Ierse volk de voornaam van de bore ling bekend: Cascarino.... Opdat het ventje een held wordt. Wraak van fiscus Zomaar een (top)amateurwedstrijd in Engeland, eind vorig seizoen. De scheidsrechter stuurt een doelver- dediger na een overtreding het veld af. „Ik krijg jou nog wel", bijt de speler de arbiter toe als hij morrend het veld verlaat. Dat blijkt wel i te vallen en de scheidsrechter ver geet het voorval. Tot een maand ge leden tenminste. De arbiter ont vangt een even onverwachte als ge peperde nota van de belastingen. De doelverdediger, in het dagelijks leven werkzaam bij de fiscus, bleek woord gehouden te hebben... Oudje vindt werk Dirceu, de inmiddels 37-jarige Bra ziliaanse spelverdeler, heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. het Zuiditaliaanse Eboli. Die club speelt in de vijfde divisie, ofte wel op amateurniveau. Elke club in de ze competitie mag één buitenlandse speler op amateurbasis in zijn selec tie opnemen. Dirceu verdient offi cieel 500 gulden per week, maar wordt ook pr-man van de club. Hij 'tekende' voor drie jaar. Diego traint niet De Argentijnse bondscoach Carlos Bilardo werkte afgelopen zondag een speciale trainingsstage af in Bergamo voor de in Italië spelende internationals. Alleen Maradona liet verstek gaan vanwege de drukke voorbereidingen voor zijn huwelijk. ZEIST (GPD) - De angst voor een bommengooier die de WK-euforie met één worp kan verstoren, zit diep bij de KNVB. Het nieuwe be stuur betaald voetbal maakte gister middag tijdens het eerste openbare optreden bekend dat Nederland- Finland, op 15 november in de Rot terdamse Kuip. van'het predikaat risicovol wordt voorzien. Hoewel het aantal Finse supporters op de vingers van één hand te tellen zal zijn, zullen soortgelijke, zeer uitge breide veiligsheidsmaatregelen worden genomen als bij het duel te gen Westduitsland. Tussen de beide doelen en de staanplaatsen zullen bovendien plastic netten worden opgehangen, lzo liet de nieuwe voorzitter van de sectie betaald voetbal, Martin van Rooijen, in Zeist weten. ",Het be strijden van het vandalisme staat zeer hoog op ons prioriteitenlijstje", liet de voormalig staatssecretaris in het eerste kabinet Den Uyl weten. "Het is tevens een gebaar naar de UEFA en de FIFA, want we doen het op eigen initiatief. Ajax is iets verschrikkelijks overkomen. Dat ri sico bedreigt ons ook". Om incidenten zoals bij Neder- land-Cyprus en Ajax-Austria Wien te voorkomen, wordt het aantal staanplaatsen in Rotterdam tot een minimum gereduceerd, mede om het de politie gemakkelijk te maken tijdig in te kunnen grijpen. Er zal een groot aantal videocamera's wor den geplaatst en er wordt in en rondom de Kuip een zware politie macht op de been gebracht. Daar over moet overigens nog van ge dachten worden gewisseld met de gemeente Rotterdam. Van Rooijen sloot niet uit dat de netten perma nent zullen blijven hangen. "Maar daarvoor zullen we eerst overleg moeten voeren met Feyenoord". Het nieuwe sectiebestuur, naast Van Rooijen bestaande uit Jan Mas- man, Eric Vilé, Jaap Bontenbal, Ri- nus Michels en Ad Smits naar een zevende lid. belast met de zware portefeuille commerciële zaken, wordt nog gezocht zegde Ajax gistermiddag steun toe. De Amster dammers werden in de eerste zit ting van de 'zaak-Austria' in Zwit serland niet gehoord. Voorzitter Van Praag vestigde zijn hoop op de KNVB om aan dat onrecht een eind te maken. Van Rooijen: „We wach ten het formele verzoek van Ajax af en zullen dit dan bij de UEFA aankaarten. Er schuilt ook volgens ons een onrechtvaardigheid in de wijze van handelen". Voor het overige wenste de opvol ger van André van der Louw het achterste van zijn tong niet te laten zien. Zoals het een (ex-)politicus kennelijk betaamt wees Van Rooij en alle verzoeken om interviews van de hand en vluchtte hij met een stalen gezicht in algemeenheden. Het meest opvallend was dat de 47- jarige linksback van ASC 8 uit Oegstgeest aanvankelijk met geen woord repte over de professionali sering van de werkzaamheden in Beleidsplan Hoewel mr. Gerrit Brokx, de forma teur van het nieuwe voetbalcollege, de ploeg naar aanleiding van het be leidsplan heeft samengesteld, wees niets daar gisteren in Zeist op. "Voetbal, en vooral het aantrekke lijk houden en maken daarvan, staat nummer één op ons lijstje", al dus fiscalist Van Rooijen. "En het gaat goed met ons voetbal. Kijk eens naar de toeschouwersaantal len van het afgelopen weekeinde in de eerste divisie. Daar zijn sommige clubs in de eredivisie jaloers op". Van Rooijen, eerder voorzitter van het Budget Bewakings Insti tuut en de Licentie Commissie van de KNVB, zal in de toekomst onge twijfeld zijn Haagse politieke verle den te gelde gaan maken. In zijn speech verwees hij onder meer naar het regeerakkoord van CDA en PvdA, waarin gesproken wordt van Borussia Dortmund (BRD) - Sampdoria (Ita) 1-1 64. Wegmann 1-0, 88. Mancini 1-1. Scheidsrech ter' Spirin (Sov), toeschouwers: 47.000. AS Monaco (Fra) - Dynamo Berin (DDR) 0-0 Scheidsrechter: Forstinger (Oos), toeschouwers- 7248. Gele kaart: Ksienzyk (Dynamo). EUROPA CUP III FC Antwerp (Bel) - Dundee United (Sch) 4-0 (3- 0) 21. Geilenktrchen 1-0. 22 Van Rooy 2-0, 40 Van Rooy 3-0, 48. Claesen 4-0. Scheidsrechter Gregr (Tsj), toeschouwers 40.000. First Vienna (Oos) - Olympiakos Piraeus (Gri) 2- 2(1-1)29. Niederstrasser 1-0,37 Tsalouchidis 1- 1,69 Alexiou 1-2,84. Haiden2-2 Scheidsrechter Dimitrov (Bul), toeschouwers 5000. Bijzonder heid Rode kaart voor Apostolaikos (Olympiakos) in de 77e minuut. Singapore China - Verenigde Arabische Emira ten 1-2 (OO) 61. Vaodong 1-0, 87. Mubarak 1-1, 88. Talyani 1-2. Stand aan kop: 1 Zuidkorea en Verenigde Arabi- OEFENVOETBAL RBC - Fortuna Sittard 1-3 (1-3) Van Oeveren 1- 0, Farongton 1-1 en 1-2, Reijnders 1-3. Toeschou- INTERNATIONAAL TOERNOOI RIGA Veertiende ronde: Jansen (Ned) - Laimite (Sov) 1-1, Tingas (Sov) - Casaril (Bel) 2-0, Gantwarg (Sov) - Bies (Ned) 2-0, Valneris (Sov) - N'Diaye (Sen) 2-0. Wigman (Sov) Vermin (Zwi) 1-1, Vimy 2 Stand: 1Valneris 20 punten, 2. Gantwarg e Virny 19. 4. Wigman 18, 5. Bozenkov 17. 6 N'Diaye en Vermin 16, 8. Van der Zee 15. 9. HILVERSUM Eerste koers, 2000 m: 1Donar B (J. L. Meerlens) 2.40,6 - 1.20,3, 2. JJ's Miracle, 3. Detorpedo Ju weel. Toto winnend 10,00 plaats 2,00 1,90 2,30 koppel 11,60 trio 204,90. Tweede koers, 2000 m: 1 Cinderella Crown (R. J. W Heynen) 2.37,8 - 1.18,9, 2. Dustin Morgan, 3. Cees Victrix. Toto: winnend 2,10 plaats 1,70 2,00, 3,50 koppel 6,90 trio 77,20. Derde koers, 1609 m 1. Chokey Treen (R. A. A. van Gent) 2.06,6 - 1 18.7. 2 Carlina d'Almere. 3. Bella A Toto' winnend 13,20 plaats 3,10 2,60 8,20 koppel 35,40 trio 1739,90 Vierde koers (eerste serie Prijs der Giganten), 1609 m: 1 Friendly Face (P. Korpi) 1.57.5 -1.13.0. 2. J R. Broline. 3. Reado Toto winnend 1,30 plaats 1.10 1,40 koppel 1.30 tno 3,60. Vijfde koers (tweede serie Prijs der Giganten), 1609 m: 1 Mack Lobell (V. Heiskanen) 1.57.9 - 1.13,3, 2. Indus, 3. Trojaan Darby. Toto: winnend 1,00 plaats 1,00 1,00 1,00 koppel 4,40 trio 17,10. Zesde koers. 2000 m 1. Benza (Ao. de Wrede) 2.38.1 - 1.19,1. 2. Ajax Buitenzorg. 3. Bastille, 4 Allard Morgan. Toto: winnend 1,80 plaats 1,50 2.90 4,90 koppel 33,80 trio 440,90 kwartet 5.096,80 Zevende koers. 2000 m 1. Churchill (Mej M. S. Poort) 2.40,5 - 1.20,3, 2. Belliane, 3, Boeda Bui tenzorg. Toto: winnend 2,90 plaats 1,70 7,60 4,90 koppel 279,90 trio 1505,80. Achtste koers, 2440 m: 1Zvetlana Hanover (A. J. Mollema) 3.07,8 -1.17,0, 2. Venc Brach, 3. Bekila Ludwig, Toto: winnend 9,60 plaats 1,80 1,80 1,30 koppel 28,70 trio 223,20. Negende koers, 2000 m: 1Zora Volomon (J. Pool) 2 35,8 - 1.17.9, 2. Arian Buitenzorg, 3. Zingana du Bois, 4. Zozo Oldeson. Toto: winnend 1,60 plaats 1.40 2,50 2,80 koppel 26,70 trio 328,10 kwartet 1056,00. Tiende koers (finale Prijs der Giganten, 1609 m): 1 Friendly Face (Korpi) 1.57,1 - 1 12,8, 2. Mack Lobell. 3. Reado. Toto: winnend 3,70 plaats 1,00 1,00 1,00 koppel 2,10 tno 41.50 Elfde koers. 1609 m;1Bobby Buitenzorg (H. J. W Grift) 2.04,0 -1.17,1,2. Concorde, 3 Amber Enze- lens. Toto: winnend 2,10 plaats 1,40 1,40 2,60 koppel 3,50 trio 60,20. Twaalfde koers. 2000 m: 1 Brown Beauty (A. v. d. Wal) 2.38,8 -1.19,4,2. Cita de Bloomerd, 3. Ange- lique. Niet gestart Zorba Hanover en Bos Forest Toto: winnend 1,90 plaats 1.60 1.90 koppel 4,70 trio 30,60. W-5 Spel 6-6-1-6-9 Uitkering 138,40. Total.- een legitimatieplicht bij sommige evenementen, waaronder voetbal wedstrijden. "Met een legitimatieplicht zijn we aangekomen bij de veiligheidspas", haalde Van Rooijen een heet hang ijzer uit het recente verleden boven tafel. Het nieuwe sectiebestuur wil zo spoedig mogelijk met Den Haag rond de tafel gaan zitten om snel tot besluiten te komen. Werkgroepen zouden de plannen dan, op korte termijn, moeten uitwerken. "Dat voorkomt weer jaren van discussië- De KNVB streeft een inniger relatie met de burge meesters. Om de overheden gunstig te stemmen en wat goede wil te to nen, heeft de voetbalbond inmid dels twee lopende AROB-procedu- res bij de Raad van State ingetrok ken. Het ging hierbij om de duels Haarlem-AZ en Feyenoord-FC Den Haag die, jaren geleden, door de plaatselijke overheid werden verbo den. PAUL ONKENHOUT PAARDESPORT PRUS DER GIGANTEN HILVERSUM finale (1609 m): 1. Friendly Face (Korpi) 1.57,1 - 1.12,8; 2. Mack Lobell (Heiskanen), 3. Reado (Schwarma), 4. Indus (Svensson), 5. Zeus Boekel- fe (Grift), 6. J. R. Broline (Goop), 7. Troiaan Darby (Vergaerde), 8. Park Ridge Lobell (Martens). Toto: winnend 3,70 plaats 1,00 1,00 1,00 koppel 2,10 trio 41,50 HALVE FINALES KANDIDATENTOERNOOI LONDEN Achtste ronde: Speelman (GBr) - Timman (Ned) 0-1 na 54 zetten. Eindstand: Timman - Speelman 4 1/2-3 1/2. Karpov (Sov) - Joesoepov (Sov) 1-0 na 53 zetten. Eindstand: Karpov - Joesoepov 4 1/2-3 1/2. Finale kandidatentoernooi Timman - Karpov vanaf 7 maart 1990 in Londen. Leiden plaatst zich ten koste van Lugdunum LEIDEN - Na de 5-3 winst van Lei den op Lugdunum zijn de halve fi nalisten van het Zilveren Molen- toernooi bekend. De Leidse twee. deklasser verkeert in het sterke ge zelschap van Rijnsburgse Boys, Katwijk en Quick Boys. Het lot kop pelde gisteravond de Katwijkse eer steklassers aan elkaar. Op 31 okto ber wordt de derbv van afgelopen zaterdag op LFC-grond herhaald. Een week eerder werken Leiden en Rijnsburgse Boys hun wedstrijd af. Het venijn zat bij Leiden- Lugdunum in de staart. Twintig mi nuten voor tijd leek er voor Leiden bij een 2-1 stand (doelpunten Arjan Wilting en Rob Bink, Cees van Ton geren had voor de Lugdunum-tref- fer gezorgd) geen vuiltje aan de lucht. Binnen een ommezien verkregen de Kikkers dank zij treffers van Hans van As en Harm de Vos een 2-3 voorsprong. Lugdunum toonde zich in dat gedeelte van de wed strijd doortastender en leek op weg de halve finale van het toer- Totdat doelman Rob Plu zich verslikte en Rob Bink de gelegen heid bood om 3-3 aan te tekenen. De ploegen stevenden derhalve af op een verlenging, maar Leiden had kennelijk weinig trek in extra- speeltijd. Met een van richting ver anderde knal scoorde Johan Teske 4-3 voor Leiden, dat op slag van het eindsignaal de vijfde treffer liet af roepen. Dat gebeurde met mede werking van Lugdunum-goalie Plu, die de bal bij een Leiden-aanval on derschepte en het leder vervolgens weer verspeelde. Het leidde uitein delijk tot een penalty (Wilting werd neergehaald). Ruud Boot schoot on berispelijk raak: 5-3. Snookerzege Pereira in toernooi Warmond LEIDEN De tweede wedstrijd om het kampioenschap van War mond in het Jumbo Snooker Cen tre, is een prooi geworden voor Hi- ran Pereira uit Den Haag. In de fina le. die in dit geval ging om twee ge wonnen frames, versloeg hij Warm- onder Martin Zevenhoven met 2-0. In de halve eindstrijd had Pereira met 2-0 afgerekend met Albert van der Meij uit Katwijk. Zevenhoven won in zijn halve finale met 2-0 van Johnny Walker uit Sgssenheim. De hoogste break kwam op naam van eindwinnaar Pereira. Hij maakte een serie van 32, één meer dan Pie- ter Zweeksloot uit Leiden die tot een break kwam van 31. In het hele toernooi konden 21 breaks van bo ven de 20 worden genoteerd. In de eerste wedstrijd voor club teams, in de eerste divisie van het district Zuidholland I, won Jumbo 1 met 7-2 van Residentie 2 uit Den Haag. De overwinning kwam tot stand door individuele zeges van Peter Moen (2-1 tegen Fred Looyen), Johnny Walker (2-1 tegen Sam Lans) en Jan van den Berg (3-0 tegen Lodewijk Guldenaar). Brian van Goethem in Nederlands elftal jonger dan vijftien LEIDEN - Brian van Goethem van Rijnsburgse Boys is geselecteerd voor het Nederlands elftal voor voetballers jonger dan 15 jaar. De belofte is doorgedrongen tot de laatste zestien van het vertegen woordigende team. De speler komt oorspronkelijk van Abbenes. De se lectie kwam de afgelopen dagen bij een voor een stage in Zeist. TAFELTENNIS - Paul Haldan heeft afgezegd voor het toernooi om de open Poolse tafeltenniskam pioenschappen, dat van 19 tot en met 22 oktober in Poznan worden gehouden. Hij heeft last van een blessure aan zijn voet. Peter-Paul de Vrind, spelend voor Scylla, zal hem vervangen. Eerder werd Ge rard Bakker jr. aangewezen. ADVERTENTIE DE AKTtEVE SPORT VOOR IEDEREEN Ajax wil schade verhalen op vandalen AMSTERDAM (GPD) - Ajax wil de schade die haar is toegebracht door de uitspraak van de UEFA, (een jaar uitsluiting van Europees voetbal goed voor een verliespost van drie miljoen gulden) verhalen op het vijftal vandalen dat de oor zaak is geweest voor het staken van de wedstrijd Ajax-Austria Wien. De advocaat van Ajax, mr. H. Voetelink heeft inmiddels de dagvaardingen doen uitgaan. Volgens Ajax-direc- teur Arie van Eijden valt er nog niets te zeggen over de hoogte van de te eisen schadeclaims. „Dat zul len we eerst nog moeten bekijken, maar op advies van onze advocaat hebben we in ieder geval de civiel rechtelijke procedure gestart. Dat heeft de KNVB na het bomincident tijdens de wedstrijd Nederland-Cy- prus, nu twee jaar geleden, ook ge daan. Op deze wijze willen we het recht en het initiatief aan onze kant houden". BINNENLAND/BUITENLAND/ECONOMIE (GPD) De produktiemedewer- kers van cosmeticabedrijf Beiers dorf in Almere-Buiten verlieten gis termiddag het bedrijfsterrein als na elke werkdag. Toch hebben ze alle maal, ruim 160 medewerkers, giste ren te horen gekregen dat hun ba nen binnen nu en twee jaar komen te vervallen. De meeste werkne mers gaan er vanuit dat ze binnen het half jaar al op straat staan. Het lijkt of het nieuws nog niet goed tot hen is doorgedrongen. Van veront waardiging is geen sprake, eerder berusting. "Als zo'n groot bedrijf zegi dat de boel dicht gaat, dan zal het ook wel gebeuren", aldus een medewerk ster van de cosmetica-afdeling. Zij werkt vier jaar bij Beiersdorf op uit- zendbasis: een half jaar werken, vier weken naar huis en weer aan de slag. Het banenverlies van maxi maal 160 ligt dus feitelijk nog hoger als de mensen met een tijdelijk con tract worden meegeteld, erkent per- soneelsdirecteur R. van Damme van Beiersdorf. De directie van Beiersdorf lichtte maandag tijdens een kantine-bij eenkomst het produktiepersoneel in over het mogelijke banenverlies. Directeur Beyer in Almere en zijn managementteam zijn pas vrijdag door de concernleiding in het West- duitse Hamburg op de hoogte ge steld van het besluit de produktie van cosmetica- en lichaamsverzor- gingsprodukten in de Nederlandse en de Oostenrijkse vestigingen te staken. De concernleiding motiveert haar besluit tot sluiting door te wijzen op de groeiende concurrentie na 1992 als de Europese binnengrenzen zich openen. Op dit moment worden de cosmetica-produkten van Beiers dorf (zoals Nivea en Labello) ver deeld over elf fabrieken in Europa gemaakt. Dat moeten er negen wor den. Het adviesbureau Boston Con sulting Group koos Almere en Oos tenrijk uit als de fabrieken die dicht moeten. Als in Almere de produk- tielijn dicht gaat, blijven op bedrij venterrein De Vaart het volledig ge automatiseerde magazijn plus het verkoopkantoor over, aldus het be sluit van de concernleiding. Daar blijven zo'n 280 mensen werken. De mededeling sloeg bij de Ne derlandse directie, de onderne mingsraad en de vakbonden in als een bom. G. Bunschoten, voorzitter van de ondernemingsraad: "We hadden begrepen dat er werd geke ken naar het invoeren van stan- daard-produkten (Nivea-cremé in heel Europa in hetzelfde potje) en specialisatie van de produktie. Dan zouden wij ons toeleggen op bepaal de produkten. Voor zo'n reorganisa tie waren we niet bang. We zijn een winstgevend bedrijf. Een herverde ling kan alleen maar positief uitwer ken. We voelen ons nu behoorlijk voor de gek gehouden", aldus Bun schoten. SURINAME Bij een uitgebreide speurtocht hebben het Surinaamse' leger en politie gisteren driehon derdvijftig van de 700 kilo bij Bili- ton gestolen dynamiet teruggevon den. In verband met de voortgang van het onderzoek wilde het recher cheteam niet prijsgeven waar de springstof is gevonden en of er aan houdingen zijn verricht. Aangeno men werd dat het dynamiet is gesto len door opstandige indianen. Weekblad ziet verkeerde man als verkrachter HAARLEM (ANP) - Het week blad Panorama moet van de rechtbank in Haarlem een arti kel rectificeren over een ge ruchtmakende verkrachtings zaak in het Brabantse Oss. Pa norama was voor de rechter ge daagd door een inwoner van Oss. die in het artikel werd ge noemd als mogelijke dader van de verkrachting. Echter niet de Ossenaar, maar zijn neef die als twee druppels water op de man lijkt, is veroordeeld. Het week blad plaatste ook een pasfoto van de man. SCHIPHOL - De vogeltrek is nog steeds in volle gang. Hier scheert een zwerm vogels over de rijkseg Amster- en Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21