Van ons hoeft u niets te kopen. Timman slaat keihard terug 5KH2IEQ Tour 1990 staat open voor Russen Primafoon SP0£TV Ook Karpov bereikt finale Kurt Under spant kort geding aan tegen Ajax WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 SPORT PAGINA 19 LONDEN (ANP) D-Day van Speelman werd Dolle Dins dag voor Timman. De Amsterdammer bereikte in het Sad ler's Wells Theatre voor de eerste keer in zijn carrière de eindstrijd van het kandidatentoernooi. In een adembene mende slotpartij versloeg hij met zwart in bijna zes uur en 54 zetten Jon Speelman. Door de overwinning bracht Tim man de halve finale met 41/2-3 1/2 op zijn naam. Karpov ko pieerde tegen Joesoepov het resultaat van de Timman. Hij zal in maart 1990 in Londen met hem duelleren om het uit dagerschap. grijpen turntitel "Dit is niet de beste, tweekamp die Q ik ooit gespeeld heb", gaf Timman ooviet-mannen na afloop toe, "maar ik ben tevreden «J met het resultaat". De 37-jarige Am sterdammer bleef vrij laconiek over het nieuwe hoogtepunt in zijn loop baan. Direct na de opgave van STUTTGART (SID/ANP) - Voor Speelman had hij op het toneel heel de derde keer heeft de Sovjetunie even een minuscuul traantje moe- het wereldkampioenschap turnen ten wegpinken. Druk analyserend bij de mannen veroverd. Met een to- lieP het tweetal vervolgens naai taal van 587,250 punten verwezen perskamer. Speelman had de de Sovjet-turners de DDR en China druk dat hij ergens de winst had la- met ruim verschil naar de tweede en ten liggen. Timman was er niet ze- M derde plaats. De Oostduitsers verza- ker van. De partij was zo razend ge- bracht zijn. Ik ben Jan Timman: "Het accent lag vooral op rust". yende ronde geen moment geloofd in uitschakeling. "Ik heb de menta- de le kracht een dergelijke nederlaag te verwerken. Vroeger zou ik er ze ker door uit mijn evenwicht ge bracht zijn. Ik ben nu echter sterker stig dan voorheen". De Amsterdammer had de vrije dagen in alle rust door melden 580,850 punten, China compliceerd. dat hij die kwam tot een totaal van 579,300. OP zlJn gemak wilde bekijken. De Nederlandse turners zijn gis- Speelman had voor de partij iwu uc uaKeii in ane rust ao< teren door de pech van Zwitserland gekondigd in de aanval te gaan. Hij gebracht "Ik heb miin tiidnnnd van de 26de naar de 25de plaats ge- maakte gisteren zijn woorden waar. df zevende partii^mndie ond stegen. Zwitserland, dat gister-. Voor de tweede keer kwam het En- zocht en daarna noe waf aan avond in de voorlaatste groep in ac- gels op het bord, waarin Speelman voorbereidinl MdS met mfin tie kwam, startte al met een vijftal een nieuw idee lanceerde met Lg2 cSndanten llfar hSt accent i omdat Flavio Rota tijdens de ver- en Da4. Het leidde tot de scherpst voorai op r'ust» plichte oefenstof bij de paard- mogelijke opstelling van beide kan- sprong de kruisbanden in de rech- ten. "Dat was niet mijn opzet", al terknie had gescheurd. De Zwitser dus Timman. "Ik was van plan soli-| werd onmiddellijk naar zijn vader- de op remise te spelen". Het nationale schaakidool had na zijn dramatische nederlaag in de ze- vergebracht en daar geope- land reerd. De reglementen verbieden echter wanneer de wedstrijd is begonnen een reserve in te zetten. De Zwitsers moesten daarom niet alleen de ver plichte stof met een vijf turners af maken maar ook de keuzestof. Gisteravond sloeg de pech op nieuw toe. Markus Müller kwam bij het inturnen aan het rek ten val en blesseerde de rechter elleboog. Hij deed zijn oefening nog wel toestel maar moest HAARLEM (GPD) Ajax is nog niet iet volgende duitser, vorig seizoen al na twee maanden door Ajax ontslagen, heeft onderdeel, de vloer, de strijd sta- kort geding aangespannen tegen zijn oude club. Linder zegt nog een erlies dat de Zwitsers drag van 473.610 gulden van Ajax te goed te hebben. Het kort geding dient ken. Het daarna op de resterende vier onder delen leden deed hen zakken de 26de plaats. nuwgestel. Je gaat er mee naar bed en je staat er mee op. Hoe langer de match duurt, hoe sterker de stress. Maar ik was niet de enige die ner- 1 veus was, ik merkte dat Speelman er ook niet vrij van was. Dat maakte mij weer rustig". De Brit deed er niet geheimzinnig over. "Ik stond stijf voor het begin. Ik had een hart slag van 120 voordat ik de eerste zet deed". Speelman was blij dat de tweekamp afgelopen was. "Ik kan niet zeggen dat ik happy ben met de uitslag, maar wel met hét einde. Je raakt verkreukeld in zo'n uitput tingsslag". Zettenverloop Wit: Speelman, zwart: Timman 1. Pgl-f3 Pg8-f6, 2. c2-c4 c7-c5, 3. Pbl-c3 Pb8-c6, 4. d2-d4 c5xd4, 5. Pf3xd4 e7-e6. 6. g2-g3 Dd8-b6, 7. Pd4-b5 Pc6-e5, 8. Lfl-g2 a7-a6, 9. Ddl-a4 Tal-bl. 10. Lcl-e3 Lf8-c5. 11. Le3xc5 Db6xc5,12. Da4-a3 Dc5xa3, 13. Pb5xa3 d7-d6. 14. f2- f4 Pe5-c6, 15. 0-0-0 Ke8-e7. 16. Tdl-d2 Pc6-b4. 17. Lg2-f3 Lc8-d7,18. Thl-dl d6- d5, 19. g3-g4 Ld7-c6. 20. g4-g5 Pf6-e4, 21. Td2-d4 Tb8-c8, 22. Pa3-bl Pe4-c5. 23. c4xd5 Pb4xa2 24. Kcl-c2 Pa2xc3, 25. Pblxc3 e6xd5, 26. Pc3xd5+ Lc6xd5, 27. Td4xd5 h7-h6, 28. b3-b4 Pc5-e6+, 29. Kc2-b3 Tc8-c7. 30. g5xh6 Th8xh6. 31. Td5-e5 Th6xh2,32. Td l-d5 g7-g6,33. Td5- c5 Tc7-d7, 34. Tc5-d5 Td7-c7, 35. Td5-c5 Kurt Linder verlost. De West- Tc7-d7.36. Tc5-d5 Td7xd5,37. Lf3xd5 b7- b6, 38. Ld5-b7 Ke7-d6, 39. Te5-d5+ Kd6- c7,40. Lb7xa6 Pe6xf4,41. Td5-d2 Th2-h5. 42. La6-c4 f7-f6, 43. Td2-d4 Th5-f5, 44. -g5, 45. e2-e3 Pf4-g2, 46. Lc4-b5 Pg2xe3, 47. Td4-d7+ Kb7-c8, 48. Td7-f7 Nerveus Toch begon hij nerveus aan de slot partij. "Ik had slecht geslapen. Elke tweekamp is een aanslag op het ze- - a ^Amsterdamse rechtbank. Ajax, dat de beschuldiging overigens niet ontkent, kwam vorig jaar met Tf5-f4,49. Lb5-d3 Pe3-d5,50. Ka4-b5 Kc8- Linder overeen het salaris naar diens managements-bureau over te maken! d8,51. Ld3-h7 Pd5-e7,52. Tf7-f8+ Kd8-c7, "Het is vergelijkbaar met een uitzendbureau", licht Linders advocaat, de 53. Kh5-a6 Pe7-d5, 54. Tf8-f7+ Ke7-d6 (1- Haarlemmer mr. Beishuizen, desgevraagd toe. "Linder heeft van zichzelf 0) een uitzendkracht gemaakt. Het is geen ongebruikelijke constructie". De fiscus ging echter niet akkoord met de regeling. Volgens Beishuizen is Ajax, als werkgever, in dit geval aansprakelijk voor de fiscale afwikkeling. Politie in het geweer j j Ajax, als werkgever, in dit geval aansprakelijk voor de fiscale afwikkeling tegen riSlCOW0Q.Stn.lCl De door Linder geclaimde 473.610 gulden is het verschil tussen het netto- J en bruto-salaris. ARNHEM (ANP) - De Arnhemse Eerder maakte Ajax al 146.000 gulden over naar de Zwitserse hoofdstad politie verzet zich massaal tegen de Bern, waar Linder een fysiotherapie-praktijk heeft. Linder neemt er geen voetbalwedstrijd Vitesse - Ajax op genoegen mee dat zijn voormalige werkgever het resterende bedrag pas zondag 24 december. Omdat het wil uitkeren als de andere problemen van Ajax met de belastingdienst zijn gaat om een zogenaamde risicowed- verholpen. strijd heeft de korpsleiding alle ver- Feyenoord is, met Hans Kraay, in eén soortgelijke procedure verwik- loven voor de kerstavond ingetrok- keld. Ook Kraay liet zijn salaris niet naar zijn persoonlijke bankrekening ken. Volgens een meerderheid van overmaken, maar naar een daarvoor in het leven geroepen BV. Feyenoord het politiepersoneèl betekent dit keerde echter wel al het salaris uit en zette pas daarna juristen aan het dat reeds geboekte kerstvakanties werk. Beishuizen: "Het kan nog j^ren duren voordat daar een uitspraak moeten wórden geannuleerd en dat over gedaan zal worden. Daar hebben wij geen tijd voor. Linder alleen men pas later op vakantie kan gaan. gebaat met een snelle afwikkeling. Vandaar dat kort geding". Kniezen De knie van Ruud van Es heeft het definitief begeven. Althans, het is voor 99 procent zeker dat de 26-jarige voetballer niet meer zal terugkeren in ARC één. Dat de aanvoerder dit seizoen sowieso aan voetballen begon, was al een verrassing. De Hilversumse spe cialist Van Hussen had Van Es vorig jaar afgeraden om ooit nog tegen een bal te trappen. Van Hussen keek dan ook vreemd op toen Van Es zich on langs meldde met een gezwollen knie. Het gewricht speelt de on langs naar Oosterhout verhuisde captain al twee seizoenen parten. Na elke competitiewedstrijd liet Van Es een lading ijs aanrukken om de hevig opspelende pijnen in de knie 'terug te dringen'. De eer der dit seizoen opgelopen schor sing tegen Marken (drie wedstrij den) kwam dus eigenlijk niet slecht uit. Van Es was toch al van plan een tijdje te stoppen om de knie rust te gunnen. Veel soelaas bood de rustperiode evenwel niet. Van Es: "Na Marken heb ik niets meer gedaan. Toch is er nog vocht in de knie blijven zitten. Van Hussen heeft mij aangeraden om het nu echt voor gezien te houden. An ders zou ik later wel eens grote problemen kunnen krijgen. Voet bal betekent heel veel voor mij en daarom is het moeilijk om de knoop door te hakken. Maar voor de wedstrijd tegen FC Lisse heb ik de jongens gezegd dat het voor 99 procent over is". Ruud van Es wordt bij ARC op handen gedragen. Bert Jansen, die dit seizoen voor het eerst met de voormalige Alphenaar te ma ken kreeg, is vol lof: "Ruud is een perfecte sportman. Zijn-vertrek betekent in alle op zichten een grote aderlating voor ARC. Reken maar dat er op ge paste wijze van hem afscheid wordt genomen. Dat heeft-ie wél verdiend". Vuurwerk "Het is jammer voor ARC, maar voor Van Es is het veel er ger. Die goser is helemaal gek van voetbal. Dan is het lullig om op zo'n jonge leeftijd te moeten stop pen. Niet alleen binnen, maar ook buiten het veld was hij enorm be langrijk voor de club. Van Es is een jongen die voor het sfeertje Het afhaken van Van Es heeft trainer Jansen voor grote proble men geplaatst: "Van Es had een bepalende rol in het systeem. Arno Lancél zes wedstrijden geschorst, red.) trou wens ook. Ik heb dus wat anders moeten verzinnen. Gelukkig, heb ben de jongens het tegen FC Lisse (3-2 winst) goed opgepikt". Leden van de basketbalvereni ging Leiderdorp keken een aantal weken geleden tijdens de algeme ne ledenvergadering een tikkeltje raar op. Ze hadden een rustige, een beetje saaie vergadering ver wacht, maar dat liep even anders. Vanachter de bestuurstafel werd plotseling de ene na de andere (verbale) vuurpijl de zaal inge schoten. Onderwerp van gesprek: het schrijnende kaderprobleem van één van de grootste basket balverenigingen van Nederland. "Tijdens de vergadering heb ben we gesteld dat we zonder ka der geen recht van bestaan heb ben. Aangezien we op dat moment nauwelijks kader hadden, kon ie dereen zijn conclusies trekken", weidt voorzitter Kees van Eg- mond uit over de bijeenkomst. "Ik weet wel dat dit probleem bij veel verenigingen speelt, maar bij BV Leiderdorp kon het niet langer verder. We hebben in die vergadering keihard gesteld dat we er mee zouden kappen, als zich geen leden voor een kaderfunctie zouden aanmelden. Het is nu een maal zo dat je bij basketbal méér kader nodig hebt dan bij andere sporten". Het vanachter de bestuurstafel afgestoken vuurwerk schudde de Leiderdorpse basketballers wak ker. Van Egmond: "De leden hebben het goed opge pikt. Tijdens de vergadering meldde zich spontaan een aantal vrijwilligers. We hebben het mis schien wel hard gespeeld, maar voorlopig zijn wij weer even uit de zorgen". Bussen De trouwe aanhangers van Alp- hense Boys die de uitwedstrijd naar AFC '34 meemaakten, keken zondag na de wedstrijd vreemd op. De heenreis met de suppor tersbus verliep vlekkeloos. Maar toen ze zich na het teleurstellend verlopen duel in de eerste klasse (2-0 verlies voor de Boys) buiten het sportpark meldden voor de te rugreis was er geen bus meer te bekennen. Na een poosje arriveerde er toch een touringcar. De meute verdrong zich voor de ingang, maar zo gemakkelijk ging dat niet. De chauffeur stak daar eigen handig een stokje voor: "Ik heb de opdracht om de spe lers te komen halen, niet de sup porters. Dit is een spelersbus". Nou zagen de supporters niet direct het verschil tussen een spe lersbus en een supportersbus, maar de man achter het stuur hield zijn poot stijf. Zijn bus was er duidelijk alleen voor de spe lers. Wat nu gedaan? De spelers van trainer Paul Bahlmann en de be geleiding van het eerste team stonden al gereed om op te stap pen. En met zijn allen konden ze er nooit in. Op de heenreis was bovendien ook gebruik gemaakt van twee bussen. Dit klopte als geen bus. Mevrouw Bahlmann - trouw supporter van Boys-één - bracht de oplossing. De moeder van de trainer zei haar zoon dat dit geen doen was. Als aanvoerster van het rood-witte legioen gebood ze hem de bus vrij te houden voor de sup porters. De bemiddeling had snel succes. Paul had er weinig moeite mee en de spelers vonden ook dat de aanhang al lang genoeg had staan 'balen' in Alkmaar. Het elf tal had er immers niet veel van ge bakken tegen AFC. Het gevolg was wel dat de spe lers nog langer moesten wachten in de Kaasstad. Nadat bestuurslid Rien Timmer een tweede bus had besteld, kwam alles nog op zijn pootjes terecht. De verantwoordelijke firma voor de heenreis was Touringbe- drijf Langhout in Alphen aan den Rijn. Voor de terugreis had het bedrijf geen bussen gereed van wege drukte elders, zodat een fir ma in Alkmaar bereid werd ge vonden in te springen. En daar ging het fout, aldus Langhout-woordvoerder Dick Backer. "Het is een communicatiestoor nis geweest. Er kwam maar één bus en dat moesten er twee zijn. Dat hoort natuurlijk niet, het gemopper begrijp ik best. Geluk kig waren de trainer en de spelers van de club nogal soepel. Ik heb Alphense Boys gezegd dat het nooit meer zal gebeuren". ISSY-LES-MOULINEAUX ruggebracht tot 16. Zes andere ploe- Konisjev, De Rus, achter LeMond (GPD/ANP) Evenals dit jaar zul- gen worden op uitnodiging (via het tweede in het wereldkampioen- len er 22 ploegen in de Tour 1990 verstrekken van zogenaamde wild schap van Chambéry, zat als specia- van start gaan. Maar de organisatie cards) binnengehaald. Leblanc: le gast te midden van de Vips op de heeft wel een beetje meer greep ge- "Op die manier hopen wij een wat eerste rijen. Met andere woorden: kregen op het deelnemersveld, attractiever deelnemersveld te krij- de Tourdirecteur heeft de deur wijd Moest men in de afgelopen Ronde gen". opengezet voor het Sovjet-team van de 18 bestgeplaatste formaties in Alfa Lum. Hij stak dat ook niet on- het FICP-klassement een startbe- Leblanc zei het met een veelbete- der stoelen of banken. Leblanc: wijs gunnen, nu wordt dit aantal te- kenende knipoog richting Dimitri "Gelet op de vooruitgang die de Russische renners in hun eerste Misschien wilt u wel huren. Dat kan. Want de hier afgebeelde toestellen zijn te huur. Al vanaf f 3,95 per maand. Bovenin ziet u de Palermo 10. Een compleet toestel dat er niet alleen mooi uitziet, maar ook tien nummers onthoudt. De Twintoon Plus, rechtsonder, ont houdt er zelfs vier meer. Daarnaast staat Nederlands popu lairste toestel, de T 88. Voor we uitgebreid verder vertellen, is 't misschien makkelijker u naar Primafoon te verwijzen. Daar kunt u ze op uw gemak bekijken. Neemt u dan gelijk uw oude grijze toestel (T 65) mee, kunt u die inruilen. Oh ja, 't zou prettig zijn als u 'n legitimatiebewijs meeneemt, dan kunt u meteen 'n nieuw huurtoestel uit zoeken. Tot ziens! Voor een telefoon ga je naar Primafoon. PRIMAFOON VAN PTT TELECOM IS GEVESTIGD IN: ALPHEN A/D RIJN, DREESPASSAGE10 - GOUDA, KLEIWEG 108 - LEIDEN, HAARLEMMERSTRAAT 88. etappe Millau-Revel(163km); 17 juli: zes tiende etappe Blagnac-Luz Ardiden (216 km); 18 juli: zeventiende etappe Lour- des-Pau (148 km); 19 juli: achttiende etappe Pau-Bordeaux (200 km); 20 juli: negentiende etappe Castillon la Bataille- Limoges (185 km); 21 juli; twintigste etappe Lac de Vassivière en Limousin (individuele tijdrit, 45 km); 22 juli: eenen twintigste etappe Bretigny sur Urge-Pa- rijs (190 km). profjaar hebben geboeKt, Ij*, het 'pSm7g^ Sweets ïug interessant hen erbij te heb- toegekeerd en is met onmiddellijke ingang in dienst getreden van de ploeg Raas, die met ingang van 1 ja- onder de vlag van Buckler kregen uit de bom- voUe,^' aJom lof v?or hun cieatie gaat op"erëren"De'pïBmanagërTsu'rt'- van 1990, die voor de verandering gekeken bij PDM. waar hij zijn m. eerst naar de Alpen dan pas richting Pyreneeën gaat. Ook van zeer ver kwam tieve reactie. Die was afkomstig niemand minder dan regerend we reldkampioen Greg Lemond, win naar van de meest recente 'Grande Bouclé'. Hij was speciaal voor deze gelegenheid per salelliet-verbin- ding vanuit de Verenigde Staten op een groot scherm in de schouwburg geprojecteerd. Uiteraard voor een positieve bijdrage. LeMond had daar geen enkele moeite mee. "Een zeer goed parcours voor mij", stelde hij vergenoegd vast. "Iets minder zwaar dan dit jaar misschien, maar toch zeer compleet". Rittenschema 30 juni: proloog in Futuroscope (6,5 km); 1 juli: eerste etappe: Futuroscope-Futu- roscope (140 km), tweede etappe ploe gentijdrit Futuroscope (46 km); 2 juli: derde etappe Poitiers-Nantes (231 km); 3 juli: vierde etappe: Nantes-Mont Saint Michel (206 km); 4 juli: vijfde etappe Avranches-Rouen (302 km); 5 juli: ver plaatsing per vliegtuig naar Strasbourg; 6 juli: zesde etappe Saarburg-Vittel (206 km); 7 juli: zevende etappe Vittel-Epinal (individuele tijdrit, 63 km); 8 juli: achtste etappe Epinal-Besancon (183 km); 9 juli: negende etappe Besancon-Genève (191 km); 10 juli: tiende etappe Genève-Saint Gervais Mont Blanc (125 km); 11 juli: elf de etappe Saint Gervais Mont Blanc-l'Al- pe d'Huez (175 km); 12 juli: twaalfde etappe Grenoble-Villard de Lans (indivi duele tijdrit, 38 km); 13 juli: rustdag in Villard de Lans; 14 juli: dertiende etappe Villard de Lans-Saint Etienne (154 km); 15 juli: veertiende etappe Le Puy en Ve- lay-Millau (208 km); 16 juli: vijftiende Groningen-Partizan rechtstreeks op TV GRONINGEN (ANP) - De voetbal wedstrijd FC Groningen - Partizan Belgrado voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars wordt van avond rechtstreeks op de televisie uitgezonden. De NOS verzorgt de uitzending, die op Nederland 3 is te volgen. Het duel begint in verband hiermee drie minuten later, om 20.03 uur ventiviteit niet meer kwijt kon. Jan- _lsen: "Bij Buckler wil men de zaken aanpakken op een manier waarin ik me helemaal kan vinden. Zeg maar dat het een nieuwe uitdaging voor WOENSDAG 15.00-16.00 SKY: What a Week. 16.00-17.00 SKY: Wielrennen: samenvat ting van het WK op de weg in Chambery. 17.00-18.00 SKY: Turnen. WK in Stuttg- 18.00-19.00 SKY: Tennis: Federation Cup in Tokyo. 18.50-19.20 RTL V: Match 19.00-20.00 SKY Trans World Sport. 19 50-23.00 BRT 2: Sportavond. 20.00-22.00 SKY: Turnen: WK in Stuttg- 20.00-21 45 Did 3: Voetbal: FC Köln- Spartak Moskou 20.03-21.48 Ned 3 Voetbal: FC Gronin gen-Partizan Belgrado 22.00-00.00 SKY: Voetbal Europacup. 22.10-23.50 Did 2: Die Sport-Reportage met Europacup-voetbal en WK turnen m Stuttgart. 22 25-00 25 BBC 1 Sportsmght: met snooker (GP in Reading), rugby en Euro pacup-voetbal. 22.30-23.10 RTL V: Match extra: met o.a. aandacht voor de World Series honkbal in de Verenigde Staten tussen San Francis co Giants en Oakland Atlethics (nr. 3). 22.45-00 10 Ned 3: Studio Sport: met aan dacht voor Europacup-voetbal en WK tur nen in Stuttgart (tinale landenwedstrijd voor vrouwen). 00.00-01.00 SKY: Boksen: WK m Mos- 01.00-??.?? RTL V: World Series honkbal in de Verenigde Staten tussen San Fran cisco Giants en Oakland Atlethics (nr. 4), 11.00-12.00 SKY Tennis: linale van de Federation Cup in Tokyo. 11.03-12.10 Did 2: Europacup-voetbal. 12.00-14.00 SKY: Turnen: WK m Stuttg- art. 14.00-16.00 SKY: Voetbal: Europacup. 14.15-17.30 BBC 2: Snooker Grand Prix in Reading.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19