Hi delink niet blij met monster score Timman ontredderd na blunder in zevende partij S^TV Van der Reyden treft 'niemand' aan bij Feyenoord Katwijkse derby krijgt geen winnaar Puertoiicaanse turnster waarschijnlijk verlamd Oltinans haalt routiniers terug MW steekt PSV helpende hand toe Coach stapt op bij Danaïden MAANDAG 16 OKTOBER 1989 PAGINA 15 POR TM BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD STUTTGART (RTR) - De kans op volledig herstel van de Puertoricaan- se turnster Andriana Duffy, die donderdag bij de training van het toer nooi om het wereldkampioenschap in Stuttgart zwaar geblesseerd raakte, is minimaal. Een woordvoerder van de organisatie van het eve nement verklaarde zaterdag dat Duffy waarschijnlijk blijvend verlamd zal blijven. De 18-jarige turnster zal over 10 dagen kunnen terugvliegen naar huis. „De kans dat ze ooit nog zal kunnen lopen is niet zo groot", aldus de woordvoerder. Bij de oefening voor haar paard-sprong gleed de turnster donderdag uit. Ze viel en brak een halswervel. Na een operatie van twee uur werd haar medische toestand aanvankelijk „bevredigend" genoemd. Ze kan haar armen wel weer bewegen. LONDEN GPD) - In het histo- rierijke Sadler's Wells Theatre in de Noordlondense wijk Islington is zaterdag een drama opgevoerd, dat niet als zodanig was aange kondigd. Het was geen treurspel van de hand van Shakespeare, maar een modern melodrama van Nederlandse makelij, met scha ker Jan Timman in een allesbe halve glorieuze hoofdrol. Het lijdt geen twijfel dat de kri tieken op de performance van de vaderlandse grootmeester niet mis zullen zijn. Uitgerekend op een moment dat alles wees op een glansrol voor de Amsterdammer, blunderde hij in zijn zevende op voering tegen de Engelse hoop Jonathan Speelman op een wijze die het speciaal overgekomen Hollandse publiek in de Britse hoofdstad met stomheid heeft ge slagen. Jan Timman zelf maakte deze gedenkwaardige 14e oktober een ontredderde indruk. Minuten lang nadat het doek was gevallen en het applaus (voor de winnaar) had geklonken, bleef hij op het podium als aan het bord gekluis terd, bewegingsloos, de blik op oneindig. Zonder een woord te zeggen verliet hij Sadler's Wells vervolgens via de artiestenuit gang, in gezelschap van vrouw Il se en de beide kinderen, die juist deze zaterdag naar Londen waren gevlogen in de hoop getuige te zijn van een blijspel. Maar vrolijk waren alleen de Britten, Jon Speelman, de man van de meest krankzinnige idee ën, voorop. Met zwart had hij de stand gelijk getrokken (3-3) en de bookmakers in verwarring ge bracht. De excentrieke Londe- naar had veel weg van een ondeu gende schooljongen, die zojuist met goed gevolg een belangrijk examen had afgelegd. Hoe hij zich voelde? „Veel beter dan van morgen", grijnsde hij van oor tot oor. Maar de omstanders moesten even wachten. „Ik wil eerst een drankje." Speelman keerde terug met twee glazen, een voor zichzelf en een voor zijn secondant. Jon Tisdall mocht delen in de vreug de. „Ik heb veel aan hem te dan ken." BLOEMENDAAL (GPD) Met een ambitieus trainings-en wedstrijd- programma en een deels nieuwe selectie gaat het Nederlands vrouwen team zich vanaf morgen voorbereiden op het wereldkampioenschap hockey volgend jaar mei in Sydney. Bondscoach Roelant Oltmans haalde voor die gelegenheid twee routiniers terug, en nam zes debutan ten op in zjjn groep, die voorlopig uit twintig speelsters bestaat. Meest opvallende namen in het vrij jeugdige keurkorps van Oltmans zijn Carina Benninga (96 interlands) en Lisanne Lejeune (68 caps). Na de Olympische Spelen verdwenen beiden voor lange tijd uit beeld. Benninga (Amsterdam) raakte na Seoul in conflict met Gijs van Heu- men en stelde zich niet meer beschikbaar voorde nationale ploeg. Na de aanstelling van Oltmans was een gesprek voldoende haar weer over de streep te trekken. Lejeune (HGC) onderging na het olympische eve nement een tweede knie-operatie en was tot kort voor het begin van het seizoen revaliderend van deze kwetsuur. MAANDAG 17.00-18.00 SKY: Atletiek: EK voor junio- 18.00-19.00 SKY: Atletiek: samenvatting van het EK atletiek voor dames en heren. 18.50-19.20 RTL V: Match met o a. een samenvatting van de World Series honk bal in de Verenigde Staten tussen Oak land Atlethics en San Francisco Giants (nr. 2). 19.00-19 25 Ned 2 Sportpanorama. 19.00-21.00 SKY: NHL IJshockey: wed- stnjd van de week. 21.00-22.00 SKY: What a Week. 22.00-23.00 SKY: International Motor Sport. 23.00-00.00 SKY: Boksen: Donald Curry- Jun Sok Hwang. 00.00-01.00 SKY: NHL IJshockey: wed strijd van de week. 00.00-01.05 BBC 2: Snooker: Grand Prix in Reading. In Eindhoven overheerst het opti misme. Ook bij Hiddink? „Noem het realisme. Het is niet zo dat we met de billen tegen elkaar aan die wedstrijd beginnen. We hebben ge noeg kwaliteit en ervaring in de ploeg om er ook na de winterstop nog bij te zijn. Aan gretigheid ont breekt het de spelers evenmin. We moeten alleen oppassen dat die gre tigheid niet ten koste gaat van de wedstrijddiscipline. Dat besef moet in de groep zijn. Als het anders is, praten we dat er de komende dagen wel in. Tegen een ploeg van dit kali ber kan één fout, zoals vanavond bij dat doelpunt van Uitham, al fataal zijn". ALBERT GEESING EINDHOVEN (GPD) - Als enige PSV'er vermaakte Guus Hiddink zich zaterdagavond maar half bij het open huisfeest van MVV. De monsterscore (8-1) die in Eindhoven gevierd werd, kwam voor hem, de trainer, niet erg gelegen. Vier dagen voor het Europese bekerge vecht met Steaua Boekarest verstoorde de schoolse aanpak van MVV de concentratie bij de PSV'ers. „Ze mogen een uurtje nagenieten, daarna moet het vizier weer op woensdag zijn gericht", beklem toonde Hiddink het belang van de confrontatie in Boekarest. "In zo'n wedstrijd als vanavond hebben voetballers de neiging de discipline los te laten. Dat kan Europees niet, want daar liggen de normen heel an ders". Het was ook om die reden dat Hiddink zaterdagavond vaker vanuit z'n stoel omhoog kwam dan strikt genomen noodzakelijk was. De wedstrijd zelf gaf daar geen en kele aanleiding toe, de kracht van de Roemeense kampioen echter des te meer. „Steaua heeft het vermo gen de tegenstander in slaap te sus sen. Je krijgt dan het gevoel dat je de wedstrijd in de zak hebt. Daar moeten we voor oppassen, want dat is tegen die ploeg levensgevaarlijk". De finalist uit de vorige editie der landskampioenen heeft er een handje van de wedstrijd volledig dood te maken. Om vervolgens ra zendsnel met twee of drie spelers te penetreren. Hiddink heeft dat deze zomer in het Spaanse La Coruna nog eens met eigen ogen kunnen zien. „Het oogt heel traag", leerde hij van de wedstrijden die Steaua in dat toernooi speelde tegen Real Ma drid en Bayern Mtinchen, „maar ze zijn in staat een wedstrijd in een kwartier volledig op de kop te zet ten. Dan kunnen ze hele gekke din gen doen. De kwaliteiten heeft Steaua daarvoor". Lichtvaardig Dat gold zaterdagavond in elk geval niet voor MW. Behoudens het eer ste half uur, toen PSV de zaken wel erg lichtvaardig opvatte, werden de Limburgers volledig onder de voet gelopen. Toen de tweede treffer echter eenmaal een ft PSV een nummertje prijsschieten ten beste dat in een kermistent niet zou misstaan. Van de zeven kansen die de aanstaande landskampioen voor de rust kreeg waren er vijf raak. De mooiste van dat kwintet kwam op naam van Juul Ellerman, die na een fantastische solo doel treffend met links uithaalde. dat een ploeg, PSV in dit geval, i anderhalf uur maar drie overtredii gen begaat. Krachtsverschil Dat cijfer zegt in feite alles over de aacd van de wedstrijd die er geen was. Het bijna genante krachtsver schil werd na de rust nog eens uitge drukt in treffers van Romario (2) en het eigen doelpunt van Quaden. Dat hadden er echter tenminste vier meer moeten zijn. Kieft en Povlsen, die opnieuw geen basisplaats had, kregen van de lekkende MW-ver- dediging kansen in overvloed om het seizoenrecord van drie weken geleden tegen Sparta (9-1) royaal te overtreffen. De 36 doelpunten in ne gen ontmoetingen zeggen echter genoeg over de klasse van PSV, dat in de eredivisie met kop en schou ders boven de rest uitsteekt. De mil joenenploeg wordt andermaal op een been kampioen. De vraag is al leen nog of dat al voor Pasen het ge val is. Die datum valt ongeveer samen met de derde ronde van het Europa Cup-toernooi. Daarop heeft Hid dink al sinds de loting z'n blik ge richt. Hij maakte zaterdagavond ook amper een woord vuil aan een verplicht nummer als dat tegen MVV, en keek meteen vooruit naar woensdagavond. In grote lijnen zal de ploeg die in Boekarest op het veld komt niet afwijken van het elf tal van zaterdagavond. Met Eller man opnieuw in de rol van Vanen burg, en mogelijk met Povlsen in de basis. „Die kans bestaat", erkende Hiddink, „maar daar wil ik toch nog even over nadenken". gaf Optimistisch Met dat tweede doelpunt, als ant woord op de vroege openingstreffer van Kieft, stuurde de ijverigste PS V'er van dat moment MW een doodlopende straat in. „Als je per fect georganiseerd blijft spelen", maakte Sef Vergoossen de treurige balans op, „kun je PSV een tijdlang bijbenen. Zodra de concentratie echter verslapt, heeft PSV de klasse om dat meedogenloos af te straf fen". Met of zonder de hulp van Lin- ders, die z'n eigen doelman twee keer passeerde, en die tussendoor een slap schot van Romario net voor de doellijn keerde. De verdediger van MVV had zich helemaal onster felijk kunnen maken als niet Qua den maar hij nummer acht achter doelman De Haan had gedepo neerd. Het moet echter desondanks een record zijn dat een ploeg vier keer scoort en toch met 8-1 verliest. Zo min als het niet vaak voorkomt Een streep door de rekening vormt de enkelblessure die Nielsen vorige week woensdag in Kopenhagen overhield aan de interland tegen Roemenie. „Normaal gesproken stampt hij twee keer op de grond en dan is het over. Hij bleef nu de hele eerste helft hinkeïepinken en werd in de rust gewisseld. Zelf is Nielsen redelijk optimistisch, maar zo ken nen we hem allemaal Hiddink heeft de Deen als zeventiende speler toe gevoegd aan de selectie, die van morgen in alle vroegte en zonder fy siotherapeut Monne de Wit.(rug klachten) is afgereisd naar Boeka rest. Daar voegt ook Hans Dorjee zich bij de groep. De assistent van Hid dink bespioneerde Steaua zaterdag middag in het competitieduel tegen Politechnika. Gevoegd bij de erva ringen die Hiddink al eerder op deed en die hij gistermiddag nog eens staafde aan de hand van video materiaal, moet de ploeg op alles zijn voorbereid. Hiddink: „We zul len ons niet helemaal aanpassen aan Steaua, maar we kunnen natuurlijk niet ongestraft met vier, vijf man in de eerste lijn gaan lopen. Daar wachten ze gewoon op. Zo goed als we heel attent moeten zijn op Hagi, die overal loopt waar het hem uit komt". Romario deelde zaterdag r i het doelpuntenfestival van PSV. ROTTERDAM (ANP) - Joop van der Reyden begrijpt na zijn eer ste werkdag in de Kuip al bijna niets meer van Feyenoord. De voorzitter van de NOS, vrijdag benoemd als leider van een com missie die de structuur van de club gaat doorlichten, trof gisteren tijdens de wedstrijd tegen NEC niemand van de personen die hem hadden benoemd. „Ik weet dat ik met druk bezette lieden heb te maken", aldus de oud-staatssecretaris van WVC. „Ze zullen echter toch snappen dat mijn agenda ook niet bepaald leeg is." Van der Reyden was boos, teleurge- schouwt als een „betaalde schnab- steld noch verdrietig. De oud-wa- bel" - „ik heb er andere, betaalde, terpolocoach, vorige week bena- werkzaamheden voor opzij moeten derd door een intermediair van zetten" - liet zich niet uit het veld sponsor Van den Boogaard, snapte slaan. „Laten we de zaak onmiddel- het alleen niet. „Het lijkt mij nor- lijk aanpakken. We hebben vanmid- maal, zelfs beleefd, dat de mensen dag gewonnen, hoe vaak maken we die mij hier naar toe hebben ge- dat nog mee?", sprak hij lichtelijke haald, me hadden ontvangen. Dat er provocerend. Hij verklaarde zich 10.000 toeschouwers waren viel me slechts te gaan bezighouden met beslist niet tegen. Het was alleen het vereenvoudigen van de organi- lastig dat de personen die ik wilde satie-structuur, niet met de opstel zien daar niet bijwaren. Vooral om- ling. „Hoewel de verleiding daartoe dat^ de tijd dringt voor Feyenoord." na het spel van vanmiddag groot De oud-staatssecretaris, die zijn o anp) werkzaamheden in de Kuip be- Over zijn exacte plannen liet hij zich nog niet uit. Dat kon ook moei lijk, omdat hij zijn mede commissie leden (fiscalist Wielens en jurist Van Ierschot) nog niet had gespro ken. Van der Reyden heeft vandaag een eerste ontmoeting met oud-di recteur Hans Kraay. „Daar moet ook niets achter worden gezocht. Ik wil de mening van alle partijen ho ren. Het is verstandig te beginnen met de meest extreme kanten. De trainer, de man achter de trainer, de voorzitter van de amateursectie, ze staan allemaal op mijn lijstje." De voorzitter van de NOS noem de zijn opdracht niet moeilijk. „Feyenoord werkt met vijf ver scheidene organisaties. Dat kan niet. Gezamelijk moeten we een ide ale oplossing vinden. Dat is niet in gewikkeld als alle partijen die op lossing ook willen zien. Wat er ge beurt als ze het advies van mijn commissie niet willen accepteren? Even goede vrienden. Dan zien ze Van der Reyden liet op zijn eerste werkdag in het betaalde voetbal bo vendien zien te kunnen relativeren. „De tijden dat ik geen hap eten door mijn keel kreeg als Feyenoord ver loor liggen ver achter mij. Was dat niet het geval, dan had ik hier sterk vermagerd achter de tafel gezeten." secretaris Huig Ouwehand 'overvallen'. Ouwe hand drukte bij wijze van grap zijn rechtervin- ger - alsof het een pistool betrof - in de rug van de penningmeester en duwde hem de kamer uit. De gezelligheid overheerste ook in het spe lershome. Niemand had per slot van rekening verloren en de punten waren in Katwijk geble ven luidde de filosofie, die overigens op elke uitslag van toepassing zou zijn geweest. "Was het zó slecht, joh?", reageerde Katwijk- verdediger Leon Meijs verbaasd na de wed strijd. "Daar heb ik niks van gemerkt". De Rijnsburger vocht met Fred Kanbier (linksbui ten bij Quick Boys) vinnige duels uit. Meijs werd winnaar op punten. Kanbier kwam nooit echt langs de lange ex-UVS'er en in de slotfase werd Kanbier gewisseld door zijn trainer Melbi Raboen. Mieras "Misschien had ik beter kunnen blijven staan", mijmerde Kanbier later. De oud-aanvaller van tweedeklasser Leiden doelde daarmee op zijn vervanger Dennis-Jan Mieras die bij zijn eerste balcontact hopeloos faalde. Een te zachte terug speelbal van Mieras werd door Marco van der Plas met graagte gebruikt en dat betekende op de valreep nog een gelijkspel. Mieras was vanuit de douche rechtstreeks in zijn auto ge stapt en voor commentaar niet meer bereik baar. Na de actie van Mieras rende Raboen als een bezetene het veld in. Alsof hij zijn invaller ei genhandig weer van het veld wilde halen. Ra boen: "Nee, natuurlijk niet. Dat zijn mijn emo ties nou eenmaal. Die jongen kan er ook niks aan doen. Dat is voetbal. Hij heeft zichzelf trou wens niet in het veld gebracht, dat deed ik". Zuur "Op deze manier een gelijkspel toestaan is zuur", meende Raboen. "Aan de andere kant liereerste burenruzie in de eerste klasse. De strijd bleef on- KATWIJK - Bij thuiswedstrijden van Quick Boys wordt direct na het laatste fluitsignaal door de speaker een 'man van de wedstrijd' ge noemd. De uitblinker krijgt na afloop een ca deaubon als beloning voor zijn prestatie. Na het armetierige duel Quick Boys - Katwijk van afge lopen zaterdag - het werd 1-1 - deed de omroe per er het zwijgen toe. Hij wist het blijkbaar niet meer en de cadeaubon bleef in de kast. Als beloning voor het perfecte staaltje cynis me moet de speaker de bon zelf maar in zijn zak steken. Korter en krachtiger kon dit bloedeloze partijtje voetbal immers niet worden neergezet. Achteraf bleek dat het geen cynisme was dat de speaker had gedreven. De microfonist had wel degelijk zijn werk moeten doen. Maar de 'jury' die uitmaakt wie de man van de wedstrijd is, kon vanwege de drukte de cabine niet berei ken. Gert Aandewiel had toch wel een beetje op de cadeaubon gerekend. En zou hem - zo bleek la ter - ook hebben gekregen. Niet dat hij nou de uitblinker was geweest in de derby, maar wel omdat de middenvelder van Quick Boys een opvallende rol vertolkte. In de 11de minuut van de wedstrijd zag hij zijn strafschop schitterend gestopt door Katwijk-keeper Teun van Duyven- vode. Om enkele minuten na rust zijn ploeg wél op 1-0 te zetten met een fraai doelpunt. Uitein delijk zou Marco van der Plas de bezoekers in de slotfase langszij brengen, waardoor de bu- dus geen winnaar kreeg. Scheef Er was in feite maar één man van de wedstrijd. Zijn naam is Arnold Bouw en hij beheert de kas van Quick Boys. "Wat loopt die man scheef riep wedstrijdsecretaris Arie de Vreugd toen de schatbewaarder met zijn goed gevulde koffer de bestuurskamer binnenliep. Toen Bouw het drukbevolkte 'bobo-home' verliet werd hij door ben ik wel zo reëel om te zeggen dat de uitslag niet onterecht is. Als je zag hoeveel kansen Kat wijk daarvoor al had gemist". "Derby's zijn anders dan alle andere duels. Zeker zo'n derby. We hebben te angstig ge speeld. Ik wilde na de 1-0 snel 2-0, maar er sloop angst in de ploeg. Dan krijg je voor je eigen doel problemen. Maar ach, ik denk dat de mensen toch wel hebben genoten. Geen spektakel? Nee oké, maar wat een ambiance en spanning toch. Die Kat wij kers krijgen de hele dag geen aardap pel door hun keel van de stress. Schitterend toch. Ik ga vanavond lekker dineren ergens ver weg". Favoriet Volgens Katwijk-doelman Teun van Duyven- bode had zijn ploeg een dikverdiend punt weg gesleept. "We hebben ook niet laf gespeeld. Quick Boys was toch een beetje bang voor ons. Ze konden het eigen spelletje niet spelen. Schit terend dat Marco die gelijkmaker scoorde als ex-Quick Boys-speler. Eigenlijk hadden we hem na die goal op de schouders moeten ne- Dat de thuisclub met te veel respect speelde, vonden de QB-spelers zelf ook. "Ik werd er gek van", zei Marco Dijkhuizen. De van DCG geko men middenvelder zette in de vorige weken ve le wedstrijden van Quick Boys naar zijn hand, maar moest nu genoegen nemen met een be scheiden rol. "Ik liep me steeds vrij, maar ze durfden achterin de bal gewoon niet in te spe len. We hadden er gewoon overheen moeten lo pen, maar het begon al met die misser van Gert. Nou neem ik gewoon de penalty's", blufte de Amsterdammer. Gert Aandewiel: "Dat denk ik niet" (zie verder elders op de sportpagina's) ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN René Versloot is zater dag met onmiddelijke ingang opge stapt als coach van de korfbalvere niging De Danaïden. De Amster dammer, waarvan reeds bekend was dat hij aan zijn laatste seizoen bezig was bij de Leidse eersteklas ser, constateerde 'een onvoldoende vertrouwensbasis' aldus voorzitter Kai Locher. Het conflict ontstond toen de technische commissie van De Da naïden, die formeel slechts een ad viserende rol heeft ten aanzien van het eerste team, duidelijkheid wenste over enige zaken, hetgeen door Versloot werd opgevat als een motie van wantrouwen. Oud-voor zitter Wim Heijman fungeerde gis termiddag in Den Haag als interim- coach. (zie verder rubriek Er Tussenin)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15