'In Nederland heb ik het best naar m'n zin' Unicef ontevreden over Linda de Mol JURKJE VOOR JANE Teloorgang Feyenoord op de buis Candy Dulfer twijfelt over haar toekomst bij Prince Amerika boos over Europese tv INGEN MILAAN - Plaatje van de filmster Jane Fondadie dezer dagen op bezoek ging bij de Italiaanse mode-ontwerper Gianni Versace. Ze paste er één van zijn peperdure creaties en werd bij het passeno wonder, geholpen door mijnheer zelf... (foto ap> HILVERSUM (GPD) Unicef Nederland gaat bekijken of de samenwerking met Linda de Mol. die voor de orga nisatie jongerenvertegenwoordigster is, moet worden voortgezet. De Mol zou te vaak verstek laten gaan op Unicef-bijeenkomsten. Binnenkort gaat Unicef met Lin da de Mol de activiteiten evalueren. De ergernis bij Unicef over Lin da de Mol vloeit vooral voort uit het feit dat zij vaak niet op Uni- cef-activiteiten verschijnt. „Soms kwam ze wel, en soms kwam ze niet," aldus de Unicef- woordvoerster. „Ik zit er een beetje mee hoe ik het moet zeg gen. Contacten verlopen soms moeilijk. De vraag is dan waar het aan ligt. Ik denk dat degene die zo'n functie op zich neemt zich vaak niet bewust is van het werk dat zo'n functie met zich meebrengt. Het succes van zo'n functie hangt af van de instelling van degene die de functie be kleedt." Een woordvoerder van John de Mol Productions, die zegt te spreken namens Linda de Mol, zegt dat dit onzin is. „Ik weet niet wie u gesproken heeft bij Unicef, maar het is echt onzin. Er is zelfs nog helemaal geen evaluatie ge weest." Even later deelt de Unicef- woordvoerster telefonisch mee dat haar eerdere mededelingen beschouwd moeten worden als een persoonlijk standpunt. „Het officiële Unicef-standpunt luidt dat er binnenkort met Linda de Mol een evaluatie zal plaatsvin den, zoals er wel vaker plaats vindt. De uitkomsten daarvan zijn onbekend". Unicef zou voor Linda de Mol momenteel zo weinig mogelijk afspraken maken. „Wij hebben aan Unicef gevraagd of Linda de Mol onze zwemvierdaagse bij wilde wonen," zegt Tjeerd Brink van het Baarnse sportcentrum De Trits. „Toen is ons meege deeld door iemand van Unicef in Baarn dat we beter geen af spraak konden maken met Linda de Mol, omdat zij al verschillen de afspraken niet is nagekomen. Unicef zou bij een grote manifes tatie al eens met een mond vol tanden hebben gestaan. Er werd ons gezegd dat er geen toezeg gingen over haar aanwezigheid konden wbrden gedaan." 'Ze laat vaak verstek gaan geen HILVERSUM „Er i vereenzelvigheid me< het publiek met de spelers." Dat zegt Eddie Pieters Graafland, oud-doelman van Feyenoord en het Ne derlands elftal, vanavond in de documentaire die de VARA in het programma Impact uitzendt over de roemruchte voetbalclub. De VARA had oorspronkelijk een documentaire op het programma staan over Co lombia, maar die bleek door de actualiteit achterhaald. In twee weken tijds werd een portret gemaakt van de teloorgang van Feyenoord. „We wilden een beeld ma ken van voetbalclub Feye noord, de teloorgang en het stadion De Kuip," zegt ma ker Cees Overgaauw. „We hebben opnamen gemaakt tijdens de thuiswedstrijd tegen Stuttgart en de uit wedstrijd tegen Roda JC." Een deel van het program ma is gebaseerd op een boek dat journalist Harry van Wijnen schreef over de his torie van stadion De Kuip. Van Wijnen komt in de VARA-documentaire ook zelf aan het woord over on der andere de architectuur van het Feyenoord-stadion. „Coen Moelijn alleen trok al zo'n 10.000 mensen naar De Kuip," zegt Eddie 'PeeGee', verwijzend naar de gloriejaren van de voet balclub uit Rotterdam-Zuid. In het programma kijken di verse mensen terug op die nostalgische tijden. Aan één ding heeft Over gaauw zijn vingers echter niet durven branden: de hui dige bestuursproblemen bij Feyenoord. „Ik heb wel een aantal mensen gevraagd om nou eens in twintig seconden uit te leggen hoe het Feye- noord-bestuur in elkaar zit, maar dan kreeg ik meestal twintig seconden stilte." (Vanavond, Nederland 1, 22.45 uur) ALKMAAR Voor vrijwel iedere Nederlandse muzikant zou het de vervulling van een droom zijn: op toernee met de band van 'His Royal Badness' Prince. Maar niet voor Candy Dulfer. De 19-jarige altsaxofoniste was drie maanden in Minneapolis, vertoefde die periode in het gezelschap van Prince en zijn mu zikanten en keerde een stuk wijzer terug uit het land van de on gekende mogelijkheden. Voorlopig, heet het. Want het studio werk met Prince is af en daarom is er tijd voor een korte vakan tie. Prince weet niet beter of Candy zal zich in november weer melden. Om te beginnen met de voorbereidingen op een nieu we tournee, die tien maanden gaat duren. Het centrale thema: Batman. Juist daar heeft Candy Dulfer niet zo'n trek in. Als goede doch ter van vader Hans doet ze alleen waar ze echt zin in heeft en zal waarschijnlijk daarom het Ne derlandse circuit verkiezen bo ven een wereldtrip met Prince. „Hier kan ik tenminste m'n eigen dingen doen", motiveert ze haai keuze, die nog niet onherroepe lijk is. „Ik heb m'n definitieve be slissing nog niet gemaakt ^n Prince weet ook nog van niets. Daarom kan ik nog alle kanten op". De 'flirt' van Candy Dulfer met Prince begon anderhalfjaar gele den. Na veel aandringen en dank zij een stevige portie bluf werd ze op het podium geroepen in de Rotterdamse Kuip, waar Prince zijn Lovesexy-programma af werkte. Sindsdien bleven de twee met elkaar telefonisch in contact. Intussen maakte ze met Dave Stewart van de Eurythmics de soundtrack van Ben Ver- bongs nieuwe film 'De Kassière'. Zo kreeg ze ook de invitatie om met de Eurythmics op toernee te gaan. De release van de sound track valt gelijk met de première van de film, 9 november. Direct na de plaatopname nam Prince weer contact op. Candy Dulfer besloot plaats te nemen in zijn gevolg, in ieder geval voor drie maanden. Twijfel lijkt daarom niet op z'n plaats bij de kans van haar leven. Candy ziet dat anders. „Ik heb door André Hoogeboom drie maanden kunnen zien hoe het er werkelijk aan toe gaat. Zonder franje, als de magie van de eerste ontmoeting voorbij is. Wat overblijft is de realiteit. Ik heb een indruk gekregen van hoe het zal toegaan op zo'n tour nee. Keihard werken, heel gedis ciplineerd. Tien maanden lang. Ik heb daar m'n bedenkingen te gen. Iedereen zou het waar schijnlijk te gek vinden zoiets te mogen meemaken. Ik natuurlijk weer niet". Carrière Spelen in de band van Prince is ook maar betrekkelijk, weet Can dy. „Natuurlijk zou je er voor deel van kunnen hebben in je carrière. Maar hoevéél valt nog maar te bezien. Wendy en Lisa kunnen ook maar met moeite aan een platencontract komen. Geen van de muzikanten die bij Prince heeft gezeten kon er een goede solo-carrière op laten vol gen. En dacht je dat ik een zaal uitverkoop in Tjietjerkstradeel omdat ik bij Prince heb ge speeld? De helft van de mensen ziet Prince helemaal niet zitten en weten dus ook niet wie in zijn band heeft gespeeld". Het is Candy Dulfer er ook nooit om te doen geweest om het WASHINGTON/BRUS SEL (Rtr/AFP/UPI) - De Amerikaanse regering heeft besloten een spoedproce dure te beginnen bij het GATT (Algemene Overeen komst over handel en tarie ven) tegen de nieuwe richt lijn van de Europese Ge meenschap over de regelin gen voor televisie in de EG- landen na 1992. De Verenigde Staten be schuldigen de EG van on eerlijke handelspraktijken omdat de richtlijn over „te levisie zonder grenzen" Eu ropese televisiestations ver plicht tenminste 50 procent van hun uitzendingen te vullen met produkten van Europese bodem. De richt lijn, die ook de deur opent voor commerciële televisie, werd begin deze maand door de EG-ministers aan vaard. dag in Brussel besprekin gen met de Europese Com missie, het dagelijks be stuur van de EG, over de richtlijn. In het gesprek pro beerde de EG-commissaris voor buitenlandse handel, Frans Andriessen, de Ame rikanen er vergeefs van te overtuigen dat de VS niets te vrezen hebben van de maatregel en dat de richtlijn juist tot een liberalisering van de snel groeiende tv- markt in de EG zal leiden. te maken in de popmuziek. „Suc ces is eigenlijk heel vreemd. Aan de ene kant is het opzienbarend- dat ik in die band heb gezeten. Maar dat is slechts de buiten kant. Bij Sonja werden handte keningen aan me gevraagd, al leen omdat ik in de band Prince heb gezeten. Dat is toch absurd". „Ik heb nooit van de daken ge schreeuwd dat ik het wilde ma ken in Amerika, dat het daar alle maal te gek is en hier maar niets. Eigenlijk heb ik het best naar m'n zin in Holland. Ik hoef het niet te doen om Nederland te ontvluchten. Als ik wel ja tegen Prince zeg, dan houdt het tege lijk in, dat ik ér de Volle periode van tien maanden aan vast zit. Ik kan moeilijk halverwege uitstap pen. Dan zou ik een heel jaar overal op de wereld ongelukkig zitten wezen, omdat ik het in m'n hart hier veel leuker vind". Slag om de arm Het is alsof zij haar beslissing heeft genomen. „Aan de ene kant wel. Ik blijf toch een slag om de arm houden, omdat ik wil weten wat er tegenover staat. Ik kan wel roepen 'Ik doe het niet', maar wat laat ik dan schieten? In eer ste instantie ben ik wel naar Amerika gegaan, omdat ik wel licht wat geld zou verdienen tij dens die toernee, zodat ik, een maal terug in Nederland, de vrij heid zou hebben de dingen te doen die ik graag wil". Is het financieel dan niet aan trekkelijk? „Je verdient niet slecht bij Prince. Maar we ver blijven wel in hotels waar een ontbijtje vijftig dollar kost en je wilt niet de hele periode alleen blijven, dus je laat eens een be kende overkomen. De onkosten liggen ook hoog. Zoveel zal ik er niet aan overhouden. Er zijn mu zikanten die hun salaris er in één jaar doorheen hebben gejaagd". Candy Dulfer: spelen bij Prince is ook maar betrekkelijk... (foto GPD) Geld voor bloot Een jonge vrouw uit de Twentse gemeente Borne wil een schade vergoeding van 7500 gulden, om dat ze zonder toestemming top less staat afgebeeld in de zomer- gids van het reisbureau Marysol uit Amsterdam. Het kort geding van de vrouw tegen het reisbu reau dient binnenkort voor de Amsterdamse rechtbank. De vrouw was in 1988 op vakan tie geweest in de Algarve in Por tugal. Marysol heeft begin van dit jaar een zomergids uitgebracht waarin een foto voorkomt waarop de vrouw topless zittend aan de rand van een zwembad is afge beeld. De foto is gemaakt en afge drukt zonder toestemming van de betrokkene. Marysol heeft volgens de advo caat van de vrouw geweigerd de gids uit roulatie te nemen en een passende schadevergoeding te betalen. De vrouw heeft afgezien i een verbod tot publicatie van de foto omdat de gids al was ver spreid, maar ze wil wel een scha devergoeding. Chinezen Omhelzingen en andere innige contacten, zoals het dansen met de wangen tegen elkaar, is voortaan in de dancings, disco's en theehuizen van de Chinese stad Shenzhen, niet ver van Hong Kong, niet langer toegestaan. Dit is gemeld door de Shenzhen Dai- ly- De krant bericht dat de autori teiten in Shenzhen, voorheen een vrijzinnige enclave in het puri teinse China, van mening zijn dat het dicht bij elkaar dansen en het inspelen op seksuele opwinding om klanten aan te trekken, moe ten worden beschouwd als schen dingen van plaatselijke horeca- verordeningen. Ook in Kanton, dat niet ver van Shenzhen is gelegen, werden on langs bepalingen doorgevoerd fe- gen 'ongezonde dansstijlen'. Whiskey-schip De eigenaars van de Politician, een schip dat in 1941 met 20.300 vaten Schotse whiskey zonk voor de kust van de Hebriden-eilan- den, hebben plannen bekendge- Het Internationale Opera Festival in Neta York wordt een zeer prestigieus gebeuren. Er doen duizenden mensen mee en' het decor van de opera Aïda wordt op ware grootte gemaakt. Tussen drie gigantische pirami des en een vijf verdiepingen ho ge sfinx zal Aïda worden opge voerd. De kosten van de produk- tie bedragen ongeveer 14 mil joen gulden. De Grote Sfinx van Egypte wordt met een boot aan gevoerd en passeert het Vrij heidsbeeld in de New Yorkse haven. (foto ap> maakt om het wrak te lichten. De eigenaars willen de operatie financieren met de' uitgifte van aandelen. Zij zeggen minimaal 500.000 pond nodig te hebben om de kosten eruit te halen. Kandidaat-aandeelhouders dienen overigens te worden ge waarschuwd voor overdreven verwachtingen: het grootste deel van de lading werd lang geleden gejut door bewoners van de eilan den. Naar verluidt was er zo'n overschot aan drank dat de vrou wen van Eriskay in de jaren na 1941 whiskey gebruikten om hun turfvuren brandende te houden. \IOiHb6R KÜiMTfóONOU T ..FAJ H66PT mmttToTrnTozommvc 'mnrvm mum m nwm 1 w hgfwnoó 0NW6KT,,. IK HAP JE N06 ZÓ &EEMURPT, HE/NZ

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26