Schakers acteren op onthutsend laag niveau fe fe ft Oegstgeest voor LSG 4 zware dobber Snookerwinst voor Scheltens Veel verrassingen bij start volleybalstrïjd DONDERDAG 12 OKTOBER 19B9 SPORT PAGINAjg LONDEN (GPD) - Volgend jaar zal Gary Kasparov met grote overmacht zijn wereldtitel prolongeren. Dat is althans de stemming onder de kenners bij het aanschouwen van de kandidatenmatches in Londen. Vorige week schreef Kasparov op briljante wijze het dertiende 'Interpolis-toer nooi' in Tilburg op zijn naam met de recordscore van 12 uit 14. Zijn vier overgebleven potentiële uitdagers acteren in Londen tot dusver op een onthutsend laag niveau. en met wit een negatieve") en in de ze match nog steeds niet. Hij speelt openingen die hij normaliter nooit speelt en het is geen toeval dat hij juist met wit zijn enige nul moest in casseren. Het verbaasde me dan ook, dat hij niet een time-out nam voor de zesde partij, afgelopen dins dag. Twee extra dagen kon Speel man zéér goed gebruiken om zich te bezinnen op zijn openingskeuze voor zijn laatste twee wit-partijen. Uitputting Bovendien is Jonathan Speelman geen toonbeeld van fysieke kracht. De lange zware toernooien uit het World Cup-circuit bleken hem niet te liggen. Hij produceerde daarin veel korte remises om uitputting te voorkomen. Weliswaar leeft Jan Timman ook niet als een atleet, maar toch is de Amsterdammer veel beter gewend aan uitputtingssla gen. Hij speelt soms toernooi na toer nooi en blijft dan in elke partij vech ten voor het volle punt. In dit ver band is het nogal opmerkelijk, dat de Londense organisatoren de eer ste vijf partijen binnen slechts ze ven dagen hebben laten vallen. Het prijzengeld voor deze kandidaten matches was bepaald niet kinder achtig, maar op de andere dingen lijkt nu beknibbeld te moeten wor den. Zo kreeg Timman een aparte- ment aangeboden, waarin enkele eenvoudige mankementen (gordij nen die licht door lieten, gebrek aan warm water) niet verholpen konden worden. Timman nam daarop, op eigen kosten, zijn intrek in een ho- door John van der Wiel De beide favorieten in de halve fi nales, Karpov en Timman, koesteren op dit moment een wan kele voorsprong van één punt. In de match Timman-Speelman is die voorsprong zeker verdiend. Het is zelfs zo, dat Timman in alle zes par tijen winstkansen heeft gehad! Speelman heeft in de partijen drie, vier en vijf ook aan de winst mogen ruiken, hetgeen wel aangeeft hoe turbulent juist die drie partijen ver lopen zijn. Al met al had Timman ei genlijk een grotere voorsprong moeten hebben. Zou hij een van de twee resterende partijen verliezen, dan zal de klap voor hem bijzonder hard aankomen. Of het gevaar van een verliespar- tij voor Jan Timman zo groot is, is nog maar de vraag. Speelman's spel maakt tot dusver weinig indruk. Juist op het tactische vlak, zijn spe cialiteit, laat de Engelsman lelijke steken vallen. Het voornaamste probleem voor Speelman is echter zijn gebrekkige openingskennis. Vooral in een reeks partijen is het uitermate belangrijk om met wit een oerstevig repertoire te hebben. Met wit moet vanuit een positie van onkwetsbaarheid de tegenstander onder druk gezet worden. Dat kon Speelman in het verle den al niet („Ik heb zelf met zwart een positieve score tegen Speelman ABCOEFOH [+l X A 1 Jtjü 1 sf? $f A di#? 1 S A ff :Z' A v (wtt) -Karpev (mm) na 38 xaflan tel. Na zes van de acht partijen, bij eens stand van 3,5-2,5 in Timmans voordeel, hebben beide spelers nog steeds recht op een time-out. De verwachting is dat Speelman, die in de zevende partij zwart heeft, daar van nu gebruik zal maken. Ik wil echter de gewaagde voorspelling doen, dat Timman de zevende partij en daarmee meteen de match in zijn voordeeld beslist. Mocht hij inder daad de finale van de kandidaten matches bereiken, dan zal Neder land meeleven als in de tijd van Eu- we: Timman is in de WK-cyclus al verder dan ooit, want in 1986 werd hij in de kwartfinalematch in Til burg door Joesoepov uitgescha keld. Diezelfde Artoer Joesoepov zou Timman in de finale weer tegen kunnen komen, maar erg waar schijnlijk is dat niet. In de andere halve finale-match leidt Anatoli Karpov namelijk met 2,5-1,5. Op het oog een normale gang van zaken, maar dat was het beslist niet. Met een beetje geluk had de stand 3-1 in het voordeel van Joesoepov kun nen zijn! De eerste en vierde partij waren min of meer correcte remi ses, maar in de tweede partij liet Joesoepov met zwart in het mid denspel een mooie kans onbenut. Wat er in de derde partij gebeurde, spande echter de kroon. Wat de meeste commentatoren van het eerste uur ontgaan was, was het feit dat Joesoepov in de eerste tijdnoodfase dé partij op slag had kunnen beslissen. Dat kon met 39. f6! Na 39...Dxe5 winst 40. f7On middellijk, maar ook met 39...Kf7. 40. Dh5+,Tg6. 41.Dh7+ kan zwart de partij niet redden. Verder faalt 39...Kd8 op 40. f7,Tf8.41. Lg5+,Kc8. 42. Txc3,Pxc3. 43. Dg7,Dd6. 44. Lh6 en wit komt een stuk voor, en 39...Tf8 verliest op elegante wijze wegens 40. f7+!,Txf7. 41. Dh8 ,Ke7. 42. Lg5+,Kd6. 43. Txf7 en zwart kan opgeven. Inplaats van de ze mokerslag ruilt Joesoepov de da mes op c7. Hij kwam in het eindspel zowaar nog in het voordeel, maar gaf dat uit handen en op de 59e zet (weer in de tijdnoodfase!) plunder de hij in ongeveer gelijke stelling een stuk weg. Zodoende mag Karpov zich met zijn voorsprong zeer gelukkig prij zen. Hij heeft in de laatste jaren een enorme plusscore tegen Joesoepov opgebouwd, zonder een enkele ne derlaag. Het lijkt erop dat hij deze match iets te licht heeft opgevat. Na de vierde partij nam eerst Joesoe pov een time-out op, misschien om de teleurstelling te verwerken, en daarna, tot veler verrassing, Kar pov. Deze lange rustpauze in het midden van de Russische twee kamp lijkt me voordelig voor Kar pov. Hij krijgt de tijd om zich seri euzer op de match in te stellen en om wat te schaven aan zijn gebrek kig uitziende voorbereiding. Het is onwaarschijnlijk dat de 29-jarige Joesoepov in de tweede helft van de match net zoveel kansen toegewor pen zal krijgen als in het begin. Haviksogen Anatoli Karpov mag dan niet zo'n uitmuntend openingstheoreticus zijn (als bijvoorbeeld Kasparov), hij wordt door de meeste insiders nog altijd beschouwd als het grootste ta lent dat de Sovjet-school heeft voortgebracht. Zelfs zijn aartsvij and Kortsjnoi heeft dat onlangs nog eens onwillig beaamd. Karpov is de „speler", de man die zo'n feilloos ge voel heeft voor stukken en velden, dat hij nog steeds de enige is die we reldkampioen Kasparov kan be dreigen. Kasparov weet dat ook. Hij beweert wel dat hij de WK-match in 1990 zeker zal winnen, maar Kar- pov's spel volgt hij nog altijd met haviksogen. Toen op het sluitingsbanket van het Interpolis-toernooi de zetten van de tweede matchpartij Karpov- Joesoepov doorkwamen en al snel het zwarte voordeel duidelijk werd, was het met de eetlust van de we reldkampioen gedaan. Hij en Kortsjnoi zaten gniffelend en met rode oortjes voor een demonstratie bord en de rest van de wereld be stond voor hen niet meer. Misschien, als Karpov en Kaspar ov zo op elkaar gefixeerd blijven, heeft Jan Timman een klein kans je...? Dat is echter te ver vooruit ge dacht. Voorlopig blijven de mat ches in Londen, ondanks of juist dank zij alle potsierlijke fouten, bui tengewoon spannend. LEIDEN - Het vierde van LSG heeft in de eerste ronde van de LSB- schaakcompetitie al een teleurstel ling moeten slikken. Mede-favoriet Oegstgeest leidt voorlopig met 3,5 - 2,5, terwijl beide afgebroken stellin gen waarschijnlijk in remise zullen eindigen. Bovendien stelde Leider dorp zijn kandidatuur door hard uit te halen tegen het altijd wisselvalli ge Katwijk: 6-2. Daarmee nestelde Leiderdorp zich voorlopig boven aan in het klassement. Het Leids Schaakgenootschap had zich dit jaar voorgenomen een vierde team naar de KNSB-compe- titie te spelen. Alleen Schaakclub Groningen heeft dat al eens eerder gepresteerd. De strijd tussen LSG 4 en Oegstgeest was taai en verbeten. Christjan Manniën liet zich snel en simpel wegschuiven door Rob Veenhuysen. Daarna herstelde LSG zich door een overwinning van Ruud Dobbelaar. Eric van der Ma- rel speelde eveneens uitstekend met winst op Wim Bakker feiloos te vinden. Henk Koese bracht echter de gasten op gelijke hoogte toen hij een optimistische aanval van André van der Drift koeltjes weerlegde. Eerste-bord-speler Ruud Miere- met werd verrast door een giftig pionzetje dat zijn stelling openbrak en hij mocht blij zijn dat Johan van Andel met remise instemde. Dennis Breuker had met wit in een Wina- wer van het Frans niets bereikt met een cliché-matige aanval over de B- lijn en hij moest lijdzaam toezien hoe Arthur van der Spek het eind spel naar zich toe trok. Aan de 3,5 - 2,5 voorsprong die Oegsgeest nu koestert, zal Klaas Aalbers minstens een halfje toevoe gen. Hij kan de afgebroken stelling tegen Marcel Wubben met een pion meer en lopers van ongelijke kleur niet verliezen. De cruciale hangpar- tij is de strijd tussen Leonard Ver burg en Ed Wagemans. Die lijkt op remise te zullen uitdraaien. LEIDEN - Walter Scheltens heeft de eerste wedstrijd om het open snookerkampioenschap van War mond gewonnen. De Leidenaar ver sloeg in de finale in het Jumbo Snooker Centre zijn plaatsgenoot Kees Essaadi met 3-2, na aanvanke lijk nog twee frames achter te heb ben gestaan. Katwijker Albert van der Meij en Job Bavelaar uit Leiden legden beslag op de gedeelde derde plaats. De hoogste break van het toer nooi kwam op naam van Essaadi. Hij kwam tot een serie van 25. In het hele toernooi konden 18 breaks van boven de 20 worden genoteerd. Fabien Canu pakt Ben Spijkers LEIDEN - Ook in de eerste klasse van de afdeling Leiden ging de vol leybalcompetitie van start met de nodige verrassingen. Bij de mannen startte VCO uistekend tegen Rid- derveld 2. De Alphenaren misten Bert Valken en Jeroen Hoogstraat- en en hadden hun team gecomple teerd met jeugdspelers. Nadat de eerste set ruim naar VCO was ge gaan met 15-7, gingen de resterende drie sets naar de tegenstander. RW had eigenlijk weinig moeite met het gepromoveerde Orion. In de eerste en derde set was het dan ook een eenzijdig duel (15-11, 15-8) en alleen de tweede set was span nend: 17-15. RW profiteerde vooral van de mistastende defensie van Orion. Aarlanderveen miste de nieuwe middenaanvaller Kees Ver- hoge (ex-Gemini) wel heel erg tegen SKC. Die ploeg was completer en beschikte over een goede pass: 17- 15. 15-9, 15-6. BELGRADO (GPD/ANP) - In judo zijn dë krachtsver schillen aan de top zo gering geworden, dat kleinigheden beslissen over titels of tra nen. Een kapotte broek, twee nauwelijks waarneem bare balansverstorinkjes en Ben Spijkers kon gister avond in Belgrado naar de wereldtitel fluiten. De Nijmegenaar wist, dat hij zich in de finale tegen Fabien Canu geen fouten kon veroorloven, want die straft de door de wol geverfde Fransman onmiddellijk af. Spijkers maakte geen fouten, maar ging zo omzichtig te werk, dat hij aan zijn eigen spel niet toekwam. „Tegen zo'n tacticus valt gewoon niet te ju- .doën". Het klonk gelaten, meer ver moedelijk dan de bedoeling was. Maar hoewel hij „niet ontevreden" was over zijn prestatie als geheel, betrapte hij zichzelf toch op een ze ker gevoel van onbehagen. „Het maakt toch wel een groot verschil of je je laatste partij wint of verliest, zoals ik". Broek Balansverstoringen, daar gaat het om bij judo. Maar Ben Spijkers (28) werd in de Pionir-hal niet door zijn tegenstander uit z'n evenwicht ge bracht, maar door een op zichzelf onbeduidend incident. Na twee mi nuten kwam zijn kimono zo geha vend uit de strijd, dat hij van de scheidsrechter een andere broek moest gaan aantrekken. „Dat kwam me slecht uit", herinnerdè hij zich later. „Ik had het initiatief, en ter wijl- ik daar met die broek stond te goochelen, kreeg hij de tijd niet alleen om uit te rusten, maar ook om na te denken en zich opnieuw fe concentreren". Canu, drie jaar achtereen Euro pees kampioen en twee jaar terug in Essen ook 's werelds sterkste, liet zich vanaf dat moment niet meer verrassen om in de laatste minuut, toen niemand het nog verwachtte, nog even de trucendoos open te trekken. Een worp kwam er niet aan te pas, laat staan een houdgreep of verwurging. Twee dreigende bewe gingen, en dat was dat. „Hij weet precies het juiste moment te kie zen", aldus Ben Spijmers en uit zijn stem sprak zowel respect als erger nis. Meer actie had hem het eerste we reldkampioenschap voor een Ne derlander, sinds Wim Ruska (1972) kunnen opleveren. In dat jaar eigen de Ruska zich de wereld en de Olympische titel toe. In zeventien jaar wisten alleen Willy Wilhelm (1983, Moskou) en Theo Meijer (1987, Essen) tot de eindstrijd door te dringen. Grillig Het is een cliché de prestatiecurve van Spijkers grillig te noemen. Zeer recent verkeerde zijn loopbaan nog in een diep dal. Vijf maanden gele den werd hij in Helsinki (EK) als een beginneling van de mat gezet. Dat schrijft hij toe aan zijn post- Olympische beslommeringen. „Je bent toch ook een sociaal persoon, niet alleen judoka. Journalisten zijn toch ook niet elke dag ladderzat." Belgrado zag Spijkers in een to taal andere gedaante. Vanaf de eer ste ronde waren alle bewegingen bestudeerd agressief. Nadat Spij kers achtereenvolgens met de Joe goslaaf Ivan Todorov, de Cubaan Framco Ramos en de Venezolaan Charles Griffith had afgerekend, trof hij de Brit Densign White. In ontzag wachtte de langere White de inzetten van Spijkers af. Het bord bleef leeg, maar het verschil was in feite veel groter dan de scheidsrech terlijke beslissing aangaf. Meijer Theo Meijer wil „geen Van der Wal- le worden" en doorgaan tot zijn 35e, maar: „Stoppen staat niet in mijn woordenboek, daar ben ik nog veel te jong voor". Met zijn 24 jaar ging de Amersfoortse 'kei' gisteren niet temin al in de tweede ronde genade loos onderuit tegen de Vlaamse reus, die in die fase van het toernooi nog over al zijn kracht beschikte. „Iedereen die Robert in de eerste ronden tegenkomt, heeft een zware kluif aan hem", wist Meijer. „Krijg ik hem later, dan was er waarschijn lijk niks aan de hand geweest". Meteen na de loting van maan dagavond al besefte de finalist van. twee jaar geleden (in Essen verloor Meijer toen van de nu eveneens snel geëlimineerde Japanner Sugai) dat hij van zijn eeuwige kwelgeest uit België zou moeten winnen om de kans op herhaling van dat succes te behouden. „Want daarna zou hij zo gesloopt zijn, dat Sosna bij wijze van spreken geen kind aan hem zou Verstand Met een door de jaren en talloze operaties aangetast lichaam bracht de Belg tegen de elf jaar jongere Meijer drie koka's op het bord. Al was de arbitrage warrig, op het eindresultaat viel weinig af te din gen. Aangezien Van der Walle slechts lucht heeft voor twee minu ten judo, kwam een bloedende lip en andere kleinigheden goed van pas om even uit te puffen. In de vol gende ronde was Van der Walle een gemakkelijke prooi voor de Tsjechoslowaak Jiri Sosna, waar door Meijer geen tweede kans kreeg. De zware hernia-operatie van vo rig jaar heeft Meijer, genoodzaakt een andere stijl te kiezen. „Mijn li chaam is nu minder geschikt voor het rausch-werk", zegt hij. „Van der Walle is in geen enkel opzicht een voorbeeld, alleen zijn prestatielijst is dat. Minder jaloers is Meijer op het record aantal keren, dat bij zijn geachte tegenstander een chirurgi sche ingreep is verricht. „Nu hij zich toch weer vertoont, begin ik toch te twijfelen aan zijn verstande lijke vermogens." Van Dorssen liet zich in de twee de ronde van het toernooi bij de halfzwaargewichten verrassen door Galina Nestorova. Dat gebeurde in de laatste minuut. Met een armklem en een houdgreep leek de Zeeuwse een degelijke voorsprong te hebben opgebouwd. Haar opponente bleek echter sterker in het grondwerk en ontglipte beide keren. Leython 4 kon het zonder wissels tegen het uit de promotieklasse ge degradeerde DAC 2 niet bolwer ken. Tot 5-5 ging het telkens rede lijk, maar daarna viel een gat dat Leython niet kon overbruggen: 6- 15, 8-15 en 5-15. Graficon/Donar 2 versus DAC 3 was een prima duel met aan Leidse zijde Gijs Walraven als uitblinker. Alleen in de tweede set kon DAC bijblijven. In de eerste en derde set was Donar veruit de beste ploeg: 15-6, 15-11, 15-4. Gemini 3 redde het niet tegen As- pasis en kreeg een even onverwach te als duidelijke 0-3-nederlaag te slikken. Vrouwen Leython 2 speelde een sterke wed strijd tegen LUSV. Drie speelsters sprongen er letterlijk en figuurlijk bovenuit. Marga Stokman met haar aanvallende acties, Joke van der Linden bij het blokkeren en Arine van Vliet bij het serveren. Derhalve 3-0 voor de Leiderdorpsen. S'70 speelt in dezelfde samenstel ling als vorig jaar en tegen Leython 3 betekende dat weer veel prikballe- tjes. In de eerste twee sets had Ley thon daar de nodige problemen mee (14-16,15-11), maar met de veel sco rende Inge Smits als uitblinker werd S'70 onder druk gezet (9-15). In de laatste set was het Gaby Smil- de die in één ruk van 9-11 uitser- veerde naar 9-15. Derhalve 1-3 winst voor Leython 3. In de streekderby RW tegen Blok bleek de thuis ploeg het best te hebben overzo- merd. Het werd 3-1. De goede verdediging van Ley thon 4 - het beste deel van de ploeg - bleek niet voldoende om de aan valsdrift van het uit de promotie klasse gedegradeerde Liusna in te tomen. Het overwicht in aanvals- kracht bleek ook uit de setstanden: 15-7, 15-8 en 15-9. Hoewel er sinds vorig seizoen bij VCS enige speelsters vertrokken, had de ploeg nog voldoende kwali teit over om het gepromoveerde VCO met 3-1 te verslaan in een boei ende wedstrijd. De andere promo vendus, Salvo, redde het niet in zijn eerste wedstrijd tegen In Up Go (14- 16, 15-8, 8-15 en 9-15). KWALIFICATIES Groep 1 Denemarken - Roemenië 3-0 (2-0). 4 Kent Niel sen 1-0, 27. Brian Laudrup 2-0, 85. Povlsen 3-0. Scheidsrechter: Bouillet (Fra). Toeschouwers: 45.500. Gele kaart: Camataru (Roe). Rode kaart: c(Roe) ikenland 4-0(0- 89. Stoichkov 4 0. Scheidsrechter: Blattmann (Zwi). Toeschou wers: 14.000. Rode kaart: Georgiev (Bul). Hatziat- hanasiou, Mavridis, Saravakos (Gri). Gele kaart: Tinchev, Bankov. Iskrenov, Ivanov (Bulgarije), Pa- paioanou, Isandakis (Griekenland). Denemarken 5 3 2 0 8 14- 3 Roemenië 5 3 1 1 7 7-4 Bulgarije 5 1 1 3 3 6-7 Griekenland 5 0 2 3 2 2-15 Resterend programma: Griekenland Bulgarije en Roemenië - Denemarken (15 november). Groep 2 Polen Engeland 0-0. Scheidsrechter: Soriano Aldren (Spa). Toeschouwers: 18.000. Engeland 6 3 3 0 9 10- 0 Zweden 5 3 2 0 8 7-3 Polen 4 1 1 2 3 2-5 Albanië 5 0 0 5 0 2-13 Resterend programma: Polen - Zweden (25 okto ber), Albanië - Polen (15 november). Groep 4 Walee - Nederland 1-2 (0-1). 12. Rutjes 0-1.72. Bosman 0-2,87. Bowen 1-2. Scheidsrechter: Kohl (Oos). Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Rutjes. Wales: Southall; Blackmore, Nicholas, Hopkins en Bowen; Williams (81. Pascoe), Phillips en Ma- guire; Saunders; Roberts (61Jones) en Allen. Ne derland: Van Breukelen; Van Aerle, Koot. Koem an, Rutjes en Hofkens; Wouters en Rijkaard (46. Bosman); Van 1 Schip, Kieft en Witschge (72. Van Basten). Nederland 5 3 2 0 8 5-2 Bondsrep. 5 2 3 0 7 11-2 Finland 5 1 1 3 3 4-13 Wales 5 0 2 3 2 3-6 Resterend programma: Bondsrepubliek - Wales, Nederland - Finland (15 november). Groep 5 Joegoslavië - Noorwegen 1-0 (1-0). 45. Hadzi- begic (strafschop) 1-0. Scheidsrechter: Namoglu (Tur). Toeschouwers: 30.000. Rode kaart: Baz- 1-0, 63. Cantona 2-0, 89. Durand 3-0. Scheids rechter: Röthlisberger (Zwi). Toeschouwers: 20.000. Gele kaarten: Bats en Di Meco (Fra) en McLeish (Sch). Rode kaart Di Meco. Joegoslavië 7 5 2 0 12 14- 5 Schotland 7 4 1 2 9 11-11 Frankrijk 7 2 3 2 7 8-7 Noorwegen 7 2 1 4 5 9-8 Cyprus 6 0 15 1 5-16 Resterend programma: Cyprus-Joegoslavië (28 Groep 6 Hongarije - Spanje 2-2 (1-2). 31Salinas 0-136. Gonzalez 0-2, 41, Pinter 1-2, 83. Pinter 2-2. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Kiprich (Hon) en Roberto (Spa). Ierland - Noord-lerland 3-0 (1-0). 43. Whelan 1-0, 48. Cascarino 2-0, 57. Houghton 3-0. Scheidsrechter: d'Elia (Ita). Toeschouwers: 45.800 (uitverkocht). Gele kaart: Atdridge en Mor ris (Ierland), Whiteside en Worthington (Noord-ler land). Spanje 7 5 1 1 11 16-3 Ierland 7 4 2 1 10 8-2 Hongarije 7 2 4 1 8 8-8 Noord-lerland 8 2 1 5 5 6-12 Malta 7 0 2 5 2 3-16 Resterende wedstrijden: Spanje-Hongarije en Groep 7 Zwitserland - België 2-2 (DO). 51. Knup 1-0. Turkyilmaz 2-0,57. DeGryse 1-2,71. Geiger (e.d.) 2-2. Scheidsrechter: Hartmann (Hon). Toeschou wers: 5.000 Luxemburg - Portugal 0-3 (0-1). 44. Rui Aguas 0-1, 52. Rui Aguas 0-2, 74. Rui Baros 0-3. Scheidsrechter: Purcell (Ier). Toeschouwers: 3.500 België 7 4 3 0 11 14-4 Tsjechoslo. 6 4 11 9 10- 3 Portugal 7 4 1 2 9 11- 0 Zwitserland 6 1 1 4 3 8-10 Luxemburg 6 0 0 6 0 1-19 Resterend programma: België - Luxemburg (25 oktober), Tsjechoslowakije - Zwitserland (25 okto ber), Zwitserland - Luxemburg (15 november), Portugal - Tsjechoslowakije (16 november). tot 86 kg: Spijkers (Ned) verslaat Todorov (Joe), ippon; Spijkers verslaat Ramos (Cub), koka; Spij kers verslaat Griffith (Ven), yuko, Spijkers verslaat White (GBr), beslissing. Spijkers naar finale, fina le: Canu (Fra) - Spijkers (Ned), tot 95kg: Meijer (Ned) verslaat Tahir (Alg), koka; Van der Walle (Bel) verslaat Meijer, koka. finale: Baljoenjan (Sov) - Koertandze (Sov). Vrouwen tot 72 kg: Van Dorssen (Ned) verslaat Karaslan (Tur), ippon; Nestorova (Sov) verslaat Van Dors sen, wazari. finale: Berghmans (Bel) - Tanabe (Jap). THB deelt punten LISSE - Er is gisteravond in de landelijke zaalvoetbalcompetitie één wedstrijd afgewerkt. THB Boys deelde voor eigen publiek de pun ten in een aaantrekkelijk en doel- puntenrijk duel met Alter Boys: 3-3. Gerard van Beek opende de score voor de thuisploeg, waarna Ed Grif fioen de marge vergrootte tot 2-0. Pattrick Viret bracht Alter nog voor rust terug in de strijd, maar direct na de hervatting voerde Paul Strep- pel THB naar 3-1. Alter kreeg toen het betere van het spel en kwam dank zij Schultz en Elliswijk op ge lijke hoogte: 3-3. Lichaam Sovjet-zeiler gevonden PUNTA DEL ESTE (Rtr) - Onder de deelnemers aan de zeilwedstrijd rond de wereld is een dode gevallen. Het lichaam van Alexei Grisjenko, schipper van het enige deelnemende Russische jacht, is gisteren han gend aan een boom aangetroffen in de buitenwijken van Punta del Este (Uruguay). De 43-jarige uit Kiev afkomstige zeezeiler, die geen Engels of Spaans sprak, had maandag zijn hotel verlaten en was sindsdien niet meer gezien. Tijdens de Atlantische overtocht van 6.281 zeemijlen had hij beurte lings met de Amerikaan Skip No wak aan het roer gestaan van de drie kwarttonner Fazisi, die op de spinnaker een rode hamer en sikkel voer de. Het was de bedoeling dat Grisjenko in de overige etappes van de 33.000 zeemijlen lange race alleen het bevel zou voeren over de uit Odessa en Kiev afkomstige zeventienkoppige bemanning van de ultra lichte 25 meter lange aluminium-maxi, die die in de eerste etappe als zesde eindigde.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19