rIW*0 S 'Op dit kindje ben ik dol geworden' Tumult rond flamencodanseres ID-TV eist 3,5 miljoen van Yeroniqiie Cesar Zuiderwijk van Golden Earring op stap met Labyrinlh IN ONGENADE GEVALLEN INGEN MZTZM M )i\ZW5 COOlt/Z RZ66RINQ Nt(ÏÏ0NZ6 6V60M mzmcM? m wzMtwumvK- KM mMZH mermmmo? PAGINA 26 v WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 EO sclirapt 'duivelse' tv-uitzending ROTTERDAM (GPD) Bij de Evangelische Omroep (EO) brak gisteren tumult uit rond de opnamen van het programma Bunkeren van poppenspeler/programmamaker Aad Peters. Pe ters had de wereldberoemde Zwitserse Flamen co danseres Nina Corti, die deze week een serie optredens heeft in het Amsterdamse Nieuwe de La Mar Theater, als onderwerp gekozen. De pro grammaleiding van de EO heeft de uitzending van het vijftien minuten durende programma voorafgaand aan het acht-uur-journaal echter verboden. Als reden geeft de EO aan, dat de Fla menco. een van oorsprong Andalusische zigeu- nermuziek en -dans, te 'diabolisch' (duivels) is. Het is de vraag of het populaire wekelijkse te levisieprogramma met de interviewende toekan Sir Geoffrey vanavond doorgaat. Op de redactie van de EO werd panisch gezocht naar een andere actueel onderwerp. Programmamaker Aad Pe ters, die zorgt voor de vragen van de goedgebek- te toekan, was in tranen over het verbod van de programmaleiding. Hij bereidde Bunkeren met Nina Corti, de 'ongekroonde koningin van de Flamenco', uitgebreid voor. Een filmploeg stond klaar om het optreden van Nina Corti op film vast te leggen, toen de ploeg werd teruggefloten. Verbijsterd reageerden ook Nina Corti en haar echtgenoot/manager Riidi Ledermann. „En opeens zijn we terug in de zestiende eeuw. De Flamenco wordt beschouwd als hekserij en de zigeuners als gevaarlijke diabolische mensen. Hoe is het mogelijk. In Zwitserland zijn de men sen stijf en calvinistisch, inderdaad, maar dit slaat alles. Het riekt naar discriminatie", treur den Nina Corti en haar ensemble bestaande uit de beste klassieke-, Spaanse- en jazz-muzikanten uit heel Europa. HILVERSUM (GPD) Het Amsterdamse televisiepro- duktiebedrijf ID TV-Pro ductions eist 3,5 miljoen gul den van de commerciële zender RTL Veronique we gens het niet nakomen van een contract. ID TV-Produc tions zou de ontbijtuitzen- dingen van Véronique ver zorgen, maar de zender kon niet aan de contractuele be talingen voldoen. Het pro ductiebedrijf wil nu zijn ge lijk halen voor de rechter. Volgens H. de Winter van ID TV wilden de financiers van Véronique geen finan ciële garanties geveii- ..En ik zet het voortbestaan van mijn bedrijf niet op het spel", aldus De Winter. 1(1) Lambada - Kaoma 2(2) Pump up the jam - Technotronic Felly 3 (12) Girl I'm gonna miss you - Milli Vanilli 4 (11) If I only could - Syd ney Youngblood 5(3) Sowing the seeds of love - Tears for fears 6 4) The invisible man - Queen 7 (10) If I could turn back time - Cher 8(5) The best - Tina Tur ner 9 (15) Right here waiting - Richard Marx 10 8) Somethings jum- 18 pin' - Malcolm McLa- 11 (14) Poison - Alice Coo 19 per 12 (23) A bit of - Kiss AMC 20 13 9) Love in an elevator - Aerosmith 21 14 (28) It's hard to be ten 22 der - Carly Simon 15 7) Crazy about her - 23 Rod Stewart 16 (20) Oye mi canto - Glo 24 ria Estefan 17 6) French kiss - Lil 25 The Rolling Stones 26 We didn't start the fire - Billy Joel 27 (35) De wind - Kadanz 28 (36) Blame it on the boogie - Big fun 29 (-) Numero uno - Star light 30 Crossroads - Tracey Chapman 31 The Real white hou se - Raul Orellana 32 (22) If I only had a chan ce - BZN 33 (27) Great balls of fire - Jerry Lee Lewis 34 (30) Look who's dancing - Ziggy Marley 35 (24) Do the right thing - Redhead kingpin the FBI 36 (25) Hey dj/ska train 0 The beatmasters Betty Boo 37 (21) Dance Classics the 38 (33) Losing my mind - Liza Minelli 39 (29) Sweet child o'mine - 40 (32) We are growning - Margaret Singana LONDEN Er heerst weer eens opschudding in Britse royalty kringen. Is Engeland nog maar net bijgekomen van het nieuws over de scheiding van prinses Anne. nu is er weer eentje ongehuwd zwan ger geworden. Het gaat om de dochter van prinses Alexandra, de volle nicht van koningin Elizabeth. Een Britse krant heeft over het meisje in kwestie, Marina Ogilvy (23), onthidd dat ze in ongenade is gevallen bij haar ouders. Temeer daür Marina te kennen heeft gege ven pas met de vader van haar baby te willen trouwen na de geboor te. (foto AP) DEN HAAG Naarmate het uur U nadert groeit het besef over de enorme gok die La byrinth heeft genomen door 'zo maar' op theatertoemee te gaan. ,,Wil je op deze manier de schouwburgen langs, dan moetje eigenlijk net een paar hits hebben gehad of be schikken over een grote schare trouwe fans, zoals Rob de Nijs die heeft", stelt drummer Cesar Zuiderwijk in zijn hoedanigheid als re gelneef van het avontuurlijke trio dat hij samen met toetse nist Jasper van 't Hof en zan geres Julia Loko vormt. Door Louis du Moulin De enige (zakelijke) houvast van Labyrinth bij de start van haar eerste concerttrip is in feite een televisiespecial van Veronica uit 1985. Teruggrij pend op deze fraai verzorgde introductie, waarbij voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest destijds een voorname gastrol was weggelegd, heeft Cesar Zuiderwijk vrij vlot een behoorlijk aantal theaterdi- rècteuren voor zijn hobbypro ject kunnen interesseren. Dat Labyrinth nog zo tot de verbeelding sprak heeft onge twijfeld te maken met het welsla gen van die alleszins verrassende kennismaking, hetgeen tot uit drukking kwam in een uitste kend kijkersrapport. „Het waar deringscijfer was 8,1 en dat is voor een muziekprogramma on gekend hoog", aldus de Haagse slagwerker, vooral bekend van Golden Earring. „We hebben daarna dus steeds wel geweten dat er voor Labyrinth een pu bliek te vinden moet zijn. En ook dat er veel jonge mensen in geïn teresseerd zullen zijn. Want bij de uitsplitsing van de cijfers is meteen vastgesteld dat voor wat de belangstelling betreft de leef tijdsgroep van zestien tot acht tien jaar het best was vertegen woordigd. Daarmee is weer eens aangetoond dat er ook bij de jeugd best behoefte bestaat aan iets anders dan alle eenheids worst, die 'Countdown' en al die* andere popprogramma's steeds maar weer opdienen". Krachtsexplosie Sinds de eenmalige co-produktie met het RPhO zijn inmiddels vier, buiten de studio geruisloze jaren verstreken. Bij de hervat ting van het openbare bestaan presenteert Labyrinth zich thans als een 'muzikale krachtsexplo sie' voor acht tijdelijk eensgezin de liefhebbers. Naast het kern drietal zijn dat gitarist Eef Al- bers, bassist Nicolas Fiszman, Jasper van 't Hof (links) en Cesar Zuiderwijk gaan weer op pad met hun 'speeltuin', Laby rinth. (foto GPD) percussionist Martin Verdonck en koorzanger essen Maria en Regina Lekranty. Uit het recruteren van weer een heel ander slag buitenstaan ders kan terecht de conclusie worden getrokken dat bij Laby rinth in principe alles mogelijk is. „We proberen onze naam zo veel mogelijk eer te doen door «ook als een doolhof te blijven overkomen. De ene keer zijn we wat symfonischer. dan weer meer jazzy. Het ene ogenblik hoor je bij ons een fantastische ballad, meteen daarop puur ge weld", verduidelijkt Cesar Zui derwijk. Wrijvingen Cesar Zuiderwijk kent zelf geen hinderlijke wrijvingen tilssen zijn broodwinning Golden Ear ring en zijn 'speeltuin' Laby rinth. Want als het er op aan komt gaat het werk gewoon voor het meisje. De vraag 'Hoe lang nog?' houdt hem wel steeds meer bezig, moet hij eerlijk be kennen. „Je wordt je er wel steeds meer van bewust dat er een keer een dag komt dat de Earring er niet meer zal zijn. Le- venstechnisch gezien moet er na tuurlijk een keer een einde aan komen. Als dat gebeurt, dan zou het moipi zijn dat Labyrinth zo veel gestalte heeft gekregen dat ik daarmee zou kunnen door gaan. Want op dit eigen kindje ben ik zo langzamerhand toch wel heel dol geworden", meent Cesar Zuiderwijk, die overigens na de Labyrinth-toernee met Golden Earring naar de Verenig de Staten vertrekt voor een serie optredens. „Het is duidelijk een andere weg dan die van de stevi ge rock en het verbaast ook best veel mensen dat ik deze wending dreig te maken. Zelf ervaar ik echter deze ontwikkeling als heel natuurlijk. Ik heb nooit de ene muzieksoort voor de andere uitgesloten." Labyrinth concerteert deze week ook nog in Soheveningen (vanavond. Circustheater) en in Tilburg (donderdag. Schouw burg). Mount Everest Twee Amerikaanse bergbeklim mers hebben besloten op Mount Everest de rommel te gaan oprui men, die zij daar twee jaar gele den tijdens een expeditie hebben achtergelaten. Bob McConnell en zijn vrouw Liz Nichol kwamen op het idee voor hun Everest Environmental Expedition toen zij zagen hoeveel troep was achtergebleven in en rond het basiskamp, bij het Tibet aanse Xegar, tijdens hun Everest- expeditie in 1987. McConnell en zijn vrouw zijn van plan om met hulp van daar voor in te huren Tibetanen een grote stenen vergaarbak te bou wen, met verschillende afdelin gen voor glas, metaal en vuil dat kan worden verbrand. Zij hopen op financiële steun voor hun schoonmaakmissie, die met een achtkoppig team volgend jaar ju ni aan het karwei begint. Uitstel slacht Britse nonnen van het rooms-ka- tholieke klooster „Vrouwe der barmhartigheid" in de Engelse stad Daventry hebben dinsdag via een rechtszaak de slacht van hun 5.000 kippen kunnen voorko men. Vorige week bezetten zij de kippenhokken om de inspecteurs van het ministerie van landbouw te beletten de kippen te doden. Rechter sir Konrad Schiemann zei dat hij het slachtbevel vrijdag op een hoorzitting zou onderzoe ken. De nonnen beschuldigen mi nister van landbouw Gummër er van de regels van het .natuur recht' te schenden. De kippen moeten volgens het ministerie geslacht worden om dat ze besmet zijn met de salmo nella-bacterie. Tot de slacht werd besloten nadat in de nabijgelegen plaats Bedworth een vrouw voed selvergiftiging had gekregen na het eten van kloostereieren. Vol gens zuster Catherine, de moe- der-overste, zijn de kloosterkip- pen al sinds 1913 met de onge vaarlijke salmonella-variëteit ty- phimurium besmet en werd de vergiftiging in Bedworth veroor zaakt door de variëteit enteredi- tus. Als het klooster geen eieren meer mag verkopen is sluiting on vermijdelijk, zei de moeder-over ste. Drie bezoekers van het Mu ziektheater in Amsterdam kij ken vol bewondering naar het reusachtige schilderij van Cor nel Bierens die met behulp van 3000 briefkaarten het bekende zelfportret van Vincent van Gogh samenstelde. Het schilde rij is precies 100 keer zo groot als het origineel: 6,50 meter hoog en 5 meter breed. Het dient als publiekstrekker voor een toeristische beurs. (foto ANP) l/Vfr lA/f WZZ VZ ZI3Z ZLFIMóTM ZUU6M ZUM HUM T£ *r,) lOtiM

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26