ffiBHEl kIk eIr 25-50% KORTING Voetballen voor het bier op is 9?s CE4CÜ DCCTItr A'5 mensen in Egypte en een Chinese rwft Kunnen maxen en of de maan Landen jrffze dan xindeireri dooc/saah? Hartelijke ontvangst Belanov Peperduur huwelijksfeest van Maradona ©VER DE GRENZEN GRATIS APK 795 FILIAALMANAGER (m/v) A5jfVaarQm Laten unicef WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 Iwlli mm Hb, Vrij naar John F. Kennedy presenteerde Igor Belanov, de Russische spits, zich vorige week bij zijn nieuwe werkgever, Borussia Mön- chengladbach. „Ich bin ein Borusse", zei Belanov, zoals Kennedy in het begin van de jaren zestig Berlijn toesprak: „Ich bin ein Berliner". De Oude Markt van Mönchengladbach was vrijdag volgelopen om Belanov te begroeten. Liefst 5000 fans juichten de Rus toe toen hij op het podium verscheen. Italiaanse taferelen dus in een kleine Westduit se stad. Voor de ondersteuning zorgde Borussia's eigen trommelaar Manoio, die al jaren tijdens wedstrijden op een pauk timmert. Toen Be lanov ook nog even een aantal paukenslagen ten beste gaf, wist heel Mönchengladbach het zeker. „Dieser Belanov is einfach super!" Diego Maradona gaat op 7 novem ber trouwen met zijn vriendin Claudia Villafanes, die hem al twee dochters heeft geschonken. Als het aan het Argentijnse kop pel ligt, wordt het huwelijk een massaal feest voor 1600 genodig den. Kosten noch moeite worden gespaard om in Buenos Aires het huwelijk van het jaar te laten plaatsvinden. Uit Rome zal een speciaal afgehuurde Jumbo (kos ten twee miljoen gulden) naar de Argentijnse hoofdstad vliegen. Het toestel maakt nog een tussen landing in Madrid om broer Hugo en wat vrienden te laten instap pen. Behalve de medespelers van Napoli en van de Argentijnse na tionale ploeg kregen zeer veel no tabelen een uitnodiging voor de feestelijkheden. Tot de geïnvi- teerden behoren onder andere: Carlos Menem, de president van Argentinië, Gianni Agnelli, de di recteur van Fiat, de clubvoorzit ters Berlusconi (AC Milan) en Bo- niperti (Juventus) en AC Milan- trainer Arrigo Sacchi. Maradona had ook graag Paus Johannes Paulus II willen uitnodigen, maar de heilige vader bleek een te drukke agenda te hebben. Alleen het daglicht kan de confron tatie Ierland - Noordierland verdra gen. Vanwege de veiligheid wordt de belangrijkste voetbalwedstrijd in de Ierse geschiedenis vandaag op klaarlichte dag gespeeld. Als de biervaten in de pubs nog niet hol klinken. Met de Noordierse problematiek in het achterhoofd, heeft de FIFA het duel in kwalificatiegroep 6 be stempeld tot „wedstrijd met ver hoogd risico". Overdreven, vindt de Ierse bond. Het noorden kreeg slechts 500 kaar ten. Die kleine groep is best in de hand te houden, mits ze nuchter is. „Ze zijn gek, die Noordierse sup porters. Net als de Engelsen", zegt een journalist van de Evening Press, het grootste avondblad in Dublin. „Ze drinken ontzettend veel en vechten. Als de wedstrijd 's Geen schappers De Italiaanse bondscoach, Azeglio Vicini, heeft gezegd spe lers die zich bezondigen aan grof spel voortaan te zullen we ren uit de nationale selectie. Hij verklaarde dit tijdens het trai ningskamp, waar de Italianen zich voorbereiden op het vriendschappelijke duel met Brazilië. Aanleiding tot de uitlating van Vicini was de topper van vo rige week zondag tussen AS Ro ma en Napoli, die uitliep op een schoppartij. Zeven spelers, on der wie de internationals Carne- vale, Crippa (Napoli) en Gianni- ni (Roma), ontvingen de gele kaart. De Westduitse internatio nal Vóller kreeg overigens rood. „Het aanzien van het voetbal en het nationale team staat op het spel", aldus Vicini. „We moeten serieus overwegen har de maatregelen te treffen. Zo kan het niet langer. Ik hoop dat deze waarschuwing voldoende is. Zo niet, dan moeten we ingrij pen." avonds werd gespeeld, zouden ze stomdronken zijn. Daarom is de af trap om 13.00 uur. Ze hebben ge woon geen tijd om zich vol te gieten, want ze moeten ook nog naar Du blin reizen. Voor het donker is, zijn de Noordieren weer naar huis." Voor een week is Ierland voetbal gek. Rugby, gaelic football, hurling en paarderaces zijn even minder be langrijk, want voor het eerst in de historie gaat de voetbalploeg van Jack Charlton de eindstrijd van het toernooi om de wereldtitel halen. Bij een overwinning op Noordier land is kwalificatie bijna zeker. Al leen de uitwedstrijd tegen Malta resteert nog. Als concurrent Hongarije een paar uur later niet van Spanje wint, is alles beslist en mogen de Ieren aan het in Dublin gebrouwen Gui- ness-bier. Want ook zij drinken graag, hoewel ze gedisciplineerd dronken plegen te worden. Ierén raken niet uitgepraat over de Europese titelstrijd, waar de massale groene supportersschare zich ten opzichte van sommige En gelsen, Duitsers en Nederlanders fantastisch gedroeg. Giraffe Het lange hoofd van Charlton, „De Giraffe", is zelfs in de stadsbussen te zien. Hij prijst het gedrag van de voetbalsupporters aan bij de ge bruikers van het openbaar vervoer. Volgens voorzichtige schattingen had het rugbystadion aan Lansdow- ne Road woensdag drie tot vier keer vol kunnen lopen. Velen zijn boos op de voetbalbond. De kaartverde- ling deugt niet, vinden ze. Een KN- VB-probleem dus; de supporters van het eerste uur zitten thuis voor de buis. Een fan: „Toen de laatste tickets werden verkocht, sliepen honderden mensen op de stoep voor het kantoor om erbij te zijn." Slechts 880 plaatsbewijzen gin gen in de vrije verkoop. De rest was voor sponsors, clubs, schooljon gens enzovoorts. De bond was de kritiek zo spuugzat, dat zondag de precieze verdeling van 46.795 plaatsbewijzen in de krant stond. Ideetje voor Zeist? Voor Ierland is plaatsing tegen Noordierland speciaal. Normaal spelen de teams niet tegen elkaar. Dat botst. De zelfstandige, overwe gend katholieke Republiek in het zuiden versus het grotendeels pro testante 'Ulster', dat bij Groot-Brit- tannië hoort. Engelands soldaten vertoeven in Noordierland om de si tuatie te handhaven, tot grote woe de van vooral het katholieke Ierse Republikeinse leger, IRA. De bur geroorlog in Ulster heeft de laatste twintig jaar duizenden doden ge kost. Alleen als het lot koppelt, ont moeten noord en zuid elkaar. Tot nog toe waren er slechts drie onder linge voetbalduels. Twee duels ein- 0-0, 1-0 3 het de beurt r Noor- digden dierland. Nu Republiek. Kansloos Voor Italië is Bingham kansloos. Noordierland pakte pas vijf punten uit zeven duels. Maar de buurman laten winnen, dat nooit. Bingham barstte tijdens een persconferentie in lachen uit, toen hem werd ge vraagd of hij zou experimenteren aan Lansdowne Road. Of die jour nalist wel begreep om welke wed strijd het ging? Toch is Ierland favoriet. Bonner, Moran, Houghton, Whelan, Aldrig- de, Sheedy en Stapleton zijn beter dan Donaghy, McClelland, Worthington, McCreery of Clarke. Alleen Norman Whiteside voetbalt op het niveau van Ierland, vinden de kenners. Aanvoerder Whiteside: nog altijd maar 24, maar al 37 inter lands. Jack Charlton. Minder in trek Na acht speel dagen in Italië blijken de toe schouwers aantallen schrikbarend terug te lopen. In totaal kwa- er al minder op de 72 competi tiewedstrij den af dan vo rig seizoen. Het gemiddel de per duel be draagt na 26.300, onge- 10.000 minder dan in bet recordsei zoen 1983/84. recettes zijn nu ai ze- miljoen gulden minder dan in het vo rig seizoen. Westduitse voetballers goed ontwikkeld Voetballers in Westduitsland zijn Daaruit zou blijken dat voetballers ontwikkeld dan niet-voetbal- verder zijn in hun algemene ontwik- misschien schrikken, keling, dan bijvoorbeeld Klaus Mo- Althans volgens daal. Daarnaast constateerde de langdurig dienst- club de prestaties niet bevordert. Iers. Dat maar toch Prof. Dr. Günther Lüschen. In op- professor dat dracht van de Sepp Herberger- verband bij stichting en het ministerie van we tenschap hield Lüschen een uitge breide enquete onder 729 voetbal lers uit alle mogelijke klassen. Hij benaderde Bundesliga-profs, en semi-profs. (strafschop), 59. Ronalp de Boer 2-2 (strafschop), 87. Kristinsson 2-3. Scheidsrechter: Loughins (Nle). Toeschouwers: 1500. Stand in Groep 4:1. Bondsrepubliek 5-9,2. IJs land 5-6,3. Finland 5-3. 4. Nederland 5-2. WK judo Mannen, boven 95 kg: Buiting (Ned) verslaat Schmoller (Oos), ippon; Venturelli (Ita) verslaat Buiting, koka. Herkansing: Vukicevic (Joe) verslaat Buiting. beslissing, finale: Ogava (Jap) verslaat Moreno (Cub), ippon. Eindklasse ment: 1Ogava (Jap) 2. Moreno (Cub). 3. Veritsjev (Sov) en Kubacki (Pol). 5. Venturelli (Ita) en Rashwan (Egy). Vrouwen, boven 72 kg: Lupino (Fra) verslaat Van Gameren (Ned), ippon. Herkansing: Maksyov (Pol) verslaat Van Gameren, ippon. finale: Gao (Chi) verslaat Sigmund (BRD), beslissing. Eind klassement: 1. Gao (Chi), 2 Sigmund (BRD. 3. Maksymov (Pol) en Lupino (Fra), 5. Goendanenko (Sov) en Rodriguez (Cub). Hilversum Eerste koers. 2000 m: 1Double Dutch (L. Dooper) 2.40,0 -1.20,0,2. Dayan Buitenzorg, 3. Burt Nar- dinclant. Niet gestart: Dewi Groenhof. Toto: win nend 4,00. plaats 2,30 2,80 6,80, koppel 15,50, trio 613,00. Tweede koers, 1609 m: 1. Amor van Zuilen (A. Posthumus) 2.05,8 -1.18,2,2 Berlinette Duke. 3. Bo Bo Tonnawerd. Toto: winnend 1.90. plaats 1.30 4,50, koppel 7,80, trio 104,30. Derde koers, 2000 m: 1. Count Ken D (G. Hulle- man) 2.46,7 -1.23,4,2. Carma van Zelda, 3. Bian- ca Promise. Niet gestart: Dream Pearl en Cor Speed. Toto: winnend 1.70, plaats 1.20 2,20, kop pel 4,60. trio 33,10. Vierde koers. 1609 m 1. Champ Buitenzorg (T. Smeding) 2.07,4 - 1.19,2, 2. Current Leader. 3. Carina Hanover. 4. Corry Belwin. Niet gestart: Bal der. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20 1,30 1,30, koppel 9,30, trio 36,00, kwartet 159,00. Vijfde koers, 2000 m: 1Champ Hallinck (F. Eeren- berg) 2.42,0 -1.21,0,2. Cleopatra Dutch, 3. D Ou- ragan. Toto: winnend 7,70, plaats 1,30 1,10 1,30, koppel 12,60, trio 78,00. Zesde koers. 2000 m: 1. Zora Volomon (J. Pool) 2.36,3 -1.18,2, 2. Wervelwind C. 3. Alex di Tricia. Niet gestart: Zyca More Bluff. Toto: winnend 1,70, plaats 1,301,50, koppel 1,60, trio 5,70. Zevende koers, 2000 m: 1. Chris Wielinga (C. de Ruyter) 2.41,9 -1.21,0, 2. Djashin, 3. Baron Wil kes, 4. All Cotton. Toto: winnend 4,40, plaats 2,10 1,70 4,60. koppel 7,00, trio 332,90, kwartet 1.898,40. Achtste koers: 2440 m: 1Zeus van Echten (A. v.d. Wal) 3.14,6 -1.19,8,2. Zipper Spencer, 3. Annefi- ne Mountain. Toto: winnend 4.90, plaats 2,50 2,50 2,50, koppel 16,00, trio 286,30. W5-spel (5-10-9-3-6), uitbetaling 175,90. Omzet totalisator: 185.619.00. Max Merkel is weer bezig. De voormalige trainer van het Neder- recreatievöëtbaïlêrs, lands elftal (da's lang geleden) is in middels gepensioneerd, maar draagt nog steeds het hart op de tong. Soms duikt hij op bij de satel lietzender RTL Plus en dan gooit hij er weer wat onvervalste provocaties tegenaan. De Oostenrijker heeft nu zelfs een boek geschreven hij het Westduitse voetbal en zijn normen onder de loupe neemt. Over de trainer Dettmar Cramer bijvoor beeld: „Dettmar Cramer is een in telligente man. Hij rekent zijn spe lers voor hoe hoog ze een bal in de wolken moeten schoppen, alvorens valt". Halve finales kandidatentoernooi, zesde ron de: Speelman (GBr) - Timman (Ned) 1/2-1/2 na 53 zet- Stand: Timman - Speelman 31/2-21/2. Zevende ronde morgen. Vijfde ronde: Joesoepov (Sov) - Karpov (Sov) ti me out. Stand na vier partijen: Karpov - Joesoepov 21/2-1 1/2. Vijfde ronde morgen. SuperligaNederland - Zweden 4-3 Haldan - Von Scheele 21-12 22-24 21-15, Heister - Karlsson 17-21 13-21, Kloppenburg - Svensson 21-10 21-17, Haldan/Gerard Bakker - Karlsson- /Von Scheele 21-14 9-21 19-21, Kloppenburg/He ister - Von Scheele/Svensson 21-18 21-10, Hal dan - Karlsson 21-23 21-13 20-22, Heister - Von Scheele 21-1410-21 22-20 Spaanse tv-topper irriteert KNVB HESTER (GPD) - De KNVB zal naar aanleiding van de rechtstreek se televisie-uitzending van de wed strijd Barcelona-Real Madrid van afgelopen zaterdag de UEFA om opheldering vragen. Door de uit zending van RTL-Veronique zijn de clubs in de eerste divisie, die een competitiewedstrijd op het pro gramma hadden, gedupeerd. Com petitieleider Jan Huijbregts zei dat de KNVB de UEFA zal wijzen op een vroegere afspraak die vastge legd is onder de naam 'Motie van Marbella' en op artikel 12 van het statuut. Jong Oranje ten onder tegen IJsland SCHIEDAM (ANP) - Jong Oranje is in groep 4 van de kwalificatieronde voor de eindstrijd om de Europese titel nog altijd zonder overwinning. In de vijfde wedstrijd bleef het nie tige IJsland de Nederlandse talen ten met 3-2 de baas. Vorig jaar hiel den beide teams in IJsland elkaar in evenwicht (1-1). De formatie van bondscoach Jan Rab blijft daardoor met twee scha mele punten staan op de laatste plaats van de groep, waarin de Bondsrepubliek de eindzege al op overtuigende wijze heeft veroverd. Weer verlies LSRC LEIDEN - Het wil maar niet vlot ten met LSRC. Gisteren verloren de Leidse squash-vrouwen thuis met 4-0 van het Haagse Diepput. Alleen Karin Swiers kon haar opponente nog enigszins volgen (2-3). Jana van Duyn, Kitty Klaassen en Claire Fre- ling waren met 3-0 kansloos tegen hun opponentes. Van Duyn had de twijfelachtige eer in het perk te mogen treden te gen ex-tenniscrack Marcella Mes- ker. Net zo min als Klaassen (tegen Lucy Dollarman) en Freling (tegen Jolanda Leget) leverde haar dat ook maar een game op. Swiers leek de eer van LSRC te zullen redden, toen zij in de vijfde game een 8-5 voor sprong nam op Marjolein Anema. Daarmee had de Leidse haar kruit echter verschoten: 8-10. ADVERTENTIE Donderdag 12 oktober waterpolowedstrijd ZIJLLGB1- ROBBEN/MARIJNEN1 Zwembad De Zijl, aanvang 21.00 uur. u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERWNGS8UHO Joop Buiyhouwt U9*»P»|fcM-231SW bij een grote onderhoudsbeurt 071 - 125709 -153627 ST. AAGTENSTRAAT 14 LEIDEN Luxe Black Decker kruimeldief. Deze kompakte stofzuiger zonder snoer, heelt niet alleen een groot vuilopvangreservoir, maar ook een extra zuigmond en stoffilter. Adviesprijs 139,- Onze prijs 50 theelichtje Gezellig en sfe Mei cup*» 4,95 en zonder Deur/wanddroogrek van duurzaam kunststof. Pasl over iedere deur, die u toch normaal kunt sluiten. Te be vestigen zonder schroeven en zelfs geschikt voor opdekdeuren. Ook als wanddroogrek op muur ol wand te plaatsen. Na gebruik kunt u het droogrek neer klappen. Aanbiedingen geldig 1/m zaterdag, zolang de v Wandkontaktspot met wipschakelaar en draaibare houder. Plaatst u direkt in het stopkontakt Reflektoriamp 495 bestekset in uit gekiende 6-persoons samen stelling. Met overzichtelijke opbergstandaard. t. Afwijkingen in afbeeldingen e Schuit-aanmandjes. Bieden extra bergruimte onder elke kastplank. "cm breed 2/9.95 en 30 cm 21 voorbehouden. In al onze f\ speelgoedzaken 1 herkenbaar aan de Blokker kabouter LADBROKC TOTALISATOR is de Nederlandse tak vaa een Engelse multinational op het gebied von de vrijetijds- toNederiand is LADBROKE de organisator van het afsluiten van weddenschappen op paardenkóersen. 11 Dit gebeurt zowel op de koersbanen als in afzonderlijke wedkantoren. Voor ons filiaal te LEIDEN zoeken wij kandidaten voor de funktie van Wij hebben mogelijkheden voor zowel fulltime als parttime medewerkers. U gaaf zelfstandig een wedkantoor beheren met ols voornaamste taken het verstrekken van informatie aan klanten, het aannemen en verwerken von weddenschappen, het verzorgen van de inkoop, het bijhouden van de administratie en het zorgdragen voor de netheid van het kantoor. WIJ ZOEKEN: Het prototype van een gostheer of -vrouw die tussen de 25 en 50 jaar oud is een middelbare opleiding heeft op MEAO- of MDS-niveau een service-instelling bezit zelfstandig kan werken gevoel voor commercie heeft zeer goede sociale vaardigheden heeft woonachtig is in Leiden bereid is om 's avonds en in het weekend te werken WIJ BIEDEN: een jaarcontract, dot bij gebleken geschikt heid kon overgaan in een dienstverband voor onbepaalde tijd een grondige training een interessant salaris professionele begeleiding bij de bedrijfs voering Wanneer u aan bovenstaande eisen voldoet, stuur dan uw sollicitatiebrief met curriculum oom LADBROKE TOTALISATOR, t.o.v. mw. drs. C.T. von Aolderen. Antwoordnummer 1866, 2501 WK 's-Gravenhoge. Wilt u eerst meer informatie, don kunt u ook bellen me» mw. von Aolderen, telefoon 070-610174 of dhr. Wilm, telefoon 070-610173. Milium h» matinic ue »,tumNi989*'"E» Off. dealer ln-wear - Matinique Princestraat 31 - Katwijk aan Zee Tel. 01718-71491 Help UNICEF. Dan helpt u een eind te maken aan de nodeloze kindersterfte in de wereld. Koop daarom UNICEF wenskaarten en prentbriefkaarten. Neem voor informatie en ver koop kon takt op met UNICEF: Bankastraat 128, Postbus 85857,2508 CN Den Haag. tel.: 070-614601. Kinderen Rekenen op Ons. Wij Rekenen op U.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19