TOTO 'We voetballen vanuit ons hart' QB lichtend voorbeeld SPOoTTV Bondscoach Yorath van Wales ziet kansen Jan Timman nadert doel Knappe superliga-winst Oranje-tafeltennissers PAGINA 17 Terry Yorath: "Gevoelsmatig denk ik dat i Afgelopen zondag had H h niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa f75.000,-. -Ty-y Dus als u'ns echt uw slag wilt slaan... Yorath, cockney-accent: "Ik moet in het Rothmans Football Yearbook maar eens nazien bij wélke Engelse clubs nog spelers rondlopen die ik kan oproepen". Hij stelt het met een grijns, het is nochtans kenmerkend voor de situ atie. Kan Libregts 'putten uit een boulevard-brede selectie, Yorath kan nauwelijks elf volwaardige in ternationals bij elkaar trommelen. Een eerdere raadpleging' van het Rothmans Football Yearbook (boekwerk met daarin een schat aan gegevens van alle Britse voetbal lers, red.) leerde hem dat in de En- Karpov vraagt uitstel aan LONDEN (ANP) - Anatoli Karpov heeft gisteren uitstel gevraagd en gekregen van de vijfde partij in zijn halve finale van het kandidaten toernooi in Londen. De vroegere wereldkampioen schaken leidt in de tweekamp tegen zijn Russische landgenoot Artoer Joesoepov met 2 1/2-1 1/2. gelse competities nog geen vijftig spelers uitkomen met de nationali teit van Wales. Yorath: "Dan reken in iedereen mee, ook apprentices (leerling profs-red.) en spelers van achttien, negentien jaar. En uit die vijftig moet ik mijn elftal dan weer samen stellen. Maar ik zeur niet, want ik wist waaraan ik begon. Geld Daarom hoor je me ook niet over het feit dat het de bond ontbreekt aan geld om een full-time bonds coach aan te stellen. Natuurlijk zou ik graag over dezelfde faciliteiten willen beschikken als Nederland en West-Duitsland, maar dat zit er op dit moment gewoon niet in". Ondanks alle personele proble men heeft de 39-jarige keuzeheer zoals het een goed bondscoach be taamt een heilig vertrouwen in een succesvolle afloop. "Gevoels matig denk ik dat we van Nederland winnen". Yorath, zelf Welshmen die in het verleden heeft gespeeld voor Leeds United, Coventry City, Tot- tenham Hotspur en Vancouver Mister Leython Mister Leython is niet meer. Voor de goede orde: Ger Renes is niet dood, maar is wèl teleurgesteld. De man die 27 jaar geleden de vol leybalclub Leython oprichtte en als dank voor bewezen diensten tot' erevoorzitter werd gebombar deerd, heeft 'zijn' vereniging de rug toegekeerd. Renes, die liefst 25 jaar voorzitter was, heeft zich definitief verbonden met het Lei- derdorpse DVO. Echt gelukkig is-ie niet met de breuk. Het liefst had de volleybal- freak er het zwijgen toe gedaan, maar na enig aandringen geeft hij opening van zaken. Moet toch ook hij toegegeven dat de over stap opmerkelijk is. Renes: Maar ik wil wel even bena drukken dat ik het lidmaatschap niet heb opgezegd. Ik ben erevoor zitter van die club. Het gaat me nog net even te ver om dat op te ge- De laatste twee seizoenen was Ger Renes alleen als trainer ver bonden aan Leython. De trai ningsgroepen die hij kreeg voor- geschoven bevielen hem echter allerminst. Toen hij aan het begin van dit seizoen met een nóg lager gekwalificeerde selectie te ma ken kreeg, trok Renes zijn conclu- "Wat me vooral heeft geërgerd is de manier waarop het is ge gaan. Ik ging er vanuit dat ik de zelfde groep als vorig seizoen zou krijgen, maar opeens kreeg ik een koele mededeling dat de opzet was veranderd. Kijk, ik ben al 27 jaar trainer, heb een A en B-licentie, heb op hoog niveau getraind, dus ik weet wat er te koop is. Ik weet heus wel dat het volleybal is ver anderd en dat er nu trainers met een andere denkwijze rondlopen. Als Leython een andere weg wil inslaan, okay, maar deze behan deling heb ik niet verdiend. Ik heb dat zooitje nota bene opgericht". Tweedeklasser DVO dus. Bij die Leiderdorpse club kan Renes volgens eigen zeggen zijn ei dus wel kwijt. De 48-jarige was er al een tijdje trainer, maar is nu ook als speler actief. Vorige week be haalde Renes met zijn ploeg een 3-0 overwinning. "Daar zijn ze blij met mij. Ik was het zat om een stel junioren en lagere senioren te trainen. Want ik ben nóg steeds prestatief inge steld. Bij DVÓ kom ik volledig aan mijn trekken". Leython-voorzitter Gert-Jan de Zwart toont zich hooglijk ver baasd over de teleurstelling van Renes. "Ik ben niet verrast dat Ger weg is. Wèl vind ik het vreemd dat hij teleurgesteld is. Trouwens, hij is nog lid dus wat mij betreft is er niets aan de hand. Ik had de in druk dat we de zaken goed met el kaar hadden doorgesproken. Ik hem 'm uitgelegd dat op advies van de technische commissie een andere indeling van de trainings groepen is gemaakt. Ger kreeg een lagere groep tot zijn beschikking. Het is met dergelijke beslissingen altijd buigen of barsten. In het ge val van Ger kun je mee laten we gen dat-ie zo'n grote staat van dienst heeft. Dat hebben we niet gedaan". Zakelijkheid in plaats van sen timenten dus. In ene Je bent een zeventiger maar te vi taal om te stoppen met sport. Bridgen vind je te passief en ten nis te actief. Golf zit daar mooi tussenin dus wat let je om je naar de 'green' te begeven. Niets. Kees Bok dacht er ook zo over. De 75-jarige Leidenaar stapte on langs van de tennisbaan over naar de golfcourse. Als bejaarde begin neling mochten zijn prestaties geen naam hebben, maar hij was in elk geval van de straat. Afgelopen weekeinde stond hij met een paar vrienden op de golf baan in Alphen aan den Rijn. Voor het merendeel gevorderde golfers die het gaatje over het al gemeen redelijk snel weten te vinden. Kees Bok liet ze maar be gaan. Hij deed het op zijn manier. Lekker ontspannen dat kleine balletje een dreun geven in de hoop dat het kleinood een dikke honderd meterverderop een LONDÈN (ANP) - Jan Timman is er weer. De koelbloedigheid en zelf beheersing zijn terug. De heftigste emoties zijn opgedroogd. Hij lever de gisteren met zwart in de zesde ronde van de tweekamp tegen Jon Speelman een vlekkeloze prestatie af. Met gecontroleerde' manoeuvres bereikte hij een eindspel met een pion meer. Hoewel hij de stelling uitkneep als de Amerikaanse evan gelist Jimmy Bakker tot voor kort zijn volgelingen, bleek het net iets te weinig voor de volle winst. Na 53 zetten berustte hij in remjse. Een plusremise in schakersjargon, die evenwel niet meer dan een half punt opleverde. Na zes partijen blijft Timman in de halve finales van het kandidatentoernooi aan de leiding met 3 1/2-2 1/2. Voor Speelman begint de tijd te dringen. Hij heeft nog twee partijen om de achterstand ongedaan te ma ken. Belangrijker dan het resultaat was dat Timmah in de realiteit te rugkeerde. Na de kolkende, grillige gevechten in de voorafgaande drie ronden was het de Amsterdammer even te machtig geworden. Zondag avond had hij na zijn gemiste winst kans in de vijfde partij de grens van zijn stressbestendigheid bereikt. Dodelijk vermoeid gaf hij de partij remise in een positie, die ruime aan knopingspunten bood om op winst te spelen. Het betekende een hele opkikker dat zijn secondanten Sax en Anderson tijdens de analyse ont dekten dat zwart bij accuraat tegen spel altijd remise had. Op het bord in de zesde partij kwam wederom het open spaans. Beide grootmeesters volgden der tien zetten de vierde partij. Op de veertiende week wit af. Hij sloeg de loper op d4 niet met de pion maar met het paard, dat ook nog in theo- rieboeken voorkomt. Op zijn zeven tiende zet presenteerde wit een nieuwe zet met f3. Ook in aanmer king kwam f4.' Grootmeesters, meesters en koffiehuisschakers in de perskamer ontdekten voor zwart een veelbelovende geforceerde af- wikk'eling (17. f4 Pxc3, 18. bxc3 Dxc3, 19. f5 Dxc3+, 20. Khl Txc5, 21. fxg6 hxg6), waarbij zwart vier pionnen had voor zijn stukoffer plus aanvalskansen. Antwoord Wat Speelman deed (f3), wdS niet correct. De Brit zag Pxc3 over het hoofd. Na het zwarte antwoord boog de Brit zich diep over het bord. Speelman trok 25 minuten uit voor zijn antwoord (Dd2), Timman 24 minuten voor zijn repliek (Lxc2). Het resultaat was een geforceerde afruil naar een eindspel met een pion meer voor zwart. Vanaf de 24ste zet kon Timman niets meer gebeuren. Hij had altijd remise en kon zonder risico op winst spelen. "Eindelijk heeft Timman het goed gedaan", merkte Leonard Barden, de grondlegger van de Engelse schaakschool en schaakmedewer ker van The Guardian op. De witte stelling bood in het eindspel een broze aanblik, maar in de praktijk viel het nog wel mee. De zwarte vrij pion kon eenvoudig'worden gecon- fisceerd en de zwarte overmacht op de damevleugel (twee tegen een) kon zonder ingrijpende middelen tot stilstand worden gebracht. Even veerden d,e kenners in de perska mer op na de 42ste zet van wit (Ke4). Zwart had met Tc4+ gevolgd door Ta4 de witte a-pion kunnen opha len. Het bleek een te riskante ma noeuvre. Wit kreeg gevaarlijk te genspel op de andere flank en Tim man zag er wijselijk van af. Door de remise bleef zijn positie zeer roos kleurig. Hij heeft aan twee remises in de resterende partijen voldoende om zich voor de eerste keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van het kandidatentoernooi. Speel man zal in de zevende partij met zwart "de witte aanval moeten af slaan, alvorens hij in de slotseance een kamikaze-poging op de gelijk maker mag ondernemen. Het zettenverloop van de de partij was als volgt: Wit: Speelman, zwart: Timman 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-e6. 3. Lfl-b5 aT-aö, 4. Lb5-a4 Pg8-f6. 5. 0-0 Pf6xe4. 6. d2-d4 b7- b5.7. La4-b3.d7-d5.8. d4xe5 Lc8-e6.9. c2- c3 Lf8-c5, 10. Pbl-d2 0-0. 11. Lb3-c2 Le6- fö. 12. Pd2-b3 Lf5-g6. 13. Pf3-d4 Lc5xd4, 14. Pb3xd4 Dd8-d7, 15. Pd4xc6 Dd7xc6, 16. Lcl-e3 Tf8-e8, 17. f2-f3 Pe4xc3. 18. Ddl-d2 Lg6xc2, 19. Dd2xc2 Te8xe5, 20. Tal-el Pc3-e2+, 21. Telxe2 Dc6xc2, 22. Te2xc2 Te5xe3. 23. Tc2xc7 g7-g6, 24. Kgl-f2 Ta8-e8. 25. Kf2-g3 d5-d4. 26. Tfl- dl Te3-e2. 27. Tdlxd4 Te8-e5, 28 h2-h4 Te2xb2. 29. Td4-f4 Te5-f5. 30. Tf4xf5 g6xf5. 31. a2-a3 fo-f4 32. Kg3xf4 :>3 h4-hó Tg2-e2. 34 Tv7-u7 Te2- e6.35. Kf4-f5 Kg8-g7.36. f3-f4 Te6-f6+37. Kf5-g5 Tf6-c6. 38. Kg5-fö Tc6-c5+. 39. Kfö-g4 Tc5-c6, 40 Kg4-f5 h7-h6. 41. Tb8- a8Tc6-c5+. 42. Kf5-e4Tc5xh5.43. Ta8xa6 Th5-h3.44. Ke4-f5 Th3-g3.45. Ta6-a5 Tg3- b3,46. a3-a4 b5xa4.47. Ta5xa4 Tb3-g3,48. Ta4-al Tg3-g2.49. Tal-bl Tg2-g6.50. Tbl- .hl Tg6-f6+, 51. Kf5-e5 Tf6-a6, 52. Thl-gl Kg7-f8. 53. Ke5-f5 remise VEENENDAAL (ANP) - „Als we ons beste niveau halen, 'kunnen we dit Zweden zonder meer hebben", stelde bondscoach Jan Vlieg vóór het superliga-treffen met de Scan- dinaviërs vol vertrouwen. Nadat eerst Henk van Spanje in een de monstratiepartij met wereldkam pioen Jan-Ove Waldner afscheid had genomen van het internationa le platform, bleek dat oranje inder daad op de toppen van haar kunnen wenst te acteren. Het was uiteinde lijk de pas 17-jarige Danny Heister die bij 3-3 koel genoeg bleek om via een winst van 22-20 op Von Scheele zijn ploeg naar de eerste superliga- winst te slaan. In de strijd om het behoud is de onnodige ne derlaag van 3-4 waarmee werd ge opend bij Tsjechoslowakije nu weg gepoetst. De openingspartij stemde opti mistisch. Haldan vergokte tegen Von Scheele in de eerste game weliswaar een matchpoint, maar bewees daarna met 21-15 dat zijn verblijf in Zweden steeds meer ren dement oplevert. Heister wordt on danks .zijn zeventien jaren nu al ge roemd om zijn harde wedstrijdin stelling. Ook tegen de Zweedse nummer vijf Karlsson startte de HVA-student brutaal, maar in de loop van beide games bleek toch dat hij het hoge tempo niet geheel kon bijsloffen. In het damesenkel dat volgde, bewees Kloppenburg weer eens hoeveel niveau ze het laatste jaar gewonnen heeft. Vorig seizoen pakte ze Svensson moeizaam voor de eerste keer. Nu verscheen er in recordtijd 21-10 en 21-17 op de bor den. In het herendubbel vond Hal dan de linkshandige Bakker aan zijn zijde. Een combinatie die tot 19- 16 in de derde game perfect klikte. Pech en angst om Karlsson en Von Scheele toch nog kans de partij op 2-2 te brengen. In het gemengddubbel trok het ach- terhoekse duo Kloppenburg/Heis ter de dubbelbalans weer recht. Dat bracht Haldan tegen Karlsson in de gelegenheid de eerste superliga winst voor oranje veilig te stellen. Bij 16-12 in de derde game had het daar ook alle schijn van, maar Karls son bewees met 22-20 dat ook hij uit het immer koele Zweedse tafelten- nishout gesneden is. In de slotpartij gaf Heister het duizendkoppige pu bliek reden tot juichen. Als 17-jarige bleef hij in alle spanning tegen Von Scheele met 22-20 in de derde game overeind. CHESTER Meer nog dan Thijs Libregts, gaat Terry Yorath gebukt onder de vele afmel dingen. De part-time bondscoach van Wales mist vanavond vooral het fameuze spitsen- koppel Ian Rush/Mark Hughes (beiden geschorst). En moet het verder in ieder geval ook stellen zonder Alan Davies, Kevin Ratcliffe en Mark Aizlewood (allen geblesseerd). Verder is de inzetbaarheid van Barry Home (eveneens gekwetst) en Clayton Blackmore, die maandag op de training geblesseerd raakte, eveneens dubieus. Whitecaps (59 keer international, waarvan 42 als aanvoerder) baseert zijn optimisme op iets dat hij 'guts' noemt. Een begrip dat zich het best als 'lef laat omschrijven. Daarnaast maakt zich volgens Yorath van zijn 'lads' een enorme passie meester als zij trots in de houding luisteren naar hun hartver scheurende volkslied Hen Wlad Fy Nhadau. "De zelfmotivatie bij Wëlshmen is groot. Wij spelen met ons hart en zeker niet voor het geld". Dat blijkt, want de voetbal lers van Wales beuren vanddag een vast bedrag van tweehonderd En gelse ponden (ongeveer zevenhon derd gulden, red.). Een wedstrijd premie krijgen zij niet. "Als geld moet motiveren ben je op de ver keerde weg". Kansloos Alle passie, vaderlandsliefde en 'guts' ten spijt, is Wales er sinds 1958 (WK in Zweden, waarin het pas in de kwartfinale van de latere we reldkampioen Brazilië verloor, red.) niet meer in geslaagd tot een groot voetbaltoernooi door te dringen. Ook in de race naar Italië is het al weer kansloos. Yorath: "Vooral voor Neyille Southail van Everton vind ik dat jammer. Hij is een fan tastische keeper die het verdient een keer een groot internationaal toernooi mee te maken". De wedstrijd tegen Nederland ziet Yorath al in het kader van de voorbereiding voor de komende EK-kwalificatie-cyclus. "De afwe zigheid van onze vedetten biedt nieuw bloed de kans te laten zien wat het waard is". De 39-jarige part time bondscoach heeft inmiddels de toezegging dat hij zijn contract met drie jaar kan verlengen. "Daar staat het resultaat tegen Nederland buiten". Yorath gelooft er overigens geen zier van dat zijn collega Libregts vanavond Marco van Basten buiten het elftal zal laten. "Natuurlijk weet ik dat hij geblesseerd is geweest. Maar ze hebben hem toch niet naar hier gehaald om hem op de bank te zetten? Hij is fit of hij is niet fit. Als je hem haalt moet je hem ook laten spelen, anders kun je hem beter thuis laten". KATWIJK - Met de ingebruikna me van een fonkelnieuwe lichtin stallatie is Quick Boys voorlopig de best verlichte amateurclub van Ne derland. Gisteravond toverden acht lichtmasten - 32 lampen met elk 2000 Watt - de toch al zo knusse duinpan op Nieuw Zuid om in een schitterend voetbaltheater. Quick Boys heeft van nature altijd uitstra ling gehad. Nu ook kunstmatig. Tot gisteren was het Brabantse TOP het lichtend voorbeeld op dit gebied. De hoofdklasser uit Oss moet de fakkel nu overgeven aan de Katwijkse eerseklasser. In vergelij king met TOP brengt Quick Boys zelfs een derde meer licht op de groene mat. Dat betekent ook dat 'het kunstlicht aan de kust voldoen de is voor het maken van tv-reporta- ges in kleur. De jongste aanwinst van de Kat- wijkers werd gisteravond getest door de spelers van de zaterdageer steklasser zelf en een door amateur- bondscoach Ron Groenewoud sa mengesteld gelegenheidsteam van zaterdagvoetballers. Beide partijen werden het over de winst in het duel niet eens (1-1). Over het kunstlicht daarentegen wèl. Er vielen na af loop van de wedstrijd louter loftui tingen te horen van spelers en bege leiders. "Dit is perfect", meende Leon Meijs, speler van Katwijk en uit blinker bij de elf van Groenewoud. "Als je omhoog keek, had je.ook geen last van de lampen, zoals el ders wel overal het geval is". "Ik ben al op veel plaatsen ge weest, maar dit is natuurlijk een ge weldige lichtinstallatie", meende Groenewoud. "Óf het op amateur- gebied het beste is, weet ik niet, maar ik wil hier nog wel eens terug komen met het Nederlands ama teurteam". Die woorden klonken Quick Boys-voorzitter Arie Guyt ui teraard als muziek in de oren. De praeses (zijn club nam gisteren ook het nieuwe jeugdhonk onder de niet al te orginele naam 't Honk in ge bruik) denkt dat er vooralsnog nie mand kan concurreren met zijn pa radepaardje dat - afgezien van de aanlegkosten - ongeveer 130.000 gulden kostte. Omdat het verlichte veld in een duinpan ligt, is het effect van de lichtbundels optimaal. "Je ziet ook dat eigenlijk alleen het veld wórdt verlicht en niet 'de omge ving", zegt Guyt, die nu 24 uur per dag aantrekkelijke tegenstanders kan ontvangen. De club wil voorlopig maximaal 26 lichtwedstrijden per jaar spelen. Om het veld niet al te zeer belasten, maar ook omdat de gemeente Kat wijk de clubleiding heeft verboden om vaker dan eens in de veertien dagen het licht te gebruiken. Dat laatste heeft te maken met bezwa ren van omwonenden die de 'licht show' op Nieuw Zuid anders zien dan landschapsverfraaiing. De eerste wedstrijd onder de felle schijnwerpers kende een vlotte opening voor de goed spelende Kat- wijkers. Nadat uitblinker Marco Dijkhuizen eerst op de lat had ge schoten stelde hij samen met Fred Kanbier in de derde minuut Leen van der Plas in staat om 1-0 te sco ren. Het selectieteam stelde daar bitter weinig tegenover. De zater dagse amateurs met vele spelers uit de regio vonden elkaar maar moei lijk. De gelijkmaker viel niettemin nog voor de rust na een schot van Dick. Lindeboom van SC Genemui- den. Keeper Tom van der Niet was kansloos omdat de bal via een Kat wijkse rug van richting werd veran derd. Na de pauze ontstonden er voor beide doelen kansen. De meeste voor de neus van de enige zondag klant in het geheel, DHC-keeper Robert Hendriks. Oog-in-oog met de goalie wisten Mart van der Plas en Leen van der Plas het niet af te maken. QB-trainer Melbi Raboen: "Over het veldspel was ik tevreden. Niet over het benutten van de. kan sen". Aan de overkant was Marco van der Plas (ingevallen voor Ron Carliltwee keer dicht bij een treffer, maar de 1-1 werd gehandhaafd. In de slotfase kende het duel een vervelend incident. Na een op stootje tussen Richard Hoogervorst (QB) en Melrik Beukers (Spaken burg) stuurde arbiter Metz laatstge noemde uit het veld. Beukers had volgens Metz een elleboogstoot uit gedeeld aan de QB'er. Het zal voor de Spakenburger wel gevolgen heb ben. Metz kan met zo veel genodig de KNVB-bonzen op de tribune moeilijk anders dan rapporteren aan de bond, ROB VAN DER ZANDEN De verlichte voetbalarena op Nieuw Zidd. beetje in de buurt van het gaatje neerploft. Maar wat keken zijn maten raar op toen Kees halverwege de wed strijd aanlegde voor een klap rich ting 'hole' nummer zoveel. "Het had de hele middag al ge regend. Ik denk: wat een narig heid. Bovendien sloeg ik geen bal. Was ik maar thuisgebleven. Op een gegeven moment heb ik alles van me afgezet en heel ontspan nen of misschien wel onverschillig dat ding een klap gegeven. Nou je raadt het al: het balletje verdween in één keer in het gaatje. De af stand bedroeg 111 meter. Ik geloof het nu nog niet". Een 'hole in one' heet dat in golf. Als de profs het presteren om in een wedstrijd dergelijke dingen te doen dan kunnen ze aan het eind van de rit een dikke Mer cedes van de sponsor in ont vangst nemen als beloning voor die topprestatie. Voor Kees Bok restte er slechts verwarring. "In de verte zag ik mijn vrien den als idioten te keer gaan. Ik denk: oh jee, een 'hole in one De hele Alphense golfcourse staakte prompt haar activiteiten om een glimp op te vangen van deze vreemdeling. "Ja, voor een vent van 75 is het natuurlijk wel wat. Ik weet niet wat het is. Waarschijnlijk een sa menspel van geluk, toeval en het feit dat ik vóór die klap alle schroom van me afwierp". Na de wedstrijd - die Bok ove rigens niet won - werd hij uitge breid gehuldigd door de 'pro' van de Alphense golfclub Zegersloot: Joost Huurman. "Dat is gebruikelijk bij een 'hole in one'. Je krijgt een speldje en $en tegel als aandenken". Als attributen om Bok te herin neren aan zijn wereldprestatie zijn ze overbodig. Vergeten zal hij de klap nooit. "Eigenlijk is het gewoon jam mer wat ik gedaan heb. Ik ben pas bezig met deze sport en nu heb ik al het onmogelijke gepresteerd. Ik moet nu elke keer met minder ge noegen nemen. Het is net als een ton winnen met de toto of lotto. Dat doe je geen twee keer in je le ven. Wat voor uitdaging heb ik nu nog?". 'Two holes in one' misschien? Katwijk is LFC ruim de baas LEIDEN - LFC heeft het niet kun nen bolwerken tegen Katwijk in zijn wedstrijd van het eigen Zilve ren Molentoernooi. Na een rust stand van 0-3 werd het uiteindelijk een verdiende 5-0-overwirining voor de bezoekers. Kansen kreeg de thuisploeg wel, vooral in de eerste helft, maar die werden door te lang combineren verprutst. Met name Sahla Mejri kreeg enkele goede mogelijkheden. Katwijk deed het wat dat betreft voortvarender. Via Piet van Duyn was het al snel raak. Ook Henri Pouw en Cor Haasnoot wisten nog voor de rust doel te treffen. Na de hervatting volgde nog éen kortstondig offensief van LFC. De goal van Jaap Guyt (0-4) betekende echter de genadeslag voor de Leide- naars. Dezelfde speler nam ook het laatste doelpunt voor zijn rekening, tevens de mooiste van de wedstrijd. Piet van Duyn haalde op links de achterlijn en diens voorzet werd in eens door Guyt ingeknald: 0-5. On danks dat Katwijk nog een paar kansen kreeg kwam in de score geen verandering meer. Zaalvoetbaltopper pas op vrijdagavond LEIDEN De zaalvoetbaltopper Bax-FV Snoekie is twee dagen uit gesteld. In plaats van vanavond ont moeten de Voorhouters de Haagse concurrent in de landelijke eerste klasse pas vrijdagavond om 20.30 uur in sporthal De Gaasbak in Voor hout. WOENSDAG 16.50-18.00 BBC 1: WK voetbal: Polen- Engeland. 17.00-18.00 SKY: Horse of the Year. 18.00-19.00 BBC 2: WK voetbal: tweede helft Polen-Engeland. 18.00-19.00 SKY: Hockey. 18 50-19.20 RTL V Match 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 19.25-20.15 Ned 3: Studio Sport: voetbal. Wales-Nederland. 20.00-21.00 SKY: Horse of the Year. 20.00-22.15 BRT 2: Sportavond. 20.27-21.25 Ned 3 Studio Sport: voetbal (vervolg Wales-Nederland). 21.00-22.00 SKY: Golf: World Matchplay. 22.00-00.00 SKY: Voetbal: kwalificatie wedstrijd voor het WK. 22.25-23.50 BBC 1 Sportsnight: met sa menvattingen van de wedstrijden tussen Wales en Nederland. Polen-Engeland en lerland-Noord-lerland. 22.30-23.10 RTL V: Match extra 23 00-00.35 Did 2. Voetbal: Wales-Neder land. 23.45-23.15 Ned 3: Studio Sport. 00.00-01.00 SKY Hurling Finals. DONDERDAG 13.50-15.55 BBC 1: Golf: World Match- play m Wentworth.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17