Rob Witschge klaar voor debuut libregts houdt Van Basten achter de hand Judoka Pocorni aast op primeur SPOOTTV Speelman biedt na tien uur remise aan 'Ik ben in vorm en ga er van uit dat ik speel' Gullit begint met training DINSDAG 10 OKTOBER 1989 PAGINA 19 CHESTER (GPD) - Thijs Libregts vreest de fysieke krach- te van Wales. Het is om die reden dat de nationale keuze heer Marco van Basten morgen uit de beginopstelling van het Nederlands elftal laat. Hoe lang de beste aanvaller van Europa op de bank blijft, hangt af van het verloop van de wedstrijd. Pas wanneer Oranje onverhoopt op achterstand mocht komen, wordt de 'Milanees' ingezet. Het spitsenduo Wim Kieft/Johnny Bosman heeft in het stadionnetje van Wrexham Libregts' voorkeur. De visie van de bondscoach: „In de- puntèn. Zondag speelde Van Bas- ze belangrijke wedstrijd moet de fy- ten eveneens de competitiewed- sieke en mentale gesteldheid van de strijd tegen Cremonese, die Milan spelers honderd procent zijn. Marco verrassend met 1-0 verloor. Hij bleef heeft.de laatste week weliswaar een de volle .negentig minuten in het enorme progressie doorgemaakt, veld. „Van mijn blessure heb ik to- maar hij is lange tijd uit de roulatie taal geen last meer, daarover hoeft geweest. Hij heeft nu weer een wed- niemand zich nog zorgen te ma- strijd gespeeld, maar we zullen af ken". moeten wachten of daar ook een re- Intussen bereed Thijs Libregts in actie op komt. En laten we reëel het Post House Hotel in Chester, het zijn, Marco heeft nauwelijks wed- onderkomen van Oranje, nog maar strijdritme en is nog niet helemaal eens zijn stokpaardje van deze da terug". gen. „Deze wedstrijd moet niet ge- Hnlnccinn zien w°rd™ als een eitje. Wij zullen v/jjiuaaiiig ons moeten wapenen tegen de De voorman van Oranje liet weten struggle for life-mentaliteit, die de mogelijkheid Van Basten vanaf Wales aan de dag zal leggen. De fy- het begin in te zetten („en dan maar sieke gesteldheid geniet de hoogste zien hoe ver hij komt") grondig te prioriteit. Het resultaat staat voor hebben overdacht. „Maar ik vind de op", eerste oplossing beter. Als het elftal met een vraagteken van start gaat Ongeschikt en het pakt verkeerd uit, ben je nog Bij de samenstelling van zijn selec- verder van huis. Je moet Marco van tie, vertelde Libregts, had hij zich Basten niet opstellen omdat hij ook laten leiden door de fysieke Marco van Basten is". weerbaarheid van de spelers. Hij Vanwege de gedwongen afwezig- had daarom ook voor Rob Witschge heid van Ruud Gullit en Gerald Va- gekozen en Bryan Roy thuis gela- nenburg en in mindere mate Erwin ten. „Gezien de huidige vorm van Koeman, miste het Nederlands elf- Roy en het karakter van deze wed- tal al een flink stuk creativiteit, strijd, is hij ongeschikt voor deze Door Van Basten ook nog buiten de wedstrijd. Daar komt bij dat Wit- ploeg te laten boet Oranje nog ver- schge tegen het Kleurrijk Elftal goe der aan vèrnuft in. Maar Thijs Lib- de vorm heeft getoond. Bij een com- regts neemt dat aspect op de koop petitiewedstrijd van Saint Etienne toe. „We kunnen het wel steeds over heb ik daarvan later de bevestiging het voetballende gedeelte hebben, gekregen". maar als je fysiek en mentaal niet in Omdat bij Wales ook nogal wat orde bent, kom je niet eens "aan vaste krachten wegens schorsingen voetballen toe". en blessures ontbreken, zijn de Van Basten zei de beslissing van kwaliteiten van lang niet alle Welsh- Libregts „volledig te respecteren", men bij Libregts bekend. „Met al- En al ontkende de vroegere Ajacied lerlei video's en opstellingen heb ik iedere spottende bijwerking, het cy- de ploeg van Wales bijgehouden, nisme droop van zijn woorden af. Acht man van de selectie heb ik zien „Het is aan hem wie hij opstelt. Ik spelen. Maar er komen nu ook een nog wat ritme, ben conditioneel aantal namen op de lijst LONDEN (ANP) - De tijd is de bondgenoot van Jan Timman in de tweekamp tegen Jon Speelman. De Amsterdam bleef gisteren in het Sadler's Wells Theatre in Londen in de tweede zitting van de afgebroken vierde partij moeiteloos overeind. varing Speelman maakte er een marathon partij van. Hoewel de afgebroken stand theoretisch remise was, speel de hij nog 53 zetten door. Pas na de| 116e zet en 10 uur en 3 minuten spe len bood hij remise aan. Timman cepteerde uiteraard partijen een punt v> man heeft nog drie partijen om dej achterstand ongedaan te maken. Met alle geslagen stukken netjes naast de borden opgesteld en drie toeschouwers op het balkon en ze- vèn in de zaal (ze hadden gratis toe gang) opende hoofdarbiter Gligoric de enveloppe. Speelman had onder opnemen. Hij maakte zondag couvert Lf2 afgegeven. loop van de vijfde partij een ver- Over het eindspel van Speelman - moeide indruk. Van rust kwam gis- Timman (toren plus loper tegen to- teren weinig. In geval van uitstel zal ren plus pion) zijn vele theorieboe- de zesde partij donderdag gespeeld ken geschreven. Reglementair worden. eindspelen. Anderson, de dant van Timman, heeft er er mee. De Zweed won ooit ee de Brit William Hartston, in Sad ler's Wells werkzaam als perschef. Hij gaf Timman de richtlijnen om bleef na vijf de partij in remise te laten eindigen. (3-2). Speel- Na beschaafd applaus op de 100e zet (century in cricket) staakte Speel man na 116 zetten winstpoging. Door de marathonzitting werd de kans groot, dat Timman vandaag r de zesde partij een time out zal Afgebroken stand: Wit (Speelman): Kil, Td7. Ld4 Zwart (Timman): K13. Tc4. pion: h7 i Basten rechts): Het had voor mij geen enkel bezwaar geweest om te starten.Van Basten loopt i i voor de confrontatie met Wales. Hiele, Van Loen en Ronald Koeman (v.l.n.r) lopen mee. (foto moet wit binnen 50 zetten de pion slaan en daarna binnen 75 zetten mat geven. Timman gaf de pion vrij-l wel direct (66e zet) op, zodat Speel man voor de 141e zet moest toe slaan. Kfl-g2 Tc2-e4,71. Th3-h8 Tc In de praktijk laten topspelers e8+ Ke4-f4, 73.Te8-e2 Tc3-I zich zelden dit soort 64. Ld4-f2 h7-h5, 65. Td7-h7 Te4-a4. 66. Th7xh4 Ta4-al 67. Lf2-el Tal-a2, 68. Th4-h3+ Kf3-e4. 69. Lel-f2 Ta2-c2. 70. Kfl-g2 Tc2-c4. 71. Th3-h8 Tc4-c3. 72. Th8- Lf2-el weinig bekend is. Die zaten vier, vijfjaar geleden voor het laatst bij de selectie. Maar het beeld van Britse ploegen is bekend, alleen de poppetjes kunnen veranderen". BELGRADO (ANP) - De groot ste troeven van het Nederlandse judo waren altijd zware jongens. Anton Geesink, Wim Ruska op dé, eerste plaats; in een recenter ver leden bracht Willy Wilhelm, ex- Europees kampioen, nogal wat kilogrammen op de weegschaal. Met Guno Pocorni heeft Neder land een van die spaarzame talen ten in de lichtste categorie. Niet bleken. De spectaculaire stijl van Pocorni, die tot voor een maand onder de naam Berenstein de mat betrad, is uniek in Europa. Een jaar na de flater van Seoul krijgt Pocorni zondag in Belgrado op nieuw de kans op wereldniveau te bewijzen wat hij waard is. De 21-jarige Pocorni is eigen lijk niet van déze tijd. Terwijl het judo zich, ook in de lichtere klas sen, heeft ontwikkeld tot hangen, trekken en het moeizaam sprok kelen van kleine voordeeltjes, keert de uit Suriname afkomstige student informatica terug naar de techniek. Tijdens zijn eerste we reldtitelstrijd zal Pocorni ervaren dat uit Azië nog enige judoka's komen die aan de aloude beginse-. i krachts.öo;k' nog geen hon derd procent, maar zit daar wel dicht bij. En verder voel ik me goed. Maar misschien is hij bang dat ik nog geen negentig minuten in zo'n belangrijke wedstrijd aan kan. Hoe ik daar zelf over denk? Het had voor mij geen enkel bezwaar gemaakt om te starten. Maar ik ga geen on rust schoppen. Ik ben bereidwillig, en misschien kan ik nog van nut zijn". Glimlach Zondagavond op Schiphol hoorde Van Basten dat hij tegen Wales ge noegen moest nemen metde rol van pinch-hitterH„Maar ook als ik in Ita lië al-geweten zou hebben dat ik re serve zou staan, was ik gewoon ge komen. "Ik pak op deze manier toch mooi m'n trainingen mee en ben er even Uit". Op Zijn gezicht verschijnt CHESTER (GPD) - Rob Witschge noemt het net nog geen e<Ruim een'maarld geleden werd stom toeval, maar het feit dat hij nu deel uitmaakt van de Van Basten door de Belgische arts Oranje-selectie heeft ook hem op z'n zachtst gezegd ver- Martens aan zijn linkerknie geope- baasd. Vertrokken naar Frankrijk met op sportief vlak en- reerd. Vorige week dömterdag kele illusies minder, rekende de 23-jarige Amsterdammer AC3Milan in^ctie^neen oefenpartij voorlopig nergens meer op. Buiten uiteraard het niet onaar- tegen de derde divisieclub Pro Pa- dige salarisstrookje dat hij maandelijks bij St. Etienne tege- tria. Hij maakte daarin drie. doel- moet kan zien. lën van snelheid en techniek ab solute voorrang verlenen. De offensieve strijdwijze is hem bij zijn eerste internationale titeltoernooi, het toernooi om het Europees kampioenschap 1988 in Pamplona, lelijk opgebroken. Hij dacht abusievelijk zijn Sovjet-te genstander zo maar te kunnen til len. Berenstein besloot het toer nooi als vijfde, maar gedroeg zich alsof hij had gewonnen. Hoog moed („Hier staat de Olympische kampioen", riep hij tegen kandi daat-sponsors) kwam voor de val: In de eerste ronde van het toer nooi in Seoul werd hij gediskwali ficeerd. Hij had er faam als Regi- lio Tuur moeten verwerven, maar keerde als anonieme sporter te- rug. Chris de Korte, clubcoach, kent hem nu zes jaar. „Guno is zeer verstandelijk. Hij is verschrikke lijk goed in plannen. Alleen zijn eigen wedstrijden kon hij niet plannen. Hij moet begrijpen dat verstand op een judomat het lang- zaamstë instrument is." Maanden na „Seoul" bleven zijn prestaties beneden zijn niveau. Via een kort geding trachtte hij vergeefs èen startbewijs af te dwingen voor de Europese titelstrijd in Helsinki. Interim-bondscoach Karei Giete- link had de voorkeur gegeven aan Jan van Bur^n. Sinds een jaar is er veel veran derd. Hij nam de naam van zijn moeder aan, besloot de publici teit te mijden en concentreerde zich. „De diskwalificatie in Seoul is van enorm grote invloed ge weest", zegt De Korte.' „Zonder zich er van bewust te zijn had hij de scheidsrechter geprovoceerd. Wat hij deed was niet tegen de re gels, maar irriteerde de arbiter. Een denkfoutje." Wat niet veranderde, is de enor me gedrevenheid, waarover judo ka's in de lichtste klassen moeten beschikken. Zwaargewichten worden menigmaal lui genoemd, de mannetjes van zestig kilo ko men slechts door een combinatie van talent en ijver aan de top. Door een overwinning in de open Westduitse kampioen schappen heroverde Pocorni zijn plaats. Na dat succes, een maand geleden in München, heeft De Korte de omvang van de training tot zestig percent teruggebracht. „Krachten sparen om de explosi viteit te behouden", heet dat. Po corni is tegenwoordig ook lid van een atletiekvereniging. Want, zoalS De Korte zegt, „een judoka moet een behoorlijke 100 meter kunnen lopen." Een medaille voor Pocorni zou een primeur in de lichtste catego rie voor Nederland in een toch rij ke judogeschiedenis zijn. De Kor te probeert de onevenwichtig heid van het succes te verklaren. „Een volwassen man die in West- Europa zestig kilo weegt, is meestal lang en mager. Niet ge schikt voor judo dus. Guno is een uitzondering, perfect gepropor tioneerd." Volgens Cor van der Geest, ja renlang begeleider van Jean-Pier re van Deursen die wereldtoppers versloeg maar bij internationale kampioenschappen nooit iets presteerde, zit het „spelletje" voor de lichte jongens anders in elkaar. „Het tempo is zo hoog, dat de judoka's niet de tijd hebben na te denken. Die lichte jongens moeten dus minder met het hoofd judoën; voor hen is het meer een conditieslag." Jong Oranje met Bryan Roy Met zijn 'grote liefde' Ajax had hij moeten breken omhoog-geschreven talenten Pieter Huistra en Brian Roy stonden een internationale doorbraak in de weg. Tot aan de benefiet tegen Kleurrijk bondscoach de aanvallende spel- Nederland .stijl aandurft. In het verleden is hij vanuit eigen gelederen bekritiseerd toen hij in de wedstrijden tegen de Bondsrepubliek geen kleur durfde bekennen. In zijn hart hoopt Wit- ZEIST (ANP).— Bryan Roy is als schge zich van het ticket voor Wales zestiende speler toegevoegd aan de en volgens hem zelfs van een basis selectie van Jong Oranje, dat van- plaats. Zijn eerste volledige inter- avond op het terrein van SVV de land; tot vandaag leeft de linksbui- kwalificatiewedstrijd voor de eind- ten in het ongewisse, ronde van Europese titelstrijd tegen „De bondscoach kan eigenlijk IJsland speelt. Nederland is in niet om me heen", vindt de ex-Aja- groep vier al uitgeschakeld voor een cied. „Nederland kan zich alleen plaats bij de laatste acht. maar kwalificeren als het kiest voor De linksbuiten van Ajax behoor- de aanval. Ik weet dat "een gelijkspel de tot de voorlopige A-selectie van voldoende is, maar Nederlanders het Nederlands elftal. Bondscoach kunnen niet zoals Italianen op de Thijs Libregts koos Roy. uiteinde- nul spelen. Daar zijn we niet goed lijk niet voor zijn definitieve selee- in". Logisch dat Rob Witschge voor tie. waarna .Jan Rab, de verant- eigen parochie preekt. Als Libregts woordlijke man voor Jong Oranje, kiest voor db aanval kan hij inder- het jeugdige talent aan zijn selectie daad niet om Witschge heen. Het toevoegde. enige alternatief lijkt Juul Eller- Wilfried Elzinga van FC Twente man. Als Libregts Van Basten al heeft zich bij Rab met een blessure niet aan het fysieke geweld van de afgemeld. De assistent-bondscoach Welshman wil blootstellen, kan hij heeft Michel Adam van FC Den Ellerman beter naar de tribune stu- Haag als vervanger opgeroepen, ren. De vraag blijft echter of de Nederland. Daar verzekerde Wit- schge dat de këuzeheer uit Zeist MILAAN (GPD) - Ruud Gullit hoeft niet voor de derde keer m een halfjaar aan zijn rechterknie te worden geopereerd. De speler werd gisteren door chirurg Mar tens in Brussel onderzocht na een rustperiode van zes weken'. De arts toonde zich verheugd eiy heeft Gullit toestemming gege ven omVzim trainingsarbeid te hervatten. De spelermeldt zich vandaag in het trainingskamp MHabello voor de eerste aangepaste training. Het is nog niet zeker of de AC Milan- leiding toestemming geeft aan Gullit om de wedstrijd tegen Wales bij te wonen. Het is de be doeling dat Gullit op 19 novem, ber, a.s. tegen Inter zijn rentree maakt. Drie dagen later staat het Super Cup-treffén met Barcelona op het programma. Indien zijn herstel zich sneller dan- de ver wachtingen voltrekt mag hij al leen uitkomen voor het Neder lands elftal tegen Finland, indien hij een gehele (oefen)wedstrijd heeft gespeeld voor AC Milan. Voorzitter Silvio Berlusconi maakte gisteren bekend dat hij geen enkele minuut heeft ge: dacht om Gullit door een andere buitenlandse speler te laten ver vangen, indien was gebleken dat de international weer onder het mes <had gemoeten. „Een speler als Ruud heeft ook zijn waarde voor de spelersgroep als hij niet speelt. Het zou van het bestuur 'niet fatsoenlijk zijn geweest om hem weg te werken indien hij voor een lange periode was uitge schakeld, Ik denk dat onze fans dat nooit zouden hebben geac cepteerd". Oranje niet nog een keer tegen flatdur in laat spelen. Invallen „Dat zou dan mijn eerste echte in terland betekenen", heeft de linker 'aanvaller snel becijferd. „Tijdens de oefenwedstrijd in en tégen Israël mocht ik invallen en tegen West- duitsland en Italië zat ik op de bank". Een plaats overigens, die Witschge sinds zijn vertrek uit De Meer niet meer gewend is in te ne men. „De wedstrijd tegen PSV stond op het programma toen tot mijn verbazing mijn naam op het bord ontbrak. Niemand had mij wat gezegd, terwijl ik toch al drie jaar in de basis stond. Dat was het begin van het einde. Brian Roy kwam op mijn stek en ik verdween naar Ajax 2. Met lood in de schoenen heb ik de laatste zes weken gespeeld. Ik zag Ajax absoluut niet meer zitten en kon ook zo vertrekken toen Saint Etienne met die twee miljoen over de brug kwam. Enkel Leo Beenhak ker heeft de transfer nog trachten tegen te houden. Hij had geen steg maar jonkies en niets achter de hand voor eventualiteiten". Met het vertrek naar Frankrijk, werd de afstand tot Oranje bijna on overbrugbaar groot. Vreemd ge noeg openden zich toen pas echt de mogelijkheden voor de linkerspits. „Nadat de eerste aanpassingspoble- men achter de rug waren, kwam ik steeds beter in vorm. Ik had een vrije rol en scoorde daarnaast enke le doelpunten. Roy en Huistra lieten het afweten, waardoor de bonds coach zijn blik toch weer op mij richtte. Tegen het Kleurrijk Elftal speelde ik een goede wedstrijd. Het was een bijzonder ontmoeting en in dergelijke wedstrijden speel ik on der een gezonde spanning. Dat was in het verleden bij Europa Cup-ont moetingen zo en dat is ook als ik te gen Wales in de basis sta". Die ge- b4. 79. Kf2-e2 Tb4-c4. 80. Ta2-a8 Tc4-c2+. 81. Le3-d2 Tc2-c4, 82. Ta8-e8+ Ke4-d5.83. Ld2-e3 Tc4-a4, 84. Te8-h8 Ta4-a2 85. Ke2-f3 Ta2-a4. 86. Th8-h5+ Kd5-e6. 87. Le3-c5 Ta4-a4, 88. Kf3-e3 Tc4-g4. 89. Lc5- d4 Tg4-g3+, 90. Ke3-f4 Tg3-g2. 91. Ld4-e3 Tg2-a2, 92. Kf4-e4 Ta2-e2. 93. Th5-h6+ Ke6-e7. 94. Th6-a6 Te2-el. 95. Ke4-d4 Ke7-f7.96. Le3-f4 Tel-e65.97. Lf4-d6 Kf7- f6, 98. Ld6-e5+ Kf6-f7. 99. Ta6-a7 Te6- e7,100. Ta7-al Te7-d7 101. Kd4-e4 Kf7- c-6. 102 Ta 1 -;t6 Ke6-f7. 103 Ke4-f3 Kf7- e8, 104. Ta6-e6+ Td7-e7, 105. Te6-b6 Te7- d7, 106. Tb6-h6 Td7-f7 107. Kf5-e6 Tf7- e7 108. Ke6-d5 Te7-d7 109. Le5-d6 Td7-g7, 110. Th6-h8+ Ke8-f7. 111. Th8-f8 Kf6-g6, 112. Kd5-e6 Kg6-g5. 113. Tf8-fl Tg7-g6 114. Ke6-e5 Kg5-g4. 115. Tfl-gl Kg4-h5. 116. Tgl-dl Tg6-g5+, remise aangeboden door Speelman. Yates genoemd in dopingzaak BRUSSEL (ANP) - De dopingaf- faire van de Fransman Laurent Fig- no'n staat niet alleen. Nog drie geval len werden bekend. De Engelsman Sean Yates werd genoemd als 'posi tief in de Ronde van België. De uitspraak van zijn straf door de Belgische wielerbond wordt over enkele dagen verwacht. In dat geval wordt Frans Maassen, die als tweede eindigde, voor de tweede opeenvolgende keer winnaar van de Ronde van België. De Belg Jos Haex en de Noor Jaanus Kuum werden onlangs bij de Grote Prijs van Plouay opgeroe pen voor de dopingcontrole. Zij ver schenen niet en zullen derhalve als 'positief worden beschouwd. Zij kunnen dezelfde corrigerende maatregelen tegemoet zien als een betrapte renner: drie maanden voorwaardelijke schorsing en 5000 gulden boete. Giants tegen A's CHICAGO (Rtr) San Francisco Giants heeft zich geplaats voor de World Series, de finale van de strijd om de Amerikaanse honkbaltitel. De ploeg won gisteren met 3-2 van de Chicago Cubs. De totaalstand in deze best-of-seven reeks werd 4-1, waardoor de Giants de National League won. Tegenstander van San Francisco in de eindstrijd is 'buur man' Oakland Athletics, de winnaar van de American League. Roudenburg kiest nieuwe voorzitter LEIDEN - Marius Wunderink is gisteren tijdens de algemene leden vergadering van Roodenburg geko zen tot voorzitter. Hij volgt daarmee Ruud Wiggers op, die vanaf 1983 de ze functie bekleedde. De 44-jarige Leidenaar was door het bestuur van de voetbalvereniging voorgedra gen. Wunderink is de laatste twee jaar actief geweest als voorzitter van de jeugdcommissie. Daarvoor was hij een jaar eerste secretaris van dezelf- Tevens zijn voor het eerst 'drie zo geheten gedelegeerde bestuursle den gekozen met ieder een specifie ke taak. Hiervoor hebben zij een mandaat gekregen van het bestuur. ,...t-TT—Oud-voorzitter Wiggers is belast tioo Witschge (Links) rekent op een basisplaats tegen Wales en spaart zich tijdens de training van Oranje niet. met de publiciteit, terwijl Jan van Onder het toeziend oog van Thijs Libregts en Jan Wouters wordt ex-ploeggenoot John van 't Schip aangepakt. Wezel en Hing Low respectievelijk Hde vdetbaltechnische- en de spon sorzaken in hun portefeuille heb ben. De nieuwe functies zijn in het geroepen om de taak zonde spanning in belangrijke wed- /Roy. „Als ik woensdag afga, zijn de dat je strijden werkte positief op de ringsdrift van de Amsterdammer. Zijn doelpunten werden steeds in belangrijke wedstrijden gemaakt. Nu hoopt Witschge dat Libregts dit de linkerkant. Alleen gegeven in z'n afweging meeneemt. Revanche Rob Witschge ziet zijn selectie voor de belangrijkste kwalificatiewed strijd van Oranje niet als persoonlij ke revanche op het duo Huistra- zelf aan kunt werken üci te maken. Natuurlijk ge aanpassing. Ik stap- bestuuTte verlichten. Geen kaarten meer voor WK-duel CHESTER (ANP) - Het stadionnetje van Wrexham houdt morgen zijn loketten gesloten. Het betekent niet dat iedere plaats rond het speel veld bezet zal zijn. Om veiligheidsredenen is het maximale aantal van 28.000 toeschouwers al jaren niet meer binnen de poorten geweest. Fei telijk is er tegenwoordig ruimte voor 23.000 mensen, maar het is waar schijnlijk dat de voetbalbond van Wales kiest voor zekerheid boven re cette en het aantal toeschouwers nog iets verder zal beperken. De dui delijkste stap in die richting is de beslissing geen kaarten meer te ver kopen op de dag van de wedstrijd. rollen weer omgekeerd", beseft hij het met de nodige realiteitszin. „Nee, vergt het revanchegevoelens heb ik niet. Ik te zo uit het beschermde milieu moest weg bij Ajax omdat er geen mijn ouderlijk huis, in een studioo- plaats meer voor mij was. Die plaats tje met mijn vriendin. Het electrisch was er wel in Frankrijk; Aanvanke- licht werkte niet. Gelukkig bleek ik lijk was ik er een beetje huiverig nog ergens een kaarsje beneden in voor. Ik wilde absoluut geen Silooy- een koffer te hebben. We hadden geval worden. Of de dingen meema- echter geen lucifers om het ding aan ken waarmee Michel Valke zich ge-, te steken. Dat was ons eerste ver- confronteerd zag". blijf in Frankrijk. Ik heb nog ander- „Ik ben er steeds van uit gegaan halve week onverzekerd in mijn au- to gereden. Wist ik veel. In Amster- I I dam was dat allemaal geregeld. Of door mijn ouders of door de club. Ze hadden me zo achter de tralies kunnen stoppen". Witschge is in korte tijd vol- wassener gevyorden, vindt hij zelf. „Toen eenmaal alles draaide en ik Ime volledig met voetbal kon gaan bezig houden kwam de vorm terug. Nu voel ik me sterk genoeg om te gen Wales te spelen. Ik zal er mijn best voor doen. Dat doe ik alijd. Ook in de wedstrijd tegen Kleurijk Ne derland. Je ziet wat er van kan ko- DINSDAG 17.00-18.00 SKY: Horse of the Year. 17.40-18.05 Ned 1: Sport op I. 18.00-19.00 SKY: Wielrennen: Milaan-Tu- 19.00-20.00 SKY: What a Week. 20.00-21.00 SKY: Horse of the Year. 20.00-00.10 Super: Ultra Sport- mountain- biking. 20.20-21.04 Ned 3: Sport Studio. 21.00-22.00 SKY: Golf. 21.00-22.00 TV 5: Sport. 22.00-00.00 SKY: Tennis: Stuttgart Clas- 22.45-23.05 BRT 1: Judo: samenvatting Belgrado. 00.00-01.00 SKY: Rugby League. Wigan- Australië.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19