INDOOR LEIDEN WD Wassenaar boos op collegepartner CDA SJJO weert gebruikers softdrugs B en W Leiderdorp sturen directeur Gevulei boze brief Raad akkoord met nieuwe basisschool in Buitenhof Leiderdorp verhoogt hondenbelasting 12-13-14-15- OKTOBER GR0EN00RDHALLEN - LEIDEN BON Lezersservice DINSDAG 10 OKTOBER 1989 'Raadslid Overdevest komt alleen op voor eigenbelang en moet worden teruggefloten' WASSENAAR - WD en De WD-fractievoorzitter Aptroot CDA-fractievoorzitter Schelhaas op de toezegging van de brand weer dat bollenbranden altijd ge blust dienen te worden. Bloembol lenkwekers zouden een 'uiterst ge waardeerde stand' zijn en de reactie van de grote collegepartner viel raadslid. Als het CDA hem niet te- hem rauw op het dak. CDA Wassenaar hebben vindt het onverantwoord dergelijke hooglopende ruzie over de toezeggingen te eisen en noemt het' vraag of de brandweer altiid heel schandalig dat CDA-raadslid u, Dranaweer altlJa Overdevest alléén opkomt voor zijn moet blussen wanneer er eigenbelang: "Het is in strijd met een brand is bij een bollen- het behoorlijk functioneren als bedrijf. De CD A-fractie, met raadslid. Als het CDA hem ni bollenkweker Overdevest in staat de hele partij haar gelederen, wil de toe- Dit bleek gisteravond tijdens de CDA zegging dat spuitgasten vergadering van de raadscommissie eerst blussen en dan kijken of dat gevolgen voor het milieu heeft. algemene bestuurlijke aange legenheden. Voortbordurend op de bol lenkweker uit zijn fractie, drong CDA Wassenaar verliest strijd tegen 'lelijke' schotelantennes WASSENAAR - De CD A-suggestie om de komst van lelijke schotelan tennes in Wassenaar aan banden te leggen, kreeg gisteravond geen en kele steun in de raadscommissie voor algemene bestuurlijke aangele genheden. WD-fractievoorzitter noemde het 'onzin' en WD-burge- meester Schoute betitelde het voorstel als 'vergaand'. Hij stelde vast dat ook de welstandscommissie zich zal uitspreken over de plaatsing van schotelantennes en wond zich op over de gang van zaken in medialand: "Het beste zou zijn wanneer het kabinet op houdt met al die flauwekul. Ons land loopt ver achter op mediagebied". Het CDA was op de omstreden gedachte gekomen door een initiatief uit Kampen. Bestuurders uit die gemeente willen de mooie binnenstad met een verordening beschermen tegen gevelvervuilende schotels. De VVD-roep om wegsleepregelingen en wielklemmen wierp gis teravond evenmin vruchten af. Volgens de burgemeester is zijn ge meente te klein voor dergelijke regelingen en kosten ze meer dan ze op brengen. Getwijfeld werd er over de CDA-suggestie om het initiatief te ne men tot een beschrijving van Wassenaar in de Tweede Wereldoorlog. Antwoordde de burgemeester aanvankelijk dat hij die suggestie zal meenemen, de VVD had het ronduit over een 'niet-aardige suggestie'. Het boekje zou vervelende gevolgen kunnen hebben voor sommige burgers en zou zeker niet gepresenteerd moeten worden op een feeste lijke dag in mei 1990. De CDA-fractie dacht juist wél aan zo'n dag, al zag ze na een tegen werping van de burgemeester duidelijk in dat de planning aan de krap pe kant is. Onduidelijk bleef of er al gepubliceerd is over Wassenaar in de Tweede Wereldoorlog. Een 'morsige en achterhaalde folder' over raadhuis De Paauw is door de burgemeester uit de handel genomen. Zijn college onderzoekt nu of er een klein boekje kan verschijnen over het voormalige paleis, dat al jaren dienst doet als gemeentehuis. Volgens de burgemeester moet het werkje 'niet zo'n enorme oplage krijgen: Anders zitje er mee tot in het jaar 2000'. i de tijd voor zijn ant woord. Volgens hem kan de brand weer nooit lukraak gaan blussen bij bedrijven waar chemicaliën aanwe zig zijn en hij haalde de ervaringen met het Zwitserse Sandoz als huive ringwekkend voorbeeld aan: "We zeggen niét: 'Overdevest, we blus sen niet meer'. We zeggen wél dat de aanpak een punt van aandacht is". Toevallig Schelhaas kon uit de voeten met dit antwoord, maar zijn collega van de WD nam geen genoegen met de Wassenaar: Politie niet laten inleveren voor automatisering WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar onder zoeken of het mogelijk is te automa tiseren bij de gemeentepolitie zon der daar twee man voor in te leve ren. Tijdens de vergadering van de raadscommissie voor algemene be stuurlijke aangelegenheden, gister avond, noemde burgemeester Schoute de zogeheten kop-munt-re- geling van het Rijk 'gekunsteld en onwenselijk'. "In feite nemen we een sigaar uit eigen doos", zei hij. Overigens gaf de burgemeester toé dat de automa tisering de efficiëncy bevordert en er daardoor meer agenten de straat op kunnen. Onduidelijk is nog of dat opweegt tegen de nadelen die voortvloeien uit de geremde groei: wanneer de gemeente de automatisering uit ar beidskosten betaalt, groeit het korps niet naar 87 maar naar 85 mensen in 1992. Dit jaar heeft het korps een 'definitieve sterkte' van 78,7 personen. Als blijkt dat het in leveren van twee plaatsen ten koste gaat van taken als surveillance, wil het CDA de automatisering op een andere manier worden bekostigd. Volgens de burgemeester gaat het om een jaarlijks bedrag van 150.000 tot 200.000 gulden. CDA-houding. In de wandelgangen bÜ (te brandweer de kritische grens bleef hij zich verbazen over de ge kleurdheid en het gemak 136 genaderd en zinden verschil- lende politieke partijen gisteravond dec hr'i s ten- d moe raten "de disc u's- op maatregelen. De fractie van D66 voerden. De CDA-' vaker aan de weg te gerdrÓvèïdCTesTond7r"handente timmeren bij manifestaties en wil- verklaarde diens gedrag de- evenals het CDA, de vrijwilli- als volgt: "Hij is opgekomen een groep van 100 agrariërs, waar hij zelf toevallig deel van uitmaakt. gers meer geld geven. Dat zou ook gemeente-ambtenaren stimuleren. Volgens het CDA zijn bijzonder Hooguit is hij er bij de raadscoim we,»nie ambtenaren lid van de vrjj- imtelijke ordening en wlll'6e. brandweer en de partij openbare werken wat feller gekomen omdat hij deel uitmaakt van die groep. Van eigenbelang is echter geen sprake". Aanleiding voor de verhitte dis cussie was een artikel uit het lande lijke blad 'Brand en brandweer' dat was overgenomen in 'De Brandbel', het maandblad van de personeels vereniging van de plaatselijke brandweer. Het betrof een brand verslag van een brand in een bollen- bedrijf, elders in het land. Na het blussen was massale vissterfte op getreden en de vraag werd opge worpen of je in dergelijke gevallen altijd moet blussen. Conclusies werden niet verbonden aan dat stuk. Uitspraken over omstreden stortplaats storen raadsleden noemde dat triest. De burgemeester gaf toe dat de gemeente, als grote werkgever in Wassenaar, wat achter blijft. Hij gaf twee verklaringen. Vrijwilligers LEIDERDORP - B en W van fractie wilde de directeur via een moeten werken en wonen inWasse- Leiderdorp gaan een brief brief 'op de vingers tikken'. Wet- offereT aaTde bmndwier.1 De°toe! schrijven aan de Gemeenschap- houder Den Boeft was een beetje slag zou niet doorslaggevend zijn pelijke Vuilverwerking Leiden raad "jjet is boter omdat de belasting het nodige in- en omgeving (Gevulei), waarin ren»' ajdus pikt. Om de sterkte toch op peil te ze hun afkeuring uitspreken i00fde echter, houden zijn B en W in gesprek met over de uitspraken die directeur grote werkgevers als Menken/Van Logtenberg onlangs tegenover Grieken. Schoute: "Daar werken de2e krant deed over de omstre- de galg aldus de wethouder. Hij be- brief op te stellen. Overigens ontving Logtenberg vorig jaar ook al een boze brief van de gemeente, eveneens naar aanlei ding van een interview in deze krant. "Reden te meer om hem eens tot de orde te roepen", aldus VVD- raadslid De Waard. straks 380 mensen en het is ook voordelig voor het bedrijf wanneer personeelsleden toetreden tot het korps". Voorts hoopt hij dat wervende kracht zal uitgaan den stortplaats De Does. Overigens is het aantal vrijwilligers naast het gemeentekantoor komt. De hele gemeenteraad heeft daar dé gisteravond op aangedrongen. Om brandweerkazerne, die vlak herhaling te voorkomen, willen po- 'Overlastgroep' Oegstgeest wil in 't Groot Proffijt eigen gang kunnen gaan litici met maatregelen dreigen. In het interview uitte Logtenberg on der meer kritiek op actiegroepen. Vragen over de toekomst van de stort beantwoordde hij met de op merking 'straks zie je er niets meer 'Dé manier om lokalen Leiderdorp te herschikken' LEIDERDORP. - De ge meenteraad van Leiderdorp VdDe uitspraken schoten PPR/PSP heeft gisteravond groen licht ieg met" de bestaande scholen te raadslid H. van der Zande alleen mogelijk is wanneer andere scholen daarvoor gebouwen inleve- De gemeente denkt dat i zaak gisteravond aan de orde drong aan op een schriftelijke Buitenhof. Volgens de gen i de toekomst te maken tie. Wethouder J. den Boeft vertelde raadsfracties is nieuwbouw met'koude saneringen'vanuit het OEGSTGEEST - Jongeren die soft-drugs wilen gebruiken zijn bij de Stichting Jeugd en Jon gerenwerk Oegstgeest (SJJO) niet welkom. Een groep jonge ren die regelmatig overlast ver oorzaakt zou dat gisteravond te horen krijgen in gebouw 't Groot Proffijt in Haaswijk, waar de SJJO een aantal ruimtes in gebruik heeft. De groep kwam echter niet opdagen. De jongerenwerkers houden vast aan het principe dat het gebouw aan het Boerhaaveplein voor iedereen tussen 4 en 26 jaar open moet staan. De 'overlastgroep' vormt een groot deel van de vaste bezoekers, die zich moeilijk aanpast aan de SJJO- normen. In het verleden vestigde de groep al in negatieve zin de aan dacht op zich door (geluids)overlast te veroorzaken, zowel binnen 't Groot Proffijt als in de buurt. Toen de SJJO in de zomermaan den tijdelijk haar deuren sloot huur den de jongeren van de gemeente een kelder in 't Groot Proffijt, waar zij zelfstandig hun gang konden gaan. Normaal wordt deze ruimte aan de SJJO verhuurd, die op I sep tember de ruimte weer betrok. Vori ge week begon de stichting haar ac tiviteiten voor het nieuwe seizoen. In afwachting van een definitieve oplossing draaide de probleem groep de afgelopen week zonder moeilijkheden mee met het SJJO- programma. De afgelopen maand heeft druk overleg plaatsgevonden tussen de SJJO, de gemeente, en vertegen- Nader onderzoek naar Haaswijk-bom OEGSTGEEST - Het onderzoek naar een vliegtuig met bom in de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk heeft nog niets opgele verd. Omdat er te veel kabels in de bodem liggen, zijn de meetgege vens te onnauwkeurig om voor het onderzoek gebruikt te kunnen wor den. Nog deze week worden de me tingen naar de overblijfselen uit de Tweede Wereldoorlog met andere apparatuur voortgezet. hem dat het college geen plannen i die richting had: "De uitspraken de enige mogelijkheid voor ministerie. Dan hebben de gemeente om zelfstandig TooT"" niets l be vallen niet onder de verantwoorde- fnf h^rcrbilrk-intr van lijkheid van het college, ik wil dan aanb°d. schoollokalen te komen. De raadsfracties dachten daar an ders over en VVD-raadslid J. de Waard had het over 'een staaltje van anti-reclame voor de gemeente': "De vuilstort ligt toch al gevoelig bij de bevolking. Alle krediet die we zorvuldig hebben opgebouwd wordt door dergelijke uitspraken in één keer weer verspeeld". Galg PvdA-woordvoerder V. Molken- boer was van mening dat de ge meente 'op een niet mis te verstane manier bij de Gevulei aan de bel moet gaan hangen'. Ook de CDA- De basisscholen in Leiderdorp den de laatste jaren mate geconfronteerd met leegstand van lokalen. Dat wordt veroorzaakt door een daling van het aantal leer lingen te gering leerlingen de deuren moet sluiten", aldus wethouder G. Keijzers van onderwijs. Hij vond de gehele raad aan zijn tnZmpnHp ziJde- "Hoe tegenstrijdig het ook toenemende klinkt, bouw van een nieuwe school is de enige mogelijkheid om het aantal andere scholen-te kunnen in- deve^acMnHsTardie verwoordde D'66-raads- ÏÏÏSiS 7.°™^ ^S^^wde wel voor dat niet te vroeg moet de voorkomen dat de bestaande scho- :o klein worden dat ze het ge lopen te moeten verdwijnen, wil de gemeente tot een herschik king komen van de bestaande scho len. worden gejuicht. "We zijn afhanke lijk van een positieve opstelling van de scholen en het ministerie. Wan neer iemand gaat dwarsliggen, loopt het hele plan in de soep en Uit contacten met het ministerie moeten we maar afwachten hoe er in onderwijs is haar gebleken dat vanuit Den Haag wordt gesaneerd", de Buitenhof waarschuwde de wethouder. Controle op betaling verscherpt De groep jongeren die problemen veroorzaakt binnen de Stichting Jeugd- liet zich eerder dit jaar van een goede kant zien. De groep hielp toen mee om naai te verplaatsen. i Jongerenwerk Oegstgeest (SJJO) v---- -- steiger aan het Oegstgeester Ka- ®uld™ verhoogd tot 102 gulden per bruikt laar. Ook de controle od de betaling sluiten LEIDERDORP - De hondenbelas ting in Leiderdorp wordt met 15 de probleem- baar wil stellen. De SJJO zou niets zelfbeheer liever willen, maar ziet in dat deze op korte termijn waarschijn- ting is dit onmogelijk, omdat zij lijk niet kan worden vervuld. De haar ruimtes niet kan overdragen enige mogelijkheid om de proble- woordigers van de groep. De jonge- gepresenteerd ren willen niet per se (weer) een ei- groep is een gen ruimte, maar binnen de SJJO binnen de SJJO. Volgens de stich- willen zij wel soft-drugs kunnen ken. De SJJO voelt daar niks vc groep gebruikers die hele- "Als we dat gaan toestaan is het hek maal hün eigen gang kunnen gaan. w w van de dam", verklaart R. Weijand, Een tweede voorstel sluit aan bij de stichting. "Ik hoop niet dat 1 coördinator van de SJJO. "Wij heb- het experiment van afgelopen z ben hier kinder-tiener-en jongeren- mer: Geef de jongeren een ruimte: werk onder één dak en het weinige eigen beheer, maar dan buiten het je beloont wel een groep die rotzooi personeel dat we hebben moet voor SJJO-pand. Als derde mogelijkheid heeft lopen trappen", alle groepen kunnen werken. Zowel kan de groep deelnemen aan het re- onze 'klanten' als de vrijwillige me- guliere jongerenwerk-programma. Inmiddels zijn ook een aantal ge- groep te zolang zij zich in 't Groot Proffijt sprekken gevoerd met vertegen- i financiën eens dat de belas tingverhoging goed kan worden ge- de begroting van 1990 itend te krijgen. "Verder is het zo dat de uitwerpselen van de dieren een extra bijdrage leveren aan de vervuiling. De kosten van het oprui- dat vuil worden steeds ho- i de regels houdt. Als laatste gelijkheid wil de SJJO werken een gedragsverandering van Op verzoek van welzijnswethouder groepen. H.A. Rijks heeft de SJJO een notitie Preventief werk moet volgens Notitie opgesteld singen aantal oplos- ördinator Weijand al beginnen bij vooroordelen woordigers van gemeenteraadsfrac- ties. Dit overleg richt zich niet al- alle leen op de probleemgroep, maar op het werk van de SJJO in het alge- "Het gaat er om een aantal de probleemgroep het tienerwerk, om vervolgens bin- s werk weg te verklaart Weijand. "Onze wordt aangegeven. Deze notitie nen het jongerenwerk te worden mogelijkheden zijn beperkt, omdat heeft de WD-wethouder al in au- uitgebouwd. Gevolg van deze op- we maar een hele kleine staf heb- gustus ontvangen, maar tot op he- lossing is wel dat het personeelsbe- ben. Te vaak krijgen wij het verwijt den heeft hij deze nog niet doorge- stand flink moet worden uitgebreid dat we onvoldoende werk leveren, stuurd aan de gemeenteraad. De en het is zeer de vraag of de gemeen- terwijl iedereen hier op zijn tenen eerste optie die in de notitie wordt te daarvoor de middelen beschik- loopt". jaar. Ook de controle op de betaling van de belasting wordt verscherpt. Dit heeft de gemeenteraad gister avond besloten. De meerderheid van de raadsle den was het met wethouder G. Keij- ger. Daarom is de verhoging alles- Leiderdorpse Doesbrug krijgt afstandsbediening na renovatie LEIDERDORP - De Doesbrug in Leiderdorp wordt gerenoveerd en voor zien van een systeem waardoor ze van afstand kan worden bediend. Alle fracties in de Leiderdorpse gemeenteraad steunden gisteravond het voor stel hiertoe van B en W. Binnenkort wordt begonnen met de werkzaamheden, waarbij de staal constructie en de landhoofden geheel worden gerenoveerd. Voorts wordt een hydraulisch systeem aangebracht waardoor bediening op afstand mo gelijk wordt. Met dit systeem is het mogelijk een koppeling te maken met de Spanjaardsbrug, de Zijlbrug en de Doesmolenbrug. Met name de D66-fractie drong aan op een gezamenlijke bediening van de bruggen. "Ik heb dat twee jaar geleden al voorgesteld. Het college zag indertijd niets in dat voorstel, maar is blijkbaar van mening veranderd. Dat verheugt mij zeer", aldus D66-raadslid L. Lamers. De CDA-fractie toonde zich bijzonder verheugd over het voorstel van het college. "Het is nu zeker dat deze beeldbepalende brug behouden blijft". De fracties van PvdA en PSP/PPR sloten zich bij die woorden aan. zins redelijk", aldus de wethouder. Hij werd gesteund door alle par tijen, behalve de WD. "We vinden het ongeoorloofd de belasting te verhogen. Een hond is voor veel mensen het enige gezelschap, je mag het niet moeilijker voor ze ma ken dan het al is", aldus WD- woordvoerder W. Scheffer. Volgens zijn fractiegenoot J. de Waard ont duiken veel hondenbezitters de be lasting en lijden de goeden onder de kwaden. Samen betoogden ze dat de hondenbelasting helemaal niet omhoog hoeft. Scheffer: "De ge meente krijgt 85.000 gulden meer uit het gemeentefonds dan in de be groting staat. Dat geld kan mooi worden gebruikt om de begroting sluitend te maken". Wethouder Keijzers gaf toe dat de gemeente op jaarbasis 85.000 gul den meer tegemoet kan zien uit het gemeentefonds dan de begroting vermeldt. "Maar er zijn tal van pro jecten die al jaren wachten op een gemeentelijke bijdrage. Laten we daar eerst eens voor zorgen", meen de de wethouder. Volgens de ande re fracties kun je het niet maken een belasting niet te verhogen omdat veel mensen niet betalen. NATIONALE SPRINGWEDSTRIJDEN NAT. KAMP. ARABISCHE VOLBLOEDPAARDEN Toegangsprijzen: SHOWS - STRODORP - MUZIEK Kinderen tot 12 jaar en 65+ gratis toegang. (alle zitplaatsen zijn kuipstoeltjes) 2,50 KORTING legert inlevering van deze ben. (max, 1 kaart per bon) Kaartverkoop uitsluitend bij: VW-Leiden en Groenoordhatlen

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16