Anita Meyer zet collega's in het zonnetje STERREN IN DE MOULIN ROUGE Dochter van Jane Fonda gearresteerd a Prijs voor Julie ('Sound of Music') Andrews Radio Caroline terug in de lucht Geen ondertitels voor doven bij Veronique INGEN MAANDAG 9 OKTOBER 1989 PARIJS - De wereldberoemde Parijse nachtclub Moulin Rouge heeft afgelopen weekeinde tal van sterren van toen en nu te verstouwen ge had. De 'rode molenvierde namelijk haar eeuwfeest en ter gelegenheid daarvan was de opbrengst van de show vrijdagavond bestemd voor de aids-bestrijding. Heel wat filmsterren bleken bereid voor dit goede doel naar Parijs over te komen. Zoals op deze foto de nu 66-jarige Esther Williams poseert met haar vriend, ene mijnheer Bell. Een vrouw met een merkwaardige carrière. Op 15-jarige leeftijd was ze Amerikaans zwemkampioene. Later maak te Zie furore in de filmwereld. Aan het eind van de jaren veertig was ze zelfs één van de populairste sterren van MGM, maar ze trok zich al in de jaren vijftig terug uit de filmwereld om zwemlessen te gaan geven aan gehandicapte kinderen. In de Moulin Rouge straalde ze weer even als vanouds. (foto ap> LONDEN Actrice Julie Andrews (links) gefotografeerd tijdens een onderonsje met de Britse prinses Anne, afgelopen zaterdag. De prinses had de actrice zojuist een prijs overhandigd van de Britse Academie voor Film en Televisie-kunst voor Julie's bijdragen aan het filmgebeuren. Julie Andrews, 54 jaar oud inmiddels, was 'de' ster in films als 'My Fair Lady' en (vooral) 'The Sound of Music'. Ze houdt de prijs stevig in haar handen. PARIJS (Rtr) - Radio Caro line, de oudste Britse pira tenzender, is terug in de lucht. Dit hebben Franse ra dio-amateurs verklaard. In een verklaring van de Franse radioclub staat dat het piratenstation weer uit zendt in de Noordzee vanaf de 'Ross Revenge'. Dit schip werd in augustus in interna tionale wateren geënterd door de Britse en Neder landse politie die Radio Ca roline het zwijgen oplegden. Ook twee andere stations die vanaf het zendschip ope reren. 'Radio 819' en World Mission Radio', zijn weer in de ether, aldus de amateurs. Een woordvoerder van het Britse ministerie van handel zei „onbevestigde berich ten" te hebben gehoord over de terugkeer van de piraten zender, maar wilde daar „verder niets over zeggen". "".ito Caroline werd in 19G4 opgericht door de Ier Ronan O'Rahilly. Het sta tion omzeilde de uitzendre- gels door in internationale wateren te blijven. Maar de Britse en Nederlandse poli tie grepen in na klachten dat de zender een noodfrequen- tie voor de internationale scheepvaart wegdrukte. Volgens een woordvoerder van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat zal de Radio Controledienst niet optreden tegen Caroline zo lang er geen klachten komen over storingen door de zen der. ROTTERDAM (GPD) Wat heeft Anita Meyer voor op Lisa Boray, Julia Loko, Jody Pijper en Margriet Eshuys? Niet eens zozeer meer vocale kwaliteiten, wel dat ze veel meer overkomt als een geweldig toffe meid. Dat 's lands populair ste zangeres nog altijd op dat punt uniek is, demonstreerde ze afgelopen weekeinde in Ahoy' door alle voornoemde colle ga's drie avonden lang volop de gelegenheid te geven zich te manifesteren. (foto AP) Door Louis Du Moulin Met de eerste drie vormde ze voor de pauze een swingend ge legenheidskwartet in de geest van The Pointer Sisters (middels onder meer hun hits 'I'm So Ex cited' en 'Happiness'). Margriet Eshuys daarentegen mocht in haar eentje het uitverkochte sportpaleis duidelijk maken dat ze ondanks gering succes onver minderd uitstekende muziek maakt. Een geestdriftig ontvangen so lo was eveneens weggelegd voor René Froger, met wie Anita Meyer vervolgens haar vriend schappelijke bedoelingen nog eens onderstreepte met 'You're A Friend Of Mine'. Na de onder breking was een glansrol wegge legd voor mystery guest Dave Willetts, in ons land onbekend, maar in Groot-Brittannië een te recht diep bewonderde musical ster sinds zijn optreden in (en als) 'The Phantom Of The Opera'. Grotere vrijheid In vergelijking met haar vorige bezoek aan Ahoy' (maart 1988) bleek Anita Meyer veel aan showvrouwschap gewonnen te hebben. Haar grotere vrijheid op het podium werd tegenover de 7000 fans nog eens versterkt door het feit dat dit ingenieuze plat form in het hart van de arena stond opgesteld. Het 'avondje Anita' kende daardoor een optimale intimiteit, ondanks alle uitbundigheid (soms) van Jan Rietmans Super band en het Holland Showballet, ondanks ook de aanwezigheid van een televisieploeg. Het team van Rinus Spoor was met de 'Femina-drukte' wel verant woordelijk voor een vertraging van drie kwartier. Omdat een half verborgen camera niet werk te. Een hardnekkiger technisch probleem was het slecht functio neren van de draadloze micro foons, waarvan met name het stralend middelpunt zelf veel hinder had. Vlekkeloos verliep de openingsavond, die tot na twaalven uitliep, dus niet, maar dat was voor Anita Meyer noch het publiek een probleem. Elke storing werd in een oogwenk omgevormd tot een aanstekelijk showelement. Jane Fonda met dochter Vanessa NEW YORK (Rtr/UPI) - Vanessa Vadim, de dochter van Jane Fonda en regisseur Roger Vadim, is vrijdag gearresteerd omdat zij geprobeerd zou hebben verdovende middelen te kopen, heeft de politie van New York bekendgemaakt. Politieagenten zagen de 21-jarige Vanessa met haar vriend een huis binnen gaan waar drugs verhandeld worden. Toen zij ir buiten kwamen gaf de vriend een envelop met heroine aan i andere man waarop de politie tot de arrestatie over ging. Omdat het meisje probeerde te voorkomen dat haar vriend werd ingerekend is zij besëhuldigd van obstructie en verstoring va de openbare orde. Haar vriend wordt verweten dat hij drugs i zijn bezit had. Vadim's advocaat heeft laten weten dat Vanessa niet verslaafd s en dat zij „op de verkeerde tijd op de verkeerde plaats" was HILVERSUM (GPD) Bij de commerciële zender RTL Veronique zullen voorlopig geen ondertitels voor doven en slechthorenden te zien zijn. Volgens een woordvoerder van Veronique zijn er momenteel wel gesprekken gaande met de NOS om gebruik te maken van de Tele- tekst-service, waardoor er ondertiteling van programma's plaats kan vinden. „Maar we hebben er nog niet echt achterheen gezeten. Wanneer de ondertiteling wel kan starten, weet ik dan ook niet. Dat kan over een maand zijn, maar ook over drie maanden." Volgens een woordvoerder van de NOS zijn er echter geen gesprek ken gaande tussen Veronique en de NOS over Teletekst. „Het zou ook de eerste keer zijn dat NOS-Teletekst de ondertiteling van een buiten landse omroep verzorgt," aldus de NOS-woordvoerder. Een fles voor het voeden van de baby in de vorm van een beha. Hoe verzin je het? Wel dat deden 4 studenten van het voortgezet onderwijs in Singapore. Ze kregen er een on derscheiding voor tijdens een wedstrijd voor jonge ontwer pers. (foto EPA) Op de barricade Veertien nonnen hebben zich op gesloten in het kippenhok van hun klooster in het Britse Daven- in Midden-Engeland. Zo wil len zij voorkomen dat de Gezond heidsdienst hun 5.000 kippen de nek omdraait, nadat in de eieren salmonella-besmetting was ge constateerd. Moeder-overste Catherine ver klaarde dat de van de eier-ver- koop bestaande orde ten onder zal gaan als de kippen moeten worden geslacht. In Groot-Brit- tannië letten de Gezondheids dienst en Keuringsdienst van wa- f nauwgezet op besmetting van ren met salmonella, nadat een half jaar geleden mensen waren overleden aan vergiftiging door de bacterie. Hartaanval ee keer zoveel kleine mannen worden op middelbare leeftijd ge- roffen door een hartaanval, dan lange mannen. Dat heeft een van daag gepubliceerd onderzoek van de Britse Hartstichting uitgewe- Voor het onderzoek werden over een periode van 8 jaar de ge gevens van bijna 8.000 mannen bijgehouden. Van de 1.533 man- die kleiner waren dan 1,67 meter kregen er in die periode 118 i hartaanval. Van een gelijk aantal mannen, die langer waren dan 1.76 meter werden er slechts 62 getroffen door een hartaanval. Volgens de onderzoekers had den de kleinere mannen over het algemeen een iets hogere bloed druk, een hoger cholesterolgehal te in het bloed en rookten ze meer. Die verschillen waren ech ter zo minimaal, dat ze geen ver klaring vormen voor het grotere aantal hartaanvallen. Als oorzaak daarvan wijzen de onderzoekers aan, dat kleine mannen kleinere en zwakkere longen hebben dat langere inannen. Gokautomaten Een klein Zweeds bedrijf heeft een contract met de Sovjetunie gesloten voor de levering van 25.000 gokautpmaten over een pe riode van tien jaar. Tien jaar gel den ging het zweedse bedrijfje Bonik AB bijna failliet omdat de zogenaamde „een-armige bandie ten" door de Zweedse autoritei ten verboden werden, nu kan het bedrijf de vraag bijna niet aan. Bonik koopt door heel Zweden oude automaten op en past het mechaniek aan zodat ook Sovjet- geld in de apparaten past. W c ƒ5*

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22