LMHC krijgt koploper net niet klein: 0-1 Hockeyteam steekt heel wat op tijdens vierlandentoernooi Degelijk debuut Foreholte Kuyvenhoven sterk in veldrit Basel belangrijkste zege in carrière van Courier Rob Kamp helpt rugbyteam langs Portugal Aalsmeer bekert verder LEIDEN De mannen van LMHC hebben gistermiddag verloren van koploper Forward (0-1). De vrouwen speelden 2-2 tegen Voordaan. De hockeyers van Roomburg eindig den op 2-2 tegen Were Di, terwijl de Roomburg-vrouwen de tweede plaats kwijtraakten aan Rijswijk, dat met 3-1 won van de Leidsen. In de vierde klasse B blijven de beide ploe gen van Leidse Studs door overwinningen aan de leiding. moetten in Rijswijk een felle oppo nent. Na acht minuten al strafte Rijswijk een dekkingsfout af die te vens de 1-0 ruststand werd. Room burg speelde in het tweede-deel veel incasseerde nog eerste helft 'scoorde Forward uit één van de drie Strafcorners. Dat zou het enige doel- o wj >punt blijven en dus de volle winst beter, opleveren voor de Tilburgers in het gentreffer: 2-0. Veerle Kuypers gaf duel met LMHC. De Oegstgeester Roomburg nog hoop met haar doel- hockeyers hadden acht mogelijkhe- pUnt hoog in de touwen (2-1). Riis- den om via de korte corner iets aan wijk: eindigde echter op 3-1 nadat de stand te veranderen, maar waren een gevaarlijk, hoge bal niet het onnauwkeurig in de afwerking, fluitje, maar wel een treffer had op- Forward bleef ook in de laatste 20 geleverd. minuten het hevig aandringende Groen Geel opende tien minuten LMHC. met spits Sander Roeleveld voor rust de score tegen Alecto dat in de laatste 20 minuten als invaller ongelukkig uitverdedigde. Peter voor Onno te Rijdt, de baas. Willem Hoekstra echter bracht de Vrouwencoach Maunts Eiken- Leiderdorpers na de pauze met een bout koos voor een verdedigende strafcornerschot op gelijke hoogte, tactiek in de wedstrijd tegen Voor- Shoot van de Wassenaarse cen- daan, dat daar veel moeite mee had. trumspits werd door de arbiter niet LMHC was succesvol met een straf- opgemerkt, zodat die ongestoord 2- cornerschot van Cietske Meinesz: 0- i kon scoren. Maurits Huigen zorg- **i. Vlak voor rust werd de gebles seerde Irene Teeuwen vervangen door Marlou van Dijk. LMHC- keepster Sophie van Hoytema moest na twaalf minuten in de twee de helft 1-1 uit een rebound toe staan. Uitblinkster Karen van der Lee smaakte het genoegen een actie van Henriëtte Smit af te ronden: 1-2. Tijdens een rommelige situatie in LEIDEN - John Kuyvenhoven is de laatste fase scoorde Voordaan n>et te stuiten. Hij won gisteren een nog de gelijkmaker: 2-2. veldrit voor liefhebbers in Eindho- In het eerste speldeel had Room- v®n met overmacht, waardoor zijn burg door een overwicht op Were Di seizoenscore drie overwinningen meer doelpunten moeten maken uit vier wedstrijden bedraagt. René dan de ene van Wouter Eikenhout. Guyt uit Katwijk eindigde bij de Een afschuif van Rutger van Schaik amateurs als vierde, tijdens een strafcorner bracht de E1s Kooloos kwam goed voor de ruststand op 1-0. Were Di profiteer- dag in de internationale wielerdrie- de tweemaal met een strafcorner- daagse Eemland en Vallei voor -treffer van de trage hervatting van vrouwen. Achter Monique de de Leidenaars: 1-2. De gelijkmaker Brum, Monique Knol en Schuitema .yoor de thuisploeg kwam voort uit legde de wielrenster uit Lisse be- een vrije slag van Eikenhout op de slaê °P de vierde plaats in het eind- sprintende Rutger van Schaik, die klassement. In de laatste etappe, raak knalde. Doelman Enno Schets een honderd kilometer lang heen- -ënlijnstopp.er Alfons Woudstra red- en-weertje Amersfoort, eindigde den .een punt voor Roomburg tij- Kooloos als derde. Eenzelfde klas- dens een slotserie Tilburgse straf- sering was voor Petra de Bruin in de tweede etappe (Leusden - Leusden) Roomburg ont- LUTON (GPD) In vele opzichten was het vierlandentoernooi in Luton voor bondscoach Hans Jorritsma de moeite waard. De tweede plaats stond in het licht van de WK-loting voor de tech nisch leider van het Nederlands hockeyteam dan ook in geen en kele verhouding tot de leerzame lessen tegen achtereenvolgens Australië (1-2), Engeland (5-1) en Argentinië (3-3). Voordat de LMHC'ersJan Grijpma, Willem de KeyzerofOnno te Rijdt (v.l.n.r) gevaarlijk kunnen worden, ruimt de Forward-doelman op tijdens een strafcorner. Forward verzilverde wél een strafcorner en blijft lijstaanvoerder in de overgangsklasse B. (foto Loeit Zuyderduin) Katwijkse goals in het duel tegen het uit negen hockeysters bestaan de vrouwenteam van Heerlijkheid, dat met 8-1 werd verslagen. Het bezoekende Bodegraven moest toestaan dat Hisalis een 0-2 achterstand goedmaakte en de pun ten deelde in het middenmootduel: 2-2. Olaf Rupert en Duncan Meeder scoorden voor de Lissese hockey club. Het constant aanvallende vrouwenteam van Hisalis kwam mager uit de strijd in zijn uitwed strijd tegen Saxenburg (0-2). Helen van Laarhoven scoorde recht streeks uit een strafcorner en Miëtta Groeneveld trof doel uit een veldsi- tuatie. NIEK FAAS de vijf minuten voor tijd voor 2-2 via een veldtreffer. Alecto heeft in Paulien Huygens een goede strafcornerschutter. Tweemaal sloeg zij raak voor de Lei- derdorpse ploeg van coach Frêd Platzek die een overwicht had op het thuisspelende Gooische. Vijf minuten voor tijd viel het enige te gendoelpunt: 1-2. Het was even wennen voor Fo- rescate op het natuurgras van VCL. Keeper Fred Brouwer verrichtte zijn werk echter foutloos. Martijn van Paassen nam de eerste van de drie Voorschotense treffers voor zijn rekening. Wouter van Paassen scoorde 0-2, waarna Bernhard Thie- me een strafbal miste. Peter van Es- ,veld evenwel maakte met een mooie tip-in toch 0-3 in een wed strijd waar Forescate voortdurend een overwicht had. De Forescate-vrouwen verloren, geleid door de nieuwe coach Bou- dewijn Krijger, op eigen veld met 1- 2 van koploper Cartouche. Foresca te etaleerde fraai combinatiespel, maar had problemen met de afwer king. Cartouche ontleent zijn kracht aan een goede strafcorner en een uitstekende keepster. Brechje Vriend redde de eer voor Forescate. Noordwijk had succes met zijn versterkte middenveld in het duel met het Badhoevendorpse Xenios. Hans van Wingerden rondde een 1- 2tje met David Koningsveld af voor de openingstreffer. Kort na rust joeg hij de bal höóg in de touwen (1- 1). Invaller Kim van der Does werd matchwinnaar voor Noordwijk met zijn goal uitéén scrimmage: 1-2. De Noordwrjkse hockeysters konden hun stérke veldspel niet be kronen met een doelpunt in hun uit wedstrijd tegen Asvion, die - wel driemaal scoorde. Britta van fig- mond maakte als 14-jarige haar de buut als linkerspits voor Noordwijk in de laatste tien minuten. Vierde klasse Tomas Steenmetser bediende Ro bert Beerens voor de eerste van de twee treffers van Leidse Studs, dat Reeuwijk op bezoek had. Houdïn Beekhuis had succes met één van de vele strafcorners: 2-0. De vrou wen gingen op bezoek bij Spir.e in Opmeer en wonnen eveneens met 2- 0. Josien van der Feltz en Marie-Je anne Vrancken Peters scoordeh voor Leidse Studs. Catvvijck had het zwaar te verdu ren in en tegen Berkel Rodenrijs. Vier spelers werden met blessures min of meer de wedstrijd uitgesla gen. De ruststand was 3-3 met Kat wijkse treffers van Cees Wendt (2x) en Martijn Houwaard. De winnende treffer (4-3) voor Berkel was eigen lijk een lange corner omdat de bui ten de cirkel geslagen bal door een Katwijkse verdediger werd aange raakt. Cherry Nienkemper (4x), Ni- colette Verkade (2x), Ester Moues en Astrid Dijkstra verzorgden de WK'91 in Spanje LUTON (GPD) - De Internatio nale Hockey Federatie heeft de organisatie van het toernooi om de Champions Trophy voor 1991 toegewezen aan Spanje. De 13dr- editie wordt in de eerste week van juli afgewerkt op de olympi sche locatie van 1992 in Terras- sa. Aan het toernooi nemen zes nationale mannen- en zes vrou wenteams deel. De 12de uitgave van de Trophy (alleen mannen) is volgend jaar november in Melbourne. Na het bekend worden van de pou le-indeling, dit weekeinde tijdens het meerdaagse 'praat- en eet-con- gres' van de FIH in Brussel, kon de bewindvoerder zodoende alvast een fors voorschot nemen op de toe komst. Want het 'lot', afgeleid van de ranking van het laatste WK in Londen, koppelde Oranje bij het wereldkampioenschap volgend jaar februari in Lahore aan India, Frank rijk en de Sovjetunie. Alsmede aan twee ploegen, die ook in de voor stad van Londen actief waren: titel verdediger Australië (toernooiwin- naar) en out-sider Argentinië (laatste). Met de indeling was de 65-voudig ex-international allerminst onge lukkig. Temeer daar Oranje op grond van de zevende plaats in Lon den in 1986, geen aanspraak mocht maken op èen voorkeursbehande ling. "Het harde werken is be loond", analyseerde hij later voor zichzelf. "Dank zij de goede presta ties van de laatste drie jaar en de eindzege in de Intercontinental Cup zijn we als eerste B-land behandeld. Alles bij elkaar hebben die succes sen uiteindelijk toch rendement op geleverd. Ik ben dan ook niet onte vreden en zelfs gematigd optimis tisch over het bereiken van de kruisfinales". Maar minstens zo belangrijk vond de spoorleider het feit dat niet (zoals in Seoul) op voorhand de con frontatie hoeft te worden aange gaan met Pakistan, dat in de andere groep uitkomt tegen Westduitsland, Engeland,.Spanje* Ierland en Cana da. "Historisch en statistisch gezien is bewezen dat het thuisland in het voordeel is", haalde Jorritsma het verleden terug. "En dat geldt zeker voor Pakistan, dat op grote titelteer- nooien altijd volop meedoet". De nationale equipe ik evenwel duidelijk op de weg terug. Of zoals Frank Murray, de na Seoul benoem de bondscoach van wereldkam pioen Australië na de 0-0 op de slot dag tegen Engeland (derde) op merkte: "Ik reken Nederland met Westduitsland, Pakistan en onze ploeg tot de top-vier van de wereld". De traumatische ervaringen na het echec van de Spelen in Los An geles (6de) en het WK-drama in Lon den (7de) zijn onder leiding van de ambitieuze Jorritsma goeddeels weggewerkt. Onder meer via aan sprekende resultaten op het EK, de laatste twee Champions Trophy's in Amstelveen en Berlijn, en de Inter continental Cup in New Jersey. Zelfvertrouwen Mede door die ontwikkeling is het zelfvertrouwenzichtbaar toegeno men. Er wordt niet meer opgekeken tegen welke opponent dan ook. En geland, de laatste jaren traditioneel een 'angstgegner', maakte binnen veertien' dagen nadrukkelijk kennis met die gedaantewisseling van Ne derland. Na de gala-voorstelling te gen de nummer 2 van de wereld in Utrecht (5-0) volgde zaterdag op nieuw een even indrukwekkende als wervelende show (5-1), die live op de BBC-televisie werd uitgezon den. Met dezelfde instelling in alle drie de wedstrijden had de brerigst tijdens de hockey-driedaag- se, die als ge'vplg van het vrijblijven de karakter gekenmerkt werd door uiterst merkwaardige scores, hoger kunnen zijn dan de tweede plek. Maar zelfoverschatting hield Neder land van de toernooiwinst af. Tegen Australië, dat door geldgebrek Lu- ton als laatste serieuze eindstation in de WK-voorbereiding had, kon dat aspect nog worden verdoezeld door de gebrekkige voorbereiding en de late aankomst. Maar de ma nier waarop het frivole en technisch begaafde Argentinië (zonder ster speler Garaffo) zich aanvankelijk kon uitleven, viel niet goed te pra ten. Mentaal bleek het team echter sterk genoeg voor èen opmerkelijke inhaalrace (doelpunten van Mark Delissen - tweemaal, en uitblinker Jackie Brinkman), wat resulteerde in een uiterst boeiend en opwin dend verloop. "Dit is een hele goede waarschu wing voor het WK", legde Jorritsma later de vinger op de gevoelige plek. "De spelers zullen Argentinië vanaf nu niet meer onderschatten. Op dit niveau moét je proberen mentaal al tijd op hetzelfde niveau te bleven als de tegenstander. Als we blijven uitgaan van oiize collectieve kracht, is, elke opponent voor ons heel goed bespeelbaar. Dat is in wezen niet elk duel gebeurd". PSV loopt zich stuit op Voorhoutse verdediging VOORHOUT Foreholte heeft zijn debuut in de eredivisie gevierd met een 10-8 overwinning op PSV. De Voorhoutse ploeg kan zonder de voor lange tijd uitgeschakelde Christine Knigge maar mèt de nieuwe aanwinsten, Claudia de Jong, Lonneke Cornelisz en Inkrit Witte van Niloc en Mirjam Col- ïhrt en Nicole Donners van oud-landskampioen V&L, een stootje velen. Zelfs de blessure van Marian Bult na circa tien minuten spelen, als gevolg van een knietje in de rechterdij, bracht PSV geen stap dichter bij de overwinning. Foreholte draaide overigens aanval- Marjan Bult dat het V&L-duo Col- gewijd. Duidelijk is echter wel dat lend stroef. De verklaring daarvoor lart/Donners nog in de spelpatro- Foreholte vooral met Collart, giste- is behalve de spoedige blessure van nen van Foreholte moet worden BASEL (ANP/RTR) - Jim Courier heeft gisteren bij het Grand Prix- tennistoernooi in Basel de belang rijkste overwinning uit zijn nog zo korte loopbaan behaald. De Ameri kaan, die wordt gezien als een van de grootste talenten in het interna tionale tennis,versloeg in de eindstrijd van het evenement in de Zwitserse stad in vijf sets de als eer ste geplaatste Zweed Edberg. i Op zijn weg naar de finale was Courier al in twee sets te sterk ge- Weest voor de Ecuadoraan Gomez, fn de andere halve finale had Ed berg alleen in de tweede reeks moei te met Jimmy Connors. De eindstrijd van het met 416.000 dollar gedoteerde toernooi gaf een Uiterst wisselend spelbeeld te zien. Na winst van de eerste set, door een tiebreak, viel Courier ver terug. Ed berg won zowel de tweede (6-2) als de derde reeks (6-3) zonder veel pro blemen. De vierde set leek daarna een formaliteit te worden. De geleverde inspanningen en de achterstand in sets, leken teveel voor de jonge Amerikaan. Maar Courier toonde aan mentaal opmer kelijk sterk te zijn. Hij won de vier- de set niet alleen, maar nam door de de partij op eigen 6r0 winst een psychisch overwicht op de Zweed. In de vijfde was tot 5-5 alles nog mogelijk. De kansen voor Edberg werden wat hoger ingeschat, vooral door zijn beter service. Maar Cou rier stelde daar een enorme vecht lust en fraaie passeerslagen tegen over. Een doorbraak bleek voldoen de voor Courier zijn eerste grote toernooi te goed voor drie treffers uit straf- worpen, een goede vangst heeft ge daan. PSV, dat zich eveneens danig heeft versterkt (Anneke Bom en Ja- queline Laurijssen van Sittardia en Mieke van der Beuke van Swift) handhaafde weliswaar van meet af aan een hoog tempo en toonde zich technisch niet minder dan de Voor houtse handbalsters, maar zag geen Navratilova betekende de der- kans om de voortreffelijke 4-2 dek- tiende keer dat de Verenigde Staten king van de pupillen van Kecske- de Federatie-beker veroverde. In de finale kregen Evert en Na vratilova te maken met twee expo nenten van de aanstormende jeugd. De start van de Verenigde Staten sterk. Evert speelde als in haar methy stuk te spelen. Daar kwam bij dat Karina Bruins in het Voorhoutse doel in een gran dioze vorm stak en alles stopte wat er ook maar enigzins te stoppen In de slotfase van de wedstrijd, beste jaren en liet haar opponente toen Foreholte tweemaal een tijd- Conny van der Werf van Foreholte i Martinez weinig kans. Via een be- straf kreeg van het vrijwel foutloos trekkelijk simpele 6-3 6-2 maakte zij leidende arbitrale koppel Brussël Hefting, mocht PSV even den ken aan ten minste een gelijkspel. De breakout bracht de ploeg uit Eindhoven op twee punten afstand van Foreholte: 8-10. Maar Karina In eerstelnstantie leek Navratilo- Bruins stond paraat en hield de i het ook op de dubbel aan te laten winst in Voorhout. het werk voor Navratilova iets mak kelijker. De druk voor de Ameri kaanse om te moeten winnen was enigszins weg, het dubbel wachtte nog. komen. In de openingsset schreef zij geen game op haar naam. In de tweede reeks ging het opeens een stuk beter. De Amerikaanse maakte veel minder fouten en Sanchez werd op de snelle baan meer onder schrijven druk gezet. Via 6-3 bracht Navratilo- na Bruins va de setstand in evenwicht. In de acties van derde set hield Sanchez haar oppo- opening Het zou echter niet juist zijn om de winst van Foreholte alleen toe te lan het keepen van Kari- en de sterke individuele Mirjam Collart. Want de deze wedstrijd werd nente lang in bedwang. Het verlies verzorgd door Elly van Leeuwen, van haar opslag bracht de Spaanse ZlJ deed dlj "\et een hattrick: 1-0, echter uit evenwicht. Navratilova greep de mogelijkheid 3-1De derde treffer i 'maakte juweel van een lob uit een breakout, t. In de landelijke eerste klasse won- Saturnus in Ridderkerk moeiteloos van Satur- nus '72: 24-11 (12-5). Op. de brea kouts van de Leidenaars moesten hun naamgenoten uit Ridderkerk het antwoord volledig schuldig blij ven. De mannen van HVV'70 gaven in Voorschoten goed partij aan het Delftse EDH met Kees Meeuwisse in de gelederen. De ex-international maakte in de eerste helft weinig klaar tegen de goed functionerende 3-2-1 verdediging van HW. Hoe ge vaarlijk hij is werd echter duidelijk in de slotfase van de wedstrijd toen HVV nog met twee treffers leidde: 18-16. Het werd door vooral de ac ties van Meeuwisse toch nog 18-20 voor EDH. HW verloren de landelijke eerste klasse met 11-14 van Quintus: 11-14 (5-8). Niettemin was trainer Paul 't i vogelvlucht op weg naar de bal. Jacqueline Laurijssen van PSV kijkt toe. (foto Henk Snaterse) Mannetje tevreden over de presta- met 6-12 (4-8) van UVG. De grootste ties van zijn ploeg. Vooral de stij- zege in de veldcompetitie boekte gende lijn in de acties van de op- Olympia '72 uit Wassenaar. In de bouw, Emilie Sloots, Anke Mekel landelijke tweede klasse werd DWS en Monica Zeeuw van der Laan, met breakouts onder de voet gelo- stemden hem tot optimisme voor pen: 20-9 (12-2). Hermien Goekoop het optreden'in de derde divisie van stopte drie strafworpen. De vrou- de zaalcompetitie. wen van Northa klopten in de lan- In de landelijke tweede klasse delijke tweede klasse Hollandiaan verloren de reserves van Foreholte met 8-7. Het generatieconflict bij de strijd om de Federatie-beker is gisteren in de Japanse hoofdstad Tokyo beslist in het voordeel van de gevestigde órde. Chris Evert en Martina Navra tilova versloegen in de eindstrijd van het evenement hun veel jongere Spaanse opponentes Conchita Mar tinez en Aranxta Sanchez. De winst in het dubbelspel voor Garrison en Shriver was slechts van belang voor de statistieken; De winst van Evert METZ (ANP) - Het Nederlands rugbyteam heeft een stap gezet naar de Europese top. In het Franse Metz werd Portugal in de strijd om de wereldbeker met rui me cijfers verslagen: 32-3 (17-3). Nederland had ook de eerste wedstrijd op overtuigende wijze gewonnen. Door dit resultaat speelt Nederland zondag in Ko penhagen de laatste kwalificatie wedstrijd in de strijd om de we reldcompetitie tegen Zweden. Gezien de vorm van de Snij- ders/Paul-formatie moet deze laatste barrière op weg naar Ma drid weinig moeilijkheden ople veren. Bij winst in Kopenhagen komt Oranje van 29 oktober tót 5 november uit tegen België, Span je en Polen. Gedurende de pittige ontmoe ting heeft Nederland het initiatief geeq moment uit handen gege ven. De voorwaartsen speelden sterk en attent en de driekwartlijn draaide voortreffelijk. Alleen het nemen van vrije schoppen was een zwak punt. Portugal opende in de achtste minuut door een strafkick van Queimado de score. Het was een foutje van Oranje, dat daarna de verdediging vergrendelde. Vier minuten later nam Oranje de lei ding door een try van Van der Klei. De Nederlandse ploeg ging sneller spelen, de combinaties werden vloeiender, de scrum was bijna steeds een prooi van Neder land. Een tweede try, van DIOK- speler Rob Kamp, bracht de stand op 8-3 en via de benutte conversie van Mats Marcker leid de Nederland met 10-3. Portugal had hierna niets meer in te bren gen. De score liep gestaag op naar 32-3. KUDELSTAART/NEERBEEK (ANP) Als enige Nederlandse club bij de mannen heeft Aalsmeer zich voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese handbalbëkers geplaatst. In het toernooi voor bekerwinnaars zegevierden de Aalsmeerders zater dag in Kudelstaart met 15-12 over Herstal uit Belgïe. Overeenkomstig de verwachtingen werd Blauw Wit in het IHF-toemooi uitgeschakeld. THW Kiel bleek ook in Neerbeek»ruimschoots te sterk: 32- 18. Een week geleden was landskamnpioen E en O al uit de race geworpen. De vrouwenploegen komen het volgend weekeinde op het Europese po dium in actie. Aalsmeer heeft het op de laatste seconde laten aankomen. Een vrije worp van .de handballer met de langste armen, Ruud Kooy, bracht Aals meer in Sporthal Proosdij op een positief verschil van drie doelpunten. Dat was net voldoende. De tegenstander uit Wallonië had het eerste duel met 23-20 gewonnen. De ploeg van trainer Cees van Meurs had het duel veel eerder kunnen be slissen. Na een ruststand van 9-7 leken de Aalsmeerders vlot afstand te ne men: 13-8. Door het missen van een groot aantal kansen kwam de Neder landse bekerhouder toch nog in problemen. Voor Herstal maakte Luc Brouwers handig gebruik van het gebrek aan besluitvaardigheid aan Ne derlandse zijde. Met negen treffers was international Kees Boomhouwer de produktiefste Aalsmeerder. Blauw-Wit had zich na de nederlaag in Kiel (15-33) al bij de feiten neerge legd. Dat de Westduitsers, die op grond van het slechte verrichtingen van hun nationale ploeg al in de eerste ronde het veld in moesten, in Limburg opnieuw tot een monsterscore kwamen, viel te wijten aan de afwezigheid van doelman Jac. Josten. In Kiel had hij een blessure opgelopen. Met het oog op de Nederlandse competitie achtte club- en bondscoach Guus Can- telberg het beter Josten niet in te zetten. Daarmee is de eindstand van 18-32 al voor een goed deel verklaard. RDC slaat slag tegen Krommenie LEIDEN - Het Leidsch Damge- nootschap heeft in de landelijke tweede klasse met 9-11 verloren van het Haagse RDG/DIO. De opening was voor de Hagenaars. Zowel Har ry Dekker als Fred Ong moest voor respectievelijk Vroom en Bruyns in het stof bijten. Nadat kopman Van Reenen zijn flankaanval op een mis lukking zag uitlopen, bracht Arend van Beelen via een regelmatige klassieke zege LDG weer in de wed strijd. Met een voortreffelijk spelen de André van der Kwartel en enkele voordelige standen leek LDG op de overwinning af te stevenen. Toen Van der Kwartel in de eindspelfase één zet te vroeg dam haalde was Frans van der Velde er direct bij om een verwachte nederlaag in een overwinning om te zetten. Hierna was de strijd gestreden. Weliswaar boekten Jan Slingerland en Jan Passchier fraaie zeges, maar de ach terstand werd slechts tot 9-11 terug gebracht. De Rijnsburgse Damclub sloeg in dezelfde klasse een goede slag door Krommenie met 11-9 te verslaan. RDC leek de wedstrijd al snel naar zijn hand te zteen. Van de drie ge wonnen stellingen zette Jan Schijf de zijne snel in winst om. Rinus Kromhout verkwanselde zijn ge wonnen positie en mocht uiteinde lijk nog tevreden zijn met remise. Arno Kooloos had duidelijk zijn dag niet en kon na twee achtereenvol gende blunders een ingecalculeer de overwinning vergeten. Tegen de tijdcontrole bracht Tonn Noort RDC weer op gelijke hoogte door de nationale.damster Barbara Graas te bedwingen. Cor van Dusseldorp had daarna het lot van RDC in han den. Na de tijdcontrole dacht hij meer dan een half uur na over zijn 51ste zet, die hem en RDC uiteinde lijk na zes uur spelen de zege bracht. In de hoofdklasse van de Dam- bond Midden-Holland boekten de reserves van RDC voor 4e tweede maal een overwinning. De talent volle jeugd had tegen Zegveld een grote inbreng. Lindhout, Van Delft en Oudshoorn boekten fraaie zeges. Van de 'oudjes' won Cees Glasber gen van Kuyer, terwijl Piet van Eg- mond de sterke De Bruyn op remise hield. Slechts Arie Schoneveld moest in remise berusten: einduit slag 11-5. De Katwijkse Damclub kwam tegen Boskoop niet verder dan een 8-8 gelijkspel, maar had dat volledig aan zichzelf te wijten. Na dat André van der Zwan op het dambord 'zelfmoord had gepleegd' versloegen Gijs van der Wiel en Jaap van Duyvenbode vader en zoon Van Wijk. Toen Marten Dijk stra zijn voordeel niet in winst om zette en Arend van Beelen een een voudige winst miste kon Boskoop terugkomen via Hoogendoorn, die Jan Passchier in de tijdnoodfase duidelijk te snel af was. FRANS DE JONGE

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16