Winseiiiius moet nu orde op zaken stellen Fortuna terug in de sub-top De Mos gaat Krol voorbij Köln neemt de leiding over Ajaxmet drieman naar UEFA Costa Rica ook naar Italië Zweden wint, Russen laten zich verrassen Westduitser Voller van het veld gestuurd Feyenoord-top in zijn geheel afgetreden ROTTERDAM (ANP) - De Feyenoord-top is het weekeinde in zijn geheel afgetreden. Dit gebeurde op aandringen van Ger van Welsenes, voorzitter van de Beheerstichting en de Bestuursgroep. De Rotterdamse zakenman wil op Commissarissen en Bestuur Be- die manier de weg vrijmaken voor taald Voetbal) zijn vanaf vandaag drie onafhankelijke organisatie- demissionair. Zij moeten overigens deskundigen, die binnen twee nog wel schriftelijk aan Van Welse- maanden een nieuwe structuur nes bevestigen, dat ze hun zetel voor de clubleiding moeten samen- 'vrijwillig* ter beschikking stellen. stel,en Dp Qwar Van Welsenes heeft oud-minister AJe OWart Pieter Winsemius. thans verbonden In de nieuwe clubleiding, die waar aan het organisatie-bureau McKin- schijnlijk uit één bestuurscollege sey, als voorzitter voor het drieman- zal bestaan, komt Carlo de Swart in schap gevraagd, dat verder uit een geen geval terug. De voorzitter van fiscalist en een jurist, afkomstig vari de Stichting Feyenoord, pas drie de twee hoofdsponsors van Feye- drie maanden in functie, is de per noord. zal bestaan. soonlijke intriges binnen de clublei- Winsemius krijgt als voornaam- ding beu. ste opdracht een doelmatige en „Er heerst op bestuurlijk niveau doorzichtige structuur voor te be- al enige maanden een groot gebrek reiden, die een einde moet maken aan onderling vertrouwen", ver- aan de bestuurlijke chaos bij de klaarde De Swart. „Er wordt te veel Rotterdamse club. Het is de bedoe- op de man gespeeld. Op de huidige ling, dat het advies van de beoogde basis valt niet te werken. Ik laat me e-Winsemius een bindend niet als een dorpsidioot of een jong ste bediende behandelen". van de drie bestuursorganen gekre gen om grote schoonmaak binnen Feyenoord, zowel op het bestuurlij ke als technisch vlak, te houden. Het bestuur betaald voetbal trok echter weer snel het mandaat in. De Swart voelde zich gepasseerd door zijn mede-bestuursleden Van den Boogaard en Van den Herik, die op eigen initiatief PSV-manager Kees Ploegsma voor de functie van alge meen directeur benaderden. Na am pel beraad besloot de Brabander zijn werkgever trouw te blijven. De Swart op zijn beurt liet na, vol gens een in de Bestuursgroep ge maakte afspraak, bondscoach Nol de Ruiter aan de vooravond van het tweede UEFA-Cupduel met VfB Stuttgart een concreet voorstel te doen omtrent een technisch direc teurschap bij Feyenoord. De Swart voerde, naar eigen zeg gen, slechts een informatief ge- karakter krijgt. Alle vijftien personen bij Feye- Eerder trad De Swart al terug als sprek met De Ruiter. Over een mo- noord met een bestuursfunctie in voorzitter van de vorige maand op- gelijke verbintenis is nooit gespro- de vier machtsblokken (Bestuurs- gerichte Bestuursgroep. Dit groep, Beheerstichting, Raad ken, verzekerde de geplaagde Gabonees tekent bij Willem II TILBURG (ANP) - Willem II heeft de 18-jarige Gabonees Mohammed Sylla een contract voor twee jaar laten ondertekenen. Sylla is afkom stig van de club USM Libreville. Hij liep met twee landgenoten stage in Tilburg. Willem II onderhoudt intensieve contacten met Libreville. De club was al op trainingskamp in Gabon en momenteel verzorgt oefenmees- ter Piet de Visser trainingen in het Afrikaanse land. Hij werd zaterdag, bij de wedstrijd Willem II - Haarlem, op de bank vervangen door Adri Koster. Sylla moet alleen nog toestemming krijgen van de Stichting Ar beidszaken, voor hij in Nederland mag voetballen. MAANDAG 9 OKTOBER 1989 Duw- en trekwerk in De Baandert bij Fortun Farrington. i - Utrecht waar Marco Boogers (l) niet loskomt i club van Arie Haan. „Het enige positieve punt aan de huidige crisis bij Feyenoord is, dat er een soort loutering in gang is ge zet", meende de teleurgestelde De Swart. „De club loopt al vijftien jaar op zijn tenen. Dit seizoen zijn alle fouten in bestuurlijk, financieel en sportief opzicht in een kort tijdsbe stek aan het licht gekomen. Voor mij persoonlijk is het jammer, dat alle wanorde juist onder mijn be wind naar buiten is gekomen. Voor Feyenoord is het echter minder rampzalig dan het lijkt. De club kan nu van het absolute nulpunt aan een toekomst gaan werken". DEN HAAG (ANP) - Fortuna heeft van het beperkte programma van dit weekeinde in de eredivisie ge bruik gemaakt terug te keren in de subtop. De ploeg van trainer Han Berger versloeg daartoe op eigen veld FC Utrecht (1-0), dat na een sterke seizoenstart enigszins terug valt. Het doelpunt in de matige wed strijd werd gemaakt door Sneekes. Willem II boekte een nuttige zege op Haarlem (3-2). De ploeg van trai ner De Visser, die momenteel in Afrika vertoeft en op de bank ver vangen werd door Adri Koster, werkte zich daardoor wat op uit de degradatie-zóne. Van der Borgt was belangrijk voor de Tilburgers. Hij maakte twee doelpunten. Loggie opende de score. Voor Haarlem wa ren de produktieve Looijer en Bar- Eerste divisie SW en Heracles blijven de toon zetten in de eerste divisie. De Schie dammers, nummer één op de rang lijst, wonnen in Deventer van Go Ahead Eagles, 3-0. Heracles bleef volgen op vier punten door in Al melo AZ te verslaan, 1-0. NAC, dat op gelijke hoogte stond met Heracles, kwam dit weekeinde niet in actie. Bij SW en Heracles deden bo vendien de topschutters van zich spreken. In Deventer verstevigde Van Velzen zijn leidende positie op de topscorerslijst door er twee in te schieten. Het derde doelpunt van de Schiedammers kwam op naam van Van der Net. In Almelo werd de eni ge treffer gemaakt door Velten. Met Heerenveen ging het minder. De winnaar van de eerste periode ti tel verloor het contact met de kop groep door in Friesland te verliezen van Excelsior, 0-1. Veendam won de noordelijke derby met Emmen door een doelpunt van Fuhler. Het duel verband met de strijd om de tweede periode. Daarin zijn naast Veendam ook NAC, Heracles en Telstar serieuze kanshebbers. Telstar deed het dit weekeinde opnieuw goed door van Wageningen te winnen, 2-0. Helmond Sport zorgde zowaar voor een spraakmakend resultaat. De nummer laatst van de ranglijst haalde uit tegen Cambuur Leeuwarden, 5-0. KNVB-beker In de eerste ronde had een nauwe lijks gemotiveerd Vitesse, dat toch redelijk debuteert in de eredivisie, strafschoppen nodig om hoofdklas ser AFC uit het bekertoernooi te stoten. Na de 2-2 stand en de nood zakelijk geworden verlenging bleek Vitesse alleen vanaf de elf meter stip iets beter dan de amateurs van Pim van der Meent. EREDIVISIE Dne Aantal toeschouwers: 21.000. Totaal na negen speeldagen 629.457. Best bezochte wedstri|d: Roda JC - Feyenoord dinsdag 3 oktober: 10.000. Slechtst bezochte wedstrijd: Fortuna Utrecht, Willem II - Haarlem (5.500). Rode kaart: geen. Na negen speeldagen: Gele kaarten: 5, na negen speeldagen: 237. Hoogste uitslag: Willem II - Haarlem (3-2) Eerste treffer: Van Loen (Roda) 4e minuut Topscorer van de dag: Van der Borgt (Willem II). Van Loen (Roda JC) 2. Topscorer na negen speeldagen: Kieft (PSV) 9. EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden. Toeschouwers: 23.300. Totaal na tien speeldagen- 289.392. Best bezochte wedstrijd: Emmen- Veendam (5000). Slechtst bezochte wedstrijd: GA Eagles- SW (1000) en Eindhoven-PEC Zwolle (1000). Rode kaarten: 0. Na tien speeldagen: 8. Gele kaarten. 12, na tien speeldagen: 164. Meeste gele kaarten: VVV-DS 79 (3). Aantal doelpunten: 23, na tien speeldagen: 271. Hoogste uitslag: Helmond Sport-Cambuur 5-0. Eerste treffer: Wageningen-Telstar. eerste minuut Otte 0-1. Topscorer van de dag: Van Velzen (SVV) 2. tien speeldagen: Van Velzen KNVB-BEKER Een wedstrijd, eerste ronde: AFC - Vitesse 2-2 (2-2,0-1). Vitesse wint na AMSTERDAM (ANP) - Ajax reist vrijdag met een uit drie man be staande delegatie naar Genève om zich bij de beroepscommissie van de UEFA te verdedigen tegen de straf die de club naar aanleiding van de ongeregeldheden bij de Europe se wedstrijd tegen Austria Wien kreeg opgelegd. De Amsterdamse club wordt in de Zwitserse stad vertegenwoor digd door voorzitter Van Praag, al gemeen directeur Van Eijden en de Haagse jurist mr. Utermark. Ajax werd vorig week in Zürich door de strafcommissie van de UEFA voor twee seizoenen van Europees voet bal uitgesloten, nadat het duel met Austria Wien in de Meer was ge staakt. Doelman Wohlfahrt van de Oostenrijkers werd getroffen door een ijzeren staaf, gegooid uit het pu bliek. De strafcommissie bepaalde te vens dat de uitslag van de wedstrijd 3-0 in het voordeel van Austria Wien werd. Hiertegen heeft Ajax geen be roep aangetekend. Van Praag heeft inmiddels een toelichting van de UEFA binnen, waarin de zware straf wordt beargumenteerd. De voorzitter wilde daarop geen com mentaar geven. „Dat lijkt me niet verstandig. We hebben nog een be roepszaak voor de boeg. Ik wil onze strategie niet verraden". Feyenoord noorimet'teL^nontomen^nde KEULEN (DPA/SID) - FC Köln heeft op de twaalfde speeldag van de Bundesliga de lei- straffende hand van de Europese ding overgenomen van Bayern München. Köln won dankzij een doelpunt van Uwe Rahn Voetbalunie (UEFA). Bij de UEFA- met 1-0 van FC Homburg, terwijl de kampioen uit Beieren het traditioneel moeilijk had bij ofI!? 9?Jn+ÏÏÜ? FC Kaiserslautern: 0-0. De negen duels uit de hoogste Westduitse voetbalklasse werden a» «er» om. kekeken d00r nog geen 150.000 mensen, het laagste aantal van dit seizoen. De Pool Rudi maakte zaterdag zijn debuut voor Köln. Hier poogt hij Tobi as Homp van FC Homburg uit te spelen. (foto epa> BELGRADO AFP- Bij het duel tussen de Joegoslavi sche voetbal teams van Bo ra c Ban ja en Dinamo Bel grado zijn za terdag negen politie-agen- tën gewond geraakt. Aanhangers van Dinamo. dat met 0-1 verloor, ge droegen zich op een ex treem agres sieve en de structieve wijze, waarte gen de agen ten weinig hadden in te brengen. Zvo- nimir Boban, aanvoerder van de ploeg uit Belgrado, werd tijdens en na het duel bestookt met allerlei voor werpen. Bo ban moest on der politiebe geleiding het veld verlaten. Claesen zit Mechelen dwars BRUSSEL (ANP) - Anderlecht (De Mos) heeft KV Mechelen (Krol) in de Belgische compe titie voorlopig achter zich gelaten. De Brusselse ploeg versloeg op eigen veld Beerschot, dat Tahamata geblesseerd naar de kleedkamer zag hinken, met 2-0. Landskampioen KV Mechelen liet in de lastige uitwedstrijd tegen FC Antwerp een punt liggen. Met de Nederlandse bondscoach Thijs Libregts als geïnteresseerde toeschouwer werd het in het Ant werpse stadion De Bosuil 1-1. Vroeg in de tweede helft stopte de Mechel- se verdediging Lehnhoff ten koste van een strafschop. Van elf meter scoorde Nico Claesen. Drie minu ten later maakte Mechelen gelijk via Emmers. Bij FC Antwerp verving Vangeneugden de geschorste Frans van Rooy. De doelverdedigers wa- Bayern niet verder dan gelijkspel ren ervoor verantwoordelijk dat de score laag bleef. Vooral KV Meche- len-doelman Preudhomme onder scheidde zich bij schoten van Lehn hoff. Aan de andere kant had John Bosman met zijn kopballen geen succes bij DeConinck. Anderlecht gebruikte in Beer schot slechts enkele van de talrijke mogelijkheden. Voor rust was Nilis bij de tweede paal present om een voorzet van rechts-met het hoofd af te ronden, na rust zorgde Gudjohn- sen bij een scrimmage na een vrije trap voor 0-2. Club Brugge hield de achterstand op Anderlecht beperkt tot drie pun ten door bij SK Beveren met 0-1 te winnen. Maker van het doelpunt was Querter (voor rust). Lierse SK had in de laatste minu ten slechts tien man tegenover zich. Gorez van Charleroi werd van het veld gestuurd. Bij rust leidde Char leroi nog door een doelpunt van Hurtado, in de tweede helft scoor den Boonen en Dauwe voor Lierse (2-1). aantal spelers. Hier kreeeg Delangre van Standard de rode kaart. Gerets tegen Zwitserland BRUSSEL (ANP) - Eric Gerets start woensdag in het kwalifica tieduel voor de eindronde van ue wereldtitelstrijd in en tegen Zwitserland in het basisteam van België. Bondscoach Walter Meeuws heeft de rechtervleu gelverdediger van PSV aange wezen als vervangef van Geor ges Grün. De speler van Anderlecht vol tooide zaterdagavond de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen Beerschot met een lichte knieblessure. De clubarts schreef Grün na afloop enkele dagen rust voor. Koen Sanders van KV Mechelen werd door Meeuws aan de selectie toege voegd. Thijs Libregts. Stuttgart op woensdag 27 septem- ber in de Kuip werd vuurwerk op het veld gegooid. De Rotterdamse n - v-Hin club is naar aanleiding daarvan een suJpp0rters boete opgelegd van 25.000 Zwitser- p0p0?S, franks, ruim 32.000 gulden. Ook Jen wel de ogen van 14.000 .ral gericht op de Pool Andrzej Rudy. De mensen wil- zien, waarom Keulen ruim twee miljoen gulden had be taald aan Katowice. Ze voelden zich niet bedrogen. De 23-jarige interna- vanuit het vak van de Stuttgart-sup porters werd gegooid. De Westduit se club kreeg daarvoor een boete van 12.000 Zwitserse franks; ruim 15.000 gulden. In totaal legde de disciplinaire commissie van de UEFA in de eer- ste ronde van de Europacuptoer- ^g^efkL Bdangnlklte" actie den, vielen geen doelpunten. Van Bayerns onvermogen profiteerde niet alleen Köln. Leverkusen kwam qua punten op gelijke hoogte met Bayern. door in het duel van de pil len met 2-0 te winnen bij Uerdingen. Ook hier speelden de Polen een tional speelde als hangende rechts- hoofdrol. Buncol en Lesniak buiten een goede partij, hoewel hij in de bijna elf maanden sinds zijn vlucht geen serieuze wedstrijd had 1220.000 Zwitserse franks a boetes op. Winst Partizan Belgrado BELGRADO (AFP) - Partizan Bel grado heeft op de tiende speeldag van de Joegoslavische voetbaloom- petitie thuis met 1-0 gewonnen van Sloboda Tuzla. Partizan, tegenstan der van FC Groningen in de tweede den, zodat Leverkusen uit de laatste acht duels dertien punten haalde. Arie Haan zorgde met Stuttgart voor de beste uitslag van de dag. Thuis tegen Sankt Pauli werd het 4- 0. Walter (2), Hotic en Allgówer scoorden, maar de Argentijn Ba- sualdo was de uitblinker. Voor hem klapte tennis-schoonheid Gabriela entig°minuten vervan- Sabatini haar handen stuk. „Hij i de Pool was een voorzet na 51 r ten, waaruit Götz op de lat kopte. Nog geen zestig seconden later maakte Rahn de enige treffer. Rudy, die overigens geel kreeg, werd i gen. FC Kaiserslautern en Bayern München veroorloofden zich te veel fouten en slordigheden, GUATAMALA-STAD (DPA) - Costa Rica heeft zic.h als zesde land verze kerd van de reis naar de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal, volgend jaar in Italië. Costa Kica kwalificeerde zich, nadat Guatamala zondag tegen de Vere nigde Staten niet verder was gekomen dan een gelijkspel: 0-0. Costa Rica is in de CONCACAF-zone met elf punten uit acht duels koploper en wordt minimaal tweede in de groep. Voor het tweede ticket komen Trinidad/Tobago en de Verenigde Staten in aanmerking. De beslissing valt zo goed als zeker op 19 november als Trinidad/Tobago het laatste groepsduel tegen de Verenigde Staten af werkt. Zeker van een plaats in de eindronde zijn naast Costa Rica gastland Ita lië, wereldkampioen Argentinië, Brazilië, Joegoslavië en Uruguay. ronde van het toernooi om de Euro- leuke partij te spreken. Hoewel met pa Cup 2, bracht zijn totaal daarmee op acht punten. Kuntz en Thon de beste schutters de competitie in het veld ston- 3 al de beste", vond de bekende klant op de tribune. Rob Reekers haalde met VfL Bochum weer eens een punt, door op eigen veld voormalig landskam pioen Werder Bremen op 0-0 te hou den. Reekers was uitblinker bij Bochum. In de Italiaanse competitie maakte Maradona bij kop loper Napoli weer eens een doelpunt. De Argentijn scoorde van elf meter in het duel met AS Roma. dat op dat moment door een doelpunt van Comi leidde. Het was een beladen wedstrijd, waarin de Westduitser Voller kort voor het einde dc rode kaart kreeg. Hij had aanmerkingen op de leiding. Nog zes andere spelers, onder wie de Westduitse international Berthold, kre gen de gele kaart. Het trio Westduitsers van nummer twee Inter, vori ge week woensdag nog sterk tegen Finland (6-1), had evenmin een gemakkelijke middag. Het gelijke spel tegen Bari (1-1) was niet imponerend. Alleen Klin- smann, dit seizoen al goed voor vier doelpunten, kreeg enkele goede kansen op de winnende treffer. Hij dit keer niet succesvol. Virdis was dat wel. De oud speler van AC Milan maakte het enige doelpunt voor Lecce, zijn nieuwe ploeg, in de wedstrijd tegen Fiorentina. Juventus viel terug uit de kopgroep door te verliezen van Atalanta, 0-1. Het ontbreken van Zavarov en Aleinikov, wegens interland-verplichtingen met de Sovjetunie tegen de DDR, deed de ploeg uit Turijn geen goed. AC Milan verloor opnieuw, nu met 1-0 van Cremone- se. Het enige doelpunt kwam op naam van Dezotti. Van Basten, terug in de basis, viel op via een magnifie ke omhaal waarbij de bal net over de lat zeilde. Ook Frank Rijkaard was tweemaal dicht bij een treffer. AC Milan staat inmiddels al vijf punten achter op Napoli. STOCKHOLM (AFP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Zwe den heeft zich gisteren via een moeizaam tot stand gekomen zege (3-1) op Albanië weer wat dichter naar de eindronde van het toernooi om de wereldtitel in Italië gespeeld. In groep 2 van de kwalificatie reeks bezetten de Zweden met Engeland de eerste plaats met acht punten uit vijf duels. Beide landen moeten nog op bezoek in Polen. Engeland is echter in be zit van een aanzienlijk beter doelsaldo dan de Skandina- viërs. Zweden moest gistermiddag in Stockholm al na acht minu ten een tegenvaller verwerken. De Portugese scheidsrechter Santos Aider legde de bal op de stip nadat doelman Ravelli de Albanese aanvaller Kushta on reglementair van een doelpunt had afgehouden. De gevloerde speler nam zelf de strafschop met succes: 0-1. De Zweden ver werkten de schok snel. Twaalf minuten na de eerste treffer zorgde de voor Benfica uitkomende Magnusson voor de rustgevende gelijkmaker. Met Johnny Ekström vormde Mag nusson een constante dreiging voor het Albanese doel. Ekström stond tien minuten na de rust aan de basis van de ver diende voorsprong. Zijn aktie werd door middenvelder In- gesson doeltreffend afgemaakt. Enkele seconden voor het slot signaal bepaalde Engqvist de eindstand op 3-1. Sovjetunie Het nationale voetbalteam van de DDR heeft nog een klein sprankje hoop om de eindronde van de strijd om de wereldtitel, volgend jaar in Italië, te berei ken. De daarvoor noodzakelijke winst op de Sovjetunie kwam pas in de laatste tien mihuten van het duel tot stand. Thom en Sammer bezorgden de nummer twee van Europa, die bij winst de hotelreservingen in Italië kon bevestigen, in de slotfase onverwacht een nederlaag: 2-1 voor de DDR. Het was de eerste nederlaag van de Russen in groep 3, die zij met negen punten uit zeven duels aanvoeren. Oostenrijk neemt de tweede plaats in met twee punten en een duel min der. De DDR moet nu wachten op een misstap van Oostenrijk, dat op 25 oktober de lastige uitwed strijd tegen Turkije afwerkt. Op 15 november volgt dan in We nen de beslissende ontmoeting tussen Oostenrijk en de DDR voor een plaats in de eindronde. De Sovjetunie leek voor het duel in Oost-Berlijn zeker van de reis naar Italië. De finalist van de Europese titelstrijd voel de zich helemaal in de zevende hemel toen middenvelder Li- tovtsjenko twaalf minuten voor het einde de stand op 0-1 bracht. Na de treffer dommelden de Russen in slaap. Voor de DDR het sein de laatste krachten in de strijd te werpen. De wederopstanding volgde in de slotfase. Eerst passeerde Thom doelman Tsjanov met een kopbal in de kruising. Twee mi nuten later schrokken de Rus sen pas echt wakker, toen Sam mer de bal uit een afgeslagen hoekschop door een wirwar van spelers tegen het net deponeer de. De Russen kunnen kwalifica tie nu op 8 november afdwingen door in eigen stadion Turkije te vloeren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14