Discussie station Lisse baart Hillegom zorgen Nieuw fietspad Katwijk/Oegstgeest Lesboek over agrarische geschiedenis bollenstreek Haarlemmermeer hard op weg naar 100.000 inwoners Ondernemingsraad Rijnoord trekt bezwaarschrift niet in Feestelijke opening lisses winkelcentrum Rondweg Alphen officieus in gebruik genomen Belasting Tip Telefoon VRIJDAG 5 öKtóBer iéèA REGIO PAGINA 19 VOORHOUT - Het in Voorhout ge vestigde 'Wesp bv', een klein bedrijf dat zich specialiseert in educatieve projecten, is van plan volgend jaar een lesboek uit te brengen over de agrarische geschiedenis van de bol lenstreek van 1900 tot 1990. Het les materiaal wordt samengesteld door een in 1987 opgerichte werkgroep die vorig jaar het boek 'Bollenpel- sters gevraagd' het licht deed zien. Die werkgroep heeft ook de gelijk namige expositie opgezet, die mo menteel te zien is in het Museum voor de Bloembollenstreek in Lis- Het lesmateriaal wordt volgens Wesp-directeur en historica Jorien Meerdink uit Voorhout gericht op het lager beroepsonderwijs. In overleg met de uitgever wordt het daarna aangepast voor mavo, havo en vwo. In eerste instantie is het de bedoeling dat scholen in de bollen streek ervan profiteren, maar Meer dink is van plan het lesmateriaal ook landelijk te verspreiden. Om belangstelling voor het pro ject te wekken, wordt begin 1990 een wedstrijd gehouden onder scholieren van het lager beroepson derwijs in de regio. Daarbij gaat het erom de sfeer in het werk in de bol len in vroeger tijden goed weer te geven in een werkstuk. De winnen de inzendingen worden in Voor hout tentoongesteld. Wesp heeft bij alle gemeenten in de bollenstreek een subsidiever zoek van 2000 gulden ingediend voor de wedstrijd en het vervaardi gen van lesmateriaal. Noordwijk en Wassenaar hebben inmiddels nega tief gereageerd, burgemeester en wethouders van Voorhout voelen er ook niet veel voor. De gemeente raad van dit bollendorp moet overi gens nog een definitief besluit ne men. Van de andere gemeenten is nog geen bericht ontvangen. De bedrijfsmatige aanpak en het ontbreken van een direct gemeente lijk belang worden als argumenten opgevoerd voor het afwijzen van de subsidie. Het eerste bezwaar wil Meerdink ondervangen door het oprichten van een stichting, het tweede bestrijdt ze. "De politieke wil is er gewoon niet", stelt Meer dink vast. Met steun van sponsors en fondsen hoopt ze het project als nog van de grond te tillen. De totale kosten zijn geraamd op 100.000 gul den. HAARLEMMERMEER - De gemeente Haarlemmermeer is hard op weg naar de honderduizend inwoners. Marlies Kortlandt, werd op zaterdag 30 september als 95.000ste inwoonster ingeschreven in het register van de burgerlijke stand. Burgemeester A.J. van Duist kwam de familie Kort landt hoogst persoonlijk feliciteren met de gezinsuitbreiding. De jonge Marlies ontving het symbolisch bedrag van 950 gulden, dat op haar spaarrekening werd bijgeschreven. De gemeente Haarlemmermeer is sinds 1981 een 'groeigemeente' en zal naar verwachting verder uitgroeien tot een gemeente van van 105.000 tot 110.000 inwoners. De poldergemeente is qua omvang de twintigste ge meente in Nederland. HILLEGOM De stemmen die in Lisse opgaan om in de ze gemeente het NS-station te heropenen, baart de CDA- fractie in Hillegom zorgen. Het Samenwerkingsorgaan voor de Duin- en Bollen streek zou nadrukkelijk moeten kiezen voor een sta tion in Hillegom en niet in Lisse, aldus de christen-de mocraten gisteravond bij de algemene beschouwingen over de begroting voor vol gend jaar. Het voornemen van de Nederlandse Spoorwegen om in de tweede helft van de jaren negentig in Voorhout en Hillegom een station te openen, kwam gisteravond uitvoerig ter sprake. Het CDA acht een station van het grootste belang voor Hille gom. Vooralsnog kiest de partij voor een station voor alleen reizi- gersvervoer. Goederenvervoer ver langt een aanpassing van de omlig gende wegen in verband met meer vrachtverkeer. De CDA'ers hamerden er gisteren nog eens op dat alle Lissenaren dus niet alleen het college - moet afzien van de wens daar het station nabij de Keukenhof te heropenen. "Het totstandkomen van een sta tion in de bollenstreek is dermate belangrijk, dat die komst niet moet worden vertraagd door nieuwe ein deloze discussies over de locatie keuze". Wethouder P. Fennema van Hille gom herinnerde er gisteren nog eens aan dat B en W van Lisse on langs al in regionaal verband heb ben verklaard definitief af te zien van een station in Lisse. Waar het station in Hillegom komt - op de plaats van het oude station of aan de Beeklaan kon Fennema nog niet zeggen. De wethouder heeft recent plaatsgenomen in een werkgroep die de komst van het station gaat voorbereiden. Ook het aanpassen van aan- en afvoerwegen naar het station wordt daarin opgenomen. Onderzocht wordt tevens of het ook een goederenstation kan worden, waarbij containers op de trein kun nen of zelfs complete vrachtwagen opleggers kunnen worden ge plaatst. Provinciale jeugdjiidotitel voor Lagerweij ALPHEN AAN DEN RIJN - Robert Lagerweij neemt op 14 oktober deel aan de Nederland se judokampioenschappen in Heerlen. De judoka van sport school Kuipers verkreeg het recht op deelname door in een overvolle sporthal Overbosch in Den Haag op fraaie wijze de pro vinciale jeugdtitel voor zich op te eisen. De vijftienjarige Alphenaar deed dit in de klasse tot 78 kilo gram. Lagerwey, die al jaren lang een opgaande lijn in zijn prestaties laat zien, kwam in het pittige deelnemersveld onder leiding van coach Arnoud in ze ven partijen op rij tot de maxi male ippon-winst. De WD-fractie pleitte gister avond nadrukkelijk voor goederen vervoer. Niet alleen om milieuver vuiling en de verkeersdrukte in de bollenstreek te beperken, maar vooral om de handels- en transport- functie van Hillegom te versterken. Ook de PvdA-raadsleden zijn hier van uit economisch oogpunt een voorstander. Om te zorgen dat veel inwoners van Hillegom en omgeving van het station gebruik gaan maken, moet er beslist een groot parkeerterrein worden aangelegd, evenals goede fiets- en looproutes. Anders vervalt volgens de PvdA de aantrekkelijk heid om met het openbaar vervoer te reizen. Hillegom Progressief deed gisteravond intussen tever geefs een poging de wethouder warm te maken voor de aanleg van Van het bestaande station in Lisse wordt nu in het Keukenhof-seizoen nog spaarzaam gebruik gemaakt. Hille- een (snel)tramverbinding tussen gomse raadsleden vrezen dat dit station ten kosten van een nieuwe halte in hun eigen gemeente wordt heropend. Leiden en Haarlem. (foto Dick Hogewoning) ALPHEN AAN DEN RIJN/LEI DERDORP De Ondernemings raad (OR) van het Alphense zieken huis Rijnoord heeft zijn bezwaar schrift tegen de centrale directie nog niet ingetrokken. Ondanks in formeel overleg met directeuren W. Rombout en A. Boesten van het Sint Elisabeth Ziekenhuis Leider dorp (EZL) bijft de OR van mening dat de centrale directie voor beide ziekenhuizen die op 1 januari fuse ren, 'zichzelf een blanco cheque heeft toegeëigend'. De OR maakt bezwaar tegen het feit dat niemand van Rijnoord in de centrale directie is vertegenwoor digd. Voorzitter H. Joha: "Het ge sprek is vastgelopen. Ons is veel te laat advies gevraagd over deze zaak. Het bezwaarschrift bij de onderne mingskamer van het Amsterdamse gerechtshof trekken wij dan ook niet in. We wachten de uitspraak af die over enkele weken volgt". Algemeen directeur W. Rombout betreurt het dat met de OR geen overeenstemming is bereikt over het meningsverschil. "Over de hoofdlijnen voor de fusie zijn wij het eens. Het is jammer dat de OR niet inziet dat het hier om prakti sche feiten gaat. Het is veel te kort dag om voor de vijfde keer in korte tijd een interim-manager voor Rijnoord in te huren die in de cen trale directie kan zitten. Op 24 okto ber moet een besluit worden geno men over het fusievoorstel. Het is jammer dat de laatste ad-interim manager J. Gruijters, red.) zijn con tract niet heeft willen verlengen, maar daar is niets aan te verande ren. We moeten de uitspraak nu maar afwachten maar ik heb er ver trouwen in dat het gerechtshof vast stelt dat het bestuur in alle redelijk heid tot dit besluit is gekomen". Rombout is wel van mening dat de directie haar consequenties moet trekken uit een eventueel ne gatieve uitspraak. "Bij geschillen kunnen de accenten op verschillen de manieren worden gelegd. Het is alleen maar hypothetisch te veron derstellen dat een voor ons negatie ve uitspraak volgt. Maar ondanks het feit dat de' directie dan toch moet worden waargenomen, zullen we dan toch moeten opstappen denk ik". KATWIJK/RIJNSBUR- G/OEGSTGEEST - Er komt een nieuwe fiets- verbinding tussen het Katwijkse industrieter rein 't Heen en de wijk Haaswijk in Oegstgeest. De provincie Zuid-Holland heeft een studie afgerond naar het tracé van deze ver binding, die voor een be langrijk deel loopt langs het Oegstgeester Kanaal en daarmee ook toeristisch van belang is. Voor de aan leg van het pad moeten on der meer een brug en twee tunnels worden aangelegd. De kosten bedragen onge veer 2,5 miljoen gulden en de uitvoering begint op z'n vroegst in 1991. De verbin ding moet rond 1993 gereed zijn. De nieuwe route, die als fietspad 200 in het Provin ciaal Fietspadenplan 1986 is opgenomen, verbindt een aantal bestaande ver bindingen ten noorden van het Oegstgeester Kanaal met elkaar. Het pad begint in de toekomstige opzet aan de Ververstraat op het Katwijkse industrieterrein, waar een brug moet wor den geslagen over de Noordwijkervaart. Vanaf deze brug komt ten noord oosten van de Rijnsburgse jachthaven een fietspad te liggen, dat aansluit op het al voor fietsers geschikte Kanaalpad Noord-West. Ter hoogte van 'Waard- zicht' aan de Waardlaan in Rijnsburg zal een nieuw stuk fietspad via een tunnel onder de Noordwijkerweg doorgaan en aansluiten op de bestaande verbinding langs de Voorhouterweg. Vanaf dit punt kan het langzaam verkeer weer ge bruik maken van het Ka naalpad Noord-Oost. On der de Rijksweg 44, ter hoogte van Oegstgeest, wordt ook een tunnel ge graven. De verbinding zal bij de Groene Kerk in deze gemeente aansluiten op de nieuwbouwwijk Haaswijk. Informatie Het concept van de voor studie die de provincie voor het nieuwe fietspad heeft gemaakt, ligt woens dag 18 oktober van 15.00 tot 20.00 uur ter inzage in de raadszaal van het Rijns burgse gemeentehuis, Bur gemeester Koomansplein 1. Iedereen kan hier het plan bekijken en medewer kers van de provinciale dienst Verkeer en Verkeer zijn aanwezig voor het ge ven van een toelichting en het beantwoorden van vra gen. Er kan zowel monde ling als schriftelijk op plan nen worden gereageerd. Tot en met vrijdag 17 no vember kunnen reacties worden gestuurd aan de provincie Zuid-Holland, t.a.v. dienst Verkeer en Vervoer, Koningskade 1, 2596 AA Den Haag, onder vermelding van 'Provinci aal Fietspad 200'. De reacties worden ver werkt in een definitief ont werp, waarna de provincie begint met het aankopen van de grond. De fietsver- binding wordt in fasen uit gevoerd. LISSE - De muziekkorpsen Trou moet Blijcken en Canita Tuba, de bejaardencentra Rustoord en Berk hout en de Sportraad in Lisse heb ben gisteravond elk een cheque ter waarde van duizend gulden gekre gen. De cheques werden tijdens de feestelijkheden rond het gereedko men van het vernieuwde winkel centrum in Lisse door de directie van de eerder dit jaar geopende Di- gros aangeboden aan burgemeester G.J. van der Kroft. Die overhandig de ze op zijn beurt aan de besturen van de verenigingen en instellin gen. Nieuwe commandant brandweer Valkenburg VALKENBURG - De Valkenburg- se brandweer heeft een nieuwe commandant. De 'tweede man' van het vrijwilligerskorps, W. Walen, heeft de leiding overgenomen van A. Oosterlee, die officieel per 1 okto ber zijn functie ter beschikking heeft gesteld. De feestelijkheden vonden gister avond hun hoogtepunt in de ope ning van de Lisser Passage op de hoek van de Koninginneweg en de Kanaalstraat door de burgemeester. Van der Kroft deed dat met behulp van een enorme sleutel. Daarna werd in alle acht zaken de verlich ting ontstoken. Met de opening werd de afslui ting gevierd van een groot aantal bouwprojecten in het centrum en de herinrichting van de Heereweg, 't Vierkant en de Koninginneweg. Na een rondgang door het ver nieuwde centrum werd in het ge meentehuis het Lissese bedrijfsle ven ontvangen. De festiviteiten werden voorafgegaan door de ver toning van de videofilm Bloeiend Lisse op het gemeentehuis voor een aantal genodigden. Tot en met zaterdag is er een groot aantal festiviteiten rond de opening van het winkelcentrum. Het programma is opgesteld door de plaatselijke ondernemersvereni gingen Alverha en Koopcentrum Lisse in samenwerking met de ge meente. De nieuwe rondweg in Alphen is gisteren officieus Hefbrug en ontlast de Alphense bebouwde kom. (toto in gebruik genomen. De weg voert van De Hoorn tot de Ben de Bruyn) oktober. Die dag wordt ook de eerste paal in de nieuw bouwwijk in de polder Kerk en Zanen geslagen. De rondweg voert langs deze polder, begint bij de Hef brug en komt uit op de Hoorn nabij kwekerij Lemkes. Een viaduct voert het verkeer over de spoorwegen tus sen Alphen en Woerden en Alphen en Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN - De nieuwe rondweg om Alphen is gisteren officieus voor gebruik vrijgegeven aan het gemotoriseerd verkeer. Vooral vrachtverkeer had al snel door dat het nu niet meer door de bebouw de kom van Alphen hoeft te rijden. rondweg wordt officieel geopend op 25 Meerburg bang voor verdwijnen mavo Alkemade ALKEMADE - Burgemeester A. Meerburg van Alkemade is bang dat het mavo-onderwijs uit zijn ge meente verdwijnt. Meerburg uitte zijn vrees gisteravond tijdens een mis waarmee de viering van het 25- jarig bestaan van de rooms-katho- lieke mavo Johannes XXIII in Roelofarendsveen is begonnen. Thema van de mis was 'Bouwen aan de toekomst' en juist op dat punt wringt volgens de eerste bur ger de schoen. Hij wees op de plan nen uit 'Den Haag' tot schaalvergro ting en memoreerde aan de teloor gang van de scholengemeenschap voor beroepsonderwijs in Alkema de. Pogingen tot redding van deze school hebben ook niet mogen ba ten. "Ik roep u op attent te blijven want het zou triest zijn als ook het mavo-onderwijs uit Alkemade zou verdwijnen", aldus Meerburg. Directeur L. van Dueren onder kent de vele problemen waarmee het ministerie van onderwijs de school opzadelt. "We boeken echter overtuigende onderwijsresultaten en hebben een goed pedagogisch klimaat bereikt. Ik heb alle vertrou wen in de toekomst. Morgen van 15.00 uur tot 19.00 uur wordt een reünie voor oud-leer lingen gehouden. Volgende week is er een feestweek voor de huidige schooljeugd. NOORDWIJK - De Noordwijkse belastingconsulent A. Houwaart, be gint binnenkort met een Belasting Tip Telefoon. Het is een particulier initiatief dat in Nederland uniek is. De vele telefoontjes over belastingadvies en de mogelijkheid om een 06 lijn te beginnen brachtten de Noordwijker er toe om de Belasting Tip Telefoon in het leven te roepen. Een onderzoek gehouden door de Nederlandse Kamer van Koophandel wees uit dat het initiatief in Ne derland uniek is. Wel kan er worden gebeld naar de Nederlandse belas tingdienst, maar volgens de Noordwijker is dat 'te biecht gaan bij de duivel', het 06 nummer moet de drempel verlagen. Huis Nieuwkoop totaal afgebrand NIEUWKOOP - Een woning aan de Prinses Marijkelaan in Nieuw koop is gistermorgen volledig afge brand. De politie en brandweer wa ren direct terplaatse en konden ver hinderen dat de brand naar andere woningen oversloeg. Wel zijn de lin ker- en rechterburen geëvacueerd in verband met de rookontwikke ling. De 59-jarige vrouw des huizes van het getroffen pand was vergeten om de strijkbout uit te zetten en zat een verdieping lager een kop koffie te drinken. Toen zij weer op de slaap kamer arriveerde, stonden de strijk plank en gordijnen in lichte laaie. Even later sloegen de vlammen uit de ramen. SNELHEIDSCONTROLE - Bij een snelheidscontrole aan de Tram straat in Katwijk zijn door de Kat wijkse rijkspolitie 129 processen verbaal opgemaakt. De snelheden varieerden van 61 tot 83 kilometer per uur, op het traject waar slechts vijfig mag worden gereden. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter. Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meijer, tel: 215510, Stokroos 1 I 24 i tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum. Van Luyk. Klaassen, Rus. Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Nering Bögel. tel: 124403. zo 8 uur tot 24 uur- H.J. Klaassen. tel: 213546, Prinsenstraat 5. Groep 3 - Pleiter. Smit. Lely, W. de Bruyne, J de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruijne, tel: 125245, Kernstraat 11 zo 8 uur tot 24 uur: J.W. Lely. tel 416555, Lek straat 91a. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn. 8e- mt. Nieuwenhuis, Horn. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer. de Kanter en Lodder: mgel 1 r F. Lahr, tel: 120347, Zoe- I. Horn, tel. 766123. Zo- za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Harmsen, tel: 769563. zo 8 uur tot 24 uur: J. Witpaard, tel: 217477. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel; 315900, via doktersteletoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: M.B. Landsmeer, tel: 413913; zo: F. Kern- me. tel: 893139; beide dagen spreekuur (uit sluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 7.30 i G.A. i der Steenhoven, Regentesselaan 45, tel: 177461. Voorschoten za K. Koopmans, Churchillweg 29. tel 6352, zo: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 2356. Warmond A. de Gijzel. Dorpsstraat 35. tel-10834. Wassenaar za: mevr. I C. Spelt, tel: 11844, Van Groene- veltlaan 17; zo: G Schaepman, tel: 14561, Van Zuylen van Neijveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- .01715-1219 of 1614, APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 6/10 tot vr 13/10 door: Apotheek Luifelbaan. Vijf Meiplein 3-5, Leiden, tel: 071-315048, Apotheek Beker. Lijtweg 4, Oegstgeest, tel: 071-174161; Apotheek Langstraat. Langstraat 156, Wasse naar, tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23. Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw. Boshuizerlaan 26. Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest. tel. 156161. of DJ. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: Th.F.M. Peerdeman, Kiekendief horst 16. Leiden, tel: 071-213122, spreekuur om 13.00 uur. Dienst m eigen praktijk: Voorschoten/Wassenaar W. Kowalski. Klaverweidestraat 17, Zoeter woude, tel: 01715-2025. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hari van Hol land'. werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-8212141. VRIJDAG 6 OKTOBER Alphen in kader van kinderboeken week: opvoering van musical 'Mathilde' naar Roald Dahl. aan vang 19.00 uur in het Parktheater. controle autoverlichting en - banden Veilig Verkeer Nederland, van 18.00 tot 21.30 uur, politiebu reau Oudshoornseweg. ontmoetingsavond stichting Mladost voor Joegoslaven, aan vang 20.00 ulir in buurtcentrum n het Parkfilmhuis. Leiden ruilavond Ruilvereniging Ko- nmgskerk, 19.00-22.00 uur buurl- 't Spoortje. Bernhardkade. onceri in de Chopin-cyclus door Martha Noguera, piano, aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. musical: 'A night at the Cotton Club', met o.a. Madeline Bell en Ruth Jacott, aanvang 20,15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Een hond begra ven', door Het nationale Toneel, aanvang 20.30 uur in het LAK-the- ater, Cleveringaplaats. Noordwijk jubileumconcert The Seaside Singers', mmv Marco Bakker en het Leiderdorps Kamerkoor, aan vang 20.00 uur in de Nederlands •Hervormde Kerk, Voorstraat. Voorschoten start klaverjas-competitie sup portersvereniging Randstad Zoeterwoude disco mmv 'The Exodus Music and Light Show', aanvang 20.30 uur in Utopia. ZATERDAG 7 OKTOBER Alphen maaidag IVN, van 9.30 tot 15.00 uur aan Spijkerboor en Be- delaarsbos, Compierkade; wan deling in dit gebied start 10.00 uur. landelijk scrabbletoemooi, aanvang 10.00 uur in De Ridder, Concertweg. controle autoverlichting- en banden VVN, van 10.00 tot 15.00 uur bij het politiebureau, Ouds hoornseweg. loop voor Unicef, start tussen 10.00 en 14.00 uur bij zwembad De Thermen. fancy fair in Dr. de Visser- school. Gouwestraat, van 10.00 tot 15.00 uur. open dag in (verbouwd) buurt huis Westerhaven, vanaf 11.00 Leiden halfjaarlijkse snuffelmarkt in de Groenoordhallen, van 9.00 tot 17.00 uur. Hutspot Wandeltocht over di verse afstanden, start vanaf 9.00 uur bij de IJshal. Vondellaan concert van het jaar: Christelij ke Oratorium Vereniging 'Exudate Deo' olv Sander van Marion, aan vang 20.00 uur in de Stadsge hoorzaal. musical: 'A night at the Cotton Club', met o.a. Madeline Bell en Ruth Jacott, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Een hond begra ven'. door Het Nationale Toneel, aanvang 20.30 uur in het LAK-the- ater, Cleveringaplaats. Leiderdorp fotoclub (vanaf 17 jaar), aan vang 10.00 uur in Sjelter. Heem raadlaan. kindervoorstelling: 'Het verhaal van Karelkees'. aanvang 14.30 uur in de Muzenhof, Cor Gordijn singel. klaverjassen, sjoelen en darten bij buurtvereniging Zijlkwartier, Van der Marckstraat, 20.00 uur. klaverjassen en sjoelen bij Con Bravura, Beukenschana, aanvang 20.00 uur. Oegstgeest concert door het koor 'Cappella pro Cantibus'. aanvang 20.15 uur in de Groene Kerk, Haarlemmer straatweg. Ter Aar optreden Toneelvereniging Pi- coiio en boerenkapel De Gebar sten Ketel, aanvang 20.15 uur in het Dorpshuis. Warmond verkoop gebreide wmterkle- ding (babykleding en truien), Zoeterwoude concert Christelijk Gemengde Zangvereniging 'Cantate Domi no'. aanvang 20.15 uur in de Dorpskerk.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19