Veronica: 'Meer aandacht aan informatie besteden' NCRV zet Kuiphof aan de kant 'Ze schieten met een kanon op een mus' Oprichter Monty Python overleden Poëzie- project KRO succes INGEN - 1 1 i 1 i i -V .c C O o> 1 j "If - V t f Twee voetbal wedstrijden rechtstreeks op televisie HILVERSUM (GPD) - De commerciële televisiezen der RTL Veronique zal za terdagavond de voetbalwed strijd tussen Barcelona en Real Madrid rechtstreeks op het scherm brengen. De wedstrijd wordt om 19.30 vooraf gegaan door een sa menvatting van het golf- tournooi om de Dunhill Cup. De NOS zal verder op woensdag 18 oktober de voetbalwedstrijd Steaua Boekarest-PSV recht streeks uitzenden. Het duel in de tweede ronde om de Europa Cup voor landskam pioenen begint om twee uur HILVERSUM (GPD) - „Het is als met een kanon op een mus schieten." Dat zegt Herman Kuiphof nu de NCRV een punt gezet heeft achter de samenwer king met de sportverslag gever. Kuiphof werkt sinds kort als tenniscom- mentator op free-lance ba sis voor RTL Veronique. Kuiphof verzorgde ongeveer acht jaar lang bijdragen voor de NCRV: op de vrijdagavond een column in NCRV Vrijdag-sport, en elke woensdag een overzicht van de avondbladen. Volgens een woordvoerder van de om roep is Kuiphof aan de kant gezet omdat de NCRV „nu eenmaal als lijn aanhoudt, dat medewerkers niet zowel voor de NCRV, als voor een commerciële omroep kunnen werken." En daarbij maakt het, aldus de woordvoer der, niet uit of het om iemand in vaste dienst gaat, of om iemand die slechts een zeer kleine bijdra ge aan de totale programmering levert. Kuiphof memoreert dat hij twee keer vier minuten op de ra dio was te horen. „Ergens in de Olympische hoogte van het be drijf is besloten dat dit niet kan. Ze hebben het recht ertoe, na tuurlijk. Als ik nu,een beleidsbe- stemmend figuur was, had ik er alle begrip voor, maar nu....ik vind het allemaal zeer overdre ven," aldus Kuiphof die zegt vooraf niet te hebben geweten dat dit de consequentie was van zijn 'overstap' naar Veronique. Druk genoeg Kuiphof krijgt het overigens bij Veronique druk genoeg. Nadat al eerder de uitzendrechten van de open Australische tenniskam pioenschappen zijn verworven mag Vronique nu ook het ECC- tennistoernooi in Antwerpen en de finale van de Davis Cup-strijd tussen Zweden en West-Duits- land in Stuttgart rechtstreeks op het scherm brengen. Die finale wordt verspeeld op 15, 16 en 17 december. Herman Kuiphof: 'Ik vind het allemaal zeer overdreven..' (foto GPD) Door Renate van Iperen „We moeten niet alleen program ma's voor jongeren maken. Na tuurlijk wel in het hart van de avond, maar we gaan niet meer zoals vroeger gebeurde, om elf uur 's avonds nog eens een pop concert uitzenden. Dat moet je niet doen, want dan zit onze doel groep, de jongeren tussen 15 en 35 jaar, niet meer voor de buis. Die liggen dan 9P bed, of zijn naar de disco. Maar andere men sen zitten wél té kijken. Mis- schien is daar vroeger te weinig LONDEN - De Britse prinses Diana zorgde gisteren weer voor sensa- over nagedacht." tie: ze verscheen in een heus tennispakje op een tennistournooi in Lon- Meer informatie bij Veronica den. Ze speelde er zelf nog een partijtje ook. maar daar waren de vele dus op de woensdagavond met fotografen niet voor gekomen. Die hadden toen hun slag al lang gesla- gen... (foto ap) HILVERSUM (GPD) Veronica, de omroep voor jon geren, gaat meer aandacht besteden aan informatie. Sport en popmuziek blijven weliswaar een wezenlijk be standdeel van de programmering uitmaken. „Maar de Veronica-leden van het eerste uur zijn ook ouder gewor den en die willen een wat ander type programma's zien", zegt Joop Daalmeijer, sinds het voorjaar televisiedirec teur van Veronica. (Tweede Lijn), consumentenpro gramma's (Konsumentenlijn) en een serie over geld beleggen. In Konsumentenlijn gaat Ve ronica zich voornamelijk richten op jongeren. „Alle consumenten rubrieken gaan uit van een vol wassen publiek met een grote beurs. Die testen auto's van 40.000 a 50.000 gulden, die jij en ik misschien nauwelijks kunnen betalen. En die testen afwasauto- maten, zo'n bordenwasmachine die bij mij het huis nooit zou in komen, op luxe- en niet op milieu-aspecten. Zo'n soort pro gramma laten we maar over aan de VARA en aan de TROS. W(j gaan kijken naar het leefpatroon van jongeren. Net het huis uit. Hoe eten ze, hoe ongezond is het om uit de muur te eten of diep vriesmaaltijden klaar te maken. En een autotest van tweede NEW YORK (AFP) - Graham Chapman, de oprichter van de be kende Britse satirische acteursgroep Monty Python, is gisteren .in een ziekenhuis in Groot-Brittannië op 48-jarige leeftijd over leden aan kanker. Tot de dood van Chapman bestond Monty Python's Flying Cir cus uit zes Britse komieken met een vaak bijténd en absurd ge voel voor humor. Buiten Chapman waren dat John Cleese, Eric Idle, Michael Palin, Terry Jones en Terry Gilliam. De laatste ja ren gingen zij steeds meer hun eigen weg en werkten zij aan aparte projecten, waarvoor zij soms wel eikaars hulp inriepen. Chapman studeerde medicijnen aan de universiteit van Cam bridge, voor hij zich eind jaren 60 in het Monty Python avontuur stortte. Hij was een van de bedenkers van de eerste film van de groep „Monty Python and the Holy Grail", een geheel eigen visie van de acteurs op de zoektocht naar de heilige graal. Hun laatste film „Monty Python's meaning of life" kwam uit in 1983. Zij maakten verder nog „The life of Brian", een parodie op het leven van Je zus Christus, en „Monty Python at the Hollywood Bowl". Graham Chapman (foto AP) Joop Daalmeijer: 'Je gelooft toch niet dat Nederlanders mas saal zo'n schotel gaan aanschaf fen?' (foto GPD) handsauto's rond de vijfduizend gulden. Zijn die auto's milieu vriendelijk, zit er 'n stinkmotor Cijfers Of Veronica met meer informatie ook meer kijkers zal trekken, vindt Joop Daalmeijer eigenlijk niet zo interessant. Zijn bedrijf vindt dergelijke cijfers „absoluut niet belangrijk." „Wil je een groot publiek trekken, dan moet je daar Jos Brink neerzetten, of voetbal. Kijk- en waarderingscij fers? Marginaal geneuzel. Nou ja, voor amusementsprogramma's zou je een uitzondering kunnen maken, want die breng je nu een maal om mensen te amuseren. En niet om ze boos het toestel te laten uitzetten". Voor concurrentie van TV10 en Veronique is Joop Daalmeijer helemaal niet bang, al erkent hij dat de belangstelling voor de ge vestigde omroepen vast wel zal dalen. Zeker in het begin. „Maar ik denk dat dat veel minder dras tisch is, dan iedereen zich voor stelt. De shows van Jos Brink, Hénny Huisman, Ron Brandste- der, ze zien er bijna identiek uit. Een trap, waarvan de treden gaan branden als je naar bene den loopt. En dan wordt er hard geapplaudisseerd. Nou, ik denk dat er al heel snel desinteresse zal ontstaan. En voor de rest vind ik de programmering van TV10 en Veronique niet erg sterk. Daar lig ik niet wakker van. Een zwak punt is die horizontale program mering, met steeds hetzelfde programma op hetzelfde tijdstip. Daar geloof ik absoluut niet in. Je weet dat om zes uur altijd dat klóte-programma is. Dus je kijkt om zes uur nóóit: zes uur komt die flauwe man... ook als-ie er al lang niet meer is. Je moet men sen nieuwsgierig maken. Ik eet toch ook niet iedere ochtend een boterham met jam". Schoteltjes „En dan dat rare schoteltjes-ver haal..., Er gelooft toch absoluut niemand dat Nederlanders mas saal zo'n ding gaan aanschaffen om de programma's van Veroni que en TV10 te zien? Het bevesti gen is lastig en het staat nog lelijk ook. Ik moet zo'n ding niet op m'n huis hebben, zeg. En in de tuin? Dan wordt-ie nog gestolen ook. Je sleurt zo'n ding zó van z'n sokkel af!" HILVERSUM (GPD) - Een kwart van alle middelbare scholen neemt deel aan het poëzieproject 'Doe maar dicht maar', dat dit jaar met medewerking van de KRO voor het eerst landelijk wordt georganiseerd. 'Doe maar dicht maar'pro beert jongeren te interesse ren voor poëzie en wil hen ook tot dichten aanzetten. Dat gebeurt doormiddel van een speciaal lespakket dat aan de deelnemende scholen wordt toegestuurd. Scholie ren kunnen hun gedichten individueel of klassikaal ter beoorderling aan een spe ciale festivaljury voorleg gen. De beste honderd ge dichten verschijnen in een bundel die op 10 november in de Groningse Stads schouwburg wordt gepre senteerd. Een impressie van de presentatie wordt door de KRO-tv op maandag 13 no vember uitgezonden. Vanaf 1 januari 1990 zendt de KRO-televisie een serie 'poëzie-clips' uit. Voor deze serie worden gedichten uit de bundel 'Doe maar dicht maar' gevisualiseerd. Toren van Pisa Bij het driemaandelijkse onder zoek door specialisten van het Toscaanse instituut voor land meetkunde is de afgelopen dagen vastgesteld dat de befaamde scheve toren van Pisa zich aan het stabiliseren is. De hoogleraren Brunetto Palla en Gero Geri verklaarden dat de toren de afgelopen zestien maan den slechts 0,3 mm meer uit het lood is komen te hangen. De afge lopen 60 jaar was dat gemiddeld 1,2 mm per maand. Nog maar enkele dagen gele den hadden gemeentebestuur ders zich opnieuw bezorgd uitge laten over de toestand en de stabi liteit van de toren van Pisa. Oud aandeel Een aandeel van de Britse onder neming East India Company uit 1657 heeft allang geen beurswaar de meer. Niettemin is er een re- cordprijs voor betaald. Bij een veiling in het Westduitse Krefeld is het aandeel voor 80.000 mark naar een particuliere verzamelaar uit New Jersey gegaan. Het aan deel is het oudste en duurste stuk dat ooit publiek te koop is aange boden. Broodzakblad In de Braziliaanse stad Belo Hori- zonte. verschijnt een nieuw week blad, dat op een unieke manier aan de man wordt gebracht. Het wordt gedrukt op broodzakken en verspreid als verpakkingsma teriaal door een vijftigtal warme bakkers. Het blad, 'Pacotim', verschijnt in verschillende edities, gericht op verschillende doelgroepen. De 'Pacotim Lilas' is gericht op vrou wen en bevat informatie over voe ding en volksgezondheid, terwijl de 'Pacotim Mirim' vooral gericht is op kinderen. De redactionele kosten voor het blad worden gedekt door de achterkant van de broodzak te be drukken met advertenties. Daar door zijn de zakken voor de bak kérs zelfs goedkoper geworden. - y*4i - 'Z De Stichting Goed Speelgoed heeft het speelgoed van het jaar 1989 gekozen. Voor baby's en peuters liet de jury haar keus vallen op eeri olifant (foto). Dit knuffelbeest kan vijf geluiden maken en biedt mogelijkheden tot spelen en ontdekken. Ook is het met een klitteband op te hangen aan box of bedje. Voor kleuters bekroonde de jury een indianendorp. Bij het spel behoren wigwam, kamp vuur en diverse indianen die de kinderlijke fansatie prikkelen. De jury koos voor schoolgaan de kinderen een cassettespeler met microfoon. Het kind kan niet alleen met deze speler zich zelf vermaken, maar ook ver kleed met andere kinderen een play-back show opvoeren. Bij spellen en puzzels viel de keus op Tri-Omino, een familie spel dat is afgeleid van Domino. Bij de categorie hobby en tech niek kwam een electronicaspel uit de bus. Kinderen reizen met het spel door de gehele wereld, waarbij zij voor problemen en obstakels komen te staan. Zij kunnen die oplossen met elek tronische schakelingen. In ons land wordt jaarlijks voor 850 miljoen gulden aan speelgoed gekocht. (foto anp) ER \6 m POLITICKS mGPVcpmv voor sen open- WÏHOORZI1TW 0V6R96 WfóTSRSCHaPe-l/SK- mvm... ...zomp/c 0CVOIKM HST 65V0GL H5CFT CRMCC RPld emoKKCM TCZIVN.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26