JL Proef met nieuw middel tegen kanker opgeschort wegens ruzie over geld actief in vrije tijd DONDERDAG 5 OKTOBER 1989 LEIDEN Reveille Lezers Schrijven Ondergetekende kan zich niet aan de indruk onttrekken dat de redac tie van het Leidsch Dagblad in de mening verkeert dat de viering van de 3-oktoberfeesten geopend wordt met de Koraalmuziek in het Van der Werfpark of de uitdeling van haring en wittebrood in De Waag. De afgelopen 4 a 5 jaar wordt er nooit meer in deze krant verslag ge daan van de Reveille op het Stad huisplein, verzorgd door het Leidsch Politie Muziek Gezelschap. De Reveille begint namelijk vroeg, om 7.00 uur. Mogelijk slapen de ver slaggevers dan nog? En weet de redactie niet dat er vo rig jaar al een groep 'Vrienden van de Reveill-je' is opgericht, die dit muzikale gebeuren een warm hart toedraagt en dat zij een vrolijke groep vormen? W. van Enk, Leuvenstraat 44, Leiden. Optocht Zoals ieder jaar stonden wij op het Levendaal hoek Rijnstraat om de optocht te zien en te horen. Tot nu toe steeds een prima punt. Helaas werd ons kijk- en luisterplezier dit jaar letterlijk overdonderd door het commentaar en de muziek uit de ge luidsinstallatie voor het Janson- complex aan het Levendaal. Men nam niet de beleefdheid in acht om tijdens het spel van de mu ziekkorpsen de installatie uit te zet ten. Overigens zouden we het zeer op prijs stellen en aanbevelen wan neer er überhaupt geen muziek, be halve door de optocht zelf, ten geho re werd gebracht. Ook hebben wij genoeg aan de beschrijving in de feestwijzer en onze fantasie en dus geen behoefte aan verder commen taar. Verder kregen we de indruk dat de (gast)korpsen ook veel hinder van deze muziek ondervonden en de paarden er van schrokkken. De ontvangst van alle gastmedewer kers kwam dit zeker niet ten goede waar wij ons als Leidenaars zeer on tevreden over voelen. Dit optreden van diegenen die deze overlast heb ben veroorzaakt, kunnen we niet anders beschrijven dan 'zeer be schamend'. A. Krispijn, Duivenbodestraat 14, Leiden. Inspraak (2) In een ingezonden brief in deze krant van 28 september maakt de De redactie was dus wel vroeg uit de veren en ook aanwezig op de Reveil lemaar gaf uiteindelijk de voorkeur aan andere foto's. Hierbij alsnog een blik op een deel van het publiek dat zich tijdens de Reveille verzamelde bij het Stadhuisplein (Koombrugsteeg). singelproject, de Maredijk, de Coe- bel, de Zijlsingel, de ontruiming van de Mors weg, het Werninkter- rein, het Noordeinde, het nieuwe station, het Archief, het hek om de Burcht en het Van der Werfpark, de Islamitische school, etcetera. De PvdA-fractie mag zich dan nu beledigd voelen, zelf is zij al ontel bare malen op andermans tenen gaan staan! Ype de Jong, voorzitter Leefbaar Leiden, Middelweg 26W. Leiden. Woonboten (2) Als zeer tevreden woonbootbewo ner reageer ik op de ingezonden brief van N. Holswilder, in deze krant van 28 september jongstle den. Op de eerste plaats ga je niet uit nood op een boot wonen. Dat is een bewuste keuze! Voordatje dat doet moetje name lijk de hele ambtenarenmolen door worstelen. En de heren weten vaak zelf niet waar ze het over hebben, omdat er maar zo weinig boten lig gen in Leiden. De formulieren die je moet invullen stammen bij voor beeld uit 1909! En als je dat allemaal voor elkaar hebt en de felbegeerde ligplaats is je toegewezen, krijg je weer commen taar dat je ergens anders moet gaan liggen. Dus daarom mensen, en ik hoop dat ik namens veel woonboot- bewoners spreek, we willen helem- naal geen 'goede en goedkope' wo ningen op de wal. De boot is ons huis, laat ons liggen waar we liggen. We vragen toch ook niet of uw huis ergens anders neer wilt zetten, om dat u ons uitzicht bederft? F. den Boef, a/b woonschip Pearl, Schelpenkade t/o 33, Leiden. PvdA-fractie zich bij monde van Hennie Koek kwaad over uitspra ken van Joop Beemer van de Stich ting Welzijn dat inspraak vaak niet meer inhoudt dan het verzamelen van zeer vrijblijvende adviezen en dat raadsleden na te zijn gekozen niets meer met hun kiezers te ma- ken hebben. Het is duidelijk dat de wanf dat slechts bedroevend schouderophalend constateringen voorbij de juiste betekenis van inspraak zelfs niet eens r Het is de fractie blijkbaar nog niet opgevallen dat juist vanwege enor me ergernis over het gebrek aan be hoorlijke inspraakmogelijkheden politieke partij Leefbaar n Dijkman) Leiden is geboren, die zich eerst en vooral sterk wil gaan maken voor het serieus nemen van de burgers en het overleg tussen de gemeente en haar inwoners weer nieuw leven wil gaan inblazen. De kritiek van Beemer staat dus zeker niet op zich zelf! Voorts is het een teken Woonboten (3) verkiezingen weer in zicht zijn, niê Leidenaars de avond 'Bestorm want tot voor kort ging de PvdA de gemeenteraad bezochten: blijk- dergelijke baar gelooft de Leidse burger en scheen lang niet meer in dat er serieus naar het woord hem/haar wordt geluisterd, leer te ken- Koek achtte de kritiek in het be treffende artikel 'zonder enige on derbouwing', omdat er maar één voorbeeld werd gegeven (ik las er twee!). Laat ik daarom dan maar 'een paar' voorbeelden extra uit het afgelopen jaar ophalen: het Heren- Het is heel aardig van meneer Hols wilder (in deze krant van 28 septem ber) dat hij zulke leuke suggesties voor nieuwe ligplaatsen doet, maar één ding heeft hij toch niet helemaal begrepen. Heel veel mensen wonen niet uit noodzaak op een boot, maar omdat zij niet anders willen. Het wordt tijd dat een woonboot nu eens als een volwaardig alternatief voor een huis gezien wordt en niet als tweederangs woonvorm, waar mee maar naar hartelust geschoven kan worden. Lidie van der Laan, w.s. Wilmar, Utrechtse Jaagpad t/o 61, Leiden. LEIDEN - Enige kankerpa tiënten in het AZL dreigen de dupe te worden van een meningsgeschil tussen het ziekenhuis en fabrikant Eu- rocetus uit Amsterdam van het nieuwe geneesmiddel 'Interleukine-2', waarmee zij zouden worden behandeld. Twee patiënten die zich vori ge week voor opname meld den om een chemotherapie te ondergaan, werden naar huis gestuurd omdat het nieuwe geneesmiddel onbe taalbaar is geworden. Onderdeel ABP mogelijk naar Leiden LEIDEN - Een onderdeel van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds (ABP) vestigt zich mogelijk in Leiden. Het gaat om de afdeling die zich bezighoudt met uitkeringen aan verzetsdeelnemers en oorlogs slachtoffers. De andere steden die in aanmerking komen voor de vesti ging zijn Utrecht en Woerden. Het ABP is op zoek naar een pand voor 200 werknemers. Op dit ogenblik zijn de werk zaamheden voor die categorie men sen verspreid over de drie steden Heerlen, Diemen en Zoetermeer. Deze vestigingen worden samenge voegd, waarbij tevens een reorgani satie wordt doorgevoerd. Er zijn nu nog verschillende oorlogsregelin gen die in de toekomst een geheel moeten vormen. Een werkgroep on der leiding van oud-generaal Huy- ser buigt zich onder meer over de vraag waar de nieuwe vestiging komt. Het personeel wordt volgende week vrijdag ingelicht over de uit komsten van het rapport. Dan heeft de werkgroep ook het rapport met het sociaal plan aangeboden aan mi nister Brinkman van wvc. Kwart eeuw Overgaauw LEIDEN - Hifi-video centrum Over gaauw bestaat jaar 25 jaar. Eigenaar Piet Overgaauw begon in 1964 met vaste medewerker Matthijs de Laaf een zaak aan de Hogewoerd. Daar verkocht hij televisies, radiotoestel len, scheerapparaten,en klein-huis- houdelijke artikelen. Overgaauw, die zelf een enthousiast filmer is, volgde de ontwikkelingen op het gebied van de videomarkt op de voet. Zeven jaar geleden sloot Over gaauw zich aan bij de Hi-five, een kleine keten van onafhankelijke au- dio/videozaken. Overgaauw, die in middels is gevestigd aan de Bree- straat, organiseert geregeld in de Stadsgehoorzaal publiekshows met onderwerpen zoals de CD-V speler, de digitale audio tape en de nieuw ste videotechnieken. Nieuwe Stichting Beroepsopleidingen LEIDEN - In Leiden is sinds 1 okto ber een nieuwe instelling actief, die werknemers in technische beroe pen de kans biedt zich bij of om te scholen. Deze instelling, de Stich ting Beroepsopleidingen Leiden, is verbonden aan de Christelijke MTS. De cursussen van deze stich ting zijn vooral gericht op de nieu we ontwikkelingen in de techniek. Door de snelle vooruitgang op ve le gebieden, en vooral op het terrein van de automatisering, hebben veel bedrijven steeds meer moeite om de kennis van hun werknemers op peil te houden. Met de cursussen van de stichting kunnen ondernemingen dit soort 'achterstanden' weer weg werken. De opleidingen kunnen zo wel aan de wensen van de bedrijven als aan die van de afzonderlijke werknemers worden aangepast. De cursussen zullen over het algemeen kort duren en zich op een beperkt deel van de techniek richten. In november begint de stichting met drie opleidingen waarbij men sen gedurende tien avonden-kennis kunnen maken met het tekenen met een computer; het zogeheten 'computer aided design' (CAD). Sa men met de laboratoriumschool Rijnland verzorgt de stichting een opleiding biotechnologie. Deze cur sus, die vijf maanden zal duren, is bestemd vooor herintredende vrou- Een andere cursus die de stich ting met de laboratoriumschool geeft, is basisopleiding laboratori ummedewerker. Deze cursus duurt zes maanden en is bedoeld voor jon geren met een niet afgemaakte lage re beroepsopleiding. Omdat voor de laboratoriumcursussen subsidie is gegeven, kunnen de deelname-prij zen betrekkelijk laag worden ge houden. Belangstellenden kunnen over de verschillende opleidingen tijdens werkdagen van 08.00 tot 14.00 uur inlichtingen inwinnen bij mevrouw Kooij, 071-761800. Al vanaf 1987 werd in het AZL, maar ook in andere kankerklinie ken in Nederland, een proef geno men met het nieuwe geneesmiddel dat bedoeld is voor een speciale vorm van nierkanker. Het middel werd daarom door de fabrikant, die de resultaten van de proef nodig had om het geneesmiddel op de markt te kunnen brengen, gratis verstrekt. Tien mensen ondergin gen een therapie met Interleukine-2 en aan twee andere patiënten werd een therapie toegezegd die deze maand zou beginnen. Medio juli werd het geneesmid del officieel erkend waarna de fabri kant de officiële prijs in rekening wilde brengen. Deze prijs bleek vol gens een woordvoerder van het AZL bijzonder hoog. Omdat er met de ziekenfondsen nog geen over eenstemming is bereikt over de ver goeding van de kosten, werd afge zien van de behandeling van het tweetal. Volgens AZL-woordvoerder D. Ketting zijn bij de twee patiënten verwachtingen gewekt die nageko men dienen te worden. "Het is na-, tuurlijk niet te zeggen hoe het ge neesmiddel bij deze mensen had uitgepakt. Maar de artsen waren Lezingen over economische positie Leiden LEIDEN - De Leidse universiteit houdt een serie lezingen over de economische positie van de ge meente Leiden. Daarbij wordt inge gaan op het gevaar dat Leiden in economisch opzicht wordt fijnge- drukt door de gebieden rond Am sterdam,- Den Haag en Rotterdam. Ook worden tijdens de lezingen de nieuwe kansen van Leiden belicht. Leiden zou kunnen profiteren van de groei van Schiphol en van de ver nieuwing van de Rotterdamse ha- De lezingen worden onder ande ren gehouden door oud-minster van economische zaken Terlouw, prof. Lambooy van de Amsterdamse uni versiteit, prof. Poeth van de Eras- musuniversiteit uit Rotterdam en door het Leidse gemeenteraadslid Laurier (Groen Links). De lezingen worden gehouden in het Centraal Faciliteitengebouw, Cleveringaplaats 1. De eerste lezing is op vrijdag 6 oktober en begint om 12.00 uur. Op dinsdag 31 oktober is er een forumdebat waaraan naast de genoemde sprekers ook burge meester Goekoop meedoet. Dit de bat begint om 20.00 uur. Sponsors I Soms lijkt het wel alsof kostbare schilderijen vaker te lijf worden gegaan door heethoofden met een mes of viltstift dan door restaura teurs die het beschilderd linnen juist willen ontdoen van de spo ren die de tand des tijd erop heeft achtergelaten. Musea, óók die in Leiden, hebben nauwelijks ge noeg geld om hun waardevolle spullen in goede staat te houden. Heel veel schilderijen moeten hoognodig worden gerestaureerd maar de benodigde florijnen ont breken. Geld om alles in één keer op te knappen is er sowieso niet. Daar om heeft het Stedelijk Muséum De Lakenhal een schema opge steld öm tot bet jaar 2000 de meest urgente opknapbeurten te ver richten. Zelfs daarvoor is niet vol doende geld en daarom spreekt het museum bedrijven, vereni gingen en particulieren aan om een steentje bij te dragen. Op die manier lukt het aardig. Zo legde bij voorbeeld ooit een bierbrouwer een niet onaantrek kelijk bedrag op tafel om 'De Bierbrouwers' (schilderij en schouw) op te knappen. Een an dere drankenfirma was bereid een bijdrage te leveren in het op knappen van een schilderij dat ooit eigendom was van de Leidse firma Hartevelt. En één van de pronkstukken van het museum, het schilderij van Van Bree waar op burgemeester Van der Werf tij dens het beleg van Leiden zijn ei gen lichaam als voedsel aan de hongerige Leidenaars aanbood, kon worden gerestaüreerd dank zij een gulle bijdrage van de 3 Oc- tober-Vereeniging. Het museum is in 1982 begon nen instellingen en particulieren te werven voor de restauratie van schilderijen. De toenmalige di recteur van De Lakenhal stelde een schema op om voor de eeuw wisseling in totaal 450 schilderij en op te knappen. Tot 1990 zou den de 250 meest urgente panelen worden gerestaureerd. Daarna zouden werken aan bod komen waarbij minder haast is. De eerste fase van het sponsorproject zit er nu dus op. En het Stedelijk Muse um blijkt wonderwel geslaagd in kennelijk hoopvol gestemd, anders was niet tot deze therapie besloten. Het AZL vindt dat fabrikant Euro- cetus het geneesmiddel voor deze twee mensen alsnog gratis ter be schikking moet stellen". Daarnaast wachten vijf mensen op de afloop van de onderhandelin gen met de ziekenfondsen voor hun therapie kan beginnen. Ketting: "We doen onze uiterste best om de ze zaak zo snel mogelijk te regelen zodat de therapieën doorgang kun nen vinden". Overigens speelt het probleem ook in andere ziekenhuizen in Ne derland waar met Interleukine-2 wordt gewerkt. Motoragent palet snelheidsmaniak LEIDEN - Een 28-jarige Katwijker is gisteravond op de Haagse Schouwweg door een motoragent aangehouden nadat hy in zijn auto de wegen rond het station onveilig had gemaakt. De Katwijker scheur de met een snelheid van 115 kilome ter per uur over het Stationsplein en de Plesmanlaan,. daarbij gebruik makend van busbaan en trottoir. Tijdens de dollemansrit werden andere weggebruikers van de weg gedrukt. Het kostte de motoragent, die het allemaal zag gebeuren, de nodige moeite de Katwijker in te ha len. Dat lukte pas op de Haagse Schouwweg. De Katwijker krijgt ten minste vier overtredingen ten laste gelegd. Grachtentocht van Jeugdbond LEIDEN - De Nederlandse Jeugd bond voor Geschiedenis afdeling Leiden houdt zondag 22 oktober een grachtentocht. De tocht maakt onderdeel uit van 'Historisch Aktief 1989', een landelijk evenement spe ciaal bedoeld om jongeren van 12 tot 25 jaar kennis te laten maken met de NJBG. De grachtentocht gaat van het Galgewater via de Oude Singel, de Herengracht, de Nieuwe Rijn en Annie's Veijaardag naar het Rapen burg. Vervolgens staan een rondlei ding door de normaal niet-geopen- de bibliotheca Thysiana aan het Ra penburg en het wagenmakersmuse um aan de Oude Varkenmarkt op het programma. Belangstellenden kunnen om 10.00 uur verzamelen bij de trap voor Centraal Station. Daar eindigt de dag rond 17.00 uur ook. Deelna me kost tien gulden. Opgeven kan .tot 17 oktober bij Bart Bruggeman, telefoon 170649. Bijstand Het Leids Volkshuis geeft een cursus voor vrouwen die van een uitkering leven volgens de Bijstandswet. Deze begint op dinsdag 24 oktober. Het doel van de cur sus is onder meer om vrouwen op de hoogte te brengen van regelingen waar gebruik van gemaakt kan worden. De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten en beginnen op dinsdagen om 13.00 uur. Voor informatie tel. 149180. Handschrift Studiehuis Leiden en omstreken geeft de cursussen 'handschrift verbeteren' en 'zelf je zaken regelen'. De cursus hand schrift verbeteren bestaat uit 8 lessen die op dinsdagavonden worden gegeven van 19.30 tot 21.00 uur en die begint op 24 oktober. De kosten zijn 25 gulden. In de cursus zelf je zaken regelen wordt ge leerd hoe formulieren in te vullen, brieven te schrijven, klachten in te dienen, enzo voorts. De cursus bestaat uit 6 lessen op de donderdagochtend. De eerste les is op 26 oktober in het buurthuis Groenoord in de Pasteurstraat 23. De kosten zijn 20 gulden. Voor informatie tel 223303. Snuffelmarkt In de Groenoordhallen wordt zaterdag 7 en zondag 0 oktober de halfjaarlijkse snuffelmarkt gehouden. De hal Is op za terdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zon dag van 10.00 tot 18.00 uur geopend. Wie nog zelf een kraampje wil huren kan daarvoor contact opnemen met organi satiebureau Linsen, tel. 01640-57521. Ruilbeurs Ruilvereniging Koningskerk houdt vrij dagavond 6 oktober een ruilavond voor verzamelaars van postzegels, munten, stickers, prentbriefkaarten, lucifermer- ken, sigarenbandjes, suikerzakjes, enzo voorts. Buurthuis 't Spoortje aan de Bern- hardkade 40 is van 19.00 tot 22.00 uur geopend. PvdA-spreekuur De Partij van de Arbeid houdt op donder dag 5 oktober haar maandelijkse spreek uur. Van 19.00 tot 21.00 uur kunnen mensen in de fractiekamer van de partij in Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125, terecht om te praten over de stand punten van de partij. Informatie-avond over inrichting van Breestraat LEIDEN - Over de inrichting van de Breestraat wordt op maandag 9 ok tober om 12.00 uur in de kerkzaal (kamer 401) van het stadhuis een in formatie-avond gehouden. Het gaat daarbij om de materiaalkeuzen voor de rijbaan, de goten en de trottoirs van de Breestraat. Het Bureau Bak ker en Bleeker dat hierover een nieuw voorstel heeft gedaan, zal op de avond de keuzen toelichten. Voor nadere informatie kunnen be langstellenden terecht bij R.P.K. Douglas, tel. 254179. Regenboogkoor bezoekt Torun LEIDEN - Het Leidse Regenboog- koor is gisteravond vertrokken naar Torun in Polen. De 36 koorleden zijn vier dagen te gast bij het Poolse koor Con Anima. Het koor van de Samenwerkende Kerken in de Me- renwijk heeft pakketten met le vensmiddelen, kleding, speelgoed en attenties voor de bevolking van Torun meegenomen. In Polen wor den verschillende, optredens gege ven in kerken, in een sanatorium en een bejaardentehuis. Zondagnacht keert het Regenboogkoor weer te rug in Leiden. Serie lezingen over de Islam LEIDEN - Over het onderwerp Is lam houdt de Leidse universiteit een serie van zes lezingen en een fo rumdiscussie. Daarbij wordt niet al leen over fundamentalistische, maar ook over mystieke stromin gen en groeperingen gesproken die kerk en staat gescheiden willen houden. De positie van de vrouw komt in een aparte lezing ter sprake. De lezingen worden gehouden op maandagen, waarbij de eerste is op 9 oktober en om 20.30 uur begint. De laatste bijeenkomst op maandag 20 november is een forumdiscussie over problemen en toekomst van de Moslims in Nederland. Deze wordt door dr. W.A.R. Shadid van de Leid se universiteit voorgezeten. De plaats van de lezingen is het Cen traal Faciliteitengebouw aan de Cle veringaplaats 1. 'De Schakel' wint LEIDEN - Basisschool De Schakel heeft gisteren het Leidse korfbal- toernooi voor groep 8 van de lagere scholen gewonnen. In de finale wer den de leerlingen uit groep 8 van De Springplank met 3-0 verslagen. Aan het toernooi deden 29 achttallen van 12 verschillende scholen mee. Het toernooi voor het voortgezet on derwijs kwam dit jaar te vervallen wegens gebrek aan belangstelling. Bij de wedstrijden voor groep 7 won De Zonnewijzer, voor groep 6 De Teldersschool en voor groep 5 De Zwaluw. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Het gerestaureerde schilderij 'Pesthuismeesteren' van J. Potheuck dat vanaf heden weer in het Stedelijk Museum De Lakenhal is te z haar opzet om voor het begin van de jaren negentig 250 van haar kneusjes een face-lift te geven. Tijdens de expositie 'Schilde rijen zoeken sponsors' laat het museum de komende weken zien welke schilderijen het afgelopen jaar onder handen zijn genomen. Op deze tentoonstelling is onder meer het gerestaureerde schilde rij de 'Pesthuismeesteren' (1658) te zien van J. Potheuck: een schil derij met flinke afmetingen dat er grauw en vergeeld uit zag. Na het schponmaken en met het nieuwe vernislaagje er over heen zien de Pesthuismeesteren er weer fris en vrolijk uit. Sponsors (2) In totaal was met de restauratie van 250 schilderijen in de afgelo pen 8 jaar ongeveer 7,5 ton ge moeid. Daarvan is 4 ton opge bracht door sponsors. Bij het res taureren van schilderijen gaat het overigens meestal niet om groot scheepse opknapbeurten zoals het wegwerken van beschadigin gen of het compleet verdoeken van oude schilderijen. Vaak gaat het simpelweg om het schoonma ken van de doeken. Schilderijen moeten gewoon één keer in de 30 tot 50 jaar worden schoonge maakt. De kosten van restauratie kun nen per schilderij sterk uiteenlo pen. Met een eenvoudige opknap beurt van een klein schilderijtje is soms een bedrag van maar enkele honderden guldens gemoeid. Voor meer ingrijpender restaura ties zijn wel tienduizenden gul dens nodig. Het hoogste bedrag dat ooit door het museum De La kenhal is uitgegeven bedraagt 60.000 gulden. Voor dat bedrag kon Van Bree's schilderij met Van der Werf worden opgeknapt. De eerste fase van het sponsor project wordt met de huidige ten toonstelling 'Schilderijen zoeken sponsors' afgesloten. De kleine expositie bestaat uit zes schilde rijen die zijn gerestaureerd. Daar naast hangen in de expositiezaal ook een aantal vergelijkbare wer ken die nog opgeknapt moeten worden. "Zo kan het publiek dui delijk het verschil zien tussen schilderijen die al gerestaureerd zijn en de doeken die nog aange pakt moeten worden" In totaal omvat de collectie van De Lakenhal nog ruim 200 schil derijen die de komende tien jaar een opknapbeurt hard nodig heb ben. Daarvoor moet een bedrag op tafel komen dat ten minste 2 groot is als de afgelopen jaren bij een is gebracht. Judith Heuff, die als stagiaire bij De Lakenhal het sponsorproject heeft begeleid, hoopt dat in de tweede fase 1 het project (van 1990 tot 2000) alle resterende restauraties uitge voerd kunnen worden. Zeker i wel dat dit alleen mogelijk is al het museum er weer in slaagt vol doende financiële steun te krij gen van bedrijven, verenigingen en particulieren. Sponsors zijn dus nog steeds welkom. De expositie 'Schilderijen 2 ken sponsors' is tot en met zon dag 3 december te zien in het seum aan de Oude Singel 28-32. Het museum is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestda gen van 13.00 tot 17.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17