Onverstoorbaar op voorsprong Roda JC stroopt de mouwen verder op dan Feyenoord I J SPOoTTV Timman trekt tweede partij naar zich toe Geesink dingt weer naar voorzitterschap IJF Nauta eindigt als vijftiende Oostende laat Den Bosch kansloos Gantwarg strandt tegen Casaril WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 SPORT PAGINA 21 KERKRADE (GPD) Feyenoords prestatiecurve verliep gister avond op Kaalheide parallel aan Pim Verbeeks houding op het stoeltje naast de dug-out. Voor de rust schoof de jeugdige coach regelmatig naar het uiterste puntje van zijn kuipje. Tegen het ein de van Roda JC-Feyenoord zat Verbeek helemaal onderuit. Zijn moede hoofd ondersteunend. Feyenoord had met 2-0 verloren. Was afgetroefd op wilskracht en werklust. Miste daarnaast ook nog het nodige geluk en ontmoette in doelman Henryk Bolesta een schier onoverkomelijk probleem. Nederlaag nummer zoveel dit seizoen. De teleurstelling stond nog dieper in de Rotterdamse gezichten gegrift dan de vreugde aan de andere kant. "Toch heb ik vanavond twee ploe gen aan het werk gezien, die beide in de top van de eredivisie thuisho ren", stak Jan Reker zijn jongere collega een hart onder de riem. De schrale troost kon niet op tegen de kille cijfers waarmee Verbeek zich uiteen te zetten heeft. Vijf punten uit negen duels; in de eredivisie zijn al heel wat trainers voor betere cij fers de laan uitgestuurd. En toch kan de technische verantwoordelij ke ook gisteravond niet al te veel aangewreven worden. Hij had zijn huiswerk goed gemaakt en feilloos Roda's achilleshiel geanalyseerd. Piet Keur won zowat alle kopduels van Bert Verhagen en Jozef Kiprich kwam keer op keer vrij voor Boles ta. "Het had dan ook 4-4 moeten Vernielers opgepakt KERKRADE (ANP) Voor het begin van de wedstrijd Roda JC tegen Feyenoord in Kerkrade heeft de gemeentepolitie giste ren in het centrum van deze plaats zes Feyenoord-suppor- ters aangehouden. Zij zijn, al dus een woordvoerder van de politie, opgepakt wegens het aanrichten van grove vernielin gen. De betrokken supporters waren een paar uur voor de komst van een grote groep Feyenoord-aanhangers al in Kerkrade gearriveerd. staan tijdens de rust", vonden beide trainers. De Roda-doelman, ge huurd van Feyenoord overigens, dacht daar anders over. Omdat col lega Joop Hiele ook al een puike vorm demonstreerde, bleef het voorlopig bij de vroege treffer die John van Loen na een voorzet van René Hofman met het hoofd had ge realiseerd. Over aantrekkelijkheid hadden de elfduizend toeschou wers, ondanks het achterwege blij ven van meer doelpunten, niet te klagen. Roda JC-Feyenoord was een voetbalthriller zoals er maar weinig in een seizoen worden ge speeld. Geen tactische poespas, maar een open strijd waar de sterk ste uiteindelijk als winnaar tevoor schijn zou komen. Genadeklap Roda JC was .voor eigen publiek ("om elfduizend mensen op de tri bune te krijgen moesten we verle den jaar de derde ronde van de Europacup halen", aldus Reker) be reid dieper te gaan dan Feyenoord. Toen Bolesta Kiprich en de zijnen keer op keer in de weg stond, brak het Rotterdamse geloof in een goe de afloop. Van Loens tweede kop baltreffer was dan ook de gena deklap. De lange Utrechtenaar had daarvoor eerst zijn schaduw Antal Roth met een linkse directe (vijf hechtingen in de wenkbrauw) knock-out geslagen en toen de weg daardoor vrij was geworden, kon hij ongehinderd Peter van de Waarts voorzet inkoppen. Doelpuntenmaker John Hongaar Antal Roth. "Van Loen was illustratief voor onze inzet", zei Reker. "Met twee doelpunten in de knip had hij zon der al te veel wroeging het resteren de half uur vrijaf kuhnen nemen. Van Loen joeg echter alle ballen na, hielp zijn verdediging en stoorde Feyenoords opbouwwerk. Vandaar ook dat ónze tegenstander niet meer voor de problemen zorgde die we voor de rust ondervonden. Feye noord maakte het ons de eerste helft lastig; na de rust brachten wij ons zelf in de moeilijkheden". Die onverwachte hulp was echter niet besteed aan Feyenoord. De ploeg had zich al lang gewonnen ge geven, waardoor de schade van Roda's onzorgvuldigheid beperkt bleef tot een wat verhoogde bloed druk bij de coach. Een kwaal die zijn Feyenoord-collega niet vreemd kan zijn. Tijd om daar al te lang bij stil te staan gunde Verbeek zich echter niet. Van Loens tweede tref fer speelde hem daarvoor te veel parten. "Toen was de koers gelopen voor ons. Vanaf dat moment waren we verslagen. Voor die tijd hadden we aardig partij gegeven en steeds zicht op een gelijkspel gehouden". Roda JC evenwel vierde feest. Zondag herdenkt de Kerkraadse club zijn vijfenzeventigjarig be staan. Als koploper van de eredivi sie. En, in de wetenschap elfdui zend klanten met een tevreden ge voel naar huis gestuurd te hebben. Op Kaalheide werd gisteravond al een voorproefje genomen op de fes tiviteiten van komende week. Met Feyenoord onmoette de ploeg van Reker niet bepaald een tegenstan der die er op gebrand was dat feest te verstoren. FRED SOCHACKI Kelder De ster van Unitas Leiden ver bleekt wel erg snel. Was de Bos- huizerkadeploeg een aantal sei zoenen geleden nog titelkandi daat in de vierde klasse, tegen woordig bungelt de Leidse club troosteloos onderaan in de Afde ling. De kelder van Koning Voet bal dus. Vijf wedstrijden heeft Unitas nu achter de rug. Een opsomming van de resultaten. Aantal punten: nul. Doelpunten tegen: 25. Doel punten voor: één. Een wel erg ma gere oogst voor een vereniging die afgelopen seizoen nog in de KNVB uitkwam. Logische vraag vraag aan trainer Mat Keereweer: wat is er in hemelsnaam aan de hand? "Ik ben in één klap bijna een heel elftal kwijtgeraakt. Zegge en schrijve twee jongens van vorig jaar zijn gebleven: John Jansen en Nico Lefebre. De spelers die nu in het eerste lopen, waren vorig jaar actiefin het tweede en derde. Het gros was nog nooit op een trainingsveld geweest. Simpel ge steld komt Unitas gewoon kwali teit tekort". Voor een ambiteuze trainer als Mat Keereweer geen ideale werk situatie. De voormalige doelman van Roodenburg had er nimmer rekening mee gehouden dat hij met Unitas in de afdeling moest beginnen. Immers, toen de trai ner en de club tot een akkoord kwamen, behoorde de Boshuizer- kadeclub niet tot de zekere degra datiekandidaten. Keereweer: "Op een gegeven moment stond Unitas vijf punten los van LFC. Dan verwacht je toch geen degra datie meer". Het kwam er, na een extra-com petitie met Wassenaar en WIK, uiteindelijk wel van. Prompt zwaaiden tien spelers met een overschrijvingsformulier. Mat Keereweer zag de uittocht met le de ogen aan: "Ik kan niet anders zeggen dan Mat Keereweer dat het onsportief gedrag is. Die spelers hebben de club als een bak steen laten vallen. Waarom ze al lemaal zijn weggegaan kan ik moeilijk raden. Misschien wei uit onvrede over het vroegtijdige ont slag van de trainer (Joop van der Krogt, bestuurslid Dick Siera nam de honneurs daarna waar, red.). Die man accepteerde alles van die gasten. Niet hij, maar de spelers maakten de dienst uit. Dat kan dus niet in de voetballerij. Het bestuur heeft toen besloten om de trainer de laan uit te sturen en dat heeft denk ik kwaad bloed ge zet". Kelder (2) Een aardige theorie. Een andere is deze: Unitas heeft gewoon een koekje van eigen deeg gekregen. Toen de club zich in de armen stortte van sexbaas Cor Sip wer den talentvolle spelers naar de Boshuizerkade gelokt. Nu Sip met de duiten is vertrokken, zijn ook de spelers verdwenen. Keere- "Tsja, wat moet ik ervan zeg gen. Unitas is zichzelf tegengeko men. Dat is waar. Clubs die spe lers halen in ruil voor een paar centen krijgen het op een gegeven moment voor hun kiezen. Het kan lang duren, maar het gebeurt. Het huidige bestuur van Unitas wil schoon schip maken en wil er ge woon een gezonde club van ma ken. En ik kan alleen maar achter die beslissing gaan staan". Een lofwaardig streven, maar feit blijft dat Keereweer zich dit seizoen wel met een erg beperkte selectie tevreden moet stellen. Keereweer kennende zal dit het eerste, maar ook tevens het laatste seizoen bij Unitas zijn: "Ehhh, 't is wel een beetje vroeg om daar nu al over te beginnen. Laat ik zeggen dat de mogelijk heid aanwezig is dat ik straks er gens anders werk. Maar ik maak eerst het seizoen bij Unitas ge woon af, die afspraak heb ik lo pen met het bestuur. De organisa tie is goed hoor, daarover geen klachten. Maar op het veld is het behelpen. De jongens zijn enhou- siast genoeg, daar zal ik niets van zeggen. Maar ze missen nu een maal de klasse, vandaar die grote nederlagen". Alsof de trainer nog niet diep genoeg in de poel van ellende was gezakt, pakten drie voetballers voor de derde competitiewed strijd tegen Bernardus hun klof fie op. Keereweer: "Ook weer zoiets. Anderhalf uur voor de wedstrijd kreeg ik te horen dat drie gasten ermee wa ren gestopt. Het waren Hage naars. Ik weet niet waar ze ge speeld hebben, maar ze konden aardig mee op dit niveau. Tegen Bernardus wilde ik één van die jongens op de bank zetten, omdat- ie niet had getraind. Dat werd niet gepikt en vervolgens bleven ook zijn vrienden weg". Bernardus bleek dus te sterk: 0- 5. Daarna vqlgden ASC (1-8) en af gelopen zondag Randstad Sport (0-8). Keereweer: "Ondanks die grote nederlagen is de sfeer goed. ASC en Randstad Sport zijn titelkandidaten en die ploegen zijn een maatje te groot. Straks komen we mindere ploegen tegen en dan wil ik het wel eens zien. Maar ik maak me geen illu sies. Voor dit Unitas is dit seizoen niet meer dan een bescheiden rol weggelegd". Het is wel e anders geweest. Groningen staat sterk bij transfer John de Wolf GRONINGEN (ANP) - De aan spraken van FC Groningen op het transfergeld van 665.000 gulden voor de overgang van John de Wolf naar Feyenoord zijn gisteren een stuk sterker geworden. De arbitra ge-commissie van de KNVB liet de ze week in een tussenvonnis weten dat medische goedkeuring niet als een bestendig gebruikelijk beding dient te worden beschouwd. Feyenoord nam afgelopen zomer De Wolf over van FC Groningen. De centrale verdediger was echter ge blesseerd toen hij zich in Rotterdam Door die resultaten i de 37-jari- uxesseeru lueniiij zicxi ui nuneiuciiii a .i meldde. De Rotterdamse eredivise- ShfïïSKïïtabXta LONDEN (ANP) Jan Timman heeft de eerste klap uitgedeeld in de tweekamp tegen Speelman. Met zwart versloeg hij gisteren in het Sadler's Wells in Londen de Britse vrijge zel in 31 zetten. De eerste, na zestig zetten afgebroken partij, gaf hij zonder verder te spelen remise. De pluspion bleek niet voldoende voor de winst. zijn drieste Aangeslagen t-,j t-.„ xiiei i ut. - \.t£>. ui ue anueie maicn is De Brit rekte de strijd nog tot de 31e ^rtïP^n qphÏÏÏh nog £een'licht. Karpov ontsnapte ken met zijn 9e zet (Lg5) een nieuw- zet, maar wachtte de tijdnoodfase gisteren met wit tegen Joesoepov tje in de Engelse opening op het niet af. Na zwarts 31. Pe8 gaf hij op Wolf niet fit was, er geen schuld FC Groningen bestond. De noorde lijke vereniging vocht die beslissing nooit sprake van enig de nederlaag.en kwam hij goed weg met zijn tweede remise (1-1). Timman heeft Speelman acht tel- afloop een bijzonder rare zet te r ™^±0.^n!w®mekking t0t de len mst gegeven De Brit wankelt memHij wë^ Ho orhitmafl groggy op het toneel van het Lon- ging vrij gemakkelijk. Met zijn 12e Hoft vlf nö dense ballettheater. Maandag ging zet (De5) maakte zwart duidelijk dat blessure van De Wolf. De beslissing commissie is nog niet definitief. De commissie wenst eerst nog drie ge- verzuimd'e'direct toe*te slaan' hij bijn de eerste keer i hij op winst wilde spelen. "Elke a Van der Niet nog steeds in ziekenhuis vluchtte hij het Sadler's Wells uit. Op weg naar zijn 'hol'. Timman was natuurlijk uiterst tevreden met de gang van zaken. Al betreurde hij groggy op het toneel van het Lon- ging vrij gemakkelijk. Met zijn 12e het dat hij de winst in de eerste par- 1 1 1 tij gemist had. Daardoor had de overwinning in de tweede ronde nog niet de vorm van een definitie ve knock-out. Maar aangeslagen is Speelman zeker. Morgen staat de derde partij op het rooster. Aangeslagen was ook Karpov te gen Joesoepov. De vice-wereld- kampioen ontwikkelde met wit in de Nimzo-indiër aanvankelijk aar dige kansen, maar Joesoepov trok ferm van leer. Hij speelde bijzonder aanvallend en drukte wit stevig in de verdediging. In een bijzonder ge- kele onnodige schijnbewegingen ingelaste. Analyses van zijn secon danten leerden dat hij vlak voor de zich suf. Voor drie zetten nam hij In die fase rekende Speelman eerste tijdcontrole definitief had kunnen toeslaan met de opmars van de g- en h-pion. Na zwarts 39. Kh7 het hoofd. Hij had t was het te laat. Onverstoorbaarheid De tegenvaller haalde Timman niet ieder geval i raakte op slag tweekamp. Speelman, door Miles consequent 'The Caveman' (de hol- MONNIKENDAM (GPD) - De behield zijn onverstoorbaarheid blessures van scheidsrechter Jaap van der Niet zijn aanmerkelijk ern stiger dan aanvankelijk werd aan genomen. Naast twee gebroken rib ben blijkt de uit Monnikendam af komstige arbiter ook een ingeklap te long te hebben. Het tempo van het herstel is afhankelijk van de hoeveelheid lucht achter de ge kwetste long. FC Twente-verdedi- ger André Paus schoot afgelopen Met 16. Dxb5 nam hij zijn toe- uit zijn ritme. De Amsterdammer vlucht tot een bijzonder dubieus compliceerde stelling liet zwart de stukoffer, dat door Timman met winst glippen. Voor de tweede op viel gisteren opnieuw op door zijn heel natuurlijke zetten weerlegd eenvolgende dag ontsnapte Karpov ontspannen benadering van de werd. Maar ook 16. Dc2 had wit in aan verlies. weinig comfortabele positie ge bracht. Speelman verwierf voor zijn Tweede ronde. Timman - Speelman bewoner) genoemd, was minder .stukoffer twee vrijpionnen op de dan op zijn verjaardag, damevleugel, maar dat bleek te wei- de arbiter, die veel pijn had moeilijk adem kon halen. Van der Niet kreeg in Enschede Seoul. Tijdens de laatste centrale Mandy de Jongh naar wk taekwondo de Leidse sportschool den Berg, die vorig jaar Wit: Speelman, Zwart: Timman 1. Pgl-f3, Pg8-f6, 2. c2-c4, c7-c5. 3. d2-d4, c5xd4, 4. Pf3xd4, e7-e6, 5. g2-g3, Lg8-b4 6. Pbl-c3, 0-0, 7. Lfl-g2, d7-d5. 8. 0-0, d5xc4, 9. Lcl-g5, h7-h6, 10. Lg5xf6, Dd8xf6, 11. Pd4-b5, Pb8-c6, 12. Ddl-a4, Df6-e5, 13. Tal-dl, a7-a6, 14. e2-e3, Lc8- d7. 15. Tdlxd7, a6xb5. 16. Da4xb5. Jan Timman: eerste winst tegen Speel Lb4xc3,17. Td7xb7, De5xb5,18. Tb7xb5, 25. Tdlxd8+, Le7xd8, 26. Tc7-a7. Kg8-f8, Pc6-a7, 19. Tb5-c5, Lc3-b4, 20. Tc5xc4, 27. Lg2-b6. Pb6-c4,28. Kgl-fl, Ld8-b6.29. Ta8-b8. 21. Tfl-dl, Pa7-c8, 22. a2-a3, Lb4- Ta7-a6. Kf8-e7, 30. Lc6-b5, Pc4-d6, 31. e7. 23. b2-b4, Pc8-b6. 24. Tc4-c7. Tf8-d8, Lb5-d3. Pd6-e8 wit geeft zich gewonnen. wondo Bond Nederland zal later af- tijdens het Olympisch demonstra- de wereldtitelstrijd in tietoernooi zilver behaalde. de verzekering dat er naast de twee training kreeg Oude Luttikhuis gebroken ribben niets met hem de hand was. Hij vertrok daarop ook ongeluk nog met eigen vervoer ni bleef echter pijn houder zich daarom gisteren in het Amster- Luttikhuis op. damse St.Lucas ziekenhuis. Long- Een volledige ploeg Pas (Oisterwijk), Mona UTRECHT (ANP) zijn pupil Moestafa Moetarazak per Tetua (Krimpen a/d IJssel), Sara Gees,nk stelt z>ch stevige tik. "Die spar- Matime (Groningen), Manouschka Anton opnieuw kandi- HSR Ij,-fv.inti ^aat voor voorzitterschap van huis. Hij ringpartij had mij bijna een gebro- Thieiman (Eindhoven), Annemieke S*e Internationale Judo Federatie, meldde ken kaak gekost", merkte Oude Buys (Almelo) en Mandy de Jongh Het Nederlandse IOC-lid zal echter (Zoetermeer). Mannen: Moestafa he] IJF-congres van zondag in twaalf Moetarazak (Almelo), Sjaak Tietu- °m Zljn campag* het laar (Blerick), Henry Olthuis (Wier- het toernooi om het wereldkam- zingscampagne niet beketent dat pioenschap volgende week enige hij zijn werkzaamheden in de bin- dagen gevorderd is. nenlandse sportpolitiek aanzienlijk De vroegere judoka heeft vorige vermindert. "Myn rol binnen de Ne- week contact opgenomen met de derlandse sportwereld is beperkt. die zal niet veranderen. I PUNTA DEL ESTE (ANP) - Later dan verwacht passeerde Dirk Nauta met zijn schip Equity Law gister avond de finishlijn van de eerste etappe van de vijfde zeilrace om de wereld. In het zicht van de haven van Punta del Este werd de Neder landse équipe nog geconfronteerd met een winddraaiïng, die de snel heid van de boot deed dalen van ruim twaalf naar amper vier kno pen. Om 18.18 uur (plaatselijke tijd) klonk voor Nauta het eindsignaal van de eerste etappe, die op 2 sep tember in Southampton was begon nen en ruim 6000 zeemijlen telde. Maandag werd nog rekening gehou den met een aankomsttijd van rond acht uur 's ochtends. De totale zeil- tijd voor de enige Nederlandse deel nemer aan de monster zeilrace be droeg 31 dagen, 21 uur, 12 minuten en 50 seconden. Nauta kwam als vijftiende binnen. Die positie in het algemeen klassement blijft ook na toepassing van de nieuwe handi cap-berekening gehandhaafd. Den Haag levert rtigbyteam vijf man AMSTELVEEN (ANP) - De Hage naar Michel van der Loos maakt na een onderbreking van twee jaar zijn rentree in de Nederlandse rugby- ploeg. In het treffen tegen Portugal zondag in het Franse Metz, tellend voor het toernooi om de wereldbe ker, vervangt hij de geblesseerde Van Loon. Daarmee levert Den Haag één speler meer dan DIOK aan de nationale selectie. De beide coaches Snijders en Paul hebben, noodgedwongen, nog op een aantal plaatsen wijzigingen moeten aan brengen in het succesvolle team dat de Westduitsers versloeg. E>e Nederlandse ploeg is als volgt samengesteld: Eman (Den Haag), Van der Laan (Castricum), Henge- veld (ARC), Hadinogoro (Den Haag). Verhofstad (Castricum), Kamp (DIOK), Mats Marcker (Cas tricum), Van der Klei (Den Haag), Visser (Hilversum), Heinen (Castri cum), Berendsen (DIOK), Van der Loos (Den Haag), Kummer en Broers (beiden DIOK) en Nolten (Den Haag). duidelijk uit dat er taekwondoka's wordt i een ingeklapte long. maandag 9 oktober beginnende den), Wim Krouwel (Venlo), Theo Van der Niet moet zeker nog enige toernooi afgevaardigd. Voornaam- tijd in het ziekenhuis blijven. i den Oever (Schijndel) en Mar- ste Nederlandse troef is Mandy de cel Peters (Nijmegen). DEN BOSCH (ANP) - De bas ketballers van Den Bosch zijn in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup II volslagen kansloos uitgeschakeld. Na de nederlaag van 69-75 een week ge leden in Oostende, volgde giste ren in eigen huis het tweede ver lies tegen de Belgen: 68-70, na een uitzichtloze ruststand van 26-36. Het Bossche stapje terug op de financiële ladder van het topbas- ketbal werd meteen duur betaald in Europees verband. Voor het werd het sponsorbudget bij de Brabanders van één mil joen naar zes ton teruggebracht- De belangrijke spelers Bottse, Van der Ark, Thompson en Red- dick verlieten de club. Tegenover hun vertrek stond slechts de komst van de Amerikanen Mc- Duffie en Lott en enkele jeugd spelers. Bovendien kon de veelvuldig landskampioen tegen Oostende nauwelijks beschikken over zijn beste speler Jos Kuipers, die nog niet helemaal hersteid is van een blessure en slechts negen minu ten kon meedoen. Spelverdeler Lott zat met kniepijn ruim tien minuten aan de kant. Den Bosch kwam niet in de wedstrijd. Vlak na de rust was de achterstand twaalf punten, waar na de ploeg van coach Charis Si- deris dankzij vier driepunters op rij een keer terug kwam. Bij 59-59 was de stand weer in evenwicht, zelfs een kleine overwinning werd Den Bosch niet gegund door Oostende. te starten. Het bestuur van de IJF verkeert in een crisis, nadat voorzitter Sarkis Kaloghlian op een zijspoor is ge plaatst. De Argentijn wordt er van beschuldigd zes ton zoek te hebben gemaakt. Geesink laat zich pas in de Joegoslavische hoofdstad zien als Oostenrijker Kucera, voorzitter de Europese Judo Unie. Voor zijn tweede poging het voorzitterschap van de IJF te verwerven wil hij,zich verzekeren van continentale steun. In kringen van de EJU waren al sinds een jaar twijfels over de integ.- riteit van Kaloghlian. Geesink meent dat de verkie- ïjn brief aan het bestuur van het NOC heb ik laten weten dat het om een accentverschuiving gaat". Kaloghlian, die twee jaar geleden in Essen Geesink verpletterend ver sloeg, werd in augustus van zijn functie ontheven RIGA (ANP) - Zonder de oud-wereldkampioenen Dibman en Stsjegoljev is gisteravond in Riga het eerste Andreiko-Memorial damtoernooi begon nen. Voor de drie Nederlandse deelnemers begon het toernooi niet over tuigend. Jansen, Van der Zee en Bies kwamen niet verder dan remise. Voor oud-wereldkampioen Anatoli Gantwarg kreeg de opening van het ging het Leidse squashteam, dat toernooi op zijn 41ste verjaardag een speciaal tintje. Andreiko's weduwe LSRC zoekgespeeld LEIDEN - De vrouwen van LSRC hebben een grote nederlaag gele den tegen het Haagse HSRC 3. Zon der ook maar één game te zonder Kitty Klaassen aantrad, gis teren met 4-0 ten onder. Karin Swiers, die de plaats van Klaassen innam, leed zelfs een dub bele nederlaag (tegen Renske Pot- ma en meteen daarna tegen Astrid van Leeuwen). Jana van Duyn leg de het af tegen Molly Sutton en Clai re Freling was niet opgewassen te- g§n Sue Harry. Ljoeba opende het toernooi aan zijn bord. Gantwarg leek de Belg Casaril te overspelen, maar zag zijn winstpogingen in een lange verdediging van de Belg stranden: remise. De Nederlanders waren niet tevreden over hun eerste optreden. Van der Zee vergiste zich deerlijk in het middenspel en moest Valneris een afwik keling toestaan, die remise opleverde. Bies had het moeilijk tegen de Suri namer Autar en kwam ook niet verder dan een puntendeling. Jansen had tegen Kortsjov positioneel gemakkelijker spel, maar moest na een dam- doorbrak van de Sovjetmeester verdere winstpogingen opgeven. Winst was er wel voor Virny die Vermin in het middenspel verraste. WOENSDAG 15.00-16.30 Did 3: Tennis: voorronden Stuttgart Classics. 17.00-18.00 SKY: Trampolinespringen: EK in Kopenhagen. 17.00-21.00 Did 3: Tennis: voorronde Stuttgart Classics. 18.00-19.00 SKY: Ritmisch turnen: WK in Joegoslavië. 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 20.00-20 30 SKY Surfer Magaz.ne 20.00-22.00 BRT 2 Sportavond. 20.10-22.05 Did 1: ARD-Sport extra: live reportage van de kwalificatiewedstrijd voor het WK-voetbal in Italië tussen West- duitsland en Finland. 20.30-22.30 SKY: International Canoe and Kayak Descent. 22.20-00.20 BBC 1 Sportsnight: met rug by. boksen (Gary Mason-Tyrell Biggs) en paardesport (Horse of the Year show). 22.30-23.00 SKY: Boksen: WK vanuit Moskou. 22.45-23.15 Ned 3 Studio Sport. 00.00-01.00 SKY: Gewichtheffen: WK in Athene.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21