IPP, Noordwijk sluipt omhoog RB onderuit bij nietig Hoek Katwijk krijgt iets te weinig Quick Boys kent geen problemen Imi'; /:?!i 'i Sombere tijden voor ARC Leiden dankt Rob Bink Geluk lacht Spakenburg en Lisse toe AI AA A UAL, i UK 1UBLK iyyy SPORT LEIDEN - Rijnsburgse Boys heeft afgelopen zaterdag zijn eer ste verlies van het seizoen geïn casseerd. In en tegen het nietige Hoek werden de mannen van Arie Kurver met 2-1 aan de kant gezet. Door dit onverwachte ver lies moet Rijnsburgse Boys (voor lopig) afhaken in de strijd om de bovenste plaats. De ploeg telt na zes wedstrijddagen al een achter stand van drie punten op Quick Boys en twee punten op Noord- wijk. Op het hobbelige veld van Hoek bleef Rijnsburgse Boys on der de maat. Het elftal creëerde weliswaar een veldoverwicht maar stapelde fout op fout. Met name de defensie liet het regel matig afweten. Johan de Kroon leek in de beginfase de thuisclub al aan een voorsprong te helpen toen zijn terugspeelbal buiten het bereik van Jan Blankenspoor in het lege doel dreigde te rollen. Al les wat Rijnsburg heette dankte een fractie later de paal die er voor zorgde dat het leer niet in het net verdween maar terug het veld in stuiterde. Hoek kreeg via Mar cel Meier en Milan Ruzie nog en kele goede gelegenheden om de score te openen maar de beide Hoek-spelers lieten deze kansen tot ongenoegen van de 1000 toe schouwers onbenut. RB was in de openingsfase echter ook enkele malen dicht bij een treffer. Hans Zwaan verzuimde een goede voorzet van Ron Carli tot doel punt te promoveren en Huug Aandewiel zag een vrije trap net over de lat verdwijnen. Hoek sloeg in de 25ste minuut toch als eerste toe. Een vrije trap van Patrick Devisscher belandde bij Marcel Meier die zich geen moment bedacht en de bal in één keer op zijn schoen nam. De bal verdween achter Blankespoor in het Rijnsburgse doel. Na rust probeerde de brigade van Kurver de gelijkmaker te for ceren. Dat lukte niet. Sterker nog. Hoek kwam in de vijftiende mi nuut zelfs op 2-0. De Kroon speel de de bal te zacht naar Wim Drie bergen waardoor Devisscher het leer oppikte en voorgaf op Frank Hemelsoet. Deze schoot de bal vanaf de rand van het strafschop gebied in de rechterhoek buiten het bereik van Blankespoor. Direct na deze treffer sommeer de Kurver Driebergen om naast Zwaan in de spits te gaan spelen. Nog meer druk op het Hoek-doel was het gevolg van deze tactische zet. De pressie nam bovendien toe doordat Hoek-trainer Gerrit Emans verdediger Arjan Tolle naar in het veld bracht en aanval ler Devisscher eruit haalde. Zo n 20 minuten voor tijd slaagde RB er eindelijk in om doelman Nico Knol te passeren. Ron Carli gaf in het strafschopgebied de bal mee aan Driebergen die niet faalde en de spanning terug bracht. Hoek kwam er niet meer aan te pas. De gelijkmaker leek een kwestie van tijd. Henk Heems kerk was er heel dicht bij maar zag zijn inzet op de lijn worden gekeerd. Enkele minuten voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Jasperse, die Ru zie, Dutee en Johan de Louw op de bon slingerde, kreeg Niek Oos- terlee nog een goede mogelijk heid om in ieder geval een punt mee naar Rijnsburg te nemen. Hij speelde zich goed vrij maar legde de bal breed terug in plaats van zelf te schieten. Derhalve keerde RB puntloos terug naar huis Doelpuntenmaker Wim Drie bergen stak na afloop de hand in eigen boezem. "We hebben ge woon niet goed gespeeld. Ik vind dat Hoek verdiend gewonnen heeft. Vraag me niet hoe het komt, maar het draait gewoon niet bij ons. Al sinds de competi tiestart. Vorig jaar kregen we in het laatste deel van de competitie een slechte periode, nu aan het begin. Het zal vanzelf een keer be ter gaan. Daar twijfel ik niet aan". KATWIJK - "Saai?". Arie La gendijk, oefenmeester van eerste klasser Katwijk was die mening zeker niet toegedaan en fronste verbaasd de wenkbrauwen. Aan het duel tegen Vitesse Delft (1-1) had zowel hij als zijn collega aan de andere kant. Wil Kwast, meer amusementswaarde toegekend dan in werkelijkheid het geval was. De wedstrijd van afgelopen zaterdag in de eerste klasse kon geenszins boeien maar gezien de veldverhouding en de mogelijk heden die beide ploegen kregen kreeg Katwijk met de uiteindelij ke deling toch iets te weinig. Katwijk is een ploeg van goede wil en werkt in elk geval hard voor een goed resultaat. Het pro bleem is echter dat het spel niet overtuigd en ook Vitesse Delft, dat aan een sterke reeks bezig is, kon de hoge positie (derde op de ranglijst) niet waarmaken. De aanval van de Katwijkers zat boordevol goede bedoelingen en daar bleef het voor het grootste deel van de wedstrijd dan ook bij. Linkerspits Marco van de Plas had het moeilijk tegen Jeffrey Lang (voor wie een Sparta-scout op de tribune zat) en aan de ande re kant kwam Jaap Guyt maar zelden langs tegenstander Ruud Karsdorp. Centrumspits Piet van Duyn tobt met een liesblessure, miste daardoor pure snelheid te gen Han Steutel en beperkte zich vooral tot het kaatsen van de bal. Bij de Delftenaren was de aan val ook al niet op dreef. De ge vaarlijke Ron Vermeulen had geen schijn van kans tegen Henk Langemaat en de sterk spelende Leon Meijs had de andere Delftse spits, Paul Riemens, in zijn zak. De doelpunten werden dan ook, geheel in de sfeer van de wed strijd, veroorzaakt door persoon lijke fouten. Nadat de opgerukte Langemaat via de grond koppend een uitstekende mogelijkheid voorbij zag gaan ging ploegge noot Fred Eijsberg afschuwelijk in de fout. Bij het uitverdedigen speelde hij de bal op eigen helft dwars door het midden. Teun van Duyvenbode moest togn ver voor zijn doel René Slegtenhorst af stoppen waarna de bal weer bij Eijsberg belandde die daarop in dezelfde fout verviel. Ditmaal kwam de bal.terecht bij de Delft- se middenvelder André G^ons- veld die zich niet bedacht en van dertig meter genadeloos uithaal de. Van Duyvenbode was nog op weg naar zijn doel maar kon het schot niet meer afweren (0-1). Dat was een lelijke tegenvaller voor de gastheer dat echter wel het betere van het spel behield. De jeugdige Vitesse-aanvaller Wheng Tung, technisch niet slecht maar nog met te weinig er varing, bracht vanaf het midden veld te weinig diepte in het Delft- se spel en middenvelder Leo Pau- we zocht teveel het drukke cen trum op. Katwijk daarentegen maakte redelijk goed gebruik van de vleugels maar slaagde er maar zelden in de achterlijn te halen. Als zo vaak moest de thuisclub het dus weer hebben van de on- versaagbare Kees Guyt die vlak voor rust slechts door samenwer king van Lang en doelman Hans Schot van de gelijkmaker kon worden weerhouden. De lange Katwijker, die vaak de aanvallende impulsen gaf, smaakte na een dik half uur spe len in de tweede helft het genoe gen van de gelijkmaker. Was bij Katwijk Eijsberg de boosdoener, bij Vitesse werd na de treffer van Kees Guyt boos gekeken naar Martin de Graaf. De Delftse laatste man lette op alles en ieder een maar had met Guyt buiten de waard gerekend. Op een hoek schop van Van der Plas ver scheen de Katwijkse aanvoerder bij de eerste paal en terwijl De Graaf verbaasd toekeek stelde Guyt met het hoofd Schot voor een voldongen feit (1-1). "Dat was de verdienste van Katwijk", oordeelde Kwast. "In totaliteit hebben we niet goed ge voetbald. Katwijk was veel scher per in de duels. Lagendijk, ter twaalfder ure pas uit het zieken huis na een rugpunctie in ver band met een hernia, zei vooraf voor een punt getekend te heb ben. "We hebben geprobeerd de tegenstander op eigen helft vast te zetten en het tempo te bepalen. Per slot van rekening heeft Vites se drie wedstrijden op rij gewon nen. waaronder winst op IJssel meervogels". Dat niet meer uit de aanvallende bedoelingen van Katwijk is gehaald was volgens Lagendijk te wijten aan het ge brek aan tactisch inzicht. "Maar ja. wat wil je? Acht spelers speel den een paar jaar geleden nog in de derde klasse. We proberen uit deze groep het maximale rende ment te halen". De thuisclub bewaarde het bes te gedeelte van het spel voor de laatste tien minuten van de wed strijd. Toen ook haalde met name Van der Plas en de achter hem operende Cees van Duyvenbode (geboekt voor een overtreding op Karsdorp) wél de achterlijn. On der aanvoering van stilist Henry Pouw en met weer Kees Guyt in de hoofdrol ontstond nog een enorme scrimmage voor het Vi tesse doel maar meer dan een blessure voor Jaap Guyt haalde Katwijk er niet uit. RUUD PATTIAPON Tegen tam IJsselmeervogels SPAKENBURG - Op bezoekjes van bollenstreekclubs kunnen ze zich tegenwoordig in Spakenburg niet meer verheugen. Ga maar na: IJs- selmeervogels-Rijnsburgse Boys 0- 1, Spakenburg-Noordwijk 2-3 en (afgelopen zaterdag) IJsselmeervo- gels-Quick Boys 0-3. Ze krijgen er bijna een minderwaardigheidscom plex van, daar aan de boorden van de voormalige Zuiderzee. Als IJsselmeervogels tegen Kat wijk en FC Lisse net zo krachteloos aanvalt als tegen Quick Boys, ma ken ook die clubs een goede kans met twee punten naar de kuststreek terug te keren. Na het vertrek van steraanvaller Chris Angel (naar Heerenveen) stelt de eens zo ge vreesde voorste lijn weinig meer voor. Die mening is ook oud-Quick Boys-trainer Hans van der Zee toe gedaan al zegt-ie het natuurlijk niet me zoveel woorden: "We kunnen er lang of kort over praten, maar de re aliteit is dat we geen goals maken. Twee keer scoren in vijf wedstrij den is een beetje weinig". Melbi Raboen, de opvolger van de Amsterdammer, heeft dezer dagen heel wat minder reden tot klagen. Voorlopig hebben zijn volgelingen twaalf keer gescoord en voert zijn ploeg de ranglijst al weken fier aan. "Iedereen zit te wachten op het mo ment waarop wij voor de eerste keer onderuitgaan", zegt de Hagenaar, "daarom leef ik maar van week tot week. Kijk, 26 wedstrijden ongesla gen blijven we natuurlijk nooit. Maar we zullen er alles aan doen het eerste verlies zo lang mogelijk uit te stellen. Een periodetitel zou leuk zijn. En we zijn in de winning mood, dus wie weet". Quick Boys verscheen tegen IJs selmeervogels met Leen van der Plas en Gert Aandewiel in de basis. De invallers van vorige week had den de plaatsen ingenomen van Arie van Duyn en Kees Varkevisser. Aandewiel speelde als teruggetrok- Voorschoten wint zeer gedecideerd LEIDEN - Een zeer gedecideerd spelend Voorschoten heeft afgelo pen zaterdag in de derde klasse het Rotterdamse VVOR op een 4-0-ne- derlaag getracteerd. Op de ope ningsfase na was het Voorschoten dat de toon aangaf. In de 34ste mi nuut scoorde Ruud Boendermaker vanaf de stip na een overtreding op Marcel Rosier: 1-0. De tweede helft stond in het te ken van spits Rick Abma. In de 50ste minuut speelde hij zich tussen drie tegenstanders vrij en ver schalkte doelman Van As met een prachtige lob. Even later startte hij van eigen helft en liet de gehele ver dediging zijn hielen zien: 3-0. Vijf minuten voor tijd bracht Jan Boogerd de eindstand op 4-0. RCL deelt punten LEIDEN - In een voor het publiek aantrekkelijke wedstrijd in de der de klasse zaterdag deelden RCL en PPSC broederlijk de punten. Het werd op sportpark De Bloemerd in Leiderdorp 3-3. Marcel van der Blom bracht RCL aan de leiding in de eerste helft: 1-0. Dat betekende ook meteen de rust stand. Na de hervatting kwam PPSC echter sterk terug. De gevaar lijke Vermeulen sloeg twee maal toe en bracht de Schiedammers aan de leiding: 1-2. De thuisclub gaf niet op en het was André Zonneveld die voor de gelijkmaker tekende. Tien minuten voor tijd bracht dezelfde Zonneveld de Leiderdorpers op nieuw aan de Leiding (3-2). RCL kon die voorsprong echter niet tot aan het einde vasthouden. Vier mi nuten voor tijd kwamen de Schie dammers langszij via een corner waarbij de verdediging van RCL he laas niet geheel vrijuit ging. ken centrumspits tussen Van der Plas en Fred Kanbier in. Merkwaar dig genoeg hanteerde de thuisclub hetzelfde aanvalssysteem. Peter van den Berg en Jan Joop Pruys hielden de vleugels bezet en good- old Henk de Graaf diende vanaf het middenveld in het centrum op te duiken. In eerste instantie voerden de Katwijkers het concept heel wat voortvarender uit dan hun oppo nenten. Kanbier. Floor van Duyn en Leen van der Plas kregen de kans de sco re te openen, maar maakten er geen gebruik van. Later in de eerste pe riode nam IJsselmeervogels het ini tiatief over. Een fout van verdediger Richard Hogervorst had net geen fatale gevolgen omdat De Graaf haast schoot. Vervolgens moest Jaap van Duyn eraan te pas komen om de bal uit de doelmond te kop pen en faalde Van den Berg alleen voor Tom van der Niet. Van der Zee: "Scoren wij in die periode dan krijg je een heel andere wedstrijd. Dan moet Quick Boys komen en kunnen wij counteren. Nu was het precies andersom, omdat Quick Boys vlak voor rust wel scoorde". De Katwijkse treffer werd voor bereid door Jaap van Duyn en kwam op naam van Floor van Duyn. De steunpilaar op het middenveld bracht met zijn doelpunt de rust te rug in de Katwijkse gelederen, dat zou in de tweede helft blijken. Ove rigens had Kanbier zelfs nog voor een 0-2 ruststand kunnen zorgen als hij de door Floor van Duyn aange geven bal wat resoluter had inge schoten. Na de pauze gaf de defen sie van Quick Boys geen kansen meer weg. Van der Zee probeerde het met twee verse krachten, maar ook die liepen zich stuk op de hech te verdedigingslijn van de Katwij kers. Nadat Aandewiel de bal vanuit een moeilijke hoek bovenop de lat had gedeponeerd, trok invaller Mart van der Plas zijn ploeg defini tief over de streep. Hij had nog maar net de plaats ingenomen van de ge blesseerd afgevoerde Kanbier of de vleugelspits werd door Marco Dijk huizen in de diepte aangespeeld. Van der Plas was net iets eerder bij de bal dan doelman Raymond Koopman, hetgeen 0-2 betekende. Vanaf dat moment kon Quick Boys niets meer gebeuren. IJsselmeervo gels zwalkte als een aangeslagen bokser over het gras en mocht blij zijn dat de score niet verder opliep dan 0-3. Nadat Floor van Duyn de lat had geraakt en een viertal andere mogelijkheden onbenut waren ge laten, was het Aandewiel die voor bereidend werk van Mart van der Plas en Johan Jonker afrondde. "Die drie nieuwe jongens zijn stuk voor stuk aanwinsten", zwaai de Van der Zee zijn oude club lof toe. "Zij voegen iets aan het team toe". En over zijn eigen ploeg: "Wij missen voorin iemand die er met zijn hele ziel en zaligheid ingaat en een goal kan afdwingen. Zo'n speler loopt bij Quick Boys trouwens ook niet rond in de voorhoede. Daar staat tegenover dat er mensen uit de tweede en derde lijn als breekijzer kunnen fungeren". CHRIS HARTMAN Huizebosch wint skeelermarathon LEEUWARDEN (ANP) - Erik Hui zebosch heeft zich zaterdag op nieuw de sterkste getoond in dé skeelermarathon over 200 kilome ter door Friesland, die hij aflegde in 6 uur. 50 minuten en 7 seconden. De rijder uit Anerveen ontdeed zich in de slotfase van zijn overgebleven ri vaal en trainingsmaatje Roel Wes terman, die een minuut na de win naar als tweede over de streep ging. Willem Rokx kwam op ruim vier minuten als derde aan in Leeuwar den. -ft m&M Am» ji;fc mm S I De niet zichtbare Timo Gerlof heeft ARC de genadeklap toegebracht. Doelman Rene de Graaf ligt gestrekt in zijn goal en ook aanvoerder Cees Bonefaas heeft het nakijken. <foto Loek zuyderduin) NOORDWIJK - Na vijf duels verregaande conclusies trek ken is even voorbarig als misplaatst, zeker wanneer je in ogenschouw neemt dat niets zo onvoorspelbaar is als de omwenteling van de bal. Het kan daarmee altijd alle kanten op en dat geldt derhalve net zo voor Noordwijk en ARC. Op de wat kortere termijn evenwel valt er na de ruime 3-0 over winning die de roodwitten op eigen veld in de streekderby boekten en die hen achter Quick Boys op de tweede plaats van de ranglijst bracht wel het een en ander te zeggen. En dat niet zeker over ARC, welke ploeg voorlopig moeilijke tijden tegemoet gaat. Dat heeft alles te maken met het ge mis van twee vaste waarden voor de ploeg, in casu Ruud van Es en Arno Lancel. Die is trainer Bert Jansen ook de komende weken vanwege schorsingen nog kwijt en dat noop te de Leidenaar ertoe om ook zater dag weer een tamelijk geïmprovi seerde formatie het veld van de Duinwetering op te sturen. Het re sultaat van dat noodgedwongen ge schuif op enkele vitale plaatsen bin nen zijn ploeg moet de voormalige Spartaan ook nu weer somber heb ben gestemd. Net als de week daar voor tegen Katwijk kon zijn ploeg aanvallend absoluut geen vuist ma ken. Erger nog dan dat was dat de verdediging de vergelijking met LEIDEN - Na twee achtereen volgende nederlagen was Leiden hard aan een winstpartij toe. Im mers, een nieuwe nederlaag in de tweede klasse zaterdag zou de ploeg in de onderste regionen van de ranglijst hebben doen belan den. Leidens streven werd gerea liseerd ten koste van het Vlaar- dingse HVO dat in eigen huis met 0-2 kopje onder ging. Leiden vertrok allerminst opti mistisch naar Vlaardingen omdat twee belangrijke pionnen, spits Rob Bink en aanvoerder Ronald van Wattum, niet fit waren. Daar naast moest de formatie van Hen Beerenfenger even slikken toen bekend werd dat Rick Bink, die voor het eerst dit seizoen in de hoofdmacht zou meespelen, ge schorst was vanwege een uitslui ting in de voorbereiding op dit seizoen. De angst voor een nieu we nederlaag was dan ook ver klaarbaar. In het veld bleek die angst ech ter ongegrond. HVO was fysiek sterker maar miste voetballend vermogen waardoor het in 90 mi nuten geen enkele echte kans kreeg. Ook Leiden bakte er in de eerste 45 minuten weinig van. Ruud Boot was met een afstands schot dicht bij een treffer maai- de bal zeilde over de lat heen. Na de doelwisseling had Lei den al snel succes. Arjan Wilting, dit keer op de rechterflank acte rend. stuurde in de 7de minuut Mark Duyndam weg die de bal keurig op het hoofd van Rob Bink plaatste. Bink had geen enkele moeite met deze buitenkans: 0-1 Deze treffer betekende de doodsteek voor de thuisploeg. De Vlaardingers hadden niet meer de mentaliteit om terug te komen en werden zoek gespeeld. Een ho gere score lag voor de hand. Na dat Mark Duyndam een nauwe lijks te missen kans om zeep had geholpen was het weer Bink die •enkele minuten voor tijd de pun ten definitief in Leidse handen bracht. Johan Teske plaatste de bal op Hassan Kartal die op zijp beurt de bal bü Wilting inleverde. Wilting ging op rechts aan de haal en stelde Rob Bink in staat zijn achtste treffer in deze competitie te scoren. Wonderschoon Maar het allerergste was nog wel, al thans zo had Jansen dat naar zijn zeggen ervaren, dat ARC door eigen toedoen al na vijf minuten in een schier uitzichtloze positie verzeild raakte. Toen namelijk passeerde voorstopper Jan Wouters na een voorzet van Fred Luesken zijn ei gen doelman met een wonderscho ne kopbal voor 1-0. Vanaf dat mo ment liep het arme ARC niet alleen direct achter de feiten aan, maar had die ongelukkige goal tevens een verlammende uitwerking op het zelfvertrouwen van met name de defensie en het middenveld. "Dat was wat je noemt echt een streep door de rekening", keek de aangeslagen Jansen naderhand nog eens om, "we zijn daarna niet echt meer in het normale ritme geko men". Gezien de verdere ontwikke lingen zal het niet meevallen om daar op korte termijn weer in te ge raken. Het woord zelfvertrouwen nam Noordwijk-trainer John Eelman eveneens in de mond, gevraagd naar de opmerkelijke agressiviteit die zo kenmerkend is voor het spel van zijn ploeg dit seizoen. "Er zijn in de personen Van Ruud Ort, Fred Luesken, Peter Ruigrok en Ted van Berkel wat nieuwe jongens bijgeko men en die hebben duidelijk voor meer overtuiging gezorgd", ver klaarde Eelman zich nader. "Voor rust kwam dat nog niet echt tot ui ting, maar na de pauze liep het lek ker. We hebben, ondanks de afwe zigheid van geblesseerden als Ver meer en Hensbergen, nauwelijks een kans weggegeven en de zaak vervolgens goed afgemaakt". Verschil Het typeert in deze ook het verschil tussen Noordwijk en ARC, want ge noemde spelers zijn zondermeer ba siskrachten bij Noordwijk. Maar waar de thuisploeg vrij gemakkelijk anticipeerde op het ontbreken van die schakels, daar zoekt ARC zich zonder Van Es en Lancel suf naar oplossingen. Dick Ernst, de voor malige Feyenoorder die door Jan sen uit de spits was teruggehaald om de lijnen op het middenveld uit te zetten, kon zijn aanvallers nauwe lijks in stelling brengen, daarvoor duurde het bij hem allemaal net iets te lang. Noordwijk daarentegen toog, natuurlijk ook gesteund door die snelle meevaller, veel directer en in een aanmerkelijk hoger tempo richting het doel van Rene de Graaf. In veel gevallen was de weer pri ma kaatsende Gert-Jan Bakker het aanspeelpunt en vooral op links kreeg hij telkens uitstekend assis tentie van Fred Luesken. Dat duo werd een plaag voor hun directe te genstrevers Jan Wouters en Ri chard de Graaf. Waar aan de andere zijlijn Gerrit Lammers als enige AR- Cer een dikke voldoende haalde door de kersverse amateur-interna tional Leonard van Utrecht vrijwel onzichtbaar te maken, daar moest met name Richard de Graaf het ont gelden. Keer op keer ging Luesken de ex-Den Haag-speler voorbij en dat moest na rust wel resulteren in 2-0. Na dertien minuten was het al zover. Luesken speelde na weer een solo de vrijstaande Peter Ruigrok aan die keurig kapte en vervolgens met links droog uithaalde. Reden voor Eelman om Luesken naar de kant te halen ("Hij zit in dienst, is conditioneel niet honderd procent en ik heb geen zin om hem bij zo'n stand te vermoorden") en pinch-hitter Timo Gerlof de wei in te sturen. Die pikte, vijf minuten voor tijd ook zijn goaltje mee, nadat Van Utrecht, in de slotfase gekop peld aan Rene Lammers, voor het eerst en snel de achterlijn had ge haald. Zijn bekeken voorzetje kopte Gerlof met graagte in: 3-0. Wil Resumerend kan worden gesteld dat er op die zege niets viel af te din gen. Noordwijk voetbalt weliswaar nog niet echt groots, ook niet soe pel, maar wel met overtuiging en met de nadrukkelijke wil om te win nen. "Je hoort mij niet zeggen dat we gaan meedoen voor de titel", hield Eelman zich dan ook terecht op de vlakte. "Maar aan de andere kant zit er inderdaad een stijgende lijn in het spel en dat is een prettig gegeven. Bovendien zit ik goed in mijn wissels". Dat kan Bert Jansen van zijn ARC niet zeggen. De voor malige Spartaan kon slechts tevre den zijn over de betoonde inzet. Maar daar red je op dit niveau het stuk niet mee. Daar is meer voor no dig. Het wachten voor hem is op de ommekeer. AD VAN KAAM LISSE - Ontevreden gezichten op het sportpark Ter Specke af gelopen zaterdag na afloop van het duel in de eerste klasse tus sen FC Lisse en Spakenburg (1- 1). Van het publiek, dat afgezien van een paar hachelijke situa ties voor beide doelen, het ge- bodene maar matig had weten te waarderen. En van de beide trainers, die beiden vol overtui ging beweerden dat er maar één ploeg had verdienen te winnen: hun ploeg. De waarheid was dat beide teams gewoon de beide handjes mochten dichtknijpen. Want de beste kansen, vooral in de tweede helft, waren voor Lisse, dat onder het motto 'lange-halen-gauw- thuis' een aantal malen bijzonder dicht bij de winnende treffer was. Daartegenover stond dat de Spa kenburgers in de tweede rondgang de verdediging van hun opponent geregeld ontrafelden. In kansrijke positie belandde de beslissende pass echter met de regelmaat van de klok achter het vijandelijke doel. Toch had Lisse-trainer Wim Eilan der, zo leek het, bijna alleen maar oog gehad voor de verrichtingen van zijn elftal. "Over negentig mi nuten heb ik mijn ploeg zien vol doen aan het niveau van de eerste klasse. Dit was weer reclame voor Lisse. Als je Spakenburg, dat al ja ren een topclub is, zo aanpakt, dan neem ik daar mijn petje voor af'. Zijn collega Henk Hofstee bleek wat realistischer. "In de tweede helft heb ik weer even het oude Spa kenburg gezien, vlot tikkend. Als je voetballend een numerieke meer derheid creëert, speel je goed. Het ontbrak alleen aan de eindpass. Wat heeft Lisse nu laten zien? Er was to taal geen opbouw, alleen maar lan ge halen. Maar éérlijk is eerlijk: met die bal op de paal kwamen we goed weg". Hofstee doelde daar mee op de kopstoot tien minuten voor tijd (stand 1-1) van de tot dan toe vrijwel onzichtbare Lisse-spits Marc Ens, die via de binnenkant van de paal weer het veld in caramboleerde. Ei lander meende bovendien dat Spa kenburg nog een keer goed was weggekomen, omdat de linkerspits van Lisse, Erik Kattenberg, na een schitterende solo die hem langs vier man bracht, door Theo de Graaf on- regelementair opzij zou zijn gezet. Zo duidelijk als Eilander het had gezien lag het niet, maar er was op z'n minst sprake van een twijfelge val. Kattenberg liet zich echter wat al te opzichtig vallen, waarna scheidsrechter G. Bink besloot tot doorspelen. Een voorsprong verdiende het keihard werkende Lisse ook niet, omdat er sprake was van een chro nisch gebrek aan organisatie en Spakenburg de gehele tweede helft heer en meester was. Overigens was de thuisploeg wel gedisciplineerd begonnen. Vanuit een gesloten verdediging werd ge regeld de helft van de tegenstander gezocht, zonder dat dat tot uitge speelde kansen leidde. Totdat plots na een half uut de vlam in de pan sloeg. De laatste man van Spaken burg maaide volkomen over de bal heen, zodat Erik Kattenberg zich in eens alleen voor doelman Willem van 't Veld bevond. Deze wist niets anders meer te doen dan de hoekige linksbuiten ten val te brengen. Edward van der Putten (de sterkste speler bij de thuisclub, hij maakte Spakenburg-spits Melrik Beukers compleet onzichtbaar) schoot ver volgens raak vanaf de penalty-stip: 1-0. De uitblinkende Marc van Dijk, hij dolde Lisse-back René Warmer dam voortdurend, schoot Spaken burg echter op slag van rust na een fraaie solo weer langszij: 1-1. Lisse miste vervolgens de kansen (behalve Ens, kreeg ook Marcel Bremmer nog een dot van een kans) en Spakenburg speelde eenmaal in het strafschopgebied te gehaast. Een tevreden plooi op de gezichten van beide trainers zou dan ook niet hebben misstaan. HERMAN JOUSTRA

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17