De Sleutels rukt op naar de koppositie Randstad Sport en VTL oppermachtig Winst Roomburg op Forescate: 3-0 Oegstgeest kan het niet bolwerken De Bollenstreek rijdt zich naar zesde stek Vaneen'68 verspeelt punt LEIDEN - De Sleutels heeft zich dank zij een 0-2-zege bij .Woubrugge naast Valken'68 ;(dat tegen TAVV niet verder ■kwam dan een 1-1-gelijkspel) en KRV aan de kop van de rang lijst genesteld. Laatstgenoemde Katwijkers versloegen SVOW in de uitbeurt met 0-2. AFDELING LEIDEN (za.) Woubrugge - De Sleutels 0-2 Hans van Eijgen stond aan de ba sis van de eerste treffer van de "thuisclub toen hij Henny Siebert in Jstaat stelde om de 0-1 aan te teke- ,nen. De Sleutels zou vrijwel de ge- •hele wedstrijd domineren op een periode vlak na de hervatting na. Toen drukte Woubrugge de gast heer ver terug maar kon niet tot ^doelgerichte kansen komen. De •ivoor Siebert ingevallen Simon van der Linden jr. gaf zijn invalbeurt re- «lfëf door eerst met een knappe pass "Compeer aan te spelen. Compeer legde daarop de bal terug op van der 'Linden die in ideale scoringspositie •de 0-2 binnentikte. Van Eijgen faal de nog tot twee maal toe alleen voor de Woubrugse doelman. Valken'68 - TAVV 1-1 Omdat de Valkenburgse doelman Jan Varkevisser van mening was dat een directe vrije trap van TAVV'er Dick Hoogènes indirect diende te worden genomen deed hij geen poging het leder te stoppen. Groot was zijn verbazing dat de tref fer werd toegekend waardoor de be zoekers op 0-1 kwamen. Dit binnen- komertje was voor TAVV het sein het wat rustiger aan te doen. De thuisclub kwam echter terecht aan de gelijkmaker toen een vloeiende combinatie door Rick Imthorn keu rig werd afgerond. Valken liet zich daarop bijna toch nog aftroeven, vincent Zandbergen haalde echter de inzet van Hoogenes van de doel lijn. SVOW - KRV 0-2 Peter Bakker was de grote man bij KRV. Eerst strafte de Katwijkse aanvaller een fout van doelman Pe ter Klomp af wat 0-1 betekende. SVOW nam het initiatief over maar Arno Snaterse. Bert de Vries en Jo- han Willems wisten het Katwijkse Roodenburg werkt zich uit de nesten LEIDEN - Roodenburg heeft bij de landelijke jeugd tegen RKAVV een nuttige 3-1-overwinning behaald. Hierdoor komen de Leidenaars een beetje los van de onderste plaatsen. Noord wijk handhaaft zich in de bo venste reigionen door een 3-3-de- jfng met DWV. Voor Quick Boys was Ajax 2 iets te sterk (2-3) en hield UVS aan het duel tegen RVC ook een puntje over (2-2). LANDELIJKE JEUGD Roodenburg - RKAVV 3-1 - Het spel van de Roodenburgers, met name voor rust, werd door trai ner Bob van Bohemen 'bemoedi gend' genoemd. De ploeg uit Lei- den-Noord was toen goed op dreef •en pakte dankzij Peter van Wanrooy én Abdel Matough (heel mooi) een 2-0-voorsprong. Dat vonden de jeugdige Leidenaars blijkbaar vol doende. maar schrokken toch toen RKAVV wat gelukkig via het been Van Peter van der Burg de aanslui ting vond. Even raakte Roodenburg in paniek maar een tweede treffer van Van Wanrooy voorkwam erger. Quick Boys - Ajax 2 2-3 s Dit duel was van een matig ni veau waarin Ajax de meest gelukki ge was. Na een 0-1-voorsprong voor de Amsterdammers rechtten de Katwijkers de rug en namen door doelpunten Jan-Jeroen Schaap en -Pascal Homan de leiding over. De- fensiefouten nekten de thuisclub 'échter waardoor de Amsterdam mers wat geflatteerd de eindzege pakten. DWV - Noordwijk 3-3 - Defensiefouten waren eveneens bij Noordwijk schering en inslag 'maar de aanval liet ook eén aantal kansen ongebruikt. DWV was daar óm dik tevreden met een punt want de kustbewoners hebben met hun stormachtig debuut al aardig naam gemaakt. De doelpunten van Noordwijk werden vérzorgd door Patrick Scheurwater (lob), Bram Marbus (solo) en Ernst Jan Schone- vèld (strafschop). RVC - UVS 2-2 De einduitslag gaf de verhoudin gen goed weer. Nadat de thuisclub uit een rommelige situatie de 1-0 had gepeurd trok Onno Laman met .een strafschop (Richard Onstenk werd gevloerd) de zaken weer recht. Na' de doelwisseling nam de gast heer opnieuw de leiding maar On stenk hielp UVS op tijd aan het broodnodige punt. UVS'er Peter Gallert moest wegens gekwetste en kelbanden naar het ziekenhuis wor den afgevoerd. HOCKEY - Het Nederlands mili tair hockey-elftal is bij het wereld kampioenschap in Laren als tweede geëindigd. Oranje verloor in de fina le kansloos met 1-3 van de Bondsre publiek Duitsland. Bij rust stond JNederland al met 0-3 achter. De eni ge treffer in de tweede helft werd gemaakt door Geel Zwart-speler Van der Berg. WIELRENNEN - De Nederland se amateur Gino Janssen heeft za terdag een wielerkoers in 'de Belgi sche plaats Fecher-Soumagne ge ronnen. Hij reed de 115.kilometer in 2 uur en 38 minuten. net niet te vinden. Na een half uur spelen in de tweede hclit kon KRV weer eens een aanval opzetten en Bakker toonde zijn doelpuntenin- stinct met een tweede treffer. SVOW probeerde nog de bakens te verzetten maar de uitstekend op dreef zijnde doelman Patrick Buhrs hield voor KRV het doel schoon. Abbcnes - Lugdunum 3-3 Abbenes stuitte op een hard spe lend Lugdunum dat al snel een 0-2 voorsprong nam. Daan Kooimans opende de Leidse score en nadat Rens Nijman Kooimans op weg naar het doel onreglementair de weg versperde schoot Mart van Rhijn vanaf elf meter de 0-2 binnen. Abbenes leek weer in de wedstrijd te komen toen Marco Troost de aan sluiting vond maar Kooimans her stelde de marge van twee doelpun ten (1-3). Een treffer van Martin Féli- us en een strafschop van Peter Kat- tenberg (Troost onderuit bij Hans Mink) herstelde de verhoudingen voor Abbenes echter op tijd, Alphia - Meerburg 0-1 De Zoeterwoudenaren spelen nog niet in hun sterkste opstelling maar de imvallers doen het prima. Meerburg legde het accent op de verdediging en dat pakte beter uit dan vooraf werd gedacht. Alphia was veruit de betere ploeg maar was niet in staat de defensie van de be zoekers open te breken. Met nog tien minuten te gaan legde Alex Bos aan voor een doeltreffend afstands schot dat tot verwondering van Meerburg voldoende bleek voor de zege. ZLC - GWS 3-5 Linksbuiten Tinus Bel van GWS onsnapte aan een 'rode kaart' toen hij in een duel met Piet van Hal een schoppende beweging naar de Leidse doelman maakte. Dat hij mocht blijven was maar goed ook want ZLC weet plots weer wat doel punten maken is. Martin Ouds hoorn, Koos Oeverne en Ton Kamp- hues waren in totaal liefst drie maal succesvol. Spijtig alleen dat de Sas- senheimers Charl Hanny (2x), John Moritz, Cnhris Does' em Wim van der Meij daar vijf doelpunten tegen over stelden. LSVV - MVKV 5-3 MVKV claimde het beste van het spel te hebben maar ontmoette in LSW, dat Martijn Verbeek drié maal zag scoren, een trefzekere op ponent. Hoewel Chiel Parlevliet, Hans Brussee en Peter Ouwehand lang de hoop in de Katwijkse harten levend hielden was LSVV hen toch te slim af. De overige Leidse doel punten werden gemaakt door Jan Baan en Mark Rothuizen. Luchtduel tussen keeper Frits Bleichrodt Oegstgeesten Arie Heemskerk,(Xerxes). De doelman wint in dit geval. Han-Willem Kotterman (geheel rechts) en Henk-Jan Versteeg van Oegstgeest staan erbij en kijken er naar, net als Xerxaan Frank Hoofdman geheel links). (foto Loek Zuyderduin) Ter Leede en Kagia winnen LEIDEN - Oegstgeest heeft het tegen het stérke Xerxes niet kun nen bolwerken. De Voscuyl-be- woners werden in eigen huis met een 0-1-nederlaag geconfron teerd. Ter Leede bleef daarente gen aan de goede kant van de sco re. In een matig duel trokken de Sassenheimers met 1-0 aan het langste eind. Kagia was op dreef in Oudewater. De ploeg uit Lis- serbroek behaalde een knappe 1- 4-overwinning. VIERDE KLASSE (za.) Oegstgeest - Xerxes 0-1 Met Rein Grooters weer in de gelederen was Oegstgeest aanval lend weer op sterkte maar dat kwam pas in de tweede rondgang tot uiting. Voor rust kwam de thuisclub er namelijk niet aan te pas. Xerxes gaf de toon aan voor al dankzij het sterke spel van spits Wim Horbach. De sterk kee pende Oegstgeester doelman Frits Bleichrodt moest in de 50ste minuut voor de eerste en enige keer capituleren. Na een combi natie met Frank Hoofdman liet Arthur Mandos een schot los dat door Oegstgeestenaar Henk-Jan Versteeg van richting werd ver anderd. Bleichrodt was daarop geslagen (0-1). De thuisclub die eerst Joris van Benten een kans zag missen nam het initiatief over maar Xerxes bleef overeind dankzij Richard Rijswijk die een inzet van Grooters van de doellijn haalde. Ook Wout van Vessem was nog dichtbij de gelijkmaker. Ter Leede - Reeuwijk 1-0 Voor rust voetbalde Ter Leede nog redelijk maar daarna was het maar erg matig wat de thuisclub liet zien. Slechts de weer goed op dreef zijnde Rocky Pitti (de Reeuwijkers kwamen handen en voeten tekort) en doelman Bert Blankespoor onttrokken zich aan de malaise. In de 42ste minuut trok Ter Leede de winst naar zich toe. Sam Eradus legde een vrije trap terug op John Kroese die de Reeuwijkse doelman geen kans liet (1-0). Jeroen Désar en Emiel Wajer verzuimden nog de voor sprong verder uit te breiden. Oudewater - Kagia 1-4 Een duel dat voor Oudewater nog een staartje zal hebben, om dat er twee spelers uit het veld werden gestuurd. Kagia was ver uit de sterkste ploeg en nog voor rust hadden Rick van der Berg (2x) en Richard Trompert de be zoekers op een onoverbrugbare 0- 3 voorsprong gezet. Een misver stand tussen doelman Frank Rou- bos en Lex de Ree gaf Oudewater de kans om de marge iets te ver kleinen maar direct daajna schoot Kees van der Zwet Kagia naar 1-4. Ondanks het feit dat daarna de twee spelers van Oude water het veld werden uitgezon den kwam Kagia niet meer tot SCSCZ'58 - SMS 0-4 (Vierde klasse B West I) SCZ was helemaal geen partij voor SMS dat dan ook een simpe le overwinning boekte. Voor rust wist alleen Theo Terpstra het Am sterdamse doel te vinden maar na' de doelwisseling was de beer echt los. Een strafschop van Theo van Rijn, een schitterende treffer van Gerard Griffioen en een knal van Michel van der Weyden waren duidelijk teveel voor SCZ. Aalsmeer - SIZO 3-0 De zege van Aalsmeer was vol komen terecht. De Hillegommers maakten een matte indruk en lie ten het spel aan de thuisclub die ook met meer overleg te werk ging. Slechts Stephan Schotman kon zich erop beroemen voor SIZO een kansje te hebben ge had. Beide ploegen strijden om periodetitel LEIDEN - Randstad Sport en VTL gaan samen uitmaken wie met de eerste periodetitel gaat strijken. Randstad Sport won met 8-0 bij Unitas en VTL be haalde een 3-0-zege op Teylin- gen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg hebben beide ploegen drie punten voor sprong op de concurrentie. MMO is weer op de goede weg na een slechte start. Nu werd met 2-0 bij Bernardus gewon nen. De Boshuizerkade-derby tussen Leidsche Boys en Oranje Groen werd een prooi voor de thuisclub (3-1). AFDELING LEIDEN (zo.) Unitas L. - Randstad Sport 0-8 Een simpele overwinning voor de Voorschotenaren die totaal geen moeite hadden met een zwak maar sportief spelend Unitas. De Leidse trainer Mat Keereweer heeft weke lijks moeite om een behoorlijk elftal op de been de brengen en moest ook gisteren machteloos toezien hoe Marcel Groenendijk al in de eer ste minuut de bal in de kruising joeg. Binnen een kwartier hadden daar Peter Hoogduin (2) en Marco van der Zon drie treffers aan toege voegd (0-4). Ook in de tweede helft bleef de doelpuntenmachine van Randstad Sport soepel doordraaien. Peter Ho- gewoning (2), Bob van Aken en weer Peter Hoogduin (voor de twee de maal uit een strafschop) voerden de scoren tot 0-8 op. VTL - Teylingen 3-0 De Vlietclub, waarin doelman Aad van Meurs zijn 250ste wedstrijd speelde, begon erg stroef tegen de Bollenstrekers. De 0-0-ruststand was op dat moment dah ook de juis te score. In het laatste half uur schrok VTL wakker. Richard Boot gaf het voorbeeld en invaller Peter Kluivers deed hem dit tweemaal na (3-0). Bernardus - MMO 0-2 In de eerste periode had Bernard us een licht veldoverwicht, maar echt gevaarlijk werden de Rijndij kers niet. Pas in de laatste minuut van de wedstrijd scoorde MMO (John van der Poel) uit een door Bernardus aangevochten vrije trap. Daarna werd nog zeven minuten doorgespeeld, maar niet Bernardus maar MMO wist te scoren. Dick Ber- ners (Bernardus) maakte hands en LEIDEN De hockeysters van Roomburg wonnen gister middag met 3-0 van streekgenoot Forescate en versterkten daarmee hun positie op de tweede plaats. Noordwijk be machtigde met het vrouwenteam de eerste wedstrijdpun- ten door met 1-0 van Te Werv'e te winnen. De mannen van Forescate blijven goed meedraaien in de top van de tweede klasse A, waarin Spirit met 3-1 werd verslagen. LMHC kwam met een puntendeling (1-1) terug uit Deventer, ter wijl de vrouwelijke clubgenoten 2-3 verlies incasseerden in hun wedstrijd tegen HIC. In de vierde klasse haalden de hockeysters van Leidse Studs met 16-0 uit tegen Saxen burg. Thuisploeg Deventer opende na 12 minuten de score in het overgangs- klasseduel met LMHC via een tip- in, die echter nog vlak voor het ein de van de rommelige eerste helft te niet werd gedaan door een straf- cornergoal van Jan Grijpma: 1-1. feit kwam de nodige felheid in de wedstrijd en bracht Forescate zijn strafcornertotaal op tien, maar sprong met die kansen zeer slordig om. Inge Oudkerk Pool verzilverde een strafbal voor Roomburg en Kuypers onderstreepte (met nog enkele minuten te spelen) het nut goede strafcorner, wat de Beide ploegen kwamen na de pauze enigszins geflatteerde 3-0 zege ople- slechts sporadisch in de slagcirkel, verde. De wedstrijd vond hoofdzakelijk plaats op het middenveld. Aanval lers strandden in het zicht van de 23-meterlijn, al dan niet gestopt via een overtreding. Met nog een kwar tier te spelen kwam Eugène Dekker in het veld voor Harm van Bolhuis. Doelman Niels Eegdeman weer stond met knappe acties het Deven ter slotoffensief. Het zag er na één helft nog roos kleurig uit voor de LMHC-vrouwen met een voordelige 2-0 stand in het duel met HIC. Cietske Meinesz echter herstelde de marge we Forescate dic teerden het spel tegen Spirit, dat zijn heil had gezocht in een strakke mandekking en verder weinig aan vallende ideeën had. Martijn van Paassen (Forescate) tikte na 10 mi nuten de bal alsnog binnen, nadat Willem-Jan Meijer zijn strafcorner- schot zag afstuiten: 1-0. Na 20 minu ten sloeg Nol van der Steen 2-0 in voor Forescate uit zo'n zelfde situa tie. Spirit benutte wat vrijheid in de cirkel om tegen te scoren. Meijer Het openingsdoelpunt van Roomburg in de maak tijdens de streékontmoeting met Forescate. Veerle Kuypers haalt uit na de lage-stickstop van Cynthia Wessel. Johanneke Langenbach (links) kijkt toe. Roomburg won het tweede-klasseduel met 3-0. Henk kwartier sloeg Paulien Huygens uit braak van Randwijck leidde tot de produktie. De studentes lieten een strafcorner 1-0 waarna de opponent uitoefende en in de gevorderde Alecto, gelijkmaker, waarna Noordwijk i pressie de laatste minuten (met strafcor- tegen) nog door het oog van de helemaal geen gras over groeien hun thuisduel met Saxenburg. Zij kwamen uit op 16-0 tegen de uit i straf- naald kroop. jong en oud bestaande opponent. Na de 6-0 ruststand adviseerde trai ner Duco Wildeboer wat meer breedte in het spel te leggen, wat nog 10 treffers opleverde. Annie volgens Noordwijk-coach had. Noordwijk pakte de eerste Verheul (6), JosienvanderFeltz(4), competitiepunten door de 1-0 zege Marie-Jeanne Vrancken Peters (3), corner 1-1 scoorde. Alecto-speelster Birgitta van der Touw sloeg vanuit Uit J scoorde uit een strafcorner en Ka ren van der Lee benutte een straf bal. Nynke Tesselaar schakelde bo vendien de gevaarlijke Amstelveen- se centrumspits uit. Vier minuten na de pauze stond het evenwel al 2- 2. na eveneens een benutte strafbal en een strafcornertreffer van HIC. Tesselaar was in de slotfase onge lukkig met een mislukte onder schepping, doelvrouw Soph: verraste en HIC aan 2-3 winst hielpJ Het krachtsverschil zat hem voor al in de strafcorner tijdens de streekderby tussen de vrouwen van thuisploeg Roomburg en Foresca te, die aanvankelijk een wat tam ka rakter had. Twee Voorschotense strafcornerkansen en een mógelijk-] heid voor open doel (Birgit Lem pers miste, nadat Irene Lamping slecht uitverdedigde) bleven onbe nut. Daarna was het Roomburg dat tweemaal oefende met de korte cor ner. Vijf minuten na de pauze had Veerle Kuypers al succes voor Roomburg met haar overigens zacht geslagen bal uit een korte cor ner. die door Babette de Jonge werd] aangepusht en feilloos gestopt door Cynthia Wessel: 1-0. Met dat wapen- doordat Gert-Jan Egberink een strafbal miste bleef het 3-1. Het mannenteam van Alecto liet wegens het plotselinge overlijden Ruud Hartman Kok vervelend duel, waarin de scheidsrechters strooi- die tot stand kwam door den met gele en groen kaarten, deel- veldtreffer van Frederiq: den Noordwijk en Randwijck de pers. punten (1-1). Na 10 minuten zette thuisploeg Noordwijk de Amstel- trum luister bijzetten met tegenstander op achter- Ninette Kokke (2) en Annemarie Lem- Snoeck smaakten het genoegen. Martijn Houwaard en Martijn Ha- Leidse Studs wil zijn eerste lus- genaars van Catwijck stonden als wege disciplinaire maatregelen kan twee kampioenschap- de eerste helft buiten de basis zijn verzorger Gilbert de Windt stand. Willem-Jan van Veen sloeg pen. Door beide standaardteams ontmoeting met Hisalis. In de felle het duel tegen Roomburg verschui ven naar een inhaalzondag (22 okto ber). De vrouwen van Alecto hiel den een minuut stilte en trokken succesvol ten strijde tegen het zij haar eigen hooggenoteerde Voordaan. Na een Hoytema de afspringende bal (schot van werd een goede stap in die richting streekderby zette Henrik Houw- Frank Holten) alsnog achter de gezet. Het mannenteam versloeg aard met twee identieke treffers Randwijck-goalie: 1-0. Met name Bodegraven via een 0-4 ruststand (van links met het haakje) thuis- het tweede part met 0-6. Hugo de Bruine (2), Maar- de vele ten Heybroek (2), Haud: en Jurjen Van Veen had pech met het afronden Noord wij kse aanvallen. Een uit- LEIDEN - Bij de Nederlandse wii lerkampioenschappen voor clubs ii Almere heeft de B-i De plaats wat tegen. In de A-categorie gin^ de zege r. ,iuar Westland Wil Vooruit uit Naal- hyuld. De ploeg, die bestond uit dwijk. De Bataaf met de profs Cor- Pasral en F.tienne Vergeer. Dick nelisse. Van der Hulst en Pieters i ploeg Catwijck op een 2-0 ruststand. Beekhuis Na de hervatting kreeg Hanne Aken verzorgden de Houwaard vanwege commentaar op de scheidsrechter een bankstraf en werd direct vergezeld door iijn broer Martijn, die ook aanmerkin gen had. Hisalis bood goede tegen stand en had pech met dubieuze Egmond. Jan Huigsloot en Tom de treffers van Koos van Duijn en Mar- Jong) en drie liefhebbers (Richard tijn Hagenaars (buitenspel) wat een van Kempen. Stan Paardekooper 4-0 eindstand opleverde, en Herman de Jong). De hockeysters van Hisalis ont- Een koppeltijdrit in Vlaardingen vingen Magnus uit Schagen en ein- werd een prooi voor de Westlanders digden onbeslist: 3-3. Magnus open- Hobo. Albert Hoogeve Leyorzapf. reed een knappe strijd maar kon zie drie plaatsen. Die eer was wegge legd voor De Jonge Renner (goud). Sehijndel (zilver) en Hoogezand- /Sappemeer (brons). Swift/C'asba met Mark Varkevisser. Robert Kar- i Menno de ploeg werd met 30 seconden ge klopt. De Bollenstreek (Marcel t bij de top André Hogervorst. Eric Stroomber- gen. Martin Schalkers. Ronald van der Tang en Peter Uittendaal) was goed vooreen 15de plaats. Het Leid se Swift moest genoegen nemen plaats. De ploeg be- Waltor Doeswijk. Stefan stond uit drie amateurs (Hans i Ad van der Enden en Piet Philipa. De Swiftkoppels Piet van der Geest/Herman de Jong en Cees van Haastregt/Hans Schoelink waren goed voor zilver en brons. In Oosterhout maakte Mark Var kevisser deeluit van een achtmans Magnus tweemaal succes had: 2-3. kopgroep. In de sprint reikte de De gelijkmakende 3-3 kwam van de Rijnsburger niet verder dan e de plaats. de de score uit een indirect strafcor ner, die door Miëtta Groeneveld met een mooie veldtreffer werd be antwoord: 1-1. Voor Hisalis scoorde de nieuwe speelster Donate Baard- olf 2-1 van de rand cirkel, Ed Borst schoot van elfmeter raak (0-2). Leidsche Boys - Or. Groen 3-1 Een uitslag die veel hoger uit had kunnen vallen maar twee doelpun ten vonden geen genade in de ogen van arbiter Beij. Richard Kooien en Peter Siera (2) scoorden voor Leids che Boys de echte treffers en Bert Jan de Ridder kon daar voor Oranje Groen slechts één keer iets aan te rugdoen (3-1). Alkmania - Warmunda 2-2 De bezoekers pakten met een uit gekookt spelletje een puntje mee uit Nieuwe Wetering. André van Velzen gaf de Warmonders na een kwartier zelfs de leiding (0-1). De vreugde was van korte duur want Joop Broesterhuizen liet de bal vijf minuten later alweer achter de War- munda-goalie ploffen (1-1). Doordat Leon Kortekaas, op de rand van buitenspel, Warmunda weer aan de leiding bracht kwam de thuisclub in moeilijkheden. Massaal trok Alk mania ten aanval wat uiteindelijk resulteerde in de gelijkmaker van opnieuw Joop Broesterhuizen. ZLC - VNL 1-1 D£ ploeg van trainer Ton Kamp- hues liet tegen VNL een kostbaar punt liggen. Nadat Hennie van de Hoogen de bezoekers aan leiding had geholpen kreeg ZLC het moei lijk omdat de zwartbroeken de poort goed gesloten hielden. Pas tien minuten voor het einde schoot Henk Brandt voor ZLC de gelijk maker in. De wedstrijd werd daarna geruime tijd stil gelegd omdat doel man René de Hoedt, bij een duel een flinke hoofwond opliep. De kee per kon het duel echter uitspelen. ASC - VNA 2-0 De nieuwe inbreng bij ASC vol doet goed. Nadat VNA in de eerste helft de thuisclub op de nul had ge houden moesten zij na de thee toch toezien dat Gerben Gerbrandy (ex- Quick) en Piet Plezier (ex-Oranje Groen) ASC een 2-0-zege bezorg den. Ter Leede verrast leider Zwart Wit LEIDEN - In de interregionale klas se va het vrouwen voetbal heeft Val ken '68 het zwaar te verduren. Het ging opnieuw ten onder tegen DS- VP: 8-0. Ter Leede zegevierde met 0-1 tegen koploper Zwart Wit. VROUWENVOETBAL DSPV-Valken '68 8-0 Bij de duidelijk sterkere thuis club was vooral Mali Barbier goed op dreef. Zij nam vier van de DSVP- treffers voor haar rekening. Daniel le de Winter scoorde twee maal en ook Jose de Haas en Jeanette van Baarle troffen doel. Zwart Wit-Ter Leede 0-1 Met snelle aanvallen over de vleu gels was Zwart Wit in de eerste helft de gevaarlijkste van de twee ploe gen. Het slaagde er echter niet in de goede acties af te ronden en kwam niet verder dan een schot op de paal. Na rust trok Ter Leede de wed strijd naar zich toe. Lange tijd leek het er op dat ook die ploeg de zaken niet kon afmaken, totdat tien minu ten voor tijd Nathalie Geris een steekpassje van Marion van de Pioeg in het Zwart Wit- doel werkte. In de hoofdklasse verspeelde Oegstgeest de eerste plaats, door met 3-1 te verliezen van Excelsior P." Gezien de eerste helft was verlies voor Oegstgeest zeker niet nodig ge weest. Het elftal had de overhand, maar miste alle kansen. Zelfs een penalty kon door Lia Groot niet worden benut. Excelsior kwam op voorsprong, maar dat kon nog rechtgezet worden door een doel punt van Anna Kitselaar. Twee kee- persfouten vlak na rust deden Oegsgeest de das om. Ter Leede 2 won met 3-1 van Zwart Wit 2. Ter Leede kwam al snel op voorsprong door een doel punt van Ditte Rongen, maar maak te dit door een eigen inzet van Ma rion de Groot weer ongedaan. Via een penalty wegens hands, benut door Els van Nobelèn, kwam de thuisclub opnieuw voor en liep door een treffer van Ilse van Vliet nog verder uit. In de eerste klasse behaalde Kat wijk een ruime 5-2-overwinning op Quintüs. Drie treffers van Sylvia Soeverijn, één van Heidi Guyt en een van Carla Kuit bepaalden de Katwijkse score. De wedstrijd Ras- Leiden werd uitgesteld. In de zondag-hoofdklasse verloor SJC na lange tijd met 0-1 voorge staan te hebben, alsnog met 2-1 van Scheveningen. Toen tien minuten voor tijd de SJC doelvrouwe Anne- lies Schaap geblesseerd vervangen moest worden door een veldspeel- ster, kreeg SJC nog twee tegen doel punten te verwerken. UDO liet zich met 1-3 aftroeven door een feller Alblasserdam. Al leen Hellen Zandbergen kon vanaf de penalty-stip nog iets terugdoen voor UDO. De Sleutels verdedigde met ver ve de bovenste plaats op de ranglijst door een 4-0-overwinning op NSV '46. In de eerste klasse was UVS ruim schoots de meerdere van Forehol- te: 5-0. De Leidse doelpuntenmaak- sters waren Heieen van Dongen, Wendy Exel (2x), Marïelle Schoen makers en Ellen van Eijk. VVSB was FC Lisse met 3-0 de baas, dank zij treffers van Patricia de Ridder, Jeanette Verhart en Anoeska Adri aans. Randstad Sport won met 4-0 van Kickers. Henny Steensma geoorde drie maal zelf en de vierde gaf zij aan voor Karin van de Oever,

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16