TELEVISIE TOEGELICHT POP Geen afscheid Gitaarhelden Gewoontjes Voorspelbaar Therapiemuziek Kun je nog zingen zing dan mee TV-RUBRIEK PAGINA 42 RADIO-TV ZATERDAG 30 SEPTEMBER 19$ IN HET WEEKEINDE Great Guns Ouderwets lachen met de 'dikke en de dunne', gespeeld door Stan Laurel en Oliver Hardy in de NCRV-film 'Great guns'. Beide OpStcHld. zijn toegewijde huisknechten van Dan Forrester, een verwende mil jonair. Wanneer Forrester in mili taire dienst moet, volgen zij hun meester trouw om hem tegen alle slechte invloeden van het leger te beschermen. (zaterdag, Ned. 1, 15.24 uur) jongen. Zijn beloofde glanzende carrière verloopt echter niet vlek keloos. (zaterdag, Ned. 2, 22.10 uur) Missing In de NCRV-filmcyclus over mensen die op keerpunten van hun leven komen, verschijnt van avond 'Missing' op het scherm. De film werd in 1982 op het film festival in Cannes met een Gou den Palm onderscheiden. De Amerikaan Charles Horman woont samen met zijn vrouw Beth in een volkswijk van een grote stad in een niet bij name ge noemd Latijns Amerikaans land. Op een dag vindt er een militaire staatsgreep plaats. Charles, die over aanwijzingen beschikte dat Amerikaanse militaire adviseurs betrokken waren bij de voorbe reiding van de coup. verdwijnt spoorloos. 'Vermist' luidt de offi ciële verklaring. (zaterdag, Ned. 1, 19.42 uur) Reisverslag Vijf Veronica camera-ploegen hebben dertig dagen lang de we reld rondgereisd. Aan de hand van een thema filmden zij op ei gen houtje hun bevindingen en maakten zij een reisverslag. De deelnemers vertrokken met de volgende thema's: 'De globetrot ters'. zij volgden verschillende godsdiensten in de wereld, 'le vensbronnen'; zij filmden gebie den waar grote rivieren in de we reld ontspringen. Ook werden 'Spelen in de wereld", 'De atlas' en 'filmlokaties' waar bekende speelfilms zijn opgenomen, gere gistreerd. De deelnemers van het laatst genoemde thema zijn als winnaar uit de bus gekomen, (zaterdag, Ned. 2,19.25 uur) 'Mégall az Idö' ('En de tijd stond stil') is een Hongaarse speelfilm uit 1982 van Péter Gothar, het grootste Hongaarse talent van de laatste jaren. De film speelt zich af tijdens de opstand in Hongarije in 1956: een man vlucht naar We nen. Zijn vrouw besluit niet met hem mee te gaan en blijft met haar twee zoons achter. 'Mégall az idö' vertelt het verhaal van deze twee jongens in hun pubertijdsja ren. Het verleden van hun vader beïnvloedt hun leven nog steeds. Beiden krijgen problemen op school. De jongste, Dénes, vlucht ook naar het westen. Zijn ont snapping mislukt. (zaterdag, Ned. 2, 00.31 uur) Serie Na de succesvolle en inmiddels legendarische serie 'The singing detective' brengt de VPRO weer een nieuwe serie van Dennis Pot ter op het scherm. 'Pennies from heaven' speelt zich af in de voor oorlogse crisisjaren. Arthur Par ker (gespeeld door Bob Hoskin) is handelsreiziger in bladmuziek. Hij verdient heel weinig. Al zin gend langs dorpjes en lieve vrou wen raakt hij verzeild in een aan tal lugubere zaakjes die hem zelfs aan de galg dreigen te brengen, (zondag, Ned. 2, 20.56 uur) Capitool De Vloek De NOS brengt 'De vloek van de Farao', een documentaire over de kennis van de oude Egyptenaren over chemische en bacteriolo gische processen. In deze docu mentaire wordt geprobeerd de geheime kennis van de Egyptena ren aan het licht te brengen. In 1923 betrad de Engelsman How ard Carter met een aantal mede werkers het graf van Toetan- chamon. Even later stierven tweeëntwintig van hen onder mysterieuze omstandigheden. Toen een kleitablet gevonden werd, waarop staat dat iedereen die het graf van de farao zou schenden door de 'vleugels van de dood' getroffen zou worden, werd het mysterie nog vergroot. Caroline Stenger-Philippe, een Franse arts, komt na lang onder zoek tot een mogelijke verklaring Het NOS-discussieprogramma Het Capitool besteedt aandacht aan de ontwikkelingen op het ge bied van de commerciële omroe pen. Gasten in het programma zijn M. van Dam, voorzitter van de VARA, C. Wolzak, directeur van de TROS, en A. Geurtsen, voorzitter van het Commissariaat voor de Media. De discussie staat onder leiding van Fred Verbakei. (zondag, Ned. 3,12.00 uur) Dante 'TV-Dante' is een achtdelige Ne derlands/Engelse serie van Peter Greenaway en Tom Phillips. Het is «en korte serie naar 'de hel van Dante Alighieri'. In deze eerste af levering is Dante verdwaald. Hij probeert een berg te beklimmen, maar een leeuw, een luipaard en een wolf houden hem tegen. In het woud ontmoet hij de schim van Vergilius die hij in vertrou wen neemt en deze zal hem be vrijden dwars door hel en vage vuur. Greenaways weergave van Dantes hel is meer dan een film vertaling van een klassiek literair werk. Fascinerende beelden zijn op het scherm te zien. (zondag, Ned. 2, 22.59 uur) Speelfilm Veronica zendt 'The Flamingo Kid' uit, een Amerikaanse speel film uit 1984. Het is de laatste zo mervakantie van Jeffrey Willis, die het volgend schooljaar naar college gaat. Samen met twee ou de schoolvrienden brengt hij een dag door in de 'Flamingo Beach Club', een sociëteit waar de leden kaarten, zwemmen en naar mooie meisjes kijken. Daar maakt hij kennis met Joyce en haar vader Phil Brody. Door een incident blijkt dat Jeffrey handig met au to's weet om te gaan en zo kan hij bij de club aan de slag als parkeer- Ati Dijckmeester en Klaas Drupsteen presenteren weer het informa tieve middagprogramma 'Passage' van de NCRV. zaterdagNeder land 1.17.00 uur). (foto ANP) bijdragen: Herman Joustra, Paul van der Kooij, Jan Rijsdam, Erna Straatsma. Over ruim een maand wordt Tina Turner 50 jaar. Ze heeft altijd be weerd er op die leeftijd mee te zul len stoppen maar nu haar nieuwste album 'Foreign affair' net uit is, en de single 'The best' gelijk al succes heeft, lijkt de 'queen of rock 'n roll' haar afscheid nog even uit te moe ten stellen. Met 'Private dancer' maakte Tina Turner in 1984 een wonderbaarlijke come-back. Ineens hoorde ze weer bij de supersterren die voetbalsta dions makkelijk vol krijgen. De ti telsong en 'What's love got to do with it' werden enorme hits. Op 'Break every rule', dat in 1986 ver schijnt, gaat Turner verder op de in geslagen weg. Veel ballades, af en toe een cover van een gouwe ouwe en een enkele ouderwetse rocker. 'Foreign affair' is niet veel anders. Blueszanger en songschrijver Tony Joe White schreef vier nummers, waarvan 'Steamy windows' en 'Un dercover agent for the blues' tot de beste van het album gerekend kun nen worden. Met nog een paar fraaie lovesongs erbij ('You can't stop me loving you', 'I don't wanna lose you') geschreven door onder ande ren Graham Lyle en Albert Ham mond evenaart Turner de kwaliteit van haar vorige twee schijven ge makkelijk. Volgend jaar in de Kuip? E.S. Steve Lukather - 'Lukather' (CBS); Jeff Beck - Jeff Beck's Guitar Shop' (Epic) Steve Lukather heeft - het werd tijd - zijn ei gelegd. Eindelijk heeft hij zich op zijn eerste soloplaat hele maal uit kunnen leven, na jarenlang in het keurslijf van de commerciële popmuziek te zijn geperst (als stu diogitarist en als bandlid van Toto). Dat kan gerust een wonder worden genoemd, want Lukather is al ruim een decennium lang één van 's we relds meest bewonderde gitaarvir tuozen, die op de platen waarop hij tot nu toe heeft meegespeeld slechts mondjesmaat heeft mogen scheuren en piepen. En dat is nu juist wat hij het liefst doet. De schade heeft hij in één klap in gehaald op 'Lukather'. Met de hulp van onder anderen zijn grote voor beeld Eddy Van Halen, die samen met hem tekende voor 'Twist the knife', een rocker die regelrecht uit het ruggemerg van de heren gitaris- Tina Turner: ...gewoon door gaan... (foto pr) ten lijkt te komen. Knallen zonder nadenken, op het gevoel, met het karakteristieke snerpende geluid van Lukathers gitaar en zijn hese stem. Zo is het op de hele plaat. Met als onbetwist hoogtepunt 'Fall into velvet', waarin Lukather duelleert met toetsenman Jan Hammer en een andere spetteraar op gitaar, Ste ve Stevens. Pure muziek, zoals ook op de hoes staat vermeld. Alles is in één keer op het vinyl gezet. Dat be looft wat voor de tournee die op sta pel staat. Daarvoor heeft Lukather de begeleidingsband geleend van een andere gitaarheld met een eigen geluid, Jeff Beck. Beck is iemand die altijd wel zijn ei heeft kwijt gekund. Bijna altijd solo, kon hij doen wat hij wilde. Op 'Beck's Guitar Shop' is het niet an ders. Slechts gesteund door hout hakker Terry Bozzio (van onder meer Frank Zappa en UK) en toet senman Tony Hymas, krijgt hij ook nu weer alle ruimte om zijn talenten te etaleren. Van spijkerharde rock in 'Stand on it' en rustige jazz-rock in 'Two rivers', tot zelfs een uitstap je naar de reggae in 'Big block'. Toch vormt de hele plaat een sa menhangend geheel. Dank zij de ei gen stijl (simpele melodielijnen en vloeiende loopjes) en het bijtende geluid van zijn gitaar. Het enige manco vormt het ontbreken van zang. De nummers verzanden tegen het einde toe vaak in te veel geso- leer waardoor de aandacht van de luisteraar verzwakt. Een zanger had dat kunnen voorkomen. Misschien dat Beek eens wat meer naar Luka ther zou moeten luisteren. En zijn eigen platen nog eens uit de kast zou moeten halen. Want dat Beek ook kan zingen heeft hij in het verle den meer dan eens laten horen. H.J. Kopen of niet kopen? Dat is de vraag bij het negende Eurythmics- album 'We too are one'. Voor de aan schaf pleiten de scherpe en door dringende teksten, de krachtige, in dringende en loepzuivere vocalen van Annie Lennox, ballades die te mooi voor woorden zijn en dat beetje extra dat recht-toe-recht-aan nummers als de titelsong boven zichzelf en de eentonigheid uittilt. Tegen de aanschaf pleiten mee- klap-nummers als de single 'Revi val' (R-E-V-I-V-A-L!), zwakke re freinen die prachtige nummers als 'How long' om zeep helpen, een licht gevoel van lamlendigheid en het idee dat wanneer dit album aan slaat de Eurythmics echt gewoon tjes gaan worden. Nu al zijn sommi ge stukken op het gewone af en zaait een nummer als 'The king and queen of America' verwarring door dat de muziek het niet haalt bij de teksten waarin het duo vakkundig de Amerikaanse droom doorprikt: 'We are the all time winners in the all time losers game'. In interviews etaleerde David A. Stewart zijn geldgebrek en legde hij uit dat dit album geld moet opleve ren en pakkende songs voor de we reldtournee. 'Revival' doet het in Nederland niet zo best en het is te hopen dat dat het excentrieke twee tal aan het denken zet. Dat Stewart en Lennox het nog kunnen, maken delen van het album duidelijk. Nu moeten ze het nog doén. P.vd.K. De tweede plaat die Tears for fears in 1985 maakte, 'Songs from the big chair', is een van de weinige platen die ik zonder haar te beluiste ren heb gekocht. Het leek me een ri sicoloze aanschaf: het debuutalbu van het Engelse duo, 'The hurtin (1983), vond ik prachtig. Maar de o. volger was een grote teleurstellirv 'Songs from the big chair' was ee album met commerciële deuntje I waarmee de groep wel meteen ha,' naam vestigde. Met de eerste lp van Tears f( fears nog steeds in het achterhoof beluisterde ik het onlangs verschj nen derde album, 'The seeds of 1 ve'. En dat is opnieuw teleurste lend. De lp/cd is een produkt] waaraan vier jaar is gewerkt en di is misschien te lang geweest. H( klinkt ook echt heel bestudeert niet zo verfrissend als 'The Hurtin; was. Koortjes vallen op de juist momenten in en de solo's zijn nt iets te zorgvuldig ingebouwd. Hei voorspelbaar allemaal. Orzabal e Smith vinden verder dat ze oud g] noeg zijn om over politiek te zinge en dat doen ze dus maar. Maar da wel op een aandoenlijke, naïeve m nier in de trant van 'All you need love' (in 'The seeds of love'). Tears for fears steekt met deze It /cd weliswaar nog mijlenver bove| groepen als Spandau Ballet uij I maar is zeker niet meer wat het g( weest is. Ei David Sylvian/Holger Czukay 'Flux mutabilty' (Virgin) Interne spanningen maakten f 1983 een eind aan het functionere van de unieke Londense groep J| pan. Zanger David Sylvian maakj daarna de schitterende 12 inq 'Bamboo houses' en het al eve mooie 'Forbidden colours' voor q soundtrack van de film 'Meri> Christmas mr. Lawrence'. Met hi solo-album 'Brilliant trees' (198-j begaf Sylvian zich vervolgens een meer avantgardistische terrei die de Japan-fans al enigzins teleij stelde. Desalnietemin werd dez lijn op het volgende album doorgf trokken. Voor zijn nieuwe cd 'Flux mif tability' heeft Sylvian samenwei king gezocht met Holger Czukat die geldt als een kopstuk van de Eir ropese avantgarde uit de jaren z| ventig en tachtig. Het resultaf wordt, hoe kan het anders, gekerl merkt door een enorme experimei1 teerdrift. Het album bevat twee larj ge stukken waarop de stem van Sy! vian overigens niet te horen is. Oij getwijfeld zullen Sylvian en Czukat een schare toegewijde fans vaj dienst zijn met hun 'therapiemi{ ziek'. Persoonlijk wordt ik wat net veus van en vindt ik de verstarde atmosferische klanken op het nieuf we album nauwelijks de moeite va( het aanhoren waard. Japan is altiji al een beetje kopschuw geweesj voor het grote publiek en Sylviaf lijkt zich nu definitief te hebben in gegraven. J.R Kruiswoord "Wees gegroet met jubeltonen, wees gezegend, grote dag! Komt ons heuglijk feest nu kronen, geu rend lover, zonnelach!" Die regels van het oude Kro ningslied schoten mij onwillekeu rig te binnen (en met mij miljoe nen vaderlanders, neem ik aan), toen in het journaal bekend werd gemaakt dat Veronique mag, van het Commissariaat. Veronique, zo hebben wij begrepen, is een Luxemburgse omroep die toeval lig onze kant op seint als de wind gunstig staat, terwijl TV-10, die niét mag, een puur Nederlandse organisatie is. Het ligt nogal voor de hand dat een Luxemburgse omroep wel de Nederlandse huis kamers mag binnendringen (pe netreren), maar een Nederlandse omroep niet. Te lang is het voor het volk verborgen gehouden dat de VARA eigenlijk een Engelse omroep is. de AVRO een Duitse, de NCRV een Deense en de KRO een Spaanse. Vandaar dus. Ik had wel even te doen met Joop van den Ende, die tenslotte de meeste èn hoogste toppers had weggekocht bij de reguliere om roepen. Daar stond hij, enerzijds met volle handen, anderzijds met lege. Ik begaf mij naar het orgel en speelde en zong: "Stort tranen uyt, schreyt luy- de! weent en treurt! Och 't dunct my, dat myn her te barst en scheurt! O dag! o dag! o donc- ker droeve dag! Wat is-ser al ge- huyl en groot geklag!" Maar toen verscheen Ben Bun ders van TV-10 op het scherm en die zei dat hij natuurlijk wel een heel klein beetje bedroefd was, maar toch voornamelijk blij en opgetogen over het feit dat het be stel, via Veronique, na zoveel ja ren dan toch was opengebroken. En ik zag hem denken dat minis ter Brinkman dan wel als dat anonieme jongetje in het boek over de Zilveren Schaatsen kon proberen de aanstormende zee te gen te houden door zijn duim in dat eerste gaatje in de dijk te ste ken, maar dat wij, Nederlanders, vertrouwd met de zee, wel wisten dat dat toch nooit zou lukken. Het gaatje waardoor Veronique nu naar binnen is geglipt zal zo wijd worden, dat binnen afzienbare tijd ook TV-10 er pontificaal zijn intrede door zal kunnen doen. Dus toen ik deze boodschap van Ben Bunders had begrepen, begaf ik mij opnieuw naar mijn harmoni um en speelde opstandig het TV- 10-strijdlied: "Wij leven vrij, wij leven blij op Neerlands dierb'ren grond. Ontworsteld aan de slavernij zijn wij door eendracht groot en vrij, hier dwingt de grond geen dwinglandij, waar vrijheid eeu wen stond, waar vrijheid eeu wen stond." Tekst en muziek schijnen van Joop van den Ende zelf te zijn. Klare taal, van Joop! Een Hol landse jongen in hart en nieren, die er niet over peinst onder vreemde vlag te varen, maar vrij en blij op Neerlands dierbare grond van mening is dat hier, waar blijheid eeuwen stond, geen dwingelandij past. Wij hoorden een dierlijk gebrul opstijgen, een juichtoon langs de velden, toen het besluit van het Commissariaat bekend werd ge maakt dat Veronique mocht gaan uitzenden, en als voorproefje zoemde de camera al in op het merk van de flessen champagne die'door Lex Harding (zijn aan vraag voor de Luxemburgse na tionaliteit is al ingediend) /en de zijnen even later zouden worden ontkurkt. Maar toen ik daarna het bedenkelijke gezicht van mi nister Brinkman had gezien, en zijn dreigement dat hij het feestje zou komen verstoren had gehoord, moest ik toch even denken aan het lied 'Vroeg op', met de waarschu wende regels: "Vogeltje, wat zingt gij vroeg! Wat zingt gij vroeg! Wat zingt gij vroeg! Pas ontwaak ik uit mijn dromen, of ik hoor u in de bomen: is de dag niet lang ge noeg? Is de dag niet lang ge noeg?" Het Nederlandse volk keek in tussen verbaasd toe. Voor het eerst gedurende zijn bewind sprak mi nister Brinkman de klare taal van het volk. Veronique mag dan een Frans-klinkende naam heb ben, maar elke Hollander kan toch met zijn klompen aanvoelen dat er evenveel Neerlands bloed door Lex Hardings aderen vloeit als door die van Joop van den En de. Waarom heeft PSV zijn hoofd kwartier eigenlijk nooit in Ant werpen gevestigd, om op die ma nier volgens de lankmoedige Bel gische belastingwetten de spelers salarissen, de transfersommen en de inkomsten van sponsors en kaartjesverkoop te ritselen, en vervolgens vrij en blij en lustig aan de Nederlandse competitie deel te nemenHet Nederlandse volk begrijpt dat onderscheid niet tussen TV-10 en Veronique, even min als minister Brinkman, al krijg ik de indruk dat beide par tijen daaruit een tegengestelde conclusie trekken. Waarom kun nen TV-10 en Veronique niet alle bei in de lucht, het zijn toch allebei vrije vogels, redeneert het Neder landse volk, en het zingt uit volle borst: "Gij leeuwerik en gij nachte gaal! al zingt gij heel verschei den, toch hou ik van u beiden en hoor graag naar uw zoete taal, en naar uw juichen en geklag mocht ik wel luist'ren nacht en Horizontaal: 1 tekort, 6 gebrek, 9 repen gedroogd vlees, 10 zo meteen, 11 vilten tent v. noma den, 12 ogenblikje, 14 overluid, 17 werkonwillige, 19 aanteke ning, 20 meubelstuk, zitplaats, 22 tegenspoed, 23 uniek, 24 vaartuig, 25 angstig, 27 kuip waarin uit melk boter wordt af gescheiden, 28 denkbeeldig, 30 parade, 32 zegeteken, 35 straf werktuig, 37 langzaam, 38 zweer (Lat.), 39 middagmaal, 40 bede vaartplaats, 41 eenjarig dier. Verticaal: 1 sportwedstrijd, 2 hij die iets koopt dat wordt aan geboden, 3 koning der elfen, 4 drijvend geheel v. planken e.d., 5 matig koud, 6 land in Afrika, 7 vleugel, 8 na verloop v. zekere tijd, 13 azijn, 15 toelage uit de staatskas voor leden v.e. vorste lijk geslacht, 16 gemeentedienst belast met toezicht op de open bare orde, 17 genotmiddel, 18 gewapend geleide, 21 wig, 22 puist, zweertje, 26 halmen v. ge dorst koren, 28 kalmte v.h. ge-! moed, 29 valsheid, bedrog, 30 dagtekening, 31 zijkant, 33 vlak v.e. edelsteen, 34 hij die van de rechter een uitspraak eist, 35 ge troffen, 36 delfstof. DEHEBQQIZIQBIIBDEIB HnaEEHEISEEBEEEE SEjasfjEGKaaEasaHca 0E0HEHEHHE@EEiES DEIDEEEiEGiaBHEEinE QEEEEnEBESSEÜEH □EUEEElEaEaHEaEa EEaEEBEQEtaaEBEB aGjaaiaaaaGJïïsaEaa anaEQEESEaEEQEü aamaaaiïïHBSEaaaa HEEEHEEaEBEEaaa HanDHQHGiaaHEiaHifl De winnaars van de Leidsch Dag blad-handdoek zijn: D. Gerlofsmal Zwanebloemstraat 5, 2215 GR Voorhout. J.C.A. Knijnenburg, Vliststraat 11, 2314 XK Leiden. De prijs wordt de winnaars toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag' blad. Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS 18.07 Coulissen. NOS' 19.02 De Samenloop. 23.05 Met het oog op morgen. KRO' 0.02 Damokles. 1.02-7.00 Niemands- Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 15.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 Driespoor. NCRV' 19.03 Paperclip-radio. 21.03 Crossroads. 23.03-24.00 Late da- Radio 4 na 18 uur VOO 18.02 Avondstemming. 20.00 Nws. KRO: 20.02 KRO-Klas- siek op Zaterdagavond met om 20.02 Holland Festival Oude Mu ziek: Tallis Scholars; 20.55 Het Po tior Kwintet; 22.00 Orgelrubriek. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS' 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. 21.14 EO-Metlerdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.30-22.10 Reportage Hervormd Gereformeer de vrouwenbondsdóg. 22.10-22.45 Populaire orgelbespeling. OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Oegstgeest Lokaal 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-17.00 Vandaag de dag 17.00-19.00 Dance Flash 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK 09.00-10.00 Mag ik u even voor stellen 10.00-11.00 Vlok Informatief 11.00-13.00 Dubbel en dwars 13.00-14.00 De Verversing 14.00-15.00 't blijft Hollands 15.00-17.00 Sport 17.00-18.00 Groeten en verzoe ken 18.00-19.00 Gospeltown 19.00-20.00 Rooms Katholieke kerkdienst ZONDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbi|tshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. HV: 9.03 De verbeelding. IKON: 9.30 Actualiteiten. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 Opheffen vertier NCRV: 13.08 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. VPRO: 19.03 Archie. NOS 20.02 Rock-jazz op zondag. AVRO: 21.02 Showtime. 21.30 De Melfordmoor- den. 22.02 Jazzspectrum. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht; Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Paul Haenen (1). AVRO: 10.30 Muziekmozaïek. 12.02 AVRO Muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 't Is te Showtime. 21.03-7.00 Zie radio. 1. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van-de hits. 15.02 KRO's Hitweek. 16.02 KRO's Zalige Liefdeslijn. Radio 3 na 18 uur 18.02 Tijd voor toen. 19.02 Pop- eye. 20.02 Studio 3 met om 20.00 De stand van zaken; 21.03 Some- Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.02 Aspekten van de kamermuziek: Holland Festival Oude Muziek 1989. muziek voor piano, viool en cello. 9.00 Musica Religiosa et Profana. 9.55 Progr.- overz. KRO: 10.00 Eucharistievie ring. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee: Maria Callas op CD. 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de zondagmiddag: Concertgebouw Orkest met hoorn (In de pauze: Praten over muziek). 16.00 De Ne derlanden. 16.30 Diskotabel. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nws. TROS: 18.02 Muziek uit duizenden. 19.00 Continu muziek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Kamerconcert: Muziek voor viool, altviool en piano. 23.00- 24.00 Finale. Radio 5 voor 18 uur NOS 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. IKON: 9.30 Ac tualiteiten. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 De zeven brie ven. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. NOS' 16.55 Mededelingen en schippers- Radio 5 na 18 uur 18.00 Nws. 18.10 Mensen. 18.25 Liturgie en kerkmuziek. IOS: 18.40 *1.00*22.00 Sportcarrousel OMROEP RIJNLAND 10.30-11.00 Radio Gezondheid 11.00*12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo- VLOK 10.00 Kerkdienst 17.00 Kerkdienst MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nws. NCRV: 7.07 Hier en nu. NOS: 7.30 Nws. KRO:' 7.32 Hier en nu. 7.51 Het levende woord. 8.10 Hier en nu. 8.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu. 8.50 Introductie M.M. magazine. 9.05 Maandagmorgen magazine. (9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu). 12.05 Hier en nu. 12.32 Boer en tuinder. NOS: 12.55 Me- ded. t.b.v. Land- en Tuinb. NCRV: 13.10 Hier en nu. VOO: 14.05 Vero nica Nieuwsradio. Radio 2 voor 18 uur 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder. (8.04-8.15 TROS-Ak- tua). 9.04 TROS Gouden uren. 11.04 Op volle toeren. 12.04 André van Duin. 13.04 TROS Aktua. 13.15 Zwijgen is goud. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metler daad hulpverlening. 17.04 Ronduit radiokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. WRO: 6.02 De baas van de week. S 04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Pay Bas. Radio 4 voor 18 uur NOS: 7.00 Nws. KRO: 7.02 Au bade. (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandagmorgen: Cherubini-kwar- tet, muziek voor strijkers. 11.50 Over poëzie. 12.00 Radio vier klank. (13.00 Nws.). 13.50 Over kunst en cultuur. 14.00 KRO-Klas siek op de maandagmiddag. 15.45 In antwoord op uw schrijven-klas- ber. 9.00 Nws. 9.02 NOS Sportief 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Honger hoeft niet. VARA 10.0C Factor 5. met om 10.00 Benchter van en over ouderen. NOS: 12.0C, Nws. HUM.VERBOND: 12.05 He. voordeel van de twijfel: Er broei wat. 13.00 Nws. VARA: 13.10 Fak tor 5 met om 15.00 Bericht uit he' Koningkrijk; 16.00 De wetenschap NOS: 16.30 NOS Kindermagazine 17.00 Wat een taal. 17.30 Rechts hulp. 17.55 Mededelingen er schippersberichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten. weersberich- br., weerber., verkeersinf., land- e tuinbouwinf.. de kwis Heb voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 42