SpoorptTV 'Ook wij hebben een kaderprobleem' Kasparov definitief uit zicht Kortjsnoj PSV vindt Steaua een 'pittige ploeg' U.V.S. - SPARTA Kieuw stadion en AC Milan voor Real !9 ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1989 PAGINA 19 Oegstgeest viert jiiblieuiii met demissionair bestuur 'lp dal iewOEGSTGEEST - Een demissionair bestuur en een formateur die 'ol de opdracht heeft om binnen een tijdsbestek van pakweg een maand de zaak weer op de rails te zetten. Dat klinkt bekend nu ons m'land zich toevallig weer eens bevindt in een post-verkiezingspe- 1^- riode waarbij het nieuws over de kabinetsformatie dagelijks is te- w. rug te vinden in de periodieken en andere media. Van minder be en lang. maar desondanks toch wel opvallend, is dat deze constructie ?ct nu ook zijn intrede heeft gedaan binnen de (amateur)voetballerij. er-De voetbalvereniging Oegstgeest. die uitgerekend dezer dagen ■ti* haar 60-jarig jubileum viert, geniet de twijfelachtige eer om met dit unicum op de proppen te komen. Alhoewel, zo twijfelachtig vindt de- en missionair voorzitter Jan van Vuren en de zaak ook weer niet. Eerder ziet )e hij het als een teken des tijds, een ek dóódsimpel gevolg van de mentali- teitsvervlakking waarvan iedereen [c binnen de sportwereld het bestaan het liefst zou ontkennen, maar waaraan desondanks bijna nie- mand meer ontkomt. "Hoewel de vereniging Oegstgeest floreert als nimmer tevoren, hebben ook wij helaas te kampen met een kader probleem". constateert Van Vuren aan de vooravond van de feestelijke receptie openhartig. Echt verwonderen doet dat hem niet. "De verantwoordelijkheid voor de club berust bij te weinig mensen. Dat is iets van deze tijd. Er lopen genoeg capabele figuren rond, maar bijna iedereen heeft het te druk met andere zaken. Werk, ge zin en noem maar op. Toch kunnen we hier gelukkig met zekerheid stellen, dat die impasse binnen af zienbare tijd, en dan praat ik over een week of drie hooguit, tot het verleden zal behoren". Genoeg over die problematiek, want voor het overige gaat het de 60-jarige - ooit voortgekomen uit de jongelingen van St.Paulus en des tijds voor het eerst voetballend bij de drie witte palen, lees de Leeu wenhoek - louter voor de wind. "Vijfhonderd leden telt de vereni ging inmiddels", rekent Van Vuren voor en verbindt aan dat nog almaar stijgende ledental meteen de con clusie: "dat Oegstgeest ondanks zijn vier velden op De Voscuyl aar dig uit zijn jasje aan het groeien is. "Met een compleet thuisprogram ma op zaterdag moeten we zeer nauwgezet op schema werken. Als een wedstrijd maar even te laat be gint, bestaat de kans op een chaos bij de kleedkamers. We zitten echt Missie Want bij de pakken neerzitten, dat hebben ze bij Oegstgeest in de afge lopen 60 jaar nog nimmer gedaan en wat Jan van Vuren betreft zal dat niet gebeuren ook. De 44-jarige ex pert op het gebied van autoschade denkt dat formateur Budding nog hooguit drie weken nodig zal heb ben om wat hij noemt: "De juiste mensen op de juiste plaatsen te zet ten". Om die missie onafhankelijk en ongebonden te kunnen voltooi en deed een maand geleden het vol tallige bestuur een stap terug. "Het is dus goed mogelijk dat mensen daaruit straks terugkomen. Nee, daar zal ik niet toe behoren". Van Vuren vindt het na vier jaar namelijk welletjes. "Ik wil voorko men dat ik een stempel op de vere niging ga drukken. Natuurlijk blijf boek stond als ik betrokken bij de goede zaak. Als vereniging' dan elftalbegeleider van het eerste team en als de man die een oogje in het zeil houdt voor wat betreft de selec tie. Ik heb het altijd een eer gevon den om voorzitter van een dergelijk Iedereen Lang nadenken of veel moeite doen om de jubilaris, momenteel de grootste club van Oegstgeest, in zijn algemeenheid te karakteriseren, hoeft Van Vuren niet. Het woord 'ie dereen' staat centraal. Luister maar naar de voorzitter: "Oegstgeest is een club voor iedereen en met een eigen specifieke sfeer. Van plant soenmedewerker tot notaris en van schade-expert tot advocaat voelt ie dereen zich hier thuis. Rangen of standen kennen we niet, iedereen is welkom. De jeugd, 160 man sterk, heeft hier zondermeer de prioriteit, daar wordt veel geld ingepompt. Aan de andere kant krijgen de se niorleden, en dan doel ik op de gro te" groep van tachtig man tussen de 55 en de 91 jaar, veel aandacht. Ge zelligheid staat hoog in het vaandel van de club". Dat heeft er, in het verleden, ove rigens wel toe geleid dat Oegstgeest bepaald moment eerder te 'gezelligheids- prestatiegerich te voetbalclub. Van Vuren haakt met graagte in. "Dat klopt", geeft hij onomwonden toe, zoals hij trou wens immer doet ook al betreft het soms de wat zwakkere plekken in Demissionair voorzitter van Oegsgeest. Van Vnren (rechts), ontvangt een karaf met inscriptie van wetnouaer Van Veen tijdens de receptie ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de voetbalclub, gisteravond, (foto Henk het geheel. "Dat is ook, een jaar of wat terug, door het bestuur onder kend". "We hobbelden toen een beetje heen en weer tussen de eerste klas se van de Afdeling en de vierde klasse van de KNVB", blikt Van Vuren, zelf lid van Oegstgeest vanaf zijn tiende jaar en voormalig speler van het eerste, om. "We hadden al tijd prima materiaal, maar de disci pline was soms ver te zoeken. Een paar jaar geleden trokken we daar om Henk Swaak als trainer aan om voor stabilisatie te zorgen. Dat is hem uitstekend gelukt. We draaien nu een paar jaar mee in de top van de vierde klasse en misten de titel Fysiotherapeut Oegstgeest overleden OEGSTGEEST - Op 46-jarige leeftijd is gisterochtend Gilbert de Windt overleden aan een hersenbloeding. Hij was sinds zes jaar de fy siotherapeut van de voetbalvereniging Oegstgeest. "Het werpt een enorme schaduw over ons jubileum", aldus de demissionair voorzitter van Oegstgeest, Jan van Vuren. "Hij was enorm geliefd bij jong en oud. Iedereen kon bij hem terecht. Bovendien beschikte hij over een enorme kennis. Hij had net een boek gereed over sportblessures", aldus Van Vuren. Ondanks het overlijden van De Windt gaan de wedstrijden van alle Oegstgeest-teams door. Van Vuren: "Hij zou dat zo hebben gewild. Wel wordt door al onze elftallen voor de wedstrijd een minuut stilte in acht genomen". Het hockey-duel tussen het Leiderdorpse Alecto en Roomburg, dat voor morgen stond gepland, gaat echter niet door. De laatste driejaar fungeerde De Windt als verzorger voor het team van Alecto. E2E3HL TILBURG Twaalfde ronde: Hjartarson' (IJs) - Agdestem (Noo) 1/2 -12, Ivantsioek (Sov) - Kasparov (Sov) 1/2-1/2. KortS|noi (Zwi) - Piket (Ned) 12 -1 2. Sax (Hon)-Ljubojevic(Joe) 1?2-1*2 Stand: 1 Kaspa rov 10 punten, 2 Kortsinoi 7 1/2. 3 Sax 6. 4 Hjartarson en Ljubojevic 5 en 1 a(g6 Agdestem en Ivantsjoek 5, 8 Piket 3 1/2. OPEN NK NIEUWEGEIN Mannenenkelspel, tweede ronde: Frost (Den) - Bruil (Ned) 15-9 15-8, Nielsen (Eng) - Kumar (Ind) 15-9 18-15, Kukasemkei| (Tha) - Carlsen (Den) 15-10 18-16, Chye (Mal) - Krist|ansson (IJs) 15-1 2-15 18-14, Kusuma (Ind) - Bun (HKo) 15-7 15-1, Skeby (Den) - Axelsson (Zwe) 15-6 15-8. Pelupes- sy (Ned) - Hall (Eng) 15-5 15-4, Frederiksen (Den) - Jönsson (Zwe) 15-12 15-9 Kei (Hko) - Oester- berg (Zwe) 15-4 9-15 15-9, Baddeley (Eng) - Tnomsen (Den) 15-17 15-5 15-8, Meng (Mal) - Stalenhoef (Ned) 15-7 2-15 15-3. Hoyer (Den) - Tuvesson (Zwe) 15-6 15-1, Jantti (Fin) - Coene (Ned) 15-7 15-12. Nierhoff (Den) - Andreasson (Zwe) 15-4 15-11, Butler (Eng) - Olsson (Zwe) 15- 3 2-15 18-14, Kurmawan (ind) - Andersen (Den) 15-10 18-13 Kwartfinales: Frost - Nielsen 15-7 15-13, Ku- kasemkei| - Chye. Chye trekt zich terug. Kusuma (Indo) - Skeby (Den) 15-11 15-5. Frederiksen - Pe- lupessy 9-15 15-3 15-3. Baddeley - Kei 15-6 15-3 Hoyer - Meng 15-6 15-10, Nierhoff - Jantti 10-15 15-10 15-4, Kurmawan - Butler 15-6 15-8. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Maonusson (Zwe) - Van Dijck (Ned) 11-811-3, Groves (Eng) - Schmidt (BRD) 11-7 11-4, Hattens (Den) - Erics son (Zwe) 11-711-5, Louis (Eng) - De Boer (Ned) 11-612-10, Larsen (Den) - Hore (Eng) 11-311-2, Van der Knaap (Ned) - Bell (Sch) 11-011-0, Troke (Eng) - Ailwright (Eng) 11-011-3, Julien (Can) - Wi- hlborg (Zwe) 11-611-2, Muggeridge (Eng) - Piche (Can) 11-511-7, Nedergaard (Den) - Gallup (Eng) 11-4 11-4, Crabo (Zwe) Gibson (Sch) 11-6 2-11 11-2, Coene (Ned) - Borg (Zwe) 11-611-7, Bostof- te (Den) - Loranger (Can) 11-1 11-2. Smith (Eng) - Meilink (Ned) 4-11 11-0 11-2, Hoogland (Ned) - Sluer (Den) 12-910-1211-4, Kusumaward (Indo) - Krucinski (BRD) 11-1 11-4 Kwartfinales: Magnusson - Groves 11-2 11-6, Hattens Louis 11-511-7, Van der Knaap - Larsen 11-3 8-11 11-4, Troke - Julien 11-5 11-4, Mugger idge - Nedergaard 11-6 11-5. Coene - Crabo 11-5 11-4, Smith - Bostofle. 6-10 Bostofte geeft op met blessure, Hoogland - Kusumaward 12-11 11-4 vorig jaar op een haar na. Kwam omdat een stuk of vijf spelers op wintersport gingen. Kijk, het zijn amateurs, dus je kunt ze niet tegen houden. Ze hebben ook gelijk. Al hoopje natuurlijk als bestuur dat ze hun vakantie zo plannen dat dat niet ten koste gaat van het eerste". Talenten Met het aantrekken van Wim Visser als trainer poogt Oegstgeest i eus om een stapje hogerop te ko men. "Als je laag speelt raak je je ta lenten kwijt aan de grote clubs, want die gasten willen hogerop. Dat is bij ons ook gebeurd. We mikken daarom, zonder dat dat direct hoeft te gebeuren, op de derde, misschien tweede klasse. Dan houd je die be loften waarschijnlijk wél vast. Ik denk trouwens dat dat ook past bij ons niveau. Mijn grote wens voor de komende vijftien jaar? Op wat lan gere termijn hoop ik dat Oegstgeest zal uitgroeien tot een club zoals Quick Boys, Rijnsburgse Boys en UVS. Dat is toch een mooi streven, AD VAN KAAM HAMBURG VIJFLANDENTOERNOOI Argentinië - Spanie 2-1 (1-0), Australië - Sovjetu nie 4-1 "2-0) Stand: Australië 2-4, Bondsrepubliek 2-4, Sovjetunie 2-2, Argentinië 3-2, Spanje 3-0 BUITENL. VOETBAL BORDEAUX Mannen, kwartfinales: Lendl (Tsj/1) - Leconte (Fra/8) 6-2 6-3, Fleurian (Fra) - Prpic (Joe/5) 6-2 6- 3, Sanchez (Spa/2) - Carbonell (Spa) 6-0 6-3, Yza- ga (Per/4) - Motta (Bra) 7-6 6-2. PALERMO Mannen, kwartfinales: Ivanisevic (Joe/8) - Man- cmi (Arg/13-6 7-5 6-4, Vojtisek (BRD) - Bruguera (Spa/5) 7-6 6-4 WALLDURN WK ENDURO Stand na vijfde dag: 1. Italië 290,99 strafpunten, 2. Zweden 471,82, 3 Tsjechoslowakije 832,74, 4 Bondsrepubliek 850,93, 5. DDR 974,40, 6 Verenigde Staten 1.446,69. Junior-Trophy: 1 Finland 711,32, 2. Bondsrepu bliek 763,68, 3. Frankrijk 779,48. Incident Ajax kan Nederland plaats kosten ZÜRICH (ANP) - De gebeurtenis sen bij Ajax - Austria Wien kunnen Nederland een plaats kosten in het volgende Europese seizoen. Volgens KNVB-voorzitter Jo van Marle, penningmeester van de UE FA, moet ermee rekening worden gehouden dat een eventuele uitslui ting van Ajax betekent dat er geen vervanger mag deelnemen, wan neer Ajax ook in dit seizoen Euro pees voetbal zou bereiken. De UEFA stelde zich bij de loting van het toernooi om de UEFA-be- ker uiterst formeel op. Voorzitter Jacques Georges liet zowel Austria Wien als Ajax meeloten. "Na de ern stige incidenten in Amsterdam", zei Georges, "wachten wij de uitspraak van de strafcommissie en eventueel de commissie van beroep, af voor de definitieve beslissing wordt geno- De strafcommissie zal volgende week donderdag worden voorgeze ten door de Italiaan dr. Alberto Bar- bé, die ook de zaak Nederland - Cy prus behandelde. Van Marle is niet gerust op een gunstige uitspraak. "Een eventueel volgend incident kan ernstiger ge volgen hebben voor Nederland. Op de achtergrond staat nog altijd de totale uitsluiting van Engeland en de UEFA kan niet' de een zwaar straffen en de andere licht". Politie Amsterdam denkt dader Ajax te kunnen vinden AMSTERDAM (GPD) - De Am sterdamse politie heeft 'goede hoop' dat via videobeelden van het publiek de dader van de aanslag op Austria Wien-doelman Wohlfahrt kan worden achterhaald. Of op het moment van het incident de camera op de goede plek was gericht, wil de politie niet zeggen. De Oostenrijkse keeper werd tij dens het Europacup-duel Ajax- Austria Wien in de rug geraakt door een ijzeren staaf, die uit het vak van de F-side werd geworpen. De scheidsrechter besloot de wedstrijd onmiddellijk te staken. Door het incident is Ajax vrijwel zeker uitgeschakeld in het Europa- Cup toernooi voor dit jaar. Boven dien hangt de club een straf van de Uefa boven het hoofd, die een of meerdere jaren uitsluiting van in ternationaal voetbal behelst. De videobeelden die de politie be studeert, vormen een proef van de Amsterdamse voetbalclub. Ajax wil hiermee het gedrag van de suppor ters bestuderen in de hoop het ge weld in te dammen. TILBURG (GPD) - Het Interpolis- Kasparov-toernooi is twee ronden voor sluitingstijd tot de verwachte ontknoping gekomen. Wereldkam pioen Gary Kasparov toonde gis .e- ren voor een keer eens niet zijn spierballen. In de partij tegen de hy pernerveuze Vasili Ivantsjoek moest de grootmeester uit Bakoe genoegen nemen met remise. Maar aangezien zijn laatst overgebleven 'concurrent' Viktor Kortjsnoj ook al niet verder kwam dan deling van het punt (met Jeroen Piket), ver dween Kasparov definitief uit het zicht. Tien punteen uit twaalf partijen, verkregen door middel van vier re mises en acht overwinningen. Dat is een ongehoorde score, zelden of nooit vertoond in Tilburg. Het toer nooi is het afgelopen decennium zo'n beetje het prive-jachtterein ge weest van de door Kasparov zo in tens gehate Karpov. Die kon er in verband met de aanstonds starten- 'Doping een gezwel' BONN (Reuter) - Edwin Moses. de tweevoudige Olympische kam pioen en wereldrecordhouder op de 400 meter horden, vindt dat het ge bruik van verboden middelen de laatste jaren dramatisch is geste gen. "Hierdoor wordt de atletiek in zijn geloofwaardigheid ernstig be dreigd", aldus Moses. "Het gebruik van dope in onze sport is de laatste acht jaar gegroeid als een gezwel", zegt Moses in een interview in het Westduitse blad 'Der Stern'. Op de vraag of de atle tiek na de laatste serie van doping- schandalen kan worden gered, ant woordde Moses positief. "Echter al leen wanneer radicale maatregelen worden genomen om van deze plaag af te komen. Het eerste wat wij moeten doen is stoppen met de ontkenning dat wij een probleem hebben". Volgens Moses, die dit seizoen niet aan wedstrijden deelnam, moet elke beschuldiging van doping die aan het adres van een sporter wordt geuit, serieus worden onderzocht. de halve finale van het Kandidaten-- toernooi niet bij zijn dit keer. Kasparov voelde zich thuis in Bra bant en greep de gelegenheid aan om de wereld nog eens te demon streren wat een immens talent hij ei genlijk is. Het winnen van het toernooi zal Kasparov niet zo bar veel meer zeg gen. In feite ligt overal waar de Sov- jetrussische wereldkampioen ver schijnt, de hoofdprijs te wachten. Nee, zijn vizier is gericht op wat heel anders. Zoals bekend is Kaspa rov verbeten aan het jagen op het Elo-record van de legendarische Bobby Fischer. Die haalde op zijn top (in 1972) een rating van 2785. Om die prestatie te verbeteren, zal de winnaar van Tilburg in de laatste twee ronden minimaal an derhalf punten moeten scoren. Hij treft de twee Scandinavische deel nemers nog, Simen Agdestein met wit en Johann Hjartarson met de zwarte stukken. Niemand die er se rieus aan twijfelt dat die twee partij en de benodigde anderhalf punten opleveren. Het najagen van de 'heilige graal' is ten koste gegaan van heel wat bloed. Kasparov, tegelijk irritant en geniaal, heeft feitelijk vreselijk huis gehouden in Tilburg. Bijna ieder een kwam op de ontleedtafel te recht van de pure schaakprof. Slechts Gyula Sax, Kortsjnoj, Lju- bomir Ljubojevic en gisteren dus Ivantsjoek, overleefden eenmaal de behandeling. De rest verdween vrij geruisloos onder de wielen van de geoliede Russische machine. In de schaduw van Kasparovs op treden kan eigenlijk alleen Kortsjnoj redelijk tevreden terug blikken op het toernooi. De uitge weken Rus met Zwitsers paspoort, die nog steeds achter iedere boom een KGB-agent vermoedt, verloor alleen van 's werelds nummer een. De tweede plaats kan hem nauwe- lijk meer ontgaan. Die positie was normaal gesproken ingeruimd voor Ivantsjoek, derde op de mondiale ranglijst. Ivantsjoek startte goed, maar na dat hij een solide stelling tegen Kasparov na een blunder zag veran deren in een rokende puinhoop, eb- de alle kracht en motivatie weg. De jeugdige Sovjet-schaker was een toonbeeld van onevenwichtigheid. Daarbij riep zijn merkwaardige ge drag (remise aanbieden in winnen de positie, heel hard weghollen in plaats van te analyseren en twintig minuten zwijgend achter het bord blijven zitten na een nederlaag) nogal wat vragen op. De twee deelnemers uit het noor den van Europa, Agdestein en Hjartarson, schoten geregeld te kort. De voetballende grootmeester Agdestein is theoretisch zo mager onderlegd, dat hij tegen goed voor bereide schakers weinig heeft in te brengen. Misschien dat er in de voetballerij voor hem wat meer te verdienen valt. Voor Piket was het tot dusverre een loodzwaar toernooi. Gisteren had hij tegen Kortsjnoj de mogelijk heid om zijn tweede zege te laten bijschrijven. In vliegende tijdnood werden de zetten niet meer geno teerd en had Piket niet in de gaten dat de grens van veertig al was over schreden. Nadat het rammen op de klók voorbij was, bleek dat beide schakers 44 zetten hadden gedaan. Op de 42e zet had Piket groot mate riaal kunnen winnen. Nu zat er niet meer in dan remise. De Leiderdor per heeft in ieder geval weer een hoop ervaring opgedaan. DEN HAAG (GPD) - Steaua Boek arest heeft in de afgelopen seizoe nen nog meer dan PSV zijn sporen verdient in het internationale voet bal. De legerploeg behoort sinds 1986 bij de Europese top. In dat jaar won het de Europacup I ten koste van Barcelona op dezelfde wijze als PSV twee jaar daarna: door middel van strafschoppen. Het betekende het eerste succes in dit toernooi van een Oosteuropese ploeg. In het af gelopen seizoen verloor de twaalf voudige kampioen van Roemenië de finale van AC Milan met teleur stellende cijfers: 4-0. In 1988 bereik te Steaua de halve finale. "Een pittige tegenstander". Dat vindt PSV-trainer Guus Hiddink van Steaua. "Wij kennen die ploeg door en door en zij ons. Afgelopen zomer hebben we ze nog tijdens het toernooi in La Coruna aan het werk gezien. Steaua Bukarest is een ach terin zeer gedisciplineerd spelende ploeg met twee goede backs. Voorin spelen sterke individualisten die veel switchen", omschrijft Hiddink de finalist van het vorig Dat zijn ploeg eerst uit speelt vindt Hiddink geen noemenswaar dig voordeel. "Dat weegt niet meer zo zwaar voor de tegenwoordige topclubs". Volgens Hiddink is het spijtig dat het lot in Zürich beschikt heeft dat van het kwartet Steaua Bukarest, PSV, Real Madrid en AC Milan "er twee de winter niet door komen". Van de ploeg, die in Barcelona te leurstelde, zijn de veteranen Stoica -ySPÖRTPARK "KIKKERFOLDER" ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR Crab assurantiën BV, tel. 224700. I Crab makelaardij og BV. tel. 225135. I ITRi|nsburgersingel 61 Leiden MADRID (GPD) - Ramon Mendoza, de president van de Spaanse landskampioen Real Madrid, wist gisteren niet of hij nu moest huilen of lachen. Eerst keurde de gemeenteraad van Madrid de door hem gewenste ver bouwing van het Santiago Bernabeu-stadion goed. ondanks oppositie van buurtbewoners. Vervolgens kreeg hij te horen dat AC Milan voor de tweede keer in successie de tegenstander van Real wordt in de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen. De verbouwing en uitbreiding van het Santiago Bernabeu-stadion is al enige jaren een wens van Mendoza. Hij wil het stadion, dat 90.000 toeschouwers kan bevatten, met 20.000 plaatsen uitbreiden door er een derde verdieping op te zetten. De 30.000 zitplaatsen die het stadion nu heeft, zullen verdubbeld worden. De kosten van dit ambitieuze project worden voorlopig geraamd op 2500 miljoen peseta's (zo'n 45 miljoen gulden). Bij de definitieve stemming in de gemeenteraad keerden de socialisten en ultra-linkse fractie zich tégen de uitbreiding van het stadion, dat jarenlang als een van de modernste in de wereld werd beschouwd. Maar de stemmen van de rechtse en centrumrechtse partijen PP en CDS, die een meerderheid van één zetel hebben, waren voldoende om Mendoza zijn zin te geven. De belangrijkste reden waarom de linkse fracties tegen wa ren, vormden de veiligheidsaspecten. In Real-kringen is gelaten gereageerd op de loting voor de tweede ronde van de Europa Cup voor lands kampioenen. Real lootte hierin opnieuw tegen de huidige bekerhouder AC Milan. Vorig seizoen werd Real in de kwartfinale op een pijnlijke wijze vernederd door Milan met een 5-0-nederlaag in het Giuseppe Meazza-sta- dion. In eigen huis was Real niet verder gekomen dan 1-1. Vooral de toenmalige trainer Leo Beenhakker kreeg het na de nederlaag zwaar te verduren van de Spaanse media. De teleurstelling was extra groot omdat Real voor de vierde keer in successie er niet in slaagde de finale van het toernooi te bereiken. Volgens Mendoza is het niet zo belangrijk tegen wie er wordt geloot. "Wel vind ik het jammer, dat we niet eerst thuis spelen". De spelers van Real reageerden evenmin geschokt. "Wij zijn beslist niet minder dan vorig jaar en Milan draait nog niet goed. mede door de blessures van Van Basten en Gullit, die er, zoals ik heb begre pen. ook niet bij zullen zijn. Ik denk dat we het kunnen redden", aldus Michel. en Piturca verhuist naar het Franse Lens. Ghearge Hagi bleef wel in Roemenië ondanks een paar aan trekkelijke aanbiedingen uit Italië. Bijna aile basisspelers van Steaua komen uit voor de nationale ploeg, die samen met Denemarken (met PSV'ers Nielsen, Heintze en Povl- sen) strijd om een plaats voor het WK in Italië. Het is niet de eerste keer dat bei de clubs elkaar treffen. In het najaar van 1970 won PSV in de Europacup II twee keer van Steaua. In Eindho ven werd het, dankzij een uitsteken de invalbeurt van de Belg Johan Devrindt, 4-0. De return in Boeka rest werd met 3-0 gewonnen. In dat duel viel Peter Kemper met een ge broken arm uit. Het is de vijfde keer dat een Nederlandse ploeg uitkomt tegen een Roemeense club. Slechts eén keer liep het verkeerd af voor onze landgenoten, toen de pas ge kroonde wereldkampioen Feye- noord zich liet verrassen door UT Arad. Partizan De beste spelers van Partizan Bel grado, de tegenstander van FC Gro ningen, zijn de internationals Alexander Djordjevic en Nebosja Vucicevic. Partizan kan teren op een grote erelijst: elf keer won het de landstitel en vijf keer de nationa le beker. De beste prestatie op inter nationaal niveau leverde het in 1966, toen de Europacup I-finale werd gehaald. Real won toen met 2- 1. De latere Ajacied Velibor Vasovic was toen aanvoerder. In het afgelo pen seizoen eindigde Partizan op een teleurstellende zesde plaats. Dank zij een 6-1-zege op Velez Mos- tar in de bekerfinale werd het sei zoen gered. In het kamp van FC Groningen werd het resultaat van de loting voor de tweede ronde van het toer nooi om de Europese beker voor be kerwinnaars met gemengde gevoe lens ontvangen. "Partizan Belgrado is ongetwij feld een hele moeilijke tegenstan der", reageerde technisch manager Martin Koeman. "Joegoslaven staan bekend als enorme tikkers en ze kunnen verschrikkelijk hard zijn. Over Partizan zelf weet ik niets concreets. Met GVAV heb ik vroe ger voor de Intertotocompetitie eens tegen die club gespeeld. Parti zan zal hier bij het publiek niet erg aanspreken. ïn financieel opzicht had ik liever Barcelona of Sampdo- ria als tegenstander gehad. Volgen de week zijn we vrij en dan zullen we zeker een afvaardiging naar Par tizan sturen. Een ding staat vast: we zullen in eigen huis een klinkend re sultaat nodig hebben om verder te komen". ZATERDAG 12.15-17 00 BBC 1 voelbal, golf (Dunhill Cup). Donnington en paarderennen in Ascol 13 30-14 30 TV 5: Sports Loisirs. 15 00-17 00 Did 3 Sport 3 extra. 17.00-18 00 SKY Trans World Sport 18 00-20 00 SKY Volleybal EK voor he ren in Zweden. 18.15-19.00 Did 1Sportschau 18 30-19 30 Super Super Sports: NBA- 20.00-21.00 SKY Classic. 20.50-21.10 BBC 1 Sport 21.00-23.00 SKY: Golf Dunhill Cup. 22.05-23.25 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.16-22.45 Ned 3: Studio Sport. 22.45-23 15 BRT 2 Sport op Zaterdag. 23.00-01.00 SKY: Volleybal EK voor he ren m Zweden. 00.55-01.40 BBC 2 Golf' van de Dunhill World Cup. ZONDAG 13 00-13 05 BBC 1 Sport. 13 35-18 40 BBC 2 Sunday Grandstand met golf (Dunhill World Cup) en autoraces (GP van Spanje voor Formule I). 14 15-16.45 BRT 2: Autosport: autosport (Grand Prix Formule I van Spanje) 14 25-17.15 Ned 3 Studio Sport Grand Prix Formule I van Spanje. 15.05-17.00 Did 1 ARD-Sport extra auto sport (GP van Spanje voor Formule I). de marathon van Berlijn en WK ritmische gymnastiek 17.00-19.00 SKY Volleybal EK voor he ren in Zweden (finale). 17.10-18.10 Did 2 Die Sport-f 18.00-18.35 Did 1 Sportschau 18.45-19.25 BRT 1 Sportweekend. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.00-20.00 SKY Voetbal' topclubs. 19.50-19.58 Did 1. Sportschau-Tele- gramm. 20.00-21.00 SKY- Wielrennen Nissan Classic. 21.00-23.00 SKY Golf Dunhill Cup. 21.35-22.10 BBC 2 Autoraces samen vatting van de GP van Spanie voor Formu le l-wagens 21.50-22.05 Did 2 Sport am Sonntag. 22.30-22.45 BBC 1 Sport. 23 00-01.00 SKY Autosport GP van Spanje. 00 05-00.45 BBC 2: Golf Dunhill World Cup. MAANDAG 15 00-16.30 Did 3 Tenms Stuttgart Classics. 15.30-16.00 RAI UNO: Lunei Straf Van Rooy teruggebracht BRUSSEL (ANP) - Het beroepsco- mite van de Belgische voetbalbond heeft de schorsing van de Neder landse speler Frans van Rooy van drie naar twee wedstrijden terugge bracht. De spelverdeler van FC Ant werp kreeg op de openingsdag van de competitie, in het duel met Loke ren, een rode kaart omdat hij zou hebben nagetrapt. De voormalige PSV'er mist nu de duels met KV Mechel^n op 7 oktober en AA Gent een week later.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19