nk-, t? Pullovers te over! Janssen op zoek naar eerherstel ©VER =DE GRENZEN' Rijsbergen schaamt zich WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1 Netten met snoeren De twee doelen in het Volks parkstadion van Hamburg leve ren niet langer gevaar op voor de spelers. Aan de vooravond van het UEFA-bekerduel tussen HSV en Ogryte Göteborg zijn de haken aan de netten vervangen door Vorige week woensdag liep Ditmar Jakobs een tien centi meter lange vleeswond in zijn rug op bij een val in de doel- mond. Dortmund is kluts kwijt Borussia Dortmund is volop in beweging, maar louter in nega tieve zin. De winnaar van de Duitse beker en de Supercup is de kluts volledig kwijt. In het veld en achter de bestuurstafel. De spelers zorgden zaterdag voor het dieptepunt van de dag door een nederlaag (2-3) in de bekerwedstrijd tegen tweede Bundesligaclub Eintracht Braunschweig. De club met de meeste toe schouwers in de Bundesliga Een naam die de laatste dagen in Dortmund ook veelvuldig op duikt is die van Karl-Heinz Rummenigge. Het bestuur van Borussia wil de vlak bij Dort mund opgegroeide ex-interna- tional als opvolger van manager Klaus Gerster, die zaterdag de handdoek in de ring gooide. Voorzitter Gerd Niebaum is als enige tegen. Blessuregolf teistert AC Milan AC Milan lijkt door de knieën te gaan in dit nog prille spelers raakten aan het tere lichaamsdeel geblesseerd en bij vier spe lers moest er zelfs medisch worden ingegrepen. AC mist voorlopig ten minste Gullit, Van Basten, Donadoni en Massaro, terwijl Ancelotti (die al drie keer een meniscus liet verwijderen) en Borgonovo nog onder het mes moeten. Buitenstaanders wijten deze blessuregolf, die zeker al een jaar geleden begon, aan de zeer intensieve manier waarop er wordt ge traind. Op Milanello wordt dat ten stelligste ontkend. Vanwege de tegenvallende resultaten in de competitie heeft voorzit ter Berlusconi trainer Sacchi verzocht om Frank Rijkaard vandaag in Helsinki (de Europa-Cupwedstrijd HJK-Milan) in de spits uit te probe ren: ,,We komen duidelijk voorin kracht te kort door de blessures en Frank is daar volgens mij een uitstekend alternatief voor". Hendrie Kruzen en Anton Janssen streken deze zomer bij KV Kortrijk neer. Op zoek naar eerherstel, want bij PSV waren beiden gewogen en te licht bevonden. Kruzen is al druk doende de bittere smaak van het mislukte Eindho- vense avontuur weg te spoelen, want hij speelde in Belgie tot dusver 'de pannen van het dak'. Zijn Nederlandse maatje Anton Janssen (26) beleefde daarentegen een moei zame competitiestart. - Wat was daarvan de oorzaak? Janssen: „In de week voordat de competitie begon heb ik een spier tje gescheurd in mijn bovenbeen. De eerste vier wedstrijden heb ik daardoor niet mee kunnen doen. En toen ik er voor de eerste keer bij was verloren we direct onze eerste wed strijd". - Een ongelukkig begin dus. Janssen: „Dat mag je wel zeggen. Maar nu gaat het goed. Ik heb geen last meer van mijn blessure en met het voetballen zal het nu ook wel snel beter gaan". - Kortrijk staat na zes competi tieronden op de derde plaats, vlak achter de giganten Anderlecht en KV Mechelen. Horen jullie daar, of leven jullie boven je stand? Janssen: „Ik denk dat we straks wel een paar plaatsjes zullen zak ken. Maar bij de eerste zes moeten we toch wel kunnen eindigen. Er is heel goed ingekocht (naast Kruzen en Janssen trok Kortrijk Filip Desmet, Pierre Drouguet, Gerard Plessers en de Bulgaar Peter Alexandrov aan-red), waardoor we een hele brede selectie hebben. En klasseren we ons bij de eerste zes, dan spelen we volgend seizoen Eu ropees voetbal. Dat is ook de doel stelling van de club". - Wat is jouw persoonlijke doel stelling? Janssen: „Volgend seizoen Euro pees voetbal spelen met Kortrijk en - Rancune ten opzichte van PSV? Janssen: „Nee, dat niet, maar hoe wel ik het bij PSV dan niet gehaald heb, heb ik nog wel steeds de ambi tie zo hoog mogelijk te spelen". - Wat is het grote verschil met PSV? Janssen: „Het grootste verschil is dat er bij PSV iedere dag scherp wordt getraind. Alle partijtjes gaan altijd op het scherpst van de snede. Hier bij Kortrijk gaat het er nog wel eens- wat minder fanatiek aan toe". - Henk Houwaart, jullie trainer, staat bekend om zijn wat losse aan pak. Janssen: „Ja, op zijn tijd houdt hij wel van een pleziertje. Hij geeft de spelers een bepaalde vrijheid. Maar aTs het moet grijpt hij onmiddellijk Nico Claesen brengt de bal Antwerp voor het doel van Vitosia. De Belgen zegevierden in blessure tijd, na tien minuten voor tijd tegen een 1-3 achterstand te hebben aan gekeken. (foto epa) Rob McDonald was vier jaar geleden een begeerde Zwerftocht McDonald In Lissabon zat McDonald hoofdzakelijk op de re servebank, waarna hij (voor even) terugkeerde bij FC Groningen en vervolgens aan een zwerftocht door Eu ropa begon. Hij zat enige tijd bij Racing Jet uit Brus sel, bracht een bliksembezoek aan het Deense Ikast, maakte een tussenstop bij Newcastle United en is in middels bij Besiktas Istanbul beland. Hoe lang McDonald het in Turkije uithoudt, moet worden afgewacht. Feit is dat hij ook bij Besiktas geen basisplaats heeft. Twee weken geleden, in de Europa Cup thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund, werd hij pas in de slotfase als pinch-hitter ingebracht. Het hielp niet, Besiktas verloor met 1-0. Vanavond, bij de return in Dortmund, is McDonald er helemaal niet bij. Hij bleef met griep achter in Istanbul. Rentree Förster Na een afwe zigheid van ruim drie maanden maakt Karl- Heinz Förster woensdag bij Olympique Marseille zijn rentree in de tweede wed strijd tegen Bröndby in het Europa-Cup toernooi voor landskampioe nen. De Franse miljoenenploeg verdedigt in Kopenhagen een comforta bele 3-0 voor sprong. De Westduit- se verdediger raakte in juni zijn lies. In juli onderging hij een opera tie, waarna een lange periode van revalidatie aanbrak. Pas deze maand hervatte För ster de trai ning. De Westduit- se oud-interna tional wordt overigens begin oktober genatu raliseerd tot Fransman. Dat stelt Marseille in de gelegen heid in de com petitie naast Förster de drie andere buiten landers in de selectie (Mozer, Waddie en Francescoli) op te stellen. Bekerwinnaars Dinamo Bukarest (Roe) - Dinamo Tirana (Aib) 2-0 (2-0). 8. Mateut 1-0,13. Mihaescu 2-0. Eerste wedstrijd: 0-1 Grasshoppers Zurich (Zwi) - Slovan Bratislava (Joe) 4-0 (3-0, 1-0). 16. Gren 1-0, 56. Egli 2-0 (strafschop). 84. Strudal 3-0. 110. Gren 4-0. Eer ste wedstrijd 0-3. Monaco - aelenenses 3-0 (3-0). 31 Weah 1-0, 35. Mege 2-0,41. Mege 3-0. Eerste wedstrijd 1-1. Hamun Spartans (Mal) - Valladolid (Spa) 0-1 (0* 1). Eerste wedstrijd: 0-5. UEFA-beker Jeunesse Esch (Lux) - Sochaux (Fra) 0-5 (0-4). 8. Carrasco 0-128. Thomas 0-2,29. Thomas 0-3, 38. Silvestre 0-4, 53. Thomas 0-5. Eerste wed strijd: 0-12. Videoton (Hon) - Hibernian (Sch) 0-3 (0-2). 9. Wien (Oos) - La Valette (Mal) 3-0(1-0). 20. Je- nisch 1-0, 53. Balzis 2-0, 80. Balzis 3-0. Eerste wedstrijd: 4-1. Real Zaragoza (Spa) Apollon Limassal (Cyp) 1-1 (0-1). Eerste wedstrijd: 3-0. Antwerp (Bel) - Vrtosja Sofia (Tsj) 4-3 (0-1). 5. Svlacev 0-1,80. Geilenkirchen 1-1, 82. Donkov 1- 2,87. Mihtarski 1-3,88. Claesen 2-3,89. Claesen 3-3, 90. Quaranta 4-3 Eerste wedstrijd: 0-0. Om de Europese beker voor bekerwinnaars Eerste wedstrijd: Oostende (Bel) - Den Bosch (Ned) 75-69. Eredivisie mannen: Donar - Noordkop 58-67. i Maka- n Achik (Mar), Mesa (Cub) wint van Lifa (Fra) door inter ventie van de scheidsrechter, Khamatov w.o.p. van Hwa-lae (NKo). Zwaarweltergewicht: Akopko- kihan (Sov) w.o.p. van Downey (Can), Ubreja (Roe) w.o.p. van Woodhall (GBr), Schmitz (DDR) w.o.p. van Bredler (Zwe), Kabbari (Egy) w.o.p. van Walsh (Ier). Halfzwaargewicht: Maske (DDR) w.o.p. van Agow (Bul), Schnavasov (Sov) w.o.p van McCroom (VSt), Romero (Cub) wint van Orr (Aus) door interventie van de scheidsrechter, Hra- nek (Hon) wint van Helenius (Fin) door interventie van de scheidsrechter. Zwaargewicht: Husarik (Tsj) w.o.p. van Khalil (Irak), Mirosjitsjemko (Sov) wint van Schmeders (BRD) door interventie van de scheidsrechter, Haydeck (DDR) w.o.p. van Sziko- ra (Hon), Balado (cub) w.o.p. van Russinov (Bul). Vlieggewicht: Sik (NKo) wint op punten van Lyon (Eng), Arbatsjov (Sov) w.o.p. van Gonzales (Mex). Wroblenski (Pol) w.o.p. van Ghanim (Irak), Orlan do Reyes (Cub) w.o.p. van Futuk. lichtweltergewicht: Roesjnikov (Sov) w.o.p. van Samenvatting PSV op tv DEN HAAG (GPD) - De uitzen ding van Studio Sport vanavond van 21.51 uur tot 22.29 uur bevat een samenvatting van de wedstrijd FC Luzern-PSV. De andere Nederland se clubs die uitkomen in de diverse Europese voetbaltoernooien, ko men aan bod in de latere uitzending van 23.20 tot 01.00 uur. Tevens is in deze uitzending een samenvatting van de volleybalwedstrijd Neder- land-Joegoslavië te zien. Coureur Man sell officieel geschorst PARIJS (AFP/SID/Rtr) - De Britse Ferrari-coureur Nigel Mansell is gisteren offiëieel geschorst voor één wedstrijd om de wereldtitel formu le I. Hij kan derhalve het komend weekeinde in de Spaanse Grand Prix op het circuit van Jerez de la Frontera niet starten. De leiding van Ferrari, die een boete van 50.000 dollar aan de Internationale Auto sport Federatie (FISSA) moet beta len, heeft in de loop van de middag beroep tegen de straffen aangete kend. „De FISA heeft Mansell ver oordeeld zonder hem of Ferrari een kans te geven verweer te voeren", aldus Franco Liistro, woordvoerder van de fabriek. „Geen enkele rech ter in de wereld gaat zo te werk." Mansell kreeg de schorsing van wege onreglementair gedrag tijdens de Grand Prix van Portugal in Esto- ril van afgelopen zondag. Eerst reed hij in de pits voor een bandenwissel achteruit toen hij te ver was doorge gleden en later negeerde hij de zwa- te vlag, die hem herhaaldelijk was getoond ten teken van diskwalifica tie. Uiteindelijk viel Mansell uit na een botsing met de bolide van de Braziliaan Senna. Ferrari mag een vervanger voor de Brit aanwijzen, maar zal van deze mogelijkheid geen gebruik maken. „Nigel wordt niet vervangen. Of hij doet mee of niemand", aldus Liistro. LEIDEN - Dat er klasseverschil bestaat tussen Rijnsburgse Boys en Roodenburg is iets waar Wim Rijsbergen totaal géén proble men mee heeft. Maar wanneer de op papier zwakkere ploeg er met de pet naar gooit, is voor hem de maat vol. Het gezicht van de Roodenburgtrainer stond gister-- avond na afloop van het verloren duel tegen de Rijnsburgers (5-0) in het kader van het Zilveren Mo- lentoernooi van LFC dan ook op onweer. "Als ik op een avond als deze langs de kant zit, schaam ik me diep. Ik had net zo goed thuis kunnen blijven". Zijn kritiek gold de instelling van zijn spelers, die zich de hele wedstrijd aan het verschuilen wa ren en hun frustratie meer dan eens afreageerden op de ledema ten van hun opponenten. "Kijk over het voetballen wil ik het niet hebben. Wat dat betreft heeft Rijnsburgse Boys meer in huis. Rijnsburgse Boys deklasseert Roodenburg Maar als ik mijn ploeg bezig zie in de duels, als ik ze zie lopen, nou dan hoeft het voor mij niet meer. Het was nota bene het halve twee de van Rijnsburg". Dat in elk geval wèl met bezie ling speelde en waar het kon in hoog tempo de aanval zocht. De ploeg kon dat ook omdat al kort na het begin een voorsprong werd genomen. Terwijl de Rooden- burgmuur zich bij een vrije trap van de Boys nog aan het opstellen was, haalde Hennie Koet ineens vol uit. De bal belandde op de lat de instormende Leon Vonk leek te gaan inschieten. Rob Pret dacht daar blijkbaar an ders over en haalde hem neer. Kassa dus voor de Rijnsburgers, omdat Hilmar de Groot de toege kende strafschop feilloos benut te: 1-0. Hierna bleek hoe droevig het was gesteld met de mentaliteit van de Leidenaars. Met het kop- pie omlaag bewogen de spelers over het veld. Geen greintje zelf vertrouwen meer, geen enkele vechtlust. Een futloos team kortom dat door de Rijnsburgers kundig naar de slachtbank werd geleid. Een paar halve kansen kreeg Roodenburg nog wel (Ja- cha Farhane), maar dat was meer te danken aan speelsheid van de tegenstander dan aan eigen kun nen. Slechts één lichtpuntje viel er nog te zien voor Rijsbergen: het spel van John Verschoor, die nog nauwelijks mee had kunnen trainen met de selectie en er slechts een paar wedstrijden in het tweede had opzitten. Rijsber gen: "Aan hem kan ik deze neder laag niet ophangen. Ik weet ook wat hij kan, dus een echte test was het niet". Verschoor zelf was ook niet ge heel ontevreden. "Alleen kreeg ik in de tweede helft even conditio neel een terugslag. Logisch ook want die gasten bleven maar lo pen. Het was net een machine". Hij was wel, net als Rijsbergen, geschokt over de prestatie van zijn teamgenoten. "Ik merkte het al op de training. Er is geen ple zier meer, het geloof in eigen kun nen ontbreekt". En dat werd, na de eerste goal van de Rijnsburgers, meer dan eens onderstreept. Alle hierop- volgende treffers - bij de rust was de stand 2-0 - op de vierde na, van Hennie Koet, uit een vrije trap, waren terug te voeren op per soonlijke fouten (twee maal Rob Pret en één maal Richard Gott- mer). Spits Leon Vonk profiteer de maximaal, van de blunders en scoorde evenzovele malen. HERMAN JOUSTRA Slecht begin vrouwen LSRC LEIDEN - De vrouwen van LSRC zijn de squash-competitie gister avond slecht begonnen. In de eerste divisie verloren de Leidse speel sters met duidelijke cijfers van het bezoekende Kampong 2: 0-'4. Alleen Karin Swiers wist een game te win nen, haar drie ploeggenoten bleven op nul staan. Swiers: „We waren nog niet klaar voor de competitie. Het was duidelijk nog even wen nen, met als gevolg zó'n nederlaag." Beter verging het de vrouwen van Dekker Squash, die in Heemskerk met 4-0 wonnen van Marquetsers. Alleen vierde speelster Vivienne Al ders moest een game afstaan. Een meevaller voor de Warmondse for matie was het meespelen van kop- vrouw Dominique Fleur, op wiens komst niet was gerekend. Fleur heeft' studie-verplichtingen, die haar deelname in de eerste fase van de competitie bemoeilijken. Individiuele uitslagen LSRC: Jana van Duyn - Thesi van de Meerendonk 0-3, Kitty Klassen - Lya Seijnhorst 0-3, Karin Swiers - Ingrid van Duivenbode 1-3, Clai re Freling - Ellen Schurink 0-30. Dekker: Vivienne Alders - Cathy O'Donald 3-1, Jacqueline Kiebert - Karin Zeemans 3-0, Liz Weare - Marina de Ruijter 3-0, Domi nique Fleur Jacqueline Aerdenburg 3-0. Lambswool pullover. Zuiver scheerwol. Fijngebreide streeppullover. Pullover met nieuwe folkloristische In tien actuele modetinten: o.a. paars, Bordeaux, mos en antraciet. motieven. Mos/paars, mosgroen, olijf etc. Normaal59.95 Normaal 79.95 Normaal 119- HerfstpnjsEÜDS Herfstpnjs Herfstprijs EH33 Duvergel (Cub), Dobrasinovic (Joe) w.o.p. van Narkiniemi (Fin), Carruth (Ier) w.o.p. van Kelp (VSt), Otto (DDR) w.o.p. van Enschbat (Mon). KOERSEN Eerste koers. 2000 m 1. Day van de Lente (R. Pools) 2.46,8 - 1.23,4,2. Dannie J. 3. Dart Cosmo. Niet gestart: Don Faunen. Toto: winnend 4,70 plaats 2,00 1,90 koppel 12,10 trio 68,70. Tweede koers, 1609 m: 1. One To Many (R. van Stam) 2.06,8 - 1.18,8, 2. Esmeralda, 3. Jan Hazelaar Niet gestart: Eltoro di Robles, Earldevil Belwm, En tertainer W. Toto: winnend 1,10 plaats 1,00 1,20, koppel 1,30 trio 4,00. Derde koers, 1609 m 1 Chario Chan (M. Heynen) 2.09,4 -1.20,4,2. Rittas Star, 3. Anjo. Niet gestart: Chamome T. Toto. 2,20 plaats 1,60 1,70 koppel 54,80 trio 34,50. Vierde koers, 2000 m: 1. Dancing Hanover (H. Grift) 2.42,0 - 1.21,0, 2. Dewi Groenhof. 3. Bonanza V Niet gestarl: Dandy Loo. Toto winnend 2,00 plaats 1,50110 1,70 koppel 4,50 trio 56,70. Vijfde koers. 2000 m: 1. Cinderella Crown (R. Heynen) 2.38,6 - 1.19.3, 2. Chromoskrommenie, 3. Claudia's Dream, 4 Carlos S. Niet gestart: Dizzy Dean. To to: winnend 1,80 plaats 1,301,401,80 koppel 3,30 trio 24,30, kwartet 56,30, zesde koers, 2000 m 1 Anna Baker (R. Tijms) 2.37,3 - 1.18.7. 2. Chianti van Epse, 3. Zegneur. Niet gestart: Zarina del Sol. Toto: winnend 39,60 plaats 1,90 1,10 2,00 koppel 14,50 trio 606,90. Zevende koers, 2000 m 1 Winston Oxford (R. Pools) 2.39,8 - 1.19,9, 2. Be Be, 3. Bianca A. Niet gestart: Aronson Mac. Toto winnend 2,70 plaats 1,60 1,60 koppel 3,70 trio 13,20. Achtste koers, 2440 m: 1. Carisma Darby (A. Mollema) 3.09,7 -1.17.7, 2. Cortoz Crown, 3. Concorde. 4. Clan Vnjenesse. Niet gestart Calista Cunera, Cesar di Tricia, Crack M. Meadowbranch Clara. Toto: winnend 1,40 plaats 1,30 2,10 2,20 koppel 7,80 trio 43,30 kwartet 191,10. Negende koers, 1609 m: 1. Yorky (W. Strooper) 2.03,0 - 1.16.4, 2. Voila Cartouche. 3. Adrienne. Niet ge start: Arend. Toto: winnend 5,40 plaats 3,00 2,60 koppel 14,70 trio 474,90. W5:4 - 5 - 2 - 5 - 8. Uitbe taling: 1899,30. Omzet totalisator: 228.345. SCHAKEN Internationaal toernooi Tilburg, uitslagen tien de ronde: Hjartarson (Us) Ivantsjoek (Sov) 1/2- 1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Agdestein (Noo) 1/2-1/2, Sax (Hon) - Kasparov (Sov) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe) - Piket (Ned) 1-0. Stand: 1Kasparov 8 1/2 pnt, 2. Kortsinoi 7,3. Sax 5, 4. Hjartarson en L|ubojevic 4 1/2, 6. Agdestein en Ivantsioek 4, 8. Piket 2 1/2. ZEILEN EK 470 in Balaton (Hon) Mannen, vierde race: 1Calafat/Sanchez (Spa), 2. Rensch/Beutel (DDR), 3. Schultz/Thieme (BRD), 16. Tak/Baggers (Ned). 33. Schutte/Schutte (Ned), 35. Kouwenhoven/Kouwenhoven (Ned), 73. Van Bergeijk/Bos (Ned), 76. Stavenuiter- /Schuurmans (Ned). Stand: 1Ivaldi/lvaldi (Ita) 56, 2. Montefusco/Montefusco (Ita) 63,3. Noé/Favret- to (Ita) 67,27. Schutte 149,28. Kouwenhoven 150, 45. Stavenuiter 207,47. Tak 208,62. Van Bergeijk 237. Vrouwen, vierde race: 1 Lemström- /Mannström (Fin), 2. Ravet/Yrieix (Fra), 3. Hardwi- ger/Pinnow (DDR), 21. Schuurmans/Baerveldt (Ned), 28. Kramer/Stavenuiter (Ned). Stand: 1. Lemström 20, 2. Hardwiger 27, 3. Theel/Bülle (DDR) 43, 11. Kramer 82, 23. Schuurmans 106. Dibman terug van weggeweest RIGA (ANP) - Oud-wereldkam pioen Alexander Dibman keert te rug in de damwereld. De 27-jarige grootmeester uit Leningrad zal deelnemen aan het Andreiko-Me- morialtoernooi, dat van 2 tot en met 19 oktober in Riga wordt gespeeld. Ook oud-wereldkampioen Tsjego- lew maakt na een groot aantal jaren in Riga zijn rentree in het internatio nale veld. Voor Nederland komen Van der Zee, Hans Jansen en Bies in het toernooi uit. De terugkeer van drievoudig Sov jetkampioen Dibman is een grote verrassing. Na het veroveren van de wereldtitel in 1986 in Groningen kwam de „Sphinx uit Leningrad" nog slechts één keer in actie. Dat was een jaar later toen hij in een ti- .elmatch tegen Gantwarg twintig remises speelde en zijn titel prolon geerde. Daarna deed Dibman vrijwillig afstand van zijn kroon en trok zich uit de damwereld terug. Maar het was bekend dat oud-wereldkam pioen Andreiko, die in 1976 werd vermoord, zijn grote voorbeeld was. Nu men in Riga eindelijk kans heeft gezien de allang gekoesterde wens een Memorial-toernooi voor An dreiko te realiseren, hoopte men ook op de terugkeer van Dibman. Dinsdag kwam de de bevestiging dat de Leningrader, die nog steeds vijfde staat op de wereldranglijst, inderdaad zal komen. Het toernooi in Riga, waarvoor de Nederlander Henk Fokkink als hoofdarbiter is gevraagd, wordt daarmee een van, de sterkst bezette evenementen uit de damhistorie. De Sovjetunie heeft nog vijf andere grootmeesters ingeschreven, van wie de oud-wereldkampioenen Gantwarg en Tsjegolev en de groot meester Wigman nog tegen Andrei ko hebben gespeeld. Dat geldt niet voor Wirny en Valneris, die de jon gere garde vertegenwoordigen. Naast de drie Nederlandse spelers komt ook de in Zwitserland wonen de Nederlandse grootmeester Hans Vermin aan de start. Straf van Henk Nienhuis gewijzigd ZEIST (ANP) - De commissie van beroep van de KNVB heeft de straf, die de tuchtcommissie op 1 septem ber aan manager Henk Nienhuis van Veendam had opgelegd, enigszins gewijzigd. In plaats van vijf maanden schorsing, tot 6 febru ari van het volgend jaar, is Nienhuis nu veroordeeld tot zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De boe te van vijfhonderd gulden werd ver dubbeld. De tuchtcommissie legde de straf op omdat in de jeugdwedstrijd Vo- lendam - Veendam van het vorig seizoen met medeweten van Nien huis niet-gerechtigde spelers waren opgesteld.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21