t? SpoorPtTV Ivan Nielsen stille kracht van PSV Tk-, DIOK moeizaam op gang Deense verdediger kiijgt weer vertrouwen na reeks blessures WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 SPORT PAGINA 19 Alphense Boys met gemak langs Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Alp hense Boys heeft zich gisteravond op eenvoudige wijze geplaatst voor de tweede ronde van de LD-cup. De eersteklasser kreeg van vierdeklas ser Alphen. naaste buur op het spor- park De Bijlen, weinig tegenstand te verduren en won verdiend met 0- "Het was op een gegeven moment echt prijsschieten. We hebben ons best gedaan, maar er zit nu eenmaal drie klassen verschil tussen beide ploegen. We beschouwen het als een goede les", klaagde Alphen- trainer Simon Duin niet eens na de afstraffing. Het begon voor Alphen wat on fortuinlijk toen de ver voor zijn doel staande Mathijs van der Doef de bal rond de middenlijn in de voeten van Boys-regisseur Frank Bakker schoot. Deze lobde de bal van af stand ineens in het doel. Na de 0-1 van Bakker rondden Pieter van Zoest en Kees van Vliet voorzetten van de rechtervleugel - met Marco Parinussa als uitblinker - af. Tot aan de rust wist Alphen, met Angelo Le- verock als meest opvallende speler, de schade derhalve te beperken tot 0-3. De tweede helft verliep slechter voor de thuisploeg, die nog vier keer moest buigen. Pieter van Zoest, Kees van Vliet, Peter Ouwer- kerk en Koos van Zoest bepaalden in die volgorde de eindstand op 0-7. "We hebben nog wel wat kansen la ten liggen, maar niet zoveel als we gewend zijn", toonde Alphense Boys-trainer Paul Bahlmann zich content. Hij zag Kees van Vliet - zondag tegen Sloterplas de mogelij ke vervanger van Marco Parinussa (indien geschorst) een succesvolle rentree maken. Gerry Jansen verrassend in amateurselectie ZEIST (ANP) Bondscoach Ron Groenewoud heeft Leidenaar Gerry Jansen (UVS) enigszins verrassend opgenomen in de selectie van het Nederlandse amateurvoetbalelftal, dat van dinsdag 3 tot zaterdag 7 ok tober deelneemt aan een vierlan- dentoernooi in Nederland. De ove rige deelnemende landen zijn Suri name, de Nederlandse Antillen en de DDR. Het evenement wordt ge houden ter gelegenheid van de vie ring van het 100-jarige jubileum van de KNVB. Jansen zit op dit moment een schorsing uit van vijf wedstrijden. UVS heeft daartegen weliswaar be roep aangetekend, maar de KNVB maakt met de behandeling van de zaak weinig haast. De UVS'er heeft inmiddels twee wedstrijden op de tribune achter de rug. De selectie bestaat uit: Beuken kamp (DWV), Zeinstra (Hollandia), Versteeg (Elinkwijk), Te Paske (Hollandia), Piris (Baronie), Poels (Venray), Van Leenders (Geldrop), R. de Groot (Wilhelmina), M. de Groot (WFC), Kalis (Wilhelmina), Van Keeken (Hoek). Van der Laar (Baronie), Latuh^rhary (Spijkenis- se). De Letter (DHC), Van Amels- foort (Geldrop), Jansen (UVS). Het programma: dinsdag 3 okto ber op terrein van ADO'20, Heems kerk: Nederlandse Antillen - Suri name, Nederland - DDR. Donder dag 5 oktober op terrein van EDO, Haarlem: DDR - Nederlandse Antil len. Suriname - Nederland. Zater dag 7 oktober op terrein van RCH: Suriname - DDR, Nederlandse An tillen - Nederland. Volleybalteam naar Sovjetunie OREBRO (GPD) - Het Nederlands volleybalteam zal volgend jaar au gustus deelnemen aan het toernooi om de Savine Cup in de Sovjetunie. Het is voor de eerste keer in de his torie dat de nationale ploeg voor dit traditioneel sterk bezette evene ment wordt uitgenodigd. De eervol le invitatie, op het EK in Zweden tot stand gekomen, dankt Nederland aan de aansprekende internationale prestaties van de afgelopen jaren. TILBURG (ANP) - Humeurig is een milde omschrijving voor de stemming waarin Gari Kasparov verkeerde. Hij overzag gisteren tegen Sax in de tiende ronde van het Interpolistoernooi een voor de hand liggende wending. Een onvergeeflijke misser voor een wereldkampioen vond ook Kasparov zelf. Hij bood na zestien zetten remise aan. Het hoge woord was er nog niet uit, of de Hongaar had hem al de hand ge schud. Remise maken tegen de wereldkampioen in diens huidige vorm, is het hoogst bereikbare; ook al heeft men zelf wit. Die vroege remise maakte de ronde van gisteren tamelijk saai. Kortsjnoi nam tegen Agdestein met een bord vol stukken genoe gen met de deling van het punt en ook Ivantsjoek vond met zwart, dat remise tegen Hjartarson een mooi resultaat was. De IJslander kon zijn oren niet geloven, toen het aanbod kwam. Hij stond niet alleen bijzonder moeilijk, maar had ook nauwe lijks bedenktijd over. Ivantsjoek verdween razendsnel in de lift, zo dat niemand gelegenheid had hem te vragen welke spoken hij nu weer had gezien. Vast staat in middels wel dat hij de derde plaats op de wereldranglijst niet Pieter van Zoest wordt de voet Alphense Boys won ruim. SASSENHEIM Landskampioen DIOK heeft gisteravond op duide lijke wijze een voorlopig einde ge maakt aan de play-off aspiraties van het Sassenheimse The Bassets. De Leidse rugbyers, die afgelopen zon dag nog met moeite van het Haagse HRC wisten te winnen, zegevierden na een moeizame start met 3-58. Toch was de grote nederlaag geen vernedering voor The Bassets, dat vorig seizoen ternauwernood aan de degradatie wist te ontsnappen. De ploeg is onder de bezielende lei ding van de nieuwe trainer-coach Michael Patrick goed en enthou siast bezig en is vooral verdedigend volwassener geworden. Een plaats bij de eerste vijf in de ereklasse, die recht geeft op de strijd om het landskampioenschap, lijkt echter -iets te hoog gegrepen. Inzet en col lectiviteit zijn de wapens waarmee de ploeg uit de bollenstreek dit jaar de tegenstanders moet bestrijden, maar deze ingrediënten alleen zijn niet voldoende wanneer DIOK op bezoek komt. Een op vier plaatsen gewijzigd DIOK, door blessures van Berend- sen, Bos, Van Loon en een gepas seerde De Veld, kende eigenlijk al leen in de eerste twintig minuten problemen. De spelers moesten vooral aan elkaar en aan het licht Sinds de lange Deen weer het volle vertrouwen van PSV's technische staf geniet, gaat het de landskam pioen goed. Er zijn spelers die zich daarvoor op de borst zouden klop pen. Ivan Nielsen, de enige Deense loodgieter die foutloos Nederlands spreekt, behoort niet tot die groep. „Ik speel voor de club, natuurlijk, maar ik doe het in de eerste plaats voor mijzelf. Ik kon niet geloven dat het afgelopen zou zijn. Ik wilde be wijzen dat ik nog steeds een top- voetballer ben." Guus Hiddink, zijn baas bij PSV, heeft daaraan getwijfeld. Niet op het mentale vlak, wel op het licha melijke. Een speler, die zo lang uit de roulatie was geweest, die door de medici als topsporter vrijwel hele maal was afgeschreven, moest een andere stimulans hebben om zich opnieuw bij de club te bewijzen. lang zal bezitten. In al zijn weerloosheid is hij het knappe jongetje van de klas, dat altijd wordt gepest. Vooral Kasparov en Kortsjnoi nemen die taak met graagte op zich. Ze la chen de jonge speler uit de Oek- raine gewoon in zijn gezicht uit, als hij iets over een stelling te ber de brengt. Lachen deden de Sov- jet-topgrootmeesters ook in Lina res, toen winnaar Ivantsjoek bij de ereceremonie inplaats van een dankwoord te spreken, een ge voelig lied aanhief. Ditmaal klaarde Kaparovs hu meur pas op bij het aanschouwen van hetgeen Jeroen Piket zich te gen Ljubojevic op het lijf had ge haald. Een pracht van een stel ling, maar geen tijd om hem uit te spelen. Anderhalve minuut voor vijftien zetten had hij nog over toen de besissende fase inging. Met de ene hand zettend en met de andere op de klok tikkend vol deed Piket aan de fysieke kant van de opgave. Hij deed zelfs nog twee zetten extra. Maar de stel ling, die toen resteerde, was rijp voor capitulatie. Inplaats van een tweede achtereenvolgende zege; een dikke nul. Zelfs Ljubojevic moest toegeven, dat het er knap gevaarlijk voor hem had uitge- gezet door een Alphen-verdediger. (foto Ben de Bruyn) wennen waardoor, mede door het goede Sassenheimse tackelen, de eerste score een tijdje op zich liet wachten. Met name DIOK-full-back Bert Wisse maakte in het begin een onzekere indruk onder de hoge bal len van The Bassets, waardoor de Leidenaars een solide platform voor de aanval moesten ontberen. Na twintig minuten was het Die- derik Renardel die de "ban doorbrak en het sein gaf tot een serie tries waarvan de een nog mooier was dan de ander. Met name de try van Da vid John was er een om in te lijsten. De uit Trinidad afkomstige speler kreeg met nog drie verdedigers voor zich de bal maar wist door een Blessure Troost ROTTERDAM (GPD) - De kans is groot dat Feyenoord vanavond tegen Stuttgart zowel Sjaak Troost als Toni Roth moet missen. De eerste heeft last van een kuitblessure, de ander ver zwikte zondag in de wedstrijd tegen Willem II zijn enkel. Een van de twee zal vanavond zeker ontbreken, want trainer Pim Verbeek durft het niet aan om twee 'kneuzen' het veld in te stu- Benefiet levert half miljoen op DEN HAAG (ANP) - Na de voetbal wedstrijd Nederlands Elftal - Kleur rijk Elftal is er voor de nabestaan den van de ramp op het vliegveld Zanderij te Paramaribo een bedrag van f 485.000 gulden beschikbaar. Verwacht wordt dat dit bedrag door nagekomen schenkingen tot ruim boven een half miljoen zal oplopen. De wedstrijd in het Feyenoord- stadion te Rotterdam met 10.300 toeschouwers leverde een netto-be drag van f270.000 op. Gevoegd bij de f 100.000 uit het pensioenfonds beroepsvoetballers, de f 100.000 van het Rode Kruis en f15.000 schen kingen kwam voorzitter mr. Jansen van Raay van de Stichting Fonds Vliegramp Zanderij tot de som van f485.000. „Dit is de meest conserva tieve schatting", zei hij dinsdag in Den Haag. Het geld zal worden besteed aan vliegtickets (voor zo ver niet be taald), telefoon- en rouwkosten, ver blijfkosten en aan schrijnende ge vallen. Inmiddels zijn bij de stich ting 57 aanvragen ingediend. De voorzitter deed dinsdag een oproep aan alle nabestaanden zich alsnog te melden. combinatie van snelheid en tech niek het Sassenheimse trio uit te spelen en de bal tussen de palen te leggen. Bij een 0-22 stand in het voordeel van de Leidenaars kon Perry Noordermeer op slag van rust uit een penalty voor The Bassets iets terug doen: 3-22. In de tweede helft stokte de sco ringsdrift van de Leidenaars aan vankelijk door het slechte spel van de driekwartlijn. Vooral spelverde ler Mark Michelsen maakte er in die periode een potje van door te indivi dualistisch spel en het op de ver keerde momenten aanspelen van zijn medespelers. Hierdoor raakten zijn collega-aanvallers onzeker en begonnen eveneens fouten te ma ken. De voorwaartsen lieten echter zien hoe het wel moest. Onder aan voering van Yves Kummer en Ro bert Broers werden de Sassenheim se voorwaartsen, inmiddels kapot gespeeld in de set-scrum, bij vlagen geheel weggespeeld waardoor de driekwarten dermate veel ruimte kregen zodat zij wel moesten sco ren. Via Diederik Renardel (3x), Rob Kamp, David John en Ronald Vermeulen, na een fraaie assist van Peter Koenen, werd het uiteindelijk 3-58. DIOK kan zich nu gaan voor bereiden op de wedstrijd van zon dag in en tegen Castricum. Ro(o)yement Kees van Rooyen werd gisteren voorgoed uitgewuifd bij Quick Boys. Ter gelegenheid van het af scheid van de voormalige voet baller van het eerste team schop ten het vijfde reserveteam en een door Van Rooyen samengesteld elftal gedurende twee keer 25 mi nuten tegen een balletje. Van Rooyen betrad weliswaar het veld, maar onttrok zich aan het strijdgewoel. De nu 30-jarige Kat- wijker mag vanwege een versle ten knie namelijk nooit meer voetballen. Reden te meer om Van Rooyen met waardig afscheid te belonen, zoals trouwens te doen gebruike lijk is bij Quick Boys. Maar Kees viel in het vissersdorp tussen de wal en het schip. Hij raakte in de vergetelheid. Alleen zijn voorma lige ploeggenoot Martin Haas noot besefte dat Van Rooyen meer verdiende dan een plaats in het vergeetboek. Haasnoot, te genwoordig speler van het vijfde elftal, organiseerde op eigen houtje een afscheidswedstrijd voor Van Rooyen. De ex-voetballer stelde daarop schriftelijk het bestuur in kennis over de voornemens van Haas noot. Tussen de regels door liet Van Rooyen zijn teleurstelling blijken over de vergeetachtigheid van het Quick Boys-bestuur: "Ik heb met die brief in de eerste plaats op de hoogte willen stellen dat er in besloten kring iets rondom mijn persoontje werd ge organiseerd. Dat vond ik wel zo netjes. Daarnaast heb ik het be stuur laten weten dat het afscheid van mij ook op een andere manier had gekund. Met mijn staat van dienst heb ik dat toch wel ver diend. Maar ik maak er verder geen drukte om. Dat is het me alle maal niet waard. Ik hoop wel dat Quick Boys er lering uit trekt". Dat heeft Jaap Sip, bestuurslid van de zaterdageersteklasser, reeds gedaan: "Dit mag natuurlijk nooit meer gebeuren Volgens de archivaris/alleswe ter van Quick Boys is het officiële afscheid van Kees van Rooyen te wijten aan een nalatigheid van het bestuur. "Twee seizoenen geleden na men Theo Guyt, Freek Rienks, Teun van der Plas en Kees van Rooyen afscheid van het eerste. De eerste drie hebben we in de bloe metjes gezet, Kees niet omdat hij verder ging in het tweede elftal. Er bestond dus nog altijd een kans Kees van Rooyen voor de laatste keer in het shirt van Quick Boys. Van de zijn voormalige me despelers ont ving hij bloe men. Het be stuur volgt later met de cadeau tjes. HoRewoningT dat hij in het eerste zou moeten spelen". Ro(o)yement (2) Nadat Van Rooyen vlak na de LD-Cup-wedstrijd in december '88 tegen Oegstgeest door zijn knie 'zakte', was direct duidelijk dat de Katwijker de hoofdmacht nimmer zou halen. De operatie die in mei volgde maakte vervol gens duidelijk dat Van Rooyen nooit meer tegen een bal zou kun nen trappen. Het nieuws sijpelde echter nimmer door tot in de be stuurskamer. "Uiterst vervelend", vindt Jaap Sip. "Het enige excuus wat ik ervoor kan geven is de drukte rondom die bekerwedstrijden die we aan het eind van het seizoen hebben gehad. Dat neemt natuurlijk niet weg dat we Kees een passend af scheid hadden moeten aanbie den". Het Katwijkse bestuur is vast van plan om Van Rooyen alsnog in de bloemetjes te zetten. Tijd stip en plaats (wellicht op 10 okto ber rondom het duel Quick Boys - Nederlands amateurteam) wor den bepaald na een gesprek met de ex-voetballer. Gisteravond hulde Van Rooyen zich in gezelschap van oud-ploeg genoten voor de laatste keer het blauwwit. Op de kop af 14 jaar na dat hij als 16-jarig ventje in het eerste debuteerde. Dertien sei zoenen, voor Katwijkse begrip pen een lange periode, hield de middenvelder het vol in het eer ste, de trots van Nieuw Zuid. Van Rooyen: "Ik heb er altijd plezier in ge had, vandaar ik zo lang ben door gegaan. En als het aan mij had gelegen, was ik in het vijfde nog een paar seizoenen doorgegaan. Het is niet anders. Het enige dat is nog mag doen is tennissen op gravel en duurlopen op gras. Het is behelpen, maar het moet maar". Hoogtepunten? "Tsja. daar vraag je me wat. Weinig eigenlijk. De paar tweede plaatsen die ik met Quick Boys in de competitie heb behaald". Dieptepunten? "De slechte wedstrijden die ik heb gespeeld. Dat het publiek het altijd op mij had voorzien als ik wat minder draaide, ach, daar heb ik altijd boven gestaan". Persbericht Een persbericht van Docos: "Er is door de voetbalvereni ging Docos aan de Haagse Schouwweg een echte PR-man aan getrokken. Zijn tel. no. 071- 892212. Erg moeilijke vragen doet hij nog in overleg met het bestuur, de rest doet hij zelf. Hij is goed be kend in het Leidse. Hij is oud-be- stuurslid en voetballer van dat zelfde Docos". Met een heuse PR-man zijn we natuurlijk gelukkig. Maar met wie hebben we eigenlijk van doen? WOENSDAG 17.00-19.00 SKY: Tennis: McEnroe-Uwe Steeb. 19.00-20.00 SKY Trans World Sport. 19.45-20.20 Ned 1De 24-uurs race ver slag van de zeilwedstrijd en toertocht over het IJsselmeer 20.00-21 00 SKY Volleybal: EK mannen 20.00-23 00 BRT 2: Sportavond 21.00-22.00 SKY: Golf Ryder Cup. 21.51-22.30 Ned 3: Studio Sport. 22.00-00.00 SKY Voetbal: Europa Cup samenvattingen. 22.30-00.30 Did 1 ARD-Sport extra met Europa Cup-voetbal, tweede wedstrijden m de eerste ronde FC Bayern Munchen- Glasgow Rangers (EC 1), Borussia Dort- mund-Besiktas Istanbul (EC 2). Feye- noord-VfB Stuttgart (EC 3). Plastika N.tra- FC Köln (EC 3). SV Werder Bremen-Lit- leström SK (EC 3). Hamburger SV-Orgry- te Goteborg en WK amateurboksen (halve finales in Moskou). 22 35-00.00 BBC 1 Sportsmght met o.a. UEFA Cup voetbal en rugby 23 15-00 30 Ned 3 Studio Sport: met EK volleybal en samenvattingen van de Euro- pa Cup-wedstri|den tussen Club Brugge- FC Twente. A|ax-Austria Wien, lkas-FC Groningen. Luzern-PSV. Feyenoord VfB Stuttgart. 00 00-01.00 SKY Volleybal EK in Zwe- DONDERDAG 10.23-12.10 Did 1 Europa Cup voetbal. 13.50-15 25 8ÖC 1 Golf: live-verslag van de Dunhill Cup. LUZERN (ANP) Ivan Nielsen doet zijn werk het liefst in stilte. Geen prater, geen klager, geen alibi-aandrager. Wel een doorzetter. Na een compleet verloren seizoen heeft hij, bijna 33 nu, zijn plaats heroverd bij PSV. Dat is in de huidige situatie nauwelijks minder moei lijk dan een positie verwerven in een nationaal elftal. Olde Riekerink blijft aan kant IKAST (ANP) - FC Groningen zal het vanavond in het tweede Europa cupduel tegen het Deense Ikast FS zonder middenvelder Edwin Olde Riekerink moeten stellen. De be roepscommissie van de UEFA be handelt het protest van Groningen tegen de schorsing van drie wed strijden van de aanvoerder pas op 13 oktober. De UEFA strafte Olde Riekerink voor drie duels omdat de aanvoer der na afloop van het door Gronin- „Het gaat mij in de eerste plafats om de ploeg, die telt zwaarder dan het individu", stelde de coach. „Het draait om vandaag, niet om gisteren of morgen." De achterliggende gedachte bij het oordeel van Hiddink was ver moedelijk dat de verdediger, die vijftig landenwedstrijden voor De nemarken speelde, de plaats in zijn elftal voornamelijk wilde om zijn kansen op een tweede wereldkam- pioenschapstoernooi in stand te houden. „Zo ver denk ik niet voor uit", legde de man uit, die sinds ne gen jaar misschien niet het vonkje in het Deense dynamiet was, maar wel de lont die naar de explosies voerde. „De zaak is veel eenvoudi ger. Na het Europese kampioen schap in Duitsland heb ik in éen sei zoen twintig minuten voor PSV ge voetbald. De eerste twintig minuten van de wedstrijd tegen Feyenoord. Ik stond dus in het krijt bij PSV. Dat wil ik goed maken. Tegenover de club en tegenover mezelf." Genadebrood Een mooie stelling. De ware? Het gelijk kan zeer wel aan de kant van Nielsen liggen. Aan het begin van het seizoen kon hij een contract voor een halfjaar krijgen. Hij voelde dat als een pleister op de wonde van de club die zo goed voor zijn spelers is. Maar genadebrood smaakt hem niet. Een heel jaar voor een pittig sa laris, of niets. Hij kreeg het hele jaar in Eindhoven, hij deed financieel een stap in de richting van de club. Het past helemaal in zijn voetbal- trant. Onverzettelijk en dienstbaar aan de ene kant, eerzuchtig en zelf verzekerd aan de andere. „Voor de operatie, die hij mis schien niet had ondergaan als hij de risicofactor had gekend, moet Ivan jaren met pijn hebben gevoetbald", vertelde Hans van Breukelen. „Al leen heb je hem nooit over de pro blemen aan zijn rug gehoord. Dat is tekenend. Hij wilde zijn werk doen op zijn manier. Zo goed mogelijk dus, zonder een plek op de voor grond te zoeken. Nielsen en Michel van de Korput bij Feyenoord, Nielsen en Morten Olsen bij het Deense elftal, Nielsen en Ronald Koeman bij PSV. Ieder weet wie de vedette in die paren was of is. Ik heb echter de zekerheid dat Nielsen veel heeft bijgedragen aan de uitstraling van zijn partners. De aanvallende actie valt op, krijgt meer waardering dan de ver dedigende, zeker als die in rust en zonder franje plaats vindt. Maar Van de Korput, Olsen en Koeman kregen de mogelijkheid zich te ma nifesteren omdat zij de zekerheid van Ivan Nielsen achter zich had den. Zij konden gaan in de overtui ging dat er niets fataals kon gebeu ren omdat de maat met de zekere tackle een eventueel verloren bal toch altijd zou kunnen heroveren. Hij kan dat inderdaad als geen an der. Misschien is het zijn ervaring in handbal, waar je sneller moet be slissen en doen om balbezit van de tegenpartij te beeindigen." Aanpassen Voor Nielsen heeft iedere voetbal ler zijn waarde, al zijn de individue le kwaliteiten verschillend. „Koem an heeft een schitterende pass over vijftig meter, die rechter voet. Dat heb ik niet. Het kost mij weinig moeite mij aan te passen bij ande ren, maar alles met behoud van je eigen verantwoordelijkheid. Ik wil voor anderen werken, maar ook ik heb het recht te sturen en te leiden. Wie er ook naast mij staat, in het veld zullen zij ook mijn stem horen om dingen te doen, die ik noodzake lijk acht. Mijn positie innemen bij voorbeeld als ik mee naar voren ga om iets af te dwingen, omdat ik sterk ben in de lucht. Het is de laatste tijd iets minder gebeurd dan vroeger, omdat ik zelf niet de abso lute zekerheid had altijd weer tijdig terug te kunnen zijn. Ik wist nog niet hoe ver ik was." Zou Hiddink in het eerste deel van dit seizoen dan toch gelijk ge had hebben? Nielsen: „Mijn twijfels zijn nu in ieder geval helemaal ver dwenen. Ik ga gewoon weer." Toch werd hij bij PSV gepasseerd, terwijl Sepp Piontek een paar dagen later Nielsen wel tegen Nederland liet spelen in het Olympisch Stadion. Het was een zetje in de rug dat hij best kon gebruiken. Iedere voetbal ler immers groeit met het geschon ken vertrouwen. Het Deense elftal is toch een teer punt voor de man die al elf jaar goed brood en beleg in Nederland ver dient. Ook voor hem geldt dat reu- nie-gevoel dat van de overal over Europa uitgezworven individuen tot een sterk elftal maakt. Italië 1990 is bereikbaar. „Geen gen mei i-u gewonnen eersie auei de Ierse scheidsrechter Donnelly zou hebben beledigd. De arbiter rapporteerde de onvriendelijke uit latingen van de middenvelder aan de UEFA. Olde Riekerink maakte de scheidsrechter er in de catacom ben op weinig vleiende wijze op at tent, dat hij te weinig speeltijd had bijgetrokken voor het vertragende spel van de tegenstander. Het duel tegen Groningen zal Ikast waarschijnlijk geen geld ople veren. Met 5000 toeschouwers is het kleine stadionfietje, met beperkte zitruimte weliswaar redelijk ge vuld, maar de club heeft op last van de UEFA in de week voor het tref fen de lichtinstallatie ingrijpend moeten verbeteren. De kosten daar van: ruim 100.000 gulden. Vorig sei zoen kreeg de Deense club van de UEFA dispensatie. Dit keer was er geen ontkomen aan, het licht moest worden verbeterd. PSV begint vanavond met een 3-0 voorsprong aan de return tegen FC Lu- zern in de eerste ronde van de Europa Cup voor landskampioenen. Het trainersduo Hiddink/Dorjee heeft alleen twijfels bij het meespelen van Ad- dick Koot (zie foto), die last heeft van een dijbeenblessure. Hiddink waar schuwde zijn ploeg gisteren voor onderschatting van de modale Zwitserse tegenstander: „Europees voetbal is toch anders dan een competitiewed strijd. De moeiklijkheid zit in hetfeiot dat de spelers moeten blijven spelen in eenvoud. Ook bij een ruime voorsprong." (foto anpi twijfel mogelijk" oordeelde Niel sen. „Wij hebben nog twee wedstrij den te goed tegen Roemenië, eerst thuis. Normaal zou het een nadeel zijn, indien je het vergelijkt met Eu ropees bekervoetbal. Nu denk ik dat het een voordeel is. In de thuis wedstrijd moet je de beslissing af dwingen, in Kopenhagen kunnen wij onze achterstand van één punt omzetten in een voorsprong van een punt".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19