Roemenen moeten het land uit Lintjes: verguisd en gewaardeerd De flirt tussen snelle reclamejongens en de socialisten is voorgoed voorbij Celstraffen in XTC-zaak ROUW ROND ACTEUR Moeder doodt kind met heroïne: zes jaar geëist Rechtszaken rond commerciële zenders Gegevens uitzendkrachten Schiphol gaan naar BVD 181 ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1989 PAGINA 3 DEN HAAG (ANP) - De zestien Roemenen die een week ge leden in Ridderkerk asiel hebben aangevraagd mogen niet in Nederland blijven. Dat heeft staatssecretaris Korte-Van Hemel (justitie) gisteren besloten. De Roemenen hebben niet aannemelijk kunnen maken dat zij werkelijk vluchte lingen zijn. waardoor hun asielaanvraag is afgewezen. Er wordt nog een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid dat de Roemenen al eerder asiel hadden aangevraagd in de AMSTELVEEN - Als je de twee be- trokken partijen moet geloven, is het allemaal de schuld van de me dia. Wanneer die niet zo gretig met hun negatieve publiciteit waren ge weest. was er in de verhouding tus sen de Partij van de Arbeid en het reclamebureau Saatchi en Saatchi niets misgegaan. Het had zo mooi kunnen zijn. deze flirt tussen de so cialisten en de snelle reclamejon gens. Maar het mocht niet zo zijn. "Saatchi en Saatchi en de PvdA. dat was voor de pers te pikant", zegt al gemeen directeur Hans Burgers. door Runa Hellinga En het is waar, de verhouding tus sen partij en reclamebureau heeft van meet af aan in de schijnwerpers gestaan. Er was ook wel wat te be lichten. Het is natuurlijk pikant dat de Nederlandse socialisten een bu reau in de hand nemen, dat in Groot-Brittaniè aan de succesvolle verkiezingscampagne van Thatcher heeft meegewerkt en daarvoor als kreet bedacht: 'Labour doesn't work anymore' (zoiets als 'de Partij van de Arbeid werkt niet meer'). Toen bekend werd dat Saatchi en Saatchi ook werk deed in Zuid-Afri- ka. was dat uiteraard ook nieuws. Immers, de PvdA heeft de anti apartheid behoorlijk hoog in het vaandel staan. Dan kün je eigenlijk niet in zee gaan met een bedrijf dat banden met Zuid-Afrika heeft, al is het maar via een buitenlandse vesti ging. De kritische reacties kwamen on der meer voort uit de verbazing dat de PvdA overwoog een reclamebu reau in te schakelen. Een onterech te verbazing, want de politieke par tijen maken al lang gebruik van re clamebureaus. De PvdA had voor Saatchi en Saatchi een ander bu reau en het motto 'Verder met Lub bers' waar het CDA de verkiezingen mee doorgekomen is, is ook niet in de burelen van die partij bedacht. De manier waarop het reclamebu reau indertijd op de kritiek inspeel de, was overigens veelbelovend voor de rest van de PvdA-campag- ne. Naar aanleiding van de moeiza me wijze waarop het kabinet-Lub- bers zich door het paasdebat sleep te, kwam Saatchi en Saatchi met de leuze: "Met zo'n kabinet heeft de PvdA niets eens een reclamebureau nodig". Toch is het wat erg makkelijk om alleen de media de schuld van de verstoorde verhoudingen te geven. Directeur Burgers heeft zonder eni ge twijfel gelijk dat juist het imago van Saatchi en Saatchi zoveel op zien baarde en de media aan het schrijven bracht. "Als we voor een andere partij hadden gewerkt, had men er lang niet zoveel aandacht aan besteed", zegt hij overtuigd. He- laaSi Saatchi en Saatchi staat voor snelle, succesvolle jongens, die in grote sportauto's rondstuiven en voor een groot aantal wasmiddelen reclames als Ariel, Dash, Dreft en Vizir. Dat had misschien goed ge past bij de WD. Maar bij de PvdA'' In de partij zelf leefden dan ook grote bezwaren tegen het inschake len van zo'n commercieel bolwerk. Het gevoel dat socialistische poli tiek geen wasmiddel is, en ook niet zo moet worden verkocht, was sterk. Zoals trouwens omgekeerd binnen het reclamebureau ook een zekere twijfel heerste over de wen selijkheid om met de PvdA in zee te gaan. En hoewel betrokkenen er inmid dels niet meer over willen praten, lijkt de tegenstelling tussen het ver kopen van een politiek beleid en het verkopen van wasmiddelen in de praktijk onoverkomelijk te zijn ge weest. Saatchi en Saatchi wilde bij voorbeeld een grotere nadruk in de PvdA-campagne op het milieu, om dat nu eenmaal goed ligt bij de men sen. Blijkens een reactie van Mari anne Sint in de Haagse Post van twee weken geleden (een artikel dat in niet geringe mate tot de breuk heeft bijgedragen) voelde de PvdA daar niets voor, omdat dat niet over eenkwam met het beeld dat de par tij naar buiten wil uitstralen. De voorstellen van het reclame bureau moesten worden beoor deeld door de Politieke Kampagne- leiding (oftewel Polka). En Polka en en het reclamebureau, dat heeft blij kens het artikel in de Haagse Post niet goed geklikt. Zelfstandigheid van het reclamebureau werd niet echt op prijs gesteld, zeker niet als de 'politieke lijn' daardoor in gevaar kwam. "We hebben ze alleen maar ingehuurd voor dat deel waar we geen verstand van hebben. De koers, de richting, de politiek dus. dat is óns vak. De uitvoering doen zij", merkt een anonieme PvdA'er in het gewraakte artikel op. Saatchi-topman Burgers praat liever niet over het HP-verhaal. "Dat kwam voor mij als een verras sing. Ik heb het met de betreffende journalist. Ton Elias, over reclame in zijn algemeenheid gehad. We hebben hooguit tien procent van de tijd over de PvdA zitten praten en tot mijn verbazing ging het hele ver haal alleen daarover. Maar wat mij betreft is de hele kwestie voorbij en ik wil verder niet op de inh'oud in gaan". Voor het reclamebureau is de stap in de Nederlandse politiek wel een beetje een kater. Burgers wil -dan ook geen antwoord geven op de vraag of hij een volgende keer weer met een partij in zee zou gaan. Bondsrepubliek Duitsland. De Roemenen moeten binnen ze ven dagen het land uit. Waar zij naar toe gaan is nog niet bekend. Als zij inderdaad eerder in de Bondsrepu bliek een aanvraag hebben inge diend zou het mogelijk zijn dat zij DEN BOSCH (ANP) - Zes. drie en twee en een kwart jaar eiste de offi cier van justitie bij de rechtbank in Den Bosch mr. G. Klop gisteren te gen drie verdachten in een grote drugszaak. Tegen de hoofddader, een 47-jarige man uit Oss, werd zes jaar geëist. Hij zou de initiatiefne mer zijn geweest in het plan om honderdduizend XTC-tabletten bij een farmaceutische fabriek in Zwit serland te bestellen. De partij zou overigens pas in januari worden af geleverd. De man wordt er ook van ver dacht zijn 30-jarige plaatsgenoot, een farmaceutisch analist, te heb ben aangespoord te proberen zelf XTC te maken. Voorts zou hij een 43-jarige Leidenaar bij de zaak heb ben betrokken. Hoewel volgens het Openbaar Mi nisterie de 30-jarige Ossenaar en de man uit Leiden zwaarder moeten worderi bestraft voor hun aandeel in de affaire dan de analist, zijn zij wat betreft de poging tot het berei den van XTC slechts medeplichtig. De drie verdachten zouden vooral jongeren in discotheken met de drug hebben willen benaderen. Zij wilden de markt openbreken door de pillen aanvankelijk voor een tientje per stuk te verkopen en pas na enige tijd voor ongeveer vijfen twintig gulden. De rechtbank doet uitspraak op 6 oktober. Computer Een bliksemactie van twee weken heeft de voortgang van het onder wijs per computer op de Schager Burgemeester De Wildeschool voor zintuiglijk gehandicapten veilig ge steld. Leerlingen en docenten slaag den er in die korte tijd in om 7000 zakken met bollen aan de man te brengen, hetgeen het bedrag van 30.000 gulden heeft opgebracht. Aanleiding tot de actie was het stop zetten van een proefproject met computers op zes scholen en insti tuten voor kinderen met spraak- en gehoorstoornissen in het land. Dienstverlening Het gerechtshof in Arnhem heeft tien leden van het Dierenbevrij dingsfront veroordeeld tot dienst verlening, variërend van 50 tot 130 uur. Het hof achtte de tien schuldig aan een overval op een bontveiling huis in het Gelderse Nederasselt. Vier van hen waren bovendien be trokken bij een mislukte bevrij dingsactie van proefdieren uit het vivisectie-laboratorium van dè Landbouwuniversiteit in Wagenin- gen. Rolluiken De gemeente Rotterdam wil de bin nenstad 's avonds aantrekkelijker maken door winkeliers een premie te geven voor de aanschaf van door zichtige rolluiken. Het voorstel wordt volgende week in de raads commissie voor economische ont wikkeling behandeld. Rotterdam is overigens niet de eerste plaats* die op deze manier het stalen aange zicht van de binnenstad wil tegen gaan. In Amsterdam en Amersfoort is een dergelijke regeling al inge- Studenten De landelijke studentenvakbond (LSVb) gaat een kort geding aan spannen tegen de Staat der Neder landen. Aanleiding is de nieuwe re geling voor verrekening en terugbe taling van de studiefinanciering. De bezwaren van de vakbond richten zich op de verhoging van het kor- tingsgeld van 76,44 gulden tot 203.35 gulden. Deze bedragen wor den ingehouden op de maandelijk se toelage, als een student een 'kort lopende schuld' heeft. De verreke ningsregeling heeft voor sommige studenten tot gevolg dat ze de ko mende maanden slechts 400 gulden (uitwonenden) of 75 gulden (thuis wonenden) op hun rekening krij- daar naar toe gaan. Anders worden zij mogelijk teruggestuurd naar Roemenie. De zestien vroegen ruim een week geleden asiel aan in Ridder kerk waar zij langs de snelweg door een vrachtwagen waren gedropt. Volgens hen hadden zij twee dagen in de vrachtwagen gezeten en wa ren rechtstreeks uit Roemenië ge komen. De politie hechtte weinig geloof aan dit verhaal, nadat in de buurt van de plaats waar de Roeme nen waren uitgestapt een Westduits bestelbusje was gevonden. Dat bleek vier weken geleden in de Bondsrepubliek te zijn gekocht door iemand met dezelfde achter naam. initialen en geboortedatum als ëén van de zestien. De Roemenen kunnen via een kort geding proberen alsnog in Ne derland t'e blijven. Zij hebben in middels een advocaat in de arm ge nomen. aldus een woordvoerder van de Ridderkerkse politie. Overi gens mogen zij volgens de beslis sing van de staatssecretaris niet ge durende die procedure in Neder land blijven. Twee van de zestien zitten nog steeds vast "in vreemdelingenbe waring". Van hen is vast komen te staan dat zij al eerder in Nederland asiel hadden aangevraagd, en daar na spoorloos waren verdwenen. Om te voorkomen dat zij er weer van door zouden gaan zijn zij vastgezet. De andere veertien zijn opgenomen in asielcentra op verschillende plaatsen in Nederland. Tamils Een aantal Tamils en vertegenwoor digers van de "Solidariteitsgroepen Tamils Nederland" gaan maandag praten met vertegenwoordigers van het ministerie van justitie over een dreigende nieuwe reeks van uitzet tingen. Dat is het gevolg van een kleine actie gistermiddag bij het mi nisterie. Tamils en symphatisanten de monstreerden er voor de hoofdin gang. Een handje actievoerders drong naar binnen en deelde mee niet te zullen vertrekken voordat er afspraak voor een gesprek was gemaakt, het liefst met staatssecre taris Korte-van Hemel. Haar aanwezigheid werd niet meteen toegezegd, maar de demon stranten besloten het aanbod van het ministerie te accepteren en ver volgens verder te zien. DEN HAAG - Onder grote belangstellingvooral van mensen uit de toneelwereld, is gistermiddag de Haagse ac teur Guido de Moor gecremeerd. Hij stierf deze week op 52-jarige leeftijd aan kanker. De rouwstoet ging via de Koninklijke Schouwburg naar het crematorium Ockenburgh. Bij de schouwburg, dóór De Moor als zijn tweede huis beschouwdwerden twee kransen aan de wagen met het stoffelijk overschot gehangen. Er waren verschillen de toespraken, ook van de kinderen van De Moor. Op de foto staan zoon Jasper en dochter Martine (beiden links) bij de auto met het stoffelijk overschot van hun vader. (foto asp DEN HAAG (ANP/GPD) - De PvdA zal dinsdag demissionair minister Brinkman (WVC) vragen welke stappen hij overweegt tegen de commerciële omroepen TV 10 en RT Veronique, die binnenkort met hun uitzendingen willen beginnen. Afhankelijk van Brinkman's ant woord zal de fractie bezien of zij over deze kwestie een spoeddebat zal aanvragen. Samen met de Vecai (de Neder landse Vereniging van Kabelexploi tanten) begint TV 10 een rechtszaak tegen het Commissariaat voor de Media. Zij willen via de rechter dui delijkheid verkrijgen over het door geven van programma's van TV 10 via de Nederlandse kabel. Het Commissariaat voor de Me dia wilde gisteren niet reageren op de stap van TV 10 en Vecai. Volgens een woordvoerder komt het Com missariaat pas op 28 september met een standpunt komt over de vraag of de nieuwe zenders aangemerkt moeten worden als buitenlandse omroepen of niet. Als gevolg van de weigering van het Commissariaat om nu al garanties te geven dat Ve ronique en TV10 niet welkom zijn op de kabel hebben de NOS, de NDP en de STER besloten om ge rechtelijke stappen te nemen. Daar bij denken ze aan een spoedproce dure bij de Raad van State of een kort geding. Maandag wordt daar over volgens een woordvoerder een definitief besluit genomen. Socioloog promoveert op 'koninklijke fluim op het revers' HAARLEM (ANP) - De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank heeft gisteren zes jaar gevangenis straf geeist tegen een 33-jarige vrouw uit Heemskerk. De vrouw stond terecht omdat zij in de nacht van 10 op 11 februari haar 4.5 jarig dochtertje met een heroine-injectie om het leven heeft gebracht. In dat zelfde weekeinde had ze verschil lende malen geprobeerd zichzelf het leven te benemen. Toen dat niet lukte, stapte ze naar de politie. De moeder was al jarenlang drug gebruikster. Ook de vader van het kind was verslaafd en dealde. Tus sen de twee ontstond strijd over wie het kind mocht verzorgen. In de cember 1988 zocht de vrouw om die reden contact met de Raad voor de Kinderbescherming. Die liet haar weten op dat moment niets te kun nen doen. Woonspreiding buitenlanders alleen vrijwillig HAARLEM (ANP) - Het beleid waarbij gemeenten en woning bouwcorporaties buitenlanders verspreid over de stad huisvesten om "concentratiegebieden" te voor komen. mag alleen als de buitenlan der het daarmee eens is. Gemeenten mogen niet, zoals de gemeente Haarlem bijvoorbeeld doet, buiten landers een huis weigeren, omdat er op dat portiek al meer buitenlandse gezinnen wonen. Dit stelt het Lan delijk Bureau Racismebestrijding (LBR) in een nota. Veel woningbouwcorporaties in Nederland hanteren een dergelijk spreidingsbeleid. Het LBR vindt dat buitenlanders de kans moeten krijgen in een huis te komen dat hun voorkeur heeft. Als hun een woning wordt geweigerd - zoals in Haarlem - is dat in strijd met de Woonruimtewet, het non-discrimi natiebeginsel uit de Grondwet en het Internationaal Recht. Vanaf dat moment ging het slech ter met de moeder. Ze was depres sief en liep al geruime tijd rond met het idee zichzelf van het leven te be roven. Later kwam het idee in haar op ook haar dochtertje te doden. "Ik kon haar niet alleen achterlaten. Ik wou haar beschermen, zodat ze niet ongelukkig zou worden", verklaar de zij tegenover de politie. Op 7 februari vroeg ze een huis arts met een smoes voor drie weken methadon- en rohypnolpillen. Die kreeg ze. De methadonpillen wer den vervolgens in Amsterdam ver kocht. De volgende dag haalde ze haar uitkering op en kocht heroïne en cocaïne. Ze deed drie rohypnol- tabletten in de melk van haar doch tertje, om te zorgen dat het kind vast zou slapen. Rond middernacht spoot ze de heroïne in de bil van haar kind. Het meisje overleed in haar armen. Vervolgens nam de moeder zelf twee spuiten heroïne en een hoe veelheid tab'letten rohypnol en ging naast haar dochtertje liggen, waar ze de volgende morgen wakker werd. "Ik ben in een zwart gat te rechtgekomen, wat alleen maar zwarter werd. Ik wilde graag dood", verklaarde zij. Uit psychiatrische rapportage bleek dat er een symbiotische rela tie tussen moeder en dochter was ontstaan. Het kind werd de dupe van het doodsverlangen van de moeder. "Met het doden van haar kind heeft ze een stuk van zichzelf gedood", aldus officier van justitie mevrouw mr. C. Hemmes-Boender. De rechtbank doet op 6 oktober uitspraak. POLITIESHOP - De Utrechtse poli tie is een "politieshop" rijk, een tot nu toe in ons land onbekend feno meen. Via de politiewinkel wil de Utrechtse sterke arm het contact tussen publiek en politie vergroten. De politieshop laat zien waar de po litie zich zoal mee bezighoudt en dient vooral als vraagbaak voor het publiek. Men kan er ook terecht met klachten en het is mogelijk er aan gifte doen van kleine zaakjes zoals diefstalletjes en vermissingen. AMSTERDAM - De "koninklijke fluim op de revers". Zo betitelde de Nederlandse letterkundige Lode- wijk van Deyssel (1864-1952) een staatsonderscheiding. Dat was ech ter jaren voor hij zijn standvastig heid verloor en zich zelfs meerdere ridderorden op de-borst liet spel den. Lintjes: De meest verguisde - maar desalniettemin zeer gewaar deerde - decoratie die ons land kent. door Saskia Belleman/ANP "Het hedendaagse equivalent voor het verheffen in de adelstand", noemt de Amsterdamse socioloog Kees Bruin de lintjes. Bruin promo veerde gisteren aan de Universiteit van Amsterdam op zijn proefschrift "Kroon op het werk". Het resultaat van viereneenhalf jaar onderzoek dat in boekvorm op de markt is ver schenen, midden in een periode dat de discussies over een herziening van het decoratiestelsel volop zijn losgebarsten. Voor de zoveelste keer, bena drukt Bruin, want wie denkt dat de kritiek nieuw is heeft het mis. Lode- wijk Napoleon, koning van Hol land, voerde twee eeuwen geleden de eerste "orden van verdienste" in. Een stap waarover de dichter Bil- derdijk zich zeer bezorgd toonde, getuige het gedicht dat hij in 1809 schreef: "Vorst, ach, schenk toch geene gaven,/ eretitels, lint of goud,/* 't heft 't menschdom niet tot hoog- er't maakt slechts laage kruipers stout". Alle kritiek en het roepen om af schaffing ten spijt houdt het lintje het al twee eeuwen vol. "Dat is raad selachtig", beaamt Bruin. "Mis schien vinden politici het niet be langrijk om zich bezig te houden met een marginaal pretonderwerp". Toch wordt er in politiek Den Haag al een jaar of dertig gepleit voor een herziening van het stelsel. Kees Bruin: 'Geen premie zetten op deugden die verouderd zijn', (foto anp) betekent dat er meer achter moet zitten, denkt Bruin. "De meeste lintjes", verduidelijkt de socioloog zijn vermoeden, "vind je bij politici en ambtenaren. Dat riekt naar een samenzweringstheo rie en daar ben ik niet zo dol op. Maar er zijn aanwijzingen, laat ik me voorzichtig uitdrukken, dat het niet doorgaan van de herziening ook met een gebrek aan medewer king op die niveaus te maken heeft". Het geruisloos verdwijnen van het voorstel om jubilerende en scheidende politici niet meer direct de Orde van de Nederlandse Leeuw te verlenen, maar eerst het lagere ridderkruis, sterkt Bruin in die ge dachte. De complexiteit van het onder werp speelt echter een minstens zo belangrijke rol, haast hij zich er aan toe te voegen. Het gaat niet alleen om de uiterlijke schijn. De onder scheidingen zijn ook bedoeld als aanmoediging, een schouderklopje dat mensen aanspoort goed werk te blijven doen. Bovendien hoort sel ook een systeem van beloningen te zijn. "Lintjes zijn een makkelijk en bovenal goedkoop middel om te prijzen", verklaart Bruin. Positie Het voornaamste bezwaar richt zich dan ook niet tegen het idee van be lonen, maar tegen de "klasse-an gel", zoals de PvdA'er Scheps het in de vijftiger jaren al uitdrukte. De maatschappelijke positie is in hoge mate bepalend voor het soort ere metaal - goud, zilver of brons - dat iemand krijgt. Hoe hoger de positie op de maatschappelijke ladder, hoe kostbaarder de onderscheiding. Afschaffing van dat systeem zou echter betekenen, vreest Bruin, "dat het decoratiesysteem helemaal elitair wordt en het grootste deel van de bevolking buiten de boot valt. Het is ook een kwestie van ver worven rechten". Mensen die momenteel vijfen twintig of veertig jaar trouwe dienst achter de rug hebben bij één baas, hebben "recht" op de onderschei- sieels", vindt Bruin. "Een lintje voor gewoon doorgaan met adem halen, heeft Scheps dat al eens ge noemd". Kees Bruin: "Als je de mensen op straat vraagt wie er een onderschei ding moet krijgen dan wordt de man genoemd die kinderen uit een brandend huis heeft gered. Of de vrouw die een automobilist uit diens te water geraakte auto sleept. Kortom: mensen die daden verrich ten die niet aan rangen of standen gebonden zijn". Bruin's persoonlijke opvatting is "dat je geen premie moet zetten op deugden die verouderd zijn. Onder scheidingen moeten ook meegaan met hun tijd. Dingen die in het alge meen als belangrijk worden gezien, moet je belonen. Langdurig en be langeloze inzet voor de gemeen schap bijvoorbeeld". De socioloog is bovendien een voorzichtig voorstander van posi tieve discriminatie van vrouwen in het stelsel. Die maken nu slechts tien procent uit van het totaal aantal gedecoreerden, "omdat de medaille nu eenmaal wordt opgehangen aan een maatschappelijke loopbaan Kritiek Bruin denkt dat het met de werke lijk diep gewortelde kritiek wel meevalt. Het aantal mensen dat een onderscheiding weigert is volgens hem hoogstens een a twee procent. "Je zou kunnen zeggen dat de ironi sche houding van afwijzing heel makkelijk kan omslaan in een ironi sche acceptatie. Veel mensen vin den het uiteindelijk "toch wel leuk" om een onderscheiding te krijgen. Alhoewel bijna niemand in Neder land dat openlijk durft toe te geven. Heeft te maken met het taboe op zelfverheffing. Je mag je niet superieur tonen, ui ting geven aan blijdschap over het gevoel dat je geacht wordt meer waard te zijn dan een ander. Onder de oppervlakte is er volgens mij meer blijdschap, maar het uiten er- SCHIPHOL (GPD) - Persoonlijke gegevens van uitzendkrachten die op Schiphol werken, gaan sinds en kele maanden via de luchthavenpo- litie naar de Binnenlandse Veilig heidsdienst (BVD). Het gaat om personen die voor hun werk een speciale pas nodig hebben. Uitzendkrachten krijgen thuis een formulier toegestuurd met een aantal vragen over identiteit, bur gerlijke staat en woonplaats van de werknemer. Daarnaast wordt geïn formeerd naar de namen van mede bewoners en partners. Uitzendbu reaus als Tempo-team vermelden dat het om een verzoek van de luchthavenpolitie gaat. Er wordt bij verteld dat de gegevens doorge stuurd worden naar de BVD. Volgens regio-manager Franz van Tempo-team gebeurt een en ander op verzoek van de NV Luchthaven Schiphol. De aanleiding zou naar. zijn mening de publiciteit rond de gebrekkige beveiliging van de luchthaven zijn. Een woordvoerder van Schiphol zegt dat een en ander gebeurt in opdracht van de ministe ries van binnenlandse zaken en jus titie. De vragenlijsten zijn nodig ten behoeve van de 'security' op en rond Schiphol. Alleen mensen in vertrouwensposities hoeven de vra genformulieren in te vullen, aldus de zegsman. De Rijkspolitie Dienst Lucht vaart, belast met de beveiliging van de luchthaven, spreekt van een standaardprocedure voor mensen in vertrouwensfuncties. "Werkne mers in dergelijke functies moeten nu eenmaal door de molen heen. Ter verhoging van de algemene vei ligheid moeten we weten met wie we te maken hebben. De BVD is daarbij behulpzaam". ADVERTENTIE 'Eruit met 'm!' 'Goed idee, schat!' Gooi ook uw oude CV-ketel eruit en kies een super- zuinige Radson. Zeer milieuvriendelijk - vooral de nieuwe NOXTOMBI - en overal direkt warm water. Ontdek de komfortabele voorsprong van Radson. Vul de bon in. Gooi ook uw oude CV-ketel eruit! Postkode/PI. Opsturen -in open envelop' jnTAntwoo rdTTr 07. RADSON ^5%<j WJ Panningen Bellen kan ook 04760 K HS xu Spaart uenerqie j

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3