'Er valt hier veel te verdienen voor ons' Savon geeft Yanderlijde Hink pak slaag op WK Vorstelijke start AZC in Europa Cup-ronde U:umhvi.u,MWBaa ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1989 PAGINA 19 Volleybalcoach Brokkmg blikt vooruit op EK in Zweden: Ondanks de druk en de spanning vap het naderende EK-vol- leybal, dat vandaag in Zweden begint, blijft Harrie Brokking de rust zelve. Terwijl hij en de spelers dezer dagen het doelwit zijn van de media, laat de 34-jarige bondscoach zich door niets en niemand verstoren. Ook niet door de matige prestaties van de laatste weken. "Ik hoor altijd van iedereen dat ik zo zelfver zekerd overkom", bevestigt de nieuwe bewindvoerder zijn imago. "En in feite is het ook zo. Ik heb een rotsvast vertrou wen in mezelf. Bij het arrogante af misschien. Zo stond ik ook als speler bekend. Ik weet wat ik wil en zal dat bereiken. In dat opzicht heeft het me zowel maatschappelijk als in mijn sport- loopbaan nooit tegengezeten". Zijn benoeming tijdens het EK- kwalificatietoernooi in het West- duitse Friedrichshafen hoe vreemd ook tot stand gekomen ligt min of meer in het verlengde van zijn voorspoedige levenswan del. "Als volleybaltrainer wil ik naar de top en ik wil vooral sla gen", benadrukt Brokking. "Daarvoor schuif ik alles opzij en lever ik een belangrijk stuk van mijn sociale leven in. Ik heb nooit aan carrièreplanning gedaan. Maar dan komt er opeens een man als Arie Selinger binnen stappen. Iemand, die de hele we reld op zijn kop wil zetten en het traditionele denken van het Ne derlandse volleybal wil verande ren. Zijn entree heeft m'n gedach- tengang in één keer veranderd. Hij heeft me ervan bewust ge maakt dat ik mijn opleiding in zes jaar (tot '92 bij de Spelen) com pleet kan maken". Dat de geest van zijn grote voorganger nog steeds nadrukke lijk rondwaart, ontkent Harrie Brokking niet. "Daarvoor is zijn invloed te groot geweest. Volley- baltechnisch heeft hij enorm veel veranderd en dat op ons, de hele groep, overgebracht. In alle toon aarden overigens. Het ging soms hard tegen hard. Daarnaast was hij als mens uniek. In zijn om gang met topsporters en met de media. En als er één dat kan zeg gen, dan ben ik dat wel. Ik ben driejaar geen meter van zijn zijde geweken. We vormden zowel in als buiten de zaal een twee-een heid. We groeiden zo naar elkaar toe dat de relatie trainer-assistent veranderde in een vriendschap". Leren "Hij sleurde me overal mee naar toe. Ik vergeet nooit zijn eerste persconferentie. Ik vond dat ik daar niet bij hoefde te zitten maar hij sleurde me gewoon mee. 'Dit moet je ook leren' zei hij. In al die details is hij altijd bewust bezig geweest me op te leiden. Hij in vesteerde enorm veel in de groep. Hij was de mening toegedaan dat de spelers en zijn assistent betere trainers moesten worden dan hij zelf'. "Het belangrijkste wat ik van hem heb geleerd, is zijn gedreven heid. 'Als je ergens heilig in ge looft, lukt het ook', zei hij altijd. Niemand kon hem dan van zijn stuk brengen. Selinger had een enorme greep op de groep. Ener zijds door zijn technische know how, maar ook door zijn kennis van het menselijk lichaam. Hij was niet voor niets afgestudeerd als psycholoog. Zijn charisma, als je dat zo wilt noemen, was zijn persoonlijkheid. Als Arie binnen kwam, stond er iemand, die zelfs zonder iets te zeggen respect af dwong". Die uitstraling heeft Harrie Brokking niet, zo realiseert hij zich maar al te goed. "Ik sta nog steeds tussen de jongens", geeft de Amstelvener zijn positie aan. "Maar daar stond Selinger ook. Alleen de afstand was misschien wat groter. Hij nam uiteindelijk de beslissingen. Nu moet ik dat doen en dat wordt geaccepteerd. In dat opzicht is er vergeleken met de periode Selinger weinig in de verhoudingen gewijzigd. Ver geet niet dat de spelers mij zelf als coach wilden. Ze voelep zich me de om die reden allemaal direct verantwoordelijk voor het niveau en de discipline van het team. Af en toe willen ze zelfs te veel. Soms staan er twaalf trainers in de zaal. Dat zegt alles over hun betrok kenheid. In een aantal gevallen moet ik ze duidelijk maken dat er maar één de baas is". In tegenstelling tot zijn grote voorbeeld moet Harrie Brokking het wel stellen zonder assistent Tijdens de contractbesprekingen vormde dat een van de twee hin dernissen, die zijn benoeming in eerste instantie blokkeerde. De oefenmeester wilde zelf z'n twee de man kiezen (Marco Brouwers), maar de NeVoBo legde daarbij bepaalde restricties op, die voor de coach onaanvaardbaar waren. De oplossing werd uiteindelijk gevonden door de aanstelling van zijn opvolger over het EK heen te tillen en. pas daarna de vacature naar eigen inzicht in te vullen. - Harrie Brokking: "Wanneer we bij de eerste vier eindigen hebben we het in principe goed gedaan", (foto gpd>. "Dat ik geen assistent heb, is een ëemis", weet Harrie Brokking in middels uit eigen ervaring. "Tij dens de trainingen is het met de steun van Marco Brouwers en Avital Selinger nog wel in te vul len. Maar bij de wedstrijden ligt het duidelijk anders. Daarin ge beurt zoveel. Dat valt voor één persoon nauwelijks te behappen. Je mist bovendien een praatpaal, al was het alleen maar om je nega tieve gevoelens in een wedstrijd af te reageren". Voor het EK is Joop Alberda aan de technische staf toege voegd. De coach van Animo ver blijft niet in Orebro, waar de pou lewedstrijden van Oranje worden afgewikkeld, maar in Stockholm om de mogelijke opponenten van Nederland in de kruisfinales te bekijken. Verder weet Harrie Brokking zich op afstand moreel gesteund door Selinger, die hem een paar weken geleden per fax veel succes op het EK toege wenste, en indirect door Henk Jan Held en Paul Hamelink. Bei de internationals maken sinds kort déelüit van de selectie, maar op de bank is voor het onervaren tweetal in Zweden (nog) geen plaats. Held heeft in Scandinavië als taak video-opnamen te ma ken, Hamelink reist-op uitnodi ging van de hoofdsponsor mee om sfeer te proeven en de Neder landse pers van extra informatie te voorzien. "We zijn er klaar voor", kijkt Harrie Brokking vooruit naar het toernooi, waar de sleutel ligt voor de toekomst van het Nederlandse volleybalteam en waar recht streekse kwalificatie voor het WK in Brazilië volgend jaar kan wor den afgedwongen. De Europese titel geeft Nederland die zeker heid, maar er zijn ook nog andere (om)wegen om dat doel te berei ken. Uit Europa hebben zich al vier landen gekwalificeerd op grond van de resultaten bij de wereldti telstrijd in '86. Dat zijn de Sov jetunie (2e), Frankrijk (6e), Bulga rije (3e) en Tsjechoslowakije (8e). Wanneer deze landen boven de nationale équipe eindigen kan een tweede, derde of vierde plaats eveneens voldoende zijn. Voor de World Cup in Japan (november dit jaar) is ook nog een plaats be schikbaar. De Sovjetunie is al deelnemer. De kampioen of de nummer twee van het EK weet zich verzekerd van een ticket naar het land van de rijzende zon. Via het B-WK (de zogeheten World Challenge Cup), april volgend jaar eveneens in Japan, kan het hoogst eindigende Europese land van het EK ook nog een vrijplaats voor Brazilië versieren. "Er valt in Zweden veel te ver dienen", beseft Harrie Brokking zich terdege. "Directe plaatsing voor het WK zou de rest van ons programma een stuk duidelijker en rustiger maken. Lukt dat niet dan schaadt dat het Nederlandse volleybal op een behoorlijke ma nier. En wat belangrijker is: dan lopen we telkens achter de piek, die in Brazilië moeten liggen, aan te hollen. Maar eerlijk gezegd heb ik daar nog niet zo over nage dacht. Wanneer we bij de eerste vier eindigen hebben we het in principe goed gedaan. De concur rentie is tenslotte enorm groot. We hebben onze blik echter op goud of zilver gericht. Dat legt een grote druk op ons. Iedereen kijkt naar ons. We moeten het nu laten zien". Brokking bevindt zich daarbij in een even merkwaardige als kwetsbare situatie. Een negatief resultaat zal hem ongetwijfeld door de buitenwacht worden aan gewreven. Een mogelijk succes zal door dezelfde groepering wor den betiteld als het succes van Se linger. "Ik vind mijn eigen oor deel en dat van de groep belang rijker dan de publieke opinie", is zijn LUGANO - AZC/Tarvo kende gisteravond een vor stelijke opening in het toer nooi van de Europa Cup voor landskampioenen. De Alphense waterpoloploeg veegde de thuisclub Lugano met 25-7 van het veld. CSKA Sofia, naaste concurrent voor een plaats in de kwartfi nales, kwam in de Zwitserse toeristenplaats eveneens tot een opzienbarende presta tie. Het gerenommeerde Spandau '04, de uitgespro- Bier in dopingfles ATHENE (AFP) - Mohammad Mazel heeft geprobeerd de do- pingcontroleurs in de maling te nemen. De Irakese gewichthef- fer werd tijdens de wereldtitel strijd in Athene door het lot aan gewezen voor een dopingonder zoek. Hij vulde de fles niet met urine, maar met bier. De fraude kwam uiteraard aan het licht. Mazel werd gediskwalificeerd en raakte zijn achtste plaats in de klasse tot 90 kilo kwijt. Bo vendien werd de zaak doorgege ven aan de tuchtcommissie. Die zal de Irakees ongetwijfeld een lange schorsing opleggen. In Athene werd verder be kend dat in het jaar 1989 acht ge- wichtheffers zijn betrapt op ge bruik van verboden spierver- sterkers. De acht vormden an derhalf procent van het aantal onderzoeken. Er werden 500 steekproeven verricht. Ma helpt zoon LONDEN (RTR) - De beroeps bokser Tony Wilson heeft don derdagnacht in Southampton in een gevecht in het halfzwaarge- wicht Steve McCarthy versla gen. Met behulp van zijn moe der Minna. De dame zag haar zoon drie ronden lijden, betrad vervolgens de ring en sloeg met de naaldhak van haar schoen diens tegenstander tegen de vlakte. Met bloedend hoofd verliet McCarthy de ring. Hij weigerde, ondanks diverse oproepen van officials, het gevecht'te hervat ten. Tot woede van het publiek riep de arbiter daarna Wilson tot winnaar uit. Moeder Minna werd overigens later door de po litie in de boeien geslagen. ken favoriet voor de eerste plaats in de poule, werd tot in de verlenging gevolgd. Pas in de extra speeltijd zorgde de Duitse midvoor Hagen Stamm voor een Bul gaarse domper: 12-11. Na een busreis van zestien uur arri veerde AZC donderdagnacht om twaalf uur in Lugano. Veel last van de vermoeienissen had de Alphense équipe evenwel niet. Hoewel coach George Geurtsen de Zwitserse op ponent, versterkt met de Joegosla- ven Mirsad Galijas en Damir Bucar, vooraf hoger inschatte, viel de te genstand mee. Al na één periode had AZC ruim afstand genomen van de gastheer: 8-2. Daarmee was het voornaamste gevaar geweken en kon de nationale kampioen op regelmatige wijze royaal afstand ne men van het eerste obstakel. Alleen in de tweede periode van zeven mi nuten konden de Zwitsers - met de Nederlandse coach Nico van der Voet (ex-Zian) op de bank - nog even aanhaken (5-3), maar met.twee keer 6-1 maakte AZC het krachts verschil daarna op overtuigende wijze duidelijk. Collectief AZC startte met de ingehuurde Joe goslaaf Zoran Petrovic op de mid- voorplaats in de basis. Nieuwkomer Eric Bibo (o.a. ex-HZC/De Robben) lag in de eerste twee kwartjes in het doel. Halverwege nam Wim Vermeulen, de jeugdinternational, diens plaats in en dat deed de voor malige De Gouwe-doelman prima. Hij kreeg slechts twee doelpunten te verwerken. AZC speelde vooral als collectief sterk en slaagde er bij zonder in om via de tegenaanval succesrijk te zijn. David Witteboon was niet van de partij. De Belg kreeg op het laatste moment van de bond geen toestem ming om hand- en spandiensten te verrichten. Daardoor had AZC slechts de beschikking over twee wisselspelers, waardoor het vooral op de foutenlast attent diende te zijn. Morgen, wanneer de belangrij ke duels tegen CSKA Sofia en Spandau op het programma staan, kunnen de Alphenaren echter weer beschikken over de militair dienst plichtigen Remco Pielstroom en Bob Brebde, die nu nog in Athene aan de offieuze WK voor militairen meedoen. Na het treffen tussen Spandau en CSKA Sofia gevolgd te hebben, houdt men in AZC-kring toch reke ning met een zware slotdag. Speler Van Winsen: "Ik schat de kansen te gen CSKA op fifty-fifty. Remco en Bob, die uit Athene moeten komen, EERSTE DIVIESIE PEC Zwolle - Excelsior 0-0. Scheidsrechter: Klootwijk. Toeschouwers: 2.000. Gele kaart: Leusink (PEC). TILBUR, zevende ronde: Hiartarson (IJs) - Sax (Hon) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2. Ivantsjoek (Sov) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Ag- destein (Noo) - Kasparov (Sov) 0-1. Stand: 1. Kasparov 6 pnl, 2 Kortsjnoi 5, 3 Hjartarson en Ivantsjoek 3 1/2, 5. Ljubojevic en Sax 2 1/2,8. Pi ket 1 1/2. WATERPOLO NYKOBING, EK-vijfkamp Groep B: Nederland - Spanje 3-2; libre: Koorevaar - Garcia 2-0 (100-1, 100-0). Moyennes: 66,66 en 0.50.47/1Bongers - Albert 2-0 (60-7, 60-0). 24,00 en 1,75. 71/2: Van der Stappen - Tuset 0-2 (10-60. 56-60). 13,20 en 20,00. bandstoten: Jaspers - Arnau 1 -2 (30-50, 50-14,18-50) 5,15 en 5.70 driebanden: Wei|en- burg - Carrillo 2-1 (15-11, 12-15, 15-5). 0.954 en 0,674. Denemarken - Oostenrijk 1-4. Nederland - Oosten rijk 1-4, libre: Koorevaar - Hiki 1-2 (100-54, 22- 100,1-100); 47/1: Bongers - Mastny 1-2 (41-60, 60-6,20-60); 71/2: Van der Stappen - Horvath 1 -2 (54-60,60-28,53-60); bandstoten: Jaspers - Pilss 2-1 (1-50,50-41,50-17); Weijenburg - Stenzei 1-2 (15-10, 9-15. 3-15). Groep A: Bondsrepubliek Frankrijk 4-1België - Griekenland 5-0; België Bondsrepubliek 4-1De nemarken - Oostenrijk 1-4 Stand: België 2-4, BRD 2-4, Frankrijk 2-0, Griekenland 2-0. ALASSIO WK Flying Dutchman, vijfde race: 1 Seia/Amir (Isr), 2 Batzill/Lang (BRD). 3. Möller/Möller (Den), 18. Potma/Potma (Ned). 25 Schouten/Schouten (Ned), 48 De Koek van Leeuwen/Vos (Ned) Stand: 1Batzill/lang 3 punten. 2. Wieser/Fróschl (DDR) 26,7. 3 Pollen/B|Orkum (Noo) 44. 20. Pot- ma'Potma 93, 36 Schouten Schouten 144. WK plankzeilen, Lechnerklasse. Mannen, zes de race: 1 Keibed (Fra). 2 Fernandez (Spa). 3 Cadre (Fra). 55. Verstegen (Ned), 62. Tellier (Ned); Koops (Ned) werd gediskwalificeerd. Ze vende race: 1. Kelbert, 2 Nissau-Lie (Noo). 3. Ratotti (Fra), 15. Koops, 36. Verstegen. Stand na zeven races: 1 Kelbert. Vrouwen, zevende race: 1. Horgen (Noo), 2. Way (GBr), 3. Fournier (Fra), 14. Heida (Ned), 17. De Vries (Ned). Achtste race: 1Fournier, 2. Hor gen, 3. De Vries Stand: 1Way (GBr), 2. Horgen, 3. De Vries. (Keijer, Ned. heeft opgegeven wegens i). ATLETTEK - Mike Kosgey, de chef d'equipe van de Kenyaanse atle- tiekploeg, is uit zijn functie onthe ven. Officials van de nationale atle- tiekbond weigerden gisteren com mentaar op de maatregel te geven. Een comité van vijf personen zal zich voortaan bezighouden met het management van de atletiekploeg van Kenya. Kenyaanse atleten, die zich in het buitenland bevinden, zijn op straffe van uitsluiting opge roepen vanaf 25 november deel te nemen aan de selectiewedstrijden voor de Gemenebest-spelen (janua ri in Nieuwzeeland). Kasparov blijft het uitzonderlijk doen in Tilburg TILBURG (ANP) - Kasparov s doel, de beste schaker van alle tijden en van alle volkeren te worden, is na bij. De conclusie van gastgroot- meester Genna Sosonko na de vier de achtereenvolgende overwinning van de wereldkampioen was lo gisch en onontkoombaar. Na de winst met zwart op Agdes- tein heeft Kasparov de eerste helft van het Interpolistoernooi in Til burg afgesloten met de gigantische score van 6 uit 7. Nog vijf punten er bij en Kasparov staat in elo-rating op gelijke hoogte met Robert Fi scher in diens grote jaren, een half puntje meer en hij passeert de Ame rikaanse zonderling. Een levens lang gekoesterde ambitie zou dan in vervulling gaan. De concurrentie steekt in Tilburg opvallend vaak een helpende hand toe. De Noor Agdestein maakte het vrijdag bont. De beste amateur on der de schakers, zoals Kasparov hem noemt, had geen schijn van kans tegen de beste professional, zoals Kasparov zichzelf ziet. Meer strijd leverden Ivantsjoek en Piket. Het werd een zwaar strate gisch gevecht, waarbij elk een half uur bedenktijd uittrok alvorens de koning op resp. hl en h8 onder te brengen. In het vervolg was het Pi ket, die het meeste tijd gebruikte. Op een gegeven moment had hij nog drie minuten voor zestien zet ten over. Het werd uiteindelijk re mise. Kortsjnoi had verdedigend zijn handen vol tegen Ljubojevic maar wist uiteindelijk nog tot een puntendeling te komen. Hierdoor zag hij zijn achterstand op Kaspar ov groeien tot een vol Dunt. Feyenoord tekent beroep aan tegen straf van KNVB ZEIST (ANP) - Het bestuur van Feyenoord heeft beroep aangete kend tegen de straf van de tucht commissie van de KNVB van een wedstrijd zonder publiek, een boete van 10.000 gulden en nog een voor waardelijke wedstrijd zonder toe schouwers. Hangende het beroep kunnen de tribunes van de Kuip morgen voor het duel tegen Willem II normaal 'gevuld' worden. De commissie van beroep zal de zaak op woensdag 4 oktober behandelen. Feyenoord kreeg de straf opge legd naar aanleiding van de ongere geldheden bij de thuiswedstrijd van zondag 20 augustus tegen Fortuna Sittard, die zeven minuten voor het eind bij de stand 2-0 voor de Lim burgers moest worden gestaakt om dat ontevreden fans het veld op kwamen. MOSKOU - Voor Arnold Vanderlijde duurde de werelditelstrijd boksen in Moskou nog geen hon derd tellen. Gisteravond eindigde voor de tweevoudige Europese kampioen in het zwaargewicht het vijfde toernooi om de wereldtitels in Moskou. Precies 1 minuut en 38 seconden duurde de vierde confrontatie met Felix Savon. Voor de vierde maal ook toonde de Cubaan zich de meerdere van de Limburger. Het verlies betekent dat de Limburger voor het eerst in zin carrière geen eremetaal haalt op een groot internationaal toernooi. Driejaar geleden bij het vierde toer- denken over de toekomst. Ik.ga hier stap naar de profs? De 26-jarige nooi om de wereldtitels in de Ame- geen emotionele uitspraken doen bokser, die zijn 166e partij als ama- nkaanse gokstad Reno troffen Van- waarvan ik later ongetwijfeld spijt teur bokste en voor de vijftiende derlyde en Savon elkaar in de fina- krijg. Zowel bij succes als tegenslag keer als verliezer de ring verliet, wil le. Nu had de loting de twee in de hetfik ze altijd op e eerste ronde tegenover elkaar ge- De Limburger, die na zijn opzien- hmcht. Zowel in het Cubaanse als barende brons bij de Olympische spelen in Los Angeles, de derde plaats bij de Europese titelstrijd van 1985 in Budapest veroverde 5 dat als vrijdagavond niets i gen. "Ik moet dit eerst verwerken en dan goed nadenken." In het Cubaanse kamp bleek de vierde confrontatie met Vanderlijde met de nodige zorg te zijn tegemoet Reno (1986) bij de wereldtitelstrijd gezien. Alcides Sagarra, al acht jaar zilver kreeg_omgehangen, behaagde de begeleider van de 22-jarige Tu- Sav rijn (1987) en Piraeus (1989) ook| Seoul nog Olympisch brons. Zijn carrière staat na het vierde o meest dramatische verlies tegen leerd. Wanneer je tegen hem Savon die hem na Reno bij de strijd ronden wil gaan, loop je een Belgrado (op grote kans te verliezen. Ons strijd opgetogen. "Vanderlij de is een technisch betere bokser dan de mijne. Van de gevechten in Reno en Belgrado hebben wij ge- de de wereldbeker punten) en vorig jaar in Oost-Berlijn plan (interventie tweede ronde) de baas dan ook eenvoudig. Savo zijn tegenstander in de eerste John Jansen had met vijf treffers ee van AZC op Lugano. zullen toch vermoeid zijn. En CSKA deed het tegen Spandau, dat drie- en-een halve week in Hawai is ge weest, toch goed. Ze hebben be hoorlijk wat internationals. We hou den' er rekening mee dat het een zware dobber wordt om ons voor de volgende ronde te plaatsen". AZC - Lugano: 25-7 (8-2,5-3,6-1,6- 1) le periode: Van der Leden 1-0, Galijas 1-1, Verboom (man meer) 2- 1, Petrovic 3-1, Jansen 4-1, Noorde- graaf 5-1, Jansen 6-1, Galijas 6-2, Noordegraaf 7-2, Jansen 8-2. 2e periode: Camponova 8-3, Ver boom (man meer) 9-3, Petrovic 10-3, Galijas 10-4, Verboom (strafworp) 11-4, Van Winsen 12-4, Noordegraaf 13-4, Galijas (twee man meer) 13-5. 3e periode: Verboom 14-5, Van Winsen 15-5, Petrovic 16-5, Boecht- old 16-6, Petrovic 17-6, Jansen 18-6, Jansen 19-6. 4e periode: Van Winsen 20-6, Ver boom (strafworp) 21-6, Galijas (man meer) 21-7, Noordegraaf 22-7, Van Winsen 23-7, Bontje 24-7, Noorde graaf 25-7. VZC zeker van volgende ronde VEENENDAAL (ANP) - De waterpoloërs van VZC zijn gisteravond voortvarend gestart in de voorronde van de Europese bekerstrijd voor bekerwinnaars. De gastheren versloegen in Veenendaal in de eerste wedstrijd van dit driedaagse waterpolo-evenement het Bulgaarse Lo- komotive uit Sofia met 12-10.De andere deelnemers aan dit toernooi zijn Posk uit Split en Kuopio uit Finland. Met uitzondering van het laatste kwart bleven de Veenendalers aan de voordelige kant van de score. De periodestanden waren 3-1, 3-2, 4-3 en 2-4. Voor VZC scoorden Jan Wagenaar drie maal, Hans van Zeeland twee maal. Marco Kunz twee maal en verder Rob Rosner, Ton Schoem- an, Bart Witters, Ed van Es en Otto van Noort, ieder een maal. De wed strijd tussen Posk tegen Kuopio eindigde in een 22-1 overwinning voor de Joegoslaven. De overige voorronden worden eveneens dit weekein de afgewerkt in Duisburg, Barcelona en Parijs. Uit iedere voorronde gaan twee teams over naar de kwart-finalewedstrijden die in de eerste helft van oktober worden gespeeld. Nederlandse kamp onrechtigvaardigheid Een linkse directe, gevolgd door een rechtse opstoot, leidde de on dergang van Vanderlijde na bijna anderhalve minuut in. De Limbur- tussen zijn"Europese titeis ger werd in de Cubaanse hoek ge drongen, kreeg weer een linkse, waarna een rechtse hoek de strijd besliste. Vanderlijde kwam redelijk snel overeind toen de Ghanese scheids rechter Dadzie begon te tellen. De Afrikaanse arbiter wilde het ge vecht voortzetten, maar kreeg van de tafel waar de ringartsen zaten het teken de strijd te staken. Arnold Vanderlijde reageerde verbijsterd op de ingreep. Hij maakte op dat moment de indruk in staat te zijn verder te gaan. "Ik constateerde duidelijk een bewustzijnsdaling", antwoordde de Hongaarse ringarts Schermer die de beslissing nam het gevecht te stoppen op vragen van ploegarts Ed van Wijk. "Ik stond niet meer voor het leven van Vanderlijde in. Ieder een weet wat Savon doet wanneer een tegenstander is aangeslagen". Op de vraag van Van Wijk waarom Vanderlijde dan geen startverbod kreeg opgelegd van de medische commissie, reageerde Schermer al leen maar met "dat is mijn zaak niet." Vanderlijde zat na afloop verbijs terd in de kleedkamer. Bijna een kwartier kwam er uit de op een bank gezeten bokser geen woord. Pas nadat hij zich gedouched en verkleed had, kwamen de eerste zetten nabestaanden en overleven- als enige gesprekspartner l woorden. "Onbegrijpelijk. Je wordt den veel vraagtekens bij de slechte de spelers te accepteren. Over de gestopt op het moment dat het ge- opkomst. De stichtingen moeten verdeling van de sponsorgelden zal vecht nog echt moet beginnen. Ik daarom, aldus het comité in de brief, in het openbaar verslag doen van de manier waarop het evene- j ment was georganiseerd. "Dat is de was, op een kruispunt. Blijft hij ronde zo moeten treffen dat het ge- amateur of maakt hij toch de over- vecht afgelopen was. SoKdariteitscomité stelt vragen over financiering benefietwedstrijd AMSTERDAM (ANP) - Het 'Solida- De KNVB heeft vrijdag met de riteitscomité Nabestaanden 7 juni' Oranje-raad, als vertegenwoordiger wil opheldering over de organisatie van de internationals, overeenstem- en de financiering van de benefiet- ming bereikt over het te voeren be- wedstrijd tussen het Oranje-elftal leid inzake de sponsoring voor het en een team van Kleurrijk Neder- toernooi om het wereldkampioen- land, die woensdag werd gespeeld. Dat blijkt uit een brief die het "co mité gisteren heeft verzonden aan de Stichting Benefietwedstrijd Zanderij en de Stichting Fonds vlie- sponsoring op korte termijn v gramp Zanderij. Het comité komt open inschrijving in de gelegenheid op voor de belangen van de nabe- te stellen een offerte uit te brengen staanden van mensen die bij de op het commercieel exploiteren van ramp met het SLM-toestel zijn om- het Nederlands elftal, eekomen. De KNVB heeft bovendien laten Volgens het Solidariteitscomité weten in dit kader de Oranje-raad Besloten is de gegadigden vroeg de scheidsrechter ook om hij stopte. Het enige wat hij dokter, dokter". Vanderlijde erkende wel dat hij enige manier", aldus woordvoerster r was geraakt door de Cubaan "Ik was er evenwel snel overheen Natuurlijk is het moeifijk zo' slissing te accepteren. Zeker hard getraind heb, als ik E. Comvalius, „om objectief te kun- vaststellen waarom de inspan- be- ning van vele vrijwilligers en top- an. voetballers onvoldoende is benut." In de brief benadrukt het comité voor dit toernooi heb gedaan. Er zit nogmaals dat de opbrengst zo spoe- echter niets anders op. Als de ploeg dig mogelijk, rechtstreeks aan de het ermee eens is, wil ik zo snel mo- nabestaanden dient te worden uit- gelqk naar huis. En dan goed na- gekeerd. AUTOSPORT - De Franse Yannick Dalmas is vrijdag tijdens de training voor de Grote Prijs van Portugal, op het circuit van Estoril, gediskwalificeerd. De formule 1- coureur gebruikte tijdens de oefen sessie ongeoorloofde banden. Dal mas, uitkomend voor AGS, kreeg tevens een boete van 10.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19