Sassenheim kiest voor 2 zwembadontwerpen 'We staan pas aan het begin van de oplossing' 'WIJPIKKEN HET NIET..!' Milieuconsulent Stef Strik vooral manusje van alles Drachtige merrie bij aanrijding overleden Vriendenkring ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1989 REGIO PAGINA 15 ZATERDAG 23 SEPTEMBER Hillegom demonstratie gymnastiekvere niging Jahn en paardrijden in de Hoofdstraat. optreden 'Low Down Hill' in centrum Remina, Weerestein- straat, aanvang 21.00 qur. Hoofddorp voorstelling Bavo Galema met zijn soloprogramma 'De vrije val van Victor Thieü', aanvang 20.30 uur in Theater Het Oude Raad- Wassenaarseweg, van 10.00 tot 15.00 uur. Oostingh Zee Triathlon, start om 7.00 en 9.00 uur öjj KRB-zuid- post. open dag bij diverse praktijken voor fysiotherapie, van 14.00 tot 17.00 uur. 1.00 tot 17.00 uur in de Pie- voorstelling: 'Voorjaarsontwa- ken' van Wedekind, door De Tijd, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Man in haast', door Studio Onafhankelijk, aan vang 20.30 uur in het LAK-theater. Cleveringaplaats. Ricardo Insunza en Georg Diaz, aanvang 21.30 uur. fanclubdag Bruce Springsteen m de Stadsgehoorzaal, aanvang Noordwijk bos- en duinwandeltocht door Boswachterij Noordwijk, start van af 9.00 uur bij De Duinpoort, Lan- gevelderlaan. manifestatie Noordwijkse vere nigingen 'Clubwijs '89'. van 11.00 tot 16.00 uur in de Northgohal, Duinwetering. open middag Dierenopvang centrum Noordwijk, Lageweg 2, van 13.30 tot 16.00 uur. wandeltocht over 25 en 40 km. T.O. De Duiriark, aènvang 10.00 mmv Ruud Hermans en Sandra Van Reys. aanvang 21.00 uur in De Scheift. bos en duinwandeltocht over 5, 10. en 15 km., start bij CR De Duinpoort om 09.00 uur. Rijnsburg uitvoering van 'El Shaddai en zijn zoon', door Mimegroep De Vonk (Zevende-dag Adventisten), om 14.30 en 15.30 uur, winkel centrum De Hoftuin. Voorschoten autodag in het centrum met veel oude auto's, behendigheids wedstrijden en demonstraties, vanaf 10.30 uur rond de Voor- ZONDAG 24 SEPTEMBER Leiden kleindierententoonstelling koffieconcert met gitariste Ly- dia Gitana, aanvang 12.00 uur in de Stadsgehoorzaal. Evensong in de Hooglandse kerk mmv het St. Bavokoor uit Haarlem, aanvang 19.00 uur. Usse i kader van de Harddraverij- week: jaarmarkt, van 14.00 tot Architecten De Bie en Westgeest mogen plannen uitwerken SASSENHEIM - De architecten De Bie en Westgeest hebben de beste ontwerpen ge maakt voor een nieuw te bouwen overdekt zwembad in Sassenheim. Zij mogen hun schetsplannen verder uitwerken. Wel moeten enkele aanpassingen worden doorgevoerd om de kosten beperkt te houden. De andere twee ontwerpen voldoen niet aan alle eisen en vallen daarmee af. Tot die conclusie komt de stuur groep die is ingesteld voor de bouw van het nieuwe zwembad. Het hui dige openluchtbad is zo verouderd, dat opknappen vele miljoenen gaat kosten. Dat geld steekt Sassenheim liever in een zwembad dat het hele jaar open kan blijven. Vorige week sloot het openluchtbad definitief de poort. Het nieuwe bad moet in de zomer van 1991 in gebruik worden genomen. Vier architecten kwamen in juni met ontwerpen voor het nieuwe bad. Daarin is epn recreatiebad voorzien, met alle moderne voorzie ningen als wirl-pool, zonnebanken en glijbaan. Tevens komt er een wedstrijdbad speciaal voor de zwemverenigingen en leszwem- men. Alle architecten kwamen in het plannen echter ver uit boven de door de gemeente gestelde limiet van 4,1 miljoen gulden. De plannen van De Bie en van Westgeest kun nen nog worden aangepast, zodat de kosten worden gedrukt. Kleuren De plannen hebben de afgelopen maanden in de hal van het zwem bad gehangen en daarbij hebben 251 mensen hun voorkeur op een formulier ingevuld. De stuurgroep heeft niet al te veel waarde aan die meningen gegeven. Veel kinderen hadden een keuze gemaakt omdat ze de kleuren op een bepaalde teke- ning zo mooi vonden of de vorm van het zwembad. Ook de provincie Zuid-Holland heeft de vier ontwerpen beoor deeld. Alleen die van De Bie en Westgeest voldoen grotendeels aan de eisen van de Wet Hygiene en Vei ligheid Zwemgelegenheden. De an dere twee ontwerpen voldoen op vele punten niet aan de wettelijke eisen. De welstandscommissie van Sassenheim geeft de voorkeur aan het ontwerp van De Bie. Als tweede wordt dat van Westgeest genoemd. Om die redenen mogen deze twee architecten hun plannen tot in de tails uitwerken, als de gecombi neerde raadscommissievergade ring daar op donderdagavond 28 september mee akkoord gaat. De Bie heeft ook het nieuwe zwembad in Nieuwkoop op zijn naam staan. Voor Sassenheim wil hij een duidelijk afscheiding in het zwembad maken tussen het diepe wedstrijdbad en het recreatiebad. Kleine kinderen kunnen dan niet zo makkelijk in het diepe terecht ko men. Om die reden zijn de kleedka mers ook bij het recreatiebad voor zien. Het zwembadcomplex bestaat bij De Bie uit twee delen, ieder met een pyramide-achtig dak. Een plan dat ruim 7,7 miljoen gulden zou ver gen. Westgeest komt zelf bij zijn ont werp uit op 5,8 miljoen gulden. De Valkenburgse architect is ook ver antwoordelijk voor het zwembad in Katwijk. Westgeest heeft een zeer energiezuinig zwembad ontwor pen. Een warmtekrachtcentrale moet zoveel mogelijk worden ge voed door rioolgas van de ernaast gelegen rioolzuiveringsinstallatie en van zonnecollectoren op het zwembaddak. Het zwembad wordt op het zuiden gebouwd, waardoor een aparte ingang nodig is en een gecombineerde entree met de sporthal uitgesloten is. Extra verdieping met 15 kamers op motel Sassenheim SASSENHEIM - Motel Sassen heim wordt momenteel uitgebreid met 15 kamers. Op het bestaande complex met 57 kamers, wordt een extra verdieping gebouwd. Volgens plan moeten de kamers in april in gebruik worden genomen. De be staande kamers in het bijna 20 jaar oude gebouw zijn de afgelopen maanden geheel gerenoveerd. Samen met de bouw van de extra verdieping zal ook de keuken van het motel worden uitgebreid en ko men er nieuwe los- en laadplaatsen. De entree vanaf de Warmonderweg wordt opgeknapt, zodat het motel beter zichtbaar is. Volgens beheer der De Bruin is de uitbreiding nood zakelijk omdat er steeds meer klan ten voor de restaurants en de motel kamers zijn. De bouw van het Bastion-motel in Oegstgeest en het motel Haag- sche Schouw hebben volgens hem niet geleid tot een omzetdaling. Mo tel Sassenheim. een onderdeel van het Van der Valk-concern, werkt volgens De Bruin met zo'n gunstige prijsstelling, dat de kamers nage noeg altijd vol zitten. Dat rechtvaar- digt de uitbreiding met 15 kamers. •Uit handen van C.B. Jongh van het districtsbureau van de rijkspolitie m Leiderdorp kreeg J.H. Grosheide, directeur-generaal politievreem delingenzaken en criminaliteitsbe strijding van het ministerie van Justitie gistermiddag het eerste exemplaar van het lespakket 'Wij pikken het niet!' Het lespakket voor scholieren tussen de 10 en 15 jaar moet bijdragen aan het terugdrin gen van diefstallen, in het bijzonder winkeldiefstallen. Bij de feestelijke presentatie in het Sassenheimse gemeentehuis wa ren ook leerlingen van het Rijnlands Lyceum uit Sassenheim en de Apollo Montessori basisschool uit Leiden aanwezig. Op deze scholen is voor de zomervakantie het lespakket op LISSERBROEK - Op de Hille- gommerdijk tussen Lisserbroek en Beinsdorp heeft gistermorgen vroeg een 34-jarige automobilist uit Lisserbroek een overstekende drachtige merrie aangereden. Na het ongeval kwam de auto in de Ringvaart terecht. Ook een surveil lance-auto van de politie botste nog op het paard. Het dier is overleden. De politiemensen reden om vijf uur over de dijk, toen ze plotseling iets op de weg zagen liggen. Als ge volg van de mist kon pas op het laatste moment worden geremd, met een aanrijding tot gevolg. Toen pas bleek dat een paard op de weg lag. Volgens de politie was het dier al idood. De politiewagen werd zwaar beschadigd. Even verderop kwam de politie een man tegen met drijfnatte 1de- ding. Het enige dat hij zich nog kon herinneren was dat hij komende uit Lisserbroek in richting Beinsdorp reed en tegen iets was opgebotst. ALPHEN AAN DEN RIJN - Duizenden vaten met gif in Ze- gersloot. Alle Alphenaren herin neren zich ongetwijfeld nog goed hoe hun gemeente vorig jaar maart plotseling in de schijnwer pers kwam te staan door het gif schandaal. De nieuwe milieucon sulent in Alphen, Stef Strik (27), wordt er echter niet warm of koud van. Sterker, het tot de ver beelding sprekende milieuschan daal was voor hem zeker geen re den om naar Alphen te komen. "Ik ben hier onder meer om iets te doen aan het afval- en gifpro bleem bij de bedrijven in deze re gio, dat is nu actueel". door Caroline van Overbeeke De kersverse milieuconsulent die in juni in Alphen is begonnen, heeft als hoofdtaak het opzetten van een regionaal samenwer kingsverband tussen de gemeen ten. In die hoedanigheid is hij in dienst van het Intergemeentelijk Overlegorgaan voor de Rijn streek (IGOR). Een andere heel belangrijke taak van Strik is het controleren en toezicht houden op bedrijven die afvalstoffen lo- Strik kon worden aangesteld door een bijdrage van het minis terie van volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieu (VROM), dat extra geld heeft uit getrokken voor de gemeentelijke samenwerking op milieugebied. Strik: "Het is een aantrekkelijke en veelzijdige functie. Een echte uitdaging, hoewel mijn taak zeker niet makkelijk is. Je moet een middenweg vinden tussen de ver schillende belangen van de ver schillende gemeenten. En bij de controles van bedrijven ben je na tuurlijk ook niet altijd een graag- geziene gast". Onwetendheid Tot nu toe heeft Strik echter posi tieve ervaringen in zijn contacten met de Alphense bedrijven. "Ik krijg alle medewerking. Het is op vallend hoe graag bedrijven wil len meewerken aan de oplossing van het milieuprobleem. Het lééft Milieuconsulent Strik: "Bij bedrijfscontroles op naleving van milieuwetten ben je natuurlijk niet altijd een graaggeziene gast". echt. Het chemische afval heeft nu de hoogste prioriteit bij de overheid. Maar bij bedrijven, de grootste vervuilers, heerst vooral onwetendheid op dit gebied. Z.e weten niet wat wel en niet mag en ze weten ook niet wat ze met het afval moeten doen. Ze zijn wel willend maar hebben duidelijk behoefte aan informatie. En dat is ook mijn taak". Inmiddels is Strik bij ongeveer twintig bedrijven over de vloer geweest. "Ik heb daar geen schokkende dingen geconsta teerd. Over het algemeen hebben we vooraf overleg over de gang van zaken. Alleen bedrijven waar tegen we sterke verdenkingen koesteren, komen we zonder aan kondiging binnenvallen. Na deze eerste bezoekronde, gaan we vol gend jaar beginnen met onaange kondigde bezoeken om te kijken wat de resultaten zijn van onze voorlichting. Maar het is heus niet zo dat bedrijven veel verzwijgen. Nogmaals, de bereidheid tot mee werken is groot. Daarom worden bij overtredingen van de lozings- en afvalwetten de eerste keer geen sancties getroffen, tenzij het echt heel ernstig is". Volgens de milieuconsulent wordt het voor bedrijven steeds moeilijker illegaal van hun afval af te komen. "Hoewel er goud geld aan te verdienen is voor de transporteur kan je als bedrijf je afval niet zomaar aan iedereen meegeven. Het bedrijf èn de inza melaar moeten het afval aanmel den bij het ministerie. Bovendien wordt het afval nog eens gemeld bij de verwerker zodat sprake is van een dubbele controle. Ik denk dat de toename van de con troles meespeelt bij de positieve instelling van bedrijven om van hun afval af te komen. Vroegtij dig investeren in dit probleem loont altijd. De opruimingskos- ten die voor rekening komen van de vervuiler, vallen immers altijd veel hoger uit". Het nieuwe toezicht- en opspo ringsproject van het IGOR, waar mee Strik is belast, heeft als eer ste doelstelling het inventarise ren van het afval dat door bedrij ven wordt geproduceerd. Vol gens Strik moet nog een hoop werk worden verricht op dit ge bied. "We hebben een hoop in te halen wat in het verleden is blij ven liggen. Daarom zijn ook extra mensen nodig die met de contro les worden belast". Bij de contro les werkt Strik als dat nodig is, nauw samen met gemeente- en rijkspolitie. Particulieren Naast de controle op de naleving van de wet chemische afvalstof fen heeft Strik nog andere priori teiten. "Onze tweede prioriteit is de controle op de naleving van de hinderwet en de wet verontreini ging oppervlaktewater. Bodem onderzoek en bodemsanering hebben de laatste prioriteit. Voor komen is immers beter dan gene zen. Bovendien gaat het hier om een milieuprobleem waarmee een kleine gemeente als Alphen niet uit de voeten kan". Ook particulieren vormen zijn werkterrein. Strik: "In vrijwel el ke gemeente wordt het afval nu gescheiden opgehaald. Al het chemische afval apart, glas in de glasbak, papier in de papierbak en ga zo maar door. Het voordeel van regionale samenwerking is nu dat je bijvoorbeeld regionale opslagdepots kan maken voor het afval. Dat is kostenbesparend. Bovendien is de bundeling van kennis over het milieu van be lang". Het is duidelijk. Er ligt nog veel werk voor Strik, een soort dui zendpoot op milieugebied. Hij heeft dan ook tot 1994 de tijd om de samenwerking van de ge meenten inhoud te geven. "Voor al het bedrijfs-, huishoudelijk en chemisch afval moet gewoon een oplossing worden gevonden. Ik heb daarin een vraagbaakfunctie en moet het werk coördineren". Volgens Strik bestaat veel be langstelling voor het milieu vanuit de bevolking. "Juist door de problemen van de laatste jaren zijn de mensen gealarmeerd. Het is een teken aan de wand dat er iets mis is en er dringend iets moet gebeuren, ik hoef mensen daarvan niet meer te overtuigen en krijg dan ook medewerking van alle kanten. Ik ben dan ook positief over de toekomst. Hoe wel er nog een hoop werk is te doen. We staan nog maar aan het begin". ARTSEN Leiden Oe weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2 zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, tel: 215510, Stok roos 1. Groep 2 Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis. Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Nijkamp, tel: 149298. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus. tel: 132500. Middel stegracht 129. Groep 3 - Pleiter, Smit. Lely. W. de Bruyne. J. de Bruyne. Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, tei: 125820, Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: ri.P. Jurgens. tel: 125820, Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis. Hom, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, tel: 765400, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754. Vondellaan 58 zo 8 uur tot 24 uur: H. Wiersma. tel: 310420. Haagweg 60. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster. Haaqweq 41. tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: P. van 't Woud. tel: 410070, spreekuur Hoofdstraat 40; zo: J. van de Leden, tel: 894539, spreekuur: Hoofdstraat 8; beide da gen spreekuur (uitsluitend voor spoedgeval len) van 12.30 tot 13.00 uur. van za uur 101 ma /.ju uur: u u r. van uver- vest, Terweeweg 152, tel: 173994. Voorschoten za: C. Meijer. J.W. Frisolaan 13. tel: 3032; zo: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159. Warmond L. Lempers. Churchilllaan 13. Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za: M.H. van Tolingen, tel: 15939, Hofcamp- weg 7; zo: M.v.d.Feen. tel: 18309, Hofcamp- weg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 22/9 tot vr. 29/9 door Apotheek Kooi. Surinamestraat 7. Leiden, tel: 071-214060; Apotheek Carfina, Boerhaveplein 21Leiden, tel 071-176154; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3. Voor schoten. tel: 071-762877 Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 25. Wassenaar, tel: 01751-12402. proef gebruikt. Leerlingen van het Rijnlands droegen stukjes op uit de slotmanifestatie die in juni in de school werd gehouden. Het landelijk te gebruiken lespakket is gemaakt op initiatief van de Sassenheimse politie en winkeliers. Het materiaal voor de scholen is geschreven door het platform nascholing van de Leidse universiteit. (foto Holvast) HAARLEMMERMEER - Een de legatie van 65 man uit de Haarlem mermeer reist op 14 oktober af naar de Hongaarse stad H'hely in het ka der van een uitwisselingsprogram ma tussen de twee gemeenten. Inmiddels heeft de Hongaarse stad een Nederlands-Hongaarse Vriendenkring opgericht. Half juni dit jaar stemde de Hon gaarse regering in met de de steden band tussen Haarlemmermeer en H'hely. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktik van Vestjens, v.d. Wouw E.J.M. van der Wouw. Boshuizerlaan 26. Lei den. tel: 07t-764058. Voor de praktijk van Duijn. Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest. tel. 156161; of DJ. Brandt. Homans- traat 1. Rijnsburg. tel. 173266. Wassenaar A'arm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidscnendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: H.A.J.M. Middelweerd, Herenweg 77, Warmond, tel: 01711-11738, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar R. Da Silva, Van Duivenvoordelaan 36. Was senaar. tel: 01751-14767. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951 De stad onderhoudt ook nog con tacten met de Franse stad Wallonis en het Zuidduitse Ulm. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp buiten kantooruren tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15