D Optimisme met veel herkenbare anekdotes Jeugdbendes op daken New York Uiteengevallen familie in televisie-tijdperk Recordjaar voor filmindustrie in Hollywood VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1989 PAGINA 9 nauw m m Es;. ■■■«■aniiaiiiiKiiiiaiiaiiiiataiiaiss «snol 'A touch of infidelity': Amerikaanse versie Franse komedie 'A touch of infidelity'; regie: Jean-Charles Tac- chella; hoofdrollen: Ted Danson en isabella Rossellini; theater: Luxor, Leiden Het veramerikaniseren van Franse komedies begint een echte rage te worden. Na 'Three men and a baby' en 'Three fugitives' nu dan 'A touch of infidelity', gebaseerd op 'Cousin cousine' (1976). Deze film van Jean- Charles Tacchella had destijds ook in Amerika veel succes en werd nog genomineerd voor een Oscar. Joel Schumacher ('St. Elmo's fire', 'The HOLLYWOOD (GPD) - Voor de Amerikaanse filmindustrie wordt 1989 een topjaar, meldt het week blad Variety. De industrie leidt dat af aan de recordinkomsten over de afgelopen zomerperiode. In die maanden brachten de films twee miljard dollar in het laatje. Over heel dit jaar heeft de filmindustrie al een omzet van 3,5 miljard dollar be reikt, twaalf percent meer dan het jaar daarvoor. Wanneer de zaken zo doorgaan, komen de inkomsten op vijf miljard dollar over het geheel 1989. De re cordomzetten worden vooral ge haald door toedoen van films als 'Batman', 'Indiana Jones and the last Crusade' en 'Lethal Weapon II'. lost boys') maakte er een moderne zedenschets van die het Franse ori gineel naar de kroon steekt. Een ontmoeting tussen Europa en Amerika, dat was kennelijk het uitgangspunt voor de scenariobe werking. Het kaleidoscopische ver haal draait om twee families die door diverse trouwpartijen innig verstrengeld raken. De ene kant is puur Amerikaans, de andere helft is van Italiaanse afkomst. Door die combinatie, en door de bekwame regie van Schumacher, krijgt de film een levendigheid en warmte die zeldzaam is voor een Ameri kaanse produktie. De rode draad wordt gevormd door de onverwachte verliefdheid die opbloeit tussen Larry (Ted Danson) en Maria (Isabella Rosselli ni), door het huwelijk van hun oom respectievelijk moeder plotseling neef en nicht geworden. Allebei ge trouwd en allebei niet erg gelukkig. Toch zou er vermoedelijk niets ge beurd zijn als Maria's echtgenoot Tom niet een auto had proberen te verkopen aan Larry's vrouw Tish. Ze maken een proefrit en blijven verdacht lang weg. Terwijl Larry en Maria elkaar nog wijs proberen te maken dat ze ge woon goede vrienden zijn, en alleen hun echtgenoten jaloers willen ma ken, heeft de kijker al in de gaten dat er meer aan de hand is. Intussen ontdekt Joel Schumachter overal kleine variaties op dit thema. Lar ry's zoon Mitch, die met veel bra voure met zijn videocamera rond stapt, heeft het in stilte moeilijk met een meisje van school dat nooit op hem wil wachten. En ook op latere leeftijd zijn er onverwachte dingen Ted Danson en Isbella Rossellini in 'A touch of infidelity'. mogelijk, zoals blijkt wanneer Lar ry's oom kort na zijn huwelijk komt te overlijden en Maria's moeder op nieuw alleen is. Schumacher beweegt zich met zichtbaar genoegen op al die fami liebijeenkomsten rond. Uitbundige vrolijkheid, dan wel gepaste treu righeid zijn daar verplicht, maar er is altijd wel iemand die de stem ming probeert te bederven. Daar vindt hij zijn personages met al hun kleine ondeugden en gebreken. Al die verschillende lijntjes weeft hij met groot gemak door elkaar. Hij steekt de draak met kitscherige bruiloften en vulgaire feestgangers, maar weet op meer serieuze mo menten ook de juiste toon te treffen. (foto GPD) Schumacher zou een leerling van Woody Allen kunnen zijn, maar dan minder psychologisch, of van Ro bert Altman, maar minder venijnig. Afgezien van een enkele inzinking is 'A touch of infidelity' een optimi- sche film vol heerlijk herkenbare anekdotes, en met meer gevoel dan Tacchella's 'Cousin Cousine'. LEO BANKERSEN Rooftops': regie: Robert Wise; hoofdrollen: Alexis Cruz, Jason Gadrick; theater: Green- way, Voorschoten Als 'West Side story' in 1989 ge maakt zou zijn, zou die film er nu uit hebben gezien als 'Rooftops'. Ex pressief, realistisch en alles drie kèer sneller. De straatjeugd van de zestiger jaren heeft plaatsgemaakt voor graffiti-kids en meedogenloze drugs-dealers. Geen kunstzinnig uitgelichte straten die lijken op een studiodecor, maar de tastbare puin hopen van een stad in verval. Geble ven zijn de strijd tussen twee ben des en de liefde van de jonge held T voor een meisje uit het kamp van de tegenpartij. Regisseur Robert Wise geeft toe dat een vergelijking met zijn be roemde musical uit 1961 waar schijnlijk onvermijdelijk is, maar stelt tevens dat 'Rooftops' toch een heel andere film is. Het klinkt als een wat zwak excuus voor het feit dat 'Rooftops' niet als een klassie ker in de annalen van de filmge schiedenis zal worden bijgeschre ven. Het verhaal ontwikkelt zich in derdaad wat anders dan bij 'West Si- de Story', maar vooral in het begin zijn de overeenkomsten tussen bei de films te opvallend om over het hoofd te zien. 'Rooftops' is de eerste film die de 65-jarige Hollywood-veteraan maakte sinds het fiasco van 'Star Trek: the motion picture' in 1979. Een opvallend lange rustpauze voor iemand met zo'n uitgebreide staat van dienst. Wise debuteerde in 1943 met de beroemde horror-film 'The curse of the Cat People'. Sindsdien ontpopte hij zich als een genre-vak man, die even gemakkelijk een mu sical als een thriller of sciencefic tionfilm maakte. Datzelfde vak manschap en aanpassingsvermo gen blijkt ook uit 'Rooftops'. Het is Alexis Cruz (links) en Jason Gadrick, te zien in 'Rooftops'. een film geworden die qua stijl per fect aansluit bij huidige trend in muzikale tienerdrama's. En als het op kwaliteit aankomt is 'Rooftops' zeker te verkiezen boven routineu ze werkjes als 'Salsa' en 'Flashdan- T (Jason Gedrick) en zijn vrien den zijn al jong op straat komen te staan. Ze hebben weinig kansen. maar laten zich niet in de goot druk ken. Integendeel, ze hebben domi cilie gekozen op de daken van Man hattan en proberen daar een eigen leven op te bouwen. T heeft van een oude watertoren een knus huisje ge maakt. Op het dak heeft hij een tuintje aangelegd en hij voorziet in zijn onderhoud met de verkoop van oude metalen die hij uit leegstaande woonblokken sloopt. Zijn grootste vijand is de drugsdealer Lobo die zijn handel wil verplaatsen naar het territorium van T. De intimidaties en aanslagen van Lobo zijn steeds moeilijker te negeren, zeker als T ontdekt dat zijn vriendinnetje Ela- na (Troy Beyer) voor Lobo werkt. Dan merkt Lobo dat de bescheiden T een niet te onderschatten tegen stander is... Het verhaal is simpel maar het concept is sterk. Die daken zijn niet alleen een soort laatste toevluchts oord, ze roepen ook associaties met vrijheid op. Het uitzicht over de stad is wijds en indrukwekkend, maar wie omlaag kijkt voelt het ge vaar. Als aktiefilm profiteert 'Roof tops' van het feit dat het hele gebied tussen ondergrondse en de toppen van de wolkenkrabbers open ligt. De fotografie van Theo van de San- de haakt daar uitstekend op in. Spannende standpunten en dyna mische beelden. Diepe, duistere schaduwen maar ook gloedvolle kleuren in de felle zon. Het senti ment rond de kleine love-story van T en Elana wordt goed in de hand gehouden. De hoofdrollen worden gespeeld door veelbelovende jonge acteurs. Er is veel muziek, en men heeft speciaal voor deze film de combat-dance ontworpen: een krui sing tussen karate en breakdance. Kortom 'Rooftops' biedt vlot en on derhoudend amusement. Toch blijkt al snel dat die kwali teiten vooral het uiterlijk betreffen. Wise heeft het goed met de jeugd voor, en probeert de film een opti mistische strekking te geven. Maar een poging om de karakters wat uit te diepen en een tikje meer reliëf te geven ontbreekt, terwijl dat toch niet zo moeilijk was geweest. Eigen lijk is het een heel brave film, met een zeer overzichtelijke scheiding tussen de goed en kwaad. Lobo en zijn trawanten zijn weliswaar le vensgevaarlijk, maar de problemen zijn eenvoudig op te lossen door de booswichten van het dak te gooien. Het is een romantisch simplisme dat een beetje uit de toon valt bij het realistische uiterlijk van de film. De echte tragiek van de verstoten kin deren van deze wereldstad wordt zorgvuldig buiten beeld gehouden. L.B. 'Family viewing"; regie: Atom Egoyan; hoofd rollen: Aidan Tierney, Arsinée Khanjian; thea ter: Kijkhuis, Leiden Van (AidanTierney) is bijna zesen twintig en hij is ongerust. Hij weet niet waar zijn moeder is gebleven en begrijpt al evenmin waarom zijn oma in een verzorgingstehuis moet wegkwijnen. Hij probeert ijverig te studeren maar wordt van zijn werk gehouden door de avances van zijn smachtende stiefmoeder. "Soms heb ik het gevoel dat het niets uit maakt of ik iets doe of niet", bekent hij. "Dat is normaal jongen", ant woordt zijn vader. Onverstoorbaar gaat de man door met het bestude ren van zijn favoriete tv-program- 'Family viewing' van de Canade- s regisseur Atom Egoyan kwam in het nieuws na een opmerkelijk voorval op het Filmfestival van Montreal in 1987. Wim Wenders mocht daar de prijs voor de beste film ('Der Himmel übver berlin') in ontvangst nemen maar overhandig de de onderscheiding ter plekke aan zijn collega Egoyan. Is 'Family viewing' dan zo'n bijzondere film? Ja, dat is het inderdaad. Egoyan maakte een film over een uit elkaar gevallen familie in het tv- tijdperk. Moderne communicatie middelen hebben de mensen niet dichter bij elkaar gebracht, maar juist van elkaar verwijderd. Een zaam staart men naar het scherm, seks wordt per telefoon aangebo den. Egoyan is niet de eerste die zich op die moderne vervreemding heeft gestort. Het opmerkelijke is echter dat hij niet vervallen is in pretentieuze cliché's of naargeesti ge doemdenkerij. Ook de vormge ving van de film is een openbaring. Naast gewone filmbeelden gebruikt Egoyan video- en tv-opnamen en laat ons af en toe meekijken door bewakingscamera's. Ook hier geen vrijblijvend gepriegel. Egoyan weet dit zeer gevarieerde materiaal op een verbluffend soepele wijze door elkaar te weven en bereikt hiermee zowel komische als beklemmende effecten. 'Family viewing' is een film waarin op allerlei niveaus veel te beleven is. Die springerige beelden (gemon teerd met de afstandsbediening, lijkt het wel) onthullen een verhaal dat tegelijkertijd absurd en ontroe rend herkenbaar is. In een van de meest bizarre scènes treffen Vans vader en diens minnares vreugdelo ze voorbereidingen voor het liefdes spel. Het bed staat onder spot lights, een videocamera legt hun verrichtingen vast en het meisje van de telefoonseks geeft aanwijzingen. Maar is dit zo veel anders dan een huisvader die ijverig vakantiekiek jes maakt, bang dat de herinnering niet genoeg zal zijn? Het is een moment dat sterk doen denken aan Orwells '1984', ook al is er in deze film geen Big Brother en geeft iedereen zich vrijwillig aan het elektronisch geluk over. Meer zoals in Huxleys 'Brave new world' dus. De vader van Van is het zombie-sta dium al aardig genaderd, maar als zijn zoon er met zijn videotapes van door gaat en de telefoon zwijgt knapt er iets. Verwilderd schakelt hij een detective in. Van heeft in middels het telefoonmeisje (Arsi née Khanjian) in werkelijkheid ont moet. Hij trekt bij haar in, en samen zetten ze een spectaculaire red dingsactie voor Vans grootmoeder op touw. Van ontdekt dat sommige dingen er toch iets toe doen. Mense lijke warmte komt aarzelend boven drijven. Knap werk van Egoyan. L.B. FILMS OP VIDEO In 1971 maakte de toen nog onbe kende Steven Spielberg een film voor de televisie. 'Duel' was de ti tel en het ging over een automobi list die door een vrachtwagen werd achtervolgd. Het gegeven was zeer eenvoudig, maar het spel van Dennis Weaver, de voortdu rende dreiging en de manier waarop de spanning werd opge bouwd. maakte de film zo bijzon der dat hij later in de bioscoop werd uitgebracht. Ik moest aan 'Duel' denken bij het zien van 'Cohen Tate', ge schreven en geregisseerd door Eric Red. Ook hier zijn spel en spanning belangrijker dan het verhaal. De film gaat over twee moordenaars die een jongetje kidnappen dat over informatie maffiabaas be- Door de uitstekende regie en het bewonderenswaardige spel van Roy Scheider en Adam Bald win is het een fascinerende rit ge worden. De spanning tussen de gangsters onderling en die tussen ontvoerders en het jongetje wordt uitermate knap opgebouwd en je zit er met meer aandacht naar te kijken dan naar menige thriller waarvoor van alles en nog wat overhoop is gehaald. 'Cohen Tate' is op video uitgebracht door Lumina; de film verdient het om, net als 'Duel' op een groot scherm te worden vertoond. Het zal beroepsdeformatie zijn, maar journalisten in films, ik vind het maar merkwaardige wezens. Ze voeren op de redactie nooit een bliksem uit. Ze praten, ze speuren, ze doen mooie dingen in bed, maar een stukkie schrijven, ho maar. Mooi vak, journalistiek- per-film. In het door Christian NybylI kundig geregisseerde 'Whisper kill* zijn Loni Anderson en Joe Penny twee vaak ruziënde journalisten met een groot doel: het opsporen van de moordenaar van een collega. Het verhaal ver loopt langs de gebruikelijke lij nen, maar de plot js goed en het tempo is hoog. RCV 2001. Een kruising tussen 'Roman cing the stone' en 'Crocodile Dun dee' is 'Outback bound' van John Llewellyn Moxey. De Ameri kaanse Donna Mills gaat naar Australië waar ze een mijn bezit. Het ding ligt in Nergensland en de enige die haar helpt het gat in de grond te vinden is Andrew Clarke, een Australische schrij ver die slim is en sterk. Veel woes te natuur, droogte en romantiek, maar zonder dat beetje extra wat de grote voorbeeldfilms wel heb ben. CBD/Fox. Zorgvuldig en met Engels vak manschap gemaakt is 'Number one' van Les Blair. De bij poplief hebbers bekende Bob Geldof speelt knap een onverschillige nietsnut die toevallig heel goed snooker kan spelen, een biljart spel dat leuk is om te zien. Mei ('Alias Smith and Jones') Smith is de corrupte manager van Geldof. De vraag is: wordt Geldof kam pioen of wil hij alleen het grote geld dat door corruptie kan wor den verkregen. Het einde laat zich in deze interessante film niet zo makkelijk raden. Video excel lent. Alles wat is te bedenken aan hartstocht en intrigues is gestopt in 'Tanamera', een als miniserie voor de tv gemaakte film van Ke vin Dobson. Op de hoes staat dat 'Tanamera' 210 minuten duurt, maar de echte tijd is bijna zes uur. Tegen de exotische achtergrond van Singapore voor en in de oor log ontwikkelt zich een liefdes verhaal tussen een Engelsman en een Chinese vrouw waarin geen dramatisch facet wordt overge slagen. Video Excellent. Ricky Schroder was, bijna tien jaar geleden, in 'Little lord Faunt- leroy' een lief blond jongetje. Hij is groter gegroeid en is nu, in Terror on Highway 91', een eer lijke sheriff temidden van corrup te collega's. Hij stelt die collega's aan de kaak en Jerry Jameson bracht het routinematig in beeld. Schroder speelt heel behoorlijk, maar veteraan George Dzundza is, als corrupte politieman, nog wel even beter. CBS/Fox. 'License to drive' van Greg Beeman is door en voor pubers. Je vriendinnetje mee willen ne men op een autorit, maar geen rij bewijs hebben, wat een pro bleem. Alles komt wel terecht, maar het duurt even en Beeman heeft er flink wat erg opgelegde grappen voor nodig. CBS/Fox. PETER DE ZWAAN BIOSCOPEN (OP)NIEUW 'A touch of infidelity' Luxor. Leiden 'Rooftops' - Greenway, Voorschoten 'Who's Harry Crumb' - City. Katwijk BLIJVERS 'K-9' - Politieagent James Belushi heeft hond als maat - Lido. Leiden 'Lock up' - Sylvester Stallone in cli chématige bajesthriller - Lido, Leiden 'Road house' - Patrick Swayze in dis co-western - Lido, Leiden en Euro, Al- 'Lethal weapon II' - Mel Gibson in ge vecht met blanke Zuidafrikaan - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Dangerous liaisons' - verdoven adel spelt hoog spel in de liefde - Green way, Voorschoten 'Two moon junction' - erotiek en vleugje mysterie - Trianon, Leiden 'Licence to kill' - persoonlijke wraak actie van agent 007 tegen drugsbaron - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Who framed Roger Rabbit' - Green- way, Voorschoten 'Karate Kid III' - Vechtersbaas is in dit derde deel Karate Man - Euro, Alphen 'Rain man' - Dustin Hoffmann speelt autistische man, Greenway - Voor schoten. 'Three fugitives' - Franse komedie over drie vluchtelingen door Amerika nen overgedaan - City. Katwijk 'Tickled pink' - Rex. Leiden 'The fly II' - City, Katwijk 'Platvoet en z'n vriendjes' - Lido. Lei den en Euro, Alphen 'Junglebook' - City, Katwijk DEN HAAG 'Lock up' - Asta (463500). 12 jr. 'Road house' - Asta, 16 jr. 'Licence to kill' - Asta, al. 'A touch of infidelity' - Babylon (471656), al. 'The adventures of Baron Munchhau- sen - Babylon, al. 'Beaches' - Babylon, al. The naked gun' - Cineac (630637), al. 'K-9' - Cineac, al. 'Leathal weapon 2' - Cineac, 16 jr. 'Rain man' - Metropole (456756), al. 'See no evil, hear no evil' - Metropole, al. 'Licence to kill' - Metropole, al. 'Dangerous liaisons' - Metropole, al. 'Dead calm' - Metropole, 12 jr. 'Cyborg' - Odeon (462400), 16 jr. 'Lethal weapon II' - Odeon. 16 jr. 'Two moon junction' - Odeon. 16 jr. 'Dirty rotten scoundrels' - Odeon. al. 'Do the right thing' - Studio (656402), 16 jr. 'Blueberv hill' - Studio. 16 jr. 'Talk radio' - Studio, al. AMSTERDAM 'Gone with the wind' - Alfa (2' jr. 3). 12 'Dangerous liaisons' - Alfa, al. 'Bagdad café' - Alfa, 16 jr. 'Pathfinder' - Alfa, 12 jr. 'Rain man' - Alhambra (233192), al. 'The adventures of baron Munchau sen' - Alhambra, al. 'Lethal weapon 2' - Bellevue Cinerama (234876), 16 jr. 'Beaches' - Cinerama, al. 'A touch of infidelity' - Calvpso (234876), al. 'Talk radio' - Calypso. 16 jr. 'Blueberry hill' - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Do the right thing' - Cinecenter, 16 jr. 'Another woman' - Cinecenter. al. 'Kleine Vera' - Cinecenter. 'Lethal weapon 2' - Cinema, 16 jr. 'Licence to kill" - Cinema, al. 'K-9' - City (234579), al. 'Sunset' - City, 16 jr. 'Two moon junction' - City, 16 jr. 'The naked gun' - City, al. 'Lock up' - City. 12 jr. 'Roadhouse- - City. al. 'Vincent' - Kriterion, 16 jr. 'Jacknife' - Kriterion, 16 jr. 'Veronico Cruz' - Kriterion, 16 jr. 'Do the right thing' - The Movies (245790). 16 jr. 'High hopes' - The Movies. 16 jr. 'La lectrice' - The Movies. 16 jr. 'Dead calm' - Tuschinski (262633), 12 'See no evil, hear no evil' - Tuschinski, al. 'Twins' - Tuschinski, 16 jr. 'Running on empty' - Tuschinski. al. 'Wilde harten' - Tuschinski Cineac (243639). al. 'Mijn vader woont in Rio' - De Uitkijk, al. TELEVISIE Door een narcosefout in het zie kenhuis raakt een vrouw blijvend in coma. Er worden juristen inge huurd om de zaak 'discreet' af te handelen. De tegenpartij wil in 'The verdict' (1982) de zaak liever voor de rechter uitvechten. Uit idealisme, maar toch voor een be langrijk deel om in de publiciteit te komen en een goede baan te be machtigen. Met onder anderen Paul Newman en Charlotte Rampling (zaterdag, Nederland 1, 20.22 uur). De NOS brengt in de Spencer Tracy-cyclus 'Dr. Jekyll and mr. Hyde' (1941) op het scherm. De dokter ontdekt een drankje waar mee het goede en het slechte in de mens gescheiden kan worden. Volgens hem dè manier om onge wenste elementen in de samenle ving op te sporen en uit te schake len. Maar zijn plannetje pakt heel anders uit (zaterdag, Nederland 3, 20.29 uur). Een beroemde bergbeklimmer krijgt in 'A breed apart' (1984) de opdracht om een paar exempla ren van een nieuw adelaarsras te stelen. Hij wordt tegengewerkt door natuurbeschermer Rutger Hauer en winkelier in vissersbe nodigdheden Kathleen Turner (zaterdag, BBC 1, 22.10 uur). 'The big parade' (1985) is een film van de Chinese regisseur Chen Kaige. Een peloton jonge recruten van het Chinese Rode Volksleger bereidt zich voor op het jaarlijks défilé op het Plein van de Hemelse Vrede in Peking (zaterdag, BBC 2, 23.30 uur). Charlotte Rampling, te zien A breed apart'. orchieffoi Leon de Winter schreef de ro man 'Zoeken naar Eileen', Rudolf van den Berg maakte in 1987 een film van dit verhaal. Thorn Hoffman speelt daarin een man die wanhopig op zoek is naar een vrouw die sprekend lijkt op zijn pas overleden echtgenote (maandag, Nederland 2, 20.29 uur). FILMHUIZEN 'Mijn vader woont in Rio' is een ontroerende kinderfilm met on der anderen Peter Faber en Geert de Jong (de laatste jaren een bijna onafscheidelijk filmechtpaar). Zij spelden hun dochtertje het ver haal op de mouw dat haar vader in Rio de Janeiro woont. In wer kelijkheid zit hij in de gevange nis. Het meisje spaart geld om haar vader op te kunnen zoeken en Zuidamerika. Dan ontkomen de ouders er niet aan de waarheid te vertellen (Kijkhuis, t/m don derdag, 19.30 uur). Een vrouw en haar vriendinnen zitten in de knoop in de Spaanse komedie 'Mujeres al borde de un ataque de nervios'. Als haar vriend verdwijnt en zijn vroegere echtgenote met hun zoon ver schijnt begint de boel pas goed uit de hand te lopen (Kijkhuis, t/m maandag. 20.00 en 22.15 uur). Stephen Frears is een van de meest succesvolle Britse regissu- ers van dit moment. In 'Sammy and Rosie get laid' stelt hij, zoals in zijn meeste films, het Engeland van Margaret Thatcher aan de or de. Een Pakistaans politicus komt zijn zoon in Londen bezoe ken en ontdekt dat Engeland in de loop der jaren sterk veranderd is (Kijkhuis, dinsdag, 20.00 en 22.15 uur). In de Franse komedie 'La lec trice' verhuurt een dame zich als voorlezeres. De verhalen die zy voorleest, vol erotiek en harts tocht, maakt zelf echt mee (kijk huis, 20.00 en 22.15 uur). 'Betty Blue' is een psychodra ma over een labiel meisje dat de neiging tot zelfdestructie heeft. Ze is verliefd op een schrijver die haar ondergang niet kan voorko men (kijkhuis, donderdag, 20.00 en 22.15 uur). Expressionisme is dinsdag het thema van twee films die in het LAK-theater draaien. 'das kabinett des dr. Caligari' gaat over een psychiatrisch patient die vertelt waarom hij een aantal moorden heeft gepleegd (20.00 uur). 'Anita, Tanze des lasters' gaat over het leven van naaktdanseres Anita Berber. Deze vrouw was heel beroemd in het Berlijn van de jaren twintig (22.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9