Grootste orgel in gebruik genomen Sterke stemtechniek in 'Maanval' Meeslepende show Flairck Freek de Jonge weer in Leiden Onbezorgd muziekavondje met het Residentie Orkest Nog een keer 'The Gates' KIJK-UIT VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1989 PAGINA 23 Nederlandse broers gloriëren in Parijs PARIJS Het grootste mechani sche orgel ter wereld is gisteravond ques Chirac in Parijs in gebruik genomen. Glun- genwoordigers derende gezichten van de bouwers. door Rudolph Bakker hen de Parijse burgemeester Jac- ■ele andere verte- uit 'Tout-Paris', waaronder Monseigneur Lustiger, de aartsbisschop van Parijs. ginnen. De St. Eustache is de kerk houdt, in het voorwoord tot het die oprijst achter de tuinen die het feestprogramma schrijft: "De in- vroegere 'gat van de Hallen' bedek- stallatie van een dergelijk instru- de Dordtenaren Jan van den Heuvel en zijn broer Peter in de 16e- Saint-Eustachekerk ken. Nog weer weer eens duizenden luisteraars in het amphitheater van de tuin kregen de kans via een pro jectiescherm en geluidsboxen het concert op het Van den Heuvel-or gel te volgen. De uitvoering van dit concert v Kwiebus afgelast LEIDEN - De voor zondagmid dag in het LAK-theater aange kondigde kindervoorstelling van Kwiebus gaat niet door. De voor stelling is vanwege familieom standigheden verschoven naar 22 oktober. Zondagmiddag zal in het LAK de film 'Merlijn de Tove naar' van Walt Disney worden ge draaid. Aanvang drie uur, toe gangsprijs verlaagd. Nadat de Van den Heuvels in '86 de opdracht als resultaat van een concours in de wacht hadden ge sleept, kwam het gigantische in strument twee jaar later in het Parijs". Naast Dordtse atelier gereed. Het telt niet gegund aan de" organist van de St. minder dan 101 sprekende stem- Eustache, de witharige 'Maitre' men, die over vijf klavieren en pe- jean Guillou. Met majesteit werkte daal zijn verdeeld De auto van de de magere man zich door een con- gebroeders Van den Heuvel had cert van werken van Bach, Mozart vervolgens een jaar lang zijn vaste en Liszt heen, die onder zijn handen plaats op het Panjse kerkplein, echter onveranderlijk te voorschijn want zo veel tijd vergde het om het kwamen als gelijkluidende Franse orgel in de historische kerk, waar - Lodewijk XIV nog zijn eerste com munie had gedaan, stukje bij beetje weer op te bouwen. De uitnodigingen voor de ope ningssessie meldden 'half negen precies', maar de gasten waren zo massaal toegestroomd, dat de inlei dende mis pas na negenen kon be- basinstrumenten. Gehoord op LEIDEN - Wilt u uw kinderen een muzikale opvoeding geven? Neem ze mee naar een voorstel ling van Flairck! Er is zowat een muziekwinkel vol verschillende instrumenten te zien. Overal wordt op gespeeld. Niet op een educatieve manier van "Kijk ons eens opvoedend bezig zijn". Nee, je ziet muzikanten in het wild. Ge woon bezig met wat ze leuk vin den. Je zou op stel en sprong ook gitaar/viool willen spelen of fluit of contrabas of weet ik veel! Zo gemakkelijk en vanzelfsprekend ziet het er allemaal uit. De Leidse Schouwburg was gisteravond grotendeels uitver kocht. Geanimeerd publiek dat zich in hoog tempo door de muzi kale show van Flairck liet meesle pen. Een theaterpresentatie die voornamelijk bestond uit muzi kale ideeën die aan eikaar gepraat werden door Erik Visser, de man die een-groot deel van de muziek schreef. De muziek zelf mag be- 'grappige' en visuele effecten zou zeker minder boeiend zijn ge weest. Tóch beheerst het viertal de muzikale variatievorm. Volks muziek die voor een groot deel re peterend is, kun je voor publiek alleen boeiend maken door op het juiste ogenblik bv. van klank kleur (of van akkoord of van rit me) te veranderen. Gevoel voor ti ming heeft Flairck in februari '89 misschien wel de "Gouden Harp"-onderscheiding bezorgd. Nooit wordt het saai of vervelend. Bovendien zorgt een instinctief gevoel voor klankkleur voor tel kens weer'nieuwe instrumentale combinaties. Sylvia Houtzager speelt niet alleen viool, maar in delicaat samenspel met een gor- deldier-snaar instrument (Erik Visser) beroert ze ook de harp. Peter Weekers, ras-blazer die hij is, bespeelt niet alleen fluiten maar ook flessen en andere ope ningen zoals de mond van Sylvia Houtzager. Stan Stolk, minder op de voorgrond tredend maar zeker zo virtuoos, speelt duizelingwek kende solo's op de contrabas o.a. in de 'Bromtol'. Een goeie ge luidstechniek versterkt allerlei vondsten zoals het levendige lip- en tongwerk van Weekers in 'Vlaamse Kater'. De goochel- kend worden verondersteld: mengeling van volksmuziek, jazz verdwijntrucs worden schitte^ klassieke stijlfiguren die sinds de elf jaar van hun bestaan door tien elpee'; concerten over binnen- en buiten land is verspreid. Een Flairck-concert zonder rend uitgelicht. Alleen het einde het gehele is wat rommelig, vele honderden a^s 6roeP na zijn 'Leidse mars' van het podium af de zaal in en uit marcheert. Maar ja, uiteindelijk is alles theater. MONICA SCHIKS i glas water, afgewis seld door het zoete gefluister van lenteklokjes. Vooral tijdens de ver tolking van zijn eigen oeuvre wist Guillou alle opzienbarende moge lijkheden van het Van den Heuvel orgel briljant tot klinken te bren gen, zonder daarmee evenwel te be wijzen dat hij in de voetsporen van componisten als Lully en Rameau getreden zou zijn, wier namen aan deze kerk vol gotiek en renaissance verbonden zijn. Berlioz en Liszt brachten er eigen werk ten gehore. Een tweede inwijdingsconcert zal 22 september plaats hebben in deze kerk die een lange orgelhistorie kent van branden, geknutsel en ge knoei. Het opzienbarende orgel uit Dordrecht maakt aan deze trieste geschiedenis een eind. Zoals burge meester Chirac, waarvan wordt ge fluisterd dat hij alleen van fanfare ment is altijd een belangrijk ogen blik in het culturele leven van een grote stad als Parijs". Boven aan de rand van de speelta fel hebben de gebroeders Van den Heuvel niet kunnen nalaten op hun machtig instrument in alle nederig heid het: 'Soli Deo Gloria' te bijte- len. Toch gaat de eer niet alleen naar God. Gisteravond kwam ook de fa milie van de knappe broers tevre den bij van de emoties op een terras tegenover de Saint Eustache, ter wijl Jan en Peter in de wirwar van de plechtigheden waren zoek ge raakt. Het gezelschap was trots en opgewekt bijeen, als na een gewon- voetbalmatch. Want het LEIDEN - Freek de Jonge komt op donderdagavond 19 oktober de Leidse Schouwburg. Hij duidelijk dat dankzij de Van den brengt er zijn nieuwste show 'De Heuvels Nederland in Parijs een op- volgende' als proefvoorstelling. Het optreden van de cabaretier komt vallend doelpunt heeft gescoord. Dat heeft ertoe geleid dat ze nu kun nen kiezen uit opdrachten en zelfs 'nee' zullen moeten zeggen. de plaats van de muzikale komedie 'Onze Kreek', die later in het najaar in de schouwburg is te zien. Kamermuziekserie in Lokhorstkerk LEIDEN - In de Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat begint vanaf okto ber een nieuwe serie met kamermuziek uit de barok en de klassieke perio de. In Amsterdam draait deze serie al negen jaar en heeft er altijd volle za len getrokken. Dat succes wordt verklaard door het bijzondere repertoire en door het niveau van de spelers die onder andere deel uitmaken van het Concertgebouworkest en het orkest van de 18e Eeuw. In Leiden zijn werken geprogrammeerd van onder andere Telemann, Coupenn, Pignolet, Mozart en Schubert. In totaal.zijn vier concerten ge pland: op 7 oktober, 17 november, 13 januari en 17 februari. Initiatiefnemer en artistiek coördinator van de serie is overigens Rien de Reede, Leidenaar van geboörte en fluitist in het Concertgebouworkest. K O Meesterserieconcert door hel Resi dentie Orkest onder leiding van Hans Vonk, met als pianosolist Rudolf Firkusny. Ge hoord op 21 september in de Stadsgehoor- LEIDEN Na zijn ziekte is Hans Vonk als dirigent weer helemaal in touw, getuige het concert dat hij gisteravond met het Residen tie Orkest gaf. Hier en daar ging het nog wat voorzichtig, maar het orkest heeft na negen jaar vaste samenwerking aan een half oog genoeg. Naast zeer bekende kost klonk er ook een werk van een laatromantische Nederlander: Al- phons Diepenbrock, die behalve componist ook professor in de klassieke talen was. Veel van zijn muziek is geïnspireerd op Griekse en Latijnse literatuur, zoals ook de Elektrasuite die hij componeerde bij de tragedie "Elektra" van Sophocles, waarin noodlot en heldendom de boven toon voeren. Na een wat aarzelen de start speelde het Residentie Orkest deze kleurrijke muziek ge voelig en warm in de strijkers en houtblazers, terwijl het scherpe koper de heroïsche contrasten aangaf. Hierna liet de 77-jarige Tsje- mann: geen virtuozenstuk maar een lyrisch werk dat ook als zoda nig werd gepresenteerd. Gecon centreerd spelend, de blik gericht op de toetsen, bleek deze vete raan nog zoveel jeugdig elan te hebben dat het tempo af en toe wat gejaagd werd, afgezien van de verder knappe en evenwichtige uitvoering. Na de pauze volgde de misschien wel bekendste symfonie aller tij den: de vijfde van Beethoven. Toch moet men zich voorstellen dat zulke verbluffende muziek eens (in 1808) voor het eerst ge klonken heeft in Wenen, toen in een heel gebrekkige uitvoering. Opvallend was de allereerste in zet die Hans Vonk, trouw aan de partituur, praktisch a tempo in het allegro liet spelen in plaats van met enorm uitgerekte achtsten. Het Residentie Orkest liet in een gedegen samenspel het krachtige, militante karakter van deze synfonie horen met als af wisseling de prachtige cellomelo dieën en het andante. De houtbla zers bleken goed op elkaar inge speeld en werden in het slotdeel nog versterkt door piccolo, trom bones en contrafagot. Bijna te veel geweld voor de beperkte ruimte van de Stadsgehoorzaal, dat mocht niet deren. Het chisch-Amerikaanse pianist vormde een feestelijk slot v Rudolf Firkusny horen het piano spelen nog niet verleerd te zijn in het bekende concert van Schu- onbezorgd muziekavondje. FRANK DEN HERDER ADVERTENTIE KUNST- EN ANTIEKBEURS ROTTERDAM in de Doelen 28 SEPTEMBER T/M OKTOBER 1989 Openingstijden: Donderdag en vrijdag: 11-22 uur Zaterdag, zondag en maandag: 11-lt 'De Maanval', een Vooruit/Het Gebeuren- produktie van Erik De Volder en Fred van Hove. Mpt: Ingrid de Vos, Mia Grijp, Julia Henneman, Patty Pontier en Elsemieke Scholte. Gezien op 19 september in het Theater aan de Haven, Den Haag. Aldaar nog 22 en 23 september. DEN HAAG Het Theater (om het maar eens plechtig met hoofdletters en al te zeggen blijft kennelijk toch altijd iets geheimzinnigs houden. 'De Maanval'een co-produktie van Kunstencentrum Vooruit uit Gent en Het Gebeuren uit Den Haag, is een intrigerende voor stelling die zeventig minuten lang blijft boeien. En dat ge beurt op een manier die voor hetzelfde geld dodelijk saai en hoogdravend geweest had kun nen zijn. Op een leeg podium zingen vijf actrices a capella poëtisch-ongrijpbare teksten. De actrices zijn: Mia Grijp (die het initiatief nam), Ingrid de Vos, Julia Henneman, Patty Pontier en Elsemieke Scholte. De speciaal gecomponeerde muziek is van Fred Van Hove, die in de Belgische pers om schreven wordt als 'de peetva der van de avant-garde en geïm proviseerde muziek in Vlaande- Waarschijnlijk is een groot deel van de aantrekkingskracht van de voorstelling toe te schrij ven aan de vijf persoonlijkhe den die door hun uitgekiende tekstbehandeling je dwingen om te blijven luisteren. Ook al zijn ze dan wel geen echte pro fessionele zangeressen, hun ge schoolde stemtechniek levert een rijk scala aan klankkleur op. Het zal dan ook heel wat moeite gekost hebben om die respecta bele niveau te bereiken. Het gaat niet om liederen of afgebakende delen; het is alsof de voorstelling één grote aan- 'De Maanval' met Mia Grijp, Julia Henneman, Patty Pontier, Elsemieke Scholte eenschakeling van stemklanken is, met afwisselend kwintetten, soli, duetten en andere varian ten. Soms houdt de klanken- stroom even op. De actrices dwalen dan over het podium en zetten het geheel vanuit hun nieuwe positie weer voort. Deze bewegingspatronen staan overi gens geheel los van de tekst. Het toneel is leeg, het vuurrode vloerkleed en de belichting zor gen voor een paar fraaie beel den. Aan de kleding (zo draagt er één bijvoorbeeld mannenkle ren, een ander een wit kinder jurkje en een derde heeft een ex travagant avondtoilet aan) valt weinig of geen betekenis toe te kennen. De inhoudelijke kant van de voorstelling is trouwens toch het zwakst. Erik de Volder schreef het script op basis van de correspondentie die de vijf actrices met elkaar gevoerd had den. Daarbij heeft hij zich ken nelijk de nodige vrijheid veroor loofd, waardoor het resultaat - zeker met het oog op een thea tervoorstelling - ongetwijfeld te vaag is geworden. 'De Maanval' gaat volgens de aankondiging over 'de liefde en het leven', en die thematiek is dermate alge meen te noemen, dat je de tek sten gelukkig niet stuk voor stuk hoeft te begrijpen. Sommi ge flarden zijn al voldoende. De ze voorstelling ontleent haar kracht niet aan wat de actrices zeggen, maar aan de manier waarop. WIJNAND ZEILSTRA LEIDEN De Leidse Stichting 'Concerten Schola Cantorum' orga niseert in samenwerking met de Y.W.C.A. (Young Woman Christian Association) op 24 september in Utrecht nog eenmaal een uitvoering van het vredesoratorium 'The Gates of Greenham' Engelse componist Tony Biggin. 'The Gates' vertelt het verhaal van de eerste drie jaar van het vrouwen-vredeskamp bij de En gelse basis Greenham Common. Volgend jaar is de Leidse 'Schola Cantorum' uitgenodigd door het Engelse 'Quakers Festival Choir' om mee te zingen in een nieuw ora torium van Tony Biggin 'The Cry of the Earth', premiere op tweede paasdag in de Royal Festival Hall in Londen. De Alphense sopraan Li- sette Emmink zal daarin een hoofd rol vervullen. 'The Gates of Green ham' wordt op 24 september onder leiding van Wim de Ru uitgevoerd in de Jacobikerk in Utrecht. Duivesteijn directeur architectuurinstituut DEN HAAG (ANP) - De voormalige Haagse PvdA-wethouder voor ruimtelijke ordening en stedebouw Adri Duivesteijn is benoemd tot di recteur van het Nederlands Archi tectuur Instituut. Duivesteijn treedt op 15 novem ber in dienst. Hij zal het in '88 opge richte Architectuur Instituut verder moeten uitbouwen en ontwikkelen. Duivesteijn werd verkozen we gens zijn verdiensten op het gebied van architectuur en stedebouw in combinatie met bestuurlijke kwali teiten, opgedaan als wethouder in Den Haag in de periode van 1980 tc4 1989. Het Architectuurinstituut is tot 1992 gedeeltelijk gevestigd in Am sterdam en in Rotterdam. Exposities Leiden Koninklijk Penningkabinet Rapenburg 28, dubbelexpositie: 'Revolutionair geld, Frank rijk en Europa' t/m 21/1 '90 en 'Schepen met geld', tot 1/10; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen- 3/10; 3 10-17 u Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Afghanistan een neiuw begin', t/m 29/10, 'Deir Alla', Nederlandse opgravingen in Jordaanse vallei, t/m 6/1; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen- di. t/m za. 10-16 uur. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Ouintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Ouintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Galerie 'Time is Art' - Nieuwstraat 10, Ursula Dierks met aquarellen, t/m 29/9, wo, do, vr, za, zo, van 14-18 uur en na tel. afspraak Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Lak Galerie - Cleveringaplaats 1, tentoon stelling 'Life Imprints' van Lieve Prins, t/m 6/10; ma t/m za 10-22 uur, zo 14-17 uur. Holiday Inn - Haagse Schouwweg, schilde rijen van Garda van der Ham-van der Kroft, Ars Studio - Pieterskerkgracht 9, werk van docenten van Ars, t/m 30/9; ma t/m do 19- 21.30 uur en za en zo 13-16 uur. Galerie- Fenix - Botermarkt 26, Peter Dul- laart: houtskool- krijttekeningen, gemengde technieken, schilderijen en zwart-wit foto grafie, t/m 1/10; Stichting Galerie De Grote Beer - Rem- brandtstraat 27, Israëlische kunstenares Nitza Flantz, schilderijen 'Lichaamsverkla ringen', t/m 16/10; ma t/m vr 10-15 uur, za Fotogalerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1 werk van Avi Holtzman: 'Vision transfor med', t/m 12/10; ma t/m za 10-22 uur, zo 10- Antiquariaat L. van Paddenburgh - Dief- steeg 14, litho's van steden van Jeroen Hermkens, t/m 29/10; wo, do, vr, 13-18 uur, za 12-17 uur, do 19-21 uur. Hillegom Kunstgalerij 'Caatharina' Meerstraatpro menade 12b, schilderijen van Antony de Baat, t/m 15/10; di t/m vr 10-18 uur, za 10-17 Leiderdorp Elisabeth Ziekenhuis (restaurant) - Sin Smitweg, olieverf en gouaches van Dor Welter-Kools, t/m 29/10; dag 8-17.30 l Gemeentehuis - Statendaalder 1, Coby Wieringa met schiderijen en Brigitte Schreu- der met plastieken van keramiek, tot 22/9, Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55, olieverfschilderijen van Nico Oostrum, tot eind sept. dag. 10-20 uur. Openbare bibliotheek - Cor Gordijnsingel, 'De Deltawerken' fototentoonstelling door de Deltadienst Rijkswaterstaat, t/m 26/9. Lisse De Nachtgaal i Lisse - Heereweg 10. schildenjtjes (op vaak zeer klein paneeltjes) van Henny A. Rotteveel-Verstraat, t/m eind okt; dag. 8-23 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, in de hal en twee hoofdgangen, Lidy van der Spek met textiele werkvormen, tot 8/12. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijnsburg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Vogelenzang De Tiltenberg - Zilkerduinweg 375, - fototen toonstelling over Boeddhisme en Christen dom, t/m 8/10; dag 9-12 uur en 14-17 uur. Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat 12, 'Monumentaal' werk Voorschotense Kunst kring, t/m 2/10; dag 14-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, Agnes en Jan Sloot, resp. wandkleden en gewassen pentekeningen, Anke van der Kwaak-van den Berg, keramiek en sieraden van porse lein, t/m 12/10; di 19-21 uur, wo 10-12 en 14-16 uur, do, za en zo 14-16 uur. In de werkkamer expositie van etsen (in zwart wit) van diverse kunstenaars, t/m 30/9. Vereniging Het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, Michael Jepkes met kleuretsen en mezzoprints, t/m 12/10; wo, do en zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Wassenaar Hotel Wassenaar - Katwijkseweg 33, Da- Raadhuis De Paauw - Raadhuislaan 22, Hendrik Willem Mesdag en zijn vrouw Sientje Mesdag, schilderijen, t/m 1/10, ma t/m vr 10-16 uur, zo 13-17 uur. Galerie Bianca - Gravestraat 1werk van ar chitecten: Ed Franse, Ben Duijvestijn, Wim van Hoof, Ron Houben en Jacques van der Spek en beeldend kunstenaar: Frits Cras- born, t/m 24/9; do, vr, zo 14-17 uur, za 12-17 Concerten De Engelse Anne Page bespeelt morgen als laatste in de serie zaterdagmiddagcon certen in de Hooglandse het orgel van deze kerk. Aanvang 13.30 uur. De gitariste Lydia Gitana geeft zondegmid- dag onder de noemer Musica de Espana een koffieconcert in de Leidse Stadsgehoor zaal. Ze presenteert een programma van Spaanse muziek, aangekondigd als een bonte schakering van volksmelodieën, dan sen en zigeunerklanken. Aanvang 12.00 Het Chr. Residentie Mannenkoor treedt vanavond in de Nieuwe Kerk in Katwijk op. De organist Addie de Jong werkt aan deze avond mee.. Aanvang 20.15 uur. Pop De nieuwe Leidse formatie The Art of Rein carnation staat zondagmiddag op het podi um van de Droomfabriek. De band mengt symfonische rock met blues. Aanvang 16.00 uur. Ricardo Insunza en George Diaz komen za terdagavond met een programma van latin- jazz en bossa-nova naar de Droomfabriek. Aanvang 21.30 uur. (Vanavond is het vanaf 21.30 uur swingen geblazen). Theater Leiden Leidse Schouwburg vr 22, za 23,20.15 uur; 'Voorjaarsontwaken' van Wedekind, door De Tijd. di 26,20.15 uur; Louis van Dijk, Pim Jacobs en Pieter van Vollenhoven in The Gershwin Years'. wo 27, do 28, 20.15 uur; Brigitte Kaandorp in: 'Kouwe Drukte'. LAK-theater vr 23, za 24, 20.30 uur; 'Man in Haast', door Studio's Onafhankelijk Toneel, wo 27, do 28, 20.30 uur; dansvoorstelling: 'Concerto 4.3.5', door Bob Foltz Compa ny. Micro-theater vr 22, za 23.20.30 uur; 'Een bruid in de mor gen' van Hugo Claus, door Toneelgroep Im perium. Alphen aan den Rijn Park-Theater za 23, 20.30 uur; Theatervoorstelling: 'Zimi- hc'. do 28, 20.30 uur; 'Cocktailuur', met Mary Dresselhuys en Ton Lensink. Den Haag AT&T Danstheater vr 22, za 23, zo 24, 20.15 uur, zo ook 14.30 uur; Holland Dance Festival: nieuw ballet van Hans van Manen, 'Stamping Ground' van Jiri Kylian en 'Eight Inventions' van Phi lip Taylor. di 26, wo 27,20.15 uur; Holland Dance Fes tival: 'Foundation J.P. Perrault, Joe. Circustheater vr 22, 20.15 uur; optreden 'Flairck'. zo 24, 12.15 uur; Jonge Meesters aan Zee: concert Isabella van Keulen. Diligentia vr 22, 20.15 uur; 'Helpers weg....eerste ron de', van Joke Bruijs, mmv Wouter de Koning en Hans Stoop. za 23, 20.15 uur; Cabaretestafette met o.a. Bart Stultiens, len van Duinhoven en De Be- zo 24, 11.30 uur; gezinsconcert door Roe meens Orkest Andrei Serban. zo 24,20.15 uur; Indiaase dansvoorstelling: 'Nandra Nie'. ma 25, 20.15 uur; Zesde Haags Bach Festi val: Jonge barokensembles: Uccelini, A Corde dolci, werken van Bach, Geminiani en Couperin. do 28,20.15 uur; Haags Bach Festival: con trastconcert: Pierre Hantai (clavecimbel) en Geoffrey Madge (piano), werken van Bach. Dr. Anton Philipszaal vr 22, za 23,20.15 uur; Residenti Orkest olv Hans Vonk, mmv Rudolf Firkusny (piano), werken van Diepenbrock, Schumann en Beethoven. wo 27, 20.15 uur; leden Residentie Orkest olv Alexander Lascae, mmv Lieuwe Visser (verteller), werken van Wagner, Milhaud, Martinu en Stravinsky. Koninklijke Schouwburg vr 22,20.15 uur; Toon Hermans mmv Gem ma van Eek en Maurice Hermans, za 23, 20.15 uur, zo 24, 14.00 uur; Het Na tionale Toneel: 'De Tijd en het Vertrek, zo 24, ma 25, 20.15 uur; Het Nationale To neel: 'Shirley Valentine', solotoneel Anne- Wil Blankers. Amsterdam Carré dag. (beh. ma.) 20.15 uur, zo 24, ook 14.00 uur; Musical 'Cabaret', mot o.a. Willem Nij- holt, Lia Dorana, Guus Verstraete sr, Alexandra van Marken e.a. Concertgebouw vr 22, za 23, 20.15 uur; Koninklijk Concert gebouw Orkest olv Wolfgang Sawallisch, mmv Jacob Slagter (hoorn), werken van Beethoven, Strauss en Dvorak, za 23, 15.00 uur; Radio Filharmonisch Or kest olv Valerie Gergiejev, mmv Victor Tretjakov (viool), werk van Sjostakowitsj. zo 24, 20.15 uur; BBC Welsh Symphony Or chestra en Koor olv Frans Brüggen en solis ten, werk van o.a. Haydn. C.C. Amstelveen vr 22, 20.15 uur; Herman Finkers in. 'Het meisje van de slijterij', za 23, 20.15 uur; première dansvoorstelling: 'Jeans II', met o.a. Hella Koffeman, Liesbeth Haslinghuis, Sipke van der Hoop en Ket Long Huang. Muziektheater vr 22, di 26, 20.00 uur; De Nederlandse Opera: 'Boris Godoenov', van Moussorgs- ky, mmv Nederlands Philharmonisch Orkest olv Hartmut Haenchen. Nieuwe de la Martheater vr 22, za 23, 20.15 uur, zo 24, 14.00 uur; 'Aan Zet', met Henk van Ulsen, Ina van Faassen en Frans Vorstman, di 26, wo 27, do 28, 20.15 uur; 'Jaloezieën', met o.a. Allard van der Scheer, Elsje de Wijn, Annet Nieuwenhuijzen en Edwin de Vries. Stadsschouwburg ma 25, di 27. wo 27, 20.15 uur; Het Nationa le Toneel: 'De Tijd en het Vertrek', met o.a. Guusje van Tilborgh, Josée Ruiter en Adri- aan Oiree. do 28, 20.15 uur; Reflex met 'On us' Wiene- r/Andriessen, 'Gonha Wanda Land' Wiener, Tm a hotel' Tuerlings/Kleijn, 'Bless' Bas- tin/Parmégiani. Rotterdam Luxor Theater di 26, wo 27, do 28,20.15 uur; Paul van Vliet met: 'Een gat in de lucht'. Rotterdamse Schouwburg vr 22, za 23, di 26. wo 27, do 28, 20,15 uur; (try out) Het RO-Theater met: 'MacBeth' van Shakespeare, met o.a. Nelly Frijda en Trudy Labij. Theater Zuidplein di 26, 20.15 uur; 'Aan Zet', met Ina van Faassen, Henk van Ulsen en Frans Vorst- Wassenaar Vocaliter geeft dinsdagavond een uitvoering in de Wassenaarse Dorps kerk. Onder leiding van Ad de Groot zullen worden uitgevoerd het Requiem van Cheru- bini en Psalm 95 van Mendelsohn-Barthol- dy. Solisten: Elma van den Dool (sopraan), Ellen Buyser (sopraan)jen Marten Smeding Lydia Gitana, zondagmiddag in de Leidse Stadsgehoorzaal. (foto pr)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23