'De afweging is: pik ik het wel of Alphen schoont lijst van sociale fraudeurs Weg door kern Katwijk enkele weken afgesloten Bus 32 naar hart Rijnsoever /genda PAGINA 16 REGIO VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1989 SASSENHEIM - In het Sassenheimse gemeente huis is vanmiddag een les pakket voor scholieren ge presenteerd dat moet bijdra gen aan het terugdringen van diefstallen, in het bijzon der winkeldiefstallen. Daar bij waren leerlingen aanwe zig van het Rijnlands Lyce um uit Sassenheim en de Apollo Montessori basis school uit Leiden, die het lespakket op proef hebben gebruikt. C.B. Jongh van het districtsbureau van de rijkspolitie in Leiderdorp overhandigde de eerste leskoffer aan J.H. Grosheide, directeur-gene raal politie, vreemdelingenzaken en criminaliteitsbestrijding van het ministerie van Justitie. Het lespak ket 'Wij pikken het niet!' is te koop aangeboden aan alle basisscholen, scholen voor voortgezet onderwijs, gemeenten, politiekorpsen. Halt bureaus en grootwinkelbedrijven in Nederland. door Frans van den Berg Het pakket wordt niet gratis naar de scholen verzonden, omdat in het verleden is gebleken dat het materi aal dan vaak niet wordt gebruikt. Aan het onderwijs worden nu de drukkosten in rekening gebracht. "Maar we doen nadrukkelijk de suggestie dat plaatselijke winke liers die kosten overnemen. Winke liers vlakbij scholen hebben im-, mers het meest last van diefstallen door leerlingen. Ik kan me ook voorstellen dat een gemeente het materiaal voor de scholen koopt. Zelf mogen we geen sponsors voor deze pakketten aantrekken", ver klaart M.L. Stempels, medewerk ster van het landelijk bureau voor kóming misdrijven. Onder leiding Lespakket moet bijdrage leveren aan terugdringen diefstal door scholieren van deze afdeling van het ministerie van justitie is het lespakket ontwik keld. Sassenheim was overigens niet toe vallig gekozen voor de presentatie, maar omdat in die bollengemeente het idee daartoe werd geopperd. Al ruim vier jaar geleden wilden plaat selijke winkeliers in samenwerking met de politie een videoband te ma ken over winkeldiefstal, die dan op scholen zou worden vertoond. Op zet was een jeugdige winkeldief te volgen na zijn aanhouding. "Maar het maken van zo'n film kost[ veel geld en bovendien kan je moei lijk alleen met een videoband naar Sassenheimse scholen stappen. Je moet een compleet lespakket kun nen aanbieden. Daarom hebben we contact gezocht met het ministe rie", verduidelijkt Jongh de voorge schiedenis. Bij het landelijk bureau voorko ming misdrijven ging men niet over een nacht ijs. Juist omdat scholen al overstelpt worden met lespakket ten, is eerst een onderzoek gehou den. Daarbij konden docenten meteen suggesties geven. Drie kwart van de aangeschreven scho len voelde wel wat voor het lesmate riaal. Een werkgroep bestaande uit mensen van het regionaal bureau voorkoming misdrijven Zuid-Hol land-Midden, de rijkspolitie Sas senheim, jeugdwelzijnszorg, onder wijs en justitie ging daarop aan het werk. Uit onderzoek blijkt dat vanaf de leeftijd van 15 jaar het aantal dief stallen door jongeren sterk toe- *Onder meer bij benzinestations komen hele groepen jongeren in de schoolpauze niet alleen frisdrank en snoep kopen, maar ook om te Stelen. (archieffoto Loek Zuiderduyn) neemt. Het project is dan ook vooral Voor het schrijven van het mate- Leiden. Na de evaluatiefs het pak- gericht op jongeren van 10 tot 15 riaal is de hulp ingeroepen van het ket aangepast en vandaag kwam de jaar. Voor de hoogste klassen van platform nascholing van de Rijks- definitieve versie van de pers. het basisonderwijs en de brugklas- universiteit van Leiden. Een proef- sen van het voortgezet onderwijs lessenserie is vorig schooljaar uitge- GrOepSaWang zijn aparte lesmappen gemaakt, test op vier scholen, waaronder het waarvoor ten minste vier lesuren Rijnlands Lyceum in Sassenheim "We hebben gekozen voor diefstal nodig zijn. en de Apollo Montessorischool in in het algemeen en niet alleen voor winkeldiefstal. Het gaat namelijk steeds om dezelfde afweging: pik ik het wel of niet. We willen beslist niet met een belerend vingertje de leerlingen benaderen, maar ze zelf voor het dilemma stellen of ze iets stelen. Iedereen weet dat het niet mag, maar de druk om het wel te doen is vooral groot wanneer in groepen wordt gestolen. Kinderen tellen in bepaalde groepen pas mee wanneer ze ook iets hebben gesto len", weet Stempels te vertellen. In het lesproject wordt op deze groepsdwang uitvoerig ingegaan. Voor kinderen is het namelijk geen afweging tussen wel of niet stelen, maar tussen mogelijke ruzie met de ouders of het verliezen van je vrien den. In het lesproject wordt voorge steld dat kinderen best tegen hun vrienden kunnen zeggen "Ik pik het niet dat jullie pikken". Ook moeten de leerlingen bepa len waar voor hen zelf de grens ligt als het om diefstal gaat. Zo vinden kinderen het vaak minder erg om bij een grote supermarkt een zak drop te stelen dan bij een kleine kruidenier op de hoek. Daarnaast schromen bepaalde kinderen ook niet om elkaar te bestelen. Vooral op de scholen zelf worden nogal eens geld, dure kleding, rekenma chines en dergelijke gestolen. Of het diefstalproject effect heeft, kan volgens Stempels pas over en kele jaren worden bezien. "Bij ons andere lespakket over vandalisme, hebben we pas na zes jaar leerlingen opgezocht die indertijd aan het pro ject hadden deelgenomen. Resul taat is bovendien heel moeilijk te meten. Wij houden er hier intern de vuistregel op na dat 20 procent van de jongeren zich laat verleiden tot crimineel gedrag. Daarvan is drie kwart met dit soort projecten te be ïnvloeden, de rest heeft een 'harde re aanpak' nodig. Wij mikken dus op die groep die nog te weerhouden is van diefstallen en vandalisme", onderstreept Stempels de opzet van de lespakketten. Halt.-bureau Bij het vandalisme-project wordt vaak samengewerkt met de zogehe ten Halt-bureaus. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar die voor kleine ver nielingen zijn opgepakt, kunnen strafvervolging ontlopen wanneer ze de schade herstellen of klusjes uitvoeren. Veel Halt-bureaus wer ken ook aan voorkoming van van dalisme. Dat gebeurt in samenwer king met de scholen. Bij het ministerie wordt niet uit gesloten dat ook winkeldieven een alternatieve straf kunnen krijgen. In Rotterdam wordt daarmee een proef gedaan. In elk geval kunnen de Halt-bureaus nu ook al het les pakket over diefstal aanschaffen. Vandalisme en diefstallen gaan vooral hand in hand wanneer er sprake is van groepsdwang bij scho lieren. Overigens worden ook de winke liers niet vergeten. Een veel gehoor de klacht is dat de goederen in de winkel te gemakkelijk voor het grij pen liggen, vooral in winkels waar nauwelijks personeel aanwezig is. In samenwerking met het ministe rie van economische zaken worden al projecten opgezet met winke liersverenigingen en winkelcentra. Daarbij wordt gelet op de inrichting van de zaak, de aangifte-bereidheid en de samenwerking met bewa kingsbedrijven en de politie. In heel Nederland zijn al ruim 200 projec ten met winkeliers opgezet. Hen wordt nu ook de mogelijkheid ge boden het lespakket aan te schaffen voor de plaatselijke scholen. Zij hebben tenslotte economisch be- lang bij een beter opgevoede jeugd. In overleg met officier van justitie ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeentelijke sociale dienst (GSD) in Alphen verwacht dat het aantal onderzoeken naar fraude door de sociale recher che op korte termijn kan wor den teruggebracht van onge veer 140 naar 60. In overleg met de officier van justitie wordt na gegaan of 80 mensen van de lijst kunnen worden geschrapt. "Het gaat daarbij om lichte geval len. Het is een groep waaraan bo vendien administratiefrechtelijk al iets is gedaan. Van die mensen is de uitkering gestopt, verlaagd of terug gevorderd. Ook gaat het in een aan tal gevallen om zaken die al erg lang lopen", aldus H. Bloemen, directeur van de GSD. Bloemen verwacht dat de officier Straf gehandhaafd DEN HAAG/LEIMUIDEN - We gens zijn aandeel in twee bankover vallen in Leimuiden en Delft is een 32-jarige Haarlemmer gisteren in hoger beroep veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Dat is even- Veel als eerder werd uitgesproken door de Haagse rechtbank. van justitie instemt met het verzoek van Alphen om een groot aantal za ken te seponeren: "We hebben al eerder overleg gepleegd en toen bleek van die kant de bereidheid tot medewerking". De achterstand in nog af te hande len onderzoeken is vorig jaar opge lopen van 129 naar 139 omdat de so ciale recherche zich toen concen treerde op het oplossen van vier grote zaken waarmee een fraudebe drag was gemoeid van anderhalf miljoen gulden. Kan het aantal onderzoeken wor den teruggebracht naar 60 dan is dat precies het aantal dat door de ander halve rechercheur in Alphen kan worden verwerkt. "Normaal ge sproken komt één sociaal recher cheur toe aan ongeveer veertig za ken per jaar. Uiteraard zullen er de komende tijd nieuwe zaken bij ko men, maar daar staat tegenover dat op 15 oktober de sociaal recher cheur van start gaat voor Waddinx- veen en Leiderdorp. Die man gaat vanuit Alphen werken en werkt sa men met de huidige sociaal recher cheurs". Voor de sociale recherche in Al phen staat het onderzoeken van zwart werken voorop. Bloemen: "Dan heb ik het dus over zwart wer ken van mensen die naast een uitke ring een volledige baan hebben. Het jagen op mensen met een uitkering die samenwonen, heeft niet onze prioriteit". NOORDWIJK - Bewoners en toeristen van Noordwijk aan Zee kregen gistermiddag wel een heel bijzondere 'show' te zien. Met gigantische vracht wagens en hijskranen werden 25 betonnen balken, elk een ton zwaar, op het dak van de uitbouw van het Alexander-hotel gelegd. Dat een dergelijke operatie niet alledaaps is, blijkt wel uit het feit dat de hijskraan speciaal uit België was overgekomen. Het transport van de balken van Maastricht naar Noordwijk verliep niet helemaal vlekkeloos. Bij verkeersplein Ouderijn werden twee vrachtwa gens aangehouden omdat zij te zwaar waren geladen. Er moest hals over kop een hijskraan worden gecharterd om de balken over-te hevelen op an dere vrachtwagens. De balken dienen als dakbedekking van drie conferentiezalen die achter het hotel zijn gebouwd. Onder de zalen ligt een parkeerkelder met ruimte voor 30 auto's. Op de balken wordt zand gestort waarop duindoorns en an dere struiken worden ingeplant. De uitbreiding wordt aldus 'verdekt' op gesteld. (foto Holvast) Illegale Nigeriaan RIJNSBURG - De politie van Rijnsburg heeft een 25-jarige Nige riaan aangehouden die vermoede lijk illegaal in ons land verblijft. De man meldde zich gisteren op het ge meentehuis in Rijnsburg om asiel aan te vragen. Nader onderzoek wees uit dat de man al eerder onder een andere naam asiel had aangevraagd. Dat verzoek werd destijds afgewezen. KATWIJK De doorgaande ver binding door de dorpskern van Kat wijk aan den Rijn, de Rijnstraat, is tot de tweede week van oktober af gesloten voor het verkeer. Op ver schillende plaatsen wordt momen teel gewerkt aan voorzieningen die de weg vooral voor (overstekende) voetgangers en fietsers veiliger moeten maken. Tot de maatregelen behoren het aanleggen van midden geleiders en het op het bepaalde de len van het wegdek vervangen van asfalt door klinkers. De werkzaamheden worden uit gevoerd ter hoogte van de kruising Van Egmondstraat/Rijnstraat/Turf- markt en vóór de bocht bij het loge ment De Roskam. De maatregelen behoren tot een pakket dat in april van dit jaar door de gemeenteraad van de kustplaats is aangenomen. Daaraan vooraf ging een periode van intensief overleg met bewoners van de Rijnstraat en de wijk Schut- terswei, die jarenlang hebben gewe zen op de gevaarlijke verkeerssitua tie in dit deel van het dorp. De nu uitgevoerde maatregelen behalve het aanpassen van de kruising en de bocht bij De Roskam zijn dat het verbeteren van de aan sluiting van het fietspad vanuit Rijnsburg op de Rijnstraat en de be wegwijzering op de Zeeweg - gaan de bewoners overigens nog niet ver genoeg. In de eigen plannen is steeds een veel drastischer aanpak voorgesteld om het doorgaande au toverkeer terug te dringen en de snelheid van de voertuigen te ver en eindigt zondag c Spreekuur van 12-12.30 ugr (alleen spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan. Zwijnenburg. Meyer. Van Leeu wen, Verhage. Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, tel: 215510. Stok- Groep 2 - Nering Bögel. Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Nijkamp, tel: 149298. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, tel: 132500, Middel stegracht 129. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne. Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, tel: 125820, Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: H.P. Jurgens, tel: 125820. Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer. de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur A A van Rijn. tel: 765400. Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047. Boshuizerkade 31. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur: H. Wiersma, tel: 310420, Haagweg 60. Waarnemingsregeling Homeopatische i C. Juffermans/D. Kos 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke aits dienst heeft. Leiderdorp za: P. van 't Woud. tel: 410070. spreekuur: Hoofdstraat 40; zo: J. van de Leden, tel: 894539, spreekuur: Hoofdstraat 8; beide da gen spreekuur (uitsluitend voor spoedgeval len) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Over- vest. Terweeweg 152, tel-173994. Voorschoten za: C. Meijer. J.W. Frisolaan 13. tel: 3032; zo: A. Tromp. Leidseweg 328, tel: 762159. 02522-10140. Wassenaar za: M.H. van Tolingen, tel: 15939, Hofcamp- weg 7; zo: M.v.d.Feen, tel: 18309, Hofcamp- weg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten. tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden, wordt waarge nomen van vr. 22/9 tot vr. 29/9 door: Apotheek Kooi. Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214060; Apotheek Carlina, Boerhaveplein 21. Leiden, tel: 071-176154; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor- 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw. Boshuizerlaan 26. Lei den. tel: 071-764058. n D Kennedylaan 260, Oegst geest. tel. '156161; of D.J. Brandt, Homans- 1. Rijnsburg, tel. 173266. Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door- H.A.J.M. Middelweerd, Herenweg 77, Warmond, tel: 01711-11738, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburtj 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar R. Da Silva, Van Duivenvoordelaan 36, Was senaar. tel: 01751-14767. 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land'. werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. Koster. Haaqweo 41. tel: 25, Wi tel: 01751-12402. buiten kantooruren tel: 06-8212141. Inbrekers actief in bollenstreek BOLLENSTREEK - Op verschil lende plaatsen in de bollenstreek zijn dieven en inbrekers actief ge weest. In Sassenheim werd bij een bollenbedrijf aan de Rijksstraatweg ingebroken. De daders kwamen binnen na verbreking van een zij raam. Alle kantoorruimten werden doorzocht. Drie brandkasten wer den opengeslepen en ook alle ande re kasten en deuren die op slot wa ren, werden opengebroken. De in brekers namen voor 3000 gulden aan contant geld en postzegels mee. De schade is volgens de politie erg groot. Geld en snoep werd uit het ge bouwtje van de speeltuin Kinder vreugd in Hillegom ontvreemd. De daders kwamen binnen nadat zij een ruit haddén ingeslagen. In dezelfde plaats kwam een auto mobilist bedrogen uit toen hij eventjes iets wilde afgeven bij een bedrijf aan de Haarlemmerstraat. Hij liet de contactsleutels in zyn au to zitten. Toen hij terug kwam van zijn kortstondige bezoekje aan het bedrijf, zag hij nog net iemand in zijn auto wegrijden. KATWIJK - De huidige buslijn 32 tussen Leiden en Katwijk wordt rond de jaarwisseling doorgetrok ken naar de Melkweg in de wijk Rijnsoever. Daarmee krijgt de grootste nieuwbouwwijk van de kustplaats de eerste busverbinding die echt middenin de wijk een halte plaats heeft. Bus 32 rijdt momenteel nog om het uur, maar met ingang van de nieuwe dienstregeling in mei 1990 wordt zeer waarschijnlijk om het half uur gereden. Dat heeft overi gens wel consequenties voor de an dere busverbindingen tussen Kat wijk en Leiden, de lijnen 31 en 41. Deze bussen rijden nu nog om de 20 minuten, maar gaan vanaf 1 mei ook een halfuur-dienst onderhouden. Bus 32 heeft momenteel nog een eindhalte op de Kepplerlaan, bij het ruimtevaartcentrum Estec. Ter hoogte van dit punt moet nu een 'doorsteek' naar de wijk Rijnsoever worden gemaakt. Het wordt een verbinding die alleen door de bus te berijden is. Via de Hartweg en de Steenbok gaat de bus vervolgens naar de eindhalte aan de Melkweg, waar voor het nieuwe winkelcen trum inmiddels al de nodige voor zieningen zijn getroffen. De bus keert op het plein voor de Mara- nathakerk en rijdt dan weer dezelf de route terug. Op de weg Steenbok moeten de komende periode nog wat aanpassingen worden verricht omdat de voertuigen niet over de hier aanwezige verkeersdrempels kunnen rijden. Het doortrekken van een open baar vervoerverbinding tot in Rijnsoever is al een oude wens van het gemeentebestuur van de kust plaats. Tot voor kort waren de be woners van de wijk overdag aange wezen op buslijn 31 met halteplaat sen op de Hoorneslaan omdat bus 32 die ook op de meer centraal ge legen Biltlaan stopt alleen in de spitsuren reed. De afstand tot de Hoorneslaan was vooral voor oude re bewoners een bezwaar. Aan hun problemen is in mei van dit jaar al gedeeltelijk tegemoetgekomen toen bus 32 overdag een uurdienst ging rijden. Door het opschuiven van de eindhalte tot middenin de wijk Rijnsoever-west en de plannen voor een halfuurdienst per 1 mei. volgend jaar, wordt de situatie ver der verbeterd. minderen. Het college van B en W sluit niet uit dat in de toekomst op nieuw wordt bekeken of deze ver dergaande maatregelen nodig zijn, maar wil eerst het effect van de nu getroffen voorzieningen afwachten. Door de aanleg van middengelei ders op bepaalde delen van de Rijn straat wordt de rijbaan smaller ge maakt, waardoor de automobilist automatisch zijn snelheid verlaagd. Hetzelfde effect wordt verwacht van het afwisselen van de asfaltver- haring met klinkerbestrating, zoals in Katwijk al in de Varkevisser- straat is uitgeprobeerd. De feitelijke werkzaamheden worden aan het eind van volgende week afgerond, maar omdat de klin kers worden gelegd in een onder grond van zand en cement heeft het 'uitharden' nog wat meer tijd nodig. Verwacht wordt dat de weg in de loop van oktober weer open gaat voor het doorgaand verkeer. Bestuur Rijnoord verwacht akkoord ondernemingsraad ALPHEN AAN DEN RIJN - Het bestuur van het Alphense zieken huis Rijnoord hoopt dat de Onder nemingsraad (OR) het bezwaar te gen de centrale directie voor de fu sie met het Sint Elisabeth Zieken huis in Leiderdorp snel intrekt. Voorzitter A. Berntsen benadrukt dat 'de kaarten nu zijn geschud en iedereen tevreden is over de uit komst'. "Waarom de zaak dan nu ophouden en kissebissen over een vertegenwoordiger van Rijnoord in die directie?", vraagt hij zich af. Volgens Berntsen is de basis voor de fusie nu gelegd door de vaststel ling van het medisch functieplan en de sociale patagraaf. "Die zaak is wel vertraagd door het belang dat Rijnoord had bij een goed zieken huis. Dat is nu gegarandeerd. We moeten nu constructief aan het werk met het plan". Berntsen verklaart het niet opvul len van de vacature van de vertrok ken interim-manager J. Gruijters met 'een tijdsoverschrijding'. "Door het uitlopen van de definitieve vast stelling van het medisch functie plan, wordt nu niemand van Rijnoord in de centrale directie van de ziekenhuizen benoemd. Het was namelijk de bedoeling dat Gruijters daarin zou komen maar zijn con tract is per 1 september beëindigd, geheel conform de gemaakte af spraken. Het zou onzin zijn om voor die korte tijd een nieuwe waarne mend directeur aan te trekken. Bo vendien loopt het management van het EZL op wieltjes, dus we mogen in onze handen knijpen met de be noeming van A. Boesten en W. Rombout in de directie. Ik hoop en verwacht dat de OR 'dat volgende week ook inziet en het probleem uit de wereld wordt geholpen". Leiden Vara's Verrukkelijke Disco show, aanvang 20.30 uur in buurt huis 'l Spoortje, Bernhardkade. voorpremière: "Voorjaarsont- waken' van Wedekind, door De Tijd, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. lezing: 'De Ruiter op het Witte Paard', door 0. Steenhuis uit Nij- verdal, aanvang 20.00 uur in de Streekschool. Lammenschans- park 1. tentoonstelling Tuinverenigmg Ons Buiten. 20.00 tot 22.00 uur. voorstelling: 'Man in haast', door Studio Onafhankelijk, met Ton Lutgerink, aanvang 20.30 uur in het LAK-theater. Cleve- Leiderdorp theateravond Vluchtelingen- werkgroep Leiderdorp, met Am nesty Leiden en dansensemble Achalay, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. Voorschoten nacht-zwemmarathon in zwembad Het Wedde, start om 20.00 uur. Ter aar lezing J. Forceville-van Ros- theek De Aarlezer. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Alphen Alphenement met old timers en jazz-night. herftstocht Avantie, vertrek vanaf 7.00 uur, clubhuis Westka- naalweg. openingsfeest kinderbijbelclub, buurthuis Elckertyc. van 10.00 tot 12.00 uur. kringbrandweerwedstrijd met korpsen uit de regio, van 12.00 tot 17.00 uur op het terrein van Bos man, Uiterbuurtweg 27. Nieuw- klaverjasmarathon, buurthuis A koor en samenzangavond met Nederlands Hervormd Kerkkoor uit Hazerswoude, aanvang 20.00 uur in de Oudshoornse Kerk. dansavond in gebouw Nabij, aanvang 20.30 uur. opening seizoen Literair Café, 20.30 uur in het Parktheater. optreden 'House Fever Com pany', aanvang 21.30 uur in Het Kasteel. maatschappij Zuid-Hoiland Oost, Rijndijk 129-139, van 10.00 tot 15.00 uur. Leiden kinder- winterkledingbeurs in buurthuis Op Eigen Wieken. Val kenpad 2. van 10.30 tot 12.00.uur. expositie en boekenmarkt in kader van 80-jarig bestaan biblio theek-Leiden. van 11.0010117.00 uur in de Pieterskerk. dag voor de kinderen in buurt huis t Spoortje. Bernhardkade, met o.a. viswedstrijd, straatteke nen, vrijmarkt en dansavond, van af 11.00 uur. open huis met presentatie van instellingen en verenigingen, de monstraties en informatie, buurt huis Vogelvlucht, Boshuizerlaan, van 11.00 tot 17.00 uur. tentoonstelling Turnvereniging Ons Buiten, van 10.00 tot 17.00 voorstelling: 'Voorjaarsontwa- ken' van Wedekind, door De Tijd, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Man in haast', door Studio Onafhankelijk, aan vang 20.30 uur in het LAK-theater, Cleveringaplaats. Rijnsburg uitvoering van 'El Shaddai e zijn zoon', door Mime-groep I" autodag in het centrum met veel oude auto's, behendigheids wedstrijden en demonstraties, v.a. 10.30 uur rond de Voorstraat. bijeenkomst van de volle evan gelie gemeente met thema: Tota le Genezing', aanvang 20.00 uur in Cultureel Centrum, Prinses Ma-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16