José Feliciano: Ik speel ze altijd plat' Top artiestenwereld bij gala in Katwijk Blinde zanger voor gala-optredens even in ons land Frits Bom hoeft toch niet naar de rechter INGEN DONDERDAG 21 SEPTEMBER 198fi 'V1WM\VWV////«%WVVVVW^AVVW/AWAWAPAV1W//WAV*VWWAVAWAVW/AWAVVW. SCHIPHOL - Heel even maar, terwijl zijn vliegtuig werd bij getankt, was José Feliciano in Nederland. Net lang genoeg om een levensteken af te ge ven. En dat was hard nodig, want de jongere garde van Nederlandse popmuzieklief hebbers weet nauwelijks van het bestaan van deze Puerto- ricaans-Amerikaanse zanger gitarist. Door Dirk Willem Rosie 'No dogs allowed' en 'The wind mills of your mind' klinken zo af en toe nog bij de Arbeidsvitami nen als een soort echo uit het ver leden. Met een toernee door Euro pa, een nieuwe elpee en een nieu we single en niet in de laatste plaats met twee gala-optredens in Nederland gaat de blinde trou badour daar nu wat aan doen. Vrijdag staat Feliciano in de Am sterdamse Jaap Edenhal en zater dag dient hij als hoofdattractie van het Grand Gala Twente voor het Wereld Natuur Fonds in het Muziekcentrum in Enschede. Ooit schreef José Feliciano de wereldhit 'No dogs allowed' als een protest tegen het Britse anti- hondsdolheidbeleid, waardoor Feliciano's geleide-hond niet tot het Verenigd Koninkrijk toegela ten kon worden. Tegenwoordig staat dat nummer niet meer op josé Feliciano:'Een blinde heeft geen medelijden nodig.. zijn repertoire en van het horen van die titel wordt José al niet goed. „Dat is allemaal lang gele den. Waarom ik het nu niet meer zing? Ik heb geen hond meer..". Joop van den Ende: van theater naar kraamkamer HILVERSUM - Theater-en tv-producer Joop van den Ende is dezer dagen een druk ker bezet man dan ooit. Niet eens door zijn geesteskind TV 10, maar door de geboorte van zijn baby. Zijn echtgenote Ja- nine schonk hem een dochter, Iris, en dat gebeurde stomtoe- vallig afgelopen weekeinde, net tijdens de première van de grootscheeps opgezette musi cal 'Cabaret' in het Amster damse Carré. Dus wat doet Joop van den Ende, als recht geaarde zakenman én echtge noot: hij probeert alle partijen tevreden te stellen en holt van hot naar her, van kraamka mer naar theater. Joop van den Ende: baby.... AMSTERDAM - Frits Bom. de voormalige ombudsman van dc VARA, hoeft 28 september niet voor de rechtbank in Hilversum te verschijnen omdat hij VARA-voorzitter M. van Dam afgelopen fe bruari in het openbaar voor alcoholist heeft uitgemaakt. De smaadzaak is geseponeerd, zo is gisteren bekendgemaakt door de Amsterdamse persofficier van justitie, mr. L. de Wit. De Wit deelde mee dat de advocaten van beide partijen er de voorkeur aan gaven het niet op een openbare behandeling te laten aankomen. „Het openbaar ministerie is van mening dat er ook ove rigens geen aanleiding bestond de vervolging van Bom door te zet ten." De advocaat van Bom, mr. J. Boone, deelde gisteren in een reac tie mee dat hij dc zaak beschouwt als „een eenvoudige herenru zie". „Het was niet in het belang van de VARA en beide partijen de zaak na een half jaar nog eens op te rakelen, met alle publiciteit die daar het gevolg van zou zijn." Konsumentenman Overigens blijft Bom actief op consumentcngcbicd. In adverten ties waarin zijn hoofd prijken, biedt hij zichzelf nog immer aan als konsumentenman. 'Vragen, problemen, de weg niet weten? Dui zenden tips en oplossingen via de konsumentcnlijn van Frits Bom'. Voor vijftig cent per minuut geeft de voormalige VARA-medcwcr- ker antwoord op ieders vragen. hedendaagse jonge- koop van kaartjes a KATWIJK De Kat- wijkse Groenteveiling is volgende week vrijdag het decor voor een groot scheeps opgezet Arties tengala, waar de gehele top van de Nederlandse amusementswereld acte de presence zal geven. Lee Towers, Anita Meyer en René Froger zijn klin- gpd) kende namen die hun me dewerking aan het gala verlenen. Harde feiten Liever kijkt Feliciano naar het he den en naar de nieuwe projecten die hij heeft ondernomen. Maar dan krijgt hij toch eerst te maken met de harde Hollandse feiten. „Weten Nederlandse jongelui al niet meer wie José Feliciano is?" De zanger is niet echt ge schokt door het slechte nieuws en hij meent de oorzaak van de ja renlange radiostilte heel goed te kennen. „Dat ligt aan de platen maatschappij. Ik ben al die tijd druk geweest, ik heb voortdu rend muziek gemaakt, maar als de platenmaatschappij je product niet aan de man brengt dan kent niemand je. Dat is een probleem waar heel veel artiesten mee te maken krijgen. En wat betreft die jongelui: daar heb ik met mijn nieuwste elpee 'Never gonna change' wat aan gedaan. Die is opgenomen met de muzikale nieuwe geluid zal aanslaan in Ne- hoopt te krijgen voor het Wereld g 8 van ae avond is de derland. Ik weet maar één ding: Natuur Fonds. Maar het (goede) Taptoe Katwijk, die als ik naar behoren gepromoot doel speelt voor de rasartiest, die crfe?" word, dan kan ik wel degelijk pla- Feliciano nu eenmaal is, geen rol. ten verkopen' Maar is het dan zuiver en alleen de schuld van de platenmaat schappij. Is José niet in stilte ge bukt gegaan onder een artistieke crisis? „Absoluut niet. Er gaat geen dag voorbij of ik schrijf r of e altijd plat. ting de afgelopen jaren een Feliciano wil niet aan boord evenement weer springlevend in het bijgetankte toestel klim- en zonder Holland nog wat ver- Het was lang zoeken naar een het achterwerk te hebben geschikte locatie voor zo'n groot „Holland heeft altijd gala, maar de Groenteveiling vol- u inmiinhinc 6elopen. Voor jnij per- doet volgens de Stichting aan alle waarheid te zegg J - soonijjk ais zanger; ik 'kreeg al eisen. Het is de bedoeling dat de ee'n 'instrumentaal album De Edisons uitgereikt toen ik nog he- veiling wel een complete me- mon-pn wilw eraae dat ik zowel 'emaal niet beroemd was. Maar tamorfose zal ondergaan. De hal ™c™bZiS ook voor blinde mensen: hier zor- word, een sfeervohe concertzaal. maak. Het is natuurlijk ongebrui- keliik om zowel gitarist als zanger ^kijXdtdenendanï siöplTcht opdoen' s^^Da^ bestuursleden juichend. Boven dien hebben de leden van de Drum- en Showfanfare 'Door Vriendschap Sterk' het nodige werk verzet. Drie artiesten Drie topartiesten tijdens één eve nement, dat was de bedoeling achter dit gala. Alle drie zijn ze overbekend in ons landje. Lee To wers heeft 'fans' van alle leeftij den. Maar ook buiten ons land is Lee inmiddels een fenomeen aan het worden. Voor Anita Meyer geldt eigen lijk hetzelfde. Algemeen wordt zij beschouwd als de beste zangeres van Nederland. Ze draait al jaren aan de top mee. René Frogersa succes is wat re center, maar sinds zijn hit 'Alles kan een mens gelukkig maken' behoort hij eveneens tot 'de gro ten'. Een bijzonder aspect van het Gala is dat de artiesten live bege leid zullen worden. De Day-light Superband neemt die begelei ding voor haar rekening. Het programma ziet er vrijdag de 29ste als volgt uit: 20.15 Anita Meyer 21.45 Lee Towers 23.00 René Froger De Katwijkse Groenteveiling i gelegen aan de Sandtlaan 36 ii Katwijk. De zaal is om acht uu open. talenten geluk gehad c.i HprPc,- God voor de mogelijkheden die £f?ndn^fastt Hij mij heeft gegeven wordt een sfeervolle concertzaal, ervoor dat blinde mensen waar de bezoekers en de artiesten weten welk bankbiljet ze in de zich thuis moeten voelen, vingers hebben Alles is inmiddels rond. Het de wereld, Ameri- Was voor de Stichting Taptoe Kat- ka incluis, nog wat van leren. Een wijk een hele organisatie - al had blinde heeft geen medelijden no- J J: Gala In Enschede treedt José Felicia- op bij een gala dat dig. Wij zijn geen alcoholici, hebben geen houten been. Het enige wat we nodig hebben is een beetje hulp". men in het verleden al de nodige ervaring opgedaan met het 'rond breien' van de Taptoe Katwijk. Over de medewerking van politie, brandweer en gemeente zijn de Kaarten voor het Neder lands Artiestengala zijn ver krijgbaar bij onder andere de VVV Katwijk (Vuurbaak plein 11), Music AU Inn in Noordwijk (Van Limburg Stirumstraat 48), en Snook ercentrum Centraal in Rijnsburg (Vliet NZ 73), als mede, zolang de voorraad nog strekt, op de avond zelf. De stadsomroeper Pieter Ha- ringsma van het Friese Sloten mag zich voor de derde keer in successie Nederlands kampioen stads- en dorpsomroepen noe men. Dc 45-jarige, in bruin flu weel gestoken omroeper van de kleinste stad van Nederland versloeg gisteren met zijn machtige stemgeluid- in het Utrechtse winkelcentrum Hoog Catharijnc 11 collega's uit alle delen van het land. omvatte niet veel meer dan een korte lofzang op het winkelcen trum in het hart van de Domstad en een oproep om ook eens een. bezoek aan Sloten te brengen. Maar met zijn fluwelen van zwart-gouden biezen voorziene kostuum, zijn zwarte hoed met witte en zwarte veren, zijn ratel en bovenal met zijn overduide lijke articulatie wist hij de „boeren, burgers en buitenlui" in Hoog Catharijne en boven dien de jury voor zich te win nen. (foto ANP) In beton Jimmy Hoffa, de in 1975 spoor loos van de aardbodem verdwe nen leider van de Amerikaanse vervoersbond Teamsters Union is door de maffia vermoord, met een kettingzaag in stukken ver deeld, vijfmaanden lang ingevro ren gehouden en toen begraven onder vers beton van een nieuw stadion in New Jersey. Dit zegt Donald „Tony de Griek" Frankos in een vraagge sprek met Playboy. Frankos is een getuige voor een nieuw, ko mend proces tegen de maffia in New York, die onder federale be scherming is gesteld. Volgens hem is het dit verteld door de twee gangsters, Jimmy Coonan en John Sullivan, die de moord zouden hebben gepleegd. De maffia besloot volgens Frankos Hoffa uit de weg te rui men, toen hij na een gevangenis straf wegens fraude, de vakbond weer in zijn macht poogde te krij gen. Bloemetjes De Nederlandse Spoorwegen vie ren feest. Het was gisteren tot op de dag precies 150 jaar geleden dat de eerste trein reed en wel van Amsterdam naar Haarlem. Om dit heugelijke feit te vieren en ais dank voor de inzet van het afgelo pen jaar kregen de 26.000 perso neelsleden een bos bloemen thuisbezorgd. De aktie was goed geheim ge houden om het verrassingseffect zo groot mogelijk te maken. Lichtdrukker H. Groeneveld (41) uit Bilthoven wist dan ook niet wat hem overkwam, toen gis terochtend in alle vroegte drs. A.M. Messing, directeur perso neelszaken, bij hem voor de deur van zijn woning langs de spoor baan stond, om hem als eerste de bos bloemen te overhandigen. De bossen bloemen, in het stemmige geel en blauw van de Nederlandse Spoorwegen uitge voerd, werden verzorgd door 1500 bloemisten van Fleurop Interflo- ra. Het was voor deze vereniging van bloemisten de grootste order uit haar bestaan. PE Eö HEEFT BBZWAREH TE6EN P| VASTE OEVER VERBIN OVER PE WESTERSCHEIPE,,

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 27