Mijn papa is rijk en doet aan polo Komori beste profbiljarter Drie dagen hockey te paard voor sponsor-vriendjes op Lage Vuursche Ivanov tilt twee records Club Siemerink titelkandidaat Ploeg Priem wint tijdrit MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 E KL1 PAGINA 21 OOSTERHOUT (ANP) - Als Rini van Bracht niet uitkijkt, wordt hij biljartprof op afroep. De Waalwij- ker raakte zijn bevoorrechte positie in het kleine groepje profdrieban- ders afgelopen weekeinde in Oos terhout kwijt. Présteert hij volgen de maand in Spa weer slecht, dan mag hij alleen nog hopen dat de proforganisatie zo vriendelijk is hem een zogenaamde wildcard voor een of meerdere van de zes toer nooien om de wereldbeker te ver strekken. Van Bracht werd al in de eerste ronde van het Grand Prix-toernooi voor beroeps uitgeschakeld door zijn mogelijke opvolger Raymond Burgman. Hij plaatste zich daar door niet automatisch voor de zes toernooien, omdat hij niet voor komt bij de eerste acht van de we reldranglijst. Het Brabantse evene ment leverde een zege op voor de prof met het meest uitgestreken ge zicht van allen, de Japanner Komo ri. Hij won de finale met 3-2 van de Belg Dielis en kreeg daarvoor ruim 6000 gulden. Wereldkampioen Torbjörn Blomdahl werd derde, door in een prachtig gevecht de ou de meester Ceulemans met 3-2 te verslaan. Voor Van Bracht wacht nog één herkansing, toch met mensen als Blomdahl, Ceulemans en de Japan ners naar toernooien in bijvoor beeld Las Vegas, Yokohama en Pal- ma de Mallorca te reizen: over drie weken moet hij in Spa bij de eerste twee eindigen. Als Van Bracht niet slaagt in zijn missie, wordt hij afhankelijk van de willekeur van de Billiards World- cup Association, BWA. De organi satie geeft voor elk toernooi drie wildcards weg. Van Bracht gaat er van uit, dat hij als eerste in aanmer king komt voor zo'n buitenkansje. Secretaris-generaal Michel Cielen echter: „Het is beslist niet zo, dat Van Bracht per definitie aan alle toernooien mag meedoen." Van Bracht bleef onbewogen na het vroegtijdige afscheid tegen Burgman. „We zien wel", keek hij vooruit op de nabije toekomst. De nationaal kampioen voelt zich sterk, omdat hij nog een contract met Bayer heeft voor twee LAGE VUURSCHE (GPD) „Mijn vader werkt bij een hele belangrijke bank en verdient daar heel veel cent jes". „Nou en, mijn papa is al rijk en doet aan polo". In hun kinderlijke onschuld gaven twee kleuters, amper twee en drie turven hoog, de sfeer op het Dutch Open Po lo in de Lage Vuursche, weliswaar ietwat zwart-wit maar toch pakkend, weer. Drie dagen hockey te paard, voor het goedkeurend en nauwelijks deskundig oog van zakenlui, cliënten en an dersoortige relaties van een aantal sponsors. Voor het vierde opeenvolgende jaar organiseerde het sportmarketing bureau Pro Sport het Dutch Open Polo. In 1986 gestart als een vol strekte noviteit, geniet het evene ment reeds een behoorlijke bekend en beruchtheid. Berucht door de overdreven grote mate van exclusi viteit, bekend dank zij de gestaag groeiende groep beoefenaars van een sport die in Zuid-Amerika en Engeland (onder de rijken en adel) een grote populariteit geniet. Gezeten op de trappen van de tri bune - waar visitekaartjes a tot hand gaan en het sportieve beuren op de grasmat meermalen moet wijken voor gesprekken ATHENE (DPA) - Ivan Ivanov uit Bulgarije heeft zaterdag, bij de we reldkampioenschappen gewicht heffen in Athene, twee wereldre cords verbeterd. In de klasse tot 52 kilo stootte de Bulgaar 155 kg, twee kilo meer dan zijn voorganger op de recordlijst, de Chinees Zhuoqiang gen, de poloërs te goed om een com petitie op touw te zetten. „Hoewel ze in een team spelen, zijn het stuk voor stuk individualisten. Als die jongens de kans krijgen een toer nooi in het buitenland te spelen, zijn ze gevlogen. Het zal dan ook moei lijk zijn ze vast te leggen voor de competitie. Het lijkt me zinniger toernooien te organiseren. Dat wor den dan wel low-goal-toernooien, want we hebben in Nederland geen spelers met een voldoende hoge handicap". Harrie Staals, vorig jaar nog van de partij, is met handicap 2 de hoogst ingeschatte polo-speler in ons land. Lex Scheers, ook ex-deel- Lumpur en fungeerde de laatste D'ro Ivanovs totaal over de twee oefe ningen, 272,5 kg betekende niet al leen de wereldtitel maar ook het re cord, 2,5 kg boven de vorige top prestatie van zijn landgenoot Sev- delin Marinov. Zhuoqiang werd in Athene tweede met 262,5 kg en Ci- harean (Roe) derde met 260 kg. Dirk Nauta ligt nog steeds eerste dag als hoofdscheidsrechter. Al vijf tien jaar bezig, heeft hij nu handicap 3 in Malejsi. Reinier Verwey - van 't Hart hebben beiden e dicap van 1.'Juist voldoende om Nauta bezet met de Equity Law 2 in zijn klasse nog steeds de eerste Bert Plaats 'n de zeilrace om de wereld. han_ Nauta had zaterdagnacht een voor sprong van 220 zeemijlen op zijn concurrent Dubois aan >oiitvc- boord van de Rucanor Sport. Het speltechnische Nederlandse jacht, dat in het totaal met de ingehuurde Engelse Paas*f driftkikker John Horswell, ge zijn verbale kwaliteiten (handicap 6) jaar in jaar uit de smaakmaker op de Vuursche, trick Mclldowie (handicap 4) klassement zesde is, heeft i: «v. s*e etaPPe van Southampton naar introverte Pa" Punte del Este nog ruim 3000 mijl de boeg. In de maxi-divir- geen champagne wordt geschon- hand ken. Maar, op deze manier krijgt on ze sport aandacht. Het levert onge twijfeld weer nieuwe enthousiaste- lingen op. Ik heb sterk de indruk interessante zakelijke deals en/of dat het de mensen boeit", misstappen van het eigen bedrijf de concurrentie -, schikt Bert Hart zich makkelijk vijf spelers vormt, kwam het zestal optimaal in vorm op de Lage Vuur sche aan. Gevraagd naar de kosten die de aanschaf en verzorging van die ene Nieuwzeelandse en de vijf Argentijnse volbloeds met zich meebrengen, hult Van 't Hart zich, gelijk nagenoeg al zijn mede-beoe fenaars, in een mistig antwoord: „Er Regels zijn lot. De Het steekt de Rotterdammer dan _~0_ Nederlandse speler weet net als zijn ook niet dat het merendeel slechts lopen hier weliswaar geen paarden collega-poloërs dat het Dutch Open als afwisseling van de borrelpraat in mmer- 'The Polo Pavilion' zijn plaats op de aanzet tribune inneemt. „Daar kan ik gelegenheidsteam met goal 12 te de Nieuwzeelander Peter Bla- vormen. In tegenstelling tot voor- op de Sternlager 2 nog altijd de gaande twee edities van het toer- leiding. Hij wordt op ruim 100 mijl nooi, waar dit jaar naast Nederland gevolgd door de „Merit van Fehl- s behoorlijk wild wat er allemaal ge- ook Engeland (16), Brazilië (13) en mann- (foto and Amerika (15) aan deelnamen, was er ditmaal geen feestje voor Oranje, den kopen en rijdt dus op beesten Op doelsaldo werd de Nederlandse van een ander. Je ziet het met de equipe geklopt door Engeland, van Balkenschoten afkomstige Eindstand: 1. Engeland 3-4 (24- paarden. De nieuwelingen daar ge- 20), 2. Nederland 3-4 (18,5-19), 3. - - - Amerika 3-2 (24,5-21), 4. Brazilië 3-2 'n^r^n fifi R 9R tium gewonnen. De Fransman minder dan tien kilometer einde afstand GOLF - De Japanse golfer Masas- kers Ivanov bruiken de teugels als handrem. Het probleem is dat je een polo- (16,5-23,5). paard binnen een week allerlei slechte gewoonten leert. Voor die echter weer versleten zijn, gaat er een half jaar overheen. Wij (in Leen de, red.) proberen het polo te ont- Zege Charly Mottet ROME (AFP) - Charly Mottet heeft, net als vorig jaar, de Ronde v het drieeneenhalve gulden per kilo. je kan het echt zo duur of wikkelen door het écht goed te gewonnen" Hij had* hi Ozaki heeft met overmacht het met ongeveer een miljoen gulden gedoteerde toernooi van Sapporo In dat schrijven staat, dat hij je natuurlijk afvragen hoeveel i het polo te ruiken. Je kan niet aan storen. Wat me wel steekt goedkoop maken als je wilt. Luis doen. Dat kan niet door met twintig rondgangen langs de achttien holes de beklimming Haters (een van (ie Rra7lhaanse m on con Hor+i a naarHon to oohnn. nnn dat negentig procent v 20.000 deze mensen langs een grasveldje zigen zeker driekwart naar polo gaan staan kijken, als daar niet kent. Daardoor ontgaat de LEIDEN De Rijnsburgse tennisser Jan Siemerink heeft zich met zijn club Amstelpark nadrukkelijk kandidaat gesteld voor de nationale titel. Popeye 2 werd zaterdag met 6-0 verslagen, zodat Amstelpark als aanvoer der van de ranglijst (28-16) het finaleweekeinde ingaat, waarin met Leimo- nias, Popeye 1 en De Manege de overige deelnemers zijn. Siemerink had in zijn enkelspel geen problemen met Miklós Markovits: 6-2, 6-1 en ook de dubbel met Jan Willem Lodder leverde tegen het duo Markovits/Lieuwes i zoveel plezier, zoveel spelvreug de. Het lijkt soms wel behoorlijk wild wat er allemaal gebeurd, maar er zijn namelijk heel strenge regels oefenaars waaraan we ons moeten houden, al lemaal ter bescherming van de paarden". Zelf bezit Van 't Hart zes paarden. Getraind door de zogenaamde Hafers (één van de Braziliaanse de aanwe- deelnemers, red.) bezit er bijvoor de regels beeld veertig. Je hebt natuurlijk al tijd baas boven baas". Geld Alhoewel Van 't Hart het aantal be- polo in ons land (vijf in Leende en een kleine twintig op het landgoed Balkenschoten in Nij- kerk, waar na het derde Dutch Open Polo een club werd opgericht) lie- vandaag dan morgen verdub- ,n zijn vluchtmak- Joegroemov, vlak voor de groep terugkwam. De wedstrijd over 236 kilometer in de buurt van Rome werd vijftig kilometer voor het einde beslist. Bij de Rocca di Pa- dertig paarden te gebrui- 280 slagen nodig, zes minder dan de pa ontsnapte Mottet met de 'grooms' en wekelijks driemaal be- beid ziet, waarschuwt hij dat de uit reden door hun eigenaar, die .1 eenvoudige 6-1, 6-1 zege op. Dankzij een 3-3 gelijkspel in de ondelinge Reinier Verwey, de tweede Ne- nr... 0. wedstrijd kwalificeerden Leimonias en Popeye zich; beiden eindigden derlandse deelnemer op de Lage doet. „Het geeft eerder r de Berg v i drie sets (2-6, 6-2, 6-2) van Gaby Co- Vuursche, ken", De Stichting Polo Nederland, verantwoordelijk voor het sportieve gedeelte van het Dutch Open Polo, is het overkoepelende orgaan voor zowel Leende als Balkenschoten. Hoewel Bert van 't Hart en Reinier Verwey beiden pleitten voor een mogelijke competitie, samen met poloteams uit Westduitsland, Bel gië en Frankrijk (binnen een straal van 500 kilometer zijn er ongeveer tien), ziet Kees van Heeswijk, voor zitter van de stichting, een dergelij ke opzet niet een-twee-drie zitten. Individualisten Van Heeswijk kent, naar zijn zeg- Britse Ryder Cup-speler Ian Woos- 2 rij ders uit de Sovjetunie. Het peloton de vluchters niet meer terug. EINDHOVEN (ANP) - TVM, de wielerformatie van Cees Priem, heeft gisteren in Eindhoven de Grand Prix de la Liberation gewonnen. De renners van Priem legden de ploegentijdrit over 114 kilometer, tellend voor de wereldbeker voor merkenploegen, af in 2 uur, 16 minuten en 35 seconden. De gemiddelde snelheid bedroeg 50,073 km per uur. De tweede plaats was voor de Franse ploeg Super U, met Laurent Fignon, op 22 seconden. De Belgische Histor-formatie werd derde op 31 secon den. De ploeg van Peter Post eindigde op de vierde plaats. De formatie van Jan Gisbers, PDM, verstevigde de leiding in de strijd om de wereldbeker voor ploegen door als vijfde te finishen. ((bijdragen Rob Onderwater en JetskeGoudsmil) "Ik heb groot respect voor Ruud Gullit. Een pure voetbalprof voor wie de wereld buiten de balklij nen niet ophoudt. Een bijzonder mens, lijkt me. Mijn vriendin is trouwens weg van hem. Ze valt vreselijk op zijn lichaam, daar zit ik toch wel een beetje over in". Voetballer/schaker Simen Agdestein in de Volkskrant. "Ik heb gekozen voor de poen. Daarom zit ik met Barbra in St.E- tienne. Ik wil gewoon in vier jaar binnen zijn. Ik leef als God in Frankrijk. Wie maakt me wat?" Saint Etienne-speler Rob Witschge in Aktueel. "Mijn vader heeft een Hindoe- staanse vader en een moeder die half Nederlands en half Hindoe- staans is. Mijn moeder is half Hinsdoestaans, een' kwart Chi nees en een kwart Creools Ik ben verhollandst". Ajacied Marciano Vink in Voetbal International. "Sinds ze bij hem onder behan deling zijn hebben Gullit en Van Basten meer wedstrijden niet dan wel gespeeld. Nu Troost officieel in dienst is van Milan, moet het ergste worden gevreesd voor de rest van de selectie". Columnist Henk Spaan over haptonoom Ted Troost in Nieu we Revu. "Er zijn trainers die een half miljoen verdienen en er zijn er ook die voor 60.000 gulden wer ken. Men gaat steeds meer af op het etiket dat bepaalde mensen- met zich meedragen. Het gaat om het buitengébeuren, meer om het aureool, dan om wat ze werkelijk kunnen. Men moet mensen geen kwaliteiten toedichten die ze niet bezitten. Als je werkelijk een tove naar bent, word je niet ontslagen bij FC Köln en Leverkusen". Henk Wullems, werkeloos oe- fenmeestcr, in Voetbal, magazi ne van de KNVB. "Wat Verbeek deed na die wed strijd tegen Fortuna, meteen met een ontslagbrief zwaaien, dat kan niet. Van mij had hij mogen ver trekken. Ik zou niets gedaan heb ben om hem tegen te houden. Ik vond het trouwens ook zwak van hem dat hij voor de supporters op de loop ging. Hij had er juist tus sen moeten springen en moeten zeggen: wat willen jullie nu eigen lijk? Beseft Verbeek wel wat voor invloed zijn gedrag op de spelers heeft?" Guus Brox, oud-manager van Feycnoord, in Vrij Nederland. "Voetballers zeggen dat ze na hun carrière alleen nog maar wil len vissen. Nou wil ik dat toeval lig niet omdat ik niet van vissen houdmaar ik wil wel de moge lijkheid hebben om na afloop van mijn carrière alleen nog maar te vissen". Erik van den Boogaard, in middels miljonair bij de Franse voetbalclub Rennes, in Panora- "Wat? Is dat zo? Heeft die jon gen een dwarslaesie? Daar schrik ik echt van. Telefoonnummer? Ja graagik zal hem gelijk even bel len. Ik wist niet beter dat het goed met hem ging en hij het ziekenhuis hgd verlaten". De reactie van Vitesse-voor- zitter Karei Aalbers wanneer hij op de hoogte gebracht wordt van de gezondheidstoestand van de bij de vliegramp in Suri name gewonde Vitesse-speler Edu Nanlal, in Het Parool. "Ik vind dat het iets heeft, maar er zijn ook mensen die het hele maal niks vinden. Bij voorbeeld die kleine Jan Mulder van Feye- noord. Ik stoor me als hij zegt dat hij die broek onecht is. Wie is die Mulder dan wel? Als-ie zelf zo'n broek had aangetrokken, hadden ze bij Feyenoord misschien een paat punten meer gepakt". MVV-verdediger Reginald Thai over zijn 'slidingbroek' in Voetbal International. "Het enige wat ik mezelf kwa lijk neem is dat ook ik ben geval len voor het verbale geweld van Hans Kraay. Ik dacht dat Feye noord er beter voor stond dan la ter bleek. Wat dat betreft hebben Michels, Kessler en Beenhakker het beter gezien". Feyenoord-trainer Pim Ver beek in Vrij Nederland. "Fred Racké, volgens een Haag se insider heet hij eigenlijk Fred Racket, braakt voortdurend zorg vuldig geformuleerde volzinnen door het Zeister Bos zonder daad werkelijk iets te zeggen". Columnist Johan Derksen over KNVB-voorlichter Fred Racké in Voetbal International. "Ik ben nu 32 jaar, maar voet bal voor m'n eigen gevoel als een jonge God". Jan van Dijk is het programmablad van FC Gro ningen. "Fons Bal was zo klein, dat ik hem op een dag vroeg of ik zijn fiets mocht gebruiken als sleutel hanger". Ex-wielrenner Raymond Poulidor in Sport 90. "Organisatoren en sponsors weten dat ze bij mij niets hoeven te proberen, omdat ik die hufter met die grote mond ben". Studio Sport-presentator Mart Smeets in 'De Journalist'. Korte duur Een opmerkelijke verschijning bij UVS gistermiddag in de Kikkerpol der. Na een afwezigheid van twee seizoenen maakte Aad Neuteboom zijn rentree in de hoofdmacht. Te gen zijn zin, dat,wel. Noodgedwon- gen deed Ruud de Groot een beroep op de robuuste voetballer, die in fei te niet meer in staat werd geacht op topamateurniveau te acteren. Im mers, de knie van Neuteboom was dermate beschadigd, dat hij al blij mocht zijn zich op een normale ma nier voort te bewegen. Vorig jaar december zette Neute boom (32) voorzichtig zijn voeten op de grasbodem van de Kikkerpolder. "Ik was begeleider van dat elftal. Je weet wel hoe dat gaat. Je begint te gen een balletje te trappen, je voelt dat het goed gaat en dan rol je er van zelf weer in". Voor zichzelf had Neuteboom al uitgemaakt dat UVS- 1 buiten beeld zou blijven. "In die bewuste knie mis ik een kruisband. Dat bemoeilijkt het functioneren. Je kunt bepaalde bewegingen niet maken". Omdat hij met een zwik gebles seerde en geschorste spelers kamp te, klopte Ruud de Groot bij Neute boom aan. "Ik wilde de club niet in de steek laten. Vandaar ik heb toe gehapt". Het heroptreden van Neuteboom duurde slechts twintig minuten. Na een bloktackle met Voorburger Iwan Lionar raakten de kruisban den van de andere knie geïrriteerd. "Hier baal ik verschrikkelijk van. Kan ik weer een tijdje in de wacht kamer". Op de handen gedragen door twee clubgènoten verlaat Carla Kuipers het speelveld. Bij een buiteling raakte de Pemix-speelster de grondpin van de korf, overigens zaterdag voorde eerste maal in gebruik, en liep een diepe vleeswond op in de linkerknie, goed voor zes hechtingen. (foto Loek Lange duur De wachtkamer van UVS is trou wens toch al overvol. Naast de ge kwetste Fred Filippo zijn Gerry Jansen en Arthur van Orssagen voorlopig uitgeschakeld. Dat heb ben de heren te danken aan scheids rechter Van Egmond. De leidsman uit Hillegom stuurde de Leidenaars tijdens het 'vriendschappelijke' du el in de oefenperiode met de reser ves van Rijnsburgse Boys vroegtij dig naar de kleedkamer. De man in het zwart verwittigde de KNVB en vorige week kregen de UVS'ers ant woord van de tuchtcommissie: Jan sen vijf en Van Orssagen twee duels aan de kant. Vooral bij Gerry Jansen kwam de klap hard aan. "Dit is verschrikke lijk zwaar. En ik heb niet eens een zware overtreding begaan. Ik pro beerde me tijdens die wedstrijd los te rukken van m'n tegenstander (Alexander Luik, red) en daarna kon ik gaan. Onbegrijpelijk". Jansen laat het er dan ook niet bij zitten. "Ik ga in hoger beroep. Dit loopt de spuigaten uit. Ik wil probe ren wat van die straf af te krijgen". Tijdrekken "Ik zou die coach nog wel even wil len verbouwen", was de woedende reactie van De Danaïden-speler Eric Kromhout na de wedstrijd te gen De Regenboog. De ergernis van Kromhout richtte zich op de Rotter damse coach Potter. Diens gedrag was aanleiding tot een incident vlak voor het einde van het verder spor tieve korfbalduel. De Regenboog leidde met nog en kele minuten te spelen met 6-8. De coach van de Rotterdammers, R. Potter, beschouwde het mede als zijn taak om die voorsprong koste wat het kost te behouden. Zijn ne gatieve aandeel daarin bestond ver volgens uit' het wegtrappen van de speelbal. In de voetballerij allang een ingeburgerd 'fenomeen', maar in de korfbalsport een onsportieve daad. Heiko Locher stak zijn onge noegen over die aktie niet onder stoelen of banken. De speler van De Danaïden gaf Potter een ongetwij feld niet vriendschappelijk bedoeld 'tikje' in het gelaat. De Leidenaar moest dat met een schop tegen zijn been bekopen. Eric Peeters, die zijn rentree maakte na ruim een half jaar afwe zigheid, trachtte op zijn beurt de partijen op ietwat hardhandige wij ze te scheiden. Zijn 'vredesmissie' werd in ieder geval door de scheids rechter niet gewaardeerd. Peeters kreeg, evenals Locher en coach Pot ter, een gele kaart voorgeschoteld. De resterende speeltijd werd zon der verdere incidenten uitgespeeld. De Regenboog versloeg De Danaï den met 7-8. En Potter, de aanstich ter van het op korfbalvelden unieke incident, lachte in zijn vuistje.. GERARD DU1JNDAM Gerard Duijndam heeft slechts zes seizoenen het genoegen gesmaakt om in Noordwijk-één te voetbal len. Normaal gesproken had hij veel langer de Duinwetering met zijn toch opvallende prestaties 'verblijd', maar een vervelend kniekwetsuur brak de carrière van Duijndam abrupt af. "Dat gebeurde op mijn 27ste. Op die leeftijd komt dat hard aan. Dat kan ik je wel vertellen". In de vergetelheid raakte de nu 43-jarige Noordwijker bepaald niet. Duijndam geniet nu bekend heid als 'de nachtburgemeester van Noordwijk'. De ex-voetbal ler is uitbater van een café ('t Stippie) aan de veelal druk be zochte Grent in de kustplaats en kan nog tal van andere horeca- gelegenheden tot zijn eigendom beschouwen. Vandaar. Verder heeft Duijndam namens de partij Noordwijks Belang zitting in de gemeenteraad. Da's hartstikke leuk. Zo leer je de zaken eens van een andere kant kennen. Ik heb er aardigheid in, maar soms is het vervelend. Als horeca-exploitant is het verdomd moeilijk beslissin gen te nemen, die voor je klanten ongunstig kunnen uitvallen. Zo nu en dan komen ze klagen in de zaak. In feite is het een onmogelij ke combinatie, werken in de hore ca en zitting hebben in de gemeen teraad. Ik twijfel daarom of ik er mee doorga". Duijndam gaat wel door met het bezoeken van wedstrijden van Noordwijk. Alleen de thuisduels, want op zaterdag kan hij eigen lijk niet gemist worden aan de Grent. Achter zijn andere vrije tijdsbesteding, het zeilen, heeft Duijndam een tijdje geleden een punt gezet. Na zijn voortijdig on derbroken voetballoopbaan stap te de Noordwijker in een Tornado "om iets om handen te hebben". Op het zeewater ging Dxtijndam 'als een speer'. Het leverde hem in 1984 zelfs een plaats op in de voor lopige olympische zeilploeg. Vijf wedstrijden met de concurrenten, de gebroeders Van Bladel, moes ten uitsluitsel geven over een reis naar Los Angeles. Duijndam (met bootsmaat Frans de Haas) won er twee, de broers van Bladel kwa men drie keer als eerste door de fi nish. Dag Spelen. "Ik was zó teleurgesteld dat ik m'n boot direct aan de wilgen heb gehangen. Ik heb er nog geen mo ment spijt van gehad. Eerlijk ge zegd had. ik dat niet verwacht'" Het enige wat Duijndam nu spor tief bezighoudt is trimmen. "Voor namelijk lopen en fietsen. Dat doe ik vrij fanatiek, hoor. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Pas geleden nog ben ik met een aantal klanten gaan fietsen in Limburg. Dat was nog hartstikke zwaar". Zaterdagmiddag is Duijndam als het even kan te vinden op de Duinwetering. Vooral de streek- derby's spreken hem enorm aan. Twee seizoenen geleden verbond hij zich als elftalleider aan de hoofdmacht van de club, maar Duijndam zag al snel in dat dat een heilloze missie was. "Het was niet te combineren. Als we na een verre uitwedwedstrijd ergens op staken, zat ik rrtaar op m'n horlo ge te kijken. Nee, dat was niks. Ik ben blij dat het Noordwijk nu goed gaat. Maar, eerlijk is eerlijk, de winter moet nog komen. De er varing heeft geleerd dat Noord wijk na de winter minder draait. Ik hoop dat we daar nu van be spaard blijven. Ze hebben door die nieuwe jongens een aardig elf talletje gekregen. En zo hoort het ook, want een plek in de midden moot is Noordwijk onwaardig". In de tijd dat Duijndam tegen een bal trapte, speelde Noordwijk eerste viool. In de wedstrijd om het algeheel landskampioen schap, in '74 tegen RBC, raakte hij geblesseerd. "Maar het was aanvankelijk niet echt hopeloos. Een paar maanden later speelde ik gewoon weer mee in de voorbe reiding. In de laatste wedstrijd voor de competitie moesten we te gen RVC. Toen vond ene meneer Van Dullemen het noodzakelijk om mij een doodschop te verko pen. Ik heb daarna nooit meer kunnen spelen. Helaas". ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21