Bruiloft breekt Fiks na de pauze lelijk op Kasparov wil aan scherpte winnen Slechtegenerale' van volleybalteam Saturnus succesvol op 'kleiduivenjacht' Blessure Carla Kuipers smet op zege Pernix Luba Leiden blijft BVO net de baas MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 PAGINA 19 LEIDEN - Overgangsklasser TOP deed het afgelopen weekeinde goede zaken. KVS werd door de Sassenheimers met 12-8 geklopt. De drie vertegenwoordigers in de eerste klasse verging het beduidend minder. De Danaïden verloor met 7-8 van De Regenboog. Fi des Pacta ging met dezelfde cijfers onderuit tegen De Zwaluwen en Fiks leed een 14-8 ne derlaag tegen ONDO (sGr). TOP legde in de tweede helft de ba sis voor de 12-8 winst op KVS. In de eerste 45 minuten liet de ploeg van coach Wim Kerkum zich teveel meeslepen met het trage tempö van de tegenstander. Bij rust digde Zuiderkwartier tenslotte op vertuigende 6-13 zege. Fluks lijkt na een moeizame start "We zijn behoorlijk te pakken ge- op het goede spoor beland; Maas- ïomen", erkende Gees Zuurmond sluis ging tegen de Noordwijkers 3 de 14-8 nederlaag van Fiks tegen met 8-4 ten onder. Na de korfwisse- stand dan ook nog in evenwicht: 5- ONDO (sGr). Met het bruiloftsfeest ling troefde Fluks vooral op condi- Een tempoversnelling na de spel hervatting deed KVS de das combinaties ir beter verzorgd reet in een verhoogde produktie. teamgenoot Diederick tie de opponent af. De 2-2 ruststand Veen nog in de benen kon Fiks de werd uitgebouwd tot een 5-2 i Ron i De promovendus slechts, één helft par- sprong .1 werden tij geven. Theo Vreeken, zaterdag tte zich di- zeker niet in goéde doen, Tanja Hui- 'ng (2x) der Wilk (2x), Aad Wiege- Gugten rink, Karin Westerbeek en Anne van der Zaag tilden in een kwarti tijd de stand van 7-7 naar 12-7. Het laatste wapenfeit niet meer derén. De Danaïden kon het op eigen veld niet bolwerken tegen De Re- i de ploeg van coach Peter Nieuwenhuizen gaf de winst vervol gens niet meer uit handen. Wilfred Annemieke van der Plesman en Bram Koppenaal scoor- verantwoordelijk den beiden twee maal. Velocitas heeft zich na de 7-6 oerwinning op Olympia op de eer- De^ theepauze had niet het ge- ste plaats genesteld. Een 3-0 achter- de 4-4 gelijke stand KVS kon TOP wenste effect op de Oegstgeestena ren. Binnen twintig minuten vi Fiks zich geslagen (9-5). Sandra Gelderen, Jaap Rietdijk en Marleen stand werd door doelpunten Harry van Deursen, Steven de Ron de en Marion Smeets weggewerkt. In het tweede gedeelte van de strijd genboog: 7-8. „Ik had die nederlaag Boomgaard hielden de schade nog toonden de Leiderdorpers zich de ïigszins beperkt. vorige week wel een beetje gecalculeerd, maar dit was echt niet nodig", concludeerde coach René Versloot. „Te veel mensen binnen strijd tegen ALO tien het team hebben niet de juiste taliteit. Daar kan je over praten, betere. Velocitas liep achterstand bij rust uit naar een 7-4 Vobr Crescendo duurde de wed- voorsprong en kwam niet meer echt TILBURG (ANP) - Voor Gary Kasparov is Tilburg een ideaal be- zinningsoord. De wereldkampioen klaagt over gebrek aan inspira tie. Hij laat te vaak veelbelovende stellingen vervlakken. In het In terpolis-toernooi wil hij zijn scherpte terugwinnen met het spelen van ongewone stellingen. Zijn praktische doel te stelling op slag i i rond de elf punten. Daarmee zetten later alles uit Zes had zich met recht het sterkste schaker van de wereld aller Ivantsjoek. De debutant uit Lvc tijden op de brede borst spelden: de (Oekraïne) kreeg zaterdag een beris- k'ulling van een kinderdr* In Tilburg gaan beide doelstellin gen nog hand in hand. De wereld kampioen nam in het eerste week einde met Kortsjnoi de leiding. Hij liet in drie ronden een halfje liggen, zaterdag met zwart tegen Ljuboje- vic. Met wit scoorde hij honderd procent. Vrijdag werd Piket het eer ste slachtoffer, gisteren Sax het tweede. De partijen vertoonden veel overeenkomst. Er kwamen in derdaad, voor Kasparov, ongebi ping van wedstrijdleider Gijs: Kortsjnoi en Sax hadden geklaagd over zijn gedrag. De twintig-jarige Oekrainer maakte tijdens de partij teveel lawaai doordat hij voortdu rend op zijn stoel zat te wippen. Een gewoonte van% hem. in Linares maakte hij het begin dit jaar zo bont, dat hij met stoel, en al achter- De viel. drie op de wereld- gde twee remises toe jdag op kellijke posities op het bord, tegen Sax. Zaterdag ontsnapte hij tegen Piket de drakenvariant van het Sic liaans, tegen Sax de Keres-aanval. Hypnose Kortsjnoi, gistereren liet hij zelf Hjartarson glippen. De dag ervoor had de IJslander Piket diens twee de nederlaag toegebracht. De Lei- nuten te lang: 10-7. Na rust (5-5) bouwde de Haagse ploeg een 7-5 voorsprong Sax „de partij van één zet". De H< gaarse grootmeester, begin oktober r Peter Ktiipers (met de bal) gaan de jaren - gezien het goed ge- secondant van Timman in zijn kan- Sosonko noemde het duel tegen derdorper bereikte met zwart i gelijkwaardig eindspel, maar miste :in tijdnood de juiste voortzetting. iGistei'éh stuurde hij tégen Ljubo- r uiteindelijk moeten ze het op op. Wijnand Alberts en junior Bob .klasse. Succes was het derde slacht- Meijer wisten dat verschil onge- offer die a daan te maken. Een in de ogen van gevoegd: coach Wim Nijenhuis onterechte verzorgde spel slotminuten "uitlopen naar 10-7. „Het had nog veel meer kunnen van zijn", zo typeerde coach Co Paeper ning. Frans de 6-13 overwinning van Zuider- Het meespelen Erwin kwartier op Harga. Met routinier Sommeling was v Els van Lunteren voorop slaagden doende voor eer; de blauw-gelen erin de kampioens- BFC drang ook in daden om te zetten. Het twaalftal uit Schiedai de in de beginfase nog e maar was voor rust al op achterstand gezet (3-7). Via 5-12 dat veld bewijzen", aldus Versloot, die meldde aan zijn laatste bij de Leidse ploeg bezig te zijn. Monique Slingerland en Paul strafworp besliste het duel fïüsken zétten de thuisploeg nog op een 2-0 voorsprong. De Danaïden verzuimde door te drukken en keek bij rust al tegen een 3-6 achterstand aan. Een dubbele wissel aan Leidse zijde, René de Louw voor Brand en Eric Peeters voor BB Kromhout, blies het team even] nieuw leven in. Marcel Keyzer en 'Heiko Locher brachten het verschil terug tot één treffer. Die marge bleef echter tot het einde gehand haafd: 7-8. Een record aantal wissels kon Fi des Pacta niet redden tegen De Zwaluwen: 7-8. Tactische- en bles sure wissels, in totaal vier, volgden elkaar snel op in de tweede helft. In het eerste gedeelte van de strijd had de thuisploeg echter al teveel kan sen op een ruime voorsprong laten liggen. Bettina Sommeling zorgde] voor een minimale positieve marge bij rust (3-2). Na de spelhervatting trok De Zwaluwen het initiatief naar zich toe. Ilonka van der Steen en in valsters Mieke Selier en Anneke IJzerman hielden Fides tot 6-6 in de race. Het twaalftal uit Hilversum sloeg in de slotfase het beslissende gat. De laatste treffer van Wilma Neuteboom kon de nederlaag niet meer afwentelen. i belangrijke schakel bij didatenmatch tegen Speelman, liet jevic bewust uitstraling te beschikken. Piket kon tief. Toch ging hij r vrijdag met Sax verkeerde gisteren positie. Zijn zestiende zet (Pf6) w maken, ten akkoord met de deling van het dezelfde punt. Een derde nederlaag op rij, in schakersjargon de lange rokade ge- 7an coach Robin >or KNS niet vol- overwinning op 11-7. Sommeling was wel oor twee treffers, maar kon stribbel- niet voorkomen dat BFC na 3-3 het tegen, beslissende gat sloeg. Peter Zitman ruime scoorde drie maal. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN Menig Pernix-! dacht aan die zonnige mein den. Toen klopte VEO Perni: jaar in de eerste kla ipporter zal zaterdagmiddag hebben terugge- ddag in Oegstgeest, bijna anderhalfjaar gele- 'eroordeelde de ploeg van coach Rob r op overgangsklasse- met de rug tegen de r bijzonder onlogisch, g6 lag voor de noemd, wilde hij hand. Na de paardsprong was del partij in feitelijke zin beslist. Kaspa rov wikkelde 'overtuigend af (1-0). De grootmeester uit Bakoe kreeg aan de kop gezelschap van Kortsj noi. De 58-jarige vechtjas stond met zwart tegen, Agdestein lange tijd i teruggekeerde Leidse ploeg met 9-8 de zege naar zich toe. „Ik had toch lievèr dat ze vorige keer gewonnen hadden", verwoordde De Noor, door Sosonko de Kortsjn •eertïg jaar geleden genoemd, Pernix-praeses Wout Pera het algemene gevoelen. Coach Rob van Dort bouwde in de Grünfelder rustig, Zware blessure judoka Quist MUNCHEN (ANP) - Guno Be- renstein heeft gisteren in Mün- chen de open Westduitse judoti- tel veroverd. Daardoor verzeker de de informaticastudent uit Spij- kenisse zich van een plaats in de Nederlandse ploeg voor het toer nooi om de wereldkampioen schappen. Berenstein, die uitkomt in de lichtste klasse, tekende in Mün- chen voor de enige Nederlandse overwinning. Halfzwaargewicht Theo Meijer eindigde als tweede. Derde plaatsen waren er voor Pe ter den Hoedt (ook tot 95 kg) en Louis Wij denbosch (tot 78 kg). Jacco Quist liep een ernstige blessure op. Hij ontwrichtte de el- l®pi.iP si werd voor onderzoek in een ziekenhuis opgenomen. Gis teravond kon hij naar Nederland terugkeren, waar hij geopereerd zal moeten worden. Naar ver wachting van bondscoach Wim Visser is hij mogelijk een jaar uit geschakeld. keek echter vooral naar de toekomst. „Ik denk dat VEO met De Vinken eigenlijk ook Albatros (waar Pernix afgelopen week met 10-9 red.) behoort tot de ploegen, die we dit jaar onder ons moeten den. Ik ben daarom ook ergbfij 'met deze overwinning". Een overwinning, waaraan evenwel een smet kleefde. Carla Kuipers, een van de belangrijke vrouwen bij Pernix en zaterdag nog goed voor twee treffers, raakte tien minuten na de rust geblesseerd. Ze kwam met haar lin- op het bord kerknie tegen de grondpin van de korf terecht en liep een diepe vleeswond stelling, op, goed voor zes hechtingen. Op de Leidse ploeg, die op dat moment fortabel met 8-4 aan de leiding ging, had dit incident een flinke weerslag. Der weerlegbaar, een sterk po- IIsitioneel overwicht op. In de tijd- te hou- noodfase, drie minuten voor tien ^■zétten, hield hij het voordeel, vast. Na de eerste tijdcontrole stond er gecompliceerde t win^tpad voor it niet direct vindbaar was. Al- thans niet voor Kasparov, Tii marge, in het laatste kwartier voor de rust (6-2) bijeengescho- Sosonko, Andersson en Van der Wiel. Wel voor Ljuboje het demonstratiebord een bijzonder amusante show opvoerde met Kasparov, waarbij de combinaties elkaar in duizelingwekkend tempo ten door.Janneke Mulder (2), met totaal drie treffers Pernix' topscorer, Car la Kuipers en Eelco Koolhaas, slonk snel als gevolg van alle commotie. VEO, zelf voor rust beroofd van aanvoerder Arnold Jongeburg (eveneens een knieblessure), kwam in tien minuten tijd terug tot 8-7. Het jonge Pernix-viertal voor de korf met debutante Marjan Karstens, Casper de Rooy en Robin Arnóldus bleek niet echt tegen de druk opgewas- opvolgden, sen. Kansen kwamen er nog wel, maar werden niet benut, een strafworp Wit stond beter, daar incluis. Terwijl Pim Bink omstandig aan het warmlopen was langs de ach- het terlijn' forceerde Lian Tieleman opnieuw een strafworp. Robin Arnoldus faalde niet en besliste zeven minuten voor tijd het duel in Leidse voordeel: 9-7. VEO's laatste treffer kwam vlak vor het eindsignaal, allen r eens. Waarschijnlijk ge- zelfs, maar het kon nog wel lang gaan duren. Het duurde niet lang. Een blunder van Agdes- BRAM VAN GENT tein op de 49e zet veranderde de wit- ORLEANS (GPD) - De teleurstel lende derde plaats en de twee ne derlagen tegen Italië (1-3) en Frank rijk (0-3) in het vierlandentoernooi had, won Nederland in de overige twee duels nog slechts een set (te gen Italië). De oorzaak van die ont- ikkeling viél- Volgens Brokking volleybal allerminst uit het lood ge- Ron Zwerver had dermate veel last slagen. Sterker nog, volgens de 34 jarige bondscoach begint het Ne derlands volleybalteam vol zelfver trouwen aan het eerste doel van het vierjarenplan: plaatsing voor het l beide knieën, dat hij werd ont- .zien. Daarnaast kwam Peter Blangé tegen Italië ongelukkig op zijn elle boog terecht. En ook over Edwin Benne kon de roerganger niet alle WK volgend jaar in .Brazilië door wedstrijden beschikken. Tussen de bedrijven door reisde de 2.06 meter lange aanvaller naar huis in ver met zijn gedachten band met familie-omstandigheden, 'erklaaft de technisch "Daardoor geven de uitslagen ook een vertekend beeld", aldus de het hoofd niet goed zit, dan kun jé Amstelvener. "Alleen tegen Frank- het wel vergetèn. Of anders gezegd: rijk is er met uitzondering van de emotioneel waren we afwezig. Ik eerste periode slecht gepres- maak me echter geen zorgen. Ik teerd. Niemand was er in die ont- weet wat de spelers kunnen en hoe moeting echt met het koppie bij. Er we getraind hebben. Voor mij zijn werd te clean en zonder enige emo- de resultaten in Orléans dan ook tie gespeeld. En dat is normaliter bij tweede plaats te be halen in Zweden, "Iederee: bij het EK' leider de zwakke resultaten van zijn team in de Franse stad. "En als het geen serieuze maatstaf. Natuurlijk ben je als coach teleurgesteld, maar het gaat te ver .Oiii te roepen dat ik altijd perfect i sen daarentegen w tiveerd. Wilden vo orde. De Fran- ïn extra gemo- eigen publiek geschrokken zou zijn. De ploeg het toernooi winnen en acteerden I heeft zich gewoon ingehouden. We uitzonderlijk agressief. Zij zagen a het e ieder dezelfde conclusie. De hele groep nederlaag tijdens de Olympische Het Europese avontuur lijkt voor landskampioen Een O al na één ronde voorbij. Essen, vorig jaar de EuropaCup voor bekerwionnaars, versloeg de Nederlandse titelhouder na een ruststand van 10-14 met 17-26. De Westduitsers zijn geen moment in gevaar geweest en de return over twee weken lijkt daarmee slechts een forma liteit. Henk de Boer (rechts) kreeg het zwaar te verduren. De Westduitser Martin Schwalb pakte hem stevig aan. Goede loting hanclbalploeg HELSINKI (ANP) - De natio nale handbalploeg heeft fortuin lijk geloot voor de Europese kwalificatiestrijd, het vroegere wereldkampioenschap in de C- groep. De mannenploeg van bondscoach Guus Cantelberg werd zaterdag in Helsinki inge deeld in groep B bij Bulgarije, Italië, Portugal, Luxemburg en Finland. Het toernooi wordt ge houden van 30 maart tot 8 april in Finland. Groep A bestaat uit de Bonds republiek, Israël, Noorwegen, België, Turkije en Griekenland. Van de twaalf landen plaatsen zich er minimaal drie en maxi maal vijf voor de WK-kwalifica- ties, wat vroeger de wereldtitel strijd in de B-groep werd ge noemd. Dat is afhankelijk van de verrichtingen van de Europe se landen in dé wereldtitelstrijd in de A-groep. Vlak voor zijn vertrek naar Helsinki nam de Limburger kennis van het afzeggen van Henk de Boer (E en O) en Bonno Hankel (Hermes). Hij is niet van plan vervarigers voor het duo aan te wijzen. „De selectie is mo menteel ruim genoeg om het verlies van twee spelers op te vangen", aldus Cantelberg. staat vanaf dit moment op scherp. Voor ons mag het EK bij wijze spreken vandaag begi: Buiten de 3-2 overn Argentinië, dat nog vier spelers de Olympische Spelen Bridgers ijzersterk vrouwenploeg heeft zich bij het reldkampioenschap bridge in Perth met overmacht geplaatst voor de halve finales, maar is er niet in ge- Na elf overwinningen op rij met het ongelooflijke gemiddelde van 23 punten per wedstrijd was de kwalificatie al zeker, zelfs als geen punt meer zou worden gemaakt. Die wetenschap ging ten koste van de concentratie. Australië (9-21) en vervolgens ook Canada (9-21) profi- Spelen in Seoul. Voor hun 1 een prestigeslag. Wij hadden in dit toernooi een heel ander uitgangs inning tegen punt. Aan de andere kant geeft het wat het niveau in Europa is. We de ploeg moeten heel reeël zijn. "Nederland steekt nog lang niet met kop en schouders boven alle teams uitv. Wanneer we niet maximaal preste ren, kunnen we van iedereen verlie- Orebro, vijf van Seoül in een poule met de Sovjetunie, Joegoslavië, Roemenië, Polen en Griekenland de voórron- ropese kampioen twee van de wereld, de Sovjetunie. "Daar ben ik heel erg blij mee", weet de opvolger van de naar Japan vertrokken Arie Selinger. and mag e die wedstrijd l Daar zijn LEIDEN De handballers van Sa- sterk verdedigingsconcept, waar turnus hebben met een ongekend Mooren in de 4-2 de opbouw uit- ruime 17-5 zege tegenstander Wings schakelde en Wim van Leeuwen in van de top van de eerste divisie ver- staat was de cirkelspeler achter zich dreven. De vrouwen van HW wa- te laten om de nodige rugdekking ren minder succesvol. Na de 8-13 voor de voor hem staande verdedi- nederlaag tegen Vires is de ploeg gers te verzorgen. Wings scoorde van Paul 't Mannetje nog altijd sporadisch vanaf de cirkel, maar de puntloos. afstandschutters werden volledig vleugellam gemaakt. Een tussen- sprint van de Hagenaars, waar ei genlijk iedereen op wachtte, bleef De handballers van Saturnus voel- dan ook uit. Door de 10-2 halverwe den zich na afloop van hun wed- ge werd de tweede helft tot een for- strijd alsof ze net thuis waren geko- maliteit gedegradeerd. Saturnus men van een kleiduivenjacht. Zo al- veroorloofde het zich de nodige thans gedroeg zich tegenstander kansen te missen om toch met 17-5 Wings, dat over even weinig vleu- over de eindstreep te gaan. haar eerste seniorendoelpunt de score voor de Voorschotensen, tegen HVC maar dat voorkwam niet dat Vires Na rust profiteerde HVC HVV kwam nog even terug tot 5-6 verlies-bij OASE. Het kwam bij 6-6 Guards. r het eerst op gelijke hoogte. In de laatste minuut pakte de thuis- LEIDEN - De vrouwen van Grasshoppers hebben zaterdag de oefencampagne afgesloten met een verdienstelijke nederlaag bij lands kampioen Amiga Den Helder: 63- 60. De Katwijkse basketbalsters lij ken sterker dan vorig seizoen, toen het debuut in de eredivisie op het nippertje werd verlengd middels twee extra wedstrijden tegen PS- V/Almonte. Coach Han Wallaart ziet het jaar met vertrouwen tegemoet. „Vorig seizoen won Den helder nog met vijftig punten van ons. Nu hebben we de kracht om bij te blijven, al is daarmee nog niet gezegd dat we ons met hun niveau kunnen meten". Meevaller is dat Margreet Visscher alsnog voor een verblijf bij Grasshoppers heeft gekozen. De sprinkhanen openen het seizoen za terdag in sporthal Cleijn Duin tegen rivale Sportlife Canadians, Luba Leiden heeft gisteren een moeizame 87-77 oefenzege behaald op BVO Alphen. De Leidenaars hadden halverwege al een voor sprong van zeven punten: 39-32. Tot 25-22 wisten de Alphenaren de kers verse promotiedivisionist goed te volgen, maar een door Ronald van der Geest geleide tussensprint le verde de Leidse ploeg een voordeli ge marge van tien punten (33-23) op. Dat verschil bleef gedurende het duel bestaan. Erik Huybens (Lei den) en Emiel Rombouts (BVO) werden topscorer. Beide spelers brachten 23 punten in." Leiden start de competitie zater dag in de Vijf Meihal tegen Virtus Werkendam, de ploeg van oud-in ternational en basketbalcoryfee Kees Akerboom. De laatste keer dat Akerboom in de Leidse hal op het plankier verscheen was 'in 1985 met Den Bosch. BVO Alphen reist zater dag naar sporthal De Does in Lei derdorp voor de eerste divisie-con frontatie met Leiderdorp. Leiderdorp moet zich deze week eerst nog plaatsen voor de kwartfi nales van het Luba-basketbaltocr- nooi. De bekerhouder maakte vrij dag een misstap tegen Waddinx- veen en manoevreerde zich daar door in een 'alles-of-niets' situatie in de wedstrijd donderdag tegen LUSV. De Leidse studenten begin nen voor eigen publiek met een 20-0 voorsprong èn met de wetenschap dat winst de ploeg een ronde verder brengt. BVO is al zeker van een plaats bij de laatste acht, Luba kan zich woensdag plaatsen door een overwinning op de naamgenoot uit Zoeterwoude. De eerste ronde van het toernooi gaat deze week de beslissende fase in. Oegstgeest behoort verrassend nog tot de kanshebbers in een poule met promotiedivisieploeg Lokomo- tief en eerste divisionist Festo Voor burg. Oegstgeest ontmoet Festo vanavond in Pijnacker, Lokomotief zet zijn reputatie op het spel tegen de haast spreekwoordelijke ploeg zelfs de winst met een schot inzinking deed de ploeg op een overbrugbare 6-10 achterstand be landen. Vires won met 8-13, Do Laernoes scoorde drie maal van de zeven-méter-streep. Hampsten winnaar driedaagse Stuttgart Olympia overrompelde VELO STUTTGART (SID) - Andrew chten dat gels leek te beschikken als deHW wacht in diezelfde klasse i zullen teerden daarvan. In het laatste duel nog niet aan toe. We krijgen op dit moment jacht schietschijfjes die bij de pseudo- nog altijd op de eerste echte wed- de voorronde revancheerde het Oranje-viertal zich voor deze mis stappen. Brazilië werd met 25-4 het slachtoffer. Bij de mannen kwalificeerden Brazilië en Australië zich voor de halve finales. vrijuit te spelen de druk van het toer- hele maal richten op de overige poule-te- den, duiven door moeten strijd. Na twee keer vrij te hebben de gaan. Met mooie combinaties ere- gestaan, kwam nu tegenstander Sa- te ëerde Saturnus openingen aan de turnus Ridderkerk niet opdagen, cirkel waar Nico Mooren en Hans De vrouwen van HW spéelden Blansjaar voor de afronding zorg- wel, maar kwamen opnieuw niet tot genstanders. We weten n- Dirk Klok nog wel r spelers als Dap Olsen en winst. Vires was sterker en stuitte ternationaal staan en vooral OQk dat Toch was de aanval niet de basis grootse misten, eigenlijk alleen op keepster op de i: 2 die ploegen aankunnen." i de winst. Die lag i l stekende Aimee Vis- Ivonne Romeyn opende met met een ver uitstappende verdedi ging. De breaks die volgden lever den Olympia een 6-0 voorsprong op. j Toch kwam het jonge VELO terug. Het slaagde er beter in de verre uit- Hampsten heeft gisteren de drie daagse wielerwedstrijd van Stuttg art op zijn naam geschreven. De Amerikaan, ook vorig jaar dit jaar derde in de Ronde stap te omzeilen en scoorde vanaf Italië, had in de eindrangschikking de cirkel. Bij 10-8 halverwege leek nog alles mogelijk, maar de wat so berder verdediging en vooral de steeds soepeler draaiende aanval bij de Wassenaarsen deed VELO de das om. Met zes doelpunten van Anita van Smirren en vijf van Ties- ke van Duinen won Olympia met 21-13. De vrouwen van Foreholte konden geen veldteam op de been brengen. Zij lieten de wedstrijd te gen Hellas aan zich voorbij gaan. voorsprong van vijf seconden op de Belg Luc Roosen. De dagzege ging naar Nico Roose. De Belg versloeg in de eindsprint van de 206 kilometer lange etappe Thomas Wëgmuller uit Zwitserland en Adriano Baffi uit Italië. De zege van Hampsten leverde de Ameri kaan dertig punten voor het wereld bekerklassement op. Hampsten was de etappekoers als grote favoiet gestart.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19