Scylla krijgt pak slaag van Avanti Goede start Merenwiek Pijnlijk verlies Philidor Sijbrands dicteert spel Christian Plaziat in meerkamp klasse apart PAGINA 18 DO/ST .nam. MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 LEIDEN Op veel fronten moesten de teams uit de regio bij de opening van de competitie het hoofd buigen voor de tegenstander. Comtest/Scylla deed zelfs een diepe knieval voor Maxell/Avanti. De 2-16 nederlaag was zeker onverwacht. Het Oegstgeestse BT Lifters deed in Groningen eveneens slechte zaken. De Verenigde Spaarbank rolde met groot machtsvertoon over de equipe van Piet van Noort. Het eerste mannenteam van Scylla had zich de start van de competitie toch iets anders voorgesteld. Welis waar was opponent Avanti op pa pier duidelijk sterker, toch was het uiteindelijke 2-16 verlies groter dan van tevoren ingeschat. Speler Sjoerd Meijer drukte zich na afloop uit in termen als "zoiets kan gebeu ren" en "het is zeker wat royaal." Vooral Peter Paul de Vrind en Mir jam Kloppenburg bleken tegenval lende factoren. De eerste won nog wel eén maal (tegen zwakste scha kel Robert de Groot) de tweede kwam niet eens tot winst. Sjoerd Meijer zorgde voor het tweede punt. Wanneer de toppers van het team het laten afweten blijkt de zwakte van het Leidse team. Het zonder Danny Heister opererende Scylla heeft geen echte vierde man kun nen contracteren, waardoor elke wedstrijd gespeeld wordt met een invaller uit het tweede (Kantebeen, Homan. Bots, Wittebrood en Van Rijn). Geen van allen echte eredivi siespelers, die naar alle verwach ting zelden of nooit tot winnen in staat moeten worden geacht, of het zou moeten zijn tegen de net gepro moveerde teams Bartok en Odion. Wetend tenslotte dat Sjoerd Meijei weliswaar in staat is regelmatig op boeiende wijze voor verrassingen te kunnen zorgen, maar toch ook mei meer werkelijke topprestaties le vert, moet worden vastgesteld dal Scylla genoegen zal moeten nemer) met een plekje in de onderste regio nen van de eredivisie. Na enkele seizoenen achtereen te hebben gebalanceerd tussen ere- en eerste divisie lijkt het dit jaar over duidelijk dat voor BT Lifters we derom promoveren naar de eredivi sie een sprookje is. De in de eerste weken nog in Finland vertoevende Paul de Jong zorgt al direkt voor een verzwakte start. Tegen het met Anne Vlieg spelende Groningen werd het gehandicapte Oegstgeest wel erg hard op de feiten gedrukt. Het 15-3 verlies is echter niet alleen op het conto van de afwezige Paul de Jong te schrijven (afgelopen za terdag overigens vervangen door de niet winnende Michel van Oord). Ook Herman van der Broek en Ron Schipaanboord toonden nog geen eerste divisie-niveau. Bowlingteam Leiden pakt dubbele winst HELLEVOETSSLUIS - Het voormalige Formule Leiden, nu uitkomend onder de naam Schildersmarkt. maakte een pri ma start in bowling-competitie. Op de openingsdag \>an de vijf mansleague in Hellevoetssluis boekte de Leidse eersteklasser twee overwinningen. Slechts van Den Helder werd verloren, een prima game-totaal van 960 ten spijt. Die ploeg van Den Helder ves tigde in Hellevoetssluis de meeste aandacht op zich, zowel in positief als in negatief op zicht. Zo presteerden de noor derlingen het om in één game een pinfall van 1121 te realise ren, een bijzonder hoog aantal. Daarentegen scoorden zij te vens een game van 730, en dat is weer onstellend laag te noemen. Wisselvalligheid troef derhalve bij Den Helder, dat na de eerste speeldag samen met Leiden op een tweede plaats staat. Schildersmarkt scoorde be duidend regelmatiger en hield daarmee eerst het Haarlemse Schalkwijk en vervolgens Rijs wijk gemakkelijk met 3-0 achter zich. Daarmee verzamelden de Leidenaars zes punten, eentje minder dan de voorlopige lijst aanvoerder Egraond. Helle voetssluis en Den Helder staan ook op zes. Zilveren Sleutels voor Polar Bears LEIDEN Voor de 29ste keer organiseerde LZ 1886 het Zilve ren Sleutels-waterpolotoernooi. Het sterke bezette evenement leverde dezelfde winnaar op als vorig jaar. Polar Bears uit Ede stond geen punt af en nam de Zilveren Sleutels weer voor een jaar mee. De vrouwen streden om de Galghewater-bokaal. Ook hier dezelfde winnaars als in de vorige editie. De Ham was de sterkste. De mannen van LZ zi jn nog al gehavend uit de overschrij vingsperiode tevoorschijn geko men. Bob Brebde, Frans van der Brink, Mark Mommers en Rob de Wit vertrokken. Dit verlies moeten de Leidenaars uit eigen gelederen zien op te vullen. De troosteloze plaats met nul pun ten uit vier wedstrijden is dan ook geen to.eval. Polar Bears won onbedreigd, gevolgd door Brandenburg, Nereus, AZ&PC en LZ. De vrouwen van LZ de den het iets beter. Dank zij een 6-3 zege op De Zijl en een gelijk spel tegen De Ham (3-3) werd de Leidse ploeg vierde. De Zijl fi nishte hier als laatste. Ongetraind-heid en aanlooppro blemen werden als excuus aange voerd voor het niet scorende duo. Friso Reitsma was de enige die di rect in de wedstrijd was. Hij wist te winnen van zowel Vlieg als Drenth Ook het dubbel werd winst voor Oegstgeest. Misschien schudt dit resultaat de spelers wakker, want nu al mag gezegd worden dat hand having zeker geen vanzelfsprekend heid is. De van SVE afkomstige en nu voor Docos uitkomende Edward Hulst werd voor de start van de competitie afgeschilderd als een versterking van het tearn. Direct in de eerste westrijd toonde Hulst het waarheidsgehalte aan van deze be wering. Tegen het niet echt sterke NMB/VDO 2 leverde de nieuwko mer een keurige hattrick in: drie punten dus. Teamgenoot Michel van der Kooij deed hetzelfde. Sascha van Weeren zorgde voor slechts één punt. Wel was hij samen met Van der Kooij sterker dan het dubbel van de tegenstander. De uit eindelijke 7-3 overwinning zorgde voor tevredenheid en tevens hoop voor de toekomst. Een tafel verder was er van tevre denheid en hoop geen sprake: het vrouwenteam van de Leidse club moest het opnemen tegen de equipe van Scylla. Aan het eind van de wedstrijd (welke pas eindigde rond half elf!) hing er voor Docos een 3-7 verlies op de borden. "Het had ook precies andersom kunnen uitpak ken", aldus voorzitter Wim Jager. "De spelers waren duidelijk aan el kaar gewaagd. Uiteindelijk sloeg de balans net te vaak in ons nadeel door." In een overigens prettige sfeer (wat in een ontmoeting tussen Docos en Scylla zeker vermeldens waardig is) pakte de Scylla de winst, en bezorgde zich daarmee een hoge positie in de eerste divisie. WOUTER LANGEVELD Kiens ongenaakbaar GRONINGEN (ANP) - Henri Kiens heeft gisteren ook de halve triathlon van Groningen op zjjn naam ge bracht. De atleet uit Eibergen won vorige week de kwarttriathlon van Spijkenisse. Het evenement in Gro ningen was het laatste in een serie van zes. Kiens werd totaal-winnaar met een puntentotaal van 2587. Pim van de Bos eindigde als tweede met 2566. Ook Mirjam Kloppenburg kon Scylla niet aan winstpunten helpen in de strijd tegen Avanti. Karei Teeuwen pakt winst in ronde Voorhout LEIDEN Veteraan Karei Teeu wen uit De Zilk is voor de derde maal winnaar geworden van de Oranjeronde van Voorhout. De ex- Nederlands kampioen was zaterdag de snelste uit een kopgroep van vijf renners, onder wie ook plaatselijk favoriet Cees van Haastregt. Teeu wen kon 'de twaalf ronddraaien en was in de eindsprint niet te klop pen. Sjaak Spreeuw (Hillegom). Dirk Sassen (Uithoorn). Paul Kooij- man (Leiden) en Van Haastregt be zetten de plaatsen twee, drie, vier en vijf. Piet van der Geest uit Zoeter- woude won de sprint van de achter volgers. Ton van Duijvenbode (Nbordwijk) werd tiende. In Prinsenbeek ging de winst bij de nieuwelingen naar Noordwijker Mi ke Hassing. Hij hield onder anderen Etienne Vergeer (derde) uit War mond achter zich. Dezelfde Vergeer werd een dag eerder vierde in Sche- veningen. Pascal Vergeer greep in Prinsenbeek bij de junioren net naast de overwinning. In de sprint moest hij Jeroen Hermes uit Berkel voor laten gaan. Voor Martien Kokkelkoren was er opnieuw een tweede plaats weg gelegd In Alphen aan den Rijn werd hij geklopt door Rotterdam mer Michael van der Wolf. Marco Vermeil (Lisse werd achtste. Bij de liefhebbers reed de Swift- /Casba-trein weer op volle toeren. Richard van Kempen versloeg on der anderen zijn clubgenoten Stan Paardekooper (2). Paul Kooijman (5). Frans Paardekooper (7) en Hans 'Wubben (9). Iri Achthuizen nam nieuweling Mark Varkevisser (Rijnsburg) de bloemen mee naar huis. DEVENTER (ANP) Ook grootmeesters kunnen zich vergissen. Ana toli Gantwarg zaterdag bijvoorbeeld in de vierde partij uit de herkamp van het wereldkampioenschap tegen Sijbrands. Na slechts achttien zetten en twee uur werd tot remise besloten op voorstel van de Neder lander, die zijn voorsprong van twee punten (5-3 nu) behield. De win naar mag wereldkampioen Tsjisjov uitdagen. Gantwarg, die zestien jaar geleden in een landenwedstrijd op de eer ste dag ook van Sijbrands verloor en de volgende dag revanche nam, meende dat zijn tegenstander in deze vierde partij zijn voorsprong zou proberen te consolideren. De Voorstenaar had echter met secondant Johan Krajenbrink een geheel andere strategie ontwikkeld en kwam met een zo originele, maar gecompliceerde, opening dat Gantwarg vol ledig werd verrast. Na tien zetten stond de Wit-Rus voor de beslissing: kiezen voor een onzekere voortzetting, of voor een wat overzichtelijker en tot vereenvoudiging leidende variant. Na ruim twintig minuten be denktijd koos Gantwarg voor het laatste en meende dat Sijbrands ook het vervolg had uitgeplozen. Een misrekening. „Omdat ik bij de ene variant voordeel zou krijgen, veronderstelde ik dat Sijbrands daarop wel het juiste tegenspel had ontwikkeld. Pas na afloop erkende hij dat de opening wel was voorbereid, maar slechts even was gekeken naar de door mij veronderstelde studievariant. Dat was dus pech." Het spel dat nu op het bord kwam leverde iets gemak kelijker spel op voor Gantwarg, maar omdat hem nog slechts veertig minuten restten voor 32 zetten, aanvaardde hij het remise-aanbod van Sijbrands, die uiteraard wel tevreden was. Concentratie bij Merenwiek-spelers Edwin Both en Danny Plug in hun dubbel tegen Lisse 2. (foto Loek Zuyderduin» LEIDEN Merenwiek is het seizoen goed begonnen. In de eerste speelweek van de landelijke competitie hebben alle drie de teams een overwinning behaald. Het eerste team van Lisse opende eveneens succesvol. In de eerste klasse speelde Lisse uit tegen Hoornse BV. Peter Veltenaar, Dennis Versteegh. en Ron Kool mus wonnen respectievelijk de eerste, tweede, en vier de mannenenkel. Lisse wist ook beide mannendub- bels naar zich toe te trekken. Na verlies van het eerste gemengddubbel moest Lisse het tweede gemengd- dubbel opgeven door een enkelblessure van Christine van Santen. Het vrouwendubbel tenslotte leverde Lis se een nipte 5-6 overwinning op. Tweede klasser Vlietwijk was de eerste competitie wedstrijd te gast bij Florida 2. Met name de mannen waren door winst in de singles verantwoordelijk voor de uiteindelijke 3-5 overwinning. De reserves van Delft stuurden het eerste team van BC Leiden met een 6-2 nederlaag naar huis. Alleen de single van Bram Se- gijn en de mannendubbel van Stefen van Giezen en Bram Segijn werden door Leiden gewonnen. In de derde klasse was de derby Lisse 2 - Meren wiek 1 een ongelijke strijd door afwezigheid van de Lissenaren Willem van Griethuyzen (blessure), Ar- noud van Ravensberg (dienst), en Marijke van Wic- keren. Slechts de eerste vrouwenenkel en de vrou wendubbel werden in het voordeel van Lisse beslecht: 2-6. In de vierde klasse verloor Veglo de eerste competi tiewedstrijd met 3-5 in het thuisduel tegen US Amster dam. Het was een spannende wedstrijd, waarbij het team van Veglo reeds na de enkels met 1-3 achter stond. De mannendubbel en het eerste gemenddubbel werden gewonnen door de Leidenaars. Dit kon de Amsterdammers echter niet van de overwinning af houden. Het team van de .Spotvogels werd door het derde team van Flair met 8-0 weggevaagd. Alleen in het tweede gemengddubbel kon het koppel Mark Gritter en Corrinne Kortekaas een derde set afdwingen, die echter ook door Flair werd gewonnen. Leiden 2 speelde zaterdag tegen Shuttle '74 uit Ter Aar. In de eerste mannenenkel speelde Jan Slinger land een zwakke eerste set (1-15), doch herstelde zich sterk in de tweede en derde set (15-4,15-1). Na de man nen- en vrouwenenkels was de stand 3-1, in het voor deel van Leiden 2. Dat je voor een mannendubbel nooit te oud bent bewezen Jan Slingerland en Jan Slats (samen 82 jaar oud!) in een zinderende drie-setter tegen de veel jongere combinatie van Shuttle '74. On danks het verlies van de tweede gemengddubbel en de vrouwendubbel kon Leiden 2 een verdiende 5-3 over winning noteren. Merenwiek 2 wist ondanks een 3-1 achterstand na de singles teegn Nieuw-Vennep de strijd met een 5-3 overwinning te besluiten. Merenwiek 3, eveneens uit komend in de vierde klasse, verspeelde tegen Aristo 2 slechts de vrouwenenkels. Uitslag derhalve 6-2. Lisse 3 moest met twee invallers naar het eerste team van De Vliegende Shuttle afreizen. De Lisse- naars konden hierdoor slechts het mannendubbel in hun voordeel beslissen. Speelster Lisette van Schie. „Met een volledige bezetting moet de thuiswedstrijd voor ons een overwinning opleveren." In Amstelveen heeft Vlietwijk 2 de uitwedstrijd tegen Zijderveld 10 gewonnen met 3-5. Rik Pilaat en Jowan Sonneveld wonnen de eerste twee enkelspelen, alsmede het dub bel. Invalster Scarlet van Egt verloor de tweede vrou wenenkel, maar wist het eerste gemengddubbel met Rik Pilaat te winnen. Verlies van het tweede ge mengddubbel en het vrouwendubbel kon Vlietwijk de winst niet meer ontnemen. LEIDEN De veelzijdigheid van Hein van Heek begint zijn vruch ten af te werpen. De atleet van De Spartaan was het afgelopen weekeinde de sterkste tienkam per in Leiden. De Lissenaar bleef met zijn eindtoiaal van 6736 pun ten Gerard van der Zwart van het Haagse V&LTC net voor. Van Heek legde een solide reeks prestaties op de vernieuw de Leidse kunststofbaan. Van zijn verrichtingen (100 meter (11,5), ver (6,76), kogel (11,80), hoog (1,93), 400 m (53,0), 110 m horden (15,4), discus (36,08), pols- hoog (3,80), speer (54,92) en 1500 m (4.39,5) vielen het hoog- en verspringen op. Hoewel Van Heek op de slotdag met de pols stok liefst 90 cm op zijn enige con current moest toegeven, door stond de Spartaan de slotonder- delen (vooral dankzij een goede speerworp) met glans. Bij de B-ju nioren beëindigde Bianca Ver mond (AV Holland) de door haar vereniging georganiseerde zeven kamp als derde. De Leidse liep de 200 meter in 27,5 en was op de 800 Hein van Heek zet tienkamp naar zijn hand meter zelfs alle deelneemsters de baas in 2.28,1. Clubgenote Mar griet Loos sprong 1,50 meter hoog. Katwijker Wout Duijndam be haalde zaterdag een thuisover winning. De atleet van De Bata ven won afgelopen zaterdag de zevende editie van de door de Katwijkse atletiekvereniging Rijnsoever georganiseerde halve marathon in 1.13,54. Daarmee bleef hij zijn clubgenoten Peter Veldhuijsen (1.15,32) en Jo Ferket (1.15,55) op het loodzware winde rige duin- en strandparcours ruim voor. Bij de vrouwen was Marian ne Vlasveld (De Bataven) evenals vorig jaar oppermachtig. Zij ver beterde haar vorige prestatie met bijna drie minuten tot 1.26,11. Op de tweede plaats eindigde Lenie van der Plas (NSL) in 1.32,54. Bij de veteranen was de 60-jarige Lei- denaar Willem Ravensbergen (De Bataven) met een respectabele tijd van 1.19,05 weer een klasse apart. Marco Kortleever kwam giste ren goed voor de dag tijdens de vijfdistrictenontmoeting. Op Pa pendal legde de B-junior uit Voorschoten de 400 meter horden af in 57,96. Zijn broer Wilmar rea liseerde sprinttijden van 11,48 (100 meter) en 23,30 (200 meter). Ellen Silverentand legde de 100 meter horden in 15,42 af. Stefan Molenaar sprong 6,51 ver. De C-juniorenploeg van De Spartaan is verrassend als derde geëindigd in de strijd om het lan delijk clubkampioenschap dat af gelopen zaterdag in Amsterdam plaatsvond. Mark Stoel vestigde de aandacht op zich door de 1500 meter in 4.20,2 (clubrecord) af te leggen. De Bataven werd zeven de. De sterkste troef van de Lei denaars, Mare de Boer, wierp de speer 51,92 ver en stootte de kogel 13,83 van zich af. De Graaff en Van der Spek laten kansen glippen LEIDEN Het eerste tiental van Philidor Leiden kende zaterdag een weinig bemoedigende start in de landelijke schaakcompetitie. De Leidse hoofdklasser moest in eigen huis met een 3V2-6V2 neder laag tegen het Nijmeegse SMB genoegen nemen. Volmac 1 won via een voorlopige 272-672 met rela tief bescheiden cijfers van het eigen reserveteam (prognose 3-7). De Leidse delegatie kweet zich dit broederduel overigens wel behoren van zijn taak. Jeroen Piket (vooruitgespeeld), John van der Wiel, Rinie Kuijf en Marcel Piket kwamen immers allen tot winst. Outsider HSG uit Hilversum had verrassend veel moeite met het ver zwakte Watergraafsmeer (4V2-5V2 ze ge). maar moest het dan ook voor alsnog zonder de inbreng van de zusters Polgar stellen. Deze Hon gaarse 'kopstukken' worden pas in november op het nationale strijdto neel verwacht. RAG de Graaff en Hein-Piet van der Spek leken zaterdag als de matchwinnaars van Philidor 1 voor de dag te komen, om uiteindelijk echter juist met de zwarte piet te blijven zitten. Beide routiniers hiel pen tot wanhoop van de Leidse om standers riante posities om zeep en zagen zich vervolgens getracteerd op uiterst pijnlijke nederlagen. Puntverlies dat voor Philidor ruim schoots fataal bleek te zijn: 3V2-6V2 voor SMB. De illusies van een hoop gevende start lagen daarmee volle dig aan flarden. Zo was immers de snelle remise die invaller Leen van Ofwegen tegen van Ginsbergen in een eerder stadium uit het vuur wist te slepen, Alleszins bemoedigend geweest. Kopman Hans Kuijf ging daarna weliswaar kansloos de boot in tegen Jeroen Vanheste, maar buurman Peter Gelpke zorgde voor tegenwicht door in tijdnood het punt van de blunderende Klip af te snoepen. Na de reeds lang verwach te nederlaag van Henk van Maaren tegen Talsma (Vh-2lh) kon de thuis club proberen terug in de race te ko- Middels de gewonnen posities van De Graaff en Van der Spek leek daar alle kans toe, maar zenuwen en tijdnood boorden alle Leidse ambi ties met twee kostbare nullen tegen Hendriks en Tijam de grond in: P/2- 4V2. Bij deze achterstand was de strijd in feite gelopen. Heieen de Greef nam weliswaar een knappe winstpartij tegen Hommeles voor haar rekening, maar nieuwkomer Han Janssen kwam na taai verweer niet onder verlies tegen Krudde uit: 272-572. Het feit dat zowel Nico Kuijf als captain Joop Piket tegen respec tievelijk Bartels en Van der Linden een licht voordeel tot remise liet glippen, was toen alleen nog voor de bordpunten van betekenis: 3 72-672. Even matig als de start van Phili dor in de hoofdklasse was die in de eerste klasse b van stad. genoot LSG 1. De Parlement-bewoners dienden bij het Bossche HMC met een voorlopige 4-5 genoegen te ne men en lijken met een feitelijk ver loren afgebroken stelling van Peter Passenier niet onder een 5-5 gelijk spel uit te komen. Hetgeen tegen deze getipte degradatiekandidaat geen hoopgevende start mag heten. Ondanks de afwezigheid van Jan Tolenaar en Wim Heemskerk leek er voor LSG aanvankelijk nog geen vuiltje aan de lucht. Na een solide remise van Dirk Sikkel betekenden de plusremsies van Henk van Put ten en Tim Wiley echter de eerste te genvallers. Adriaan Clemens bracht zijn ploeg desondanks op voor sprong, maar een bedenkelijke ver- liespartij van Aad van Moorsel en een ondanks een goede opening van het bord gedrukte Annemarie Ben schop gaven het roer in handen van HMC. Leon Konings mocht LSG daarna met een fraai gespeeld tijd noodduel op gelijke hoogte bren gen: 372-372. Na een krappe winst 1 Simon Duindam kon Theun 1 der Vorm zijn ploeg alsnog aan de zege helpen, om deze echter met remise door de vingers te laten glip pen: 4-5. Zes uur taai verweer bood Peter Passenier niet meer dan een stelling die ongetwijfeld voor de dag van het uitspelen door hem zal zijn opgegeven. Philidor 2 hield in 2C de t van een slechte start in ere, maar maakte het daarbij met een 1-7 ver lies tegen Tal 2 wel erg bont. De lichtpuntjes in de Leidse duisternis vormden. Henriëtte de Greef, die goed was voor een plusremise, en Ab Smit, die langs de rand van de afgrond nog een half punt binnen sleepte. Pacjin, Van Loon en Vriend werden kansloos van het bord ge zet. Iets positiever was de inbreng van Herman van Halderen en debu tant Gerard van de Niet, die tenmin ste nog enige tijd verweer boden. Michiel Vergeer leek als enige op winst af te stevenen,-maar de Phili- dor-praeses moest een foutje duur bekopen: verlies en daarmee 1-7. RUUD DOBBELAAR TALENCE (ANP) - Het Zuidfran se Talence heeft een faam onder ze- venkampsters en tienkampers. Een Fransman bevestigde die faam het afgelopen weekeinde nog eens. Christian Plaziat won de jaarlijkse internationale tienkamp met een to taal van 8434 punten. Plaziat bleef 111 punten verwijderd van de beste wereldseizoenprestatie van de Amerikaan David Johnson, die in juni tijdens de Amerikaanse titel strijd tot een totaal van 8549 punten kwam. De Fransman mag zich ech ter terecht de beste tienkamper van dit seizoen noemen. In Talence bleef Plaziat Johnson in een rechtstreekse confrontatie 77 punten voor. De Fransman had on getwijfeld de seizoenprestatie van Johnson overtroffen wanneer zijn speerwerpen beter was geweest dan 52,82 meter. Plaziat won dit jaar alle tienkampen waarin hij uitkwam. Hij versloeg de Oostduitse Olympi sche kampioen Christian Schenk twee maal. In Talence kwam ook wereldrecordhouder en -kampioen Daley Thompson (GBr) aan de start. De 31-jarige model-atleet stond na de eerste dag op de negende plaats en staakte de strijd nadat hij een knie had geblesseerd bij het hoog springen. Thompson verklaarde in Talence nog geen plannen te heb ben te stoppen met de tienkamp, een nummer dat hij de afgelopen tien jaar heeft beheerst. De Brit wil volgend jaar starten bij de spelen van het Britse Gemenebest en de Europese titelstrijd in Split. In de zevenkamp was de Russin Larisa Nikitina, de Europese re cordhoudster met 7007 punten, de sterkste. Niktina bleef met haar winnend totaal in Talence (6599) ruim 400 punten verwijderd van haar hoogste totaal. In gevaar kwam zij in Talence echter geen moment. Landgenote Regina Nasarovistsj werd tweede met 6375 punten. Tine ke Hidding, die na de eerste dag tiende stond met een totaal van 3467 punten, klom op de tweede dag een plaats. Zij eindigde als negende met een totaal van 5782 punten.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18