Noordwijk is te verlegen Eerste misser voor Katwijk Slordig' Iisse pakt de punten Cadeautjes voor Quick Boys Ploeg zet 0-2 tegen Rijnsburg om in 2-2 Capelle een maatje te groot voor Leiden RCL in eigen huis nog niet overtuigend MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 KATWIJK - 'Katwijk? Sportief team, nette spelers. Ik heb nau welijks overtredingen gezien. Wel een beetje weinig agressie. Maar toch, leuk pipegje". Henk Hof stee, de trainer van Spakenburg liet zich na afloop van het duel met Katwijk (1-4 voor Spaken burg) van zijn hoffelijkste kant zien. Maar je zag 'm denken: zo'n tegenstander zou ik elke week wel willen treffen. "Dit was een hele slechte wed strijd van ons", keek Katwijk trainer Arie Lagendijk wat realis tischer op het duel terug. "Ik heb agressie, karakter en discipline gemist. Daardoor waren we kwetsbaar. Er lag een matheid over de ploeg die ik niet verklaren kan. Een week eerder tegen Rijnsburgse Boys stonden dezelf de elf spelers er wel. Toen werd er geknokt, nu niet. Op de 1-4 stand valt dan ook niets af te dingen". Schade In de eerste helft viel de schade nog mee voor Katwijk. Spaken burg vertoonde weliswaar het be tere veldspel, maar sprong in deze periode slordig om met de kansen en bovendien liet Teun van Duy- venbode, de doelman van de Kat- wijkers, zich van zijn beste kant zien. Hij bracht redding bij inzet ten van Ad Beukers en Willem van Empelen en had het geluk dat de Spakenburgers bij andere mo gelijkheden nog onzuiverder schoten. De fraaiste kans werd voor rust gemist door Marco van der Plas. Op aangeven van Kees Guyt verscheen de Katwijker oog-in-oog met doelman Willem van 't Veld, waarna hij de bal naast het doel deponeerde. Even later kreeg Piet van Duyn, de meest vooruitgeschoven spits van Katwijk, nog een kansje. Hij raakte de bal verkeerd. Liet Van Duyn tenminste nog één keer zijn tanden zien, zijn op de vleugels geposteerde collega's Theo Scholte en Jaap Guyt kwamen in het stuk helemaal niet voor. Het middenveld van de thuisclub zorgde ook al voor weinig impul sen en zou met name in verdedi gend opzicht na de pauze ver wegzakken. Guyt Met een kopbal op de lat van Mel- Hk Beukers maakte Spakenburg zijn bedoelingen in de tweede hélft meteen duidelijk. Katwijk kon nog even antwoorden door Jaap Guyt in scoringspositie te brengen (hij faalde hopeloos), maar verloor zijn opponent ver volgens uit het oog. In een tijds bestek van zestien minuten lie pen de Spakenburgers louter door het verhogen van het tempo weg naar 0-3. In de 60ste minuut opende Van Empelen de score en twaalf minu ten later was Ernst Kaak, vorig seizoen pog speler van eerstedivi- sionist Wageningen, verantwoor delijk voor 0-2. Als Fred Eysberg op links wat beter had opgelet, had de tweede goal voorkomen kunnen worden. Zijn ploeggeno ten speelden op buitenspel, maar de vleugelverdediger bleef han gen. Genadeklap De 0-3 van Melrik Beukers in de 76ste minuut betekende de gena deklap voor Katwijk, dat tegen over drie treffers slechts één doel poging van Leon Meijs (naast) kon stellen. Dat Katwijk zeven minuten voor het einde de eer redde, dankt het aan Van 't Veld. Van ver buiten het strafschopge bied schoot Henri Pouw de bal uit een vrije trap ineens op doel waar de Spakenburgse goalie van alles deed behalve het speeltuig stop pen. Het laatste woord was aan Spakenburg dat kort voor tijd de eindstand op 1-4 bepaalde. Mare van Dijk mocht ongehinderd door de vijandelijke defensie sla lommen en Van Duy venbode met een droge knal passeren. CHRIS HARTMAN LEIDEN - Kozakken Boys hielp Quick Boys zaterdag een handje door binnen 25 minuten een eigen doelpunt te produceren en twee penalty's cadeau te doen. De Kat- wijkers misten één van deze bui tenkansen maar kwamen zodoen de wel op een 0-2 voorsprong die in de rest van het slappe duel niet meer uit handen gegeven werd. De goedkope manier waarop de derde achtereenvolgende zege tot stand kwam. zal voor Quick Boys- trainer Melbi Raboen en zijn man nen een zorg zijn. De punten tel len'. En na drie wedstrijden staan de kustbewoners aan de leiding met één punt voorsprong op Spa kenburg en twee punten voor sprong op de aartsrivalen Rijns burgse Boys en Noordwijk. Ronald Visser van Kozakken Boys verdiende door zijn optre den in de thuisbeurt tegen Quick Boys het predikaat 'schlemiel van de wedstrijd'. Al in de zesde mi nuut beging Visser, die overigens zijn debuut maakte in de hoofd macht van Kozakken Boys, een overtreding in het strafschopge bied tegen Jaap van Duyn. Marco Dijkhuizen slaagde er niet in deze kans te benutten. Hij trof de paal. Visser deed hpt daarom maar zelf: halverwege de eerste helft raakte hij een voorzet van Floor van Duyn verkeerd en passeerde zijn eigen doelman, Harry Hentena. Later in de wedstrijd zou de on fortuinlijke Visser ook nog een prent ontvangen. Kort na de 1-0 beging Marinus van der Pijl 'binnen de zestien' een overtreding op Van Duyn. Dijkhuizen nam niet het risico om voor de tweede keer vanaf elf me ter te falen. Johan Jonker meldde zich daarom voor dit karwei en schoot niet tekort. Een ruime ze ge voor de koploper lag voor de hand. Maar de ploeg uit Werken dam besliste anders. Het verwierf een veldoverwicht en beproefde naarmate het duel vorderde steeds frequenter het Katwijkse doel. Met name Jacco van Oort en Philip de Haan bestookten Quick Boys-keeper Tom van der Niet meerdere malen. Het tweede bedrijf liet hetzelf de spelbeeld zien. Een aandrin gende thuisclub die er alles aan deed om de kloof te dichten maar nooit in die opzet kon slagen. Van der Niet was daar debet aan. Hij toonde zich nagenoeg onpasseer- baar. Alleen op een inzet van Phi lip de Haan was de Katwijkse doelman kanslóos. De paal redde echter. Ook Quick Boys kreeg in de tweede helft nog enkele goede mogelijkheden om de score op te voeren. Fred Kanbier bediende Floor van Duyn op maat maar de Katwijker zag zijn inzet gestopt door Hentena. Kanbier zelf was in de slotfase, toen Theo van Rijn en Martin Rog al de plaatsen van Jaap van Duyn en Cees Varkevis- ser hadden ingenomen, met een individuele actie dichtbij de 0-3 maar de handentoppén van Hen tena zorgden ervoor dat het 0-2 bleef. Rijnsburger Hans Zwaan (tweede van rechtsziet met genoegen dat zijn ploegmaat Wim Driebergen de bal buiten bereik van keeper Dick Dortmundt in het Noordwijkse doel schopt. Scheidsrechter Gremmen zou het doelpunt ajkeurën omdat Zwaan kort daarvoor Ted van Berkel (liggend) tegen de vlakte werkte. Links Cees Nulkes. (f0to Loek zuyderduin) NOORDWIJK - Noordwijk heeft in' vergelijking met vo rig seizoen gewonnen aan kwaliteit. Nü nog de menta liteit. Niet helemaal over tuigd van het eigen kunnen loopt het gros van de spelers nog steeds'even nuchter als schuchter te voetballen. Winst in de derby tegen Rijnsburgse Boys zou mis schien dè therapie zijn ge weest voor de verlegen Hen Beerenfenger. (archieffoto) kwam veelvuldig mee naar voren en was in de twintigste minuut verantwoordelijk voor een af standsschot dat doel trof: 3-1. Lei den kon in het resterende deel van de wedstrijd niet meer profi teren van de chaos die zich ha het doelpunt meester gemaakt had van de thuisclub. Beerenfenger wond er na af loop geen doekjes om: "We heb ben een verdiende nederlaag ge leden. In de eerste helft was Ca pelle gewoon een maatje te groot Noordwijkers, maar het duel op Duinwetering eindigde zaterdag in een gelijkspel (2- 2). Noordwijk-trainer John Eelman kon vanwege de puntendeling dus de boot weer afhouden toen hem werd gevraagd naar de mogelijkhe den voor dit seizoen. In de luwte van de middenmoot kan 'de grote sprong voorwaarts altijd nog wor den gezet, denkt de besnorde coach. Taktisch gezien juist, maar beschei denheid siert de mens niet altijd. Noordwijk moet maar eens een gro te jongen worden en zich ook zó ge dragen. Niet gokken dus op de kleurloze grijze brei in het midden' van de ranglijst, maar gaan voor een topnotering. Dat het kan, bewees de ploeg in de streekontmoeting tegen Rijnsburg. De 'veilige' voorzichtig heid is nergens op gestoeld. De aantrekkelijke wedstrijd voor bijna 2000 kijkers was een perfecte weergave van het schuitje waarin Eelman en zijn mannen zitten. In het begin liep de ploeg verdedi gend, angstig en onzeker over het veld met een 0-2 achterstand na een kwartier spelen als gevolg. Toen de verlegenheid plaats maakte voor brutaliteit bleek de kustploeg op eens tot heel veel in staat. Reus Er was betrekkelijk weinig voor no dig om de Rijnsburgse reus omver te duwen. Het team van Arie Kurver zoekt al weken naar de juiste vorm. In het eerste half uur leken de Rijsn- burgers weer iets van de oude glans terug te hebben. Met Hennie Koet weer in de gelederen liep het toen als een trein. Koet stond vaak aan de basis van de aanvallen en zette de toon in het begin. De middenvel der was soms zelfs iets te ijverig wat hem op een boeking kwam te staan na een overtreding op Ted van Ber kel. Later ging hij opnieuw over de schreef tegen Leonard van Utrecht. Scheidsrechter Gremmen bracht opnieuw de hand naar zijn borstzak, maar dat was alleen maar om even over zijn hart te strijken, zo bleek. Na ongeveer tien minuten spelen scoorde Hans Zwaan vanuit de draai na voorbereidend werk van Wim Driebergen. Enkele minuten later was het Ron Carli die uit een vrije trap de tweede treffer voor de bezoekers aantekende. Vanaf twin tig meter knalde de linkerspits de bal als een streep in de bovenhoek. Noordwijk-keeper Dick Dortmundt reageerde bepaald niet adequaat, maar de vraag is of hij in de buurt van de bal was gekomen, als hij wèl had opgelet. Pijnbank Merkwaardig genoeg konden de Rijnsburgers de vorm na het twee de doelpunt niet vasthouden. Vol gens trainer Arie Kurver een klas siek voorbeeld van hoe een ploeg die aanvankelijk op rozen zit zich zelf naar de pijnbank beweegt. "Wij worden minder agressief door die voorsprong »en Noordwijk pakt het dan juist allemaal wat forser aan". In werkelijkheid is er heel wat meer aan de hand in de geel-zwarte gelederen. Voornaamste reden van het moeizame functioneren van de ploeg uit het bloemendorp is onge twijfeld het gebrekkige spel van Huug Aandewiel. De normaal ge sproken als animator en aanjager optredende Rijnsburger loopt erbij als een versleten veteraan. De voet baller zit er zelf ook mee. "Ik heb een soort virus opgelopen. De dok toren weten niet wat het is. Na het bloedprikken konden ze niets vin den. Feit is dat ik heel snel moe'ben. Soms heb ik na een half uur al het idee dat ik beter kan wisselen". De libero is al gestopt met zaalvoetbal len vanwege de ziekteverschijnse len, maar voor Rijnsburgse Boys is hij blijkbaar op halve kracht onmis baar. Bakker De kwestie-Aandewiel lijkt zijn weerslag te hebben op het hele team. Na de vlotte openingsfase zakte Rijnsburg in elk geval ver te rug. Noordwijk daarentegen putte moed uit de treffer van Geert Jan Bakker die op slag van rust zijn ploeg weer in de wedstrijd bracht. Ondanks de aanwezigheid van zijn bewaker Wim Driebergen kon hij vrij uithalen vanaf zestien meter. De bal draaide voorbij keeper Jan Blankespoor in de bovenhoek: 1-2. "Bakker scoort altijd tegen Drieber gen", kon Eelman ook dit seizoen weer concluderen. Het was de inleiding voor een hoop ellende aan Rijnsburgse kant. Vanaf de eerste minuut in de twee de helft zette Noordwijk de tegen stander vast op de eigen helft. Ruygrok Naast de altijd aanspeelbare en pri ma kaatsende Bakker ontpopte Pe ter Ruygrok zich als de uitblinker bij de thuisploeg. De ex-SJC'eris na een aarzelend begin bij de eerste klasser nu al uitgegroeid tot spelbe paler. Na Blankespoor met enkele afstandsschoten te hebben gewaar schuwd, schoot de tengere midden velder halverwege de tweede helft zijn ploeg langszij. Hét voorberei dende werk was verricht door Timo Gerlof en Bakker. Gerlof was pas tien seconden daarvoor in het veld gekomen voor Ted van Berkel. Kort voor de gelijkmaker had Rijnsburg overigens een derde treffer gepro duceerd, maar die vond geen gena de in de ogen van Gremmen. De leidsman had een overtreding ge constateerd van Hans Zwaan alvo rens Driebergen de bal binnentikte. Verlegenheid Gek genoeg verviel Noordwijk na de gelijkmaker weer terug in verle genheid. Rijnsburg kwam daardoor weer in de wedstrijd met kansen voor Zwaan, Driebergen en Hooy- mans. Laatstgenoemde werd bij een van zijn doorbraken door inval ler Andries Wendt (gekomen voor Fred Luesken) hardhandig onder- uitgelopen. Het kostte Wendt een boeking. Met het inbrengen van de spitsen Leon Vonk en Nico Oosterlee - voor Wim Hooymans en Martin de Louw - deed RB-trainer Arie Kur ver nog een gooi naar de winst. Het bleef bij 2-2. Voor Noordwijk miste Gerlof nog een goede kans in de slotminuten na een splijtende pass van Ruygrok. Eelman had vrede met het punt. "Achteraf gezien kun je blij zijn dat je die twee doelpunten zo vroeg om je oren krijgt". ROB VAN DER ZANDEN LEIDERDORP - Ook in zijn tweede thuisbeurt kon RCL weer moeilijk tot scoren komen. Hoewel de Lei derdorpers in de tweede helft bijna constant op de helft van de tegen stander vertoefden, wees het score bord na 95 minuten een schamele 1- 1 aan. Tegenstander HBSS nam te vreden een punt mee naar Vlaardin- gen. De start van de thuisploeg was overrompelend. Al in de tweede mi nuut zette de goed opkomende rechtsachter Cees Borst de bal voor waardoor hij Marcel van der Blom een niet te missen kans bood. Diens kopbal ging echter net naast. Drie minuten later schoot André Zonne veld de bal eveneens net naast het doel. Na een kwartier stokte de aan val bij RCL enigszins en kreeg HBSS de kans om wat terug te doen. Met name spitsspeler Faust van der Meer was een ware plaag voor de verdediging van RCL. Re gelmatig zette hij drie, vierj op het verkeerde been. Het v zelfde Van der Meer die in de twin tigste minuut Marcel Brasker de bal ontfutselde en afspeelde naar de vrijstaande Jacó van Tilburg. Doel man Ron Sinteur kon slechts de bal uit het net vissen en de stand was 0- 1. Het team van trainer Theo de Waard was na deze treffer danig aangeslagen. De Waard: "Na die treffer van HBSS valt bij ons de or ganisatie helemaal weg." Tien mi nuten voor rust krabbelde RCL weer langzaam overeind. Remco Visser werd op links vrijgespeeld maar zag zijn schot door doelman Jan van Eysden gekeerd. Met Robert Planjer voor Paul van der Blom startte RCL de tweede helft. Een helft waarin de Leider dorpers oppermachtig waren. HBSS probeerde alleen nog met counters het doel van Sinteur te be reiken. In een overigens sportief du el was scheidsrechter Nagtegaal uit Schoonhoven niet altijd even ge lukkig met zijn beslissingen. In de 57ste minuut keurde hij een glaszui- ver doelpunt van André Zonneveld af. Twee dubieuze handsgevallen van de verdedigers van HBSS wer den door de arbiter weggewuifd. De vele supporters van RCL moesten in deze spannende tweede helft tot de voorlaatste' minuut wachten. Keeper Van Eysden stopte in eerst instantie een hard ingeschoten vrije schop van Marcel van der BLom. De bal kwam terecht bij de in de eerste helft nog zo onfortuinlijke Brasker. Hij haalde meteen uit en de stand was in evenwicht. In de blessuretijd mocht RCL nog vier corners nemen maar gescoord werd er niet meer. k GfeRARD KUIJPERS Voorschoten deelt de punten VOORSCHOTEN - Ook in het twee de thuisoptreden kon de SV Voor schoten zijn aanhang geen overwin ning aanbieden. In een duel, dat twee gezichten kende, deelden de Voorschotenaren de punten met te genstander Honselersdijk, 1-1. De eerste helft was overduidelijk voor Voorschoten. Met goed aan- valsspel werd de tegenstander in de verdediging gedrukt. In de dertig ste minuut werd Rick Abma vrijge speeld door Marqel Rosier. De be hendige spits omspeelde de keeper van Honselersdijk en scoorde be heerst 1-0. Hierna kreeg Voorscho ten nog enkele goede kansen, doch meer doelpunten leverden die niet op. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Honselersdijk was de aanvallende ploeg en scoorde al snel uit een vrije trap de gelijkma ker. De ploeg had nog diverse mo gelijkheden om de stand in haar voordeel te beslissen, maar ook Honselersdijk liet het bij die ene treffer. Voorschoten verloor vlak voor tijd Hein de Graaff, die gebles seerd het veld verliet. Trainer Leo Holl verklaarde na afloop uiteinde lijk nog blij te zijn met dat ene punt. LISSE - FC Lisse heeft nog steeds moeite met het benutten van kansen. Op eigen bodem won de equipe van Wim Eilander zater dagmiddag weliswaar met 3-1 van Roda Boys, maar vraag niet hoeveel moeite het de Lissenaren kostte enkele van de vele moge lijkheden te verzilveren. Resultaat van de zwaarbevochten zege is wel dat de 'kampioen kansen missen' met vier punten uit drie wedstrijden op dezelfde hoogte staat.als de volgende tegenstander van de debutant in de eerste klasse, Rijnsburgse Boys. Overigens wilde Eilander, in tegen stelling tot sommige spelers, nog niet meteen naar die derby vooruit kijken. "Eerst moeten we nog een paar zaken beter regelen. Hoewel ik vind dat wij met name de eerste helft goed hebben lopen voetballen, kunnen we niet zo slordig met de mogelijkheden blijven omspringen. Als je maar een kwart van het aantal kansen benut, vind ik dat te weinig voor een eersteklasser". Eilander mist nog routine bij zijn jeugdige keurkorps. Daarom ver liep de eerste helft tegen Roda Boys ook minder vlekkeloos dan Eilan der en de zijnen hadden gehoopt. Toen de thuisclub na 26 minuten dikverdiend afstand had genomen van de gasten uit Aalst, ging het vrijwel meteen mis met de Lissena ren. Na de treffer van de slim mee opgekomen aanvoerder Rob Vermeulen, die profiteerde van mistasten van Roda-doelman Arie Vernooy op een hoge voorzet van René Warmerdam (1-0), verslapte de aandacht van de laatste linie van Lisse eventjes. Duwfout Scheidsrechter Wim Vermeulen had daarentegen allerminst last van concentratieverlies en legde de bal resoluut op de penalty-stip na een duwfout van Edward van der Put ten tegen de beweeglijke Steven Ai- passa. Benno Kooiman schoot de bal van elf meter net buiten bereik van doelman Paul Veenboer binnen de palen: 1-1. Na 32 minuten was FC Lisse weer terug bij af. De met vernieuwde krachten aan vallende geqlhemden kwamen met behulp van de consequent leidende fluitist drie minuten later opnieuw op voorsprong. Arbiter Vermeulen had voor een onheuse handeling van Roda-doelman Vernooy jegens Mark Ens dezelfde straf in petto: Van der Putten liet zich deze kans niet ontnemen: 2-1. Voor en na dit doelpuntrijke in termezzo van nog geen tien minu ten grossierde Lisse echter in het missen van kansen. De goed draai ende Wim Bouckaert trof weinig blaam met zijn schuiver op de paal, maar missers van Ens, Jan Broek huizen en Marcel Bremmer brach ten de honderden toeschouwers in vertwijfeling. Bovendien hield Roda Boys, met de lange Jaap van der Laar als vervanger van Govert ■van Aalst, nog altijd kans op de ge lijkmaker. Ingedut Na de pauze trokken de Gelderlan ders wat minder spaarzaam op naar de veste van Veenboer, maar uitge speelde kansen kreeg de ploeg uit Aalst zelden. Lisse, dat met Leo van Kampen (voor Bremmer) en Michel Ter Wolbeek (voor Broekhuizen) halverwege de tweede helft al door zijn reserves heen was, maakte een ingedutte indruk. Door het aandrin gen van Roda Boys kreeg met name de naar rechts verhuisde spits Erik Kattenberg een zee van, ruimte, maar de snelle spits toonde zich op het beslissende ogenblik te zelf zuchtig. Pas in de slotfase liet invaller Van Kampen op de andere flank zien hoe het wel moest. Hij maakte ge bruik van balverlies in de Roda-ver- dediging en zette meteen Ens aan het werk. In het zicht van de haven had de middelste spits van Lisse geen enkele moeite met de zoveel ste doelkans: 3-1. Kleurloos Daarmee kreeg Lisse uiteindelijk wat het verdiende: een duidelijke overwinning op de stugge, maar kleurloze tegenstander. Dat Gerard van Rooyen en Leon van der Zwet bij het verdedigen van de voor sprong bij scheidsrechter Vermeu len op de bon gingen, betreurde Ei lander. "Dat is nou die onervaren heid. Ik beschik weliswaar over een brede selectie, maar die moet nog wel wat volwassener worden. Het enthousiasme van de spelers is groot genoeg; ik zou willen dat het publiek dat eens overnam. Maar de krachten moeten de jongens nog beter verdelen. Net toen ik had ge wisseld, wilden twee spelers ver vangen worden. Daar baal ik een beetje van. Maar deze ploeg kan zich wel kansen scheppen. Dat vind ik de grootste winst van deze wed strijd". TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - Capelle heeft Leiden weer met beide benen op de grond gezet. Na de verrassende start die de nieuwbakken tweede klasser vier punten en de koppo sitie opleverde, werd er in en te gen Capelle een even verwachte als verdiende nederlaag' geleden. In de eerste helft liet Capelle zien waarom het de torenhoge favoriet in de tweede klasse B is. Met dy namisch voetbal werd Leiden naar een 3-0 ruststand gespeeld. Een goede tweede helft kon niet voorkomen dat de ploeg van Hen Beerenfenger een 3-1 nederlaag leed. Op het derde veld van Capelle (het hoofdveld was te drassig) werd Leiden de eerste 45 minuten totaal overklast. Geen schande, want de Leidenaren komen net in de tweede klasse kijken en waren in de eerste wedstrijden nog geen ploegen van het Capelle-kaliber tegengekomen. Capelle is is een ambitieuze club diè alles in het werk stelt om zo snel mogelijk op het hoogst mogelijke amateurni veau te acteren en herbergt dan ook vele voetballers die door profclubs net te licht bevonden worden. Vorig jaar zag het zijn promotieplannen gedwarsboomd door Katwijk zodat het dit jaar moet gebeuren. Pas na 28 minuten werd het veldoverwicht van Capelle in een voorsprong vertaald. Centrum- verdediger Ruud Boot verdedig de zeer nonchalant wat door Dick Rietkerk met een droge schuiver afgestraft werd. Vier minuten la ter kon doelman Peter Selier de bal andermaal uit het net vissen. Ard Visser kopte 2-0 in na een voorzet van Peter Bonte. Nog voor de zijdewisselling zorgde op nieuw Rietkerk voor 3-0. Het eni ge wapenfeit van Leiden in de eerste helft was een fraaie vrije trap van Aijan Wilting die ternau wernood gestopt werd door ex- DS'79 keeper Henk Dirven. Beerenfenger bracht na de rust Hassan Kartal in de ploeg voor Steef Pattiapon, die na een lang durige blessure eindelijk weer in de hoofdmacht van Leiden mee speelde. Achterin één op één spe lend drong Leiden de thuisploeg in de verdediging. Ruud Boot

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17