'Toch moeten we aanvallen' SJG benut de kansen het best LDWS blijft knap overeind in uitwedstrijd tegen ROAC Roodenburg neemt bij VELO 'dagje vrij' (opvallend i aanwezig MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 LEIDEN In de Zondagvierdeklasse A bleef koploper LDWS knap overeind in Rijpwetering tegen ROAC: 0-1. Naaste concurrent Foreholte verrichtte goede zaken door SVLV in Voorschoten met 2-4 te verschalken. Stompwijkse Boys blijft puntloos door op eigen bodem met 5-2 van Meerburg te ver liezen. Patrick Bon rechtsvan Lisse is uitblinker Marco de Ridder de baas. SJC trok tegen FC Lisse echter aan het langste eind: 3-2. «oio i.o.-k zuyderduin) Lisse onnodig het schip in NOORDWIJK - Derdeklasser SJC heeft gisteren in de thuis wedstrijd tegen FC Lisse slechts een handjevol kansen nodig gehad om de winst (3-2) te grijpen. De Lissenaren leden geheel onnodig hun eerste ne derlaag, want er waren voldoen de mogelijkheden om minimaal een gelijkspel af te dwingen. Lisse-trainer Laszlo Nanai ging zelf zover door te stellen dat twee van de drie tegendoelpun ten van zijn formatie 'weggever tjes' waren. Maar het was de verdienste van SJC dat zij ons niet in ons spel hebben laten ko- mep", concludeerde Nanai. Beide elftallen waren aan elkaar ge waagd maar FC Lisse mocht toch wijzen op een licht veldoverwicht. Daarvan konden zij echter niet pro fiteren. Telkens stuitten hun aan vallen op een muur van SJC-verde- digers. Het ontbrak de ploeg van Nanai aan de nodige creativiteit oin hiervoor een passende oplossing te vinden. De Noord wij kers verzilver den daarentegen bijna elke kans die zij kregen. Het eerste half uur was voor FC Lisse, dat in Peter Pijpers een zeer gevaarlijke spits had. Peter Marij- nen moest in de dertiende minuut zijn doelman Chiel Smit op de doel lijn assisteren toen deze op een kop bal van Pijpers al verslagen was. Rond het half uur kwam Lisse op een verdiende voorsprong via Pij pers, op aangeven van Patrick Bon: 0-1. SJC, wakker geworden na de achterstand, kwam na 35 minuten langszij. Een prima uitgespeelde aanval via Pont en Leon van der Zalm resulteerde in een doelpunt gescoord door uitblinker Marco de Ridder. FC Lisse kreeg nog een tegenval ler te verwerken. Rechtsback Perry van Nobelen moest geblesseerd het veld ruimen en dit noopte Nanai tot enkele omzettingen. Hij besloot Pij pers op de rechtsbackpositie te la ten plaatsnemen, en invaller Marco Elderbroek mocht het in de voor hoede proberen. Maar met het weg halen van Pijpers ontkrachtte Na nai zijn aanval, iets wat hij beter niet had kunnen doen. "Maar dat is ach teraf gepraat, Pijpers was ynijn'-eni ge alternatief', aldus de trainer. In de tweede helft creëerde Lisse een optisch veldoverwicht, maar het was SJC dat toesloeg. Bij één van de sphaarse tegenaanvallen werd Marco de Ridder, vrijgelaten door zijn bewaker Pijpers, in het strafschopgebied neergelegd door libero Frans Wessels. Scheidsrech ter Van Rooden besloot terecht tot een strafschop. Robert Pont, in Noordwijk beter bekend als 'de Spons', faalde niet van elf meter: 2- 1. Met nog een kwartier te spelen herzag Nanai zijn beslissing om Pij pers als rechtsback te laten funge ren. Met Henry van Kesteren, inge vallen voor Cor Bouckaert, als rech- terverdediger en met Pijpers in de punt van de aanval gokte Nanai op een gelijkspel. Invaller John van der Zwet (voor Cees Alkemade) maakte echter, zeven minuten voor tijd een einde aan de illusies van Lisse: 3-1. In blessuretijd werd het nog door een afstandsknal van Pa trick Bon 3-2. Harry Loerts, oefenmèester van SJC, zag zijn elftal een verdiende overwinning boeken:"Wat heeft Lisse. nu kunnen afdwingen, ze zijn nooit echt gevaarlijk geweest. Dus hebben ze geen recht van spreken". Nanai berustte in dé nederlaag en keek alvast vooruit:"We hebben het weggegeven. Volgende week gooi en wij er de beuk in". GIJS VAN OOSTEN ROAC - LDWS 0-1 Een ver onder de maat spelend ROAC was in de eerste helft een aar dige sparringpartner voor de bezoe kers. Na een kwartier spelen be landde een aanval via Eric van der Weijden bij de handige Joop Tege laar, maar zijn inzet werd op katach tige wijze gestopt door 'Ripper'- doelman Peter Koek. Tien minuten later werd het slordige verdedigen van Rob Vermeer de gasten fataal, waarop Leidenaar Ed Klink het le der oppikte en doorstuurde naar Joop Tegelaar, die ditmaal wel de prima keepende Koek het nakijken gaf: 0-1. Ondanks een door de thujsclub wat aggressiever (met drie spitsen) gespeelde tweede helft had dat geen reusltaat meer. SVLV - Foreholte 2-4 In dit aantrekkelijke duel kreeg het publiek behalve veel doelpun ten ook spektakel voorgeschoteld. Uiteindelijk bleken de Voorhouters (ondanks vier dagen kermis achter de rug) de sterkste ploeg. In de der tiende minuut zorgde de uitblin kende Stan Uljee, uit een combina tie met Jan van der Voort voor 0-1. Nauwelijks tien minuten later straf te Puck van der Voort het slechte verdedigen van de thuisclub af en schoot zijn ploeg naar 0-2. Piet de Koning werd enkele minuten later door Jelle Raap in stelling gebracht en verkleinde de marge tot 1-2. Vlak voor rust werd een door Hans van Gils genomen vrije trap door lijn- keeper Ralph Verhulst verkeerd ge taxeerd, waarna het leder weer het veld in sprong en voor de voeten be landde van de schietgrage Jelle Raap: 2-2. Na de rust werden de za ken door Foreholte weer op een rij tje gezet. Een kwartier voor tijd til de Stan Uljee zijn ploeg naar 2-3. John van Veen had de gelijkmaker op zijn schoén, maar miste evenals zijn maatje Roodakkers de scherp te. Uljee stond wel op scherp en schoot bij een uitval koelbloedig de 2-4 binnen. LFC - Kickers 2-4. Uit een sublieme vrije trap van Carlo van Muiden werden de 'Kana ries' al na vijf minuten op 0-1 getrak teerd. Maar een door Sydney van der Pluym benutte penalty (hands bal Rob van Spijkeren) bracht de stand in de 20ste minuut weer in evenwicht: 1-1. Vlak voor rust was het Peter Gijsman, na slecht weg- 'Tweede keus' UVS kansloos tegen counterend Voorburg LEIDEN - Ruud de Groot zit klem, kan geen kant meer op. De afgelopen week moet de UVS-trainer al met de nodige twijfels hebben rondgelopen over de kwaliteiten van zijn ploeg. Na de ontluisterende ne derlaag van gisteren in de thuis wedstrijd tegen Voorburg (0-3), kon ook hij niet meer om de fei ten heen. Geteisterd door bles sures en schorsingen bestaat de helft van de hoofdmacht van de eersteklasser inmiddels uit spe lers van het tweede garnituur en die missen eenvoudigweg de klasse om volwaardig te kun nen meedraaien. "De koek is nu even op. Ik heb geen andere spelers meer, kan dus geen kant meer op. Ik kan trainen wat ik wil, maar het heeft geen zin. De ba sis is te smal", klaagde De Groot zijn nopd. Tegen Voorburg moest hij het stellen zonder Fred Filippo (enkele weken uitgeschakeld door een zware blessure). Verder ontbra ken door schorsingen Arthur-van Orssagen en Gèrry Jansen (respec tievelijk twee en vijf duels). Hans de Kruijs ten slotte moest als dienst- plichtig militair meedoen aan een oefening. Voor hen zijn evenwel geen volwaardige vervangers voor handen. Het is voor De Groot dan ook zon neklaar dat de eersteklasser zich op de komende weken in een vicieuze cirkel bevindt. "Ik moet aanvallen, want verdedigen kunnen we niet echt met deze ploeg. Tegelijkertijd missen we stootkracht in de voor hoede". De Groot moest zich dus bedie nen van een aantal noodgrepen. De meest opvallende: het inzetten van Aad Neuteboom, die na een afwe zigheid van twee jaar weer eens in de hoofdmacht mocht opdraven. Tot overmaat van ramp duurde zijn rentree niet langer dan 27 minuten. Hij had vlak daarvoor vol uitge haald naar de bal, die door de met een gestrekt been inkomende Iwan Lionar werd geblokkeerd. Na nog even rondgehobbeld te hebben, be sloot de aangeslagen Neuteboom de strijd te staken. Het sein voor De werken van de bal, schuldig aan voor de 1-2, ingeschoten door Ro nald de Rijk. Sydney van der Pluym joeg het leder, nog geen minuut na de thee, na een goede solo in de tou wen (solo) en de stand was weer ge lijk: 2-2. Het verder nerveuze optre den van de gasten werd via een pe nalty (handsbal Marco Moenen). door weer van Muiden, en uit een prima aanval van De Rijk, waarbij Wim de Hollander de weer op het oude nest teruggekeerde van der Wal kansloos liet, afgestraft: 2-4. UDO - Docos 0-4 Het in het begin gelijkopgaande duel kreeg na de openingstreffer van Hans van Marwijk (schot van ver) in de 18de minuut al snel een ander karakter. Nadat de vrij jonge volgelingen van trainer Hans Braat via Werner Knetsch (slap schot) en Ronald de Jong (alleen voor de kee per gestuurd door Ruud Stuifzand) fraaie kansen onbenut lieten, ble ken verdere wapenfeiten uitgeput. Het was vervolgens eenrichtings verkeer van Docos, hetgeen leidde via een schot van Dennis Stuifzand in de 3oste minuut tot 0-2 en via John Verhaar vlak voor rust tot 0-3. In een weinig oogstrelende tweede helft bleef de eindstand beperkt tot 0-4 door een lob van andermaal Ver haar. SJZ - Alphen 2-0 Ondanks de blanco score tot de rust, had het mat spelende Alphen weinig verweer tegen de snelle aan vallen van de thuisploeg. Het was een verdienste voor de Alphense verdediging dat de snelle spitsen Rob Ret el en Joost Vink het net niet wisten te vinden. In de zestiende minuut van de tweede aflevering lanceerde Pieter de Lange op links Rob Retel, die bediende vervolgens met een haarscherpe voorzet Joost Vink. Een onoplettendheidje van arbiter Aandewiel zorgde er echter voor dat Vink het kleinood met be hulp van de rechterhand in het lege doel kon laten verdwijnen: 1-0. Een aandringend Alphen bleef ondanks de wissel van Jeroen Iemhof mach teloos. De marge werd via een tref fende kopbal in de 25 ste minüüt van Retel opgevoerd naar 2-0. Stompwijkse Boys - Meerburg 2-5 Een voor de Stompwijkers onfor tuinlijk verlopen wedstrijd. Eigen doelpunten van Walter Kievit (bal pardoes in het doel) en Jos Olierook (lobbal over de uitgelopen doelman Jan Groeneweg heen), betekenden halverwege de eerste helft een 0-2- achterstand. Via een kopbal van Kievit werd het in de 70ste minuut 1-2. Een daaropvolgend alles-of- niets-offensief van Stompwijkse Boys betekende echter koren op de molen van de Zoeterwoudenaren. Het was dan ook Bas van Heek die al snel na dit doelpunt met een goe de solo 1-3 scoorde. Chris Duives- tein raakte aan de andere kant nog eenmaal de lat, waarna de Meerbur- gers Ronald Vermond en Peter Vlasveld voor de beslissing zorg den: 1-5. Theo van de Bosch teken de op de valreep met een van rich ting veranderde bal nog voor 2-5. Van Nispen - Zandvoort Meeu- Na een snel opgelopen 0-2-achter- stand was het debutant Lando Meeuwenoord die zijn ploeg rond de 30ste minuut met twee fraaie treffers in het juiste spoor hielp: 2-2. Direct na de hervatting gingen de Zilkers door. Een fraaie knal van Marcel van Haastert betekende na één minuut al 3-2, terwijl Jeffrey Hagendoorn zes minuten later op aangeven van Meeüwenoord de 4-2 voor zyn rekening nam. In de 60ste minuut keerde de spanning via een tegentreffer van Van de Meije terug (4-3), maar vlak voor tijd zorgde John van Eeden voor de bevrijden de 5-3. Velzen - Nieuw Vennep 2-1 De Haarlemmermeer-bewoners kwamen in Velzen moeilijk in hun spel. Na een snelle 1-0-achterstand zorgde Theo Beerendonk in de 70ste minuut met een kopbal toch nog voor de verrassende 1-1. Vijf minuten later maakte een tweede doelpunt van de thuisclub echter aan alle illusies een einde: 2-1. Blauw Zwart gaat opnieuw onderuit LEIDEN Blauw Zwart draait toch niet zo makkelijk mee in de top van de tweede klasse als was ver wacht. In de thuiswedstrijd tegen Olivea uit Pijnacker leden de Was- senaarders een onverdiende 2-1-ne derlaag, waardoor ze met drie ande ren de laatste plaats delen met één punt uit drie wedstrijden. Ondanks het vele balbezit wist Blauw Zwart moeizaam tot scoren te komen, om dat de uitstekende doelman Scher- penisse van Oliveo er telkens een le demaat tussen wist te krijgen. Met twee gevaarlijke en snelle vleuge laanvallers waren de gasten boven dien verzekerd van een levensge vaarlijke counter. In de eerste tien minuten had Blauw Zwart de strijd al kunnen be slissen. Ruud Luyken en Rob van Deursen (twee kansen) hadden een treffer op hun schoen. Het was ech ter tegenstander Wil Kemp die de score opende door met een prachti ge snoekduik binnen te koppen. Na rust had wederom de thuisploeg het meeste balbezit. Marcel l'Ami trof met een afstandsschot echter niet meer dan de paal. Pas na de 2-0-ach- terstand (weer Kemp) wist Danny Minnema met een fraaie rush langs een aantal opponenten toch nog de aansluiting te verzorgen. Het slotof- fensief leverde niet de verdiende ge lijkmaker op, hoewel Minnema in de laatste seconden nog dicht in de buurt kwam. Ontluisterende nederlaag Quick Boys-UVS LEIDEN - Het toernooi om de Zil veren gaat morgenavond van start met het duel Quick Boys-UVS. Op het LFC-terrein wordt om 20.00 af getrapt. Aan de Vliet wordt het uit gestelde duel VNL(za)-Rijnsburgse Boys om de LD-Cup gespeeld. Het aanvangstijdstip is 18.30 uur. Luchtduel tussen UVS'er Nico van J Meizen kijkt belangstellend toe, met ii Groot om Mario Faber in te zetten. "Ook al een probleem. Ik geloof dat hij nog maar één keer heeft kunnen meetrainen. Hij kan dus nog geen hele wedstrijd aan", vervolgde de oefenmeester zijn klaagzang. Het was echter wel Faber die in het vervolg van de wedstrijd de uit blinkende doelman Boro Brandei het meest op de proef stelde. Zijn beste daad verrichtte hij na ruim een half uur met een schitterende afstandsknal. Met een uiterste krachtsinspaning wist Brandei de bal echter over de lat te tikken. Vlak voor rust was Faber nogmaals dicht bij een goal, maar zijn vrije trap vloog centimeters naast de verkeer de kant van de paal. UVS liep toen al de hele tijd achter de feiten aan, omdat Lionar kort na het eerste fluitsignaal hoog opverend de bal schitterend achter Marijn Mokveld had gekopt: 0-1. De offensieve bedoelingen am (links) en Jan Hevel (Voorburg, ex zijn rug Marcel Tolsma. ter elke steun ontberen en werd bo vendien te weinig in het spel. be- trokken. De Groot: "Dat heb ik ze in de rust ook gezegd: méér over de linkerkant te spelen, want alleen van Tolsma ging dreiging uit". UVS mocht daarbij van geluk spreken dat de rust werd gehaald met een 1-0-achterstand. Want het klopte achterin van geen kanten omdat de Leidenaars in hun jacht I op de gelijkmaker hun defensieve taken nogal eens verwaarloosden. Zo ontbrak na een half uur bijvoor beeld elke vorm van rugdekking toen Frans van der Zeeuw zich ver keek op een verre uittrap van Bran dei, waardoor Jeffrey Bloem rich ting Mokveld kon stormen. Slechts met een overtreding op de rand van het strafschopgebied wist Van der Zéeuw zijn snelle opponent af te stoppen. Scheidsrechter Verbeek, overigens sterk leidend, zag echter de geen kwaad in de actie Leidenaars strandden in die eerste rechtsback. De sneUe Jan Vink, a helft steevast in de buurt strafschopgebied, waar vooral Pa- blo Plak een niet te nemen hinder nis vormde. Slechts Marcel Tolsma slaagde er geregeld tegenstander, Paul Hans van Leeuwen meer dan eens de handen vol had, Ron de Bruyn en Michel Lier troffen daar naast in kansrijke positie de sterk zijn directe acterende Mokveld op hun weg. 1 Meizen, uit Na de hervatting was het niet veel te spelen. De linkerspits moest ech- anders, zij het dat UVS zich gaande- UVS). Hevels' ploeggenoot Paul van weg steeds vaker op de helft van de tegenstander bevond. "Dat was een optisch veldoverwicht, want wat hebben wij nou eigenlijk voor 'n kansen gekregen?", toonde De Groot zich realistisch. Om precies te zyn drie. Een schot van Arnoud Die- mers werd van de lijn gehaald door Pablo Plak (ex- FC Den Haag), de zwak spelende Ron van der Weijden (een kwartier voor tijd vervangen door Edgar van Tol) en Nico van Dam liepen elkaar in kansrijke posi tie in de weg, en Marcel Valk ten slotte raakte tien minuten voor tijd de paal na een fraaie solo. De genadeklap kreeg UVS in de daaropvolgende tegenaanval toege diend. De Bruyn rommelde zich langs Van der Zeeuw en stelde ver volgens invaller Martin Vrolijk (voor Rob Kosta) in staat te scoren. Dat Vink kort voor het eindsignaal de stand uit een strafschop nog naar 0-3 mocht tillen, nadat Toon Houte kamer Michel Lier had vastgehou den, was nog slechts belangrijk voor de statistieken. "Misschien dat ik toch wat moet wijzigen op spelt- actisch gebied", blikte De Groot al weer vooruit". Om daar aan te voe gen. "Maar wat?". HERMAN JOUSTRA WATERINGEN - Na een ontluis terende 6-1-nederlaag is Rooden burg weer terug in de middenmoot van de tweede klasse. De smalle se lectie van de Leidse ploeg hield gis teren in het Westland tegen VELO de tweede helft bijzonder gastvrij open huis. Hoewel Marcel Vink uit stekend stond te keepen en nog een paar goals voorkwam, moest hij maar liefst zes maal vissen. Het schaarse combinatiespel van Roodenburg bleek niet opgewassen tegen de stugge, goed ingespeelde tegenstander die zonder puntver lies aan de leiding gaat. Het verschil tussen de beide ploe gen lag vooral in de fysieke gesteld heid van de spelers. VELO bestaat uit lange, hard werkende voetbal lers die ieder persoonljk duel met een kamikaze-actie inzetten, aange vuld met een beperkt aantal tech neuten. De as van het elftal bezit voldoende kwaliteit om het spel te maken. Laatste man, Nol Halver hout, heeft een goede trap en nam voor de rust het fraaie eerste doel punt voor zijn rekening, door een slecht weggewerkte corner vanaf de zestien-meter-lijn met een volley tussen de palen te knallen. Ondanks het kwaliteitverlies in vergelijking met vorig seizoen, is Roodenburg nog altijd als een tech nisch elftal te kwalificeren. De vier 'nieuwelingen' in de basis, Kees Verver, Paul Piekaar, Robert Good- way en Fred Ouwerkerk voegen weinig gewicht en centimeters toe aan het t»am. Piekaar kwam heel aardig mee als linksback, maar presteerde het door zijn gebrek aan kracht wel om tweemaal simpel over zijn eigen benen te struikelen. Ook door de afwezigheid van John Verschoor, die aan zijn conditie werkt, bleef Roodenburg in de lucht bijzonder kwetsbaar bij hoek schoppen. In de eerste helft ging de strijd nog gelijk op, in de tweede helft speelde VELO de Leidse de fensie in hoog tempo aan stukken. Tussendoor kwamen de Leidena- ren plotseling nog langszij dankzij linkerspits Goodway, die de rest van de partij vrijwel onzichtbaar was. Hij ging er direct na de hervat ting met de bal vandoor, omspeelde koel en lichtvoetig twee spelers en schoof kalm langs de lange doel man Arno Gerritse, die deze compe titie 226 minuten lang niet gepas seerd was. De statische en houteri ge verdediging van de Westlanders werd in het vervolg echter nauwe lijks meer aan de tand gevoeld. Vanaf de tiende minuut na rust kregen de Leidse toeschouwers een drama voorgeschoteld en moest trainer Wim Rijsbergen heel wat spottende opmerkingen aanhoren van Westlanders, die de weelde van een koppositie slechts rtiet moeite konden dragen. Een hoekschop van links werd door de slecht gedekte Edwin van Nieuwkerk in de uiter ste hoek gekopt en vijf minuten la ter belandde een hoekschop van rechts voor de voeten van aanvoer der Nol Halverhout die de bal bin nen frommelde: 3-1. Twee doelpunten achterstand dwongen Roodenburg het laatste half uur achterin de poort open te gooien. Laatste man Peter Pret kreeg voorin nog een kans, maar schoot tegen Gerritse op. Van Nieuwkerk besliste kort daarop de partij toen Richard Gottmer onder een bal doorkopte en hij vrij mocht doorlopen: 4-1. Pas na die beslissing kwam de 21-jarige Wateringse spits Gurby Bulo aan zijn trekken. De zeer sterke, duwende en trekkende aanvaller voerde met zijn bewaker Rob Pret constant oorlog in het strafschopgebied. Pret beheerste zich goed en gaf slechts één kans weg, die door Vink werd opgevan gen. Met de zeeën van ruimte in het laatste kwartier kwam Bulo alsnog toe aan twee doelpunten. Het Leidse middenveld en de voorhoede hadden collectief een dag vrij genomen. Duncan Alberga en Ronald Jansen wonnen nog wel eens duel, maar de rest beperkte zich tot het af en toe heen en weer spelen van de bal, wanneer dat op gepaste afstand van het vijandelijk doel kon gebeuren. REMMELT OTTEN Naam: Marcel Brasker Club: RCL Leeftijd: 25 jaar Beroep: Produktie-medewer ker Afgelopen zaterdag speelde verdediger Marcel Brasker een opvallende rol in de wedstrijd RCL tegen HBSS. Na balverlies van Brasker jn de êerste helft kwam de tegenstander wel erg gemakkelijk op een 0-1 voor sprong. Maar, en dit uiteraard vtot diens niet geringe voldoe ning, in de voorlaatste minuut kogelde diezelfde Brasker toch nog de gelijkmaker voor de Lei- derdorpse derdeklasser in de touwen. Wat ging er door je heen na die blunder? "Op dat moment kon ik wel door de grond zakken. Ik was de kluts even helemaal kwijt. Ge lukkig werd ik er door mijn me despelers niet op aangekeken. Mijn tegenstander, Faust van der Meer, was ook een razend- snelle jongen. Ik kreeg ïn de rust geen verwijten, maar wel het ad vies om hem korter te dekken. Desondanks had ik mijn han den vol aan hem". Dan scoor je in de voorlaatste minuut de gelijkmaker "Je ziet dat je twee punten gaat verliezen, dus dan ga je mee naar voren. De bal kwam via, de keeper voor mijn voeten terecht én ik dacht: nu alles of niks. Ik had natuurlijk wat goed te ma ken en legde alle frustraties in mijn schot. Gelukkig ging de bal Wat heb je gedaan na de wed strijd? "Na afloop met de spelers een, toch wel verdiend, biertje ge dronken in de kantine. Het was voor mij natuurlijk leuk dat ik de gelijkmaker scoorde, maar ik was toch ook blij voor mijn me despelers. Iedereen had keihard gewerkt en het gelijkspel was zeker verdiend. Wie is jouw favoriete voetbal ler in de regio? "Zonder twijfel Huug Aande wiel van Rijnsburgse Boys. Ik heb een paar keer tegen hem ge speeld toen RCL nog in de eer ste klasse uitkwam. Hij ziet al les, kan alles en draagt een elftal. Voor mij onbetwist de beste uit de streek". Je had het over een biertje drinken. Is dat jouw favoriete drankje? "Zeker wel. Maar daf is het, geloof ik, wel voor meer voetbal lers. Als ik in Leiden ga stappen, kom ik bijna altijd wel een of meer jongens tegen van de een of andere voetbalclub uit de re gio, dus". Lugdunum zet stijgende lijn voort met zege LEIDEN - Lugdunum heeft giste ren de stijgende lijn tegen Soccer» Boys voortgezet. In Bleiswijk boek te de derdeklasser een knappe 1-2- overwinning. WSB zit in de hoek waar de klappen vallen. Bij koplo per Olympia uit Gouda ging het elf tal uit Noordwijkerhout keihard on deruit: 7-0. WSB staat nu stevig op de laatste plaats met nul punten uit drie wedstrijden. Soccer Boys - Lugdunum 1-2. De Leidenaars speelden een su blieme eerste helft waarin een 0-2- voorsprong werd genomen. Marcel Prins volleyde de bal van twintig meter over de Bleiswijkse doelman heen: 0-1. Ook had Prins een be langrijk aandeel in het tweede doel punt. Zijn voorzet werd door Hans van As schitterend ingekopt. De rust kwam voor Lugdunum ongelegen. De Klerk: "Dat is ons probleem, wij spelen één helft goed. De rust breekt ons ritme". In plaats van op balbezit te spelen probeerde Lugdunum het hoge tempo van de eerste helft voort te zetten. Het spelpeil liep achteruit en op wils kracht kon Soccer Boys, zij het en kele minuten voor tijd, via Bart van Dijk terugkomen tot 1-2. Volgende week heeft Lugdunum een ideale kans, om een sprong naar de top te maken. Dan komt de onge slagen koploper Olympia naar de Kikkerpolder. Olympia - WSB 7-0. WSB heeft een half uur goed te genspel kunnen bieden, ondanks het feit dat de gastheren op een snelle voorsprong kwamen via Cees de Jong. In het laatste kwartier voor de rust liepen de Noordwijkerhou- ters de grootste schade op. Elke kans was toen een goal. Viermaal kwam Olympia tot scoren in deze periode (Cees de Jong 2x, Dick Ver geert en Bertus Niekerk) zodat de ruststand al onoverkomelijk was voor WSB: 5-0. De tweede helft was een gelopen koers. Van een wedstrijd was geen sprake meer. Olympia scoorde nog twee keer tegen de murw gespeelde gasten, dankzij doelpunten van Edo Neefjes en weer Dick Vergeert. VOETBAL - Manchester United heeft Danny Wallace voor ruim vier miljoen gulden overgenomen van Southampton. De aanvaller teken de afgelopen zaterdag een contract, dat hem voor vijf jaar aan zijn nieu we werkgever bindt.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15