Koevermans opnieuw redder FC Groningen Cijfers en feiten Henk Vos slaagt waar Twente faalt Haan kraait victorie ©VER =DE GRENZEN' Loggie held van Willem II Schotten over de schreef Uruguay pakt laatste kans Een pak slaag voor Millwall Van der Gijp op non-actief Bordeaux blijft aan de leiding PAGINA 14 m.mzMSïïmMSïm MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 GRONINGEN (ANP) - Haarlem is tegen Groningen maar een heel klein beetje uit de moei lijkheden gekomen. Een gelijkspelletje van 3-3, waar een ruime overwinning in het Ooster park klaar lag. Eigen schuld, onvoldoende gebruik gemaakt van de mogelijkheden die FC Groningen heeft aangeboden. Het elftal van waarnemend trainer Verlangen strafte voor rust enorme fouten in de verdediging van de thuisclub af en nam op simpele wij ze een voorsprong van 3-0. Het ver schil had groter moeten zijn, had ook gemakkelijk groter kunnen zijn. Na die drie treffers hadden er in de eerste drie kwartier en onmid dellijk na de hervatting nog een stuk of vier kunnen vallen. De kan sen gingen voorbij, de score bleef staan tot de zeventigste minuut. In feite kon de Haarlemmers wei nig meer gebeuren, maar de ploeg raakte in de slotfase het spoor hele maal kwijt. Niet omdat Groningen in eens zo goed ging voetballen. Wel omdat Haarlem niet bestand was te gen het pompen of verzuipen dat de Groningers tot hun motto maakten. Koevermans naar de spits als extra aanvaller. Opportunisme ten top, maar wel succesvol. Dubbel pijnlijk voor Haarlem was dat de gelijkma ker van Koevermans (diens tweede treffer) in de blessuretijd viel, extra seconden die onder meer werden bijgeteld door de verwonding van Helenklaken, die het veld moest verlaten met een hoofdwond nadat de twee wisselspelers al waren inge zet. Tien tegen elf, daar echter had den Groningen en Koevermans geen boodschap aan. Onmacht Haarlem had in de eerste helft vrij spel tegen de Groningers, die col lectieve onmacht etaleerden. De aanvallers presteerden niets, de ver dediging hield open huis. Ruim twintig minuten gebruikte Haarlem om Groningens zwakte aan te to nen, Looijer maakte gebruik van de hem geboden vrijheid. Groningen werd niet wakker. Integendeel. En kele minuten later zette ook Purper hart de falende verdediging op zijn nummer. En vlak voor rust koos Kranthove, in alle rust, de hoek uit voor zijn doeltreffende kopstoot. Een ongekende produktiviteit voor een elftal dat voor zijn vorige vier doelpunten zes hele wedstrijden nodig had. Met Koevermans als extra aanval ler opende FC Groningen in de laatste twintig minuten een wan hoopsoffensief. Haarlem struikelde onder die druk en ging vervolgens languit. Binnen een paar minuten zorgden Koevermans en Eykel- kamp voor de aansluiting. In de ex tra tijd, met een speler meer, ver overde Groningen zelfs nog een winstpunt dank zij Koevermans, die Groningens verdediging niet dicht had kunnen houden, maar als tegenprestatie ook die van Haarlem open zette. Net als vorige week woensdag voor de Europa Cup II te gen Ikast redde hij zijn club. Willem II David Loggie zou zaterdag maar een half uur voor Willem II spelen. De laatste dertig minuten van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sit- tard, omdat hij niet fit was. De Brit se spits begon echter aan het duel omdat Guus van der Borgt afhaak te, ging een klein half uur voor tijd met een knie-blessure naar de kant, maar had de wedstrijd toen al be slist. Met twee gave treffers. Coach Piet de Visser had tot za terdag weinig aan te merken op het spel van zijn elftal, hij verlangde al leen dat goed voetbal ook eens wat punten zou opleveren. De wens werd uitgevoerd, zij het dat de Lim burgers een handje toestaken. For tuna, volgens de ranglijst een top club, liet Willem II alle gelegenheid zijn spelletje te spelen. Regen Er werd in de stromende regen voornamelijk op de helft van Fortu na gevoetbald, maar daar stond wel het sterkste deel van de ploeg. Doel man Ruud Hesp en het centrale ver dedigingsduo Henk Duut/Marcel Liesdek dat Loggie behoorlijk in de greep had. Het was volstrekt onbe grijpelijk dat het tweetal volstrekt passief bleef bij een hoekschop van Broeken in de twintigste minuut. David Loggie niet, met een schitte rende kopstoot passeerde hij Hesp. De opsteker stimuleerde Willem II, slechts een Limburgse speler weigerde zich onder de voet te laten lopen, doelman Hesp. Daardoor bleef de voorsprong voor Willem II beperkt tot de ene treffer van Log gie. Kort na rust was Loggie echter opnieuw - en weer volkomen vrij - ter plaatse om een van de rechter flank voorgebrachte bal in te tik ken. Dit keer met de voet na een goede actie van de onverzettelijke Van Gobbel. MW zorgde ervoor, dat de eerste vier van de ranglijst uit het zuiden van het land komen. De Maastrich tenaren, onder leiding van Sef Ver- goossen, speelden gelijk bij Sparta: 2-2. NEC haalde voor de tweede maal dit seizoen in de Goffert een achter stand van 0-2 op. Eerder gebeurde dat tegen FC Twente, zondag tegen Volendam. FC Twente speelde, hoe kan het bijna anders, gelijk. Vitesse nam via 1-1 een punt mee naar Arn hem. Eerste divisie Excelsior, tot gisteren de enige club David Loggie verlaat geblesseerd het veld en groet het Tilburgse publiek. Hij was verantwoordelijk voor de twee doelpunten die Willem II de over ig op Fortuna Sittard bezorgden. (foto ANP) EREDIVISIE Acht wedstrijden. Uitgesteld" Den Bosch - Feyenoord. Toeschouwers: 62.300, na zeven speeldagen" 482.579. Best bezochte wedstrijd: Ajax - RKC (15.000). Slechtst bezochte wedstrijd: NEC - Volendam en Sparta - MVV (3.000). Rode kaarten- geen. na zeven speeldagen: 4. Van Oosten (Den Haag). De Meijer (Den Bosch). Wijnberg (Sparta); Rob Matthaei (Haarlem). Gele kaarten: 14. na zeven speeldagen: 123. Meeste gele kaarten: Roda JC - FC Utrecht (4). Aantal doelpunten: 25. na zeven ■ven speeldagen: Hoekstra (RKC) en Kielt (PSV) 7 Bijzonderheden Duif (FC Twente) maakt zijn debuut voor de Enschedese formatie. EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden, DS '79 vrij. Toeschouwers: 29.052, na zeven speeldagen: 207.348. Best bezochte wedstrijd Heerenveen - NAC (6.200). Slechtst bezochte wedstrijd: Excelsior - Veendam (1.700). Rode kaarten: geen, na zeven speeldagen: 5, Verbeek (Heerenveen), Tular (Graafschap), Smand (Veendam), Koopman (Cambuur), Van der Zwan (DS'79). Gele kaarten 11na zeven speeldagen: 113. Meeste gele kaarten VVV - Heracles en Eindhoven - Helmond Sport (3). Aantal doelpunten. 26. na zeven speeldagen: 210. Hooqsle uitslag Emmen - Go Ahead Eagles (3-2), De Graafschap - SVV (2-3). Eerste treffer: Brouwer (Veendam) 1e Hoogste uitslag Den Haag PSV 1-5, Groningen - Haarlem 3-3. Eerste treffer: Steur (Volendam) 4e minuut Topscorer van de dag: Loggie (Willem II), Vanenburg, Kieft (PSV), Koevermans (Groningen) 2. dag: Kreekels (Helmond en speeldagen: Van Topscorer van Sport) 2. Topscorer na z< Velzen (SVV) 8 Bijzonderheden: Metz (Emmen) speelde zijn 200e wedstrijd in het betaalde voetbal Heerenveen en Excelsior leden hun eerste nederlaag. Geen enkele ploeg in het betaalde voetbal is daardoor ongeslagen. in het betaalde voetbal die nog geen en daarmee de topscorerslijst in de wedstrijd had verloren, is zijn onge- eerste divisie aanvoert, slagen status kwijt geraakt. De Kra- Heerenveen raakte zijn leidende lingers moesten op Woudenstein positie kwijt door zaterdagavond in ien het Abe Lenstra-stadion met 0-2 te an verliezen van NAC. Helmond Sport de boekte zaterdag zijn eerste zege in zes wedstrijden door de streekder- by tegen Eindhoven met 3-1 te win de nen. Kreekels scoorde twee keer uit in een strafschop. De enige club zon der winst in de eerste divisie is nu alleen nog PEC. De Zwollenaren werden zaterdag in Velsen twee mi nuten voor tijd gevonnist door Van buigen voor Veendam dat doelpunt in de eerste minuut Brouwer voldoende had voor winst. SW nestelde zich weer aan de kop van de eerste divisie door in Doetinchem van De Graafschap te winnen. Het was een duel rijk aan doelpunten. Vijf keer werd ge scoord. Al die doelpunten vielen GLASGOW (Reuter) - In de vijf wedstrijden uit de eredivisie van de Schotse league zijn zaterdag vier spelers van het veld gestuurd. Why- te (Celtic) en Nisbett (Rangers) du peerden hun clubs het meest. Met een man minder verspeelden de beide verenigingen uit Glasgow in de slotfase een voorsprong van 2-1. Seconden nadat Coyne Celtic op 2-1 had gezet tegen Dundee United, werd Whyte weggestuurd. French maakte twee minuten voor tijd ge lijk. Celtic leidde bij rust dank zij Morris, Fred van der Hoorn herstel de het evenwicht onmiddellijk na de hervatting. Rangers leek de slechte i start en de pijnlijke nederlaag tegen Bayern München van zich af te zet ten in de thuiswedstrijd tegen FC Dundee. In de slotfase zette Mc- Coist Rangers op 2-1. maar in de laatste seconden scoorde Wright voor Dundee tegen het tiental uit Glasgow. Hearts haalde het tot zaterdag on geslagen Motherwell van de eerste plaats door een overwinning met 3- 1. Cusack van Motherwell en Kidd van Hearts werden uit het veld ge stuurd. de hervatting. Een van die vijf goals der Poppe (2-1). Go Ahead Eagles, kwam op r i de SW-er Van andere voormalige eredivi: Velzen, die zijn totaal op acht bracht nist, leed bij Emmen verlies (2-3). MONTEVIDEO (ANP) - Uruguay neeft gisteren de laatste kans gegre pen om zich te plaatsen voor de ïindronde om het wereldkampioen schap voetbal. Voor 55.000 toe schouwers zegevierde Uruguay met 2-0 over Bolivia, dat groep 1 van de Zuidamerikaanse zone aanvoert. Ruben Sosa (31ste minuut) en En- zo Francescoli (38ste) scoorden. Bo livia beëindigde het treffen met acht slechts veldspelers: Sanches (56) en Fontana (77) werden van het veld gestuurd. Volgende week zon dag treft Uruguay Peru, dat in drie duels nog geen punt behaalde. MILAAN (GPD) De vroege competitiestart in Italië komt voornamelijk de clubs uit het zuiden ten goede. Napoli en AS Roma bezetten de bovenste twee plaatsen voor de Noorditaliaanse grootmach ten uit Milaan en Turijn. Er vielen op de vijfde speeldag gisteren in de negen wedstrijden 24 doelpun ten, waarvan de helft op naam kwam «van de buitenlanders. Napoli heeft nu uit vijf wedstrij- AS Roma rukte op naar de tweede den 9 punten. Maradona was na af- plaats dankzij de 2-1 zege bij Bari. loop zeer tevreden over zijn rentree: De promovendus had voor de rust ..Ik had nog een rekening te vereffe- dankzij de Braziliaan Joao Paulo de nen met de supporters. De wijze leiding genomen. Na de pauze bo- waarop zij mij na rust hebben ont- gen de Romeinen die stand haald is onvoorstelbaar. Ik voel me weer Napolitaan en zal er alles aan doen om met deze ploeg weer kam pioen te worden. We hebben Napoli dreigde gisteren verrassend onderuit te gaan tegen Fiorentina. In de eerste helft zagen de tifosi Maradona nog niet actie, maar wel een getrouwe kopie van zijn be roemde solo-doelpunt op het WK 1986. De Fiorentijnse international Roberto Baggio speelde vijf man uit en opende de score. Nog voor de pauze benutte dezelfde speler een strafschop. Door de 0-2-achterstand vergaten de 80.000 toeschouwers spontaan de openbare ruzie met Maradona en riepen zij in de pauze om diens ren tree. De Argentijn verscheen inder daad, maar miste binnen vijf minu ten een strafschop. Enkele minuten later scoorde Renica wel. In het laatste kwartier maakte Careca ge lijk en kopte Corradini een voorzet van Maradona in: 3-2. LONDEN (RTR) - Liverpool en Millwall. de koplopers in de eerste divisie van de Engelse league, zijn in de zesde ronde voorbijgelopen door Everton, dat met 1-0 bij Charl ton Athletic won. Liverpool verloor twee punten door een gelijkspel zonder doelpunten tegen Norwich City, Millwall liet zijn reputatie op Old Trafford, 5-1 voor Manchester United. Ruim was ook de nederlaag van de Spurs op eigen veld tegen buurtgenoot Chelsea, 1-4. Totten- ham heeft dit seizoen nog niet ge- eigen inzet van Brambati 'voorzet' van Berthold en een treffer van Desideri. Sampdoria keek tegen tweede helft onwaarschijnlijk goed achterstand aan bij Udinese gespeeld en het spijt me alleen v Baggio dat wij hebben gewonnen. Zijn eerste doelpunt half uur spelen. De buitenlanders Sensini, Gallego en Balbo scoorden de Noorditalianen. Vlak zonderlijke klasse. Ik was blij dat ik de pauze schoot Paganin i dat moment nog op de bank zat t er volledig van heb kunnen genie ten". Rijkaard Frank Rijkaard zorgde uit een scrimmage voor de gelijkmaker van AC Milan bij Genoa: 1-1. Het duel in de havenstad was boeiend i doel en daarmee keerde het tij de bekerhouder. Mancini en de Joe goslaaf Katanec zorgden uiteindelijke 3-3 stand. De Brazi liaanse spits Amarildo scoorde tweemaal voor Lazio, dat met 3-0 won van Lecce. Verona behaalde eindelijk zijn eerste winstpunt in dit bij Ascoli: 1-1. De kam- «ft. .A»#» kf" *4. ,i4., .ft.- .^4. A itii' 'lil* 'u», ;<r« i,*: A, TiWiw,», kt.a ,4f iwmm PR te - h liep opmerkelijk sportief. De pro- pioen van 1985 deelt nu de laatste movendus was via de Uruguaan plaats met Cremonese dat met 2-0 Aguilera aan de leiding gekomen, verloor van Atalanta. Diens landgenoten Perdomo en Paz waren afwezig vanwege WK-ver- plichtingen van hun nationale ploeg. Inter won voor 82.000 toeschou wers (met een recette van 6,5 mil joen gulden) met 2-1 van Juventus. Onder leiding van Gianfranco Mat- Bryan Robson was, na zijn bles sure. weer terug bij Manchester United. Hij was de inspirator, die als aanvoerder zijn ploeg de weg wees na drie nederlagen op rij. Jeugdin- ternational Paul Ince, deze week overgenomen van West Ham Uni ted, haalde het einde niet. De nieu we speler miste wedstrijdritme en werd na een uur vervangen. Hughes opende de score voor Manchester vartier, vlak voor rust teoli koos delcampioen vanaf de af- AAR AU (ANP) - René van der Gijp trap voor de aanval. Het duurde is op non-actief gesteld bij FC Aar- echter 37 minuten voordat de au, de Zwitserse club die uitkomt in blauwzwarte ploeg op voorsprong de hoogste klasse. De Nederlander kwam. Toen kogelde de Westduit- heeft in verband met de problemen ser Lothar Matthaus na fraai aange- bij zijn club afgezegd voor de wed- ven van Klinsmann de bal achter strijd van het Nederlandse Elftal te- doelman Tacconi. De voormalige gen het Kleurrijk Elftal, komende spits van Vfb Stuttgart maakte zelf woensdag in de Kuip. Hij heeft een 2-0 in de tweede minuut na de pauze telex naar Nederland laten sturen na een fout van libero Tricella. Ju- met zijn afzegging. Maandag belt hij ventus scoorde tien minuten later bondscoach Thijs Libregts om het via Marocchi tegen, maar had geen besluit toe te lichten, enkel recht op een gelijkspel. De vroegere speler van onder meer PSV, Sparta, Lokeren en Xa- max Neuchatel maakt geen deel meer uit van Aaraus selectie. Trai ner Wolfgang Frank wenst (voorlo pig) geen gebruik meer te maken zijn diensten. Zonder Van der Weer nederlaag van Barcelona OVIEDO (SID) - Barcelona heeft zaterdag ook zijn tweede uitwed strijd met 0-2 verloren. Bij het gepromoveerde Oviedo was de eind stand al na 40 minuten bereikt. Barcelona speelde, net als twee we ken eerder in Valladolid, een slechte wedstrijd. De enige speler die zijn „normale" niveau bereikte was Zubizarreta. Sterker nog, de doelman van het nationale elftal was veruit de beste man van het veld. Slechts doorzijn sterke spel bleef de nederlaag van Barcelona beperkt. Zubizarreta werd voor 22.500 toeschouwers in het mudvolle sta dion van Oviedo voor het eerst gepasseerd door Sarringarte, die in schoot nadat hij in eerste instantie een strafschop gestopt had. Gor- riaran maakte zes minuten voor rust de tweede treffer tegen de miljoenenploeg van Cruijff, Koeman en Laudrup. Zweden wil naar een 'top-tien' maak* STOCKHOLM (AFP, - De hoogste Ar. Ar, Hooeo in Ho 7,.,ooHCo vnpthoipom. overigenstnuis metu-d van L.ugano. klasse in de Zweedse voetbalcom- - laatste petitie moet teruggebracht worden Dlaats Frank vroeger speler van van twaalf tot tien clubs. De compe- 5 z vertelde k^t nTluws over Vaï winst kwam twintig mi- titiecommissie heeft zaterdag een Hpr'r;iin na de wedstriid tiidens een tijd tot stand door Ne- dergelijk voorstel ingediend tijdens Dersconferentie De speler zelf die well, kampioen Arsenal kwam om- de jaarvergadering in Stockholm. s*°™e'had' ge h°°g door winst bü Forest. Mar- Over hetjoorstel zal 11 november volgd wist toen nQg van niets Deze week heeft de aanvaller i tweede helft pikte Manchester de draad weer op doof Robson, Hug hes (twee) en Sharpe. Evertons winst kwam twintig nuten wood maakte de winnende treffer worden gestemd na een ruststand van 1-1. Liverpool De bedoeling was sterker dan Notwich, dat ook voorgaande twee 1990, dat voor de winter afloopt, vier verenigingen te laten degraderen en stand hield aan Anfield Road. Doel- slechts twee te doen promoveren. met de voorzitter Bochum-verdediger Rob Reekers is te laat. Bayern-spits Schwabl heeft zo juist vernietigend uitgehaald voor 2-0. (foto epa) HAMBURG (DPA/SID) - Ook in de Bundesliga zit VfB Stuttgart weer in het goede spoor. In Kaiserslautern werd de derde zege in één week be haald, 2-1 na de overwinningen op Uerdingen en Feyenoord. De spitsen Walter en Hotic scoorden in het Fritz Walterstadion van Kaiserslautern. Op de ranglijst heeft Bayern München de koppositie verstevigd. De titelver dediger, die woensdag in het toernooi om de Europa-Cup knap met 3-1 by Glasgow Rangers won, gaf VfL Bochum geen schijn van kans, 5-1. Bayern heeft nu een voorsprong van twee punten op FC Nümberg, dat met 2-0 won van Karlsruher SC, en Leverkusen, dat vrijdagavond al de voormalige koploper Eintracht Frankfurt met dezelfde cijfers had afge troefd. Belager FC Köln liet bij Borussia Dortmund één punt liggen (0-0) en zak te naar de vierde plaats. In dat duel, bijgewoond door 47.800 toeschouwers, kreeg Janssen van Köln de rode kaart wegens herhaald grof spel. Werder Bremen verloor in eigen huis verrassend met 0-1 van Waldhof Mannheim. Het doelpunt in de bedroevend zwakke vertoning kwam op naam van Frei- ler. VfB Stuttgart, dat in dezelfde opstelling als in het UEFA-Cupduel met Feyenoord aantrad, had sinds 1982 niet meer bij Kaiserslautern gewonnen. De verdiende zege betekende tevens de eerste overwinning dit seizoen in een uitwedstrijd. Trainer Haan, wiens positie door de laatste resultaten weer sterker is geworden, wisselde na rust twee keer. Walter moest in de 53e minuut met een hoofdwond het veld ruimen. Sigurvinsson verving hem. Gaudino werd in de 73e minuut vervangen door Poschner. Bayern München, dat tot dusver nog geen punt in het eigen Oly mpia-sta- dion verloor, had weinig moeite met het defensief zwakke VfL Bochum. De Nederlanders Plomp en Reekers konden hun ploeg niet sturen. De on gelijke strijd was al vroeg beslist. De Schot Mclnally opende na amper één minuut de score met een fraai schot. In de 19e minuut klopte Schwabl Bochum-doelman Zumdick eveneens van afstand, 2-0. De overige vier treffers vielen halverwege de tweede helft in zes opwin dende minuten. Mclnally scoorde opnieuw, voordat Kohn uit een straf schop voor Bochum iets terugdeed. Een eigen treffer van Oswald en een schitterende schuiver van Thon, zijn zesde doelpunt dit seizoen, bepaal den de eindstand op 5-1. De negen wedstrijden op de negende speeldag van de Bundesliga trok ken in totaal 190.000 toeschouwers. Er vielen slechts zeventien doelpun ten, het laagte-record. BRUSSEL (ANP) - Club Brugge blijkt aangestoken door het Twent se gelijke-spelen-virus. Bij de debu tant in de Belgische eerste divisie Germinal Ekeren leidde Club bij rust met 2-0, dank zij doelpunten van Ceulemans en de Hongaar Dis- ztl. Er volgde een sterke tèrugval, waarvan vooral Henk Vos profiteer de. De bij Germinal spelende Ne derlander strafte fouten van Javes- ki af en scoorde in de 75ste en 87ste minuut (2-2). Op de vijfde competitiedag nam landskampioen KV Mechelen al leen de leiding. De ploeg van Ruud Krol klopte 'Achter de Kazerne' te genstander Beveren met 4-0. An derlecht kwam in een venijnige wedstrijd niet verder dan 0-0 bij Charleroi. De Antwerpse derby Beerschot - FC Antwerp eindigde ook in een gelijkspel: 1-1. Cercle Brugge, dat Lokeren met 3-1 ver sloeg, staat samen met Anderlecht op de tweede plaats met een achter stand van één punt op KV Meche len. KV Mechelen had tegen SK Beve ren enkele prima kansenbenutters in de gelederen. Bosman opende in de tiende minuut de score van de strafschopstip, nadat De Wilde pal voor doel tegen de grond was ge werkt. Die 1-0 bleef lang gehand haafd. Pas in de laatste twintig mi nuten kwamen er weer kansen en liep Mechelen door doelpunten van Severeyns (70), Ohana (85) en Clys ters (87) uit naar 4-0. Anderlecht speelde het laatste kwartier bij Charleroi (0-0) met tien man. Bij het uitwisselen van weder zijdse vijandelijkheden werd Char- ly Musonde met twee keer geel uit gesloten. Van Tiggelen onder scheidde zich met enkele offensieve acties. Eenmaal schoot hij zo hard dat Michael van Charleroi de bal liet vallen (Van der Linden schoot over), de andere keer omspeelde hij de invaller-doelman, maar werd zijn treffer wegens buitenspel afge keurd. De Antwerpse derby Beerschot - FC Antwerp (1-1) was weinig hoog staand. De thuisclub opende in de 56ste minuut de score via Goots. Vijf minuten voor tijd zorgde Frans van Rooy voor de gelijkmaker. Ejij aa Gent - Lierse sk (1-1) werd het Lierse doelpunt gemaakt door Eric Viscaal. PARIJS (AFP) - Bordeaux, Paris St Germain en Marseille vormen het super-trio van de Franse voebal- competitie. Van de drie handhaafde Bordeaux zich zaterdag ruim schoots als leider in de hoogste af deling. Tegen het laag geplaatste Cannes kwam Bordeaux geen mo ment in de problemen: 2-0. In de eerste helft scoorden Jean- Marc Ferreri en de Westduitser Klaus Allofs, waardoor Piet den Boer er niet meer aan te pas hoefde te komen. In tien wedstrijden moest Bordeaux niet meer dan twee tref fers toestaan. De twee andere topploegen kwa men heel wat moeizamer aan de punten. Twee doelpunten van Jean- Pierre Papin redden Marseille ver in de tweede helft tegen St. Etienne. Na een woensdag tegen Bröndby opgelopen blessure, zou Papin aan vankelijk niet in de basis staan. Door zijn productie staat de schut ter nu op negen uit negen. Den Boer bezet met vijf goals de vierde plaats, gedeeld met onder meer Allofs. Paris SG ontsnapte tegen Monaco in de slotfase aan puntver lies. De arbiter keurde de treffer van Diaz af waardoor het 2-1 voor PSG bleef. Gunn was echter niet te passe ren. Beardsley liet voor een open doel de mooiste kans van Liverpool liggen, zijn doelman Grobbelaar ken, had geluk dat een volley van Rosa- rio op de lat eindigde. Chelsea.was veel slagvaardiger Met ingang van voorjaar 1991 ten de tien clubs voor de zomerpau- ze een volledige competitie afwer- de tweede periode spelen de eerste zes dan verder om de titel, de laatste vier tegen de degradatie. Achtergrond van het pla Tottenham. Dixon (zijn 150e aantal onaantrekkelijke wedstrij- treffer voor Chelsea), Clarke Wilson (twee keer) scoorden Chelsea,Gascoigne ham. den in de hoogste klasse te 1 deren en daardoor het gemiddelde Totten- toeschouwersaantal omhoog te brengen. Carl Zeiss Jena laat supporters teveel betalen OOSTBERLIJN (SID) - De Oostduitse voetbalclub Carl Zeiss Jena heeft de supporters zaterdag bij de wedstrijd tegen landskampioen Dynamo Dresden (1-1) teveel laten betalen voor een kaartje. Een Oost duitse radiozender onthulde dat Jena ten onrechte een Europa Cup-toeslag had gevraagd voor het duel. Voor een staanplaats moest een Ost-mark meer wor den betaald, voor een zitplekje zelfs 1,50 mark. Een extra heffing is in de DDR alleen bij uitzonde ring in de competitie toegestaan als het twee oppo nenten betreft, die ook beiden op Europees niveau actief zijn. Carl Zeiss Jena hoorde afgelopen seizoen echter niet bij die paar toppers. In de hoogste Oost duitse voetbalafdeling zijn de toegangsprijzen al ja ren bevroren. Voor een staanplaats is de fan 1,10 mark verschuldigd, wil hij zitten dan moet hij 3,20 neertellen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14