TELEVISIE TOEGELICHT Klassiek paui K°renh°' Roger Norrington Von Karajan Eurovisiemars Gisela May Samuel Ramey Vraag naar erotiek TV-RUBRIEK RWAWyi wamsmmmm mwmmmmrn. mÊ PAGINA 42 ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1989 IN HET WEEKEINDE Jubileumspel De NCRV viert dit jaar haar 65ste verjaardag en heeft ter gelegen heid hiervan een spel bedacht waar heel Nederland door posters en folders inmiddels van op de hoogte is gesteld. Vanavond is het eerste deel van deze prijsvraag te zien. Ted de Braak presenteert acht zaterdagavonden een stukje van vier minuten dat herinnerin gen terug roept aan de afgelopen 65 jaar NCRV. Elk fragment wat hij laat zien vormt een aanwijzing voor een in te vullen woord op de deelnemerskaart die te vinden is in de gidsen van de NCRV, KRO en VARA en die tevens op alle postkantoren te krijgen is. (Zat. Ned. 1, 20.56 uur) The Border 'The Border' is de derde NCRV- fïlm in een serie van zeven over mensen die op keerpunten in hun leven komen. In deze Amerikaan se speelfilm uit 1982 heeft Charlie Smith genoeg van zijn baan bij de arbeidsinspectie in Los Angeles. Op aandringen van zijn vrouw Marcy verhuizen ze naar El Paso, een plaatsje in het grensgebied met Mexico. Via een kennis krijgt Charlie een baan bij de grenspoli tie die moet voorkomen dat werk loze Mexicanen illegaal de grens overtrekken. Al gauw ontdekt Charlie dat zijn collega's door en door corrupt zijn. (Zat. Ned. 1. 22.41 uur) Modespecial In de 'Modespecial' van Veronica wordt een totaaloverzicht gege ven van de komende najaarsmo de. De herfstkleuren als bruin, oker en olijf zijn de belangrijkste tinten. De kleding is gemaakt van tweed, corduroy, zuiver scheer wol en bouclé. Lange plooirok ken, paardrij broeken, bermuda's en wijde kuitbroeken wordep ge dragen op tweed colberts of op de jacht geïnspireerde jasjes. (Zat. Ned. 2, 21.35 uur) Spektakelfilm Een ouderwetse spektakelfilm naar een historisch gegeven is de nachtfilm van de TROS 'Coriola- nus, held zonder vaderland' De film werd in 1964 uitgebracht en draaide in de Nederlandse bio scopen onder de titel 'Rebel tegen Rome'. Om over Rome te kunnen heersen gaat Sicinius (Pierre Cre- ssoy) een verbond aan met de Ro meinse vijand. Tevens onder schept hij een voor Rome bestem de lading graan, terwijl daar hon gersnood heerst en zet hij de ro meinen op tegen het gezag. De ro mein Caius Martius (Gordon Scott) steekt een stokje voor Sici nius' kwade plannen. (Zat. Ned. 2, 23.51 uur) Spencer Tracy Spencer Tracy en Katharine Hep burn maakten samen negen films. Een van deze films is 'Wo man of the year', die de NOS van avond uitzendt. In de meeste ze- densatires die ze samen hebben gemaakt, spelen Tracy en Hep burn een echtpaar. Een speciale charme van de romantische ko medie 'Woman of the year' is. dat we ze daar voor het eerst op film verliefd zien worden. Spencer Tracy speelt een bokkige sport journalist bij een krant waar Hep burn ster-verslaggeefster is. Een vrouw van de wereld die vloeiend Frans, Duits, Spaans en Grieks spreekt en de groten der aarde tot haar vriendenkring mag rekenen. (Zat. Ned. 3, 20.29 uur) Taxi in de nacht 'Taxi in de nacht' is een korte speelfilm uit 1987 van Floor Foel- kcl die de NOS op het scherm brengt. Een man van middelbare leeftijd stapt midden in de nacht in een taxi naar een bestemming ver buiten de stad. Dat wordt een lange zware rit door de stromende regen. De man is weinig spraak zaam maar de vrouwelijke taxi chauffeur begrijpt dat hij in grote emotionele moeilijkheden ver keert. De passagier en de chauf- feuse praten over, eikaars gevoels leven. Uiteindelijk leidt de rit tot een wezenlijke ontmoeting tus sen die twee. (Zon. Ned. 3, 21.08 uur) Werken aan werk De vijfde aflevering van 'Werken aan werk', een programma van de RVU/Educatieve Omroep over werk in de agrarische sector, gaat over banen en bedrijfsverzorging. Ook in de tuinbouw gaan de ont wikkelingen op het gebied van nieuwe rassen, automatisering, spuiten en milieu snel. Sjaak Groenenberg is bedrijfsverzorger in Hazerwoude. Hij werkt zowel bij een kleine boomkweker als bij grote tuinders. Gerard Nederpelt werkt in het Westland. Hij pro beert hogerop te komen door al lerlei curussen te volgen. Zodoen de belandt hij op het proefstation in Naaldwijk. (Zon. Ned. 3, 22.00 uur) Schizofrenie 'Ik ben de gevangene van m'n ei gen hoofd'. Zo heet het tweede deel van het drieluik 'Een teken van leven...' dat de VPRO zondag avond uitzendt. In de program maserie belicht Lex Runder kamp jonge mensen die door on gewone omstandigheden niet in staat zijn hun leven in vrijheid en naar eigen inzicht in te richten. In de uitzending staat de 28 jari ge Peter, die aan schizofrenie lijdt, centraal. Zijn veelbelovende toekomst als fysiotherapeut werd zes jaar geleden plots afgebroken toen hij voor de eerste keer in een psychose raakte, waandenkbeel den kreeg en ging hallucineren. Sindsdien is hij vele malen be handeld in psychiatrische zieken huizen. Nu woont hij zelfstandig. (Zon. Ned. 2, 21.10 uur) Rijnland TV Rijnland TV zendt zaterdag-(en zondag)avond regionaal nieuws uit. O.m. komen aan de orde: de definitieve overgang van Sikkens naar AKZO, een motorshow van de Harley-Davidsonclub in Voor schoten, de Oranjefeesten in Noordwijkerhout, de onlangs ge houden Monumentendag in Lei den en de opening van de sport hal in Rijnsburg. De uitzending duurt van 18.00 tot 19.30 uur. «r Gordon Scott als Cains Martius Beethoven: Symfonie nr. 3 in Es, op. 55 ('Eroica' - Ouverture 'Die Geschöpfe des Prometheus', op. 43. London Classical Players o.l.v. Roger Norrington. EMI CDC 7491012 (cd). Zowel een vorige opname (de Symphonie Fantastique van Ber lioz) als hun optreden in het Hol land Festival deden mij wat scep tisch reageren op Norrington en zijn London Classical Players. Aan mu zikaal vuurwerk ontbreekt het bij hun streven naar authenticiteit niet, maar ik had mijn twijfels omtrent repertoirekeuze en technische af werking, zeker bij een optreden in een (voor hen onbekende) zaal. Deze opname van Beethovens Eroica is echter een voltreffer van de eerste orde. Zonder dat de vitali teit en de emotionaliteit van deze muziek ook maar enigszins ver zwakt wordt, komen Norrington en de zijnen tot een uitvoering die aan alle kanten sprankelt en tintelt. In helderheid doen zij niet onder voor Brüggen en zijn Orkest van de 18de Eeuw, maar hun spel is misschien iets minder elegant en juist daar door veel directer. Daardoor ervaar ik enkele minder geslaagde inzetten van de hoorns in het derde deel ook niet als onoverkomelijk, hoewel dit toch een van de aspecten van het 'authentiek musiceren' is, waarvoor ik niet echt warm kan lopen. Schönberg: Pelleas en Melisan- de - Variaties voor orkest - Ver- klarte Nacht. Berg: Drie stukken voor orkest - Drie stukken uit de Lyrische Suite. Webern: Pas- sacaglia - Vijf delen - Zes stukken voor orkest-Symfonie. Berliner Philharmoniker o.l.v. Herbert von Karaian. DG 427 424-2 (3 cd's) Regelmatig is gewezen op de ge ringe affiniteit van Von Karajan voor muziek van de 20ste eeuw. Een terecht verwijt? Waarom zou een di rigent wel het recht hebben weinig aan Bach te doen, maar datzelfde niet mogen ten aanzien van zijn ei gen tijd? Is het propageren van nieuwe muziek werkelijk een zede lijke plicht? Of hebben moderne componisten zulke lange tenen? Het bewijs dat Von Karajan wel de gelijk met onze eeuw overweg kon, levert -een (goedkope) heruitgave van opnamen uit '73-'74 van de be langrijkste orkestwerken uit de Weense school. Drie cd's die niet al leen bewijzen dat hij in staat was de ze muziek te spelen, maar boven dien dat deze werken ook wel dege- Herbert von Karajan. lijk in de meest ouderwetse beteke nis mooi kunnen klinken. De zange righeid waarmee Von Karajan We bern speelt, is ongeëvenaard, de ly riek van zijn Berg-vertolkingen vin den we hooguit terug in de speelstijl van Abbado, en in Schönberg com bineert hij de heldere stijl van Bou- lez met een warmte die alleen een doorgewinterde romanticus in deze muziek kan leggen. Samen met het superbe spel van de Berliner Phil harmoniker maakt dat deze box tot een van de belangrijkste geluidsdo cumenten die Von Karajan ons heeft nagelaten. M-A. Charpentier: Te Deum - Missa Assumpta est Maria' - Lita nies de la Vièrge. Les Arts Floris sants o.l.v. William Christie. Har- monia Mundi HMC 901298 (cd). Wie kent niJt de Eurovisiemars, zoals die bij droeve en feestelijke gebeurtenissen door onze huiska mers schalt ten teken van de Eu ropese eenwording op het televisie scherm? Maar hoeveel mensen ken nen de hele compositie en niet slechts dit fragment? En wie heeft er ooit een authentieke, musicolo gisch verantwoorde uitvoering van gehoord? Die schade kan nu worden inge haald dankzij een opname die Har- monia Mundi maakte van het rond 1690 geschreven Te Deum van Charpentier (want de opening daar van werd drie eeuwen later de Euro visiemars), gekoppeld aan twee an dere werken van deze in zijn eigen tijd alom geachte Fransman. Mis schien zal een enkeling na een kwartiertje iets verzuchten in de trant van: "Was dat nou alles?", maar liefhebbers van de Franse ba rok zullen aan deze cd ongetwijfeld hun hart ophalen. William Christie en zijn ensemble Les Arts Floris sants zijn voorvechters van de authentieke uitvoeringspraktijk, maar zij doen dat met een ontwa pende speelsheid en een levendig heid. Hun grote kracht is dat Les Arts Florissants voornamelijk wordt samengesteld uit jonge, be gaafde solisten die allen als solisten tot uitmuntende prestaties komen, maar die ook in staat zijn gezamen lijk als een homogeen, kleurrijk en semble te fungeren. Aanbevolen! Brecht-Weill Songs door Gisela May. Orkest o.l.v. Henry Krtschil. Capriccio 10 180 (cd). De Oostduitse Gisela May is inter nationaal befaamd als vertolkster van Brecht en Weill, en treedt aldus in de voetsporen van Lotte Lenya. May heeft echter duidelijk een ei gen persoonlijkheid en in feite be rust de associatie met haar voor gangster vooral op haar enigszins rauwe stemgeluid. Haar voordracht is echter vloeiender met momenten van lyriek die we in de verbeten zang van Lenya missen. Zij zingt hier arrangementen (dicht bij het origineel) die dat nog benadrukken en ik kan me voorstellen dat deze stijl bij de een juist wel maar bij de ander juist niet aanslaat. Prettig is dat we hier veel bekende titels uit Happy End, de Dreigroschenoper, het Berliner Requiem en Mahagon- ny bijeen vindén. Songs van Rodgers Hammer- stein door Samuel Ramey. Natio nal Philharmonic Orchestra o.l.v. Petèr Matz. EMI CDC 7495812 (cd). Een heel andere sfeer biedt een cd met songs van Rodgers Hammer- stein (o.a. uit Oklahoma, The King and I, South Pacific en The Sound of Music). Geheel in de Amerikaan se traditie worden zij gezongen door een van de grootste belcanto-bas sen van dit moment, die daarmee treedt in de voetsporen van menige illustere voorganger. Gelukkig is het tegenwoordig weer iets norma ler dat operazangers zich met dit re pertoire bezighouden. Carreras, The Kanawa, Von Stade en Stratas zijn Samuel Ramey recentelijk voorgegaan en vorig jaar zag ik South Pacific in Londen met Emile Belcourt in de hoofdrol. Zoals ook deze cd bewijst, wint deze muziek enorm bij zangers die ook zonder microfoon in hun keel een zaal kun nen vullen en dan ook nog in alle re gisters verstaanbaar zijn. De soepe le, soms fluwelige bas van Ramey verleent het geheel een extra char me. Het is misschien even wennen, maar nog meer als we dezelfde mu ziek daarna weer door een nacht- clubstem horen "croonen". Mijn hotelkamer in Wenen zag uit op de Donau. Nee, meer bruin, nu u het toch vraagt. Vorige week vrijdagavond heb ik nog vanach ter mijn raam gezwaaid naar te- rugzwaaiende passagiers van een grote passerende passagiers boot, het versje van Toon Her mans indachtig: „We moeten veel meer aaien, we moeten veel meer kussen, we moeten veel meer zwaaien naar buitenlandse bussen." Ik discrimineer niet tussen bus sen en passagiersboten. Als ze straks thuiskomen, dacht ik, zul len zij vertellen hoe aardig die Oostenrijkers zijn: 'ze zwaaiden naar ons vanuit hun hotelkamer!' In dit geval betrof het een Roe meens passagiersschip, en ik vraag mij nog steeds af of ik die vrijdagavond heb staan zwaaien naar mensen die de daaropvol gende zondag tot de 164 slachtof fers behoorden van de Roemeense passagiersboot die in Roemenie op de Donau na een aanvaring onmiddellijk zonk. Het zal wel niet. Maar ik moet er vaak aan denken, en dan steeds in combinatie met de groet van de zwaardvechters in de Romeinse tijd: 'Ave Caesar, morituri te sa- lutant!' - 'Gegroet Caesar, zij die gaan sterven wensen u heil!' Niet dat ik aan een stuk door vanachter mijn raam naar voor bijtrekkende schepen zwaaide of mij met Caesar wil vergelijken, want op een gegeven moment viel de duisternis in en wendde ik mij tot de televisie met zijn twaalf ka nalen. Van de Oostenrijkse televi sie moet u zich geen al te grote of bijzondere voorstellingen maken. Dé Nederlandse televisie lijkt mij niet slechter en zeker niet minder interessant. Maar er was een zen der onder die twaalf, de commer ciële RTL Plus, die zich onder scheidde van de andere zenders. Met 's avonds laat een film of en kele programma's van sexueél ge halte. Titels als „Maenner-maga- zin 'M'", 'Leidenschaftliche Bluemchen', de Italiaanse Erotik- komoedie 'Reich und gnadenlos' (gevolgd door 'Sexy Follies') ge ven wel zo'n beetje aan wat voor programma's dat zijn. De twee voorbeelden die ik zag kwamen er in diepste wezen op neer dat jonge giechelende meis jes zich bij het verschonen of om kleden voortdurend al hun kleren uittrokken, zodat zij een wijle naakt te kijk stonden voor man nen die hen door gaatjes in de muur bespiedden. Dat was de grondgedachte, maar daar waren ook enkele va riaties op, zoals met een verrekij ker, in de meisjeskamer kijken, met de deur in huis vallen etcete ra. Tot de mannelijke voyeurs be hoorden ook veel geschrokken ka tholieke geestelijken, soms kwam het zelfs tot lijfelijke confronta ties, waarbij de meisjes steevast bloot waren en de mannen hun kleren angstvallig aanhielden, hoewel het toch sinds mensen heugenis bekend is dat je in zulke gevallen maar het beste gelijk kunt oversteken. Het wonder baarlijke daarbij is, dat de verre gaande onnozelheid van plot, spel en gedrag niet verhinderen dat zulke films worden uitgezonden, terwijl films van dezelfde kwali teit maar zonder dat bloot erin geen kans zouden krijgen op het scherm te komen. Het gaat diis kennelijk om die blote meisjes, die om de zoveel minuten aan bloot staan moeten blootstaan. Die films functioneren derhalve als de hedendaagse peepshows, waar je ook door een gat in de muur naar een bloot meisje mag kijken, maar ook als de schilderijen uit de vroe ger eeuwen die ik in het Kunsthis- torisches Museum van Wenen aantrof: 'De nimf en de herder van Titiaan, 'Susanna en de oude mannen' van Tintoretto, 'Venus en Adonis' van zowel Spranger als Janssens, waarbij het in al die gevallen om naakte i aangeklede mannen gaat. De vraag is natuurlijk: is er evenveel vraag naar zulke on-ero- tische pikante films als indertijd naar de schilderijen van Rubens, Titiaan en anderen? Het ant woord blijkt ja te zijn, althans in Oostenrijk. DeNeueAZ publiceer de donderdag een studie van de Oostenrijkse televisie, waaruit blijkt dat 45% van het Oostenrijke publiek meer sex en erotiek op het scherm wil, en dat die wens vooral leeft bij de groep van 20- tot 49-ja- rigen met een hogere schooloplei ding. In tegenstelling tot de Duitse kijkers, die eerder te kennen heb ben gegeven dat zij zulke erotische films het liefst meteen na het jour naal van 8 uur zouden willen zien, gaf 55% van de Oostenrijkse kijkers de voorkeur aan TV-Eroti- ca op vrijdag- en zaterdagavond vanaf 10 uur. En daarbij zal dan meer gebumst' moeten worden dan in die peepshows-met-tijd- verlies die zij nu al te zien kriiaen. De commerciële TV zit wat dat aangaat allang „tussen navel en knieschijf', zoals Neue AZ dat uit drukt. En u weet, ook bij ons komt de commerciële televisie onherroe pelijk aanmarcheren, dus als u leest dat weer een nieuwe coryfee naar TV-10 of Veronique is over gestapt, moet u haar of hem in ge dachten even tot op het bot uitkle den om een indruk te krijgen hoe die programma's er uit zullen gaan zien... Horizontaal: 1 bekneld, 5 even eens, 8 zoon van Venus (gr- .myth.), 12 aartsbisschip, 16 in orde (eng. afk.), 18 lichamelijke opvoeding, 19 boom, 21 grieze lig, 24 dun, smal stuk hout, 25 dat is (lat. afk.), 26 voldoende gekookt, 27 schrijfbenodigd- heid, 28 ongeveer, 29 soort ver lichting, 30 natuurgeest (myth.), 32 Technische Hogeschool (afk.), 33 rund, 34 telwoord, 36 deel v.h. oor, 38 soort verzeke ring, 40 voorteken (lat.), 41 pla neet, 42 vlijt, 43 fam. lid, 44 huis dier, 46 telw., 48 lengtemaat, 49 bevestiging, 50 plechtige gelof te, 52 klein kind, 53 muziek noot, 54 gekorven tabak, 55 ap paraat als energiereservoir, 56 tij, 58 zeehond, 59 ijzerhouden de grond, 61 een zekere, 62 sle de, 67 dominee (lat. afk.), 68 los bol, 74 bridgeterm, 75 bevel, 76 nadruk, aandrang. Verticaal: 2 namiddag, 3 riv. in Utrecht, 4 mil. rang (afk.), 5 mil. rang (afk.), 6 toegankelijk, 7 boksterm (afk.), 8 drietenige luiaard, 9 snijwerktuig, 10 deel v.d. bijbel, 11 sierlijk, fraai, 13 muz. noot, 14 muz. noot, 15 re kening, 17 praatziek iemand, 18 wat doet lachen, 20 spoorstaaf, 21 tijdperk (lat.), 22 venijn, 23 schriftelijk stuk, 31 onbedui dend gepraat, nonsens, 33 fam. lid, 34 bouwlanden bij e. dorp, 35 modegek, 36 vr. munt, 37 li chaam, 39 deel v.h. lichaam, 45 telw., 47 lekkernij, 50 ik (lat.), 51 mannetjesbij, 53 gang v.e. paard, 57 goed, in orde, 60 peul vrucht, 63 vr. vnw., 64 graden (afk.). 65 barium (scheik. afk.), 66 huid, 68 meervoud (afk.), 69 titel (afk.), 70 loofboom, 71 riv. in N.Br., 72 pers. vnw., 73 muz. noot. miiaipgaga ^ciEiiaaGiD |ao°auJH anaaaaavoöacjuaa aaaaaaaa|aiaaaa □Saaaoaaoaa- BaaaiaaaaaQ De winnaars van de Leidsch Dag blad-handdoek zijn: H. Blansjaar, Milanenhorst 90, 2317 CH Leiden, G. v.d. Plas, Hoorneslaan 133, 2221 CL Katwijk. toege- Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: 19.02 De Samenloop. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Damokles. 1.02-7.00 Niemands land. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 Driespoor. NCRV: 19.03 Paperclip-radio. 21.03 Crossroads. 23.03-24.00 Late da te. Radio 4 na 18 uur VOO: 18.02 Avondstemming met om 18.11 Componist van de maand: Lex Van delden. 20.00 Nws. KRO: 20.02 KRO-Klassiek op Zaterdagavond. Musica Literair: Camera obscura. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi ha- berter (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasia (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- VLOK 09.00-10.00 Mag ik u even vcx stellen 10.00-11.00 Vlok Informatief 11.00-13.00 Dubbel en dwars 13.00-14.00 De Verversing Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter TROS: 10.02 Wegwezen. VARA 11.02 Ophef en vertier NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. Radio 1 na 18 uur 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.03 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht; 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brandsteden Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws.. VARA: 8,02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoette Jan Blaaser (herh.). AVRO: 10.30 Muziekmo- zaïek. 12.02 AVRO Muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Nederlands op AVRO 2.15.02 Mu- Radio 2 na 18 uur 18.02 Dat zoeken we op. 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Ssssssst19.30 Hersengymnas tiek uit Tunis. 20.00-7.00 Zie ra- Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdeslijn. Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op slag van maandag. Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.02 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musi ca Religiosa et Profana. 9.55 Pro gr -overz. KRO: 10.00 Oecumeni sche viering. NOS 11.00 Holland Festival Oude Muziek 1989 iaoo Nws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 Concert op de zondagmiddag: Rot terdams Philharmonisch Orkest met sol. (In de pauze: Praten over muziek). 16.00 NOS Jazzgeschie denis. 16.30 Diskotabel. Rad» 4 na 18 uur 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specia liteiten la carte. 22.00 Kamercon cert: Van Barok tot heden in kleine bezetting. Jonge meesters aan zee. Gustav Rivinius, cello en Paul Rivinius, piano. 22.45-00.00 Een late zomer, hoorsp. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 De zeven brie ven. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld gat. 14.00 Radio Romantica. 16.00 Bodylijn. NOS: 16.55 Mededelin gen en schippersberichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. IKON: 18.10 Li turgie en kerkmuziek. IOS: 18.40 De onbekende Islam. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers 19.55 Tamb 21.20 Medelanders Nederlanders, 21.45 Medelanders Nederlanders. 22.10-22.40 Jazz uit het historisch archief. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel OMROEP RUNLAND 10.30-11.00 Radio Gezondheid 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo- 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal VLOK 10.00 Kerkdienst 17.00 Kerkdienst MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nws. KRO: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. KRO: 7.33 Hier en nu. 8.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. (9.30,10.30 en 11.30 Nieuwsover zicht Hier en nu). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverzicht Hier en nu. 12.32 Over kopen ge sproken. 12.49 Moment. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land- en Tuinb. KRO: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuwsradio. Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder. (8.04-8.15 TROS-Ak-' tua). 9.04 TROS Gouden uren. 11.04 Op volle toeren. 12.04 TROS en Metropole Orkest voor Columbi ne. 14.04 Muziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis ontmoeting. 16.57 EO-Metterdaad hulpverle ning 17.04 Ronduit radiokrant. Radio 4 voor 18 uur NOS: 7.00 Nws. KRO- 7.02 Au bade. (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandagmorgen: Symf. ork. van beierse Omroep; 11.30 Jan Hulst, viool en Joke Muller, piano; 12.00 De alt Marian Anderson. 13.00 Nws. KRO: 13.02 Muziek van Jero me Kem. 14.00 KRO klassiek op van Mascagni. Radio Symf. Ork. en Groot Omroepkoor. 16.00 In ant- op uw schrijven-klassie VARA: 17.00 Marin Marais. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepv.- en ber. 9.00 Nws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 In- dié in Nederland. VARA: 10.00 Fac tor 5. met om 11.00 Berichten van en over ouderen. 12.00 Nws. HUM- VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel: er broeit wat. 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5 (ver volg). met om 13.10 Bericht ine. 17.00 Wat een taal. 17.30 de serteurs in Duitsland. 17.55 Mede delingen en schippersberichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met weekberich ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met overzicht, progr.aank. br., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 42