2 'We moeten ons diep schamen' Scylla al blij met handhaving Noordwijk wil weg uit de middenmoot Breukink liakt kn Bremdnk hakt knoop door SPOoTTV Zwaar seizoen voor Philidor Ajax steekt hand in eigen boezem na verlies bij Austria V.V. NOORDWIJK-RIJNSBURGSE BOYS VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1989 SPORT PAGINA 19 Leidse' teams beginnen verzwakt aan competitie LEIDEN De NTTB lijkt het belang te hebben ingezien van een gerichter p.r.-beleid. In een sfeer volle en redelijk professionele ambiance presenteerde de tafeltennisbond zich met het oog op het nieuwe seizoen. Revolutionaire veranderingen kwamen echter nauwelijks aan het licht. Of het zou de oprichting van een topsportschool moeten zijn waarvoor TT Amsterdam zich sterk heeft ge maakt: de combinatie van topsport en studie heeft in elk geval één belangrijke wijziging tot gevolg gehad: de overstap van de nummer drie op de vaderlandse ranglijst van Comtest/Scylla naar Amster dam. Rijnsburg de te ldoppen ploeg LEIDEN Noordwijk - Rijnsburgse Boys is morgen de 'trekker' in de bollenstreek. Op sportpark Duinwetering treden 's middags om drie uur twee ploegen aan die in de eerste twee competitieron den één punt verloren. De Noordwijkers willen meer dan een grij ze positie in de middenmoot en kunnen nu bewijzen dat ze meer waard zijn dan vorig seizoen. Ted van Berkel is nieuwkomer in de Noordwijkse gelederen, maar heeft zich in korte tijd al een aardig beeld gevormd van de kustploeg. "De ploeg wil meer dan anoniem mee draaien in de middenmoot. Ik ge loof dat in de groep ook het besef leeft dat dat kan. Het gaat lekker, al heeft Noordwijk enige nieuwelin gen die moeten worden ingepast. We beginnen elkaar steeds beter LEIDEN In de hoofdklasse van de KNSB-competitie, die morgen begint, lijkt iedere vorm van serieu ze concurrentie voor titelverdediger Volmac/Rotterdam te ontbreken. De vraag resteert dan ook welk team in het kielzog van deze onmis kenbare monopolist kan blijven. Vorig seizoen was dat het Nijmeeg se SMB. Allicht moet die rol ditmaal aan het met de zusjes Polgar ver sterkte HSG uit Hilversum worden toegedacht, een team dat overigens ook al min of meer een filiaal van Volmac-directeur Van Oostrom is. De beide promovendi uit de eerste klasses lijken traditiegetrouw de meest aangewezen degradatiekan didaten. Zowel Utrecht als De Vari ant slaagde er na enige tijd van af wezigheid in terug te keren in de hoofdklasse. Utrecht mag zich van de twee omtrent een eventueel ver lengd verblijf nog de meeste zorgen maken. Het zo verrassend vóór Eindhoven gepromoveerde Breda se de Variant versterkte zich name lijk op de transfermarkt in de per soon van Hans Ree. Philidor/Leiden, dat het vorig al niet gemakkelijk had, zal 5 op zijn tellen moeten let ten. Captain Joop Piket, na ziekte dit keer weer volledig inzetbaar, is realist genoeg om de gevaren te on derkennen: "Ons team is aan het vergrijzen. De spelers worden er met het vorderen van de jaren niet sterker op. Maar in principe is er na tuurlijk nog wel voldoende kwali teit aanwezig om ons te kunnen handhaven. Bovendien is Han Jans sen van Koningsclub naar ons toe overgekomen, een speler die goed is voor het derde bord. De start is heel belangrijk. Met eerst morgen SMB en daarna De Variant en Utrecht ontmoeten we gelijk de zwakke broeders. Overigens denk ik dat het verzwakte Watergraafsmeer het eveneens zwaar zal krijgen. Heieen de Greef en Leen van Ofwegen zijn bij ons de eerst aangewezen reser ves. Morgen spelen zij in plaats van Piet Bakker en Coen Stehouwer". i te voelen. Zelf heb ik het ook mijn zin als centrale midden- s wel een omschakeling aar Noordwijk. Zater- s toch anders. Opportu- velder. Het i van UVS n dagvoetbal i nistischer". "Rijnsburg is voor mij een onbe kende ploeg. Ik ken Ron Carli en Huug Aandewiel, maar verder weet ik weinig van ze. Ik zie morgen wel wie ik tegenover me krijg. Vorig jaar werd het in Noordwijk 1-1. Mis schien zit er nu meer in. Ik vind het moeilijk om een voorspelling te doen", zegt de 31-jarige 'mid-mid', die inmiddels al vijf jaar werkzaam is als tennisleraar in de kustplaats. Noordwijk moet de geblesseerde Rob Vermeer missen. Over de be schikbaarheid van Andries Wendt, die vorige week geblesseerd uitviel, bestaat nog twijfel. De tegenstander uit het bloemen- dorp is nagenoeg compleet. Alleen Fred Arroyo kampend met een hielblessure en bovendien op va kantie - is niet beschikbaar bij de geelzwarten. "Het zal een zware pot worden voor ons", blikt Nico Oos- terlee namens Rijnsburgse Boys vooruit. Net als Van Berkel is Oosterlee een nieuweling in de bollenstreek. Een andere' overeenkomst is dat beiden uit onvrede bij hun vorige club vertrokken. Oosterlee kwam van het Alphense ARC en heeft voorlopig een basisplaats afge dwongen in de elf van Arie Kurver. "Ik besefte dat ik in Rijnsburg één van de zéstien zou zijn", zegt de spits. "Tot nu toe heb ik in de basis gespeeld. Maar ik weet dat de con currentie groot is. Leon Vonk kan bijvoorbeeld net zo makkelijk op mijn positie spelen". Die positie van de aanvaller is bij zijn nieuwe club totaal anders dan in Alphen. "Bij ARC was ik in de voorhoede vaak het enige aanspeel punt. Ik speelde altijd op de as van het veld. Bij Rijnsburg moet ik veel aan de zijkanten spelen en ben ik niet meer de man naar wie de bal per se moet. Het vergt allemaal wat aanpassing van mij. Daarbij is het niveau wat hoger en weet je dat je week-in-week-uit moet presteren om je basisplaats af te dwingen". "Morgen is Rijnsburg weer de te kloppen ploeg. Het lijkt wel alsof ie dereen in de regio zich extra oplaadt om Rijnsburg te verslaan. Ook dat is ROB VAN DER ZANDEN Mirjam Kloppenburg moet Scylla in eredivisie houden. BERGEN OP ZOOM (GPD) - Hij maakt een opgeluchte indruk. Blij dat het touwtrekken voorbij is en er nu duidelijkheid bestaat over het shirt dat volgend seizoen om zijn ranke schouders zal hangen. Erik Breukink tekende gistermiddag in Eindhoven een contract dat hem twee jaar bindt aan de ploeg Gis- bers. "Omdat", zo stelt de import Westbrabander, "PDM mij het meest te bieden heeft. Niet finan cieel het Italiaanse Carrera over trof de aanbieding van PDM maar vooral qua programma en be geleiding. Het is de beste keuze". Als een verrassing kwam Breu- kinks overgang van Post naar Gis- bers bepaald niet. De krabbel van gistermiddag betekende niet meer dan een bevestiging van wat min of meer al weken bekend was. Daar voor flirtte Gisbers wat al te open lijk met de opvolger van het naar Post vertrekkende duo Theunisse- Rooks. En daarvoor was Raas te stil, kon Priem geen positieve geruch ten de wereld insturen en maakte zelfs het Italiaanse Carrera geen melding van contacten met de 25-ja- rige prof. De gentleman Breukink hield tot gisterochtend in Eindhoven, waar hij zondag de Bevrijdingsprijs rijdt, echter z'n mond. Dat was de af spraak met Gisbers. "En daar heb ik me aan gehouden. Maar ik ben blij dat er duidelijkheid is. Scheelt me een hoop telefoontjes". Waarmee nu dus ook bekend is dat over een maand in Lombardije een eind komt aan een periode van vier jaar waarin Breukink drie keer de Tour reed en twee keer als ge doodverfd winnaar van de Ronde van Italië werd aangemerkt. Waarin hij ook bekend werd als het talent dat uiteindelijk niet aan de ver wachtingen voldeed. En daarom kocht Post, ten einde raad na het de bacle in de Tour, Neerlands meest gelouterde rondeduo Rooks-Theu- nisse. Een duidelijk signaal voor Breukink. Hij was overbodig, mocht op zoek naar een nieuwe werkgever. Ook al hield Post de deur schijnbaar open. Kon Breu kink z'n contract, dat nog een jaar liep, eventueel gewoon uitdienen. De Bergenaar hield de eer aan zichzelf. Hij berustte in de visie van Post en liet zich op geen enkele ma nier in negatieve zin uit over de Am- stelveense ploegleider. Onderwijl "De telefoon stond roodgloeiend toen bekend werd dat ik bij Post vertrok" ging hij z'n eigen weg, wetend dat een ronderenner van zijn kaliber nog steeds een geliefd WENEN (GPD) Bryan Roy wel of Bryan Roy niet, dat was dus de vraag. Het antwoord van Leo Beenhakker was duidelijk; niet dus. Hoewel, duidelijk? De technische baas van Ajax gooide het op vormverlies, bedacht voor Roy een plaats op het offerblok en schonk Richard Witschge tegen Austria Wien zijn vertrouwen, „want die kan ook linksbui ten spelen". In werkelijkheid koos Beenhakker, kennelijk toch meer geschrokken van de nederlagen tegen FC Twen te en PSV dan hij wilde toegeven, voor het bijspijkeren van de defensie. LSG boekte weliswaar enig suc ces voor wat betreft het protest te gen de competitie-indeling in de beide eerste klasses (Het Witte Paard 1 en 2 werden omgeruild), maar koestert in 1B toch beduidend minder ambities dan vorig jaar. Captain Ruud Mieremet: "Charles Kuijpers is vertrokken en Joan Baart raken we binnenkort kwijt, terwijl we ook lang niet altijd op Wim Heemskerk hoeven te reke nen. Dat scheelt toch routine. Bo vendien denk ik dat teams als Eind hoven en DD Te sterk zijn. Alleen als wij in de eerste klasse A waren ingedeeld zouden er nog wel titelas- piraties zijn. Nu is dat niet reëel, meer dan de sub-top zit er niet in". LSG opent morgen bij HMC uit Den Bosch. Bij de Parlement-bewoners vormen Jan Tolenaar, de van Al phen overgekomen Peter Passenier en Annemarie Benschop, de nieu we gezichten in het eerste. In de tweede klasses B en C lijken voor Philidor 2 en LSG 2 plaatsen in de middenmoot weggelegd. De Philidor-reserves maakten daarvan de laatste jaren door middel van een benauwde eindsprint al een ge woonte van, LSG 2 lijkt wat aan kwaliteit te hebben gewonnen. In de derde klasse C wacht LSG 3 een flinke klus om zich te handhaven, wat voor het als Leids kampioen weer in de KNSB teruggekeerde Voorschoten in 3D evenmin een ge makkelijke opgave zal worden. De Voorschotenaren zagen de laatste jaren een aantal routiniers vertrek ken, zonder dat daarvoor adequate opvolgers in de plaats kwamen. In deze poule treedt De Zwarte Pion uit Lisse in exact dezelfde formatie aan als vorig seizoen. SCHAKEN Jeroen Piket begint bij zijn debuut in het Interpolis schaaktoernooi met zwart tegen Gary Kasparov. Dat was het onfor tuinlijke resultaat van de door Gen- na Sosonko en Jan Timman uitge voerde loting in de raadszaal van het gemeentehuis in Tilburg. Angst is zelden een goede adviseur en dat was het gisteravond in het zielig lege Prater-stadion (12.000 kij kers) ook niet. Austria Wien, een ploeg waarvan er, zeker naar Eu ropese maatstaven gemeten, een hele hoop in een dozijn gaan, bleef moeiteloos overeind en pikte zo waar ook nog een doelpuntje mee (1-0). Ofte wel: de ploeg van de toe komst want dat is Ajax ontegen zeggelijk tobt in het heden. Beenhakker bestrijdt dat overi gens. De man die Ajax de faam in Europa moet terugbezorgen, hield zijn discipelen naderhand opzichtig de hand boven het hoofd. Dat on dertussen spelers, óók de jonkies, schuldbewust de hand in eigen boe zem staken, pleit voor de ploeg die in ieder geval buiten het veld min der onvolwassen is dan sommigen veronderstellen. „We moeten ons heel diep schamen dat we hier geen doelpunt hebben gemaakt", vond Van 't Schip bijvoorbeeld en Roy zei het hem na. Dat Ajax over krap veertien da gen het karwei in de Watergraaf smeer zal afmaken, lijdt nauwelijks twijfel. Austria kan eenvoudigweg niet beter, zoals ex-Ajacied Felix Gasselich nadrukkelijk aanstipte, en gisteravond op eigen veld was het al niks. De aanwezigheid van vier internationals, waarvan alleen spits Andy Ogris niet door de mand viel, ten spijt, is Austria een ploeg waar Ajax moeiteloos overheen moet kunnen gaan. Dat het niet ge beurde en slechts twee kansen van betekenis (Wouters voor en invaller Roy na rust) werden verzameld, mag de getalenteerde Amsterdamse equipe zichzelf aanrekenen. Ommezwaai Beenhakker deed dat niet of slechts in milde, uiterst voorzichtig geko zen bewoordingen. De tactische ommezwaai, met de vleugelspitsen Witschge en Van 't Schip in een te ruggetrokken rol en Fischer, bij ver rassing toch uitverkoren voor een Europa Cup-debuut, eenzaam in de punt van de aanval, had filevorming op het middenveld tot gevolg. Dit tot genoegen van Austria, vooraf nog de hemel in geprezen door de Amsterdamse spionnen. Van de inhoud van de spionage- Stukken, opgesteld door Pronk, Beenhakker en Kohn, bleek alleen de opmerking over de fysieke kracht van de Oostenrijkers hout te snijden; met de hardheid viel het al leszins mee 22 overtredingen, waarvan er drie goed waren voor een gele kaart, tegen Ajax slechts 12 en de gevreesde snelle tegensto ten bleken door Verkuijl, Larsson en Vink eenvoudig omschadelijk gemaakt te kunnen worden. Met uitzondering van die in de zeven tiende minuut dan, toen Larsson nogal dom een vrije trap veroor zaakte en niemand de tegenwoor digheid van geest noch de ervaring bleek te bezitten om even voor de bal te gaan staan. Zsak profiteerde van de tijdelijke chaos in de Am sterdamse defensie met een snelle spelhervatting, Degeorgi van de taxatiefout van doelman Menzo (1- 0). Ervaring „En zo komen we weer terug bij het gebrek aan ervaring", besteeg Beenhakker zijn stokpaardje. „Wat dat betreft moeten we nog geduld hebben. Ontstellend veel geduld". De beschuldigende vinger haalde hij alleen voor Pal Fischer uit de zak. De Hongaar was in Wenen in derdaad geen voorbeeld van vlijt, deed verlangen naar zijn gebles seerde voorganger Pettersson en kwam in het saaie stuk nauwelijks voor. „En dat verwijt ik hem", meld de Beenhakker. „Niet goed spelen is oke', dat mag, maar ik wil ook van jonge gasties inzet zien. Een 19-jari- ge en ook een 23-jarige als Fischer moet er net zo hard voor knokken als bijvoorbeeld een Wouters. Dat gebeurt nog te weinig". Beenhakker heeft, door zijn ge- sleutel aan de beginopstelling van de competitie, in een ander opzicht zijn zin wel al gekregen. De concur rentiestrijd is, ook door de terug keer van Verkuijl en straks Willems, in plezierige hevigheid losgebar sten. Zo bemerkte Beenhakker in de aanloop naar de Avond in Wenen dat Richard Witschge zijn reserve- beurt bij PSV de afgelopen dagen op het trainingsveld omzette in een positieve bewijsdrift. Over Bryan Roy, de parel aan de kroon van het Amsterdamse toekomstteam toch. TAFELTENNIS De Leidse vereniging bleek niet bij machte de jeugdige Danny Heister een aantrekkelijker bod te doen dan dat wat de winnaar van de jeugd top-12 in de schoot kreeg geworpen van de hoofdstedelijke club. Het mede door de overheid gestimu leerde topsportproject, waarbij jon ge talenten onder gedegen begelei ding kunnen trainen èn studeren, bleek voor Heister een gouden kans. Dramatisch gevolg voor de Leidse eredivisieclub is echter dat het goudhaantje na één seizoen al vertrekt. Het gegeven dat ook Pa trick Swier in de eerste helft niet zal kunnen spelen (tot februari verblijft de student medicijnen in Amerika) maakt de hele situatie voor Scylla uiterst onplezierig. Invallers uit het tweede moeten de hoofdmacht nu gaan 'versterken'. Met grootheden object is, ook al is hij in Italië dan door het ijs gezakt vanwege onder voeding en gaat hij in het belang rijkste wielerevenement van het jaar opnieuw onderuit omdat het li chaam hem in de steek laat. Een verloren seizoen dus. Dat kan iedere renner overkomen. Zo ziet Breukink het ook nu nog. "Maar", zegt hij, "in m'n eerste Tour won ik een zware bergetappe, ik reed in het wit, in het geel. In Italië zat het rose vele dagen om m'n schouders. Kortom, ik denk dat ik voor vol doende publiciteit heb gezorgd. En daar draait het in de wielersport toch om. Niet soms?" In de Giro zal Breukink volgend seizoen niet starten. "Die rijdt PDM niet". Wel de Tour waarin hij, samen met de Mexicaan Raul Alcala, als beschermd klassementsrijder een gooi mag doen naar een plaats bij de eerste vijf. Verder denkt Breukink nu ook in de voorjaarsklassiekers z'n gezicht wat nadrukkelijker te kunnen laten zien. "Omdat de jaren bij Post volledig afgestemd waren op de Giro en de Tour. In die rondes moest ik pieken. Bij PDM ligt de na druk weliswaar ook op de Tour, maar tussen de voorjaarsklassie kers en de ronde ligt voldoende tijd om het wat kalmer aan te doen". was hij minder te spreken. „Richard is op een goeie manier kwaad ge worden, Bryan niet, die heb ik van de week nauwelijks gezien", oreer de Beenhakker, aldus zijn besluit verklarend om Roy de eerste zware teleurstelling uit zijn jonge loop baan toe te brengen De invalbeurt van de begaafde pin- geldoos kwam niet zonder horten of stoten tot stand. Beenhakker liet Roy halverwege de tweede helft, op een moment dat Ajax uitblonk in tikkies breed, warmlopen en wissel de naast de dug-out even met hem van gedachten. „Ik heb hem ge vraagd hoe hij dacht te gaan spelen: zoals tegen PSV of zoals tegen De nemarken. Zijn antwoord stelde me gerust". Het antwoord in het veld was nog overtuigender en Roy liet in de laatste 25 minuten eindelijk weer eens zien dat hij alles in zich heeft om de super-vedette van de jaren negentig te worden. De linkerspits wervelde zich meerdere malen langs de stramme Oostenrijkse be- als Peter Paul de Vrind en Mirjam Kloppenburg, beiden goed voor een groot aantal zekere overwinningen en Sjoerd Meijer, hoeft trainer Frits Kantebeen zeker niet te wanhopen. Na het kort durende Europa-cup avontuur van BT Lifters/Oegstgeest moet het eerste team van deze vere niging zich weer richten op de wer kelijkheid van de tafeltenniscompe- titie. En ook voor deze club is er mo menteel weinig reden tot jubel. Paul de Jong bevindt zich nog zeker zes weken in het buitenland vanwe ge zijn studie en daarnaast hebben twee andere spelers er geen pro bleem in gezien om op vakantie te gaan tijdens de competitie. De con clusie van coach Piet van Noort lijkt dan ook terecht: "De eerste helft zal in het teken staan van handhaving". Promotie is voor dit team zeker uit gesloten. In de andere eerste divisie speelt namelijk het sterke Bruns/S- hot, en slechts één team zal in de cember de overstap naar de eredivi sie mogen maken. Bij het Leidse Docos waait een nieuwe wind. Trainer en oud-eredi- visiespeler Ed Fallaux is gestopt met zijn activiteiten voor de vereni ging uit de Mors. Na lang zoeken is een nieuwe man gevonden in de persoon van Wim Knaap, voormalig trainer van Amsterdam. In zijn groep komen twee nieuwe namen voor. Bij de mannen heeft Edward Hulst van SVE de plaats ingenomen van Jasper Wallaart. Voorzitter Wim Jagers acht dit zeker een ver sterking voor het eerste team, wat zich dit jaar zal trachten te ontwor stelen aan de derde divisie. Bij de vrouwen heeft Anja Heijnen het veld geruimd (naar Amsterdam). Voor haar in de plaats is Petra Bui telaar van Hercules naar Leiden ge komen. Jagers over 'zijn' vrouwen team: "Meedraaien in de midden moot moet zijn weggelegd voor dit trio. Promotie lijkt niet haalbaar, daar zowel Amsterdam als Maxel- 1/Avanti weer met de zusjes Bak ker in hun midden betere kaarten in handen hebben". Ook het vrouwenteam van Scylla, dat in dezelfde klasse en groep is in gedeeld als stadsgenoot Docos, acht zich een goede middenmoter. Mis schien zelfs meer dan dat, als alles een beetje meezit. Speelster Heidi de Haas: "Hoewel Kluis en Amster dam goede kanshebers zijn moeten ook wij een gooi kunnen doen naar het kampioenschap. Het is vooral afwachten wat de concurrentie presteert", aldus een altijd zeer con stant en goed spelende De Haas. WOUTER LANGEVELD nenpartijen en nam alleen iets van de glans van zijn invalbeurt weg door een uitstekende kans. hem aangeboden door Wouters en Van 't Schip, onbenut te laten. Desondanks bleef er voldoende voer over voor de stelling dat Been hakker gisteren in Wenen de ver keerde speler op het offerblok heeft gelegd. Jan Jansen loopt snelle 800 meter ALPHEN AAN DEN RIJN - Jan Jansen presteert ook aan het eind van het baanseizoen nog steeds sterk. De atleet van De Bataven liet gisteravond in Alphen aan den Rijn op de 800 meter de snelste tijd note ren: 1.53,1. Daarmee bleef de Leide- naar zijn clubgenoot Michel Ver- steegen (1.54,4) ruim een seconde Theo van der Veer (AV Holland) schreef de gisteravond in Dordrecht gehouden Dubbeldam loop op zijn naam. De Leiderdorpse onderwijzer kwam op het 9,6 km lange straatparcours tot een snelle 28.50,0. Straf Feyenoord wordt opgeschort ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan bij het thuisduel tegen Willem II, op zondag 24 september, gewoon de poorten voor het publiek open zetten. Nadat het bestuur van de Rotterdamse club gisteren besloot in beroep te gaan tegen de straf van de tuchtcommissie om Feyenoord één thuiswedstrijd zonder publiek af te laten werken, is de schorsing opgeschort. De tuchtcommissie, van de KN VB besloot deze week de Rotter damse club te veroordelen tot het spelen van twee thuiswedstrijden voor de competitie zonder publiek, exlusief de pers. Een van die duels voor lege tribunes is voorwaarde lijk, voor de periode van 13 septem ber 1989 tot 30 juni 1990. Tevens leg de de commissie Feyenoord een boete op van 10.000 gulden. De tuchtcommissie achtte de Rotterdamse club verantwoordelijk voor het staken van de wedstrijd te gen Fortuna Sittard op 20 augustus. Stompwijkse Boys naar tweede ronde HAZERSWOUDE - Stompwijkse Boys heeft zich gisteravond ten kos te van Bernardus geplaatst voor de tweede ronde van de LD-cup. Na een 1-1 ruststand overwon de zon dag vierdeklasser de Hazerswoudse afdelingsclub op eigen veld met 1-4. In het uitgestelde treffen nam Edwin Vrugteveen voor rust het enige doelpunt van Bernardus voor zijn rekening. Voor de bezoekers maakte Ton van de Bos een hat trick. Twee van die drie treffers kwamen voort uit een strafschop. Chris Duyvestein tekende voor het vierde Stompwijkse doelpunt. Het eerste zaterdagelftal van Lugdunum was in de reguliere speeltijd nog wel opgewassen tegen Altior (2-2). De ploeg uit Ter Aar nam daarna dé strafschoppen het best. VRUDAG 15.25-16.50 BBC 2: Paarderaces uit Goodwood. j 15.35-15.50 Did 1Sonne, Wind und Ster ne. documentaire over een zeilwedstrijd. 17.00-17.25 BBC 2: Paarderaces: uit 17.10-17.30 Ned 1Schaken- verslag van het Interpolis Schaaktoernooi in Tilburg. 18.00-19.00 SKY Major League Baseball: Amerikaanse prof-competitie. 19.00-20.00 SKY: Worstelen: WK freesty-- Ie vanuit Martigny. 20.00-22.00 SKY: Golf: PGA European Golf. 22.00-23.00 SKY: Wielrennen: samenvat ting van de European Community Tour. 22.25-22.50 Ned 2: Sporl: met een sa menvatting van de voetbalwedstrijd Roda JC-FC Utrecht, een reportage van de Ne derlandse skeelerkampioenschappen in Maasland, rallysport (de Omloop van Vlaanderen), paardenpolo en een voorbe schouwing op A|ax-RKC met RKC-er An- dré Hoekstra. 22.50-23.15 Did 2: Die Sporl-Reportage: met o.a. Bundesligavoetbal. 23.00-00.00 SKY: Voetbal: WK-kwalifica- tiewedstrijden. 23.25-23.50 Did 1Sportschau. 00.00-01.00 SKY: Australian Rugby Lea gue. ZATERDAG 13.30-14.30 TV 5: Sports Loisirs. 13.30-18.05 BBC 1 Grandstand: met voetbal (tussenstanden), autoraces (for mule 3 vanuit Brands Hatch), waterskiën vanuit Palm Beach), paarderennen (in Goodwood), roeien en tafeltennis (WK vauit Preston). LZ 1886 ADVERTENTIE Zaterdag 16 september 29e ZILVEREN SLEUTELS Waterpolotoernooi 5 MEIBAD Aanvang: 15.00 uur. Deelnemende ploegen:AZ&PC- POLAR BEARS - BRANDENBURG - NEREUS ADVERTENTIE Zaterdag 16 september 1989 15.00 uur Sportpark Duinwetering Kassa open: 13.00 uur. Aangeboden door Admiraal Schilders B.V.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19