Feyenoord: hoop doet leven spooRrrv PSY kan nog niet overtuigen B-team van Milan bluft Helsinld af Racistisch gedrag Zuidduits publiek Mark Spitz opnieuw te water Zurbriggen nu reeds met pensioen Hagenaars vechten mee in Enschede Stuttgart blijft op 2-0 steken DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 WASHINGTON (AFP) - Mark Spitz, die in het zwembad van München zeven gouden medail les veroverde bij de Spelen van 1972, gaat als 39-jarige opnieuw in training in een poging zich te kwalificeren voor de Spelen van Barcelona, twintig jaar later. Spitz, die tijdens zijn loop baan 32 keer een wereldrecord verbeterde, zou met zijn win nende tijd van 1972 (54,72 secon den) op de 100 meter vlinderslag ook in Seoul finalist zijn 'ge weest. De Amerikaan wil zijn training uitsluitend op dit num mer richten, meldde hij exclu sief aan het Amerikaanse week blad „Parade". „Zou ik mijn doel bereiken dan heb ik bij de Spelen van 1992 ten hoogste twee wedstrijden te zwemmen", verklaarde hij. Jeff Dimond, woordvoerder van de Amerikaanse zwembond heeft de plannen van Spitz be vestigd. Hij vertelde dat de oud kampioen, op diens verzoek, het recht heeft gekregen in nationa le wedstrijden te starten. Spitz, vader van een zoon, werkzaam bij de televisie-maat schappij ABC en daarnaast ac tief op de markt voor onroerend goed en sportkleding voor kin deren, zegt in Parade dat de uit daging het nog eens te proberen hem bijzonder aanspreekt. „Het is aan te nemen dat ik twee keer zo oud ben als de andere deelne mers in Barcelona. Het zou al een geweldig succes zijn als ik er desondanks in slaag mij voor de Spelen te kwalificeren en een plaats in de finale te veroveren. Dat immers bewijst dat ook een man van boven de veertig nog de kracht en de energie bezit om prestaties te leveren. Voor de sport zou dat veel meer beteke nen dan de zeven gouden me dailles, die ik in München heb gewonnen." DEN HAAG (ANP) - Met één Nederlander heeft AC Milan de verdediging van de Europese beker voor landskampioe nen solide ingezet. In het San Siro-stadion werden de part timers van H JK Helsinki met 4-0 opzij gezet. Stadgenoot In- ter verloor in Malmö verrassend met 1-0 en Bayern Mün chen maakte in Schotland van Glasgow Rangers een kansloze formatie (1-3). Wim Kieft geeft de bal het laatste tikje voor 1-0. Luzern-doel man Giorgio Mellancma litgt uit geteld op het gras. ZURICH (AFP) - Pirmin Zur briggen gaat over exact 200 da gen met sportief pensioen. Dat heeft de Zwitserse skiër giste ren op een persconferentie in Zürich medegedeeld. De pas 26-jarige topsporter zal op 31 maart 1990 zijn carrière be ëindigen op de piste van Crans Montana, dezelfde waar hij zijn grootste successen behaalde. Zurbriggen werd in zijn loop baan vier keer wereldkampioen en Olympisch kampioen op de afdaling. Bovendien won hij 34 wedstrijden in het circuit om de wereldbeker. De wereldbeker veroverde hij drie keer. Zurbriggen zei voorts dat hij op 30 septpmber in het huwelijk zal treden. Met zijn landgenote Monika Julen, eveneens lid van de nationale Zwitserse skiploeg. ENSCHEDE (ANP) - Voor en na de wedstrijd FC Twente-Club Brugge heeft de politie in Enschede 63 ar restaties verricht. Eén politieman raakte gewond doordat hij van een supporter een t-ap in het gezicht kreeg, aldus de politie. Een bus met 52 aanhangers van Club Brugge was al vóór het voet balduel naar het hoofdbureau van politie in Enschede overgebracht, omdat ze Nederlanders te lijf wil den gaan. Na de wedstrijd zijn ze de grens over gezet. Ongeveer twintig Hagenaars, die met de aanhang van Club Brugge vanuit België meegereisd waren, veroorzaakten gistermiddag pro blemen in het centrum van Ensche de. Er waren confrontaties met aan hangers van Twente en met stoelen werden de ruiten van drie winkels ingegooid, ook kreeg een kind een klap in het gezicht. Drie Belgen, drie Enschedeërs en één Hagenaar werden in verband hiermee opge pakt. Na afloop van de wedstrijd ont stonden opnieuw problemen tussen de supportersgroepen. Voordat de Mobiele Eenheid kwam waren de meesten echter al verdwenen. De politie aresteerde nog vier perso- De politie had voor de handhaven van de orde rond de wedstrijd Twente-Brugge 200 mensen inge zet. Het duel werd bezocht door ruim 2000 Belgen. De meesten wa ren per bus naar Enschede geko- Supporters van Feyenoord heb ben gisteren op weg naar de UEFA- bekerwedstrijd tegen Vfb Stuttgart vernielingen aangericht in een weg restaurant langs de Westduitse Autobahn bij Hockenheim. Een aantal fans bediende zich van de etenswaren zonder te betalen. Toen het personeel het geld opeiste, gooiden de supporters tafels en stoelen om en werd er met borden en flessen gegooid. Een bediende van het wegrestaurant raakte licht gewond. De politie stuurde de hor de terug naar de bussen. EINDHOVEN (GPD) - Echte vreugde kwam er nau welijks op toen scheidsrech ter Spillane PSV-FC Luzem naar het verleden floot. De ploeg van coach Guus Hid dink had weliswaar gewon nen (3-0), maar daar was dan ook alles mee gezegd. De miljoenenformatie bleef lan ge tijd struikelend overeind en had op z'n minst twee keer de hulp van de Ierse scheidsrechter nodig om straks in Luzem zonder al te veel kopzorgen aan de re turn te beginnen. Zonder kopzorgen althans over de tegenstander, want in de eigen gele deren rammelt het nog steeds aan alle kanten. Zowel binnen als bui ten de lijnen. De onderlinge machtsstrijd is zeker niet uitgestre den, ook al leek na de overwinning tegen Ajax de ploeg in rustiger vaar water te komen. Guus Hiddink gooide gister avond olie op het vuur door het pu bliek voor het hoofd te stoten met de wissel Povlsen/Vanenburg. „Va nenburg had wat last van zijn kuit blessure, daarom heb ik hem gewis seld. Ik was van plan Boerebach als vervanger voor Lerby in te brengen, maar ik moest van dat plan afstap pen, omdat Vanenburg aangaf aan vervanging toe te zijn". Wat Vanen burg had aangegeven was gister avond op meer PSV'ers van toepas sing. Slechts in de aanvangsfase werd door de meeste spelers een voldoende gehaald. De overrompe- lingstaktiek in die fase werkte per fect. FC Luzem had drie keer met de ogen kunnen knipperen in het felle licht van de schijnwerpers van het Philipsstadion of het zag al ster retjes. Wim Kieft profiteerde van een misgreep van doelman Mellaci- na, nadat Berrie van Aerle vanaf de zijkant had voorgezet. Moeite „We waren geshockt door die vroe ge treffer", gaf Luzern-coach Friedl Rausch toe. „Het kostte ons vervol gens veel moeite om gediscipli neerd te blijven voetballen. De snel heid en de spelvreugde hebben we weliswaar niet uit het spel van PSV kunnen halen, maar kansen hebben we eigenlijk niet meer weggege ven". Een opening naar wens; een start, waaraan PSV geen gevolg gaf. Na Kiefts treffer verviel de ploeg van Guus Hiddink weer in het 'nor male' competitiestramien. De opbouw van achteruit verliep veel te traag, waardoor het gescan deer vanaf de tribunes (20.000 toe schouwers) om tien doelpunten al snel verstomde. Het moois dat er na dat vroege doelpunt had moeten ko men, bleef achterwege. FC Luzem, dat in die aanvangsfase de handen vol had aan de eigen organisatie, kreeg tijd te herstellen. En meteen ook bleek dat in de ploeg van Friedl Rausch het nodige gevaar schuilt. John Eriksen lokte Koot en Nielsen naar zich toe en legde vervolgens de bal op een presenteerblaadje voor de voeten van Peter Nadig. De Lu- zern-spits schoot naast. De tweede Zwitserse mogelijkheid was zono dig nog groter. John Eriksen kopte een hoekschop voorbij Van Breuke- len tegen de binnenkant van de staander. Jan Heintze zorgde ver volgens voor de opluchting. „Dat was het breekpunt in de wedstrijd", vond Eriksen. „In plaats dat wij op 1-1 komen, scoort PSV uit de tegenaanval. En dat terwijl ze amper een kans heb ben gehad, buiten dat openings doelpunt. We hebben weliswaar verloren, maar PSV is me tegenge vallen. Het is duidelijk dat de ploeg de slechte start in de competitie nog niet overwonnen heeft". Buiten een groot veldoverwicht en Kiefts schot op de lat kon PSV niet beantwoor den aan de hoge verwachtingen en de favorietenrol. Zelfs toen de thuisploeg uitliep naar de 3-0 eindstand was er van echte overtuiging weinig sprake. Integendeel. Beide treffers werden voorafgegaan door PSV-overtredin- gen. („PSV won gelukkig en te hoog", vond Friedl Rausch). Wim Kieft maakte hands en stelde aldus Juul Ellerman in staat te scoren. Voordat Romario doelman Mellaci- na passeerde moest de Braziliaan eerst bewaker Marini het Shirt zo wat van diens lijf trekken. Guus Hiddink deelde in de malai se. Hij haalde zich andermaal de woede van het eigen publiek op de hals door Michel Boerebach tever geefs te laten warmlopen en vervol gens Flemming Povlsen in het veld te brengen voor Vanenburg. Naast het debuut van Kalusha (ingevallen voor de niet fitte Ellerman) had de menigte graag kennisgemaakt met de voetbalkwaliteiten van die ande re miljoenenaankoop, maar die werd teruggeroepen naar de reser vebank. Normen Met de 3-0 overwinning kon het Eindhovense publiek wel leven; de beslissingen van Hiddink werden weggehoond. „We hebben, gemeten aan Europese normen, een goed re sultaat gehaald", vond Hiddink. „Drie doelpunten gescoord en geen tegentreffer. Met de juiste instelling moet de in Luzem de volgende ron de bereikt worden. Onze verdedi ging heeft gedisciplineerd gespeeld en slechts twee kansen weggege ven. De opbouw en de afwerking waren daarentegen bij vlagen te slordig. Er waren te lange fases waarin \ve wat dat betreft niet goed hebben gevoetbald". FRED SOCHACKI Met Frank Rijkaard in de basis had AC Milan gisteravond een vlotte start. Middenvelder Stroppa gaf de thuisclub voor 41.000 toeschouwers al na zeven minuten de leiding (1-0). Voor de rust verdubbelde Massaro de voorsprong. Na de paiftze scoorde de vervanger van Gullit nogmaals, waarna Evani van afstand 4-0 maak te. AC Milan trad sterk gehandicapt aan. Liefst vijf basisspelers ontbra ken. Gullit, Van Basten, Donadoni en Colombo door blessures, aan- 'voerder Baresi door schorsing. Het genezingsproces van Gullit zal langere tijd in beslag nemen dan aanvankelijk werd vermoed. Ter wijl de aanvoerder van Oranje liet weten binnen niet al te lange tijd weer in het veld te staan, was chi rurg Martens in Brussel aanzienlijk sceptischer. De Belg betwijfelde of Gullit voor de eindronde van de we reldtitelstrijd in Italië weer fit zal zijn. Spaarzaam Verrassingen waren spaarzaam. Ei genlijk maar twee, de nederlaag van Inter Milan in Malmö en de winst van Bayern München in Glasgow. Inter Milan kwam in Zweden met 1- 0 heel goed weg. Het dankte het marginale verlies aan doelman Zen- ga, die zijn doel bijzonder knap ver dedigde. Alleen Lindmann slaagde er in de Milanees in de 74e minuut te passeren. Acht minuten voor tijd was Malmö via Endquist heel dicht bij 0-2, maar andermaal Zenga red de de Italiaanse kampioen. Bayern München haalde in zijn tiende Europese bekerwedstrijd op Brits grondgebied zijn eerste over winning. In het beruchte Ibroxpark werd Glasgow Rangers met 1-3 ver slagen. Bayem maakte tactisch een sterke indruk. Hoewel Walters de thuisclub in het met 40.135 toe schouwers uitverkochte stadion in de 25e minuut de leiding gaf door een strafschop te benutten, contro leerden de Westduitsers de wed strijd. Drie minuten later maakte Kögl gelijk. Na de pauze stormde de thuisclub en maakte Bayern intelli gent gebruik van de ruimte. Thon werd in het strafschopgebied ge vloerd en scoorde zelf vanaf de stip (1-2). Augenthaler stelde de zege veilig. Hij passeerde doelman Woods in de 74ste minuut van 30 meter (1-3). Real Madrid nam tegen Spora Luxemburg genoegen met 3-0. Het duel werd in Saarbrücken gespeeld, omdat het stadion van Spora gere noveerd wordt. Butragueno voor en Michel twee keer na de rust teken den voor de produk'tie. Olympique Marseille nam een ruime voorsprong van 3-0 op Brondby. De Denen hielden een uur stand in Marseille. Toen sloeg de miljoenenformatie van Tapie toe. Sauzee, Papin en Vercruysse brachten de royale stand op het bord. Dnepropetrovsk, de kampioen van de Sovjetunie, speelde in Wr exham de uitwedstrijd tegen Lin- field (1-2). Het duel was op gezag van de UEFA verplaatst van Noor- dierland naar Wales door ongere geldheden in een eerder bekerduel in Linfield. Koedritski scoorde bei de doelpunten voor de Russische ploeg. Krol Ruud Krol debuteerde op Europees niveau met een gelijkspel. De trai ner van KV Mechelen zag geen doel punten in Trondheim tegen Rosen borg Ballklubb (0-0). Dynamo Dres den miste zes basisspelers in de wedstrijd tegen AEK Athene. De overwinning viel mager uit (1-0). Lieberam benutte een van de vele kansen. De Griek Stamatis kreeg rood. Bij Spartak Prag - Fenerbahce (3- 1) moest de politie in de pauze in grijpen. Supporters van beide clubs raakten slaags. Op dat moment had den de Turken nog de leiding (0-1). In de tweede helft werd Schuma cher drie keer gepasseerd, waarvan twee maal door Bilek. DONDERDAG 18.00-19.00 SKY: Roeien WK te Bied. 19.00-19.30 SKY Motor Sports News. 19.30-20.00 SKY Surfer Magazine 20.00-21.00 SKY: Badminton. Worldcup, samenvatting. 21.00-21.30 SKY: Golf: European Tour voor vrouwen, samenvatting. 21.30-22.00 SKY Wildwatervaren. 22.00-23.00 SKY: Indy Car World Series: vanuit Toronto. 23.00-00.00 SKY: Australian Rules Foot ball. 23.09-00.09 Ned 3: Studio Sport: een uit gebreid verslag van de wedstrijd Austria Wien-Ajax (EC3) en een samenvatting van Barcelona-Legia Warschau (EC 2). 00.00-01.00 SKY: Voetbal: Europacup. 01.00-01.30 SKY: Wielrennen: European Community Tour. 15.25-16.50 BBC 2: Paarderaces uit Goodwood. 15.35-15.50 Did 1Sonne. Wind und Ster- 7.00-17.25 BBC 2: Paarderaces: STUTTGART (GPD) In een niet eens zo grijs verleden zou een nederlaag van de aard en omvang, die Feyenoord gisteravond in Stuttgart leed (2—0), het roodwitte legioen twee weken later hoopvol naar de Kuip hebben doen stro men. Je moet wel een onverbeterlijke optimist zijn om de zer dagen nog iets dergelijks te verwachten en, erger, elk ge voel voor realiteit uit het oog hebben verloren om daarbij ook nog in een goede afloop te geloven. Toch waren er gisteravond Feye- noorders, die zowel het een als het ander deden. Supporters vanzelf sprekend (daar zijn het supporters voor), maar ook traineren spelers, al is het doorgaans lastig te beoorde len of die hun optimisme niet meer met de mond dan met de geest belij den. Pim Verbeek kon natuurlijk moeilijk anders. Niet alleen is een trainer wel de laatste, die het hoofd in de schoot mag leggen, maar bo vendien had hij een 2—0 nederlaag tevoren als alleszins redelijk en niet onoverkomelijk aangemerkt. „Dan ga ik zeker niet in tranen naar huis," zei hij letterlijk. Indruk Voor tranen was in het Neckarsta- dion inderdaad geen reden, daar voor beet Feyenoord te fel van zich af en wekten te veel spelers op z'n minst de indruk het diepste van het dal achter zich te hebben gelaten. Maar het aantal kansen en, vooral, de individuele kwaliteiten van Feyenoord en de 'VfB' verschilden toch zo veel, dat het in Rotterdam wel heel erg gek moet lopen, wil de Kuip-equipe over veertien dagen niet voor de derde achtereenvolgen de keer (na Borussia Monchenglad- bach en Bayer Leverkusen) door een club uit de Bundesliga van het Europese toneel worden verwij derd. „Maar wie weet hoe de vlag er dan voor staat," hield Verbeek de moed erin. „Wasiman speelt weer. Metgod is aan het terugkomen en ik heb Blinkertje en een jongen als Van Geel vanavond dingers zien doen, waarvan ik dacht: als ze dit kunnen opbrengen, dan kunnen ze straks met hun voetballende kwaliteiten van nog meer waarde voor ons wor den." En glimlachend voorspelde hij: „Let maar eens op, ik krijg straks nog een luxe-probleem." De als veel van zijn spelers (Brands, Brochard, Nortan, Mulder en Tebbenhof) op Europees niveau debuterende trainer baseerde zijn vertrouwen in een betere toekomst op de enorme vechtlust, die de ploeg aan de dag had gelegd tegen de huizenhoog favoriete Zuidduit sers. „Ze hebben als team meedo genloos geknokt en dat is wel eens anders geweest, de laatste weken," constateerde hij verheugd. Toch ontkwam ook Verbeek er niet aan te erkennen, dat Feyenoord te weinig aan voetballen was toegekomen om zich met recht op de borst te kun nen slaan. „We zijn op loopsnelheid afgetroefd," gaf hij grif toe. „Vooral voor de rust dreigden we zo nu en dan te worden overlopen en toen het meteen erna 2-0 werd, vreesde ik dan ook het ergste." Prachtkans Een prachtkans voor Jozsef Kiprich, na een gladde een-twee met Zier Tebbenhoff, hield, hoewel door de Hongaar knullig verknald, in die fase de hoop levend de rest deed Joop Hiele. De met een injec tie in zijn gekneusde hand spelende doelman belette achtereenvolgens BasualdOi Frontzeck en Gaudino de kloof onoverkomelijk te, maken en bofte dat Hotic de bal "bverkopte, toen hij al geslagen op de grond lag. „We hebben verzuimd de zaak hier al te beslissen," mopperde Arie Haan naderhand, zonder overigens de indruk te maken erg in de war te zitten over de return. „We zullen ook in Rotterdam mogelijkheden krijgen," klonk het zelfverzekerd. Pim Verbeek ging er later prat op, dat niet VfB Stuttgart, maar Feye noord (Martin van Geel) de eerste kans van de wedstrijd creeërde. De oud-Spartaan realiseerde zich even wel maar al te goed, dat het al veel eerder dan in de 21ste minuut 'Tor' voor 'die Schwaben' had kunnen zijn. Fritz Walter was al eens van wanhoop bijna door de grond ge zakt en Maurizio Gaudino (met Guido Buchwald de opvallendste man bij de thuisclub) had al eens de buitenkant van de paal geraakt, toen Paul Nortan de tegenpartij te Michael Frontzek is Feyenoorder Jozef Kiprich opnieuw te snel af. hulp schoot. De nog maar net fit verklaarde verdediger wilde een verre pass van Michael Frontzeck op Gaudino onderscheppen, maar liet de bal op het natte gras ver ge noeg van zijn schoen springen om Fritz Walter een niet te missen kans op 1—0 te bieden. Blunder "Triest, dat het juist Paul moet over komen," toonde Verbeek mededo gen, „vooral ook omdat het niet de eerste keer is en hij verder een fout loze wedstrijd speelde. Hij moet die bal natuurlijk gewoon wegjagen." Nortan zelf baalde zo van de blun der, dat hij zich geergerd afreageer de op de benen van tegenstander Hotic. Omdat hij kort voor zijn tra ditionele vergissing al tegen een ge le kaart was opgelopen, zat 'rood' er op een gegeven moment dik in. In de 35ste minuut met name hield de Engelse scheidsrechter Keith Hac- kett hem opzichtig de hand boven het hoofd, na een te vinnige tackle op de enkels van de irritante Joego slaaf. In de moeilijke minuten na Karl Allgowers fenomenale vrije trap (VfB's aanvoerder deed zijn bijn aam 'Knallgower' weer eens alle eer aan, 2—0) ontsnapte ook Regi Blin ker aan een rode kaart en leek Stuttgart langzaam maar zeker het Rotterdamse verzet te breken. Maar met Jan Mulder op de plaats van de goed spelende Rene Brochard (mis selijk na een 'elleboog' van Fritz Walter) en naderhand Johnny Met god voor Toni Roth kreeg Feye noord toch weer enigzins greep op het gebeuren. ^TUTTGART (GPD) Een tikkeltje emotioneel stond hij na afloop van Feyenoord-VfB Stuttgart de wachtende pers te woord. Veel hoef den ze hem niet te vragen overigens, hij voerde zelf het woord. Bewust van zijn fatale fout in de eerste helft, wist Paiil Nortan precies dat hij voor de zoveelste keer dit seizoen de ondergang van Feyenoord had in geleid. „Ik begrijp niet", sprak Nortan bedroefd, „waarom nu juist mij dat iedere keer moet overkomen. In de competitie is het al een aantal keren gebeurd en nu was het weer raak". Het moment stond hem later nog goed voor ogen. „Ik onderschepte die lange bal van Frontzeck, maar om de één of andere reden sprong de bal net een stukje te ver van mijn voet. Die Walter kwam meteen aan stormen om in te schieten. Joop was kansloos, kon er niets meer aan doen. Ik kon wel door de grond zakken". Het was niet alleen om die reden een dramatische avond voor de ver dediger, die bij zijn contractbespreking met Feyenoord vorig jaar een salarisverhoging bedong indien hij binnen twee jaar in het Nederlands elftal zou debuteren. Zowel Paul Nortan als Regi Blinker was vanaf het eerste fluitsignaal slachtoffer van racistisch en onbeschoft gedrag (bavianengeluiden bij elk balcontact) van de 22.500 kijkers in het Neckarstadion. Nortan: „Ik hoorde het wel, maar het heeft mijn spel niet beïnvloed. Alleen door die fout raakte ik even de kluts kwijt en maakte ik een aan tal overtredingen achter elkaar". De zwaarste in die rij, op de Joego slaaf Hotic, kwam hem bijna op een rode kaart te staan. De meelevende en begripvolle scheidsrechter Keith Hackett, die zich ook in Engeland heeft laten gelden als een fel tegenstander van racistische leuzen in de stadions, sprak de verdediger van Feyenoord vaderlijk toe en gaf niet toe aan het hysterische gebrul van de Duitse aanhang, die Nortan na de aanslag op Hotic van het veld verwijderd wilde zien. „Hackett liet weten dat ik het rustiger aan moest doen. Als ik nög een zware overtreding zou maken, kon hij echt niets anders meer doen, zo zei hij. Ik heb me daarna kunnen inhouden, al merkte ik dat Stuttgart met opzet veelvuldig Hotic de bal toeschoof. Ze probeerden me ge woon uit de tent te lokken". Kritiek op het (racistische) gedrag van de Duitse aanhang leverde tij dens de persconferentie na afloop van het duel een verhitte discussie op tussen enkele Nederlandse verslaggevers en Arie Haan, die het voor zijn president Mayer-Vorfelder opnam. Het bestuurslid van VfB Stuttgart dat tevens actief is in de politiek, werd gevraagd of 'het fol klore is in het zuiden van Duitsland, dat zwarte voetballers worden aangepakt'. Haan noemde de artikelen van de bewuste vei slaggevers ten tijde van de laatste interland Nederland—Westduitsland, waarbij zou zijn gerefereerd aan de tweede wereldoorlog, schandalig en onge past. Pim Verbeek hield zich afzijdig, maar had later op zijn beurt kritiek op het gedrag van Arie Haan tijdens de wedstrijd. Haan smeekte langs de kant net zo hard als de toeschouwers om gele en rode kaarten. Voortdurend vloog hij op en maakte hij met veel theater duidelijk dat de Rotterdammers wat hem betreft over de schreef gingen. Ver beek: „Ik heb me vreselijk geërgerd aan het gedrag van Arie. Zijn jon gens gingen heel snel tegen de grond, als je blies vielen ze al om. Ken nelijk zijn dat de internationale normen en misschien ben ik nog steeds te netjes voor dit vak".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17