B en W Zoeterwoude werpen zich op als beheerders van landelijk gebied Leiderdorp mist kans op plaatselijke politieke partij GROOTS MIDDELEEUWS RIDDERSPEL Constructief gesprek over asfalteren van de route door Warmond 2 en 3 oktober 1989 PAGINA 14 REGIO LEIDEN DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1989 Nieuw onderzoeksrapport ter tafel Alarminstallatie redt Horecavo op het nippertje LEIDERDORP - De Horecavo aan de Leiderdorpse Wevers- baan is vanmorgen op het nip pertje gered door een afgaand alarm. Inbrekers waren het pand binnengekomen door een plastic koepel op de eerste ver dieping te forceren. Ze doorzochten de nodige vertrekken, maar toen ze op de begane grond arriveerden ging het alarm af. Uiteindelijk heb ben ze niets weggenomen bij hun ongewenste bezoekje om halfzeven. Een nachtje eerder hadden criminelen aan de Merellaan meer succes. Ze slaagden er in een groene vw-golf te stelen. Van de personenauto ontbreekt nog elk spoor. WARMOND - De Warmondse gemeentesecretaris Lauten- bach en Bonjer, voorzitter van het actiecomité Warmonds Groen, oordelen positief over het gesprek dat B en W en de ac tiegroep gisteravond hebben gevoerd. "Het gesprek is con structief verlopen", aldus de voorzitter van Warmonds Groen. "De kans bestaat dat de visies naar elkaar toe groeien", meent Lautenbach. Verdere mededelingen willen de heren niet doen omdat B en W de gemeenteraad vanavond verslag zullen uitbrengen. Vier leden van de actiegroep hebben gisteren ge praat met het college van burge meester en wethouders, de direc teur gemeentewerken en een des kundige van het onderzoeksbureau Oranjewoud, dat de eerdere plan nen voor de doorgaande route in Warmond heeft uitgewerkt. Een nieuw onderzoeksrapport van het bureau Oranjewoud, dat eerder de ze week is uitgekomen, heeft cen traal gestaan tijdens de besprekin gen. Alle punten die het actiecomité eerder naar voren bracht, zijn vol gens Bonjer gisteravond aan de or de geweest. Het ging om het beplan- B en W van Zoeterwoude vinden het prima wanneer oude boerderijen worden 'opgesplitst' zonder dat dat de oorspronkelijke staat aantast. Goed tingsplan, maatregelen voor het be- voorbeeld is het pand Weipoortseweg 7. (foto Henk Bouwman) houd van bomen langs de route en een onderzoek naar de toestand van de bomen door een onafhankelijk bureau zouden dan besproken moe ten zijn. Asfalt Het nieuwe rapport geeft zeer gede tailleerd aan welke functie de bo men hebben in het dorp, welke bo men de gemeente moet vervangen en welke maatregelen ze kan nemen om bomen langs de route te be schermen. Uitgangspunt voor het rapport was de keuze voor asfalt, omdat het raadsbesluit daarover verleden jaar al is gevallen. De actiegroep heeft steeds gepleit voor het terugdraaien van de aanbe steding, met name voor het gedeelte met de 22 beuken langs het Bos van Krantz. Maar het terugdraaien van het besluit of een gedeelte ervan lijkt niet meer aan de orde. Werkne mers van het aannemersbedrijf NBM zijn afgelopen maandag al be gonnen met de asfaltering van de route. 'Natuur- en landschapswaarden behouden' Voorschoten blijft bij omstreden weg VOORSCHOTEN - B en W in Voor schoten blijven bij de omstreden weg tussen de Douw van der Kraplaan en de Baron Schimmel- pennick van der Oyelaan. Dat blijkt uit een voorstel dat vanavond aan de orde komt in de commissie open bare werken. Medewerkers van het buurthuis Bloemenwijk Boschgeest en leden van de jeu de boulesbaan hebben zich eerder dit jaar gekeerd tegen de aanleg van de weg die tot gevaarlij ke situaties zou kunnen leiden en het gebied tussen de jeu de boules baan en het buurthuis zou doorsnij den. Het college voert aan dat de pro cedure al is afgerond. Het karwei is aanbesteed en de aannemer kan hieraan bepaalde rechten ontlenen. B en W zien geen verkeerstechni sche bezwaren tegen de aanleg. Wel willen B en W een halfverhoogd pla teau aanleggen op de oversteek plaats tussen buurthuis en jeu de boulesbaan. Concert Het Nieuw Nederlands Strijkkwartet van de Kunstkring Duivenvoorde geeft van avond een concert in het kasteel aan de Laan van Duivenvoorde in Voorschoten. Het concert begint om 20.30 uur. dropping Jongerenvereniging Utopia organiseert zaterdag 16 september een dropping. Deelnemers worden in busjes ergens in Nederland afgezet. Het is de bedoeling dat ze op zoek gaan naar de leiding die het zich in het plaatselijke café gemakke lijk maakt. De busjes vertrekken om 20.30 uur. Koffieconcert De pianist Herman Uhlhorn en de violist Kaoru Kakudo geven zondag 17 septem ber een koffieconcert in Raadhuis De Paauw aan de Raadhuislaan in Wasse naar. Ze spelen werk van Handel, Brahms, Chausson en Saint-Saëns. Dit concert is het eerste in een serie van drie koffieconcerten. Aanvang 12.00 uur. ZOETERWOUDE - B en W Zoetermeer van Zoeterwoude hebben een bestemmingsplan ge- i Leiden. Een aanval mogelijkheden bieden, onder Zoetermeer op de Kleine Geer- meer door de aanleg van fietspaden en Blankaardpolder is afgeslagen, en parkeerplaatsen langs de recrea- - - waardoor is voorkomen dat het land tieve routes. Camperen bij de boe- presenteerd dat de toekomst onder water wordt gezet om er een ren wordt ook toegestaan, al mogen van het landelijk gebied in recreatiegebied van te maken. Een per bedrijf niet meer dan drie de gemeente moet veiligstel- de bebouwing aan te tasten. In Optredens beperkte mate wordt toestemming Jongerenoentrum ,ent in Wassenaar c len. In het plan wordt voor gesteld de gemeente als be heerder van het gebied aan tuur- en landschapswaarden te behouden. Het bestem mingsplan is gisteravond voorgelegd aan de commis- ONDERSCHEIDING - H.J. Neele- man uit Voorschoten is gisteren be noemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. F.W. Rutten, secre taris-generaal van het ministerie sie ruimtelijke ordening van ïanKECK°ïomisShe Zaken' ?peldde Zoeterwoude. de bijbehorende versierselen op. Neeleman is voorzitter van de maat schap en de Raad van Bestuur van Het landelijk gebied van Zoeter- Moret en Register Accountants Rot- woude staat onder grote druk van terdam. de stedelijke uitbreidingen van dwars door vans worden'gehuisvest'. Volkstui- deze polder een ontsluitingsweg nen aan de dorpsranden moeten naar het Aa-strand aan te leggen, zorgen voor de dagrecreatie, want ligt er nog. Zeer recent is het Leidse de bouw van zomerhuisjes is taboe plan om de Oostvlietpolder aan de in de plannen van het college. te wiizen met atif Hnel andere kant van de rijksweg te be- De vraag naar woningen langs de te wijzen, mei ais aoei na- bouwen drie .linten, is groot B en w huldi_ In het bestemmingsplan geeft gen het standpunt dat nieuwbouw aan dat de veenweidegebieden in van woningen en bedrijven is uitge- star.d moeten worden gehouden, sloten. Wanneer boeren in het ge- evenals de karakteristieke bebou- bied hun bedrijf beëindigen, kun- wingslinten van Weipoort, Westein- nen ze hun grond veelal snel verko- de en Zuidbuurtseweg. Omdat vee- pen. Meer problemen zijn er met de teelt bij dit veenweidegebied hoort, verkoop van het woonhuis en de worden er alleen veehouderijbedrij- stallen. Omdat deze gebouwen zon- ven toegestaan. Intensieve veeteelt- der goed onderhoud snel in verval bedrijven als kippen- en varkens- raken, kunnen ze een woonbestem- fokkerijen worden als hoofdtak van ming krijgen. Is het geheel voor één bedrijfsvoering afgewezen, mede gegadigde te kostbaar, dan is het vanwege de schadelijke milieu-ef- mogelijk er enkele woongelegenhe- fecten van dergelijke ondernemin- den van te maken. Dat moet geheu gen. De gemeente verleent even medewerking aan de vestiging tuinbouwbedrijven, behalve ir Gelderswoudse polder waar grond geschikt is voor de teelt struiken en bomen. laniseert zaterdag 16 september Vletal Massacre Showcase'. Vijf bands ?e.nJ. zullen 's middags optreden. Het gaat om net oestem- Eterna| Nightmare, Final Decision. Do nor, Mortmain en Brutal Obscenity. De middag begint om 15.00 uur en wordt ge houden in de boerderij Ter Weer aan de i zonder de oorspronkelijke gegeven voor vestiging kleinschalig agrarisch nevenbedrijf in een voormalige boerderij De presentatie mingsplan leidde gisteren tot enke le mondelinge en'schriftelijke vra gen van de aanwezige boeren en raadsleden. Tijdens een bijeen komst in november wordt nader in- gegaan op de mogelijkheden om p|atbodemwedstriiden boeren het landschap te laten behe- ™iuuueraweusm|UHi ren Daarnaast wordt gesproken De Koninklijke Watersportvereniging De over bebouwing van het land met Kaag organiseert zaterdag 16 en zondag andere produkten dan gras. Voe- 17 september zeilwedstrijden derbieten als mogelijkheden genoemd. Het maximum van drie voor camperen bij de boer vindt raadslid J. Berkhouwer (CDA) wel De interkerkelijke vereniging Full Gospel Men's Felowship International houdt dindsdag 19 september in motel De Gou- maximaal aantal van tien campeer- den Leeuw in Voorschoten een bijeen- wagens. Haar collega A. Ringersma komst voor zakenlieden. Spreker is de (PZ) wilde graag weten of er ook heer Panhuis. De gastspreker is direc- mogelijkheden zijn voor trekkers- teur van twee keukenstudio's. De bijeen- LEIDERDORP - De plannen voor de oprichting van een nieuwe politieke partij in Leiderdorp zijn voorlopig in de ijskast gezet. Initiatiefnemer T. de Vrind heeft het te druk met andere zaken, zoals de oprichting van de politieke partij 'Leef baar Leiden'. Het programma van die partij komt volgens de Leider dorper tot stand met veel inspraak en hij hoopt dat dat een 'opstekertje' is voor de Leiderdorpse gemeente raadsverkiezingen van 1994. De plannen voor een nieuwe partij borrelden enige jaren geleden op bij de Stichting Leefbaar Leiderdorp (SLL), waarin De Vrind enige tijd actief was. Deze in 1986 opgerichte stichting deed in de afgelopen jaren vooral van zich spreken door haar acties tegen de plan nen voor de aanleg van een puinstort in het Doesge- bied. De Vrind stelt vast dat deze acties bestuurlijk vele consequenties hebben gehad. Vooral de bewering van de stichting dat er een ver band zou bestaan tussen de aanleg van de stortplaats en het verlenen van een vergunning om naast de puin- stort zand te mogen storten, zorgde voor de nodige commotie. "Bestuurlijk van inferieure kwaliteit", noemt De Vrind deze gang van zaken. Provinciebe stuurder Van der Vlist heeft inmiddels toegegeven dat er wel degelijk een verband bestaat tussen zandwin ning en vuilstort en ook de gemeente Leiderdorp kan dit niet langer ontkennen. Boos Volgens mevrouw Dekkers, voorzitter van Leefbaar leiderdorp, heeft haar stichting "geen enkele behoefte om in de politiek te gaan". Zij maakt zich zelfs bijzon der boos over het feit dat De Vrind heeft geprobeerd om vanuit de SLL een partij op te richten: "Toen de stichting nog maar net bestond begon hij er al over te gen een journalist terwijl ik van niks wist. Hij is twee jaar geleden al uit de stichting gestapt". Ondanks het feit dat de democratie op plaatselijke niveau het voorlopig moet stellen zonder nieuwe poli tieke partij, blijft de politicus in de dop begaan met het lot van zijn woonplaats. Hoewel hij vaststelt dat bur gers ook vanuit maatschappelijke organisaties veel Mevrouw Dekkers, voorzitter van de Stichting Leefbaar Leiderdorp, neemt het De Vrind kwalijk dat hij vanuit haar stichting een politieke partij heeft wil len oprichten. (archieffoto) kunnen bereiken, besluit hij toch met een waarschu wing aan het adres van de gemeente Leiderdorp. "Uiteindelijk mag met de komst van de stortplaats, een tekort op de gemeentebegroting en een te hoge woonlastendruk, de Leiderdorpse politiek zich de ko mende jaren voor de eigen daden verantwoorden. Voorlopig zullen de politieke partijen, met de komen de gemeenteraadsverkiezingen in zicht, de nodige be loftes uitdragen en nijpende kwesties bagatelliseren". Recreanten Omdat het landelijk gebied veel na tuurschoon te bieden heeft, gaat er een grote aantrekkingskracht van uit op recreanten. De gemeente Zoeterwoude wil deze mensen Zakennieuws Image Consult Image Consult, een adviesbureau voor marketing, communicatie en public relations, heeft Rijswijk ver ruild voor Wassenaar. Het bureau heeft een pand betrokken op het nieuwe bedrijvencentrum aan de Herenweg 6. Image Consult is 1 januari 1988 opgericht door R.J. Mulder en pro duceert zogeheten sponsored maga zines en marketing- en communica tieplannen. High techbedrijven vor men vijftig procent van de omzet, de dienstverlenende branche 20 procent en de voedingsbranche is een goede derde met 15 procent. Inbraak in flat KATWIJK - Bij een inbraak in een flat in de Troelstrastraat in Katwijk zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twee video's, sieraden, een filmcamera, cd-schijQes en 1000 gulden gestolen. De daders zijn vol gens de politie het huis binnenge komen via het balkon en een ver moedelijk niet afgesloten deur. VOORSCHOTEN - De Voorschotense wethouder J. Visser (openbare werken) heeft gistermiddag het startsein ge geven voor de eerste fase van de renovatie van het parkbos Ter Wadding. Bij een ingang aan de Zeven Provinciën opende hij een hek voor het ingenieursbureau Oranjewoud, dat de renovatie op zich zal nemen. Na afloop gaf Vis ser, in witte jas, een korte toelichting. Het opknappen van het tweehonderd jaar oude bos zal jaren duren. Stapsgewijs worden slechte percelen ge rooid en zullen jonge bomen worden geplant. Tijdens de eerste fase, die in december wordt afgerond, komen er on geveer duizend nieuwe bomen en een groot aantal heesters bij. Tijdens de werkzaamheden worden delen van het park voor korte tijd afgesloten. Welke gedeelten dat zijn, wordt later bekendgemaakt. (foto r terrein Wassenaarseweg Leiden Middeleeuwse taferelen herleven tijdens een groots spektakel ter gelegenheid van de 3-oktoberfeesten Opvoering door een Frans/Duits/Tsjechische stuntgroep van 20 personen met paarden van o.a ringsteken popsteken koppen afslaan duelleren met zwaarden en lansen zwaard- en schildgevechten steekgevechten degen-, dolk- en sabelgevechten groots riddertoernooi speciale attraktie: demonstratie met vuurwapens en buskruit Aanvangstijden: maandag-avond 2 oktober 22.00 ui dinsdag-ochtend 3 oktober 10 00 i Toegangskaarten: 2,50 p.p. kinderen t/m 12 jaar: 1,50 Opbrengst bestemd voor Toegangskaarten verkrijgbaar bij; VVV Leiden, Stationsplein 210 Kantoor Leidsch Dagbiad, Witte Singel 1, Leiden

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14