Gi Peres positief over vredesplan Egypte Polen slaat weg naar de democratie in Vredesproces Midden-Oosten komt op gang Politieke gevangenen Burma gedwongen tot 'dodenmars' VS-president ontvangt Jeltsin via achterdeur De Klerk stemt toe in anti-apartheidsmars Westduitse opvangkampen overvol met vluchtelingen NIEUW BIJ DEGKB: HET DOORLOPEND KREDIET WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1989 BUITENLAND PAGINA 5 TEL AVIV (GPD/AP) Het sinds weken vastgelopen vredesproces in het Midden-Oosten lijkt weer in beweging te komen. De Israëlische Arbeiderspartij van Peres reageerde giste ren positief op het voorstel van de Egyptische president, Mubarak, op te treden als bemid delaar in het conflict tussen Israël en de PLO. BANGKOK (AP) - Het Burmaanse leger heeft 500 politieke gevange- nen gedwongen tot het maken van een 'dodenmars' in de jungle in het noorden van Burma. De meeste van de gevangenen zijn studenten, zo hebben verschillende bronnen ge meld. Een ontsnapte gevangene zou hebben verteld dat inmiddels al veertien gevangenen tijdens hun tocht zijn overleden. Dagelijks zou den volgens hem zeker drie studen ten door ontberingen en mishande lingen sterven. Ze worden opzette lijk de dood ingejaagd, zei hij. De 500 dissidenten, voor het me rendeel mannen van in de twintig, zijn begin augustus vanuit gevange- nissen in Rangoon in vrachtauto's naar de plaats Namtu vervoerd, die in het noordoosten van Burma ligt. Een woordvoerder van de Bur maanse militaire regering ontkende het bericht. Een westerse diplomaat zei echter: "De politieke gevange nen zijn aangesteld als dragers voor het leger in het noorden. Ze krijgen amper iets te eten, moeten bloot- voets lopen en worden misbruikt en gepest". Een bericht van de Kachin Onaf hankelijkheids Organisatie (KIO), een van de etnische groeperingen die tegen de junta strijdt, meldde dat "degenen die struikelen en val len op beestachtige wijze worden doodgeslagen". De KIO verklaarde dat de gevan genen met touwen, aan zowel han den als voeten, aan elkaar zijn ge bonden. Ook zouden ze worden ge dwongen om zware rijstzakken te dragen over afstanden van 40 kilo meter. Tijdens de tocht zouden de militairen tegen hun schreeuwen: "Dit is nu democratie". Op 18 september vorig jaar gre pen de militairen in Burma de macht en maakten met bruut ge weld abrupt een einde aan de demo cratiseringsbeweging. In juni volg de er een nieuwe golf van arrestaties vanwege protestacties tegen de jun ta. Hierbij werden ook vooraan staande leden van de oppositie ge arresteerd. Volgens het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken zou den duizenden Burmanen in de af gelopen zeven weken zijn gearres teerd. Sommigen zouden tijdens hun gevangenschap worden gemar teld. Het Egyptische tien-puntenplan kan echter tot een nieuwe politieke crisis in Israël leiden. Volgens het plan zouden in de bezette gebieden in Israël verkiezingen moeten wor den gehouden voor Palestijnse ver tegenwoordigers die dan zouden gaan praten over een tijdelijke auto nomie voor die gebieden. De uiteindelijke status van de Westelijke Jordaanoever en de Ga- za-strook zou pas later moeten wor den vastgesteld. In het plan van Mu barak, een bijgeschaafd model van Shamirs plan, zou Israël bezet ge bied moeten teruggeven in ruil voor vrede. Een idee dat ook door de Ver enigde Staten wordt gesteund. De Palestij nen zouden een mate van zelfbestuur krijgen en drie tot vijf jaar later zou moeten worden onder handeld over een algehele regeling voor het Arabisch-Israëlische con flict. Aan eventuele verkiezingen zou den ook de 140.000 Palestijnen in Oost-Jeruzalem mee mogen doen. Bij de verkiezingen zouden interna tionale waarnemer? aanwezig moe ten zijn. De Arbeiderspartij kan zich wel vinden in die voorwaarden, maar het Likud-blok van Shamir niet. De PLO wenst slechts mset een eigen Palestijnse staat genoe gen te nemen. Parlementslid Porush van de Agudat Israël Partij zei gisteravond alle religieuze partijen te spreken, toen hij zei: "Dit is een vre- deskans die we niet mogen mis sen". In het emotionele politieke debat dat in Israël op gang is geko men naar aanleiding van het Egyp tische plan kunnen de religieuze partijen de politieke balans doen doorslaan. Porush zei zelfs op een vraag of hij niet tegen onderhande lingen met de PLO was: "We moe ten praten met iedereen die daartoe wordt gekozen". Vanochtend komen premier Sha mir, vice-premier Peres, de minister van buitenlandse zaken Arens en de minister van defensie Rabin, bijeen om zich over de Egyptische voor stellen te buigen. Premier Shamir heeft al laten weten niets te voelen voor zelfs maar een officieel rege ringsdebat. Peres, leider van de Arbeiders partij, zei: "Als Palestijnse verte genwoordigers met ons willen pra ten over het houden van verkiezin gen in de bezette gebieden, is het al leen maar logisch dat we daarmee instemmen". Terwijl Jordanië gisteren liet we ten het Egyptische tien-puntenplan te steunen, slaagde de Egyptische president Mubarak er niet in PLO- leider Arafat te overreden het plan officieel te aanvaarden. De PLO verklaarde zelfs dat haar woord voerder Abu Sherif, die maandag had verklaard binnen 48 WASHINGTON (GPD) - De Sov jet-politicus Boris Jeltsin'heeft pre sident Bush economische hulp ge vraagd voor de perestrojka, het her vormingsprogramma van Gor- batsjov. Jeltsin, die een rondreis maakt door de Verenigde Staten, heeft tien onderwerpen opgesteld waarbij de Sowjetunie en de Vere nigde Staten kunnen samenwer ken. Bush vertelde Jeltsin gisteren in een kwartier tijd dat hij hoopt op welslagen van de modernisering van de Sovjet-economie. Wat het 10-puntenplan precies in- Vlagverbranding Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden nam gisteren met grote meerderheid een wet aan, die het moedwillig verbranden of op ande re wijze schenden van de Ameri kaanse vlag strafbaar stelt. Tibet Een aantal activisten, onder wie tien boeddhistische monniken, die in maart betrokken waren bij mas sale anti-Chinese rellen in Tibet, is tot celstraffen veroordeeld vari ërend van drie jaar tot levenslang. Cocaïne Amerikaanse functionarissen heb ben maandag meer dan één ton co caine in beslag genomen en 17 per sonen gearresteerd in de grootste drugsvangst sinds president Bush afgelopen week zijn anti-drugspro gramma bekendmaakte. Intussen heeft de drugbestrijdingsdienst (DEA) 22.000 mensen en bedrijven geïdentificeerd die banden onder houden met de Colombiaanse drugskartels van Medellin en Cali. Zhao Ziyang De in juni tijdens de studentenbeto gingen afgezette partijleider Zhao Ziyang zal geen proces worden aan gedaan op beschuldiging van "het verdeeldheid zaaien in de partij" en "ondersteuning van protesten", heeft de Chinese minister Ying Ruocheng van cultuur verklaard. Intussen is bekend geworden dat de Chinese journalist Xiaokang, een van de mëest vooraanstaande dissi dente intellectuelen, erin is ge slaagd zijn land te ontvluchten en wacht om naar Frankrijk door te kunnen reizen. Etna De vulkaan Etna spuwt sinds maan-' dag weer lava en rook, nadat in het weekeinde al 'krachtig onderaards gerommel was opgetreden. Volgens de Italiaanse autoriteiten bestaat er geen onmiddellijk gevaar voor de naburige woongebieden, omdat de stroom lava op ongeveer 2.600 me ter hoogte is blijven steken en niet verder naar beneden is gekomen. Moord Twee gewapende mannen in een auto hebben gistermiddag in Ma drid een procureur van het Spaanse hooggerechtshof vermoord. De po litie vermoedt dat de'aanslag het werk is van de Baskische afschei dingsbeweging ETA. In de Baski sche stad Bilbao kwam een winke lier om het leven toen hij een bom brief openmaakte. houdt heeft Jeltsin niet onthuld. Na zijn gesprek met minister van bui tenlandse zaken Baker zei hij niet te verwachten dat Washington met le ningen over de brug komt. Een van de moeilijkheden die nauwere eco nomische samenwerking tussen de VS en de Sovjetunie in de weg staat, is het feit dat de roebel niet vrij ver handelbaar is. Baker wil dat de roebel interna tionaal inwisselbaar wordt om de Sovjetunie aantrekkelijk te maken voor Amerikaanse investeerders. Het is een probleem waar Moskou aan werkt. Er is een prijs van 25.000 dollar uitgeloofd voor de econoom die met het beste plan komt. Andere hervor mingen die Washington wil voor nauwere samenwerking zijn het aanvaarden van particuliere eigen dom en overschakeling op een ge- mengdë economie. De ontvangst van Jeltsin op het Witte Huis was bescheiden zonder aanwezigheid van fotografen of te levisiecamera's. Hij had geen offi ciële afspraak met de president, maar de nationale veiligheidsadvi seur Scowcroft. Tijdens dat gesprek kwamen Bush en vice-president Quayle even binnenwippen om de hand te schudden. Bush wil Gor- batsjov niet voor het hoofd stoten en zich niet mengen in de ruzies tus sen Jeltsin en zijn partijleider. raël te willen reizen om onderhan delingen te beginnen over het ver kiezingsplan, daartoe geen officiële toestemming had gekregen. Arafat, die met zware oppositi» binnen zijn organisatie te kampe, heeft, zal waarschijnlijk later deze maand zijn instemming met het Egyptische tien-puntenplan aan kondigen. Een aantal Palestijnse leiders uit de bezette gebieden is in middels'onderweg naar Cairo, ter wijl de Oost-Jeruzalemse krant Al Kuds schreef: "Het gaat fundamen teel om ons recht op zelfbeschik king". Blanke leider verzetsbeweging Namibia gedood WINDHOEK (AP) - De enige blan ke in de top van de Namibische on afhankelijkheidsbeweging Swapo, Anton Lubowski, is gisteren bij een aanslag doodgeschoten. De Swapo vermoedt dat de aanslag het werk is van rechtse blanken, maar de poli tie heeft nog geen enkele aanwij zing over de daders. Lubowski was de enige blanke die een leidersrol vervulde in de zwarte bevrijdingsorganisatie. Vol gens de politie werd de 37-jarige ju rist bij zijn huis in Windhoek ver schillende malen met een automa tisch geweer in het hoofd geschoten en ontkwam de dader in een rode auto. De politie heeft een klopjacht op hem geopend. Een buurman van Lubowski zei dat de dader onmid dellijk na de aanslag in de auto was gesprongen, waar ten minste nog een andere persoon inzat. Lubowski was lid van het dage lijks bestuur van de Namibische on afhankelijkheidsbeweging, die 23 jaar lang strijd heeft geleverd met Zuidafrika. Hij was vroeger officier in het Züidafrikaanse leger. In 1984 trad hij toe tot de legale, politieke vleugel van de Swapo. Hij fungeer de de laatste tijd als woordvoerder en was lid van het verkiezingsbe- stuur, dat de strategie bepaalt voor de komende verkiezingen. Hij had een advocatenpraktijk in Windhoek, maar was als jurist gro tendeels actief in Zuidafrika. Hij heeft de laatste jaren vele tegen standers van de apartheidspolitiek bij processen in Zuidafrika verde digd. Eén van zijn laatste zaken was die van de 'Veertien van Upping- ton', een groep van veertien zwarten die gezamenlijk ter dood werd ver oordeeld wegens de dood van een zwarte politieman bij rellen in een zwarte woongemeenschap in 1985. De moordaanslag werd gepleegd twee dagen voor de terugkeer van Sam Nujoma, de hoogste leider van de Swapo, die 30 jaar in buitenland se ballingschap heeft geleefd. Twee andere verbannen SWAPO-leiders keerden maandag al naar Namibia terug. Een medewerker van het Rode Kruis leest kinderen van DDR-vluchtelin- gen voor in een vluchtelingenkamp in het Westduitse Trostherg. (toto epa> PASSAU/BERLIJN (AP/Rtr) - Sinds de openstelling van de Hon gaarse grens zijn tot nu toe al ruim 10.000 Oostduitse vluchtelingen in de Bondsrepubliek gearriveerd. De Westduitse autoriteiten maakten zich gisteren op voor een verdere toestroom van DDR-burgers, na be richten dat in Hongarije inmiddels nog enkelè duizenden waren aange komen. De vluchtelingen worden opge vangen in vijf tijdelijke opvang kampen die in Beieren voor de vluchtelingen. Het Westduitse leger werd gevraagd kazernes voor de vluchtelingen ter beschikking te stellen. De Westduitse regeringswoord voerder Klein zei gisteren op een persconferentie in Passau dat in die stad alleen al 8.000 banen beschik baar waren gesteld voor de Oost duitse vluchtelingen. Ook in andere delen van de Bondsrepubliek zijn veel werkgevers bereid de nieuw komers een baan te bieden. Woordvoerder Klein nam tevens de gelegenheid te baat om de DDR te hekelen vanwege de openlijke Oostduitse veroordeling van de massale uittocht. "Hun reactie was niet verwoord in taalgebruik dat uit de IJstijd stamt, maar dat van het Stenen Tijdperk dateert. Als er al wordt geprovoceerd dan is de pro vocatie gelegen in de aantrekkings kracht van de vrijheid", zo betoog de Klein. De gevluchte Oostduitsers krij gen van vele werkgevers in West- duitsland banen aangeboden. Toch hebben de autoriteiten hen gewaar schuwd voorzichtig te zijn met deze voorstellen. Sommige werkgevers zouden op deze maniér aan goedko pe arbeidskrachten willen komen. Intussen hebben ook andere landen dan de Bondsrepubliek de DDR- vluchtelingen onderdak aangebo den. Als het aan de premier van de Ca nadese provincie British Columbia ligt mogen de Oostduitse vluchte lingen zich wel daar vestigen. Maar premier Vander Zalm wil eerst de reactie van de British-Columbianen afwachten. "We zouden tienduizenden goed geschoolde mensen kunnen heb ben, schat ik. Goede schrijnwer kers, ingenieurs, technici - vaardig heden die we in onze provincie hard nodig hebben". KAAPSTAD (Rtr/UPI/AP) - De waarnemend president van Zuid afrika, De Klerk, heeft gisteren toe stemming gegeven voor. een groot scheepse protestmars vandaag door Kaapstad. De Klerk zei tegen jour nalisten dat de organisatoren, onder wie de anglicaanse aartsbisschop Desmond Tutu, de regering hadden verzekerd dat het een vreedzame demonstratie zal worden. Diplomaten uit twaalf landen tre den vandaag op als waarnemer bij de protestmars. Het is voor het eerst sinds de afkondiging van de nood toestand, drie jaar geleden, dat de anti-apartheidsbeweging in Zuid afrika toestemming krijgt een pro testmars te houden. Kennelijk wil regering het niet aankomen op een confrontatie met Tutu en dominee Boesak, die tot de mars hebben op- Leger Colombia ontdekt kamp huurmoordenaars BOGOTA (AFP/ANP/AP) - Het Colombiaanse leger heeft honderd kilometer ten noorden van de hoofdstad Bogota een trainings kamp voor huurmoordenaars ont dekt, zo is vandaag in welingelichte kringen in Bogota vernomen. De ontdekking van het kamp wordt aangemerkt als het jongste wapenfeit in de drugsoorlog van de regering, waarmee gesuggereerd wordt dat het kamp opgezet zou worden door de Colombiaanse drugshandelaren. In de buurt van de plaats San Cayetano, 100 kilometer van Bogo ta, trof de dertiende legerbrigade barakken aan waar tientallen men sen kunnen worden geherbergd. De militairen leidden uit de aanwezig heid van een wapenopslagplaats en verschillend materieel af dat het om een trainingskamp voor huurmoor denaars ging. In de buurt van het kamp arres teerde het leger Luis Carlos Lopez en zijn broer José Manuel, die ervan verdacht worden deel uit te maken van een doodseskader dat in de om geving opereert. In Bogota nam de politie 28,5 kilo cocaïne in beslag, die in 29 kisten klaarstond om ver scheept te worden naar de Verenig de Staten. Intussen heeft het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken geadviseerd Nederlanders die niet dringend noodzakelijk Colombia moeten bezoeken, van hun reis af te Ook de Nederlandse ambassade in Bogota heeft de ongeveer zeven tig Nederlanders die in Medellin wonen, afgeraden openbare gele genheden als bioscopen, restau rants en shopping centra te bezoe ken. Het totaal aantal Nederlanders in Colombia bedraagt 900. Medellin wordt beschouwd als het centrum van de Colombiaanse drugshandel. geroepen om te protesteren tegen het hardhandige optreden van de politie bij de verkiezingen van vori ge week woensdag. Volgens de twee kerkleiders kwamen daarbij zeker 23 mensen om het leven. De regering maakte ook bekend dat een generaal van de politie, Jou- bert, is aangewezen om een onder zoek in te stellen naar de beschuldi gingen over het politiegeweld. Maar luitenant Rockman, een gekleurde politieman die de oproerpolitie on langs beschuldigde van onnodig ge weld, vond dat de regering beter een rechter had kunnen aanstellen voor het onderzoek. Rockman is door Tutu en ande ren geprezen als een held, omdat hij in de openbaarheid is getreden met zijn beschuldigingen dat de politie zich als 'wilde honden' gedroeg toen scholieren en omstanders in el kaar werden geslagen tijdens een demonstratie op 5 september. De hoogste gekleurde politiefunctiona ris, kolonel Manuel, heeft zich ach ter Rockman geschaard. Een voormalige persfotograaf, de kleurling Flatt, heeft dinsdag op een persconferentie bekend dat hij de afgelopen twee jaar voor de poli tie had gespioneerd en informatie had doorgegeven over journalisten en organisaties tegen de apartheid. De 21-jarige Flatt zei dat hij min of meer werd gedwongen te spione ren toen hij begin 1987 in het ge vang zat. Vanwege het geweld op de verkiezingsdag en uit bewondering voor Rockmans moed, zei hij, had hij besloten zijn dubbelrol te beken nen. Flatt werkte voor South, een weekblad in Kaapstad dat tegen de apartheid is. Franse vrouw taaier dan man PARIJS (GPD) - Franse vrou wen worden gemiddeld bijna tien jaar ouder dan de mannen. Hun levensverwachting is 81,3 jaar, terwijl mannen die nu ge boren worden een gemiddelde levensduur van 72 jaar hebben. De Franse cijfers van het minis terie van volksgezondheid zijn vergelijkbaar met de gemiddel de levensduur van de Nederlan der. Het aantal hart- en vaatziek ten neemt af. Minder positief is echter het stijgende aantal zelf dodingen bij jongeren, de toena me van kanker en een spectacu laire groei van het aantal aids- gevallen. In tien jaar tijd de ge middelde levensduur van vrou wen toegenomen met 2,5 jaar, die van mannen met 2,3 jaar. Franse vrouwen behoren - met hun Zwitserse en Zweedse seksegenoten - tot de langst le vende, terwijl de Franse man nen tot de Europese midden moot behoren, niet ver achter de Nederlanders. ADVERTENTIE WARSCHAU (Rtr/DPA/UPI) - Po, len heeft gisteren een nieuw hoofd stuk in zijn geschiedenis opengesla gen. Voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog hebben de Polen een niet-communistische regering. Het Poolse parlement gaf gisteren zijn goedkeuring aan een coalitierege ring onder leiding van Solidariteit waarin de communisten een onder geschikte positie innemen. Premier Mazowiecki, die even on wel werd tijdens het voorlezen van zijn regeringsverklaring, maakte een V-teken toen de afgevaardigden met 402 tegen nul stemmen en 13 .onthoudingen met zijn kabinet ak koord gingen. Na de stemming stonden de afgevaardigden, inclu sief communisten, als één man op om de katholieke premier een ova tie te geven. Mazowiecki moest zijn rede on derbreken, omdat hij zich niet lek ker voelde. Bijna een uur later keer de de doodvermoeide premier, na dat hij zich door artsen had laten on derzoeken, onder luid applaus te rug in de vergaderzaal van het parle ment en hervatte hij zijn toespraak. premier vergeleek zijn inzinking met de slechte toestand van de Poolse economie en sprak de hoop uit dat Polen er economisch net zo snel bovenop zal komen als hij fysiek. In het 23 leden tellende kabinet van Mazowiecki heeft Solidariteit elf ministers, de communisten en de Verenigde Boerenpartij ieder drie en de Democratische Partij vier. De communisten, die over 173 zetels beschikken in het 460 zetels tellende parlement, beloofden trouw aan de nieuwe regering. "De communistische partij zal beslist niet als een destructieve kracht optreden", zo jei Or- zechowski, de fractieleider van de communisten in het parlement. "Wij beloven volledige steun loyaliteit aan de taak van de regering. Deze kans mag niet wor den verspeeld. Als het mislukt, zou dat een ramp zijn." Solidariteit-leider Lech Walesa verwelkomde de stemming in het parlement en beloofde de regering te helpen bij het economisch her stelprogramma. "Voor het eerst in een halve eeuw heeft Polen een re gering die miljoenen Polen als hun eigen regering kunnen beschou wen", zo zei Walesa in een verkla ring vanuit Gdansk, waar Solidari teit in 1980 werd opgericht. De 62-jarige Mazowiecki, die tot voor kort hoofdredacteur van de krant van Solidariteit was, verze kerde de Sovjetunie dat Polen een trouwe bondgenoot zal blijven en niet van plan is om uit het War schaupact en de Comecon, de Oost- europese tegenhanger van de EG, te stappen. "De nieuwe regering zal de bondgenootschappelijke banden van Polen eerbiedigen en dit is niet zomaar een tactische zet om ieder een gerust te stellen, maar dit vloeit ook voort uit welbegrepen staatsbe lang". Tegelijkertijd onderstreepte de nieuwe premier echter dat zijn rege ring vastbesloten is haar eigen koers te varen zonder inmenging van buitenaf. "Wij willen voor de hele wereld openstaan. Wat wij doen vormt voor niemand een be dreiging en ondermijnt niemands stabiliteit", aldus Mazowiecki. De premier waarschuwde de Po len dat er pijnlijke maatregelen no dig zijn om de economie gezond te maken, zoals het sluiten van .onren dabele bedrijven en het loslaten van de prijzen. Verder kondigde hij aan dat een groot aantal staatsbedrijven zal worden geprivatiseerd. Volgens Mazowiecki zijn strenge bezuinigin gen onvermijdelijk wil de regering voorkomen dat de inflatie oploopt tot 4.000 procent. Hij riep de westerse landen op Po len te helpen bij de overgang naar een markteconomie. Tegelijkertijd beloofde hij dat zijn regering ernst zal maken met de bezuinigingen, ook al zullen die hard aankomen bij veel Polen. Nog deze week vertrekt Mazo- wiecki's persoonlijke afgezant Mieczyslaw Pszon naar de Bondsre publiek om de onderhandelingen met de Westduitse regering over fi nanciële steun te hervatten. De be sprekingen werden dit vooijaar af gebroken, omdat de Poolse rege ring, naar de smaak van Bonn, wat al te hoge eisen stelde. Behalve nieuwe kredieten hoopt Polen ook uitstel van de betalingen over de ongeveer 80 miljard gulden grote buitenlandse schuld te krij gen. De westerse krediteurlanden van Polen komen volgende week woensdag in Parijs bijeen om een herstructurering van de Poolse schuld te praten. De landen van de 'Club van Parijs' zijn het echter nog niet eens over de vraag of zij Polen uitstel van betaling zullen verlenen voor het een akkoord heeft bereikt met het Internationaal Monetair Fonds (IMF) over een herstelpro gramma. Doorgaans gebeurt dat alleen als een land beloofd heeft zijn econo mie aan een kuur van het IMF te on derwerpen, maar vooral de Verenig de Staten- voelen er veel voor dit maal een uitzondering te maken om te voorkomen dat het politieke ex periment in Polen op een catastrofe uitloopt. Groot-Brittannië en de Bondsrepubliek zijn echter bang dat ook andere schuldenlanden aanspraak zullen maken op zo'n soepele behandeling. Het aantreden van de regering- Mazowiecki is een persoonlijke vic torie voor Walesa, wiens vakver bond nog geen half jaar geleden nog verboden was in Polen. Na de half- vrije parlementsverkiezingen van juni, die op een grote overwinning voor Solidariteit uitliepen, probeer de de communistische partij een regering onder haar leiding te Vorige maand slaagde Walesa erin de Verenigde Boerenpartij en de Democratische Partij - jarenlang niet meer dan bijwagens van de communistische partij - uit de coali tie met de communisten 'los te we ken', waarmee hij de basis legde voor het nieuwe kabinet. Naast de persoonlijke lening introduceert de Gemeentelijke Kredietbank Leiden nu een nieuwe financiële dienstverlening: het Doorlopend Krediet. Met zo'n krediet hebt u voortdurend wat extra geld achter de hand. Onder meer voor allerlei onvoorziene uitgaven, waar iedereen wel eens mee te maken heeft. Eén van de grote voordelen van het Doorlopend Krediet is het gemak. Alles wordt vlot en automatisch geregeld. Daarnaast zijn de rentetarieven aantrekkelijk bij de GKB Leiden en is het Doorlopend Krediet geheel op uw persoonlijke situatie af te stemmen. Wilt u meer weten over deze ptezienge oplossing? Dat kan natuurlek, kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30 -19.30 uur. U kunt ook even bellen voor nadere informatie. GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24. Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5