LS W zorgt voor sensatie in LD-Cup LD mn Oegstgeest groeit tegen Leiden boven zichzelf uit BVO slaat slag in Lisse ©VER =DE GRENZEN' mS AlkmaS, dat met vfjnnvaUers d°°r in de eerste goedekant. Menken van Grieken 'Mandekker' Plomp eindelijk in de basis bij Vfl Bochum WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1989 PAGINA 19 treffers luister bij. Mark Vink. Timo Gerlof en Rob van Dijk maakten de vijf vol. Aanvoerder Hein de Graaff redde voor de thuisclub de eer. VNL-FC Lisse (za) 1-12 Van de dertien doelpunten die FC Lisse voor zijn rekening nam. viel alleen die van Ralph Polman aan de verkeerde kant. Na een relatief ma gere ruststand (1-3) draaide de zater dag eersteklasser in de tweede helft op volle toeren. Jan Kaak en Mark Ens scoorden ieder driemaal. Edward van der Putten, Erik Kat ten berg en Wim Bouckaert waren allemaal goed voor twee treffers. MVKV-DOSR 1-1, DOSR w.n.s. Lange tijd hing een verrassing de lucht. Voor MVKV, dat de gasten halve doziin een lastige avond bezorgde, doel- bert de Haas scoorde eenmaal tegen Pprrv T puntte Jan Binnendijk. Dank zij Mi- ^yn °"de club- Pim Langeveld n chel van Berkel behield DOSR uit- de andere twee treffers voor zijn kening. De Sleutels-Alkmania 3-1 ntl Qioii+oic roironHo af wuuscmo ïeex voor een sensa- utui Leiden was afgereisd. Leo ticht op de tweede ronde. Bij het r men van de strafschoppen ging de Katwijkse afdelingsclub uiteinde lijk ten onder tegen de zondag der deklasser uit Roelofarendsveen: 10 ten toe, waarvan één uit een straf schop. De tegentreffer kwam op naam van Peter de Jong. SVLV'(za) - UVS 0-11 Hoewel UVS niet met een volle dig eerste team aantrad, Leidenaars veel te sterk LEIDEN - LSVV '70 heeft gisteren voor de grootste stunt uit het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup ge zorgd. De Leidse studenten, uitkomend in de afdeling, hielden in de eerste ronde zaterdageersteklasser ARC eronder. Met 2-1 stuurden de Leidenaars de Alphenaren naar huis. Andere verrassin gen waren de uitschakeling van Leiden door Oegstgeest en de misstap van LFC bij het Katwijkse KRV. In beide gevallen brachten straf schoppen de beslissing. Dat was ook het geval bij de Leidse derby tussen Lugdunum en Roodenburg waarbij laatstgenoemde aan het langste eind trok. LSVV "70 - ARC 2-1 De Leidse studenten zorgden voor een regelrechte sensatie door de ploeg van trainer Bert Jansen beentje te lichten. Na een schot van Jan Baan op de paal, zorgde Hassan Ait el Houssi voor 1-0. Riny van Elk maakte gelijk voor ARC, maar nog geen minuut later stond het alweer 2-1 voor de studenten door Nanno Benninga. De bezoekers kregen in de slotfase nog voldoende kansen, maar konden het tij niet keren. Lugdunum-Roodenburg 3-3, Roodenburg w.n.s. Voor Lugdunum had het beker duel maar één helft hoeven duren. Bij rust stonden de Kikkers dank zij doelpunten van Farit Sahin en Mar cel Prins namelijk riant aan de lei ding (2-0). Tegen de verhouding kwam Roodenburg langszij. Eerst benutte Ronald Jansen een straf schop na een overtreding van Cees van Tongeren in het 16-meterge- bied. Een door doelman Rob Plu niet afdoende verwerkt afstands chot stelde Marcel van der Burg in staat met een kopbal gelijk te ma ken. Paul Pikaar bracht na een fraaie solo de gasten vijf minuten voor tijd zelfs aan de leiding. In de allerlaatste seconde zorgde bracht Edwin de Roo met een fraai af standsschot Lugdunum weer naast de Kooiclub. Tijdens de serie strafschoppen zorgde Harm de Vos nog voor ver warring. Hoewel hij was al vervan gen, nam de Lugdunum-speler mei succes deel aan de elf-metertrap- pen. Toen deze 'vergissing' was rechtgezet, ging de thuisclub alsno| ten onder. Warmunda-Koudekerk 2-2 Koudekerk w.n.s. De ploeg uit Warmond nam tegen Koudekerk de leiding door Peter Verver. Nadat Ron Paling de gasten met twee doelpunten aan de leiding had gebracht, maakte Geco de Win ter nog gelijk. Koudekerk benutte de strafschoppen het best. VNA-Docos 0-8 Afdelingsclub VNA had vooral in de tweede helft (rust 0-3) weinig in te brengen tegen de gretige Leidse zondagvierdeklasser. Paul Dirksen was met drie doelpunten de pro- duktiefste speler van Docos. Hans van Marwijk scoorde tweemaal. Ro nald van Polanen, John Verhaar en Marco Verplancke troffen ieder een kéér de roos. Voorschoten-Noordwijk 1-5 Zelfs met vele invallers bleef Noordwijk de zaterdag derdeklas ser ruim de baas. John Marijt zette Han Willem Kotterman en doelman Frits Bleichrodt mengen zich i zijn optreden in het eerste met twee hoofde' Ronald Maenhout, achter hem Leidenaar Hassan Kartal. KRV - LFC 0-0 KRV w.n.s. doelpuntte Martin Oudshoorn. Bij De twee ploegen konden in het rust hadden de bezoekers al een 4-0 duel niet tot scoren komen. In de voorsprong genomen. penaltyreeks toonden de Katwij- kers zich meer bedreven dan de spe lers van de Leidse vierdeklasser. Met 4-3 ging de afdelingsclub ver rassend over naar de volgende ron de. Abbenes - LDWS 2-2. LDWS Paul Harteveld zette de Leidse vierdeklasser al snel op 0-1, wat te vens de ruststand was. Abbenes verkreeg na de thee via Ronald Honcoop en Marco Zwetsloot (een 2-2. De fortuinlijke Hazerswoude naren benutten daarna de noodza- sen kelijk geworden strafschoppen be- Woubrugge - Kickers (zo): 2-4, Beide ploegen maakten Noordwijkerhout moeite om de Alphenaren op de knieén te krijgen. Er moest een eigen doelpunt van Al- phiaan Ben Kleinenburg aan te pas komen om de overwinning gestalte te geven. Daarvoor had Ben van Klaveren Alphia op voorsprong ge zet en was Albert Warmerdam er in tijd be- geslaagd voor WSB de gelijkma ker te scoren. TAW - Teylingen: 1-1. Teylin- Op het oog ontliepen beide ploe gen elkaar niet veel. maar in de praktijk was Teylin gen toch de betere ploeg. Omdat de beslissing in de reguliere speeltijd leuke wedstrijd van. Martin Dijks- niet kon worden afgedwongen. GWS - RCL 1-6 Een regelmatige overwinning schot van ongeveer dertig meter) hoorn zette de thuisclub in de derde brachten strafschoppen de beslis- de zaterdagderdeklasser uit een 2-1 voorsprong. Robert Mink minuut op voorsprong. Toen Jos sing- Kees Hogenes (TAW) Leiderdorp die bij de rust al met 2-0 schoot LDWS naar de penaltyserie Overdevest het evenwicht weer her- bert leidde. Remco Visser een goede bui en vond twee keer het doorlopen, net. Marcel van der Blom volgde Randstad Sport - SJC 1-3 die door de bezoekers het best werd steld had. trok Kickers het initiatief den Leeuwen (Teylingen) had- de normale speeltijd ge- Riny Ooster Na 0-0 stand bij de Ppuze schoten John van Does (eigen doel) den Hoek de Leimu 1-4 voorsprong. Cees Ruis hel hielp Randstad-speler Martin Kerk- RCL volmaakten man de bezoekers een handje. Perpy Looman was voor GWS de Kerkman passeerde twee keer zijn Dijkshoorn deed vervolgens doelpuntenmaker. eigen doelman. SJC maakte het der- Woubrugge nog iets terug: 2-4, Leidsche Boys - Meerburg (zo) de doelpunt eigenhandig via Marco 4-4, Meerburg w.n.s. de Ridder. Voor Randstad scoorde De thuisclub leek voor een sensa- Marcel Groenendijk een keer 11. HVZ-ASC 1-3 Loman Leefmans bracht de Oegstgeester afdelingsclub aan de leiding. John van Weerlee trok de stand nog voor de pauze recht, maar Piet Plezier en Leefmans loodsten ASC, dat in Arno de Mooij een uit blinker had, na de thee naar de vol gende ronde (1-3). Unitas Leiden-Ter Leede 3-6 Hoewel de Sassenheimers ge makkelijk via Jeroen Désar, Rob Enthoven en Paul Westerbeek uit liepen naar een 3-0 voorsprong, kreeg de thuisclub volop kansen op eervol resultaat. Nadat Peter helft een 3-1 voorsprong te nemen. De Sleutels - Alkmania 3-1 n 6, Voor de pauze scoorde Peter Siera De Sleutels rekende gedecideerd drie keer v00r de Leidse afdelings- af met Alkmania dat met vijf inval- treiter van de thuisclub. Klaas Dek- club Fred Ha„enaars was succ|s. Iers naar Leiden was afgereisd. Leo 1 vol voor de bezoekers. In de tweede Compeer zorgde voor de openings- ronde begon de zondagvierdeklas- treffer van de thuisclub. Klaas Dek- ser aan een indrukwekkende in- kor voegde daaraan twee doelpun- haalrace. Hagenaars (2x1 en Her- ten toe, waarvan één uit een straf- man Kliffen brachten de stand op 3- schop. De^ tegentreffer kwam op 'V, 4. Siera zorgde er met zijn vierde UC «^„1 Kickers (za) - VTL: 0-5. De Vietbewoners hadden weinig moeite met de Leimuidense zater dagvoetballers. Halverwege De Hoogmadenaren kwamen ver rassend voor de dag. Tegen SVLV heeft de afdelingsploeg van Ton Hijnen voortdurend winstkansen gehad en dat kreeg uiteindelijk ook zijn beslag. De Voorschotenaren, die bij rust nog gelijk stonden (1-1), hadden aan de treffers van Piet de Koning en Marcel van Tol niet vol doende om dat te verhinderen. plaatseling voor de volgende ronde MMO schoot door toedoen van Paul deze eenzijdige wedstrijd al afgereisd. Leo feit: 0-4. Fred van Haarlem (2x), Re ne Schouten, Richard Boot en Ro nald van de Pot namen de doelpun ten voor hun rekening. Alphia - WSB: 1-2. Enkele wedstrijden in de eerste ronde werden uitgesteld. Het zijn Lugdunum (za) - Altior (13-9), Ber- r dat strafschoppen de be- Voorschotenaren. Ron van de Wey- ™es,ten J?""*"1' In dat den was de produktiefstederdeel toonden de Leidenaars zich de bezoekers met vier treffers. Ar- noud Diemers scoorde drie keer en Gerry Jansen twee maal. Arthur van Orssagen en Nico van Dam ten al maakten de elf vol voor de zonda- jn een Gent de marge had verkleind, geersteklasser die bij rust al met 4-0 r^te duidelijk minder produktief. zette Hans Oudshoorn Ter Leede op 4-1. Chris de Roode en Willem Keus brachten de spanning weer hele maal terug (3-4). Sam Erades en Emiel Wajer brachten de zaterdag vierdeklasser pas in de slotminuten in veiligheid. Valken '68-Katwijk 0-3 Katwijk trad met een versterkt tweede elftal aan tegen Valken. Al- leidde. Meerburg (za) - ROAC '79 0-2 Hoewel de Zoeterwoudenaren definitief het het aardig bij konden sloffen, moes ten ze toch twee treffers van de gas ten incasseren. Na een 0-0 ruststand waren het Luc van der Poel en Dammes van der Weijden die voor de bezoekers de beslissing brach- Na een doelpuntloze eerste helft kwam het op de counter loerende SVOW met 1-0 aan de leiding. Rick van der Berg bracht Kagia daarna Stan Uljee en Ton Arroyo brach- op gelijke hoogte (1-1). maar de be- oor de rust de Vdorhouters loning voor de betere spelopvating riante positie. Gé Tegelaar bleef uit. Herman Horsman schoot ZLC de paal. maar niet de thuisclub uit een strafschop r ZLC (zo) - Foreholte 0-3 ten. meer dan dat. In de tweede helft vel- de volgende ronde, de Uljee met zijn tweede doelpunt Haz. Boys - Lisse (zo): 2-2. Haz. »ver de Leide- Boys w.n.s. naars. De bezoekers kenden na rust (0-0) ZLC (za) - UDO 1-7 een bijzonder vlotte start. Binnen Ruud Stuifzand trof drie keer vijf minuten hadden Paul Pijpers doel voor de Oegstgeester ploeg, en Frans Bouckaert de stand op 0-2 Gerard den Hollander maakte er gebracht. Toch slaagde Lisse er niet twee, Peter Stuifzand en Ruud de in te winnen. Uit een omstreden Jong ieder een. Voor de Leidenaars strafschop maakte Leon Laros er 2- Het met vier invallers spelende nardus - Stompwijkse Boys (14-9), Alphia toonde zich weinig gemoti- VNL (zo) -. Rijnsburgse Boys (19-9), veerd. Desondanks had de ploeg uit Alphen - Alphense Boys (26-9). ADVERTENTIE ZUIVEL NATUURLIJK co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. OEGSTGEEST - Het is al zo vaak gebeurd tijdens een beker wedstrijd: de dreumes groeit boven zichzelf uit, de reus heeft last van grootheidswaanzin. Ook gisteravond was het weer zo ver in het LD-Cup-duel tus sen Oegstgeest en Leiden, waar de op papier zwakkere thuis club, een zaterdagvierdeklas ser, de twee klassen hoger spe lende bezoekers grondig de oren waste. Dat daar uiteinde lijk strafschoppen voor nodig waren, na de reguliere speeltijd was de stand 1-1, deed daar niks aan af. Oegstgeest speelde sterk, terwijl de tegenstander als betrof het een wandelvereni ging, het grootste deel van de het strijdgewoel. Op de voorgrond de ont- wedstrijd over het veld hobbel- (foto Loek Zuiderduyn) de. "Prima toch? We staan nu weer met beide benen op de grond. Pure winst dus voor ons", luidde het commentaar van Leiden-trainer Hennie Bee- renfenger. Naar zijn mening was er in elk geval geen sprake geweest van zelfover schatting bij zijn team. Ondanks de voortvarende seizoenstart die de Leidenaars na twee wedstrijden de maximale winst brachten. "Zo gaat dat wel vaker in bekervoetbal. Het liep niet, meer valt er niet te zeg gen". Toch had het er alle schijn van dat hij zijn spelers na afloop in bescher ming wilde nemen na de geleverde wanprestatie. Als het niet loopt, kan er altijd nog worden gewerkt. En dat deed Leiden, zeker in de eerste helft, voor geen meter. De bal werd plichtmatig rondgespeeld, zonder de vereiste concentratie bovendien. LISSE - Op de tweede avond van het Luba-basketbaltoernooi haalde BVO Alphen zijn gram op collega- eerste divisionist Lisse, dat de Alp henaren zaterdag in de finale van hun eigen toernooi nog met 73-101 te kijk zette. BVO gunde de ploeg van Johan Koster geen nieuwe eer. maar het is de vraag of de 53-51 zege in de Meerzichthal in Lisse nu als echte revanche bestempeld mag worden. De Alphense ploeg was dit keer namelijk niét de sterkste, maar de minst slechte »n een duel dat het aanzien nauwelijks waard was. Het andere treffen tussen Rijnvalken en .Jumpers bood de toeschouwers meer kijkplezier. De Rijnsburgers verloren met 74-102, na de Hage naars tot aan de rust (35-40) in het kielzog te zijn gebleven. Ondanks de magere vertoning sloeg BVO een goede slag. De ploeg van Ponsioen zette van de twee pou le-favorieten in ieder geval een flin ke stap in de richting van de tweede ronde. BV Lisse moet nu zowel Jumpers als Rijnvalken van zich af zien te schudden om dat doel te be reiken. Lisse - BVO Alphen: 51-53. "Aan de stand kun je al aflezen dat er twee onmachtige ploegen aan het werk zijn geweest. Ik denk dat Lisse de boel onderschat heeft. Za terdag in Alphen lukte ons werke lijk alles. Daarom ben ik best teleur gesteld, want ik zag er nu weinig van terug", verklaarde Lisse-coach Johan Koster de nederlaag en de la ge eindscore. Hij zag zijn ploeg ADVERTENTIE Luba Uitzend Buro vooral van buitenaf falen. Het was tekenend dat juist de centers Ferrie Huurman (16) en Paul Ruygrok (15) meer dan de helft van de produktie voor hun rekening moesten nemen. Voor BVO lagen de zaken anders. Ponsioen: "Steeds blijkt dat we goede kansen creëeren, alleen ma ken we het niet af. We hebben zeker tien eenvoudige lay-ups gemist. Ik weet niet wat het is, want ik heb dat eigenlijk nog niet meegemaakt. Maar tot aan .de ring hebben we goed gespeeld. Al zijn vijftig punten voor een eerste divisieploeg, hoe je het ook wendt of keert, te weinig. Ik vind wel dat we goed verdedigd hebben. We wisten na zaterdag hoe we Lisse moesten aanpakken". BVO kwam niet aan de afwerking toe, maar nam in de eerste helft met een opmerkelijke goede rol voor Roeland van der Poel (12 punten) toch het voortouw. Groter dan zes punten (14-20) werd de Alphense voorsprong echter niet. Halverwege zat Lisse dan ook al weer op het vin kentouw. Om in een periode na rust, nadat het eerst weer met acht pun ten achterkwam, een sprong te ma ken: 40-33. Maar ook BVO slaagde er op zijn beurt in om terug te ko men en in de beslissende fase zelfs de winst op te strijken. Met nog zes tien seconden te gaan wist Lisse de laatste kans niet te benutten. Nadat Peter de Boer BVO op 51-53 had ge bracht miste Jurgen Zwiers in het eindsignaal een drie-punts-poging. Rijnvalken - Jumpers: 74-102. De Rijnsburgers, uitkomend in de kern Den Haag, benutten de re glementaire voorsprong van tien punten om lange tijd in het spoor van rayonklasser Jumpers te blij ven. Het gelijkopgaande begin le verde een 27-27 tussenstand na vijf tien minuten op. Toen moest de ploeg van coach Rob Beekhuis toch al iets terrein prijsgeven: 35-40. Na de hervatting maakte Rijnvalken te veel fouten om het vol te houden. Veelvuldig balverlies bood de Haagse formatie de kans om na vijf minuten (48-58) een gat te'slaan: 61- 88. Daarbij liet topschutter René van As (32 punten) een trefzekere indruk achter. Rijnvalken kwam die klap niet meer te boven en moest toch nog een marge van bijna dertig punten toestaan. Programma vanavond: Vijf Meihal. Lei den: 19.15 uur Guards - Festo BW 2, 21 uur Oegstgeest - Lokomotief; Vliethorst, Voorschoten: 19.30 uur Waddinxveen - LUSV, 21 uur Blitz - Leiderdorp. Neusdruppels fataal Hij had neusdruppels van z'n mammie gekregendaarom ont brak Ralf Weber van Eintracht Frankfurt zaterdag in de Bun- desliga-topper tegen Bayern München. Op voorspraak van het bestuur en de medische staf van de club. „Wat konden we an ders", stamelde trainer Jorg Berger na afloop. „In neusdrup pels zit efedrine, en dat staat op de verboden lijst. In het geval van een dopingcontrole zou hij positief zijn geweest, dat risico wilde de club niet nemen". Napels vergeeft Maradona alles Krijgt het publiek van Sporting Lissabon de primeur van Maradona's eerste wedstrijd in dit nieuwe seizoen? Dat is de grote vraag die de Na- poli-fans vandaag bezig houdt. Een week na zijn vertraagde terugkeer uit Buenos Aires lijken de Napolitanen de Argentijn bijna alles te ver geven als hij de club maar weer aan nieuwe successen helpt. Afgelopen zondag verscheen Maradona niet op de tribunes in Ver ona, zoals hij had aangekondigd. Hij nam het eerste vliegtuig naar Na pels om daar in alle rust aan zijn conditie te werken. Mocht het duel in de Portugese hoofdstad toch te vroeg komen dan maakt de sterspeler zondag zeker zijn rentree in de competitiewedstrijd tegen Fiorentina. In Argentinië wordt beweerd dat zijn late terugkeer uit Buenos Aires het gevolg was van een geheim gehouden knieblessure die Maradona had opgelopen tijdens zijn skivakantie. De speler vreesde daarvoor te worden gestraft door de club. Eerste buitenlander De Ierse spits John Aldridge breekt een tachtig jaar oude tra ditie bij de Spaanse voetbalclub Real Sociedad. De speler van Li verpool wordt de eerste niet Baskische speler bij de club. Volgens een woordvoerster van Real tekent Aldridge binnen kort een contract. De international van Ierland mag bij Liverpool vertrekken, omdat de veelvoudig kampioen van Engeland in Ian Rush over een uitstekende aanvalsleider beschikt. Gerrit Plomp (26) beleefde een moeizame start in de Bundesliga. Met hoge verwachtingen uit Utrecht vertrokken, belandde hij bij VfL Bochum aanvankelijk op de bank. Maar inmiddels maakt Plomp deel uit van de basiself van trainer Saftig. Niet echter als vrije verdedi ger, op welke positie hij bij FC Utrecht furore maakte, maar als mandekker. - Jij bent toch helemaal geen mandekker? Plomp: „Nee, in principe ben ik dat zeker niet, maar in het huidige moderne voetbal moet je allround zijn. Bovendien staat Thomas Kem- pe bij Bochum vrije verdediger en dat is een vaste kracht. Hij speelt trouwens ook goed". - Mandekker tegen wil en dank dus. Plomp: „Zo ligt het nou ook weer •niet. Ik hoef mij niet alleen maar in mijn man vast te bijten, ik heb ook een bepaalde vrijheid. Als de moge lijkheid zich voordoet mag ik mee opkomen. Het was eerst even wen nen, maar het gaat nu eigenlijk best lekker. Rob Reekers staat op links in de dekking en ik op rechts". - Wat dacht je, toen je in het be gin op de bank terecht kwam? Waar ben ik aan begonnen? Plomp: „Nee, dat heb ik nooit ge dacht. Al ga je natuurlijk niet naar het buitenland om op de bank te gaan zitten. Maar Bochum heeft drie buitenlanders, van wie er maar twee mogen spelen. En de trainer zag het aanvankelijk meer zitten in Rob Reekers en die Hongaar (Laszlo Farkashazi-red.)". - Hoe heb jij je toen opgesteld? Plomp: „Ik ben met de manager en de trainer gaan praten en heb ge vraagd wat de bedoeling met mij was. Ze zeiden dat ik rustig mijn kans moest afwachten en dat heb ik dus maar gedaan. Die Hongaar bleek nogal wisselvallig te zijn. Na twee wedstrijden kwam ik er in en daarna ben ik er niet meer uitge weest". - Heb jij het als een nadeel ervaren dat niet deze trainer jou gehaald heeft, maar de vorige? Plomp: „Dat is zeker niet in mijn voordeel geweest. Deze trainer ken de me niet. maar ik denk dat hij nu wel weet wat hij aan me heeft". - Ben je door de spelers al volle dig geaccepteerd? Plomp: „Ja, dat gevoel heb ik wel. Waarom ik dat denk? Ach, je merkt gauw genoeg of je door een groep wordt opgenomen of niet. Ik hoorde van Willaarts (speelde vorig seizoen bij Borussia Monchengladbach- red.) dat ze hem op de trainingen niet meer aanspeelden en ook niet meer tegen hem praatten. Als dat je gebeurt kun je het vergeten. En na tuurlijk is het voor mij een voordeel geweest dat Rob Reekers hier al speelde. Van hem heb ik in de eer ste weken veel steun gehad". - Je hebt inmiddels ook een eigen woning. Plomp: „Gelukkig wel. Eerst heb ik een tijd in twee verschillende ho tels gezeten. Het is niet bevorderlijk voor je spel als je de hele week in je eentje op een hotelkamer zit. zodat de bal niet zelden van de voet sprong. Voor een deel was dat de verdien ste van Oegsgeest dat wel gecon centreerd en snel speelde. Dat kon ook omdat de Leiden-spitsen Mark Duindam en Hassan Kartal (Rob Bink keek licht geblesseerd toe) weinig ruimte kregen van hun di recte tegenstanders Henk-Jan Ver steeg en Ronald Maenhout. Het overwicht van de thuisclub leverde in de eerste helft overigens, maar een aantal kansjes op, via uit blinker Willem-Jan Pott Hofstede en de snelle Joris van Benten. Pas in de laatste paar minuten leek Lei den even een tandje hoger te scha kelen, hetgeen resulteerde in twee schoten van Arfan Wilting en Has san Kartal die beide keren fraai wer den verwerkt door Frits Bleichrodt. Kort na de hervatting kwam de 'wandelvereniging' volkomen on verdiend op voorsprong doordat de laatste man van Oegstgeest. Rob Onderwater de bal knullig verspeel de aan Mark Duindam, die vervol gens Bleichrodt het nakijken gaf: 0- 1. Even leek het er op of Leiden moed putte uit deze meevaller, maar na een offensief van een mi nuut of tien dat geen resultaat ople verde verzandde de ploeg opnieuw in plichtmatig geschuif. Hierdoor kreeg Onderwater een vijftal minu ten voor tijd de gelegenheid de bal te onderscheppen. Uit de daarop volgende aanval scoorde Pott Hof stede fraai de gelijkmaker. Het gebrek aan concentratie bij Leiden bleek hierna tijdens de noodzakelijk geworden strafschop- penserie. Ruud Boot en Wilting scoorden weliswaar, maar Duin dam en Erik van Doeselaar zagen hun inzet gestopt. Van Benten, Pott-Hofstede, Onderwater faalden niet waardoor keeper Bleichrodt het genoegen mocht smaken zijn heldenrol van extra glans te voor zien door de beslissende penalty on berispelijk raak te schieten. 'Pure winst' voor Beerenfenger, maar nog meer voor Oegstgeest-trainer Wim Visser. "Dit is het zetje in de rug dat we nodig hadden voor de competi tie". HERMAN JOUSTRA (Zwi) 3-0 (1-0). 35. Timko 1-0. 53 Vankovic 2-0 (strafschop). 88. Tittel 3-0 (strafschop) Scheids rechter:-Deda (Tur), toeschouwers: 13.000. Rode (Joe) - Celtic Glasgow (Scho) 2'1 Scheidsrechter: Kohl (Oos). toeschouwers- 12.000. 20. Milojevic 1-0, 44. Galloway 1-1. 55 Djurdjevic 2-1. Union Luxemburg (Lux) - Djur- gaarden (Zwe) CM). Scheidsrechter: Uilenburg (Ned), toeschouwers: 429. Real Vsllado&d (Spa) Hamrun Spartans (Mai) 5-0 (2-0). 22. Albisceascoechea 1-0.38 Valverde 2-0.46 Valverde 3-0.58. Ayarza 4-0.70. Albisce ascoechea 5-0. Scheidsrechter: Fernades Correia (Por), toeschouwers: 12.000. Ferencvaros (Hon) - Valkeakosken (Fin) 5-1 (3- 1). 1. Kinzses 1-0. 4. Paavola 1-1.10. Limperger 2-129 Szeibert 3-164. Szeibert 4-180. Dzuriak 5-1. Scheisrechter: Ture (Tur). 22.000 UEFA CUP: Gomik Zabzre (Pol) - Juventus (Ita) 0- 1 (0-0). 73. Zavarov0-1. Scheidsrechter: Röthlis- berger (Zwi), toeschouwers: 35.000. La Valetta (Mal) - Vienna (Oos) 1-4 (0-2). 15. Cammilleri 0-1 (e.d.). 40. Balzis 0-2,51Vidreis 0- 3, 72. Zarb 1-3 (strafschop), 86. Heraf 1-4. Toe schouwers: 6500. Hibernian (Sch) - Videoton Szekesfehervar (Hon) 1-0 (1-0). 25. Michell 1-0. Scheidsrechter: Crucke (Bel), toeschouwers: 13.000. Sochaux (Fra) - Jeunesse dEsch (Lux) 7-0 (3- 0). 6 Lada 1 -0.20. Silvestre 2-0.23. Lada 3-0,47. Oudjani 4-0.70. Oudjam 5-0.87. Larrasco 6-0.89. Thomas 7-0. Scheidsrechter: Philippoz (Zwi). toe schouwers: 3500. Vrtosja Sofia (Bul) - FC Antwerp (Bel) 04). Scheidsrechter: Girard (Fra). toeschouwers: 15.000 OEFENWEDSTRIJD: Sparta Nijkerk - Neder- lands amateur elftal 2-3 (1-2). KOERSEN HILVERSUM Eerste koers. 2000 m: 1Claudia Pride (A. van Kla veren) 2.40.9 - 1.20.5. 2. Cindy Janssen. 3 Colaf Pride. Niet gestart: Duchesse West en Cassindra N. Toto- winnend 1.90, plaats 1,40 2.902.10, kop pel 42.70. trio 129.90 Tweede koers. 1609 m 1 One to Many (R. van Stam) 2.08.3 -1 19.7.2. Esther Guapa. 3. Ekanos Quick. Toto: winnend 1.60. plaats 1.60 3,00 1.90. koppel 8,00. trio 50.20 Derde koers. 1609 m 1 Excellent Speed (A. de Wrede) 2.09,1 1.20,2.2. Earldevil Belwm, 3. Eve lyn Hazelaar Toto winnend 12,00. plaats 1.80 1.40.1.90. koppel 8,30. trio 329.70. Vierde koers. 2440 m 1. Calexi N (L Dooper) 3.19.7 -1.21.8.2. Detfi Ruimzicht. 3. Cocky Tonka. Toto winnend 3.30, plaats 1.80 2.30. 22,30. trio 259,70. Vijfde koers. 2000 m: 1. Carl Buitenzorg (Ao. de Wrede) 2.38.5 -1.19.3. 2. Chene Wielinga. 3. An na Baker. Niet gestart Camaron en Anton Geesink. Toto: winnend 1,10, plaats 1,10 1,50, koppel 2.80, trio 11.00. Zesde koers. 2000 m: 1Churchill (mej. M. Poort) 2 37,2 - 1 18,6, 2 Dalida Belvedere, 3 Cleopatra Dutch. 4 Bram Buitenzorg. Toto' winnend 1.50, plaats 1.10 1,70 1,40, koppel 11,60, trio 60,80, Zevende koers, 1609 m: 1. Chianti van Epse (me|. M. Schlangen) 2.03.9 -1.17.0,2 Albert Cathar.na, 3. Captain M Niet gestart: Catch me Jacky, Zorro Ulandia en Zuidster Voorne. Toto: winnend 1,80, plaats 1.20 1,90, koppel 5.10. trio 20.40. Achtste koers. 2000 m: 1Cassanova Boy (mej. M Poort) 2.40.3 - 1.20,2. 2. Chano Chan. 3. Bettine d'Aster. Niet gestart: Benker Toto: winnend 9.90, plaats 3.80 5,90 2.20, koppel 117.90. tno 1.838.30 Negende koers. 2000 m: 1Ciao Magnus (R. van Stam) 2.37,4 -1.18.7. 2. Amigo de Oueen. 3. An ton Aldorp. 4. Carta Quick. Toto: winnend 2.10, plaats 1.30 4.20 2,20. koppel 12,20, trio 67.70. kwartet 215.10 Tiende koers. 2440m l Yme K (L Dooper)3.13.4 - 1.19,3, 2 Wish of Thiissen. 3 Z.S|a M. Niet ge start Amor O Toto: winnend 2.20. plaats 2.00 3.50. koppel 11.10. trio 33.50. Elfde koers. 2000 m: 1 Bello Mirage (A. Posthumus) 2.37,9 -1.19,0, 2. Charming Pearl. 3 Berlinette Duke. Toto: win nend 3.00. plaats 1.50 1,70 3,10. koppel 5.80, tno 61.80 W5-spel: 5-6-2-6-7, Uitbetaling: 127.50. Omzet t< r: 356.671,00. De Bermen-De Danaiden DERDE KLASSE J: Haarlem-KNS; K: Phoen.x- Zuiderkwartier; N: Fluks-Velocitas (wo. 18.30 uur)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19