Eriksen hoopt op toevalstreffer Beenhakker kan nog steeds lachen Verbeek gaat strijd met Smolarek aan Tafeltennisteam laat kans onbenut 'Sluipschutter' van FC Luzern klaar voor karwei tegen PSV UEFA zet de klokken stil Club Brugge boos op FC Twente Remise voor Ton Sijbrands WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 WENEN (GPD) - Het is hem niet aan te zien en om zijn grappen kan je nog steeds lachen, maar Leo Beenhakker weet weer wat verlie zen is. Als Don ging hij met Real Madrid de afgelopen drie seizoenen slechts vijf maal onderuit; als me neer Leo in Amsterdam moest hij binnen een maand al drie competi tie-nederlagen wegslikken plus twee verliespartijen in het toernooi van Valencia. Iets te veel van het goede, maar wie er ook begint te twijfelen aan de capaciteiten van Ajax, niet Leo Beenhakker. „Er is hier iets moois aan 't groeien", her-, haalde hij, op weg naar Wenen, nog Toch zal zelfs Beenhakker, met de Europa Cup-dubbel tegen Austria Wien in het vooruitzicht, in de piepzak zitten. De clubbegroting (elf miljoen) staat niet toe dat Ajax slechts een Europees rondje over leeft en bij uitschakeling vist de club naast een slordige half miljoen gulden. Een zeperd zoals vorig sei zoen. toen Sporting Lissabon Ajax er al in de eerste omgang uitwerkte, kunnen de Amsterdammers zich niet permitteren. Maar desondanks: zelfvertrouwen. „Na PSV weet ik dat deze groep ook extra spanning STUTTGART (GPD) - Pim Ver beek wil dat er op korte termijn een oplossing wordt gevonden voor de problemen die zijn ontstaan tussen hem en Wlodi Smolarek. „Als hij niet meer met mij kan samenwer ken, moet daar iets aan worden ge daan", liet Feyenoords trainer gis teravond in het stadion van VfB Stuttgart weten, nadat hij op de hoogte was gesteld van de uitlatin gen die Smolarek gisteren deed. De Pool uitte felle kritiek op het beleid van de oefenmeester. Smolarek, niet opgenomen in de selectie voor het duel tegen Stuttgart, vroeg zich af „hoe Verbeek het in hemelsnaam in zijn hoofd had gehaald hem uit de ploeg te laten". Verbeek laat echter al bij voor baat weten zelf geen enkele conces sie te zullen doen. „Ik ga de con frontatie niet uit de weg. Ik zit er ab soluut niet mee dat hij boos en te leurgesteld heeft gereageerd. Al vind ik dat hij de dingen in mijn ge zicht had moeten zeggen. Ik heb tenminste het fatsoen de zaken niet via de media te spelen". Verbeek wenste niet in te gaan op het verwijt van zijn Poolse aanval ler, dat hij hem zou misbruiken. Verbeek: „Dat is zijn mening. Ik stel het sterkste elftal op en daarin is voor hem op dit moment geen plaats. Maar dat wil niet zeggen, dat ik hem al heb opgegeven". Pim Verbeek heeft gisteren te elf der ure Dwight Blackson nog aan de selectie toegevoegd, nadat Ruud Heus zich een (lichte) hersenschud ding had afgemeld. Blackson neemt plaats op de bank. Paul Nortan is aangewezen als vervanger van Heus. Drie spelers maken van avond hun debuut op Europees ni veau: Brochard, Tebbenhoff en Van der Plas. Arie Haan kent nauwelijks problemen in zijn selectie. Alleen verdediger Michael Frontzeck kampt met een knieblessure, maar staat zo goed als zeker in de basis. aankan. Ook toen er druk op de ke tel stond, hebben de jongens zich zeer volwassen gedragen. Geen ner veuze toestanden, geen raar gedoe en bovendien een zeer hoopgeven de eerste helft. Dat heeft me zeer' aangenaam verrast". Beenhakker, door de wol geverfd in Madrid, weet dat iedere openlijk uitgesproken twijfel onrust onder de schapen tot gevolg heeft en dus speelt hij de rol van bedaarde, be gripvolle en oh zo zelfverzekerde herder. En, het moet gezegd wor den, dat gaat hem goed af. Twijfels over een goede afloop van de krachtmeting met Austria Wien dan? Nauwelijks, al baart de fysieke kracht van de Oostenrijkers Beenhakker zorgen. Rapporten van Spitz Kohn en Tonny Pronk en ei gen waarneming in Wenen leerden hem dat Austria aan mannetjesput ters geen gebrek heeft en niet schroomt de beuk erin te gooien. „Maar daar staat dan weer tegen over dat die ploeg zich in een kleine ruimte nauwelijks raad weet. Wij zijn trouwens ook niet allemaal maatje pink, maar daar moet je dan wel gebruik van maken. Niet zoals Larsson afgelopen zondag tegen PSV dus". Gevolgen zal het voor Larsson niet hebben, al kunnen liesklachten morgenavond in het waarschijnlijk slechts voor de helft gevulde Ween- se Prater-stadion nog roet in het eten gooien. De Zweed, tegen PSV op.het slippertje tegen Romario na sterk opererend, krijgt in de achter ste linie opnieuw gezelschap van Marciano Vink en Mark Verkuijl. De goed gemutste Leo Beenhakker houdt een oogje in het zeil bij het kaart spel van zijn troeven Aron Winter (links) en Richard Witschge. (foto ANP) Het lijkt onwaarschijnlijk dat Pal Fischer tegen Austria debuteert op het Europese platform. Beenhakker ziet momenteel meer in Ronald de Boer en heeft privéproblemen aan gevoerd om de verbanning van zijn Hongaarse aankoop te verklaren. Niet erg elegant, want de voornaam ste oorzaak van Fischers proble men, de afwezigheid van vrouw en dochtertje, worden begin volgende week uit de weg geruimd. De Hon gaarse autoriteiten hebben beiden inmiddels een paspoort en een uit reis-visum verschaft en Fischer kan het vermaledijde hotel binnenkort verlaten, want de flat in Diemen is gereed voor bewoning. Over Fischer maakt Beenhakker zich geen zorgen, „ook al omdat zijn kop weer wat anders op zijn hoofd lijkt te staan". En de belangstelling van Totenham Hotspur voor Bryan Roy, nog steeds met Ajax in onder handeling over een langlopende verbintenis, dan? „Roy moet na tuurlijk bij Ajax blijven. Laat ik het anders zeggen: voor 15 miljoen mag-ie weg. „Met dat geld zou ik een hoop leuke dingen kunnen doen", mijmerde Beenhakker. Om er, ontspannen van top tot teen, nog maar een grap tegenaan te gooien. Op de vraag of hij er be zwaar tegen had dat Ajacieden in het (twee uur vertraagde) vliegtuig geïnterviewd zouden worden, rea geerde hij geestig: „Zolang het maar niet,buiten gebeurt". PRAAG (ANP) - De Nederlandse tafeltennisploeg heeft gisteren in Tsjechoslowakije, in zijn eerste wedstrijd uit de Superliga, een volstrekt onnodige nederlaag geleden. Nadat Heister en Haldan in de eerste enkel spelen voor een voorsprong van 2-0 hadden gezorgd, hadden Mirjam Klop penburg en de dubbel Haldan/Bakker alle mogelijkheden de voorsprong te vergroten. Tot teleurstelling -en vooral een beetje ergernis- van coach Vlieg, gingen de kansen ongebruikt voorbij. Vlieg: „Kloppenburg heeft nog nooit van Kasalova kunnen winnen, de nummer zeven van de Europese ranglijst. Gisteravond had zij daartoe echter volop gelegenheid. Zij speelde de eer ste game sterk en had de wedstrijd volledig in handen. Maar het ging hele maal mis. Het leek wel of zij niet durfde te winnen. Tot in de derde game behield zii de kans op winst, maar na een voorsprong van 14-11 is eigenlijk alles misgegaan". „Het verhaal van de mannendubbel was iets anders. Bakker en Haldan waren' niet scherp genoeg. Na de gewonnen eerste game maakten beiden principiële fouten. Haldan probeerde zijn backhand in de strijd te bren gen, Bakker ging te ver van de tafel. Tegen de broers Javurek mogen zulke fouten gewoonweg niet gemaakt worden." In plaats van 4-0, werd het 2-2, waarna het gemengd dubbel, ook in de derde game, verloren ging. Haldan herstelde het evenwicht nog, maar He ister was in het laatste enkelspel kansloos tegen Javurek. „Jammer" concludeerde Vlieg. „Wij hebben een goede, jonge ploeg. Wij dachten nog niet klaar te zijn voor deze wedstrijd, maar gaandeweg bleek Paul Haldan versloeg Jiri Javu- dat de Tsjechoslowaken vermoedelijk ook nog zeker twee weken nodig rek in het Superliga-duel tegen hadden om echt in vorm te zijn. Wij hebben, nadat wij vorig jaar in eigen Tsjechoslowakije. (foto epa) jand met 2-5 verloren, een unieke kans gemist om revanche te nemen." Schuldvraag In de hoofdklasse zaalvoetbal heeft Landwer Johan nog geen punt gehaald. Dat is ook niet vreemd, want de ploeg uit Sas- senheim heeft nog geen wedstrijd gespeeld. Dit terwijl de competi tie al twee weken op streek is. Dat er nog niet is gevoetbald, heeft Landwer volledig aan zichzelf te wijten, want voor de duels met RGC thuis en FC Lisse uit kwa men de Sassenheimers doodleuk niet opdagen. Tikkie vreemd toch, dat een team de eerste wedstrijden van de nieuwe competitie verstek laat gaan. Geen positieve reclame voor de sponsor, het Sassenheim- se sporthuis Landwer Johan. Die, geconfronteerd met de moeilijk heden rondom de zaalvoetbal ploeg, de bal doorspeelt aan se cretaris Pouwels. "Zegt Lander Johan dat ik ver antwoordelijk ben voor het zaal voetbal?" reageert Pouwels, tevens 'ad ministrateur' van Teylingen, een tikkeltje verontwaardigd op de mededeling van de sponsor. "Tsja, ik ben officieel secretaris, maar ik voel me op geen enkele manier verantwoorlijk. Ik snap zijn houding niet, hij is ten slotte de voorzitter. Een tijdje geleden klopte hij bij Teylingen aan of we niets voor een samenwerking voelden. Daar was de club niet op tegen, maar de spelers toonden geen interesse voor de zaal. Dat wist Landwer Johan donders goed. Ik vind het ook betreurens waardig dat het team twee keer niet is komen opdagen. Dat is stijlloos, maar, nogmaals, de schuld ligt niet bij Teylingen. Die ligt bij Landwer Johan". Nog even en Landwer treft he lemaal geen blaam, als we de ver antwoordelijken moeten geloven. Het antwoord is nu aan de tucht- commissie van de KNVB. Die zal naar alle waarschijnlijkheid be sluiten de Sassenheimse ploeg uit de competitie te halen. Waardoor de planning van competitieleider Jozef van der Vooren volledig in de war wordt gestuurd: "Als Landwer wordt terugge trokken, staan er elke week twee ploegen stil. Want het is niet zo dat we de competitie-opzet nu nog kunnen wijzigen. Voetballen met tien ploegen is makkelijker dan met elf, maar het is nu te laat om in te grijpen. Afgezien daarvan is Saillant detail: Landwer Johan is ook sponsor van de KNVB-af- deling Leiden. Benieuwd wat de uitkomst van de strafzaak zal zijn. Gek(n)apt Yvan Hermans zal nooit meer te gen een bal trappen op het voet balveld. Vorige week hakte de snelle spits van Noordwijk de knoop door na wéér een tegenval ler. Vijf maanden lang had Her mans zich ingespannen om na zijn knie-operatie in maart weer op het vertrouwde niveau te ko men. De 31-jarige, tegenwoordig in Noordwijk woonachtige Kat- wijker trainde vanaf augustus weer met de A-selectie mee, dus was al een aardig eind op weg naar herstel. Totdat hij vorige week weer door dezelfde knie 'klapte'. Diagnose: gescheurde kruisbanden. Hermans nam daar op direct de beslissing om te stop pen met voetballen: Als ik er nu alles aan doe om weer terug te komen in Noord- wijk-één, kan ik dit seizoen één, hooguit twee wedstrijden mee doen. Dat vind ik de moeite niet. En ik heb geen zin om in een lager elftal te gaan voetballen. Dus heb ik voor mezelf besloten om er maar een punt achter te zetten". Hermans, ooit begonnen bij af delingsclub KRV, stort zich nu op een tenniscarrière op bescheiden C2 niveau: "Ik ben een fanatieke jongen. Als ik niet meer kan voetballen, moet ik toch ergens m'n ei kwijt", aldus de ongelukkige voetbal ler, die in de weekeinden tegen woordig actief is als medewerker sport van de Leidse Courant. Zijn maten bij Noordwijk hoeven over een kritische pen evenwel niets te vrezen, want Hermans heeft geen aspiraties om sportjournalist te worden. Spuug Hoewel een voetballer met het be spugen van een collega geen li chamelijk letsel toebrengt, wordt er door de ordehandhavers zwaar getild aan dit vergrijp. Zwaarder vaak dan aan een regelrechte doodschop waarbij een tegen stander zijn benen kan breken. Arno Lancel, speler van het Alphense ARC, zal dat waar schijnlijk ervaren. Afgelopen za terdag spuugde hij een speler van Marken toen het spel even dood lag. De scheidsrechter zag de 'ro chel' met eigen ogen gaan en aar zelde niet: Lancel kon ook gaan. De voormalige middenvelder van Roodenburg kreeg rood nadat hij eerder in de wedstrijd al een boe king voor een 'normale' overtre ding had gekregen. beseft de voetballer nu. Zonder het goed te willen pra ten, denkt de 26-jarige Leidenaar wel een verklaring voor een en ander te hebben. "Ik had mijn rentree anders voorgesteld. Ik heb gesukkeld met een blessure. Trainer Bert Jansen wilde me er graag bij hebben te gen Marken, hoewel ik niet hon derd procent fit was. Na de rust bracht hij me in. Al na een kwar tiertje kreeg ik een boeking, die wat mij betreft zwaar overdreven was. Weer een kwartier later ga ik in duel, waarna ik een schop krijg uitgedeeld. In een reflex spuug ik naar mijn tegenstander. Dat had die scheidsrechter gezien natuur lijk, terwijl hij van die Marken speler niks zag. Het was helemaal fout van me, maar ik was zo ge frustreerd over die snelle boeking en toen weer dit geval. Dan krijg je dat soort reacties. Goed te pra ten is het echter niet". "Ik weet niet precies wat de scheidsrechter op het wedstrijd formulier heeft gezet. Daar schijnt wat onduidelijkheid over te zijn. De schade kan nog meeval len". Scheidsrechter Gerrit Honde brink wil de boosdoener wel even uit de droom helpen: "Ik heb duidelijk vermeld dat Lancel heeft gespuugd. Wat ver der de schorsing inhoudt, is niet mijn zaak". De arbiter uit Almelo heeft geen prettige herinneringen aan het reisje naar Alphen waar ARC en Marken een 2-2 stand bereik ten na 90 minuten. Hij stuurde be halve Lancel ook ARC-aanvoer- der Ruud van Es uit het veld na een opstootje op het veld. "Het was geen prettige middag. Volgens mij heb ik juist gehan deld. Dat de tegenstander van Lancel zou hebben nagetrapt heb ik in elk geval niet gezien". Lancel hoopt dat de tuchtcom- missie over haar hart strijkt en be grip heeft voor de reactie van de voetballer. Het zou doodzonde zijn als ik enkele weken moet missen. Het gaat nu juist zo lekker bij ARC. Het hele team wil op het moment door het vuur voor elkaar en voor al voor trainer Bert Jansen. Al leen niet op de manier waarop het zaterdag ging natuurlijk...". BERN - De UEFA heeft alle 128 voetbalclubs die vandaag beginnen aan de Europese be kertoernooien verzocht om hun stadionklokken buiten werking té stellen. Met de maatregel wil de voetbalbond bereiken dat het verschijnsel van toeschouwers, die zich luidruchtig beklagen wanneer de reglementaire speeltijd van 90 minuten is afge lopen, tot het verle.den gaat be horen. Volgens de UEFA ont staat door dergelijke taferelen extra druk op een scheidsrech ter, die door blessures of andere onderbrekingen langer laat spe len, en worden rellen in de hand gewerkt. De voetbalbond verwacht dat de maatregel het meeste effect heeft als de stadiondirecties het stilzetten van de klok niet aan de grote klok hangen. „De toe schouwers denken dan wellicht dat de klok gewoon stuk is," al dus UEFA-woordvoerder Vieli. EINDHOVEN (GPD) - John Eriksen windt'er geen doekjes om als de kansen van 'zijn' FC Luzern ter sprake komen tegen PSV. De Deen heeft zoveel Europese ervaring dat het ge loof in wonderen reeds lang geweken is voor het gevoel van realiteit. „Ik kan wel vluchten in clichés als de bal is rond en je weet het maar nooit. Dat stadium ben ik al jaren geleden gepasseerd. FC Luzern is een kleine provincieclub, die het misschien zou kunnen redden tegen de kampioen van IJsland, Luxemburg, Noorwegen of Finland. Dan houdt het ook al snel op". Tijdens de loting kun je dus twee kanten op. Of hopen op een tegen stander uit zo'n ontwikkelingsland of een opponent van Europees kali ber. „Mijn keuze gold die laatste groep en met PSV ben ik zeker niet teleurgesteld. Het is per slot van re-' kening de voormalige Europa Cup- winnaar met in de gelederen enkele spelers van het elftal dat Europees kampioen werd. We proberen onze huid zo duur mogelijk te verkopen en hopen dat onze toeschouwers in Luzern een acceptabele voetbal wedstrijd te zien krijgen. En voor de rest... ik geloof wel dat PSV favoriet Deense koelheid gepaard aan Hollandse nuchterheid en Zwitser se zakelijkheid. John Eriksen, in Nederland werkzaam voor Roda JC (4,5 jaar) en Feyenoord (1 jaar) is de goudvink van de Zwitserse lands kampioen. Doodgewoon vanwege het feit dat hij doelpunten maakt. In dit prille seizoen schopte de 31-jari- ge ex-international er al weer zeven achter de diverse keepers en het ziet het er naar uit dat hij komend voor jaar weer eenzaam en alleen boven aan de Zwitserse topscorerslijst staat. Niets liever dan dat, al i» het John Eriksen, i Servette maar om het ongelijk Genève te bewijzen. „Die club wilde niet meer met me verder. Verleden jaar zat ik negen weken naast de selectie met een DE LUTTE (ANP) - Club Brugge zal zich bij de Europese voetbalunie (UEFA) beklagen over de handel wijze van FC Twente rond de eerste Europa Cup-ontmoeting. „Wjj zijn door FC Twente tegengewerkt", deed trainer Georges Leekens zijn beklag in De Lutte, waar Brugge zich voorbereid op het eerste tref fen. De Belgen kondigden aan con tact op te nemen met Ted Crooker, vanavond waarnemer .namens de UEFA bij FC Twente - Club Brugge. De Brugse oefenmeester doelde ondermeer op de weigering van FC Twente de videobanden van het competitieduel tegen Ajax ter be schikking te stellen. Daarnaast werd Leekens bij zijn bezoeken aan thuiswedstrijden van FC Twente volgens eigen zeggen weggestopt op een plek in het stadion, waar de wedstrijd nauwelijks was te volgen. Leekens: „Twente denkt kennelijk aan psychologische oorlogsvoering te moeten doen. Daar doet Brugge niet aan mee. Wij vechten het liever op het veld uit." Leekens be schouwt FC Twente als een gevaar lijke tegenstander, die hij echter uit stekend kent. Vorig seizoen was de oefenmees ter geregeld gast bij de competitie duels Twente om Piet Keur en Fred Rutten te volgen. Brugge had beide spelers graag willen inlijven, maar slaagde daar niet in. „Twente be schikt over een snelle en moeilijk te bespelen ploeg. Het verstaat de kunst puur op resultaat te spelen. Wij zullen in Enschede in ieder ge val moeten scoren", meende Leek ens. De Belg zal zijn opstelling pas vlak voor de wedstrijd bekend ma ken. Het is echter zo goed als zeker dat de lange tijd geblesseerde Luc Beyens de geschorste Janevski zal vervangen. Danny Verlinden zal vermoedelijk het doel van de Bel gen verdedigen. Philipp Vande- walle is in principe eerste keus, maar is net hersteld van een blessu re. Foeke Booy, die aan het begin van het seizoen met Leekens over kwam van Kortryk, blijft waar schijnlijk aan de kant. knieblessure. Daarna heb ik geen kans meer gekregen. Geen wed strijdritme en het feit dat de club met drie buitenlanders er steeds een op de bank moest laten, luidden mijn vroegtijdige vertrek in". Zo snel kan het gaan. Het seizoen er voor was Eriksen nog goed voor 36 treffers en de Zilveren Schoen als nummer twee op de Europese schutterslijst. „Ik had nog kunnen blijven, want mijn contract liep nog een jaar door, maar dat kwam mijn eergevoel te na". Drie Zwitserse topclubs stonden in de rij. Uiteindelijk koos de Deen voor FC Luzern, de landskampioen. Xamax Neuchatel en FC Sion kre gen een vriendelijk bedankbriefje. „Om twee redenen", legt John Erik sen uit. „Ten eerste kon ik in Luzern een contract voor twee jaar krijgen en dat was voor mij een absolute must. Over twee jaar is mijn zoon op een leeftijd dat hij basisonderwijs moet gaan volgen, dus dan vertrek ik richting Denemarken. De tweede en zeker niet onbelangrijke reden had te maken met de ligging van de club. Luzern ligt in het Duitsspre kende gedeelte van Zwitserland. Daar heerst een andere mentaliteit dan in het Frans of het Italiaans sprekende gedeelte. Dus ook een andere voetbalmentaliteit, verge lijkbaar met die in Nederland. En dat sprak mij enorm aan". Duitstalige met een Duits spreken de trainer, Friedl Rausch. Een man die FC Luzern van een kwakkelend provincieclub omvormde tot Zwit sers kampioen. „Niet alleen dat. Voornamelijk door zijn inbreng is de club een stuk professioneler gaan denken. In het sponsorbeleid, jn de begeleiding van de selectie, noem maar op. FC Luzern is een echte club geworden en vooral een hechte club. Dat we niet elk jaar kampioen kunnen worden is duide lijk. Wel wil FC Luzern continu in de top van de Zwitserse ranglijst mee gaan draaien. Daarom is het zaak dat we dit jaar de play-offs ha len. We kenden geen gelukkige start ondanks het feit dat we niet slecht speelden. Er was links en rechts wat kritiek te horen. Voornamelijk ge- Kijkoperatie voor Yvonne van Dorp LEIDEN - Het gaat nog steeds niet goed met Yvonne van Dorp. De atle te van AV Holland tobt sinds de Ne derlandse kampioenschappen met haar rechterknie. Ondanks diverse behandelingen kon de Leidse 400 meterloopster sindsdien nooit meer klachtenvrij een atletiekbaan betre den. Hoewel tot nu toe geen ernstige afwijkingen aan het licht zijn geko men, laat Van Dorp haar knie toch nader onderzoeken. Waarschijnlijk nog deze maand, maar uiterlijk 9 ok tober wordt zij opgeroepen voor een zogenaamde 'kijkoperatie' in Eind hoven. Wim Kieft (links) en Hans Gilhaus met PSV in voorbereiding op het Euro pa Cup-duel tegen FC Luzern. (foto anp) richt op het feit dat het bestuur Jur- gen met de handelingssnelheid van gen Mohr, de middenveldregisseur PSV. Ze kunnen een enorm hoog had laten vertrekken naar concur- tempo draaien en ik verwacht ook rent Sion". dat ze vanaf het begin ons proberen Wat dat betreft is er dus een paral- te overrompelen. FC Luzern is daar- lel met PSV te trekken. „Nee, dat is voor gewaarschuwd en zal zeker niet te vergelijken", meent Eriksen. niet achterin kruipen. „PSV kende weliswaar geen voort- Ik hoop in elk varende start maar de ploeg is Euro- geval een keer te scoren bij een van pees gezien zo geroutineerd, dat die onze uitvallen. Desnoods een toe- er staat als 'er gepresteerd moet wor- valstreffer. Maar of het allemaal vol den. De wedstrijd tegen Ajax lever- doende is... onze goede voorne de het duidelijkste bewijs. Het mens... Ik waag het te betwijfelen". grootste probleem zullen we krij- FRED SOCHACKI DEVENTER (ANP) De eerste van de zes partijen in de herkamp om de uitdager van dam wereldkampioen Tsjisjov aan te wijzen, is na bijna vier uur in remise geëindigd. Sijbrands kwam op de 55ste zet met het vredes voorstel, nadat tegenstander Gantwarg na een uitermate moeilijk duel een weliswaar voor hem nadelig, maar voor Sijbrands geen winst bevattend vier om twee eindspel op het bord had gebracht. De Nederlandse oud-wereldkampioen was na afloop niet geheel onte vreden. „Natuurlijk zou een overwinning meer geluk te weeg hebben ge bracht, maar deze partij was toch heel tevredenstellend. Gantwarg heeft zich echter goed verdedigd", aldus Sijbrands. Kort na de openingsfase werd al duidelijk dat de strategie van de Voor stenaar hem groot terreinvoordeel opleverde. Rond de dertigste zet ont stond enige opwinding onder de toeschouwers, omdat de analyserende grootmeesters Scholma en Mogiljanski plotseling winstmogelijkheden voor de Nederlander zagen schemeren. Gantwargs secondant Baljakin vond echter telkens weer een antwoord en uiteindelijk kreeg hij het gelijk aan zijn zijde. Zelfs van Sijbrands, die de betreffende varianten in het mid denspel al had gezien. Die leverden niet meer dan remise op. Nee, mis schien heb ik al eerder in de partij een betere voortzetting kunnen kiezen, maar ook dat is niet zeker." WOENSDAG 17.00-18.00 BBC 2: Bowls: vanuit Water loo Crown Green. 18.00-19.00 SKY: Roeien: WK te Bied. 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 20.00-21.00 SKY: Paardesport: EK Mili tary te Burghley. 20.00-23.30 BRT 2: Sportavond: Europa cup voetbal. Met: Rosenborg Trondheim- KV Mechelen, FC Twente-Club Brugge, Club Luik-Akranes en Vitosja Sofia-FC Antwerp. 21.00-22.00 SKY: Golf: Ryder Cup, terug blik op 1988. 21.53-22.30 Ned 3: Studio Sport: Europa cup voetbal, eerste wedstrijden in de eer ste ronde van de Europacup-toernooien. Met een samenvatting van PSV-FC Lu zern (EC-I). 22.00-01.00 SKY: Voetbal: Europacup. 22.30-00.00 Did 1: ARD-Sport extra: sa menvattingen van de eerste wedstrijden in de eerste ronde van de voetbal-Europa cuptoernooien. Het avondprogramma kan gewijzigd worden in verband met een rechtstreeks verslag van een van de wed- strijden. 23.05-00.25 Ned 3: Studio Sport: Europa cup voetbal, met o.a. samenvattingen van FC Groningen-lkast (EC 2), VfB Stuttgart- Feyenoord en FC Twente-Club Brugge (EC-3). 23.20-01.15 BBC 1: Sportsnight: Europa cup voetbal (Rangers-Bayern München) en samenvatting Bowls (Waterloo Crown Green). 01.00-01.30 SKY: Wielrennen: European Community Tour. DONDERDAG 10.23-11.55 Did 1: Europacup voetbal: eerste wedstrijden in de eerste ronde. GENEVE (Reuter) De organisa toren van het met 450.000 gulden ge doteerde tennistoernooi in Genève hebben een ongelukkige hand ge had bij het opstellen van de plaat singslijst. Gisteren verdwenen de nummers een en twee van de lijst der bevoorrechte spelers uit het toernooi. De als eerste geplaatste Argentijn Alberto Mancini liet het tegen de Belg Xavier Daufresne (nummer 470 op de wereldranglijst) afweten. De Spanjaard Bruguera, nummer twee, verloor van de onge plaatste Zweed Bergström.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17