Einde vanth Station of the Starsin zicht? André van Duin toch weer in grote revue Interpolis-toernooi uitgebreid op de tv INGEN PAGINA 26 V V Rechter doet deze week uitspraak DEN HAAG (GPD) - 'The Station of the Stars!'. Met deze, niet van bescheidenheid gespeende, omschrijving lanceerden Willem van Kooten en media-adviseur Ad Ossendrijver in januari 1988 hun commerciële radiostation Cable One. De programma's van Cable One worden vanuit Neder land opgestraald naar de satelliet (ECS 1/F4) en vandaar over Europa verspreid naar kabelnetten in Nederland, Denemarken, Noorwegen, Engeland, Duitsland, België en Spanje. IS (22) 19 (14) ■JO rjx> Volgens een woordvoerder van het station worden de program ma's mogelijk in nog meer lan den doorgegeven. „We proberen het zo goed mogelijk bij te hou den, maar er zijn kabelnetten die het programma doorgeven zon der ons daarvan op de hoogte te stellen." Vierentwintig uur per dag en zeven dagen in de week brengt Cable One muziek voor een breed publiek: Top 40-hits en veel 'gouwe ouwe'. Elk uur is er een korte nieuwsuitzending in het Engels en het Nederlands. Inkomsten verwerft de zender door het uitzenden van reclame. De programmering is horizon taal (elke dag op hetzelfde tijd stip hetzelfde programma). Op zaterdag en zondag is er 'een spe ciale weekendprogrammering'. Voor de presentatie zorgen on der anderen Willem van Kooten alias Jdost den Draaier, Yvonne Keeley en Tom Mulder. Een en ander zorgt ervoor dat Cable One in Nederland, dagelijks, zo'n 450.000 luisteraars trekt. Uit pei lingen blijkt ook dat de zender beter beluisterd wordt dan ver gelijkbare stations als Radio 10 en Sky Radio. Maar of het 'sta tion der sterren' nog een lang le ven beschoren is. is gezien de re cente uitspraak van de Raad van State, nog maar de vraag. Volgens de papieren is het ra diostation een initiatief van Ca ble Music Europe Ltd, gevestigd in Londen. De produktie-afde- ling en het zogenaamde 'sales of fice' zijn ondergebracht in een pand aan de Hilversumse Nieu we Havenweg. Dat initiatiefne mer Willem van Kooten een kan toor in Londen opende en in het buitenland ook op de kabel te ontvangen is, is voor de afdeling rechtspraak van de Raad van State, zo bleek vorige week, nog geen reden om het station ook meteen als 'buitenlands' te kwa lificeren. Gevolg van de Raad van State-uitspraak is dat het Commissariaat voor de Media de kabelexploitanten die het Cable One-programma doorgeven zal daar, op straffe van forse boete, mee te stoppen. Het verzoek van Cable One om tot 1 december de tijd de krijgen om alsnog aan de Mediawet te voldoen vond bij het Commissa riaat geen gehoor, met als gevolg dat Cable One het Commissari aat op 6 september voor de rech ter daagde. De uitspraak volgt komende donderdag. Tot die dag zal het Commissariaat de kabel exploitanten die Cable One nog doorgeven geen boete opleggen. Geld Een van de redenen om met Ca ble One te beginnen, zo zei Wil lem - 'Mister Radio'- Van Kooten destijds, was het .gebrek 'aan kwaliteit bij de vaderlandse ra dio: „Er bestaat in dit land geen goede radio." Volgens hem wordt radio in Nederland nog steeds niet au sérieux genomen en hebben de meeste Radio 3- dj's te weinig respect voor de luisteraar. „Een radiostation waarop soms de EO, soms de VPRO en dan weer de Tros zit, zou verboden moeten zijn," al dus Van Kooten, bij de start van Cable One, in een interview. Inmiddels, bijna twee jaar ver der, blijkt het station net quitte te draaien. Het gewoel Aanvankelijk kondigde Willem van Kooten, met de nodige bra- vour, aan dat hij - als eerste - met commerciële televisie in Neder land zou komen. Begin april bleek hij plots af te zien van zijn commerciële tv-plannen. Van Kooten liet weten dat hij niet lan ger zin had om zich te mengen 'in het gewoel' van de andere gega digden voor commerciële tv. Even zag het ernaar uit dat Van Kooten met de radiozender Ca ble One beduidend minder last van 'gewoel' zou hebben. Tot het moment kwam waarop de NOS naar de Raad van State stapte omdat het Commissariaat voor de Media had verklaard niet te gen het station te kunnen optre den. Of de uitspraak van de Raad straks het definitieve eind van Van Kootens radio-avonturen betekent is nog de vraag. Uit spraken van rechters en politici lijken vooralsnog de inventivi teit van de commerciële radio- en tv-ondërnemers, en hun batterij juristen, alleen maar aan te wak keren. i Kooten (links) c 1(2) French kiss - Lil Louis 2 1) Swing the mood. - Jive Bunny The Master- 3(4) Dance classics the mix 4 (9) Lambada - Kaoma 5 3) We are growing (Sha- ka Zulu) - Margaret Singana 6(8) The best - Tina Turner 7 7) Do the right thing - Redhead Kingpin FBI 8 (13) Sowing the seeds of lo ve - Tears for Fears 9(5) Reflections - Diana Ross The Supremes 10 (24) Pump up the jam - Technotronic and Fol ly 11 (11) C day - The Confetti's 12 (16) Mixed emotions - Rol ling Stones 13 6) Blame it on the rain - Milli Vanilli 14 (26) Crazy about her - Rod Stewart 15 (15) Cherish Madonna 16 (10) Just keep rockin- Double Trouble AMSTERDAM Volkskomiek nummer één André van Duin is over een jaar opnieuw de centrale figuur in een revue die in fraaie opmaak in het seizoen 1990 - 1991 naar de grote vaderlandse theaters zal reizen. André beweert altijd dat het spe len met bandmontages voor tele visie- en radioprogramma's en commerciële objecten zijn favo riete hobby is. Maar hij kan er niet onderuit. Er komt tóch weer een theatershow, hoewel Van Duin vaak heeft gezegd dat hij de HILVERSUM (GPD) - De KRO-radio en -televisie besteden ook dit jaar uitgebreid aandacht aan het Interpolis-schaaktoernooi in Tilburg. Het toernooi, dat voor de dertiende keer wordt georganiseerd, vindt plaats van vrijdag 15 september tot en met maandag 2 oktober. Eén van de deelnemers is wereldkampioen Gary Kasparov. Op televisie is van de wedstrijden een verslag te zien op 15,18,22,25 en 29 september en op 2 oktober, telkens via Nederland 1. Op de KRO-radio is op de donderdagen 14,21 en 28 september het wekelijkse schaakprogramma 'Man en paard' (Radio 1,18.35 - 19.00 uur) grotendeels aan het toernooi gewijd. De presentatie van de radio- en tv- uitzendingen wordt verzorgd door Hans Böhm. door Jacques d'Ancona trektocht door het land met ver over de honderd voorstellingen niet zo erg ziet zitten. Het succes van de produktie 'Honderd jaar Carré' heeft echter bewezen dat we het maken van een revue met hulp van sponsors niet zijn verleerd. De show met als thema het eeuwfeest van het koninklijke theater Carré in Am sterdam trok overal volle zalen en leidde soms zelfs tot chaoti sche taferelen rond de kaartver koop. Probleem Deze spectaculaire revue met sketches, dans, muziek, zang en showscènes komt deze winter op het scherm bij de TROS. Er ont stond echter wel een probleem toen bleek dat de zorgvuldig voor de televisie geregistreerde produktie op de videoband bleek te zijn gewist als een uitvloeisel van de zuinigheidsmanie. Men pleegt gebruikte banden wel eens opnieuw te hanteren en een overijverige employé verkeerde DINSDAG 12 SEPTEMBER 1989 If I had only a chance - BZN Hey dj/Ska train - The Beatmasters Kisses on the wind - Neneh Cherry Something's jumpin- 'in your shirt - Mal colm McLaren i Toy soldiers Martika I Miss you much - Janet Jackson I Rappers delight - The Sugarhill Gang i Hot hot hot - Buster Poindexter I Stay in my life - Ge rard Joling The invisible man - Queen I Love in an elevator - Aerosmith i De hotdog - André van Duin i Rechttoe rechtan - Nor maal Revival - Eurythmics i Promised land - Joe Smooth i Back to life - Soul II Soul Sweet child o'mine - Guns 'n Roses i Satisfied - Richard Marx You'll never stop me lo ving you - Sonia 1 Breakthru Queen We got our own thang - Heavy D The Boys Have I told you lately - Van Morrison Patience - Guns 'n Ro- 40 (33) Ik lig op m'n kussen stil te dromen - Hepie Hepie in de veronderstelling dat deze opname al was uitgezonden. Met noodlottig gevolg. Goede raad was duur, om niet te zeggen kostbaar. Uiteindelijk besloot de TROS aan Joop van den Ende Produc- e op de planken... tions te vragen de revue opnieuw op te nemen. Daar was enig over leg voor nodig. De show is al lang niet meer in roulatie, Engelse dansers zitten hoog en breed aan de overkant, de mensen moeten alle teksten opnieuw instuderen, enz. Maar ze bleken daartoe be reid. Dus hebben André van Duin, Simone Kleinsma, Frans van Dusschoten, Hans Otjes, en semble en orkest het afgelopen weekeinde de revue andermaal met publiek voor de camera's op gevoerd. Dat gebeurde m de schouwburg van Tilburg. MEN HEBPT HST SLAGSCHIP EI5MAPCK OP 500 ZBBMWLBN UlT PS FPAN5 KUST G6VONPÉN, MAAR EP ZION GEEN Plannen hst re lighten... Misleidend De Reclame Code Commissie be handelt vandaag een klacht van de Nijmeegse actiegroep Steek vlam tegen de ANWB-puzzelactie „Help de Veluwe Win een auto". De inzet van de puzzelactie is mis leidend en de hoofdprijs een ge tuigenis van slechte smaak en fat soen vindt de actiegroep. De ANWB bestemt de op brengst van de puzzelactie voor de bouw van een ondergronds museum over het leven van de das in het natuurpark De Hoge Veluwe. De actiegroep be schouwt de suggestie dat de Velu we geholpen zou zijn door het winnen van een auto „hoogst mis leidend en op geen enkele wijze in overeenstemming met recente inzichten uit wetenschap en tech niek over de relatie tussen auto en het milieu". Bovendien is volgens „Steek vlam" de auto doodsvijand num- mer 1 van de das: op een gemid deld jaarlijks bestand van 1200 dassen worden er elk jaar 200 tot 250 dassen doodgereden. Doomsday Clock Het tijdschrift Bulletin of Atomic Scientists, dat wereldbekend is geworden door zijn logo - een klok die aangeeft hoeveel minu ten de mensheid verwijderd is van het uur nul, het moment waarop de wereld door nucleair geweld vernietigd zal zijn, laat de wijzers van deze "Doomsday Clock" voortaan ook op andere rampzalige fenomenen reageren, zoals milieurampen en armoede. Nu de jaren van de Koude Oor log definitief achter ons liggen en de betrekkingen tussen de Vere nigde Staten en de Sovjetunie In het Britse Leominster is gisteren de kleinste school be gonnen aan het nieuwe leerjaar. Het hoofd van de school Peter Moody (links) houdt een oogje in het zeil wanneer zijn vier leer lingen James Bowen (12), Ben Blanford (11), John Owens (11) en Chi Pang Tang (12) uit Hong kong worden gefotografeerd. De school werd in 1708 opge richt door de Londenaar John Pierrpont, maar moest in 1984 in verband met financiële proble men worden gesloten. De parti culiere school is nu heropend en Moody hoopt dat hij het leerlin genaantal weer kan opkrikken tot 230. steeds beter zijn geworden, is de tijd aangebroken om ook andere voor de mens levensbedreigende factoren in te calculeren, zo meent hoofdredacteur'Len Ack- land. ...WANT PAT £IJT MAAR OüOe WONPÉN OPEN, eN zo ZO BZUFT MUM VOLK ZFU/S £N FIT

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26