'Bod kabinet ambtenaren is te laag' Na 40 jaar regeerkans Japanse socialisten Aantal ldachten over politie in hoofdstad nam 30 procent toe CHILEENSE COUP ALS SMARTLAP Nijpels wil verdere reductie kooldioxide 'Milieuplan voor ons absoluut plafond' Oplossing vakantiepuzzel DINSDAG 12 SEPTEMBER 1989 BUITENLAND BINNENLAND ECONOMIE PAGINA 11 Nieuwe CFO-voorzitter Loek Poell DEN HAAG (GPD) - De twee procent die het kabinet vol gend jaar overheeft voor de ambtenaren is veel te weinig. Als in de komende onderhandelingen geen beter bod op ta fel komt, ontstaat er onrust. Dat verwacht Loek Poell, de huidige vice-voorzitter van de christelijke ambtenaren bond CFO. Hij volgt op 1 oktober voorzitter Ton de Jong op, die op die datum met de VUT gaat. AMSTERDAM (ANP) - Het aantal klachten over de Amsterdamse po litie is. vorig jaar met dertig procent gestegen tot 309. In vergelijking met vorige jaren werd meer ge klaagd over huiszoekingen, inbe slagneming en het veroorzaken van schade door politie-ambtenaren. Dit staat in het vandaag versche nen jaarverslag over 1988 van de hoofdstedelijke Commissie voor Politieklachten. "Ook in 1988 zijn wij op klachten gestuit die getuigen van onprofessioneel, onvolwassen, misselijk en soms zelfs misselijk makend politie-optreden", zo staat in het verslag. De onafhankelijke commissie, in 1986 ingesteld, be handelt en onderzoekt klachten en brengt advies uit aan de burgemees ter over een te nemen beslissing in zake een bepaalde klacht. Het onderzoeken van klachten wordt door de politie zelf uitge voerd, maar als de commissie het nodig vindt kan zij ook een onder zoek verrichten. In het jaarverslag spreken de leden van de commissie hun zorg uit over de dreigende ver dwijning van deze bevoegdheid na het indienen van een wetsontwerp, in juni 1989, voor een landelijke re geling politieklachten. "Daardoor", zo vreest de commissie, "dreigt een belangrijke stimulans voor het naar behoren verrichten van het politie^ onderzoek verloren te gaan". gegrond werden verklaard. "Zelfs als men in aanmerking neemt dat daarin de bij de officier van justitie en Nationale Ombudsman inge diende klachten niet zijn inbegre pen, kan niet worden gezegd dat het gegronde klachten regent", zo oor deelt zij. Uitkleden De commissie signaleerde dat het gebruik van handboeien vorig jaar bij het overbrengen van arrestanten naar een bureau "bijna een automa tisme is geworden". "Dit gebeurt vaak als het helemaal niet nodig is en leidt nogal eens tot nodeloze es calatie". Verder vindt zij het onjuist en in strijd met de wet dat, zoals op sommige bureau's gewoonte is, ar restanten zich helemaal moeten uit kleden alvorens zij worden opgeslo ten in hun cellen. De meeste klachten hadden vorig jaar betrekking op het gebruik van geweld, door politie-ambtenaren (9,3 procent) en ongewenste, soms discriminerende, uitlatingen (9,2 procent). Per bureau variëert het aantal klachten sterk. Over het der de district en het daarin gelegen bu reau Lijnbaansgracht, nam het aan tal klachten sterk toe met 43 pro cent. Volgens de commissie schort te het daar „aan professionele be langstelling voor aangevers en kla gers" en laat de taakvervulling „zo zeer te wensen over dat burgemees-, ter en hoofdcommisaris daaraan hun volle aandacht dienen te ge- Kritiek aan het adres van de bur gemeester leverde de Commissie Politieklachten ook. Die bepaalde dat de op het hoofdbureau aanwezi ge pasfoto's van agenten niet mo gen worden gebruikt bij het identi ficeren van agenten over wie is ge klaagd. Ook niet als het om strafba re feiten gaat. "Hiermee begeeft hij zich op het terrein van de officier van justitie die tegen foto-identifi catie geen bezwaren heeft", aldus het verslag. Volgens Poell moet komend jaar in ieder geval de koppeling tussen ambtenaren en de marktsector wor den hersteld. Bovendien wil hij geld Burgemeester krijgt schuld van chaos in Winschoten WINSCHOTEN (GPD) - B en W van Winschoten zijn gister avond gestruikeld over de be stuurlijke affaire rond gemeen tesecretaris G. Wijers. De PvdA- wethouders R. Lukkien en G.A. Aldag zijn opgestapt, nadat de gemeenteraadsfractie van de partij het vertrouwen in de twee had opgezegd. Aangenomen wordt dat wethouder A. Boven- Boers (CDA) vandaag aftreedt. 'Regeringscommissaris' plaatsvervangend van de koningin R. Vos schuift de schuld van de ontstane chaos volledig in de schoenen van bur gemeester drs. J.J. Postma. Het nieuw te formeren college krijgt een brede basis, omdat naast de gevallen coalitie-part ners PvdA en CDA nu ook de WD een wethouder gaat leve ren. De PvdA heeft inmiddels ex-wethouder G. Kuiper naar voren geschoven, die op het ogenblik geen deel uit maakt van de fractie. De WD levert het raadslid J. Siertsema-Free. Het CDA be raadt zich vandaag over invul ling van deze positie. Door de val van het college verdwijnen de reorganisatie van het ambte lijk apparaat en de kwestie-Wij- ers in de ijskast tot na de ge meenteraadsverkiezingen vol gend voorjaar. B en W van Winschoten wilden secretaris Wijers lozen onder het mom van reorganisatie. De affaire stond bol van list en bedrog van de zij de van het college. Het vertrek van beide wet- houdèrs is het zoveelste diepte punt voor de PvdA in Winscho ten. De socialisten, die twaalf van de negentien zetels in de ge meenteraad hebben, raakten in de afgelopen twee jaar door on derlinge haat en nijd in totaal vier wethouders en twee fractie voorzitters kwijt. voor het inlopen van de achterstand die ambtenaren en trendvolgers af gelopen zeven jaar hebben opgelo pen. Verder moet er iets worden ge daan aan de onaanvaardbare werk druk in ziekenhuizen, bejaardente huizen en verpleegtehuizen. Als inzet voor de onderhandelin gen gaat hij uit van 2,5 procent loonsverhoging, extra geld vanwe ge de opgelopen achterstand en ex tra werkgelegenheid, met name in de verzorgende sector. Dat pakket schat hij op zo'n 5 procent. Poell verwacht dat de ruimte die er uiteindelijk voor de ambtenaren is, afhankelijk zal zijn van de sa menstelling van het nieuwe kabi net. "Maar een tweedeling zoals die de afgelopen jaren heeft plaatsge vonden, is voor ons niet meer aan vaardbaar", waarschuwt hij een nieuw kabinet. De onderhandelingen over de ambtenaren-cao zouden in principe binnenkort van start moeten gaan. Als het aan de nieuwe CFO-voorzit ter ligt, zullen de besprekingen ech ter worden uitgesteld tot er een nieuw kabinet is. "Met een demis sionair kabinet gaan onderhande len heeft weinig zijn", aldus de nieu we voorzitter. Mocht de huidige mi nister van binnenlandse zaken, Van Dijk, niets voor uitstel voelen, dan moeten de onderhandelingen vol gens Poell worden vertraagd tot het nieuwe kabinet is aangetreden: "Wij hebben geen haast, ais er in ja nuari volgend jaar een akkoord ligt, is dat vroeg genoeg". SANTIAGO (AFP/Rtr.) - De Chileense president, ge neraal Augusto Pinochet, heeft gisteren gezegd "in dien nodig" bereid te zijn zijn leven te geven om op nieuw de instellingen van het militaire regime te ver dedigen. Met tranen in de ogen hield de dictator een toespraak ter herdenking van de bloedige staatsgreep waarmee hij 16 jaar geleden aan de macht kwam en de afgezette linkse president Salvador Allende om het le ven kwam. In een televisietoespraak van anderhalf uur die hij snikkend afsloot, verdedigde Pinochet zijn beleid en zei dat het leger nooit zou toestaan dat de politieke cha- )os van vóór 1973 terugkeert. Op hetzelfde moment de monstreerden enkele duizenden Chilenen tegen het be wind. De betogers, die liepen naar de begraafplaats waar veel slachtoffers van de coup liggen, werden met traangas door de politie uiteengejaagd. Een vrouw werd door een kogel in het hoofd getroffen. In het referendum van vorig jaar oktober werd be paald dat Pinochet drie maanden na de verkiezingen, die op 14 december moeten worden gehouden, het presi dentschap moet afstaan aan een burgerpresident. Kandidaten zijn de christen-democraat Patricio Ayl- win, de enige kandidaat van de oppositie, Hemnan Buchi, die wordt gesteund door de militaire junta, en Francisco Javier Errazuriz, ook een rechtse kandi daat. Pinochet is desalniettemin van plan de komende acht jaar zijn post als bevelhebber van de strijdkrach ten te handhaven. Hij was op 23 augustus 1973 door Al- lende op deze post benoemd, drie weken voor zijn coup. (foto AP) Werkgevers vinden aanscherping onaanvaardbaar DEN HAAG - Aanscherping van het Nationaal Milieubeleidsplan (NMP) tijdens de kabinetsformatie is voor de werkgeversorganisaties VNO en NCW onaanvaardbaar. "Dat is niet conform de afspraken. Dan krijgen we grote problemen", aldus Blan- kert, voorzitter van het Milieubu reau van de twee werkgeversorga nisaties. "Wij proeven dat de politici het plan als een bodem zien. Maar voor ons is het Nationaal Milieube leidsplan het absolute plafond. Laat door Margreet Vermeulen De milieuman van het VNO en voorzitter van de metaalwerkgevers betwijfelt zelfs of het Milieubeleids plan in zijn huidige vorm uitvoer baar is. "Het is een stoot aan maatre- Straf geëist van 9 jaar in Turkse heroïnesmokkel AMSTERDAM (ANP) - Procureur- generaal mr. J. de Bruin bij het ge rechtshof in Amsterdam heeft giste ren gevangenisstraffen tot negen jaar geëist tegen vijf Turkse ver dachten in een van de grootste hero- ïnesmokkels van de laatste jaren. De vijf zouden betrokken zijn ge weest bij de invoer van bijna 100 ki lo Turkse heroïne in 1988. Deze hoe veelheid heeft een straatwaarde van ongeveer dertien miljoen gulden. De heroïne werd verborgen in vrachtwagens met diepvriesaardap pelen en zo naar Nederland gere den. De heroïnelijn werd vorig jaar september na de half jaar durende "operatie Attractive" opgerold door het inmiddels opgeheven interre gionaal rechercheteam verdovende middelen, bijgenaamd het'Turken- team. Door de Amsterdamse recht bank werden de vijf in maart dit jaar samen met nog drie anderen veroor deeld tot gevangenisstraffen vari ërend van 2,5 tot 9 jaar. "In totaal werd de acht verdach ten toen zestig jaar cel opgelegd. Een fors bedrag voor justitie gezien de 600 gulden die een gedetineerde per dag kost", aldus een van de ad vocaten. Vijf van de acht door de' recht bank veroordeelde verdachten gin gen in hoger beroep omdat zij me nen onschuldig te zijn of te zwaar gestraft. Zoals ook bij de rechtbank probeerden sommigen elkaar giste ren de schuld in de schoenen te schuiven. Procureur-generaal De Bruin maakte er korte metten mee: "De waarheid zult u wel nooit exact te weten komen. Maar er is wel he roïne Nederland binnengebracht", zo hield hij het hof voor. gelen. Er moeten prioriteiten ge steld worden. Alles tegelijk kan eenvoudigweg niet", waarschuwt Blankert. Hij onderschrijft de doel stelling van het NMP om de milieu problemen binnen één generatie beheersbaar te maken. "Maar of dat haalbaar is, hangt af van de consu ment. De grote vraag is waartoe de consument in staat en bereid is". Het definitieve commentaar van VNO en NCW op het Milieubeleids plan wijkt in een aantal opzichten af van het advies dat de Sociaal Eco nomische Raad (SER) gisteren aan het kabinet h^eft gestuurd. In dat advies pleiten werkgevers, werkne mers en deskundigen eensgezind voor meer geboden en verboden om milieuvriendelijk gedrag af te dwin gen. Uit de woorden van Blankert blijkt echter dat de werkgevers in eerste instantie toch de voorkeur geven aan convenanten, vrijwillige afspraken tussen werkgevers en overheid. "Convenanten werken nu eenmaal veel sneller dan wetten", meent Blankert. Hij onderschrijft de uitspraak van de SER dat de nadruk in het milieu beleid moet liggen op een "funda mentele veranderingen van pro- duktie- en consumptiepatronen". "Het is natuurlijk een beetje ambi tieus geformuleerd, maar ik denk dat we het nog wel menen ook", al dus Blankert. "Interne milieuzorg is daarbij een heel belangrijk instru ment. We krijgen straks een vol strekt nieuwe situatie als werkne mers van een bedrijf precies weten welke stoffen er in hun bedrijf om gaan en welk afval er geproduceerd wordt", meent Blankert. Maar hij vindt niet dat het op de weg van on dernemers ligt om de produktie van milieuvervuilende produkten waar mogelijk - af te bouwen. "Niet zo lang er vraag is haar die produk ten". Net als milieuminister Nijpels omhelzen de werkgevers het princi pe dat 'de vervuiler moet betalen'. Toch is Blankert beducht voor hef fingen. "De opbrengst en het doel van de heffing moet met elkaar in overeenstemming zijn. Als je de gasprijs met een dubbeltje verhoogt dan moetje dat geld gebruiken voor het promoten van energie-bespa ring. Maar onze angst is dat het geld in de algemene middelen verdwijnt, dat het uitdraait op ordinair geld- graaien". DEN HAAG (ANP) - Minister Nij pels (milieu) wil een vermindering van de uitstoot van kooldioxide die verder gaat dan in het Nationaal Milieubeleidsplan is voorzien. Hij hoopt dat daar tijdens de kabinets formatie een beslissing over wordt genomen. Inmiddels heeft hij zijn ambtenaren aan het werk gezet om zo snel mogelijk enkele plannen uit te werken. De bewindsman zei dat gisteren bij de opening van het achtste we reldcongres over schone lucht in Den Haag, waarbij koningin Beatrix aanwezig was. Enkele hon derden wetenschappelijke onder zoekers, technici en vertegenwoor digers van het bedrijfsleven en de overheden uit een groot aantal lan den nemen deze week deel aan de bijeenkomst van de Internationale Unie van Verenigingen ter Voorko ming van Luchtverontreiniging (IUAPPA). De minister zei dat er politiek overeenstemming is over een ver dergaande vermindering van de kooldioxide-uitstoot. De huidige doelstelling van de regering is de emissies niet verder te laten toene men en te stabiliseren op het niveau van 1989/1990. Als het nieuwe kabi net besluit verdergaande maatrege- Voorrang in VS voor joodse vluchtelingen WASHINGTON (UPI) - De Ameri kaanse regering wil volgend jaar voor maximaal 50.000 joodse poli tieke vluchtelingen uit de Sovjetu nie de transport- en hervestigings kosten betalen, zo heeft de Was hington Post gisteren gemeld. Volgens een vertrouwelijk me morandum van het ministerie van buitenlandse zaken willen de VS betalen voor maximaal 125.000 vluchtelingen. De Amerikanen ver wachten volgend jaar tussen de 100.000 en 150.000 aanvragen van Russische joden voor toelating en financiering van hun emigratie naar de VS. Voor joodse vluchtelingen is on langs een vorig jaar ingevoerde wet afgeschaft, die bepaalde dat zij zelf moesten aantonen dat zij in de Sov jetunie werden vervolgd. Het maxi mum van 50.000 betreft alleen vluchtelingen voor wie de VS alles betalen. De VS willen verder betalen voor 3500 vluchtelingen uit Zuid-Ameri- ka, 3000 uit Afrika, 6500 uit Zuid- oost-Azië en 6500 uit het Midden- Oosten, en nog eens 6500 uit Oost- Europa exclusief de Sovjetunie. De tien gevraagde sleutelwoorden zijn: Marktnotering, werkbesparing, lampenfabriek, waterverbruik, glas bewerking, wolkenkrabber, marktonderzoeker, tuinarchitect, klank verschil, horlogebandje. De letter E komt 18x in de sleutelwoorden voor. Een prijs van 100 gaat naar: W. VAN DIJK, Hovens Grévelplein 38, 2331 RA Leiden. MEVR. H.E. VAN DER HOLST, Soembastraat 12, 2341 XS Oegst- geest, D.DE JONGH, Merelstraat 53, 2352 VB Leiderdorp, A.VAN VEEN, Johannes Vermeerplantsoen 22, 2251 GR Voor schoten, Mevr.A.PASSCHIER, Irisenstraat 27, 2231 KK Rijnsburg. len te nemen, zal dit naar de mening van Nijpels ook direct uitgevoerd moeten worden: "Ik wil geen enkel uitstel van een dergelijke beslis sing". Om ook de vermindering van de uitstoot van kooldioxide wereld wijd te bevorderen, heeft de be windsman zeventig collega's uitge nodigd voor een bijeenkomst over dit onderwerp op 6 en 7 november in Den Haag. Op het ogenblik heb ben zich al meer dan vijftig milieu ministers en tien betrokken inter nationale organisaties aangemeld. Alle grote westerse landen en de be langrijkste ontwikkelingslanden zullen op deze politieke bijeen komst aanwezig zijn, tegelijk met het milieuprogramma van de Vere nigde Naties, de UNEP, en de We reld Meteorologische Organisatie WMO. Ook wat betreft de bestrijding van de zure regen wil Nijpels verde re vermindering van de uitstoot van ammoniak en stikstof. Het pro bleem kan volgens hem niet alleen worden opgelost met dure technie ken: "We hebben echter verande ringen nodig, zoals energiebespa ring en een verschuiving van het ge bruik van de privé-auto naar het openbaar vervoer". Op het ogenblik is een vermindering van de uitworp van de twee verzurende elementen voorzien van 50 a 70 procent over tien jaar. De bewindsman acht een verdergaande reductie van 80 a 90 procent noodzakelijk in het jaar 2010. Als de huidige ontwikkelingen zich voortzetten, verwachten de deskundigen een verdubbeling van de uitworp van kooldioxide in de volgende eeuw. Daardoor zal de temperatuur op aarde oplopen met 1,5 tot 4,5 graden Celsius. Dit kan ernstige gevolgen hebben voor het leven op aarde. Lezers Schrijven Gebakken lucht? René Diekstra heeft het goed ge troffen met zichzelf. Hij geeft zijn column in deze krant de pretentieu ze titel 'Denkwijzer' mee en liet daarin op 2 september zijn licht schijnen over de verkiezingen. Hij komt woorden te kort om aan zijn minachting voor 'het verkiezingsge- doe' uiting te geven. Debatten tus sen lijsttrekkers noemt hij 'een windhondenrace in de mist', wat ze zeggen is 'gebakken lucht' en 'een woordenbrij'. Waarom zou je eigen lijk gaan stemmen? Verkiezingen zijn 'een ritueel' en het is allemaal 'lood om oud ijzer'. Dit soort lichtzinnige antiparle- mentaire praat is maar al de popu lair in allerlei kringen. Het is mis schien goed te bedenken dat in tal van landen mensen er een lief ding voor over zouden hebben om de vrije verkiezingen te krijgen die wij nu enkele generaties lang hebben. En 'gebakken lucht'? Wie bijvoor beeld het debat heeft gevolgd tus sen Kok en Lubbers op diezelfde tweede september heeft kunnen zien en horen dat h,et een serieuze discussie was, waarin reële politie ke dilemma's aan de orde kwamen en van een heel behoorlijk niveau was. In elk geval van een veel en veel hoger niveau dan het quasi-ge- leerde geklets van meneer Diekstra. TOKYO - De Japanse Socialisti sche Partij lijkt, 40 jaar na haar op richting, een serieuze kans te ma ken aan de macht te komen. Sinds de JSP in juli de Hogerhuisverkie- zingen won, is het deze partij voor de wind gegaan. door Bob Mantiri Veel moeite hoefde de leider van de JSP, mevrouw Takako Doi, er niet voor te doen. De schandalen rond de regerende Liberale Demo cratische Partij maken het haar een voudig. Vrij recent nog moest Sosu- ko Uno het veld ruimen als premier, nadat zijn buitenechtelijke avon tuurtjes met geisha's de pers haal den. Ook de pasbenoemde kabi netschef van de nieuwe premier Kaifu is alweer verdwenen wegens een seksschandaal. Dat zijn meevallers voor de Socia listische Partij, die zelf de reeeer- kansen vergroot door een wat soe peler lijn te kiezen dan tot voor kort gebruikelijk gebruikelijk. Dat geldt bijvoorbeeld voor het defensie standpunt. De JSP, per traditie te gen kernwapens en voorstander van ongewapende neutraliteit, lijkt zich neer te leggen bij het bestaan van een militaire strijdmacht. Se cretaris-generaal Tsuruo Yama- guchi verklaarde althans dat zijn partij zich opstelt achter het Ja pans-Amerikaanse veiligheidsver drag en bereid is de Japanse militai re troepenmacht te handhaven. De JSP wil met deze koerswijzi ging de weg vrij maken voor een co alitie met de drie andere oppositie partijen, Komeito, de Democrati sche Socialisten Partij en de Sociaal Democratische Federatie, die alleen willen samenwerken als het Ja pans-Amerikaanse veiligheidsak koord intact blijft. Want de socialis ten zullen bij de komende verkie zingen wel winst boeken, zo wordt verwacht, maar om een werkbare meerderheid te kunnen vormen in het parlement is samenwerking no dig met de andere oppositiepartij- De JSP kan zo een bedreiging gaan vormen voor de LDP, die de aanhang ziet slinken als gevolg van de corruptie- en seksschandalen en door de introductie van een consu mentenbelasting van 3 procent. Maar voor het zover is hebben de so cialisten nog een grote achterstand weg te werken. Zij zijn veertig jaar in de oppositie geweest en hebben nauwelijks regeringservaring. Al leen in mei 1947 heeft de JSP even (tien maanden) deel uitgemaakt van een een coalitieregering. Kernschepen Belanrijk ook is de vraag hoe de VS en de Japanse ondernemers zich zullen opstellen tegenover de partij. De Amerikanen zullen in elk geval niet blij zijn met een regering die kernschepen verbiedt in de Japan se wateren en streeft naar ontman teling van de Amerikaanse bases. En zo zullen de Japanse industrie baronnen. niet tolereren dat een so cialistisch georiënteerd bewind multinationals nationaliseert. Over deze zaken bestaan binnen de JSP nog ernstige geschillen van mening tussen de pragmatische rechter- en de ideologische linker vleugel, ook al zijn de pragmatici dan aan de winnende hand. En on derlinge meningsverschillen vor men sinds 1945 de grote zwakte van de JSP. In 1951 splitste de partij zich zelfs in een linker en een rech ter vleugel, die in 1955 weer aaneen werden gesmeed. In 1960 ontstond een nieuwe splinter door de afsplit sing van de gematigde Democrati sche Socialistische Partij, een po tentiële coalitiepartner. Feit is dat de JSP is de laatste ja ren is opgeschoven naar het cen trum, waarbij de lijn van het com munisme steeds meer werd afge zworen. Nederlagen in de jaren tachtig dwongen de partij het tradi tionele marxistisme te verlaten. Sinds de verkiezingen van 1979 par ticipeert de JSP in een 'progressie ve' coalitie met andere non-commu nistische oppositiegroepen. Vrouwelijke premier De toenemende populariteit is ook te danken aan de persoon van partij- leidster mevrouw Takako Doi. Zij verscheen op het politieke toneel op een moment dat de kiezers zochten naar een alternatief voor de bejaar de politici in de door schandalen ge troffen LDP. Mevrouw Doi wordt gedoodverfd als de eerste vrouwe lijke premier van Japan. Toch is het, gegevens het traditio nele conservatisme van de Japan ner, de vraag of de JSP bij de ko mende verkiezingen evenveel kie zers zal trekken als die tijdens de Hogerhuisverkiezingen in juli. Het vermoeden is dat velen toen hun stem gaven aan de oppositie bij wij ze van protest. Bij de komende par lementsverkiezingen kunnen ze wel weer eens terugkeren naar de LDP. Volksunie In het artikel over de voorspellende betekenis van politiek België voor Nederland (in deze krant van 9 sep tember) wordt de Volksunie verge leken met een soort D66 van Vlaams-nationalistische signatuur. Deze overeenkomst doet helaas geen recht aan het karakter van de Nederlandse links-liberalen. De Volksunie is in velerlei opzichten een behoudende stroming in de Belgische politiek en staat met na me op immateriële punten mijlen ver van D66 verwijderd. Het benadrukken van de eigen heid van het Vlaamse volk en de cultuur en het zich afzetten tegen Wallonië zijn ongewild een voe dingsbodem voor opvattingen zoals die bij het extreemrechtse Vlaams Blok leven. Programmatisch heeft dit alles weinig met D66 te maken. Th. G. van Eek Minervaplein 13 V Amsterdam

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11