'Die sekslijnen kunnen me niet schelen' Opera 'Boris Godoenov' nog steeds ijzersterk Voorhout-festival in Den Haag Nepbomin Danstheater Youp van 't Hek heropent Kleine Komedie Exposities Theater VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1989 PAGINA 21 bijdrage zal leveren, voert perfor mances uit 'met veel vuur en la waai'. "Ik verwacht van hem een la waaierige bijdrage," licht Holtap- pels desgevraagd toe. De andere twee zijn de hoofdstedelijk kunste naar Peter Bogers en de uit Tilburg afkomstige Toine Horvers. Mede vanwege het relatief grote Amsterdamse aandeel in De Eerste Nederlandse Geluidgalerie zal het gemeentebestuur van de hoofdstad zich tot het geven van een subsidie hebben laten overhalen. Maar een bevestiging daarvan is niet te krij gen. Het project is gewoonweg on bekend. "Weet u dat zéker?," vraagt de voorlichter nog eens, ongelovig. "Waar is die telefoon dan voor? Voor beeldende kunst?" 'Boris Godoenov' van Mbesorgski door De Ne derlandse Opera m.m.v, het Nederlands Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen. Decor: Reinhart Zimmermann. Kostuums: Reinhard Heinrich. Regie: Harry Kupfer. Titel rol: Robert Lloyd. Gezien in Het Muziektheater op 7 september. AMSTERDAM - Harry Kupfer was tijdens het openingsjaar van Het Muziektheater de eerste regis seur, die erin slaagde het toneel over de volle breedte te benutten. Aan de andere kant zorgde hij ook voor het sterkste contrast, o.a. door de Pimen-scène te situeren in een kleine witte cel die midden op dat enorme toneel was geplaatst. Van massascènes met ruim tweehon derd mensen naar een confrontatie van twee individuen die niets met elkaar gemeen hebben. In 'Boris Godoenov' is alles mogelijk en Kup fer weet dat als geen ander uit te buiten. Het was logisch dat De Neder landse Opera deze produktie, een van de 'hits' van het eerste seizoen, op korte termijn zou terugbrengen en hoewel men bezwaren kan aan voeren tegen te veel gekruip en ge- kronkel op het toneel, blijkt de voorstelling nog steeds ijzersterk. Kupfers regie van de 'oerversie', zonder onderbreking gespeeld, slaagt wonderwel in de verbinding van politieke ideologie met aan dacht voor karaktertekening. Bei den versterken elkaar zelfs, want de zichtbare onderdrukking van 'het volk' geeft automatisch meer reliëf aan de titelrol, de gevangene van een nog meedogenlozer schuldcom plex. Daarbij komt een sterk gegroeid Nederlands Philharmonisch Orkest onder leiding van een Hartmut Haenchen, die met dit ensemble meer heeft bereikt dan men enkele jaren geleden voor mogelijk hield. Ook in deze 'Boris Godoenov' bleek weer dat discipline in sterke mate gepaard ging aan kleurgevoel, klankverzorging en gevoel voor drama, waardoor het NedPhO een opera-orkest van grote klasse is ge worden. Belangrijk was ook dat deze uiter mate verzorgde herinstudering op enkele punten profiteerde van wij zigingen in de rolbezetting. De bas Robert Lloyd herhaalde de titelrol met een even fraaie vocalistiek, maar met nog meer aandacht voor details dan enkele jaren geleden. Zijn confrontatie met de van venijn doortrokken Sjoejski van Ticho Parly leidde echter tot een botsing van gelijkwaardige karakters en te gelijk van twee politieke krachten, waarbij Boris duidelijk het onder spit moest delven. Mooi was ook de berustende lyriek van Alexander Morozov als de oude Pimen en daar op volgde een herbergscène, waarin Hebe Dijkstra markanter en sensu eler overkwam dan twee jaar gele den, nu volledig gewaagd aan de uitbundige Varlaam van Henk Smit. Ongeloofwaardig getypeerd en bovendien geknepen van klank bleek daarentegen de Feodor van Kim Janken, en we moeten onder hand toch vraagtekens plaatsen bij de uit Oost-Berlijn overwaaiende gewoonte om travestierollen met een countertenor te bezetten. Het resultaat overschrijdt de grens met het ridicule, maar als Kupfer op die weg voortgaat (Gluck's Orfeo wordt in Oost-Berlijn eveneens door een countertenor gezongen), ondergaat binnenkort ook 'Der Rosenkavalier' hetzelfde lot. Een goede raad tot slot: wie de opera niet goed kent en ook niet van plan is het programmaboek aan te schaffen, kan beter thuis de inhoud bestuderen. Het gratis verstrekte informatieblad geeft daaromtrent geen enkele opheldering, maar prijst alleen in enigszins gezwollen taal werk en voorstelling aan. PAUL KORENHOF Moessorgski's Boris Godoenov in de regie van Harry Kupfer door de Nederlandse Opera met in het midden Robert Lloyd. (foto GPD/Jaap Pieper) DEN HAAG (ANP) - Het Haagse theaterseizoen wordt ook dit jaar weer ge opend met het zogenoemde Voorhout-festival. Deze 'Haagse uitmarkt' heeft zaterdag voor de zeventiende keer plaats. Vorig jaar werd het evene ment door 80.000 mensen bezocht. Op het Lange Voorhout is de theatermarkt, waar diverse culturele instel lingen tonen wat ze komend seizoen te bieden hebben. Er zijn ook optre dens van onder meer Bram Vermeulen, Dave, Jules Deelder, Herenmettijd (close harmony), een big band, Paul de Leeuw, Zak As en Joke Bruys. Voor de kinderen is er een speciaal jeugdtheaterpodium. Donald Jones presenteert bij de Amerikaanse ambassade een internationaal danspro- gramma. Op het Plein is een literaire markt, met onder meer drs. P., Marjan Berk, een Brechtprogramma, Yvonne Keuls, literair toneel 'De Toneelwerk plaats', Simon Vinkenoog, Astrid Roemer en Johnny van Doorn. Op het Binnenhof staat het MAIC met een informatiemarkt. In honderd kramen wordt aandacht besteed aan kwesties op maatschappelijk, sociaal en politiek terrein. Thema is: 'Wat heeft de Hagenaar aan Europa 1992?'. Geluidskunstenaar op 06-nummer Dure schilderijen gestolen uit Zweeds museum STOCKHOLM (RTR) - Uit het Millesgarden museum in de Zweedse hoofdstad Stockholm zijn gisteren zes schilderijen ge stolen met een geschatte geza menlijke waarde van zo'n een mil joen gulden. De conservator van het muse um, Goran Soderlund, verklaarde dat de diefstal waarschijnlijk goed is voorbereid. De dieven na men alleen de meest waardevolle schilderijen mee. Volgens de con servator zijn dat een landschap van de Franse impressionist Ca- mille Pissaro en een Corsicaans stadsgezicht van diens land- en tijdgenoot Maurice Utrillo. Daar naast zijn doeken weggehaald van de 18e eeuwse Italiaanse schilders Zuccarelli, Canaletto en Canaletto junior en van de 19e eeuwse Duitser Gurlitt, aldus'So derlund. DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 100 bezoekers die na een voorstelling in het Nederlands Danstheater (NDT) in Den Haag nog een receptie bij-, woonden, hebben het gebouw voor tijdig moeten verlaten wegens een bommelding. Het ging om een nepbom, zo bleek uit onderzoek door deskundi gen van het Explosieven Oprui mingscommando uit Culemborg. De Haagse politie had hen verzocht het- pakketje onschadelijk te ma ken. mances' van 'hete meiden' als 'Chantal', 'Lady Bizar' en 'SM Ma niac'. Vindt De Marez het niet een beetje vernederend dat haar kunst vorm verbreid moet worden via een communicatiemiddel dat zijn faam voorlopig alleen nog te danken heeft aan de overvloed van sexlü- nen? Ze reageert verrassend laco niek. "Er zijn ook 06-informatie- lijnen. Het kan met niet zoveel sche len," zegt De Marez. Haar programma zal tot 31 okto ber te horen zijn. De overige kunste naars uit het rijtje zullen heel ander werk laten horen. Initiatiefnemer Heiner Holtappels heeft in het ver leden geluiden gemaakt door mid del van elektriciteit. De Amster dammer Peter Zegveld, die ook een AMSTERDAM (GPD) - De cabare tier Youp van 't Hek zal zondagmid dag om 15.00 uur precies "op een speciale manier" de Kleine Kome die in Amsterdam heropenen. Hoe hij dat gaat doen, wil Van 't Hek nog niet verklappen. "Maar iedereen moet op tijd zijn, want het duurt niet langer dan vijf minuten. Ik open het theater letterlijk, eerder kan het publiek er niet in." Na de openingsceremonie kan het ver nieuwde theater bezichtigd wor den. Vorig jaar werd De Kleine Ko medie nog met sluiting bedreigd. De afgelopen zomer is het theater voor een bedrag van 9,5 ton grondig verbouwd. De entree is aangepast, de stoelen en de vloerbedekking in de zaal zijn vernieuwd, er is een nieuwe foyer, de technici hebben nu eindelijk de beschikking over éen lift in de orkestbak en de kassa is verplaatst. Verder heeft het hele theater een verfbeurt gekregen. Volgens een woordvoerster is de aparte sfeer van het aan de Amstel gelegen theater door de verbou wing niet verdwenen. "De Kleine Komedie blijft een oud loge-theater met een lijsttoneel". Sponsors hebben in totaal 325.000 gulden bijgedragen aan de verbou wing. Het Gemeentelijk Grondbe drijf fourneerde 221.000 gulden in de vorm van achterstallig onder houd, De Kleine Komedie droeg zelf een halve ton bij en acties en gif ten waren samen nog eens goed voor een ton. De gemeente Amster dam verstrekte tot slot nog een le ning van 250.000 gulden, "maar wij hopen dat die lening stilzwijgend wordt omgezet in een subsidie". Uitzondering Vorig jaar dreigde de Amsterdamse kunstwethouder Minnie Luimstra (CDA) De Kleine Komedie nog te sluiten, om op die manier een gat in haar begroting van een half miljoen te dichten. Slechts een massale pu blieksactie onder leiding van Van 't Hek kon dat op het laatste moment voorkomen. Vervolgens stopte Luimstra de subsidie aan het Shaffy Theater. Youp van 't Hek zegt nooit ope ningen te verrichten, "maar voor De Kleine Komedie maak ik met graag te een uitzondering. Natuurlijk ben ik heel blij dat de Komedie open blijft: het is mijn favoriete theater. Wat Freek en Toon met Carré heb ben, heb ik met De Kleine Komedie. Ik ben meer een man van het woord. Naar aanleiding van mijn ac tie hebben mensen mij wel beschul digd van demagogie, maar zelf de den ze niets. Ik heb me geergerd aan al die vage solidariteit die betuigd werd. Lijsten met handtekeningen in andere theaters. Je zag het lang zaam de verkeerde kant opgaan. Er moest wel worden ingegrepen." De succesvolle actie voor het be houd van De Kleine Komedie be schouwt Van 't Hek niettemin als een incident. "Men heeft mij ook niet gevraagd, ik heb mijzelf kwaad gemaakt. Maar ik voel er niets voor uit te groeien tot een instrument van de verontwaardiging. Daar heb ik het ook veel te druk voor." Mo menteel werkt Van 't Hek aan zijn Oudejaarsconference, die door de VARA zal worden uitgezonden. AIDS-BENEFIETCONCERT Het David Jones Opera Ensemble New York geeft op 5 november in de Kleine Zaal van het Concertge bouw in Amsterdam een eenmalig Aids-benefietconcert. door Jurjen Boorsma De Marez probeert eerst netjes in woorden te omschrijven wat zij en haar collega's precies doen. "Het is ontstaan uit de beeldende kunst. Klank wordt daar soms toegepast als onderdeel van objecten en ruim telijke vormen. Sommige kunste naars werken niet alleen met vaste materialen, maar voegen daar ge luid aan toe." Langzamerhand, verklaart De Marez, groeide het besef dat ook ge luid een materiaal is, dat op zichzelf staand geschikt is om iets mee uit te beelden. Dat leidde tot 'performan ces': uitvoeringen van kunstenaars waarbij geluid een hoofdrol kreeg. Maar wat voor geluid dan? Ze pakt een bandje en laat wat ho ren. Van de klanken die uit de ver sterker komen valt gemakkelijker te zeggen wat ze niet zijn, dan waar ze wel op lijken. Zingen kun je dit niet noemen. Maar op spraak lijkt het ook niet, temeer omdat De Ma rez geen herkenbare woorden voortbrengt. "Geluidskunst valt heel moeilijk te omschrijven", zegt de Rotterdamse. "Eigenlijk moet je zoiets gewoon hóren." Ze vergelijkt het met een onbegrijpelijke vreem de taal, die je niet verstaat maar wel heel zangerig en melodieus klinkt. „Dat kan ontzettend mooi zijn." Opboksen Projecten als deze zijn zeldzaam en bovendien uniek. "Ik heb dit nog nooit eerder gedaan. Wat ik er mis schien mee zou kunnen vergelijken is een performance die ik ooit gaf in een geheel verduisterde bioscoop. Maar dat is toch anders. Wat me zo trekt aan deze Geluidsgalerie is het sterkere effect dat de klanken mis schien zullen hebben op de luiste raar- hij kan er heel individueel van genieten - en de reikwijdte. Veer tien miljoen Nederlanders kunnen allemaal opbellen." Haar kunstproject zal echter wel moeten opboksen tegen de 'perfor- ALKMAAR "Een 06-kunstnummer?" De voorlichter van de gemeente Amsterdam kan zich er nauwelijks iets bij voorstellen. "En wij zouden daar subsidie aan gegeven heb ben? Ik weet er niets van." Toch is het waar. De stichting Kunststation krijgt een subsidie van 25.000 gulden voor het project De Eerste Nederlandse Geluidsgalerie dat in de maanden oktober tot en met februari op een 06-lijn te be luisteren valt. Vijf verschillende kunstenaars zullen, ieder een maand lang, geluidskunst laten horen op nummer 06- 32032899. De Rotterdamse Cas de Marez bijt de spits af. Cas de Marez: 'Geluidskunst valt heel moeilijk te omschrijven'. Leiden Koninklijk Penningkabinet Rapenburg 28, dubbelexpositie: 'Revolutionair Koninkrijk 'en 'Schepen met geld', tot 1/10; di. za. 10- 17 uur, zon- en feestd. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, 'Afghanistan, een nieuw begin', t/m 29/10; di t/m za 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'De automatische verbeelding, Nederlandse surrealisten', t/m 10/9; di t/m za 10-17 uur. zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38. permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Signaal. Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10. ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur,-vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Galerie 'Time is Art' - Nieuwstraat 10, Ursula Dirks met aquarellen, t/m 29/9, zo van 14- 18, uur. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Fobin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans. verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Lak Galerie Cleveringaplaats 1tentoon stelling 'Life Imprints' van -Lieve Prins, t/m 6/10; ma t/m za 10-22 uur, zo 14-17 uur. Timmerman Timmerman - Botermarkt 9, Heide Westheide met aquarellen, tot 17/9, di t/m za van 10-18.30 uur, do avond tof 21.30 uur. Hooglandse kerk - Middelweg, Johan Chr. Grabijn, aquarellist van kerkinterieurs, stadsgezichten en landschappen, t/m 16/9, ma 13-15 uur. di t/m vr 11.00 -15.30 uur, za 11-16 uur. Holiday Inn - Haagse Schouwweg, schilde rijen van Garda van der Ham-van der Kroft, t/m eind sept. Centraal Wonen - Gerestraat 20, Lydia Luy- ten met schilderijen. Theo Schoonebeek met natuur/nachtfoto's en Ruud Post met et sen, litho's en zeefdrukken, vr 8 vanaf 20 uur, za 9 en zo 10 van 14-17 uur. Ars Studio - Pieterskerkgracht 9, werk van docenten van Ars, t/m 30/9; ma t/m do 19- 21.30 uur en za en zo 13-16 uur. Galerie Fenix - Botermarkt 26. Peter Dul- laart: houtskool- krijttekeningen, gemengde technieken, schilderijen en zwart-wit foto grafie, t/m 1/10; Leiderdorp Elisabeth Ziekenhuis (restaurant) - Simon Smitweg, pentekeningen en olieverfschilde rijen van Dick Bakhuizen van den Brink, t/m 11/9. Gemeentehuis - Statendaalder 1, Coby Wieringa met schiderijen en Brigitte Schreu- der met plastieken van keramiek, tot 22/9, ma t/m vr van 09-17 uur, woe ook van 18.30- 20.00 uur. Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55, olieverfschilderijen van Nico Oostrum, tot eind sept. dag. 10-20 uur. Openbare bibliotheek Cor Gordijnsirfgel, 'De Deltawerken' fototentoonstelling door de Deltadienst Rijkswaterstaat, t/m 26/9. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6. permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijnsburg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Vogelenzang De Tiltenberg - Zilkerduinweg 375, - fototen toonstelling over Boeddhisme en Christen dom, t/m 8/10; dag 9-12 uur en 14-17 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat 12, 'Monumentaal' werk Voorschotense Kunst kring, t/m 2/10; za 9/9 van 10-17 uur. dag 14-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat. 'Het jaar van de vlinder', tot 15/9, di 19-21 uur, woe 10-12 en 14-16 uur. do. za. zo 14-16 uur. In de werkkamer expositie van etsen, t/m 30/9. Galerie Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat 36. Anneke Veldhuyzen van Zanten-Heijl met aquarellen, tot 14/9, di 19-21 uur, woe. do, za, zo 14-16 uur. Wassenaar Hotel Wassenaar - Katwijkseweg 33. Da nielle Orelio met aquarellen en gemengde technieken, t/m 30/9; 9-21 uur. Raadhuis De Paauw Raadhuislaan 22. Hendrik Willem Mesdag en zijn vrouw Sientje Mesdag, schilderijen, t/m 1/10, ma t/m vr 10-16 uur. zo 13-17 uur. Galerie Bianca - Gravestraat 1werk van ar chitecten: Ed Franse Ben Duijvestijn, Wim van Hoof, Ron Houben en Jacques van der Spek en beeldend kunstenaar: Frits Cras- born, t/m 24/9; do, vr, zo 14-17 uur, za 12-17 Concerten Klassiek De internationale zomer-orgelserie in de Nieuwe Kerk in Katwijk aan Zee wordt van avond afgesloten door een Belgische orga nist. Kamiel d'Hooghe uit Brussel zal het Van den Heuvelorgel bespelen. Aanvang 20.15 uur. Aart Bergwerff verzorgt zaterdagmiddag het wekelijke wandelconcert in de Hooglandse kerk. Aanvang 13.30 uur. Het Residentieconcert houdt zaterdag, tij dens de Haagse Uitmarkt, een open huis in de Anton Phillipszaal in Den Haag. Aanvang 11.00 uur.(archieffoto) Pop Het trio Cachaca laat zaterdagavond in de Droomfabriek zien dat de herfst nog even uit blijft. Braziliaanse samba's en bossa-nova moeten voor een tropische sfeer zorgen. Aanvang 21.30 uur, Oude Singel 56, Lei den. De meesters van de salsa, Fruta Bomba, treden dinsdag op ter gelegenheid van het tweejarig bestaan van de Droomfabriek. Aanvang 21.00 uur, Oude Singel 56. Lei den. Leiden LAK-Theater ma 11. di 12, W013, do 14,21.00 uur; Jubi- leumproductfe: 'Dolce di Sposa'. door het Muziektheater. Den Haag Appeltheater zo 10,14.00 uur, wo 13,20.15 uur; Toneel groep De Appel: 'Rcsencrantz en Guilden- stern zijn dood', met o.a. Henk Votel en Wil lem Wagter. Circustheater zo 10,12.15 uur; Jonge Meesters aan Zee: concert Gustav Rivinius (violoncello) en Paul Rivinius (piano), werken van Strauss, Debussy en Schumann. Congresgebouw vr 8. 20.15 uur; Zuidmolukse Dansgroep Maluku Yangkucinta. Danstheater vr 8. za 9.20.15 uur; Nederlands Dans The ater: 'Brainstorm' Van Manen/Honneger, 'Stamping Ground' Kylian/Chavez, 'Inven tion' Taylor/Kabelac. Diligentia zo 10, 13.00 uur; Rabarber Kindertheater voorstelling 'De Koning van Kantoren', di 12 t/m do 14,20.15 uur; Het nationale'To- neel, Shirley Valentine met Anne-Wil Blan ker. Dr. Anton Phillpszaal za 9, 11-16 uur; Open Huis met openbare repetitie van het residentie orkest, za 9, 20.15 uur; Concert European Festivi ties Residentie-Orkest olv Hugo Fiorato. piano Naum Grubert, werk van Tsjaikovski en Stravinsky. Koninklijke Schouwburg Do 7 t/m za 8 en ma 11 en do 14,20.15 uur; Het Nationale Toneel met 'De Tijd en het vertrek', mmv Rene van Asten, Bart Kiene, Hugo Maerten, Adriaan Olree, Elja Progrom zo 10 en woe 13.15.00 uur; Peter Pan Pro ducties met 'Majesteit alstublieft', met Ton Vorstenbosch. Amsterdam Carré vr 8 t/m do 14,20.15 uur; musical 'Cabaret' met o.a. Willem Nijholt, Lia Dorana, Guus Verstraete sr., Alexandra van Marken. Theo Nijland, Erik Burke, Irene Kuiper, Ger Smit Concertgebouw vr 8, za 9, 20.15 uur: Amsterdam Baroque Orchestra Event olv Ton Koopman, met werk van Bach. zo 10, 14.15 uur; Willem Brons, Paul Ko men, Alexej Orlowetzky, piano 'De middag van de midden 19e eeuwse vleugels, met werk van Brahms, Schumann, Liszt en Cho- ma 11 en di 12, Nederlands Philharmonisch Orkest olv Hartmut Haenchen mmv Antonio Meneses, cello, werk van Bartók en Haydn. woe 13, 12.30 uur: Lunchconcert Neder lands Theater Orkest olv Jules van Hessen. Muziektheater vr 8, za 9 t/m do 14 beh. woe, 20.15 uur- Het Nationale Ballet, met 'Serenade'. Violin Concerto'. 'De verloren zoon', mmv Neder lands balletorkest olv Jan van Steen. Nieuwe de la Martheater vr 9 t/m zo 10, 20.15 uur: Pieter-Dirk Uys, 'Adapt or dye". di 12 t/m do 14,20.15 uur: Pigeon Drop Co medy Company 'Big bang'. Stadsschouwburg vr 8. za 9 t/m do 14 beh. ma en zo alleen 14.00 uur. 20.15 uur; De Nederlandse Volksopera met 'II Trovatore' van Verdi, met Germaine Compier, Bert Simhofer, Ton Hof man, Anita Heins, Jacco van Renesse e.a. Rotterdam De Doelen vr 8, 20.15 uur; 'Die Schopfung' van Haydn door C.O.V. Sursum Corda en het Gelders Orkest olv Joop Schets, mmv Young Hee Kim, Howard Cook, Herman Christian Polster en Tijn van Eljck. za 9, 20.15 uur, zo 10, 14.15 uur; Rotter dams Philharmonisch Orkest, Promenade concert olv Paul Daniël, werken van Wag ner. Van Anrooy, Strauss, Smetana, Kern en Mancini. do 14, 20.15 uur; Rotterdams Philharmo nisch Orkest olv James Colon, mmv Kyuang Wha Chung (viool), werken van Mozart en Mahler. Rotterdamse Schouwburg vr 8. 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam: 'Vrijdag'. ma 11. di 12. 20.15 uur; 'Cinderella', dans voorstelling door het Scapino Ballet van Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21