a™3333 'Cable One moet meteen van de kabel' José Feliciano treedt twee keer op in Nederland Nederland uur lang op Russische tv VNU daagt TROS voor de rechter: Fleur is net Extra optreden Neil Diamond Monsterlijk Prins Charles heeft sommige na oorlogse gebouwen in Engeland 'monsters van Frankenstein' ge noemd. "Ze zijn karakterloos, niet in harmonie met de omge ving en worden gehaat door ie dereen behalve de professoren die de monsters in hun laborato ria hebben gebrouwen". Dat schrijft de Engelse kroonprins in zijn boek 'A vision of Britain', over architectuur in zijn land. Volgens de Britse zondags krant The Sunday Times valt de Britse troonopvolger na-oorlogse architecten in zijn boek aan "in de meeste beledigdende termen". Prins Charles geeft in zijn boek tien grondregels, waaraan vol gens hem een ontwerp voor een gebouw moet voldoen. Een ver antwoord gebouw is in de visie van de prins onderdeel van zijn omgeving/toont respect voor de persoonlijke levenssfeer en schoonheid en geeft een gevoel van geborgenheid. Buikdanseres Volgens de Israëlische minister van emigratie Yitzhak Peretz vormt het optreden van een buik danseres op een legerbasis „een aantasting van het morele gehalte van de troepen", zo heeft het pers bureau Itim dinsdag bericht. Minister Peretz, lid van de rechts-orthodoxe Torah Wachter Partij, schreef onmiddelijk een brief aan minister van defensie Yitzhak Rabin, nadat hij in een krant een foto van het optreden had gezien. Volgens Itim was Peretz ver baasd en geschokt dat het Israëli sche leger de soldaten zulke „af schuwelijke voorstellingen biedt, die het morele gehalte van de sol daten aantasten en de nederig heid ondermijnen". Buiten gebruik Als gevolg van wijdverbreide diefstal zijn Chinese overheids dienaren een van hun grootste privileges kwijtgeraakt: telefoons die werken. In het Estefania ziekenhuis in Lissabon heeft een team van medici onder leiding van dr. Gentil Martins (rechts) een ge slaagde operatie uitgevoerd om een Siamese tweeling te schei den. De vier uur durende in greep op de twee aan de buik vergroeide meisjes Iliana en Sandra werd geslaagd ge noemd. (foto EPA) De dieven hebben het vooral gemunt op de exclusieve tele foonlijnen tussen verschillende overheidsdiensten, omdat die door de toepassing van hoog waardiger materiaal van betere kwaliteit zijn dan het normale te lefoonnet. Vooral in de zuidelijke eilandprovincie Hainan hebben de diefstalpraktijken massale vormen aangenomen. Dit jaar is daar al bijna 700 km telefoonlei ding gestolen, zo meldde het Chi nese Arbeidersdagblad woens dag. Volgens de krant zijn de dieven voornamelijk boeren en is het hen te doen om de koperdraad in de leidingen. Ze doen dat aan opko pers van de hand om er wat bij te verdienen. Geen uitstel tot december mentaire over Nederland, heeft een belangrij ke rol gespeeld bij het ontwerpen van een draaiboek, het maken van afspraken en de keuze van diverse lokaties. Voorbeeld De bedoeling van de documentaire is de Sov jet-burger enig inzicht te verschaffen hoe de Westerse samenleving in elkaar steekt. Neder land is daarbij als "voorbeeld-land" gekozen vanwege de overzichtelijke afmetingen. Roos- loot: "Nederland heeft voor de Sovjets het voordeel dat het een klein land is. In tien da gen kunnen ze veel bekijken, veel aspecten belichten. In landen als Engeland of West- Duitsland zouden ze verdrinken. Bovendien heeft Nederland in de Sovjetunie de naam AMSTERDAM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media wil niet tot december wachten met het opleggen van boetes aan kabelexploitanten die ondanks de uitspraak van de Raad van State toch de progamma's van Cable One blijven doorgeven. „We kunnen begrip opbrengen voor de teleur stelling, maar er is een tijd van komen en een tijd van gaan", zo betoogde advocaat G. Weesing gisteren tijdens een kort geding dat de commerciële radiozender Cable One tegen het Commissariaat had aangespannen. AMSTERDAM (GPD) Onderweg van Londen naar Wenen maakte zanger José Feliciano deze week een tussenlanding op Schiphol om de aandacht te vestigen op de twee concerten die hij op 22 en 23 september in Nederland zal geven. Vrijdagavond 22 september treedt de Ameri kaan van Puertoricaanse afkomst op in de Jaap Edenhal en een dag la ter is de blinde zanger de hoofdattractie van het 'Grand Gala Twente', een 'fund raising'-evenement in het nieuwe Enschedese Muziekcen trum. Wie de lieve som van 500 gulden neertelt kan dan genieten van een drankje, een spelletje roulette of black jack en een keur van artiesten met als klapstiLk José Feliciano. De beoogde opbrengst van 150.000 gul den is bestemd voor het Wereld Natuurfonds. Feliciano is op toemee in Europa om zijn nieuwe elpee 'Never gonna change' te promoten. Cable One hoopt dat de Amster damse rechtbankpresident B. Asscher het Commissariaat dwingt te wachten tot december voordat zij boetes gaat opleggen. De zender kan dan haar organi satiestructuur zodanig aanpas sen dat zij kan worden aange merkt als buitenlandse zender en zonder problemen op de kabel kan worden uitgezonden. Het Commissariaat heeft er geen en kel belang bij om zo snel na de uitspraak van de Raad van State sanctiemaatregelen te nemen, zo betoogde de advocaat van Cable One, H. Verhagen. Volgens Verhagen zijn er sinds de uitspraak van de Raad al ver anderingen aangebracht in de or ganisatie van de zender. Cable One is inmiddels ook te beluiste ren via het kabelnet in Antwer pen, Berlijn, Benidorm en Scan dinavië en binnenkort worden haar progamma's niet meer vanuit Nederland, maar vanuit de Bondsrepubliek Duitsland opgestraald, zo betoogde Verha gen. „De overige aanpassingen om als buitenlandse zender te kunnen worden aangemerkt kunnen voor december gereali seerd zijn". Pijnlijk Cable One noemde de beslissing van het Commissariaat om zo snel mogelijk boetes op te leggen aan kabelexploitanten die de programma's blijven doorgeven des te meer pijnlijk omdat het Commissariaat anderhalf jaar lang op het standpunt heeft ge staan dat de zender legaal via de kabel wordt uitgezonden. „Het Commissariaat schaart zich van de een op de andere dag volledig aan de zijde v£n de binnenlandse omroepen en is daarbij roomser dan de paus". Willem van Kooten van 'Cable One' trok gisteren tijdens het kort geding maar wat aan zijn das.. (foto ANP) HILVERSUM (GPD) - Het uitgeversconcern VNU wil de TROS voor de rechter dagen. Oorzaak: Het plan van de TROS om een blad te gaan uitgeven op basis van het tv-middagprogramma 'Fleur.' Volgens VNU, uitgever van praktisch alle geïllustreerde dames bladen in Nederland, lijkt de naam van het TROS-blad, 'Fleur-ma- gazine' te veel op het VNU-blad 'Flair.' De TROS was van plan een deel van de uitgave door VNU te laten verzorgen, maar inmiddels is dat plan van de baan. Er is nu een anderejiitgever gevonden, „JD Communications." Het tv-vrouwenmagazine 'Fleur' wordt vanaf 14 november cen traal gepresenteerd door Annemarie Oster, die daarmee op de TROS-schermen debuteert na een carrière bij VPRO, VARA en an dere omroepen. De TROS wil er een spraakmakend programma van maken, dat 50 weken achtereen geprogrammeerd staat. 'Indringend beeld van onze samenleving' DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 200 miljoen te levisiekijkers in de Sovjetunie kunnen vol gende maand uitgebreid kennismaken met al lerlei aspecten van de Nederlandse samenle ving. In het populaire tv-programma 'Kort voor en na middernacht' wil presentator Wla- dimir Molchanov een uur lang een indringend beeld schetsen van Nederland. Molchanov maakt daartoe op dit ogenblik met een Sovjet tv-team een tiendaagse reis door Nederland. Volgens H.Roosioot van het in Biithoven gevestigde bureau Perestrojka Reizen Hol land is het heel nadrukkelijk niet de bedoe ling dat er een soort promotiefilm over Neder land wordt gemaakt. Roosloot, die een tijdje terug door de Sovjets werd benaderd om te helpen bij de totstandkoming van een docu- zeer vooruitstrevend te zijn, bijvoorbeeld op terreinen als sociale voorzieningen en drugs beleid. Daar willen ze graag meer van weten". Het programma van het Sovjet tv-team telt onder meer een gesprek met zelfstandig wo nende gepensioneerden in Zwanenburg, het meedraaien met een politie-surveillance op de Zeedijk en bij de Wallen in Amsterdam, het volgen van een gemiddeld Nederlands gezin in Biithoven, het maken van opnamen bij een boerenfamilie in Witmarsum en interviews met een bijstandsmoeder, een zakenman, de Amsterdamse politie-woordvoerder Klaas Wilting en werknemers van de firma Stork in Boxmeer. Daarnaast wordt ook een uitge breid bezoek gebracht aan een Amsterdamse drugskliniek. heeft pe geschiep- /manipueeren zo zo zat pe studenten- opstanp uiteinpelijk ook weu verpwionen Annemarie Oster maakt haar debuut als tv-presentatrice bij 'Fleur (foto GPD) ROTTERDAM (GPD) Nog voor de kaartverkoop voor het concert van Neil Diamond op 5 november in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' is gestart blijkt de belangstelling zo groot, dat nu reeds een extra optrden is ingelast. Dit extra concert zal plaatsvinden op 6 november. Voor beide concerten begint komende zaterdag de kaartverkoop. Neil Diamond komt naar Ahoy' met zijn volledige Amerkiaanse show, compleet met de computergestuurde lichtshow met laser-ef fecten. Vorige week waren de honderdveertigduizend kaarten voor de twaalf concerten die Neil Diamond in Engeland geeft (acht in Londen, vier in Birmingham) binnen 24 uur uitverkocht.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 38